Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tolereds vårtävling

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tolereds vårtävling
Arrangörsorganisation: Tolereds Allmänna IK
Datum: lördag 16 april 2016

D21

2 570 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina StrandGöteborg-Majorna OK30:3111:52
2Josefine LindOK Pan Århus31:24+0:5312:13
3Anna RubbóUmedalens IF33:29+2:5813:01
4Jennie RunessonGöteborg-Majorna OK33:39+3:0813:05
5Aina EdgrenTrollhättans SOK34:39+4:0813:28
6Stine Bagger HagnerOK Pan Århus35:10+4:3913:41
7Karin ThernOK Skogshjortarna35:15+4:4413:42
8Sara JonssonOK Orion35:57+5:2613:59
9Linnéa HolmqvistHagaby GoIF Örebro36:25+5:5414:10
10Anneke Hald BjørgumJärla Orientering37:19+6:4814:31
11Helena SvenssonFK Herkules37:44+7:1314:40
12Cecilie Friberg KlysnerOK Pan Århus37:53+7:2214:44
13Frida NeroGöteborg-Majorna OK38:19+7:4814:54
14Elvira BjörklundTrollhättans SOK38:23+7:5214:56
15Camilla Louise BevenseeOK Pan Århus38:59+8:2815:10
16Lovisa LemanGöteborgs SK39:22+8:5115:19
17Kristin SkaarRyda SK39:29+8:5815:21
18Mette HjerrildOK Pan Århus39:36+9:0515:24
19Sofia EbermarkSävedalens AIK40:49+10:1815:52
20Linda HallbergBredareds IF41:40+11:0916:12
21Caroline Edel Gjøtterup FrederiksenOK Pan Århus43:18+12:4716:50
22Maria GustafssonSävedalens AIK43:54+13:2317:04
23Sofia AnderssonCentrum OK46:41+16:1018:09
24Josephine Dewett KristensenOK Pan Århus47:07+16:3618:20
25Amanda ClaessonSävedalens AIK50:50+20:1919:46
26Lucyna DrewniowskaGöteborg-Majorna OK51:31+21:0020:02
27Linnea ÖstergrenVäxjö OK51:47+21:1620:08
28Madeleine AttforsSävedalens AIK52:30+21:5920:25
29Frida StrömgårdUddevalla OK53:49+23:1820:56
30Maria LundStenungsunds OK57:38+27:0722:25
31Annie LennartssonGöteborg-Majorna OK1:01:35+31:0423:57
32Elin KarlssonLycksele IF1:12:32+42:0128:13
33Emily B. TempleOK Pan Århus1:16:16+45:4529:40
Maria PollMölndal Outdoor IFej godkänd
Sanna SvenssonFrämmestads IKej godkänd
Caroline FinderupOK Pan Århusej godkänd
Louise GötforsGöteborg-Majorna OKej start
Ane LindeOK Pan Århusej start
Anastasia DenisovaSävedalens AIKej start

H21

4 850 m, 56 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tobias NobornIFK Göteborg31:086:25
2Björn CederbergOK Pan-Kristianstad32:38+1:306:43
3Martin AhlbergerHestra IF33:16+2:086:51
4Søren BobachOK Pan Århus33:22+2:146:52
5Niclas JonassonIFK Göteborg33:30+2:226:54
6Sergej FedatsenkaSävedalens AIK33:41+2:336:56
7Tue LassenOK Pan Århus34:06+2:587:01
8Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OK34:16+3:087:03
9Tobias AhnoffGöteborg-Majorna OK34:31+3:237:07
10Martin LarssonIFK Göteborg34:56+3:487:12
10Vitaliy GichkoSävedalens AIK34:56+3:487:12
12Jonas MuntheOK Pan Århus35:27+4:197:18
13Albin ThunbergOK Alehof36:04+4:567:26
14Jonas MartnerFrölunda OL36:22+5:147:29
15Fredrik SturessonOK Alehof36:23+5:157:30
16Andréas ThernOK Skogshjortarna36:44+5:367:34
17Simon Thrane HansenOK Pan Århus36:51+5:437:35
18Claus Hallingdal BlochOK Pan Århus36:53+5:457:36
19Per-Anders EggertsenIFK Göteborg37:01+5:537:37
20Eric HanssonIK Hakarpspojkarna37:30+6:227:43
21Eskil SchøningOK Pan Århus37:35+6:277:44
22Rasmus LarssonOK Alehof37:59+6:517:49
23Karl LevinSävedalens AIK38:30+7:227:56
23Tobias LindellOK Alehof38:30+7:227:56
23Laurits Bidstrup MøllerOK Pan Århus38:30+7:227:56
26Jonas LundgrenStora Tuna OK38:36+7:287:57
27Johan AntonssonOK Löftan39:01+7:538:02
28Henrik MarkvardsenOK Pan Århus39:35+8:278:09
29Erik Folkesson BlomIFK Mora OK39:38+8:308:10
30Gustav BoquistIK Uven39:40+8:328:10
31Jeppe RuudOK Pan Århus39:43+8:358:11
32Johnny HålsjöVänersborgs SK40:43+9:358:23
33Aske JepsenOK Pan Århus40:52+9:448:25
34Mattias NilssonOK Alehof41:43+10:358:36
35Giacomo FrattariOK Pan Århus42:48+11:408:49
36Jonatan AnderssonFalkenbergs OK43:20+12:128:56
37Stefan Frands PetersenOK Pan Århus43:21+12:138:56
38David RunemalmNybro OK43:22+12:148:56
39Simon LarssonSävedalens AIK43:53+12:459:02
40Bjarke RefslundOK Pan Århus44:12+13:049:06
41Stefan RoosIFK Göteborg46:46+15:389:38
42Niklas Hjort IngwersenOK Pan Århus46:49+15:419:39
43Asbjørn MathiasenOK Pan Århus49:48+18:4010:16
44Anton HemlinIK Uven49:57+18:4910:17
45Stefan OlofssonOK Gisle50:02+18:5410:18
46Simon BörjesonRyda SK52:56+21:4810:54
47Christoffer OlssonUddevalla OK55:46+24:3811:29
48Sven LarssonLeksands OK58:17+27:0912:01
49Olof CarlsonTolered-Utby Ol-klubb1:06:13+35:0513:39
50Oskar VigrenSävedalens AIK1:09:32+38:2414:20
51Anders SjöbergOK Reftele1:10:57+39:4914:37
52Wojciech WiktorGöteborg-Majorna OK1:32:29+1:01:2119:04 Ladda ner rutt i gpx-format
53Jan GrahnIK Uven1:40:30+1:09:2220:43
Erik MelénMotala AIF OLej godkänd
Lasse GrønOK Pan Århusej godkänd
Rasmus DjurhuusOK Pan Århusej godkänd
Johan LevinSävedalens AIKej start
Marcus MillegårdSävedalens AIKej start

H20

4 200 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1John GabrielssonSävedalens AIK39:319:24
2Erik ForsHestra IF41:48+2:179:57
3Arvid HammarFK Herkules45:58+6:2710:56
4Jakob JunkersIF Marin Väst1:20:48+41:1719:14

D18

3 330 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna NilssonKungälvs OK33:4610:08
2Kajsa JungbjerGöteborg-Majorna OK37:39+3:5311:18
3Isabella LagoGöteborg-Majorna OK38:14+4:2811:28
4Mimmi DahlbergBredaryds SOK39:02+5:1611:43
5Alice HultinOK Löftan45:49+12:0313:45
6Emma DjerfLerums SOK46:59+13:1314:06
7Emma RenbergSävedalens AIK1:09:52+36:0620:58
Wilma JanssonVänersborgs SKej godkänd

H18

4 040 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin ClaessonSävedalens AIK33:248:16
2Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK35:48+2:248:51
3Douglas Fransson LeeOK Alehof36:39+3:159:04
4Jonas LauriFK Herkules38:41+5:179:34
5Hugo ThunbergOK Alehof41:54+8:3010:22
6Axel ForsmanFK Herkules45:35+12:1111:16
7Martin LundStenungsunds OK50:53+17:2912:35
Carl BörnstedtKungälvs OKej godkänd

D16

2 920 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa RaskKungälvs OK26:409:07
2Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK28:51+2:119:52
3Selma MoqvistLerums SOK30:08+3:2810:19
4Anna FlakbergIFK Göteborg33:01+6:2111:18
5Lisa BörnstedtKungälvs OK34:06+7:2611:40
6Moa SjöbergGöteborg-Majorna OK35:35+8:5512:11
7Ellika GrothKungälvs OK37:37+10:5712:52
8Sofia JohanssonOK Skärmen40:28+13:4813:51
Clara Berglund HiltunenGöteborg-Majorna OKej start
Elina HansonKungälvs OKej start

H16

3 340 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl JosefssonSävedalens AIK26:437:59
2Elias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb27:09+0:268:07
3Martin LammFrölunda OL29:43+3:008:53
4Erik LundStenungsunds OK34:56+8:1310:27
5Johan HjelmérSjövalla FK35:58+9:1510:46
6Erik HogedalGöteborg-Majorna OK36:27+9:4410:54
7Gustav MerlanderTolered-Utby Ol-klubb43:48+17:0513:06
8Jesper LagerbergSävedalens AIK47:55+21:1214:20
9Adam OlssonSjövalla FK50:48+24:0515:12
10Nils HammarFK Herkules52:36+25:5315:44
11Kalle LundgrenGöteborg-Majorna OK56:27+29:4416:54
William CollianderTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Samuel PihlströmOK Landehofej start
Axel BlomFrölunda OLej start
Felix FalkGöteborg-Majorna OKej start
Hugo SöderbergTolered-Utby Ol-klubbej start

D16 Kort

2 860 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mina ShabbakiTolered-Utby Ol-klubb43:1115:05
Nellie MånssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Annie SjööOK Landehofej start

H16 Kort

2 860 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor Le ClaireFK Herkules39:1613:43
Philip EkbergTrollhättans SOKej start

D14

2 950 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK25:128:32
2Sabina AumoKungälvs OK27:10+1:589:12
3Lovisa MoqvistLerums SOK31:17+6:0510:36
4Linn MauritzsonTolered-Utby Ol-klubb31:55+6:4310:49
5Clara JohanssonOK Skärmen35:35+10:2312:03
6Elvira SöderbergTolered-Utby Ol-klubb37:07+11:5512:34
7Katrin AsplundKungälvs OK37:37+12:2512:45
8Siri LarsenTolered-Utby Ol-klubb39:24+14:1213:21
9Frida JohanssonOK Skärmen40:56+15:4413:52
10Sofia RaskKungälvs OK42:19+17:0714:20
Matilda ÅkessonOK Landehofej start
Thea FagerströmIFK Göteborgej start
Elsa KarlssonOK Landehofej start
Tova JanssonVänersborgs SKej start
Rebecka PihlströmOK Landehofej start
Olivia AspIFK Göteborgej start

H14

2 940 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak OlssonStigsökarna22:357:40
2Felix DrejmoOK Landehof22:39+0:047:42
3Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK23:53+1:188:07
4Arvid AronssonOK Kroppefjäll24:21+1:468:16
5Willy FjällborgStenungsunds OK24:56+2:218:28
6Jakob GunnarssonLerums SOK25:33+2:588:41
7Arvid BacktemanLerums SOK25:37+3:028:42
8Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK29:09+6:349:54
9Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK29:34+6:5910:03
10Victor JärnekullTolered-Utby Ol-klubb31:21+8:4610:39
11Linus BoströmOK Alehof31:30+8:5510:42
12Tage KinellIFK Göteborg31:47+9:1210:48
13Arvid EkströmStenungsunds OK34:58+12:2311:53
14Carl ErixonIFK Göteborg35:19+12:4412:00
15Rasmus Johansson FjordsideSävedalens AIK36:13+13:3812:19
16Johan LundStenungsunds OK40:44+18:0913:51
17Albin NyqvistOK Landehof41:46+19:1114:12
18Jacob GrahnIK Uven42:13+19:3814:21
19Erik ÖstlingKungälvs OK49:21+26:4616:47
Samuel LjungqvistTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Emil AxelssonLerums SOKej start

D14 Kort

2 740 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Elsa SjööOK Landehofej start
Grace Soares Dos ReisTolered-Utby Ol-klubbej start

H14 Kort

2 740 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rasmus ErikssonTolered-Utby Ol-klubb37:3613:43

D12

2 750 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida BengtssonOK Alehof22:298:10
2Elina ReinholdssonOK Alehof23:27+0:588:31
3Ebba NäsmanLerums SOK24:46+2:179:00
4Evelina GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb26:15+3:469:32
5Ebba ThernOK Skogshjortarna28:39+6:1010:25
6Lova BerzeliusOK Skogshjortarna28:48+6:1910:28
7Molly GranängKungälvs OK29:43+7:1410:48
8Julia WallbergOK Alehof30:04+7:3510:56
9Silje RingstadTolered-Utby Ol-klubb30:22+7:5311:02
10Lovisa DavidsonGöteborg-Majorna OK30:55+8:2611:14
11Jennifer StigssonTrollhättans SOK37:52+15:2313:46
12Maja NordenfeltTolered-Utby Ol-klubb37:58+15:2913:48
13Alice TryggSävedalens AIK48:32+26:0317:38
Maja KarlssonTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Elsa BobergIF Rigorej start
Audrey HanssonFrölunda OLej start

H12

2 820 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb20:007:05
2Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK21:12+1:127:31
3Tim MartnerFrölunda OL21:59+1:597:47
4Simon BååthSävedalens AIK22:06+2:067:50
5Karl GranforsOK Landehof23:22+3:228:17
6Lowe HammarFK Herkules24:47+4:478:47
7Gustav BertsOK Alehof25:12+5:128:56
8Elias NyqvistOK Landehof25:16+5:168:57
9Melvin AnderssonTolered-Utby Ol-klubb29:46+9:4610:33
10Ivar HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb30:52+10:5210:56
11Lukas GrothKungälvs OK31:06+11:0611:01
12Jakob BaierTolered-Utby Ol-klubb33:28+13:2811:52
13Emil SeldénIF Rigor33:43+13:4311:57
14Jakob AspIFK Göteborg34:40+14:4012:17
15Lucas BoströmOK Alehof35:06+15:0612:26
16Arvid PeterssonTolered-Utby Ol-klubb36:07+16:0712:48
17Joel RingströmOK Landehof37:19+17:1913:13
18Jakob ErikssonTolered-Utby Ol-klubb39:12+19:1213:54
19Alwin EinarssonKungälvs OK41:52+21:5214:50
20Filip LundbergTolered-Utby Ol-klubb43:53+23:5315:33
21Erik WettergrenIK Uven1:02:39+42:3922:12
Pontus HedinTolered-Utby Ol-klubbej start
Hugo NobornIFK Göteborgej start
Alvin OllanderOK Landehofej start

D12 Kort

2 140 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa ErikssonOK Landehof18:428:44
2Lisa MossbergFK Herkules22:52+4:1010:41
3Linnea NyströmTolered-Utby Ol-klubb26:06+7:2412:11
4Linn MånssonGöteborg-Majorna OK31:15+12:3314:36
Johanna PihlströmOK Landehofej start

H12 Kort

2 140 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Valter DrejmoOK Landehof19:339:08
2Lukas ErdalenIFK Göteborg23:10+3:3710:49
3David RothamelTolered-Utby Ol-klubb23:34+4:0111:00
4Gustav CarlssonOK Landehof24:08+4:3511:16
5Johan ÖstlingKungälvs OK25:31+5:5811:55
Arthur LundgrenTolered-Utby Ol-klubbej godkänd

D10

2 120 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa MoqvistLerums SOK14:166:43
2Wilma ReinholdssonOK Alehof17:25+3:098:12
3Stina ThernOK Skogshjortarna17:53+3:378:26
4Isabella BaierTolered-Utby Ol-klubb18:22+4:068:39
5Frida LindénVäxjö OK18:53+4:378:54
6Frida OdénFjärås AIK19:19+5:039:06
7Minna PalmIK Hakarpspojkarna20:07+5:519:29
8Signe HördegårdhIFK Göteborg20:39+6:239:44
9Sara BengtssonOK Alehof21:41+7:2510:13
10Emma LindénVäxjö OK25:22+11:0611:57
11Anna-Lisa KinellIFK Göteborg33:14+18:5815:40
12Saga RingstadTolered-Utby Ol-klubb34:45+20:2916:23
13Elin SalbergIK Uven1:35:20+1:21:0444:58

H10

2 140 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus LammFrölunda OL12:546:01
2Albin SvenssonFK Herkules18:53+5:598:49
3Axel EkdalaKungälvs OK21:28+8:3410:01
4Harald MartnerFrölunda OL21:46+8:5210:10
5Isak DahlOK Alehof22:08+9:1410:20
6Rasmus GranängKungälvs OK23:05+10:1110:47
7Elvis ÅbergTolered-Utby Ol-klubb23:48+10:5411:07
8Erik PeterssonTolered-Utby Ol-klubb25:38+12:4411:58
9Anton RaskKungälvs OK25:43+12:4912:01
10Noah HedenblomOK Räven26:22+13:2812:19
11Samuel RingströmOK Landehof31:28+18:3414:42
12Noah TörngrenTolered-Utby Ol-klubb52:15+39:2124:24
Simon GrahnIK Uvenej start

D35

3 400 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina SamorLerums SOK34:3610:10
2Sara HolmdellGöteborg-Majorna OK39:46+5:1011:41
3Ingela RoosIFK Göteborg42:10+7:3412:24

H35

4 200 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders HöijeGöteborg-Majorna OK36:538:46
2Erik LindgrenSävedalens AIK42:57+6:0410:13 Ladda ner rutt i gpx-format
3Anders FrickTrollhättans SK43:15+6:2210:17 Ladda ner rutt i gpx-format
4Magnus HedmanKungälvs OK46:23+9:3011:02
5Staffan LjungqvistIK Gandvik51:00+14:0712:08

D40

3 200 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa Holmstrand OllanderOK Landehof31:499:56
2Cecilia GrothKungälvs OK48:19+16:3015:05
3Cathrine DavidsonGöteborg-Majorna OK48:52+17:0315:16
4Cecilia FlakbergIFK Göteborg50:44+18:5515:51
5Karin AlthoffKungälvs OK57:50+26:0118:04
6Jenny JohanssonIFK Göteborg58:31+26:4218:17
7Anna LarssonOK Gipen1:00:47+28:5818:59
Erika RaskKungälvs OKej godkänd
Maria AspIFK Göteborgej start
Therese DahlströmOK Alehofej start

H40

4 040 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sven GranforsOK Landehof34:578:39
2Magnus HanssonOK Löftan35:39+0:428:49
3Björn GrothKungälvs OK37:35+2:389:18
4Erik LauriFK Herkules44:32+9:3511:01
5Stefan KinellIFK Göteborg44:58+10:0111:07
6Pär SvenssonI 15 IF46:35+11:3811:31
7Martin LindsjöSävedalens AIK48:08+13:1111:54
8Jan GranängKungälvs OK49:29+14:3212:14

D45

3 200 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pia JohanssonOK Landehof32:1610:05
2Charlotte FlansbjerOK Djerf34:55+2:3910:54
3Anna ErikssonOK Landehof36:30+4:1411:24
4Helena BååthHestra IF37:25+5:0911:41
5Kristin EkdalaKungälvs OK37:59+5:4311:52
6Åsa JellvertGöteborg-Majorna OK39:36+7:2012:22
7Malin LammFrölunda OL41:55+9:3913:05
8Sofia KarlssonOK Landehof47:28+15:1214:50
9Åse FuxborgSjövalla FK50:30+18:1415:46
10Annelie JohanssonOK Skärmen51:05+18:4915:57
11Agneta LarssonIK Uven1:05:29+33:1320:27

H45

3 720 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter AspIFK Göteborg32:038:36
2Anders ArfwedsonFrölunda OL34:39+2:369:18
3Mattias BååthSävedalens AIK34:46+2:439:20
4Jussi AumoKungälvs OK35:02+2:599:25
5Thomas KarlssonOK Landehof35:10+3:079:27
6Peter DellmingIFK Göteborg35:12+3:099:27
7Olle SjöforsOK Älme39:08+7:0510:31
8Håkan JanssonVänersborgs SK41:53+9:5011:15
9Mikael SvenssonFK Herkules43:28+11:2511:41
10Fredrik SöderbergTolered-Utby Ol-klubb45:29+13:2612:13
11Ulf NyqvistOK Landehof47:37+15:3412:48
12Henrik ErdalenIFK Göteborg51:25+19:2213:49
13Stefan L JohanssonKungälvs OK57:19+25:1615:24
14Edo DrenthHelsingborgs SOK1:00:37+28:3416:17
15Jonas HultinOK Löftan1:01:20+29:1716:29
Martin SvenssonMarkbygdens OKej start
Gunnar ElveljungIFK Göteborgej start
Martin BobergIF Rigorej start

D50

2 850 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria WidmarkIF Hagen39:0113:41
2Anna AsplundKungälvs OK40:23+1:2214:10
3Annika AasaIK Uven41:00+1:5914:23
4Agnetha Le ClaireFK Herkules41:59+2:5814:43
5Nina DjerfLerums SOK42:50+3:4915:01
6Lena PeterssonOK Alehof1:00:45+21:4421:18

H50

3 400 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter CederbergVänersborgs SK31:309:15
2Magnus KarlssonOK Landehof32:47+1:179:38
3Magnus SternerSträngnäs-Malmby OL33:11+1:419:45
4Per FlakbergIFK Göteborg33:37+2:079:53
5Magnus WideFrölunda OL35:50+4:2010:32
6Roger HallgrenIFK Göteborg37:49+6:1911:07
7Magnus OhlssonSjövalla FK39:25+7:5511:35
8Mikael JungbjerGöteborgs SK39:48+8:1811:42
9Hans MelinGöteborg-Majorna OK40:05+8:3511:47
10Anders LammFrölunda OL40:19+8:4911:51
11Stefan PihlSOK 6841:33+10:0312:13
12Stefan HammarFK Herkules41:48+10:1812:17
13Johan WettergrenIK Uven42:11+10:4112:24
14Torben UtzonOK Pan Århus42:16+10:4612:25
15Staffan AsplundKungälvs OK42:50+11:2012:35
16Torbjörn GrahnIK Uven49:53+18:2314:40
17Mats DahlrotIK Uven50:22+18:5214:48
18Ralph KindeTolered-Utby Ol-klubb58:34+27:0417:13
19Graham KempGöteborg-Majorna OK1:13:31+42:0121:37
20Hans VokseppOK Skogshjortarna1:23:48+52:1824:38
Hans LindgrenOK Skogshjortarnaej start
Per-Arne WahlgrenSjövalla FKej start

D55

2 850 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britta SahlinVänersborgs SK37:3113:09
2Annette Falck LarssonVänersborgs SK39:15+1:4413:46
3Birgit HanssonHerrestads AIF41:32+4:0114:34
4Nina BejbomUddevalla OK42:11+4:4014:48
5Gunilla CarlssonGöteborg-Majorna OK43:10+5:3915:08
6Gunilla GedinGöteborg-Majorna OK53:04+15:3318:37
7Monika NilssonOK Alehof57:43+20:1220:15
8Åsa WängdahlOK Gipen1:08:48+31:1724:08

H55

3 330 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus JosefssonSävedalens AIK31:289:26
2Ulf WallinGöteborg-Majorna OK34:32+3:0410:22
3Anders BjörklundSävedalens AIK34:46+3:1810:26
4Per GustavssonGöteborg-Majorna OK35:02+3:3410:31
5Rolf EckermarkGöteborg-Majorna OK35:11+3:4310:33
6Stefan SjöblomFrölunda OL35:46+4:1810:44
7Ingvar LarssonGöteborg-Majorna OK36:40+5:1211:00
8Jörgen IvarssonHestra IF36:43+5:1511:01
9Thomas AttforsSävedalens AIK36:49+5:2111:03
10Ulf NyströmTrollhättans SOK37:57+6:2911:23
11Jan-Olof BäckOK Djerf38:33+7:0511:34
12Andrew LagoGöteborg-Majorna OK39:51+8:2311:58
13Stig LarssonGöteborg-Majorna OK42:07+10:3912:38
14Örjan WängdahlOK Gipen45:59+14:3113:48
15Torbjörn HalvarssonFjärås AIK46:04+14:3613:50
16Göran OlesundOK Landehof46:07+14:3913:50
17Christer MannfolkUlricehamns OK55:13+23:4516:34
18Nils-Olof LarssonVänersborgs SK59:29+28:0117:51
19Arne LundStenungsunds OK1:03:39+32:1119:06
20Martin CarlsonTolered-Utby Ol-klubb1:10:36+39:0821:12
21Lars StålheimSävedalens AIK1:11:36+40:0821:30
22Michael AnderssonGöteborg-Majorna OK1:16:51+45:2323:04
Tuomo SaaranenOK Skogshjortarnaej start

D60

2 400 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ing-Marie Brander StrandGöteborg-Majorna OK26:2511:00
2Kerstin AnderssonRyda SK29:32+3:0712:18
3Solveig HedenblomSjövalla FK32:20+5:5513:28
4My EngströmLerums SOK37:41+11:1615:42
5Eva KarlssonUddevalla OK38:50+12:2516:10
6Kerstin Haugen LundStenungsunds OK45:38+19:1319:00

H60

3 100 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pierre KarlssonOK Alehof30:469:55
2Urban LarssonOK Gipen32:26+1:4010:27
3Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK32:41+1:5510:32
4Johan LindgrenIF Hagen37:23+6:3712:03
5Sven-Erik BrodinKristinehamns OK39:13+8:2712:39
6Bernt AnderssonIF Rigor42:15+11:2913:37
7Odd OlssonUddevalla OK44:30+13:4414:21
8Hans EkbergTrollhättans SOK46:34+15:4815:01
9Gunnar BejbomUddevalla OK47:34+16:4815:20
10Peter LarssonTrollhättans SOK49:13+18:2715:52
11Thord EkströmTrollhättans SOK1:02:49+32:0320:15
12Arne AlfredssonUddevalla OK1:09:58+39:1222:34

D65

2 400 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin AxelssonIK Uven37:5815:49
2Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK43:54+5:5618:17
3Lotta BörjessonSävedalens AIK1:00:20+22:2225:08
4Ingalill SvenssonSävedalens AIK1:13:22+35:2430:34
Eva BlomströmIK Sternej godkänd
Maria NordvallOK Kolmårdenej start

H65

3 100 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kent ErikssonLerums SOK34:1211:01
2Hans M CarlssonIFK Göteborg35:19+1:0711:23
3Sören SvenssonSjövalla FK39:59+5:4712:53
4Sten BlomströmIK Stern40:10+5:5812:57
5Yngve NilssonOK Gipen40:42+6:3013:07
6Jan KüchlerTolered-Utby Ol-klubb41:34+7:2213:24
7Lennart AnderssonGöteborgs SK42:13+8:0113:37
8Björn EngströmLerums SOK43:04+8:5213:53
9Olle AdolfssonLerums SOK43:15+9:0313:57
10Torbjörn WikströmOK Orinto45:53+11:4114:48
11Jan-Erik PålssonUddevalla IS46:26+12:1414:58
12Hasse ÅbergValbo AIF48:06+13:5415:30
13Johnny KarlssonUddevalla OK50:17+16:0516:13
14Jonas LarssonOK Kullingshof52:20+18:0816:52
15Lars ÖsterbergSävedalens AIK52:56+18:4417:04
16Lars MathiassonIK Stern1:08:37+34:2522:08
17Lars-Olof RönnqvistOK Löftan1:10:14+36:0222:39

D70

2 090 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingrid Rex WallströmOK Landehof30:3814:39
2Ann-Britt JohanssonIK Stern32:33+1:5515:34
3Ulla LindheIK Stern36:05+5:2717:15
4Britt RangertIK Ymer36:09+5:3117:17
5Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK37:03+6:2517:43
6Margareta LarssonOK Njudung44:16+13:3821:10
Birgitta StenströmVänersborgs SKej start

H70

2 630 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingemar LindblomOK Orinto31:4812:05
2Hans CarlstedtSävedalens AIK33:42+1:5412:48
3Henrik HvoslefIK Stern34:06+2:1812:57
4Olle SandellOK Kullingshof36:47+4:5913:59
4Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK36:47+4:5913:59
6Bengt BörjessonOK Alehof37:12+5:2414:08
7Acke WåhlanderGöteborg-Majorna OK38:34+6:4614:39
8Lennart AlmströmIK Stern38:58+7:1014:48
9Mårten SvenssonOK Gipen44:33+12:4516:56 Ladda ner rutt i gpx-format
10Bengt MattssonOK Orinto45:43+13:5517:22
11Sven Erik SjöholmMullsjö SOK46:33+14:4517:41
12Sune MentorGöteborg-Majorna OK51:56+20:0819:44
13Christer WestbergIFK Göteborg56:48+25:0021:35
14Karl-Axel JohanssonIK Uven58:36+26:4822:16
Hans C JohanssonIK Sternej godkänd
Stig-Ove TollIK Sternej start
Olof KarlssonUddevalla OKej start

D75

2 090 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eivor Steen-OlssonKungälvs OK30:0814:25
2Mariann KjellbergBredareds IF36:25+6:1717:25
3Gunnel BörjessonIK Uven44:57+14:4921:30
4Marianne GrahnSävedalens AIK54:51+24:4326:14
5Lillemor HallinOK Landehof1:02:40+32:3229:59
Gull-Britt GrönbergKungälvs OKej godkänd

H75

2 630 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bo LeuchoviusGöteborg-Majorna OK35:4213:34
2Andre AlexanderssonKungälvs OK38:54+3:1214:47
3Göran LefflerLerums SOK41:01+5:1915:35
4Hans KarlssonOK Orinto43:36+7:5416:34
5Ingmar ErikssonFalkenbergs OK48:18+12:3618:21
6Ingemar AlfredssonIK Uven54:44+19:0220:48
7Agne ÖstenssonSävedalens AIK55:17+19:3521:01
Atte HeikkiläOK Gipenej start

H85

1 870 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bengt BorgGöteborg-Majorna OK54:3729:12

Inskolning

1 670 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Moa DahlOK Alehoffullföljt
Nils EkströmStenungsunds OKfullföljt
Alvar HedenblomOK Rävenfullföljt
Alexander LindellOK Alehoffullföljt
Jesper NilssomKungälvs OKfullföljt
Jonas NissarTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Alice NohleKungälvs OKfullföljt
Frans OlssonTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Olle RoosIFK Göteborgfullföljt
Hanna SalbergIK Uvenfullföljt
Samuel WettergrenIK Uvenfullföljt
Viktor ZachritssonOK Alehoffullföljt
Emil Hofflanderklubblösej godkänd

U1

1 960 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice FagerströmIFK Göteborg16:458:32
2Hedda  RoosIFK Göteborg21:24+4:3910:55
3Albin TörngrenTolered-Utby Ol-klubb21:44+4:5911:05
4Joakim SöderbomSävedalens AIK22:24+5:3911:25
5Elin KarlssonOK Landehof22:42+5:5711:34
6Ebba JönssonGöteborg-Majorna OK31:40+14:5516:09
7Pontus CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb33:55+17:1017:18
8Elly EinarssonKungälvs OK34:57+18:1217:49
9Axel GustafssonDegerfors OK51:40+34:5526:21
10Stina PeterssonTolered-Utby Ol-klubb1:01:27+44:4231:21
Nelly GrothKungälvs OKej start
Viggo NäsmanLerums SOKej start

U2

2 060 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar Bjurströmerklubblös18:038:45
2Greta KarlssonTolered-Utby Ol-klubb21:22+3:1910:22
3Isa KiborgTolered-Utby Ol-klubb21:38+3:3510:30
4Alexander NilssonKungälvs OK22:51+4:4811:05
5Andreas LundbergTolered-Utby Ol-klubb23:45+5:4211:31
6Hedda SandgrenTolered-Utby Ol-klubb24:27+6:2411:52
7Albert SandgrenTolered-Utby Ol-klubb24:31+6:2811:54
8Elin JohanssonIFK Göteborg25:56+7:5312:35
9Angelica HeislerTolered-Utby Ol-klubb27:04+9:0113:08
10Alma LundbergTolered-Utby Ol-klubb27:14+9:1113:13
11Alma NohleKungälvs OK28:19+10:1613:44
12Vera HöglundSjövalla FK28:31+10:2813:50
13Embla SternöTolered-Utby Ol-klubb30:17+12:1414:42
13Erik RothamelTolered-Utby Ol-klubb30:17+12:1414:42
15Ulrik OlssonTolered-Utby Ol-klubb32:36+14:3315:49
16Hilma EkströmStenungsunds OK33:28+15:2516:14
17Vidar EkdalaKungälvs OK36:12+18:0917:34
18Emma BååthHestra IF36:39+18:3617:47
18Tove BååthHestra IF36:39+18:3617:47
Amy JohanssonIK Uvenej start
Elin NobornIFK Göteborgej start

Öppen motion 1

2 060 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alexandra Erikssonklubblös14:226:58
2Marcus SöderbomSävedalens AIK18:35+4:139:01
3Marie Wallinklubblös20:20+5:589:52
4Mia Pettersonklubblös20:21+5:599:52
5Sofie Grinnebackklubblös20:46+6:2410:04
6Lisa Möllerklubblös20:53+6:3110:08
7Linda Hamletklubblös20:54+6:3210:08
8Linda Leionbergklubblös21:14+6:5210:18
9Anna Axelssonklubblös21:19+6:5710:20
10Mona GustafssonOK Gipen23:35+9:1311:26
11Anders Spaakklubblös26:49+12:2713:01
12Josefin Lindbergklubblös28:20+13:5813:45
13Martin EkströmOK Gläntan40:00+25:3819:25
14Frida EkströmOK Gläntan41:07+26:4519:57
15Sanna NymanStenungsunds OK1:05:35+51:1331:50
Ulrika Skoogklubblösej godkänd

Öppen motion 3

2 570 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Louise JohanssonStenungsunds OK23:369:10
2Daniel Edebroklubblös23:49+0:139:16
3Håkan EggertIF Hagen24:10+0:349:24
4Fredrik AnderssonTolered-Utby Ol-klubb24:43+1:079:37
5Linda CarlssonOK Landehof26:47+3:1110:25
6Jenny AnderssonÄtrans IF29:17+5:4111:23
7Emma RingströmOK Landehof30:52+7:1612:00
8Johanna Helgarklubblös34:39+11:0313:28
9Dennis Merzklubblös35:23+11:4713:46
10johanna Gustafssonklubblös35:32+11:5613:49
11Karin GustafssonOK Älme39:18+15:4215:17
12Stig WallermanBorås GIF39:33+15:5715:23
13Marie HjalmarssonIK Omega40:49+17:1315:52
14Lil AlfredssonUddevalla OK41:06+17:3015:59
15Evelina Glänneskogklubblös41:18+17:4216:04
16Elis NorinFrölunda OL42:33+18:5716:33
17Mary LarnerGöteborg-Majorna OK44:22+20:4617:15
18Birgit LjungOK Gipen50:25+26:4919:37
19Gun JohanssonOK Landehof50:42+27:0619:43
20Inger Alice EismarkOK Orinto52:48+29:1220:32
21Kristina NyströmTrollhättans SOK1:01:37+38:0123:58
22Ingegerd FrickTrollhättans SK1:23:13+59:3732:22
Bengt Le ClaireFK Herkulesej godkänd
Alexander Bengtssonklubblösej godkänd
Pia AnderssonFalkenbergs OKej godkänd
Rune JungbjerGöteborgs SKej start

Öppen motion 5

3 530 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin EkströmOK Gläntan43:1012:13
2Stefan Madjarklubblös43:49+0:3912:24
3Andreas NäsmanLerums SOK47:26+4:1613:26
4Emma KarlssonOK Landehof48:11+5:0113:38
5Frans RubbóUmedalens IF52:53+9:4314:58
6Gustav Svantessonklubblös54:48+11:3815:31
7Tobias HöglundSjövalla FK55:34+12:2415:44
8Karin ErikssonTolered-Utby Ol-klubb56:20+13:1015:57
9Hanna DahlbergBredaryds SOK59:51+16:4116:57
10johanna Grimåsklubblös1:00:28+17:1817:07
11Pernilla KarlssonOK Landehof1:01:36+18:2617:27
12Ulf RaskKungälvs OK1:01:54+18:4417:32
13Henrik ÅslundIK Uven1:02:17+19:0717:38
14Frida LyxellGöteborg-Majorna OK1:03:40+20:3018:02
15Ulla EinarssonKungälvs OK1:04:05+20:5518:09
16Agnes ThulinKungälvs OK1:04:24+21:1418:14
17Anders ThulinKungälvs OK1:04:30+21:2018:16
18Ulrika OdénFjärås AIK1:05:28+22:1818:32
19Karin ÅkesdotterIFK Göteborg1:06:07+22:5718:43
20Margareta HofflanderGöteborg-Majorna OK1:07:42+24:3219:10
21Ching-Pei ChenTrollhättans SK1:09:05+25:5519:34
22Frida MannfolkUlricehamns OK1:09:46+26:3619:45
23Hedda KringstadSäffle OK1:14:50+31:4021:11
24Jonas LarssonDegerfors OK1:16:12+33:0221:35
25Torbjörn NyströmTrollhättans SOK1:16:38+33:2821:42
26Jessica AugustssonGöteborgs SK1:18:32+35:2222:14
27Johan GrahnIK Uven1:19:07+35:5722:24
28Mona LindénVäxjö OK1:19:37+36:2722:33
29Calle BlombergGöteborg-Majorna OK1:24:47+41:3724:01
30Erik KarlssonUddevalla OK1:34:40+51:3026:49
31Catarina BlombergGöteborg-Majorna OK1:36:22+53:1227:17
32Marita FinderupGöteborg-Majorna OK1:51:00+1:07:5031:26
33Kristina WettergrenIK Uven2:04:39+1:21:2935:18
Pernilla KindeTolered-Utby Ol-klubbej godkänd

Öppen motion 7

3 380 m, 58 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav ÖstlingOK Skogshjortarna35:4110:33
2Karin NobornIFK Göteborg37:15+1:3411:01
3Anders YngströmGöteborg-Majorna OK39:10+3:2911:35
4Christina HalvarssonOK Kroppefjäll40:58+5:1712:07
5Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OK41:20+5:3912:13
6Markel BertilssonHestra IF41:41+6:0012:19
7Sara SvenssonGöteborg-Majorna OK41:44+6:0312:20
8Martin TryggSävedalens AIK42:24+6:4312:32
9Christer BergagårdTolered-Utby Ol-klubb44:00+8:1913:01
10Johan LundqvistOK Gynge44:09+8:2813:03
11Gunnar JönssonGöteborg-Majorna OK44:33+8:5213:10
12Susanne GranängKungälvs OK44:58+9:1713:18
13Lisa GustafssonSävedalens AIK47:28+11:4714:02
14Petter HinderTolered-Utby Ol-klubb47:52+12:1114:09
15Annika BengtssonOK Alehof47:56+12:1514:10
16Tobias Anderssonklubblös48:06+12:2514:13
17Therese AlfredssonSävedalens AIK49:40+13:5914:41
18Stina BergSävedalens AIK49:58+14:1714:46
19Daniel TorstenssonGöteborgs SK50:00+14:1914:47
20Jonny LindénVäxjö OK50:43+15:0215:00
21Henrik Grönbergklubblös50:52+15:1115:02
22Gunnar MarkinhuhtaGöteborgs SK52:35+16:5415:33
23Hilma MarkinhuhtaGöteborgs SK52:42+17:0115:35
24Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubb52:52+17:1115:38
25Carl AlvelidKalmar OK53:43+18:0215:53
26Ingemar BertilssonOK Landehof54:26+18:4516:06
27Mikael JohanssonOK Skärmen55:38+19:5716:27
28Lisa SamuelssonIK Ymer57:07+21:2616:53
28Kennet ÖhlundIK Ymer57:07+21:2616:53
30Lars TorstenssonGöteborgs SK58:30+22:4917:18
31Petter AnderssonStenungsunds OK58:46+23:0517:23
32Sebastian MannfolkUlricehamns OK1:00:14+24:3317:49
33Felicia LorénOK Landehof1:01:11+25:3018:06
34Karin SamuelssonIK Ymer1:01:53+26:1218:18
35Kjell PetterssonOK Gipen1:02:26+26:4518:28
36Niklas LorénOK Landehof1:02:28+26:4718:28
37Henrik LundqvistOK Gynge1:02:40+26:5918:32
38Krister AlfredssonOK Orinto1:03:08+27:2718:40
39Fabian OdénFjärås AIK1:06:11+30:3019:34
40Ylva WängdahlOK Gipen1:06:39+30:5819:43
41Gudrun WadmanGöteborg-Majorna OK1:06:49+31:0819:46
42Rosa JohanssonIK Uven1:08:08+32:2720:09
43Jessica LundqvistOK Gynge1:08:58+33:1720:24
44Tommy PedersenIFK Hindås1:14:40+38:5922:05
45Jenny HomannOK Orinto1:15:14+39:3322:15
46Karl-Uno AnderssonFalkenbergs OK1:15:47+40:0622:25
47Mikael NömmIFK Göteborg1:16:52+41:1122:44
48Erika Bäckklubblös1:19:43+44:0223:35
49Fredrik Janssonklubblös1:19:46+44:0523:35
50Peter GustavssonOK Älme1:23:11+47:3024:36
51Albin SöderbergTolered-Utby Ol-klubb1:25:31+49:5025:18
52Elisabeth RosénGöteborg-Majorna OK1:25:33+49:5225:18
53Bengt-Erik Sidénklubblös1:28:54+53:1326:18
54Stig DahlgrenGöteborg-Majorna OK1:35:10+59:2928:09
Lars-Erik GaddeGöteborg-Majorna OKej godkänd
Sandra EkströmOK Orintoej godkänd
Annica HolmbergHerrestads AIFej godkänd
Inger SundinOK Landehofej godkänd
Jonas SjööOK Landehofej start
Joakim ÅkessonOK Landehofej start

Öppen motion 8

4 460 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan RosénGöteborg-Majorna OK36:468:14
2Oscar IvarssonHestra IF38:25+1:398:36
3Peder HallbergIK Ymer40:43+3:579:07
4Lennart BengtssonFalkenbergs OK43:34+6:489:46
5Jonas HemlinIK Uven44:15+7:299:55
6Henrik BrusSävedalens AIK44:54+8:0810:04
7Johan LidströmOK Linné45:37+8:5110:13
8Lisa AxelssonHjobygdens OK46:28+9:4210:25
9Johan NilssonSävedalens AIK46:47+10:0110:29
10Daniel Nordeboklubblös48:06+11:2010:47
11Johan WannbergIK Omega48:16+11:3010:49
12Martin EkdalaKungälvs OK50:01+13:1511:12
13Patrik LilleengHerrestads AIF51:09+14:2311:28
14Hans Jörgensenklubblös52:06+15:2011:40
15Jan HindérTolered-Utby Ol-klubb52:18+15:3211:43
16Malin SettergrenHalmstad OK53:41+16:5512:02
17Sara LorénOK Landehof54:16+17:3012:10
18Emelie LorénOK Landehof55:12+18:2612:22
19Tomas StigssonTrollhättans SOK57:52+21:0612:58
20Kristofer DrejmoOK Landehof59:42+22:5613:23
21Andreas SamuelssonOK Reftele1:00:13+23:2713:30
22Annika NorlingGöteborg-Majorna OK1:01:04+24:1813:41
23Karl-Johan NorlingGöteborg-Majorna OK1:01:14+24:2813:43
24Johanna BlombergGöteborg-Majorna OK1:01:30+24:4413:47
25Isabell HåkanssonIK Uven1:02:40+25:5414:03
26Stefan Gustafssonklubblös1:03:17+26:3114:11
27Svante Lundgrenklubblös1:06:00+29:1414:47
28Robin LarssonFK Göingarna1:06:30+29:4414:54
29Andreas HermanssonOK Stigen1:07:30+30:4415:08
30Emma EkbergLidköpings VSK1:08:18+31:3215:18
31Niklas Hidmanklubblös1:08:38+31:5215:23
32Håkan SalbergIK Uven1:09:45+32:5915:38
33Andreas EklundGöteborg-Majorna OK1:10:00+33:1415:41 Ladda ner rutt i gpx-format
34Olof BlombergGöteborg-Majorna OK1:11:01+34:1515:55
35Ola Westerdahlklubblös1:12:12+35:2616:11
36Maria HöglundSjövalla FK1:15:53+39:0717:00
37Johan BertsOK Alehof1:17:14+40:2817:19
38Johanna SjonsIFK Hedemora OK1:19:03+42:1717:43
39Fredrik HofflanderGöteborg-Majorna OK1:22:33+45:4718:30
40Jon JonssonGöteborgs SK1:22:50+46:0418:34
41Patrik NilssonVänersborgs SK1:24:22+47:3618:54
42Agneta TörnkvistIK Uven1:24:55+48:0919:02
43Hans NilssonKungälvs OK1:25:56+49:1019:16
44Lars ÖstlingKungälvs OK1:39:01+1:02:1522:12
45Martin Hellbergklubblös2:04:43+1:27:5727:57
Jörgen LjungbergGöteborg-Majorna OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser