Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vinternattcup 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vinternattcup 3
Arrangörsorganisation: Bromma-Vällingby SOK
Datum: onsdag 21 januari 2015

Herr lång

7 880 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus Palmqvist AslaksenJärfälla OK57:227:16
2Nils EdvardssonJärfälla OK57:47+0:257:19
3David MellinSundbybergs IK1:08:17+10:558:39
4Oskar EdvardssonJärfälla OK1:08:19+10:578:40
5Niklas CarlssonSundbybergs IK1:08:21+10:598:40
6Johan LangerakJärfälla OK1:08:29+11:078:41
7Jonas CarlssonSundbybergs IK1:08:39+11:178:42
8Joakim SkantzeSundbybergs IK1:08:41+11:198:42
9Ronny FalkSundbybergs IK1:14:29+17:079:27
10Mats CarlssonSundbybergs IK1:20:07+22:4510:10
Oskar DanielsAttunda OKej start
Simon MarteliusAttunda OKej start
Henrik ViklundBromma-Vällingby SOKej start

Herr mellan

5 450 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars PalmqvistJärfälla OK46:218:30
2Mats AronssonBromma-Vällingby SOK55:27+9:0610:10
3Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK55:36+9:1510:12
4Sven HunhammarBromma-Vällingby SOK55:40+9:1910:12
5Olle JanrikBromma-Vällingby SOK55:42+9:2110:13
6Stefan SundeliusJärfälla OK56:50+10:2910:25
7Thomas BabtistBromma-Vällingby SOK57:10+10:4910:29
8Ronny NordgrenSundbybergs IK1:00:18+13:5711:03
9Tobias AbrahamssonSundbybergs IK1:06:46+20:2512:15
10Jonatan StåhlSundbybergs IK1:14:37+28:1613:41
11Jan LindhSundbybergs IK1:41:48+55:2718:40
Jan KihlSundbybergs IKej start
Rasmus KihlSundbybergs IKej start
Kristoffer TengrothSundbybergs IKej start

Herr kort

3 870 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bengt SvenssonSundbybergs IK52:4413:37
2Jonny HanssonBromma-Vällingby SOK55:33+2:4914:21
3Jesper HanssonBromma-Vällingby SOK55:35+2:5114:21
4Urban StåhlSundbybergs IK56:14+3:3014:31
5Nils BabtistBromma-Vällingby SOK57:42+4:5814:54
6John ÖstlundSundbybergs IK57:52+5:0814:57
Stefan AbrahamssonSundbybergs IKej godkänd
Gunnar BramstenSundbybergs IKej godkänd
Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubbenutgått
Hans Andersson StrinningAttunda OKej start
Åke LinderothSundbybergs IKej start

Dam kort

3 870 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia EdvardssonJärfälla OK58:0715:01
2Maria EdvardssonJärfälla OK58:23+0:1615:05

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser