Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Salomon SkidO Cup #1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Salomon SkidO Cup #1
Arrangörsorganisation: Umeå OK
Datum: söndag 18 januari 2015

D21

5 330 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny WegebroUmeå OK43:468:12
2Elisabeth FriesUmeå OK44:38+0:528:22
3Tove NorénVännäs OK1:09:48+26:0213:05

H21

7 230 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik SilfverIFK Umeå36:275:02
2Erik BlomgrenUmeå OK37:51+1:245:14
3David BeimarBromma-Vällingby SOK42:11+5:445:50
4Mattias NyströmUmeå OK42:14+5:475:50
5Martin HederskogHJS-Vansbro OK42:35+6:085:53
6Anna Karin NilssonUmeå OK1:02:06+25:398:35
Pär NorénVännäs OKej godkänd
erik johanssonOK Trananej godkänd
Mats WalheimRobertsfors IKej start
Simon NilssonUmeå OKej start

D16

4 330 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alma LaudonVännäs OK1:01:2514:11

H16

4 330 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik KärrlanderUmedalens IF52:1012:02

H14

2 940 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jakob NilssonUmeå OK40:2013:43

H12

2 940 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar ÅdahlUmeå OK54:3018:32

D40

4 330 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria VredinIFK Umeå1:22:5719:09
Eva WalheimRobertsfors IKej start

H40

5 330 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan KärrlanderUmedalens IF38:337:13
2Hans Erik CarlborgIFK Umeå41:01+2:287:41
3Martin SundqvistUmeå OK47:28+8:558:54
4Clas FriesUmeå OK47:29+8:568:54
5Hjalmar LaudonVännäs OK1:01:15+22:4211:29
6Eero NiemiSkogslöparna1:03:19+24:4611:52

D60

2 940 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Lena StenbergIFK Umeåej start

H60

4 330 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Berndt StenbergIFK Umeå41:569:41
2Per SundinSkogslöparna53:11+11:1512:16
3Daniel AnderssonUmeå OK1:01:44+19:4814:15
4Håkan ErikssonUmeå OK1:17:42+35:4617:56

Öppen motion 1

2 940 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tjelvar OtterbjörkUmeå OK29:2610:00
2Sten ErikssonOK Branten34:37+5:1111:46
3Sara AhlmanUmeå OK54:39+25:1318:35
4David LindholmUmeå OK1:18:35+49:0926:43
Ester LaudonVännäs OKej godkänd

Öppen motion 4

5 330 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars NilssonUmeå OK1:02:2711:43
2Erik JohanssonUmeå OK1:05:40+3:1312:19
3Elisabet CarlborgVännäs OK1:05:55+3:2812:22
4Henrik LundbergUmeå OK1:08:16+5:4912:48
Gunnar KalénVännäs OKej godkänd

Öppen motion 7

7 230 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Christer MalmVännäs OKej godkänd
Christian LejonIFK Umeåej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser