Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ändå Något

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ändå Något
Arrangörsorganisation: Åmåls OK
Datum: söndag 8 maj 2011

D21

4 410 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helena SvenssonOK Tyr43:089:46
2Linn NilssonOK Tyr45:10+2:0210:14
3Anna-Karin MattssonSkattkärrs IF45:54+2:4610:24
4Sofia LevinOK Tyr47:39+4:3110:48
5Jill OlssonTrollhättans SOK51:49+8:4111:44
6Michelle JohanssonOK Tyr54:23+11:1512:19
7Marika HagelbergOK Kåre56:06+12:5812:43
8Lisa HöökOK Tyr57:02+13:5412:55
9Linda LjungbergOK Skärmen1:01:56+18:4814:02
10Jessica LevinOK Tyr1:07:11+24:0315:14
11Isabelle JohanssonIdefjordens SK1:08:17+25:0915:29
12Ingerlise EriksennEds SK1:37:07+53:5922:01
Maria NilssonOK Tyrej start
Anna Isaksson-ForsgrenOK Tyrej start
Lisa ReichenbergIdefjordens SKej start

H21

4 960 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan OlmKils OK33:466:48
2Tommy AnderssonVänersborgs SK33:52+0:066:49
3Gunnar ElveljungIFK Göteborg36:43+2:577:24
4Kristian DahlströmIFK Moras OK37:53+4:077:38
5Anders HöijeGöteborg-Majorna OK38:15+4:297:42
6Johan WikströmOK Tyr41:19+7:338:19
7Daniel BrohedeOK Älgen41:49+8:038:25
8Bengt LevinOK Tyr41:56+8:108:27
9Mats HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF42:26+8:408:33
10Niklas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb42:50+9:048:38
11Oskar SibeckOK Tyr43:11+9:258:42
12Martin MobergNorbergs OK45:03+11:179:04
13Daniel WikströmOK Tyr45:27+11:419:09
14Jesper ÖströmOK Tyr47:08+13:229:30
15Mikael AnderssonIF Rigor50:43+16:5710:13
16Per SundströmVästerås SOK54:21+20:3510:57
17Oscar GustafssonIdefjordens SK59:15+25:2911:56
18David ModigOK Tyr59:42+25:5612:02
19Willie KantarpÄrla IF1:11:30+37:4414:24
Björn BeckiusOK Tyrej start

H20

4 410 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders JärpedalOK Skogsvargarna50:2111:25
2Albin LiljeqvistStigsökarna59:04+8:4313:23

D18

2 560 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Amanda SoppiOK Kroppefjäll43:1816:54

H18

3 840 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik SkärbergVänersborgs SK36:269:29
2Per MobergVänersborgs SK45:45+9:1911:54
3Tobias KatvalaOK Älgen47:08+10:4212:16
4Daniel SöderströmOK Skogsvargarna49:17+12:5112:50
Axel MagnussenSkattkärrs IFdiskvalificerad

D17-20 Kort

2 950 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Matilda LarssonOK Kroppefjäll1:01:5220:58

H17-20 Kort

2 950 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar JensenEds SK42:1114:17

D16

2 670 m, 69 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF20:587:51
2Sara WadmanIFK Moras OK22:24+1:268:23
3Josefine KristianssonTrollhättans SOK22:25+1:278:23
4Elin CarlssonTormestorps IF22:50+1:528:33
5Ellen SarenmarkLeksands OK22:52+1:548:33
6Sanna SkoogKils OK23:53+2:558:56
7Amanda ScherlinNyköpings OK23:57+2:598:58
8Matilda MartinssonFalkenbergs OK23:59+3:018:58
9Pim HedbergLunds OK24:25+3:279:08
10Stina NilssonUmeå OK24:27+3:299:09
11Stina MagnussonOK Nolaskogsarna24:57+3:599:20
12Jessica NilssonOK Torfinn25:37+4:399:35
13Aina EdgrenTrollhättans SOK25:50+4:529:40
14Signe MagnussenSkattkärrs IF25:58+5:009:43
15Ebba Jansson-JärplingOK Klemmingen26:17+5:199:50
16Ulrika TofteredIF Rigor26:49+5:5110:02
17Rebecka HylanderNyköpings OK26:53+5:5510:04
18Miranda ReimerTormestorps IF26:55+5:5710:04
19Felicia FeursteinTormestorps IF27:28+6:3010:17
20Ellen JohnssonOK Nackhe27:39+6:4110:21
21Hanna WedinAlmby IK28:16+7:1810:35
22Anna KindlundhSödertälje-Nykvarn OF28:20+7:2210:36
23Ellinor ErikssonKFUM Örebro OK28:26+7:2810:38
24Patricia EdgarssonAndrarums IF29:22+8:2410:59
25Åsa RambergHallstahammars OK29:23+8:2511:00
26Sophie ErikssonÄrla IF29:32+8:3411:03
27Josefin MikaelssonOK Nolaskogsarna30:21+9:2311:22
28Sofia JohanssonOK Nackhe31:12+10:1411:41
29Karin HållHJS-Vansbro OK32:06+11:0812:01
30Josefine HöögHagaby GOIF32:12+11:1412:03
31Kajsa WetterströmTormestorps IF32:31+11:3312:10
32Elin WasseniusUddevalla OK32:42+11:4412:14
33Sophie NilssonIS Kullen32:43+11:4512:15
34Amanda DelvènNyköpings OK32:46+11:4812:16
35Sofia EhnSödertälje-Nykvarn OF33:38+12:4012:35
36Lisa AnderssonVännäs OK33:40+12:4212:36
37Teresa StafströmKöping-Kolsva OK33:41+12:4312:36
38Sara JosarpFK Friskus-Varberg33:51+12:5312:40
39Malin ReichenbergIdefjordens SK34:14+13:1612:49
40Isabel SalénOK Renen34:35+13:3712:57
41Jenny EdgrenTrollhättans SOK34:46+13:4813:01
42Elin KjellssonFalkenbergs OK35:07+14:0913:09
43Lina ÅhlundOK Nolaskogsarna35:45+14:4713:23
44Lisa SundströmOK Renen36:45+15:4713:45
45Ylva Sahl PaavoOK Klemmingen37:45+16:4714:08
46Elin FjellströmKFUM Örebro OK38:23+17:2514:22
47Malin HeydenLunds OK38:38+17:4014:28
48Nelly CarlssonTormestorps IF38:48+17:5014:31
49Ida SundströmOK Renen38:57+17:5914:35
50Carolina LarssonÅmåls OK39:14+18:1614:41
51Louise BergströmNyköpings OK39:32+18:3414:48
52Hanna ErikssonIFK Moras OK39:53+18:5514:56
53Annika JönssonSkåneslättens OL40:05+19:0715:00
54Rebecca MårtenssonKöping-Kolsva OK40:15+19:1715:04
55Hanna GeorgssonVännäs OK40:31+19:3315:10
56Sara GrimbeckFK Friskus-Varberg42:28+21:3015:54
57Malin WidénUddevalla OK42:54+21:5616:04
58Amanda ElmertoftNorbergs OK42:55+21:5716:04
59Elin WinbergStenungsunds OK43:26+22:2816:16
60Julia LadefogedFalkenbergs OK45:18+24:2016:57
61Clara BerlinTrollhättans SOK45:22+24:2416:59
62Klara AndénSödertälje-Nykvarn OF45:52+24:5417:10
63Susanne NilssonOK Renen46:59+26:0117:35
64Sanna StenholmKils OK47:33+26:3517:48
65Sigrid HolmgrenOK Renen47:40+26:4217:51
66Amelie IsraelssonSödertälje-Nykvarn OF48:57+27:5918:20
67Ebba LindmarkOK Hällen50:07+29:0918:46
Erika ErikssonUddevalla OKdiskvalificerad
Åse DannbringSkåneslättens OLdiskvalificerad
Linnea WejåsNyköpings OKej start
Hanna GustavssonOK Tyrej start

H16

3 280 m, 58 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn CederbergVänersborgs SK21:096:26
2Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF22:26+1:176:50
3Rasmus SvantessonHjärnarps GH OL22:50+1:416:57
4William ErikssonHögåkers OK23:08+1:597:03
5Sixten WalheimRobertsfors IK23:21+2:127:07
6Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OF23:59+2:507:18
7Jonathan KarlssonOK Tylöskog24:03+2:547:19
8Filip WadstenOK Landehof24:55+3:467:35
9Jesper KullinOK Tyr25:19+4:107:43
10Emil WikströmOK Tyr25:28+4:197:45
11Mattias JohanssonStångenäs AIS26:11+5:027:58
12Carl NäslundVästerås SOK26:29+5:208:04
13Carl BomanVästerås SOK27:58+6:498:31
14Heino OllinSävedalens AIK28:08+6:598:34
15Robin LarssonFK Göingarna28:39+7:308:44
16Sebastian AgerhällOK Tisaren28:48+7:398:46
17Pontus AnderssonOK Löftan28:50+7:418:47
18Andreas ZeijlonOK Hällen28:56+7:478:49
19Johan IvarssonOK Kullingshof29:16+8:078:55
20Axel SchulzHelsingborgs SOK29:19+8:108:56
21Harald OttmerTormestorps IF29:38+8:299:02
22Joakim SjöbergHelsingborgs SOK29:48+8:399:05
23Henning OttmerTormestorps IF29:50+8:419:05
24Mattias JacobssonMalmö OK29:51+8:429:06
25Anton NilssonOK Tranan30:23+9:149:15
25Robin KarlssonTormestorps IF30:23+9:149:15
27August MikaelssonVästerås SOK30:31+9:229:18
28Håkan PalmOK Klemmingen30:32+9:239:18
29Oliver NilssonNyköpings OK31:36+10:279:38
30Oskar Jensen SondénMalmö OK32:05+10:569:46
31Jacob LilljeqvistStigsökarna32:47+11:389:59
32Noak SanderbergÅmåls OK32:51+11:4210:00
33Fredrik RegbornHagaby GOIF32:53+11:4410:01
34Harald LarssonHagaby GOIF33:13+12:0410:07
35Jacob AhlströmVästerås SOK33:31+12:2210:13
36Erik MolitorKatrineholms OK33:33+12:2410:13
36Samuel HedlundKöping-Kolsva OK33:33+12:2410:13
38Karl-Johan PerssonTormestorps IF34:30+13:2110:31
39Per SamuelssonIK Trenne Ullared34:34+13:2510:32
40Andreas SundströmVästerås SOK35:17+14:0810:45
41Oscar RenbergSävedalens AIK35:45+14:3610:53
42Hugo SegerströmNyköpings OK35:50+14:4110:55
43Henrik NäslundOK Nolaskogsarna37:36+16:2711:27
44Carl ValjusHagaby GOIF38:07+16:5811:37
45Oskar KarlssonNorbergs OK38:27+17:1811:43
46Kristoffer PetterssonOK Hällen38:59+17:5011:53
47Adrian FagerGarphyttans IF41:03+19:5412:30
48Joel EinarssonTormestorps IF41:36+20:2712:40
49Viktor TiedermannOK Tisaren44:56+23:4713:41
50Leonard BalkVästerås SOK49:25+28:1615:03
51Anton LarssonFK Göingarna49:49+28:4015:11
52Olle LindgrenKFUM Örebro OK51:25+30:1615:40
53William KarlssonNorbergs OK55:54+34:4517:02
54Martin NorrbomSala OK56:16+35:0717:09
55Leon JämtinLugnviks IF56:34+35:2517:14
56Zakarias HansonFalkenbergs OK1:03:52+42:4319:28
Moltas ViebkeMalmö OKdiskvalificerad
Carl RämmalLunds OKdiskvalificerad
Martin EricsonOK Tyrej start
Daniel ForslundSäffle OKej start

D14

2 650 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny BredfeltLunds OK22:438:34
2Märta Ransjö-ZanderOK Tyr26:07+3:249:51
3Elin Ransjö-ZanderOK Tyr27:31+4:4810:23
4Matilda ArboreliusIS Kullen28:05+5:2210:35
5Ebba SöderlundTormestorps IF28:27+5:4410:44
6Linnea GustafssonOK Gynge29:51+7:0811:15
7Klara WasseniusUddevalla OK30:18+7:3511:26
8Tilda AnderssonOK Tyr30:20+7:3711:26
9Signe SteindahlStenungsunds OK32:22+9:3912:12
10Tove NorénVännäs OK32:35+9:5212:17
11Malin NymanOK Tyr33:28+10:4512:37
12Erica ErikssonHjärnarps GH OL34:19+11:3612:56
13Madelene AxelssonHärlövs IF34:30+11:4713:01
14Vega LaudonVännäs OK35:34+12:5113:25
15Elvira OlssonOK Kroppefjäll42:08+19:2515:53
16Isabell LarssonÅmåls OK42:18+19:3515:57
17Astrid HenrikssonHelsingborgs SOK42:46+20:0316:08
18Erica AhlqvistOK Tyr43:02+20:1916:14
19Sara JönssonHässleholms OK43:32+20:4916:25
20Nellie HenrikssonTormestorps IF46:28+23:4517:32
Agnes WestlundTrosabygdens OKdiskvalificerad

H14

2 950 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustaf SundbüeOK Hällen22:097:30
2Oskar EngmanNyköpings OK25:06+2:578:30
3Adrian DahlströmÅmåls OK25:17+3:088:34
4Jonas HammarskiöldLunds OK26:01+3:528:49
5Kalle HenrikssonGammelstads IF26:58+4:499:08
6Johan GustafssonOK Tyr26:59+4:509:08
7Viktor SkoogKils OK27:07+4:589:11
8Pontus KullinOK Tyr27:29+5:209:18
9Jakob HöstHjärnarps GH OL28:17+6:089:35
9Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn OF28:17+6:089:35
11Daniel AnderssonOK Löftan29:31+7:2210:00
12Hampus LarssonFK Göingarna31:07+8:5810:32
13Fritjof AxelssonFK Göingarna31:08+8:5910:33
14Bernard MattssonSkåneslättens OL31:58+9:4910:50
15Shane MattssonMalmö OK33:21+11:1211:18
16Elis NordströmKils OK35:08+12:5911:54
17Egil SimesOK Tyr39:35+17:2613:25
18Isak PrellnerSkåneslättens OL40:54+18:4513:51
19John GordonStigsökarna40:59+18:5013:53
20Melker LarssonFK Göingarna42:24+20:1514:22
21Erik Barr ZeilonSkåneslättens OL42:48+20:3914:30
22Adam SegerslättSkåneslättens OL47:27+25:1816:05
23Kevin MattssonMalmö OK53:07+30:5818:00
24Oskar ErikssonOK Älgen54:11+32:0218:22
Johan LenningSkåneslättens OLdiskvalificerad
David RisbergSkattkärrs IFdiskvalificerad
Joel GustavssonStigsökarnadiskvalificerad
Måns OlmKils OKej start

D14 Kort

2 580 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ronja SteindahlStenungsunds OK56:1021:46

H14 Kort

2 580 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik ReenbomKils OK29:3811:29
2Emil Fjellman-LättÅmåls OK39:41+10:0315:22
3Arvid TalpOK Skogsvargarna49:46+20:0819:17
Joakim EriksenEds SKdiskvalificerad

D12

2 580 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna Källvik-LeufvénÅmåls OK20:398:00
2Linda GustafssonOK Tyr21:11+0:328:12
3Erika Källvik-LeufvénÅmåls OK21:38+0:598:23
4Sofia JohanssonOK Skärmen25:48+5:0910:00
5Matilda JohanssonStångenäs AIS27:35+6:5610:41
6Sofi StrömOK Skogsvargarna35:43+15:0413:50
7Sofia ÖstermanVänersborgs SK36:04+15:2513:58
Ella NordströmKils OKej start

H12

2 580 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lukas OlmKils OK19:407:37
2Erik ErikssonOK Älgen25:42+6:029:57
3Oskar NymanOK Tyr25:45+6:059:58
4Axel HalvarssonOK Kroppefjäll26:18+6:3810:11
5Elias OlssonOK Kroppefjäll28:03+8:2310:52
6Oscar KarlssonTrollhättans SOK30:25+10:4511:47
7Lukas KatvalaOK Älgen31:47+12:0712:19
8Eric BerlinTrollhättans SOK33:58+14:1813:09
Karl BolanderOK Skogsvargarnadiskvalificerad

D12 Kort

2 110 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kajsa ÅgrenÅmåls OK23:0110:54

D10

2 110 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma IvarssonOK Kullingshof36:4417:24

H10

2 110 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1David KindlundOK Tyr19:579:27
2Erik LarssonÅmåls OK21:38+1:4110:15
3Samuel ErikssonEds SK21:57+2:0010:24
4Oscar NyqvistSäffle OK24:41+4:4411:41

D35

3 840 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna RåbergOK Tyr39:1910:14
2Helena KarlssonStigsökarna41:19+2:0010:45
3Anne Kari TaraldrudIndre Østfold OK1:00:35+21:1615:46
4Jessica ÅbergTolered-Utby Ol-klubb1:01:18+21:5915:57

H35

4 650 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans LarssonEds SK1:04:1813:49

D40

3 840 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny NymanVänersborgs SK36:239:28
2Anna NordströmKils OK42:20+5:5711:01
3Ylva OlmKils OK44:33+8:1011:36
4Charlotte ÖstermanVänersborgs SK45:25+9:0211:49
5Karin NymanOK Tyr47:50+11:2712:27
6Carina IvarssonOK Kullingshof48:30+12:0712:37
7Anneli GordonStigsökarna49:18+12:5512:50
8Christina PetterssonStigsökarna57:04+20:4114:51
9Anna WadmanIFK Moras OK1:24:11+47:4821:55
Eva KindlundhTrosabygdens OKdiskvalificerad
Anna ErikssonOK Älgendiskvalificerad

H40

4 650 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tommy JohanssonVästvärmlands OK36:037:45
2Jan NäslundOK Nolaskogsarna38:18+2:158:14
3Mats KarlfeldtSävedalens AIK39:48+3:458:33
4Pål TveterIndre Østfold OK42:17+6:149:05
5Örjan BeckiusOK Tyr42:38+6:359:10
6Tommy JohanssonStångenäs AIS43:16+7:139:18
7Mats WesterbergOK Tyr43:19+7:169:18
8Mats LarssonOK Älgen43:47+7:449:24
9Jonas BergenfurOK Älgen44:36+8:339:35
10Sven Arne KarlssonTrollhättans SOK44:37+8:349:35
11Anders KarlssonStigsökarna44:42+8:399:36
12Peter AgerhällOK Tisaren47:18+11:1510:10
13Peter RisbergSkattkärrs IF51:21+15:1811:02
14Håkan AhlqvistOK Tyr58:26+22:2312:33
15Mikael ErikssonOK Tyr58:55+22:5212:40
16Thomas SteindahlStenungsunds OK1:05:18+29:1514:02
Magnus NordströmKils OKej start

D45

3 280 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lotta RansjöOK Tyr29:048:51
2Agneta BerlinTrollhättans SOK32:14+3:109:49
3Karin HederskogHJS-Vansbro OK33:31+4:2710:13
4Christina HalvarssonOK Kroppefjäll36:33+7:2911:08
5Marie AlfredssonOK Tyr36:36+7:3211:09
6Heli MarjomaaStigsökarna37:10+8:0611:19
7Catarina HögkvistOK Tyr38:14+9:1011:39
8Helena ErikssonEds SK38:52+9:4811:50
9Agneta ErikssonUddevalla OK39:16+10:1211:58
10Anita DavalliusUddevalla IS45:12+16:0813:46
11Åsa RydellLeksands OK46:18+17:1414:06
12Monika WikströmOK Tyr48:45+19:4114:51
13Margareta Almqvist MandingerTrollhättans SOK50:19+21:1515:20
14Jeanette CarlssonOK Älgen51:28+22:2415:41
15Gunilla EdgrenTrollhättans SOK53:19+24:1516:15
16Maria LenningSkåneslättens OL58:59+29:5517:58

H45

4 410 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pär NymanOK Tyr36:298:16
2Pär NorénVännäs OK37:41+1:128:32
3Jörgen HallénTrollhättans SOK39:52+3:239:02
4Espen MagnussenSkattkärrs IF43:14+6:459:48
5Johan LilljeqvistStigsökarna44:41+8:1210:07
6Mats BredfeltLunds OK45:19+8:5010:16
7Peter StrömdahlOK Skogsvargarna46:12+9:4310:28
8Erik BergqvistSäffle OK46:21+9:5210:30
9Stefan ErikssonOK Älgen46:46+10:1710:36
10Martin MandingerTrollhättans SOK48:46+12:1711:03
11Erik SimesOK Tyr49:16+12:4711:10
12Ingvar IvarssonOK Kullingshof50:37+14:0811:28
13Owe AnderssonOK Löftan52:12+15:4311:50
14Mats LindströmOK Skärmen52:44+16:1511:57
15Karl ErikssonUddevalla OK54:00+17:3112:14
16Sune AnderssonIdefjordens SK57:18+20:4912:59

D50

2 560 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britta SahlinVänersborgs SK27:4110:48
2Christina SegerslättSkåneslättens OL30:45+3:0412:00
3Anna Weckner WestlundOK Tyr32:01+4:2012:30
4Nina BejbomUddevalla OK34:33+6:5213:29
5Birgit HanssonHerrestads AIF36:07+8:2614:06
6Karin MoodOK Tyr37:01+9:2014:27
7Annika DavidssonVästerås SOK38:55+11:1415:12
8Tone HollowellOK Tyr39:06+11:2515:16
9Elise JohannessonTrollhättans SOK45:17+17:3617:41
10Märit GustafssonEds SK45:58+18:1717:57
11Catharina CarlssonTrollhättans SOK48:49+21:0819:04
12Hanne JensenEds SK51:25+23:4420:05
13Ann-Sofie HultsvedOK Tyr55:14+27:3321:34

H50

4 410 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tord HederskogHJS-Vansbro OK33:487:39
2Göran OlssonIdefjordens SK35:15+1:277:59
3Per HögkvistOK Tyr36:14+2:268:12
4Christer SkoogKils OK36:25+2:378:15
5Rolf WikströmOK Tyr37:23+3:358:28
6Sixten WestlundOK Tyr38:21+4:338:41
7Axel WasseniusUddevalla OK39:26+5:388:56
8Per GustavssonGöteborg-Majorna OK39:30+5:428:57
9Tom HollowellOK Tyr39:37+5:498:59
10Lasse JohanssonEds SK44:31+10:4310:05
11Torgny JeppsonKatrineholms OK44:39+10:5110:07
12Leif MobergVänersborgs SK49:03+15:1511:07
13Hans HusebyHalden SK50:06+16:1811:21
14Leif SandahlOK Tyr58:35+24:4713:17
15Lars AnderssonOK Tyr1:00:23+26:3513:41
Sten GustafssonEds SKdiskvalificerad
Lars-Olov EricsonOK Djerfej start

D55

2 560 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elisabeth ÖströmOK Tyr33:3313:06
2Kerstin BurmanKvillebyns SK35:44+2:1113:57
3Gunilla HogedalVänersborgs SK38:37+5:0415:05
4Yvonne GalborgenEds SK44:44+11:1117:28
Lisa AnnersandOK Tyrej start

H55

3 840 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olov ÖströmOK Tyr37:079:39
2Peo JohanssonOK Skärmen41:28+4:2110:47
3Gunnar BejbomUddevalla OK47:20+10:1312:19
4Åke JohannessonTrollhättans SOK1:08:53+31:4617:56
5Börje GustavssonTrollhättans SOK1:16:15+39:0819:51
Conny SahlinVänersborgs SKej start

D60

2 560 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva TrangiusOK Tyr43:2416:57
2Görel NordinVänersborgs SK1:06:33+23:0925:59
3Kristina JohanssonVänersborgs SK1:52:42+1:09:1844:01

H60

3 840 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars HogedalVänersborgs SK40:3210:33
2Arvid GalborgenEds SK41:59+1:2710:55
3Bengt StarkOK Milan47:26+6:5412:21
4Roalh KlevelandKvillebyns SK47:49+7:1712:27
5Rune EliassonFalkenbergs OK53:38+13:0613:58
6Mats IvermarkSäffle OK55:08+14:3614:21
Kent KardellLjungskile FKdiskvalificerad

D65

2 390 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Birgitta StenströmVänersborgs SK33:2413:58
2Gunvor JonssonVänersborgs SK37:03+3:3915:30
3Eva HöijeOK Ravinen37:22+3:5815:38
4Gunnel PalgrimVänersborgs SK38:26+5:0216:04
5Lena WaernTrollhättans SOK40:42+7:1817:01
6Karin CreutzerOK Tyr52:24+19:0021:55

H65

3 280 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per-Arne JohanssonVänersborgs SK33:2910:12
2Hans PerssonOK Älgen35:35+2:0610:50
3Bror PalgrimVänersborgs SK37:32+4:0311:26
4Per IvermarkSäffle OK38:11+4:4211:38
5Lennart MattssonLustens OK41:04+7:3512:31
6Lennart HöijeOK Ravinen41:06+7:3712:31
7Bengt-Olof JohanssonStångenäs AIS42:28+8:5912:56
8Kenneth JonssonVänersborgs SK42:32+9:0312:58
9Olof KarlssonUddevalla OK44:44+11:1513:38
10Leif BoströmTrollhättans SOK45:33+12:0413:53
11Erling TällbergStigsökarna46:35+13:0614:12
12Sune HermanssonLustens OK47:36+14:0714:30
13Mårten SvenssonStångenäs AIS54:03+20:3416:28
14Bo HjalmarssonGällstadbygdens SOK56:36+23:0717:15
15Åke GustavssonOK Älgen58:09+24:4017:43
Börje RåbergOK Tyrej start

D70

2 390 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mariann NilssonLustens OK37:1815:36
2Kerstin FredrikssonLjungskile FK55:15+17:5723:07

H70

2 560 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders TaraldrudIndre Østfold OK24:339:35
2Hans ÖstlundOK Kroppefjäll28:27+3:5411:06
3Lars-B LarssonOK Tyr28:34+4:0111:09
4Martin EngqvistUpsala IF30:22+5:4911:51
5Per SlungaardIdefjordens SK31:47+7:1412:24
6Bo WesterbergVänersborgs SK32:18+7:4512:37
7Ingemar SvenssonLunds OK36:25+11:5214:13
8Gunnar WaernTrollhättans SOK41:37+17:0416:15
Rolf StenströmVänersborgs SKej start

D75

2 140 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Signe NymanUddevalla IS41:4319:29
2Elvy FredinStigsökarna47:36+5:5322:14
3Ingrid BorglidenVänersborgs SK1:07:38+25:5531:36

H75

2 140 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan JanssonVäxjö OK26:4012:27
2Nils JanssonSkattkärrs IF27:00+0:2012:37
3Rune GårdhOK Älgen30:13+3:3314:07
4Melvin NilssonLustens OK34:02+7:2215:54
5Bengt SwensonSäterbygdens OK34:24+7:4416:04
6Bertil LundbergLustens OK44:38+17:5820:51
7Arvo HyvönenSkattkärrs IF52:11+25:3124:23
8Bengt HallénTrollhättans SOK1:04:01+37:2129:54
Gunnar LarssonUddevalla ISdiskvalificerad

H80

2 140 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1John LarssonVästvärmlands OK40:3118:55
2Stig Gunnar GustafssonEds SK44:18+3:4720:42

Inskolning

2 010 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Julia Hagelberg-NordahlOK Kårefullföljt
Eric Jensen-ÅhlÅmåls OKfullföljt
Felix LindhOK Älgenfullföljt
Edith OlssonOK Kroppefjällfullföljt
Emilia SandinOK Skärmenfullföljt
Felicia SandinOK Skärmenfullföljt
Daniel ÅhlÅmåls OKfullföljt
Linnea ÅhlÅmåls OKfullföljt

U1

2 010 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo MandingerTrollhättans SOK17:128:33
2David Fjellman-LättÅmåls OK20:22+3:1010:07
3David BohmanÅmåls OK23:37+6:2511:44
4Dante TjusÅmåls OK23:41+6:2911:46
5Wilma GustavssonStigsökarna25:17+8:0512:34
6Emma JohanssonÅmåls OK30:04+12:5214:57
7Ebba NyqvistSäffle OK30:11+12:5915:00
8Klara NordströmKils OK30:18+13:0615:04
9Jakob SeeversÅmåls OK30:19+13:0715:04
10Cornelia KindlundOK Tyr30:20+13:0815:05
11Ebba WulcanÅmåls OK30:40+13:2815:15
11Linus NilssonÅmåls OK30:40+13:2815:15
13Erik RolfsmanÅmåls OK30:48+13:3615:19
14Erik HelsethÅmåls OK33:26+16:1416:38
Ida NilssonÅmåls OKej start

U2

2 110 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linus JohanssonÅmåls OK22:0510:27
2Viktoria ÅbergÅmåls OK22:47+0:4210:47
3Emma FredrikssonÅmåls OK23:14+1:0911:00
4Clara JohanssonOK Skärmen23:43+1:3811:14
5Lisa OlmKils OK23:57+1:5211:21
6Jonatan ÅbergÅmåls OK26:46+4:4112:41
7Jacob ÖstermanVänersborgs SK28:48+6:4313:38
8Arvid AronssonOK Kroppefjäll30:46+8:4114:34
9Klara JohanssonVästvärmlands OK32:16+10:1115:17
10Ebba OlssonÅmåls OK32:39+10:3415:28
11Maja BrodinÅmåls OK33:25+11:2015:50
11Jonna Magnussopn BrandinÅmåls OK33:25+11:2015:50
13Emma Bohm ForsbergÅmåls OK34:42+12:3716:26
14Frida JohanssonOK Skärmen35:49+13:4416:58
15Matilda RehnlundStigsökarna37:25+15:2017:43
16Elin NyqvistSäffle OK39:57+17:5218:56
17Linnea SvenssonOK Skogsvargarna46:06+24:0121:50

Öppen motion 1

2 110 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristina MartinssonÅmåls OK18:178:39
2Emil BergströmSäffle OK24:33+6:1611:38
3Johanna KatvalaOK Älgen34:36+16:1916:23
4Mona FingalssonOK Älgen34:48+16:3116:29
5David HermanssonÅmåls OK34:59+16:4216:34
6Maj-Britt MonsénLustens OK43:35+25:1820:39

Öppen motion 3

2 650 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jesper LindhOK Älgen28:1210:38
2Yael OettliSkattkärrs IF31:58+3:4612:03
3Peo OlssonOK Kroppefjäll42:16+14:0415:56
4Margareta KarlssonStigsökarna45:52+17:4017:18
5Annika HallénTrollhättans SOK49:45+21:3318:46
6Mikael JohanssonSkattkärrs IF50:49+22:3719:10
7Björn LindbergÅmåls OK53:22+25:1020:08
8Lennart TalpOK Skogsvargarna53:46+25:3420:17
9Annika BolanderOK Skogsvargarna53:48+25:3620:18
10Wilhelmsson CarinaSäffle OK58:41+30:2922:08
11Lars GerbornVästvärmlands OK1:10:59+42:4726:47
12Birgit LjungOK Gipen1:12:37+44:2527:24
13Camilla JakobssonCentrum OK1:19:41+51:2930:04
Annette HalvorsenOK Milandiskvalificerad
Birgitta ReenbomKils OKdiskvalificerad
Suzanne WernerTrollhättans SOKdiskvalificerad

Öppen motion 5

2 950 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Moa GustafssonUddevalla OK28:349:41
2Thorbjörn NilssonVästvärmlands OK35:41+7:0712:05
3Lars-Henrik GalborgenEds SK36:32+7:5812:23
4Anna-Märta JohanssonVästvärmlands OK38:13+9:3912:57
5Ida HolmedahlTrollhättans SOK39:48+11:1413:29
6Rolf GävertVästvärmlands OK41:25+12:5114:02
7Jill JohanssonOK Älgen44:30+15:5615:05
8Janne ErikssonEds SK44:48+16:1415:11
9Carina ReichenbergIdefjordens SK45:17+16:4315:21
10Fredrik NyqvistSäffle OK45:23+16:4915:23
11Arne BerlinTrollhättans SOK45:55+17:2115:33
12Karin AnderssonSäffle OK48:11+19:3716:20
13Villy MagnussonKils OK48:25+19:5116:24
14Rune SandinIdefjordens SK50:46+22:1217:12
15Torbjörn JohanssonOK Älgen53:21+24:4718:05
16Thomas AsplundOK Skogsvargarna53:26+24:5218:06
17Jan-Erik LarssonKils OK57:40+29:0619:32
18Tomas StåhleOK Orinto1:00:39+32:0520:33
19Marita JohanssonIdefjordens SK1:00:40+32:0620:33
20Roger LarssonVästvärmlands OK1:02:48+34:1421:17
21Ola AnderssonEds SK1:09:39+41:0523:36

Öppen motion 7

2 560 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders PetterssonStigsökarna24:449:39
2Erik HögkvistOK Tyr25:13+0:299:51
3Mattias ModinOK Tyr27:05+2:2110:34
4Thomas ForslundSäffle OK28:59+4:1511:19
5Ann EnmanGammelstads IF30:13+5:2911:48
6C-G StrutsEds SK33:26+8:4213:03
7Lottie LindhOK Älgen33:36+8:5213:07
8Mikael SoppiOK Kroppefjäll37:54+13:1014:48
9Mats SöderströmOK Skogsvargarna38:20+13:3614:58
10Ann HyvönenSkattkärrs IF38:54+14:1015:11
11Dan JensenMalmö OK42:39+17:5516:39
12Tomas JohanssonIdefjordens SK43:05+18:2116:49
13Göran LarssonOK Kroppefjäll44:15+19:3117:17
14Sven-Åke ModinLustens OK54:45+30:0121:23
15Anders WeinestedtOK Tyr56:28+31:4422:03
16Lars RenbergAstraZeneca IF Mölndal59:29+34:4523:14
17Leif OlssonVästvärmlands OK59:35+34:5123:16
18Marianne GerbornVästvärmlands OK1:02:59+38:1524:36
Åke DahlVästvärmlands OKdiskvalificerad
Rune LarssonOK Kroppefjälldiskvalificerad

Öppen motion 8

4 650 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter CederbergVänersborgs SK37:328:04
2Mikael TallbergOK Älgen50:36+13:0410:52
3Johan ScherlinNyköpings OK54:17+16:4511:40
4Bengt JohansonOK Tyr55:11+17:3911:52
5Mikael DavidssonVästerås SOK55:22+17:5011:54
6Robert WieslanderOK Skärmen56:29+18:5712:08
7Mikael MartinssonFalkenbergs OK59:04+21:3212:42
8Dick NymanUddevalla IS1:02:55+25:2313:31
9Anders HolmedahlTrollhättans SOK1:06:18+28:4614:15
10Carina JohanssonSkattkärrs IF1:24:19+46:4718:07
11Robert GrenMunkedals SOK1:30:39+53:0719:29
Leif SahlinOK Tyrdiskvalificerad
Magnus KarlssonOK Tyrdiskvalificerad

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser