Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering 10

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering 10
Arrangörsorganisation: Gotlands Bro OK
Datum: torsdag 11 juni 2015

Garda OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Filip LauströmÖppen motion 1 (3)31:49+9:2216:04
8Katarina JakobssonÖppen motion 7 (21)1:06:07+20:0918:25
Tom WickströmÖppen motion 7 (21)ej godkänd

Gotlands Bro OK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Brent GodmanÖppen motion 9 (7)47:396:35
2Håkan MattssonÖppen motion 9 (7)49:16+1:376:48
3Sauli JacobssonÖppen motion 3 (5)51:44+13:4218:28
3Mattias WestfältÖppen motion 9 (7)58:54+11:158:08
4Olle SvangrenÖppen motion 8 (13)54:10+10:4010:25
6Annika ErikssonÖppen motion 7 (21)1:03:31+17:3317:41
7Mårten KorallÖppen motion 9 (7)1:23:15+35:3611:30
8Ylva SvangrenÖppen motion 8 (13)1:01:59+18:2911:55
12Elisabeth KimellÖppen motion 7 (21)1:16:19+30:2121:15
15Helge GardelinÖppen motion 7 (21)1:32:27+46:2925:45

IF Hansa-Hoburg

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Ulf AhlqvistÖppen motion 7 (21)56:42+10:4415:47
4Gunnar OlofssonÖppen motion 3 (5)53:11+15:0918:59
9Lina AlmungsÖppen motion 8 (13)1:06:28+22:5812:46
10Eric JohanssonÖppen motion 8 (13)1:07:43+24:1313:01

klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Lars-Inge KarlssonÖppen motion 3 (5)1:17:11+39:0927:33

Svaide Roma SOK

16 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Olof LevinÖppen motion 1 (3)22:2711:20
1Göran LarssonÖppen motion 6 (3)46:519:16
1Anders PerssonÖppen motion 3 (5)38:0213:35
2Mathias MellbergÖppen motion 1 (3)27:15+4:4813:45
2Christina MellbergÖppen motion 6 (3)1:11:47+24:5614:12
2Bosse JohanssonÖppen motion 3 (5)46:45+8:4316:41
3Kjell-Åke EneqvistÖppen motion 7 (21)59:21+13:2316:31
4Fredrik LevinÖppen motion 9 (7)59:00+11:218:09
5Anne-Marie KarlssonÖppen motion 8 (13)57:48+14:1811:06
6Tommy UllbergÖppen motion 8 (13)59:35+16:0511:27
11Mattias LevinÖppen motion 8 (13)1:08:09+24:3913:06
12Frida AnsinÖppen motion 8 (13)1:13:08+29:3814:03
13Anna LevinÖppen motion 7 (21)1:25:31+39:3323:49
13Anki HallströmÖppen motion 8 (13)1:17:02+33:3214:48
Rolf AnderssonÖppen motion 7 (21)ej godkänd
Hilbert GardellÖppen motion 6 (3)ej godkänd

Visborgs OK

16 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Tommie OlssonÖppen motion 7 (21)45:5812:48
1Albin LindgrenÖppen motion 8 (13)43:308:21
2Anna SameliusÖppen motion 8 (13)47:30+4:009:08
3Gunnar HallströmÖppen motion 8 (13)53:55+10:2510:22
4Rolf MalmrosÖppen motion 7 (21)59:41+13:4316:37
5Tove RönnbäckÖppen motion 9 (7)1:02:01+14:228:34
6Stefan PerssonÖppen motion 9 (7)1:13:26+25:4710:09
7Ingrid EnekvistÖppen motion 7 (21)1:05:00+19:0218:06
7Bo MagnussonÖppen motion 8 (13)1:00:56+17:2611:43
9Gunnel FranssonÖppen motion 7 (21)1:11:31+25:3319:55
10Ingrid DanielssonÖppen motion 7 (21)1:11:36+25:3819:56
11Brita AugustssonÖppen motion 7 (21)1:14:41+28:4320:48
14Folke LindgrenÖppen motion 7 (21)1:26:56+40:5824:12
Nils HallgrenÖppen motion 7 (21)ej godkänd
Sture LarssonÖppen motion 7 (21)ej godkänd
Karin BengtssonÖppen motion 7 (21)ej godkänd

Visby IF Gute SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Leo LövdahlÖppen motion 7 (21)1:00:54+14:5616:57
Bille WidellÖppen motion 7 (21)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser