Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteran-OL SAIK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-OL SAIK
Arrangörsorganisation: Sävedalens AIK
Datum: torsdag 22 januari 2015

Lång

4 280 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK36:338:32
2Carl-Henry AnderssonOK Orinto38:05+1:328:53
3Torbjörn WikströmOK Orinto40:16+3:439:24
4Hans M CarlssonIFK Göteborg41:27+4:549:41
5Roger AnderssonSävedalens AIK42:23+5:509:54
6Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK43:24+6:5110:08
6Henrik HvoslefIK Stern43:24+6:5110:08
8Lars JohanssonOK Skogshjortarna43:31+6:5810:10
9Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb43:53+7:2010:15
10Göran BengtssonTockarps IK45:16+8:4310:34
11Kurt FredrixonOK Skogshjortarna46:55+10:2210:57
12Hans KarlssonGöteborg-Majorna OK47:19+10:4611:03
13Ted LiivrandOK Skogshjortarna50:25+13:5211:46
14Kurt EkbergOK Orinto51:46+15:1312:05
15Acke WåhlanderGöteborg-Majorna OK53:44+17:1112:33
16Gunnar VallinOK Landehof54:47+18:1412:47
17Håkan HörbergIK Stern55:07+18:3412:52
18Eva AlsinIK Ymer1:03:51+27:1814:55
19Tommy Pedersenklubblös1:13:29+36:5617:10
20Ture GunnarssonGöteborg-Majorna OK1:19:10+42:3718:29

Mellan

3 350 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kent ErikssonLerums SOK31:579:32
2Ronny AnderssonOK Skogshjortarna34:34+2:3710:19
3Per FredrikssonOK Skogshjortarna35:19+3:2210:32
4Lars-Erik GaddeGöteborg-Majorna OK36:11+4:1410:48
5Bo LeuchoviusGöteborg-Majorna OK37:00+5:0311:02
6Kjell-Åke IsakssonOK Skogshjortarna37:28+5:3111:11
7Stig-Ove TollIK Stern38:02+6:0511:21
8Bo Cederlövklubblös39:23+7:2611:45
9Anders BerglundOK Skogshjortarna39:35+7:3811:48
10Göran RubendahlOK Skogshjortarna39:48+7:5111:52
11Kent CarlgrenOK Skogshjortarna40:38+8:4112:07
12Hans C JohanssonIK Stern41:12+9:1512:17
13Andre AlexanderssonKungälvs OK42:25+10:2812:39
14Lars-Erik SällOK Alehof42:30+10:3312:41
15Ulla LindheIK Stern43:53+11:5613:05
16Rosa JohanssonIK Uven44:03+12:0613:08
17Ann-Britt JohanssonIK Stern44:05+12:0813:09
18Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb44:30+12:3313:17
19Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK46:49+14:5213:58
20Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK46:53+14:5613:59
21Eva IsakssonOK Skogshjortarna47:43+15:4614:14
22Karin Cederlövklubblös48:25+16:2814:27
23Björn AhlnérGöteborg-Majorna OK49:25+17:2814:45
23Inga-Lisa AxenborgGöteborg-Majorna OK49:25+17:2814:45
25Kjell RybergIFK Göteborg50:17+18:2015:00
26Lars MathiassonIK Stern50:26+18:2915:03
27Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna51:08+19:1115:15
28Conny VernerssonOK Orinto51:43+19:4615:26
29Karl-Axel JohanssonIK Uven53:42+21:4516:01
30Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK56:04+24:0716:44
31Göran LefflerLerums SOK57:01+25:0417:01
32Ragnar BewertOK Landehof1:00:25+28:2818:02
33Ann-Christine BorgFrölunda OL1:11:59+40:0221:29
Elisabeth RosénGöteborg-Majorna OKej godkänd

Kort

2 170 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kent KardellLjungskile FK23:3510:52
2Leif HjertqvistIK Stern35:05+11:3016:10
3Claes LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb35:14+11:3916:14
4Barbro AnderssonOK Skogshjortarna37:53+14:1817:27
5Claes SöderströmOK Skogshjortarna37:54+14:1917:27
6Gullveig SöderströmOK Skogshjortarna40:33+16:5818:41
7Magnar ErvikIK Stern42:16+18:4119:28
8Kurt-Åke KarlssonSjövalla FK44:38+21:0320:34
9Lisa HedströmOK Pan-Kristianstad45:50+22:1521:07
10Gösta CederinGöteborg-Majorna OK46:33+22:5821:27
11Bengt LindbergIK Stern48:35+25:0022:23
12Sven LarssonTolered-Utby Ol-klubb48:49+25:1422:29
13Björn BromanGöteborg-Majorna OK50:19+26:4423:11
14Inger HallbergIK Uven55:06+31:3125:23
15Gösta KarlssonSävedalens AIK1:24:32+1:00:5738:57

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser