Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Göteborgsdubbeln

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Göteborgsdubbeln
Arrangörsorganisationer: Lerums SOK / Sävedalens AIK
Datum: lördag 2 april 2011

D21 Elit

4 340 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lina StrandGöteborg-Majorna OK38:018:45
2Laila B HöglundFK Herkules39:32+1:319:06
3Sara JohanssonGöteborg-Majorna OK40:09+2:089:15
4Katri LindeqvistPaimion Rasti40:24+2:239:18
5Louise GöthforsGöteborg-Majorna OK41:13+3:129:29
6Petra HalvarssonGöteborg-Majorna OK42:08+4:079:42
7Petra BaljeuLeksands OK42:37+4:369:49
8Frida NeroGöteborg-Majorna OK42:53+4:529:52
9Saara NorrgrannPaimion Rasti43:24+5:2310:00
10Elin MånssonOK Löftan43:31+5:3010:01
11Rachel EngelerGöteborg-Majorna OK44:12+6:1110:11
12Sofia SalomonssonVänersborgs SK44:26+6:2510:14
13Jennie NilssonIF Hagen45:03+7:0210:22
14Nina TemjakovaPaimion Rasti47:37+9:3610:58
15Bodil HalvarssonGöteborg-Majorna OK48:25+10:2411:09
16Emelie SvalinVänersborgs SK48:46+10:4511:14
17Åsa FranzenIL Tyrving49:19+11:1811:21
18Ulrika LindstamSol Tranås50:52+12:5111:43
19Sara SvenssonGöteborg-Majorna OK51:23+13:2211:50
20Maria HolmstrandIFK Göteborg51:33+13:3211:52
21Kristin BomanVänersborgs SK52:09+14:0812:00
22Niamh O?BoyleGöteborg-Majorna OK54:01+16:0012:26
23Rebecka AdolfssonOK Kåre58:17+20:1613:25
24Kristin EdvardsenGöteborg-Majorna OK59:09+21:0813:37
25Elin HamreforsOK Landehof59:53+21:5213:47
26Karolina KällstrandGöteborg-Majorna OK1:04:27+26:2614:51
Anna GustafssonIK Hakarpspojkarnaej start
Anna NilssonFK Snapphanarnaej start
Kristin AnderOK Landehofej start
Helena LidhageUlricehamns OKej start

H21 Elit

5 020 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jim Øystein NybråtenIL Tyrving36:187:13
2Martin HogedalVänersborgs SK36:58+0:407:21
3Jens WängdahlNyköpings OK37:35+1:177:29
4Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OK38:03+1:457:34
5Vegard Brun SagaGöteborg-Majorna OK38:07+1:497:35
6Thomas AspIFK Göteborg38:48+2:307:43
7Torbjørn SagbergIL Tyrving39:32+3:147:52
8Erik TengvallVänersborgs SK40:27+4:098:03
9Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OK40:36+4:188:05
10Fredrik EliassonHalden SK41:07+4:498:11
11Ola TengnérIFK Göteborg41:18+5:008:13
12Egil EdvardsenGöteborg-Majorna OK42:09+5:518:23
13Daniel NetzVänersborgs SK42:27+6:098:27
14Markus BåthIFK Göteborg43:35+7:178:40
15Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK43:59+7:418:45
16Jonas LundbergGöteborg-Majorna OK44:04+7:468:46
17Ulrik LassenIFK Göteborg44:10+7:528:47
18Emil BengtssonGöteborg-Majorna OK44:37+8:198:53
19Ivan ForsgrenOK Tisaren44:40+8:228:53
20Jesper StenströmVänersborgs SK44:49+8:318:55
21Emil TengvallVänersborgs SK44:56+8:388:57
22Ola Marius PedersenÅs-UMB Orientering45:46+9:289:07
23Anders HöijeGöteborg-Majorna OK46:15+9:579:12
24Jon PeterssonIK Hakarpspojkarna46:20+10:029:13
25Christoffer OhlssonUddevalla OK46:23+10:059:14
26Oscar GustafssonIdefjordens SK46:44+10:269:18
27Johan SandströmGöteborg-Majorna OK46:59+10:419:21
28Jon LarssonOK Skogshjortarna47:28+11:109:27
29Joakim AxelssonTrollhättans SOK48:13+11:559:36
30Viktor StenssonHelsingborgs SOK48:33+12:159:40
31Mikael AnderssonIF Rigor49:11+12:539:47
32David ModigOK Tyr49:49+13:319:55
33Mathias NipenIL Tyrving49:52+13:349:56
34Fredrik DanielsenIL Tyrving49:57+13:399:57
35Pontus JohanssonVäxjö OK50:14+13:5610:00
36Peter AnderssonSöders SOL Tyresö50:22+14:0410:01
37Patrik MagnussonBoxholm-Mjölby OL51:59+15:4110:21
38Andreas ClaessonOK Kullingshof52:59+16:4110:33
39Jens ÖströmOK Tyr56:49+20:3111:19
40Johan BlickOK Alehof1:00:49+24:3112:06
41Erik SchultzOK Löftan1:08:32+32:1413:39
42Hugh CashellGöteborg-Majorna OK1:12:53+36:3514:31
Martin BobergIF Rigorej godkänd
Erik LindIFK Umeåej godkänd
Joakim EliassonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Johan WikströmOK Tyrej start
Alexander SchwabGöteborg-Majorna OKej start
Jakob 1 GunnarssonLerums SOKej start
Gunnar ElveljungIFK Göteborgej start

D20 Elit

4 070 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingjerd MyhreKongsberg o-lag40:129:52
2Emma SilvennoinenPaimion Rasti45:59+5:4711:17
3Eveliina HirvonenPaimion Rasti53:12+13:0013:04

D18 Elit

3 540 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Julie StrömerFossum IF39:1911:06
2Marianne OpsahlFossum IF43:22+4:0312:15
3Anna WallinSjövalla FK44:31+5:1212:34
4Martina JohanssonBredareds IF48:19+9:0013:38
5Elin BlickOK Alehof49:41+10:2214:02
6Matilda StenssonHelsingborgs SOK50:19+11:0014:12
7Paula Glenn JungbjerGöteborg-Majorna OK51:07+11:4814:26
8Linnea GustafssonUddevalla OK51:53+12:3414:39
9Frida BjörklundSjövalla FK57:29+18:1016:14
Julia OhlssonUddevalla OKej start

H18 Elit

4 050 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil AhlbäckFossum IF32:177:58
2Rasmus LarssonOK Alehof37:19+5:029:12
3Daniel GustavssonFK Friskus-Varberg37:26+5:099:14
4Anton KarlssonOK Kullingshof37:31+5:149:15
5Anton PerssonMarkaryds FK38:14+5:579:26
6Johan HinderTolered-Utby Ol-klubb39:14+6:579:41
7Anton BlomIK Uven40:18+8:019:57
8Anders OhlssonUddevalla OK47:52+15:3511:49
Albin DetterfeltLinköpings OKej godkänd
Niklas HelmertzFrölunda OLej start

D21

3 590 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inga DambePaimion Rasti31:128:41
2Sandra WassbladVänersborgs SK38:31+7:1910:43
3Rikke Nygaard MonradSpring Cup OK38:55+7:4310:50
4Lotta NilssonOK Alehof39:35+8:2311:01
5Lena MaxFrölunda OL41:31+10:1911:33
6Henna ReponenPaimion Rasti42:51+11:3911:56
7Anna MånssonOK Löftan42:52+11:4011:56
8Hanna PerssonGöteborg-Majorna OK43:42+12:3012:10
9Desiré RexOK Landehof43:50+12:3812:12
10Ida HyvönenSkattkärrs IF44:36+13:2412:25
11Marie LinnéGöteborg-Majorna OK46:35+15:2312:58
12Kristin KensbyOK Tyr47:33+16:2113:14
13Therese JohanssonFrölunda OL52:57+21:4514:44
14Sara HolmbergGöteborg-Majorna OK53:04+21:5214:46
15Sofia KarlssonFrölunda OL58:40+27:2816:20
16Lina HulanderUlricehamns OK1:03:38+32:2617:43
17Elin JohanssonMölndal Outdoor IF2:17:47+1:46:3538:22
Hanna HagbergFrölunda OLej godkänd

H21

4 640 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rune Nygaard MonradSpring Cup OK33:507:17
2Magnus SödervallIK Gandvik44:21+10:319:33
3Marcus UllmanOK Alehof44:55+11:059:40
4Roine SchölinLaholms IF OK47:08+13:1810:09
5Johan LeijgårdGudhems IF51:04+17:1411:00
6Sebastian HasselblomFK Friskus-Varberg51:09+17:1911:01
7Johan KensbyOK Tyr53:05+19:1511:26
8Björn LövhammerIFK Göteborg53:21+19:3111:29
9Mattias EliassonIK Stern54:46+20:5611:48
10Mattias LinellIF Thor1:04:20+30:3013:51
11Johan OlofssonOK Skogshjortarna1:12:49+38:5915:41
Fredrik AnderssonIF Rigorej godkänd

H20

3 590 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin LiljeqvistStigsökarna1:00:3316:51
Martin FriskMarkbygdens OKej start

D18

3 640 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma EkbergLidköpings VSK51:1814:05
2Astrid Bredde VigIF Sturla52:43+1:2514:28
3Hanna WadstenOK Landehof1:02:22+11:0417:08
4Elin JohanssonFjärås AIK1:03:51+12:3317:32
Kajsa SpetzUlricehamns OKej godkänd
Viktoria StrandbergFalköpings AIK OKej godkänd

H18

3 640 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus BäckOK Kullingshof36:5610:08
2Fredrik KjörkFrölunda OL44:17+7:2112:09
3Lars Henrik Verde ThonIF Sturla47:09+10:1312:57
4Joachim ArnesenFossum IF49:08+12:1213:29
5Johan Christian RømckeIF Sturla53:08+16:1214:35
Herman Lund-KristensenIF Sturlaej godkänd
Pontus JanssonKungälvs OKej start

D16

3 440 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin HåkanssonSkogspojkarnas OK31:029:01
2Aina EdgrenTrollhättans SOK33:00+1:589:35
3Felicia StuhlhoferOK Landehof33:09+2:079:38
4Malin WidénUddevalla OK35:22+4:2010:16
5Erica PetterssonSjövalla FK36:03+5:0110:28
6Ingunn Egebeg VariIF Sturla39:57+8:5511:36
7Hanna DjerfLerums SOK41:11+10:0911:58
8Sara JosarpFK Friskus-Varberg45:10+14:0813:07
9Emelie BäckOK Kullingshof49:18+18:1614:19
10Elsa WilhelmssonFalköpings AIK OK51:14+20:1214:53
11Clara MannfolkUlricehamns OK51:19+20:1714:55
12Emelie AnderssonVänersborgs SK51:26+20:2414:57
13Jennifer HallelSjövalla FK56:20+25:1816:22
14Lovisa LemanGöteborgs SK56:38+25:3616:27
15Moa GustafssonUddevalla OK58:16+27:1416:56
16Jenny EdgrenTrollhättans SOK1:05:50+34:4819:08
17Lydia NorinFrölunda OL1:10:34+39:3220:30
18Magnhild FrydenlundIF Sturla1:12:48+41:4621:09
Sofia HelmertzFrölunda OLej start
Linnea BergstrandKungälvs OKej start
Amanda BlennowFalköpings AIK OKej start
Sara GrimbeckFK Friskus-Varbergej start
Minda LangmoenKungälvs OKej start

H16

3 470 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid VågLerums SOK25:267:19
2Rasmus SvantessonHjärnarps GH OL26:27+1:017:37
3Filip GrahnHestra IF28:35+3:098:14
4Gustaf SparrevikLerums SOK29:01+3:358:21
5Gustav HinderTolered-Utby Ol-klubb29:40+4:148:32
6Filip WadstenOK Landehof29:55+4:298:37
7Oskar LindqvistSävedalens AIK31:01+5:358:56
8Gustav BoquistIK Uven31:23+5:579:02
8John GabrielssonSävedalens AIK31:23+5:579:02
10Yngvar SolbergIF Sturla31:48+6:229:09
11Heino OllinSävedalens AIK32:34+7:089:23
12Erik Bäcklund EkvallTrollhättans SOK32:38+7:129:24
13Klas UddMarkbygdens OK33:23+7:579:37
14Jacob LilljeqvistStigsökarna33:57+8:319:47
15Christoffer JohanssonTrollhättans SOK34:23+8:579:54
16Johannes KuhlinGöteborg-Majorna OK35:45+10:1910:18
17Niklas FriskMarkbygdens OK36:57+11:3110:38
18Oscar RenbergSävedalens AIK37:29+12:0310:48
19Karl ModigOK Alehof37:58+12:3210:56
20Colin Fransson LeeOK Alehof40:07+14:4111:33
21Erik HagmanLerums SOK40:10+14:4411:34
22Felix GarmerGöteborg-Majorna OK44:39+19:1312:52
23Jesper MattssonGöteborg-Majorna OK46:36+21:1013:25
24Jonatan BernhedSävedalens AIK48:14+22:4813:54
25Filip SödervallIK Gandvik52:01+26:3514:59
26Magnus BlideLerums SOK52:31+27:0515:08
27Karl KarlssonOK Kullingshof55:06+29:4015:52
28Oskar VigrenSävedalens AIK56:45+31:1916:21
29Erik LarssonLerums SOK1:01:09+35:4317:37
30Filip SverlingerTolered-Utby Ol-klubb1:23:32+58:0624:04
Morten BergmanIF Sturlaej godkänd
Mattias JohanssonStångenäs AISej godkänd
Petter Glenn ÖstmanGöteborg-Majorna OKej start

H16 Kort

3 050 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Tommy GelotteTolered-Utby Ol-klubbej start

D14

3 050 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vilma BlennowFalköpings AIK OK29:499:46
2Elin PetterssonSjövalla FK30:48+0:5910:05
3Sofia GrahnHestra IF32:49+3:0010:45
4Emma DjerfLerums SOK33:26+3:3710:57
5Agnes SpånérSävedalens AIK35:23+5:3411:36
6Ella WallinderGöteborg-Majorna OK35:31+5:4211:38
7Klara DjerfLerums SOK35:48+5:5911:44
8Hanna KarlssonMarkbygdens OK36:08+6:1911:50
9Kerstin WadmanGöteborg-Majorna OK36:44+6:5512:02
10Kajsa JungbjerGöteborg-Majorna OK40:29+10:4013:16
11Emelie UddMarkbygdens OK40:33+10:4413:17
12Emma HimmelmannSjövalla FK41:29+11:4013:36
13Emma RenbergSävedalens AIK42:52+13:0314:03
14Linnea LarssonUlricehamns OK44:37+14:4814:37
15Clara CoxLerums SOK46:15+16:2615:09
16Emelie RoosOK Landehof48:45+18:5615:59
17Moa KuhlinGöteborg-Majorna OK49:20+19:3116:10
18Johanna StrandbergFalköpings AIK OK49:22+19:3316:11
19Agnes WesterbergTrollhättans SOK50:03+20:1416:24
20Filippa AnderssonLidköpings VSK53:09+23:2017:25
Elvira BjörklundTrollhättans SOKej godkänd
Sara HägnanderLidköpings VSKej godkänd

H14

3 050 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders MagnussonOK Landehof29:149:35
2Rasmus ArfwedsonFrölunda OL29:48+0:349:46
3Matias ArolaPaimion Rasti31:27+2:1310:18
4Otto StuhlhoferOK Landehof33:26+4:1210:57
5Elias Bäcklund-EkvallTrollhättans SOK33:29+4:1510:58
6Adam JohanssonTrollhättans SOK33:40+4:2611:02
7Anton BobergIF Rigor33:43+4:2911:03
8Johan LammFrölunda OL35:37+6:2311:40
9Jonatan LarssonSävedalens AIK36:56+7:4212:06
10Olle JosarpFK Friskus-Varberg39:33+10:1912:58
11Joel LeanderOK Landehof41:32+12:1813:37
12Axel JohanssonIK Gandvik42:06+12:5213:48
13Sturla FrydenlundIF Sturla44:09+14:5514:28
14Anton BernevingOK Gipen44:10+14:5614:28
15Adam BrobergIF Rigor46:15+17:0115:09
16Valtteri HeikkinenVehkalahden Veikot47:23+18:0915:32
17Markus PetterssonVänersborgs SK53:36+24:2217:34
18Arvid JernstigVänersborgs SK55:26+26:1218:10
19Jesper LindströmIK Gandvik1:02:12+32:5820:23
20Linus OlssonOK Gipen1:05:49+36:3521:34
21Erik BlickOK Alehof1:09:50+40:3622:53
William LyckeOK Gipenej godkänd
Douglas Fransson LeeOK Alehofej godkänd
Albin ClaessonSävedalens AIKej godkänd
Erik BjörklundSjövalla FKej start
Joar LönngrenBoxholm-Mjölby OLej start
Karl NorrmanGöteborg-Majorna OKej start

D14 Kort

2 210 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olivia UllmanOK Alehof32:4614:49
Maike HoffmanOK Gipenej godkänd

H14 Kort

2 210 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vilhelm MelkstamLerums SOK30:0913:38
2Fredrik GrönbergSävedalens AIK34:33+4:2415:38
3Johan KnutssonLerums SOK46:50+16:4121:11
4Eric FlakbergIFK Göteborg1:10:28+40:1931:53
Karl Pettersson-PalmLerums SOKej start

D12

2 210 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva SellgrenGöteborg-Majorna OK23:2210:34
2Emelie SvenssonIF Rigor25:58+2:3611:44
3Klara AskMarkbygdens OK27:13+3:5112:18
4Sofia KlassonHestra IF27:40+4:1812:31
5Sofia ÖstermanVänersborgs SK27:52+4:3012:36
6Vilma SvantessonHjärnarps GH OL29:09+5:4713:11
7Agnes BobergIF Rigor29:41+6:1913:25
8Linn HimmelmannSjövalla FK32:16+8:5414:36
9Madeleine SöderlundLerums SOK33:02+9:4014:56
10Selma MoqvistLerums SOK33:34+10:1215:11
11Lina ErdeliusIF Rigor34:15+10:5315:29
12Tuva Carlsson WallumSävedalens AIK34:24+11:0215:33
13Märta BlideLerums SOK37:35+14:1317:00
14Anna NordholmSävedalens AIK46:39+23:1721:06

H12

2 210 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1August MollénOK Denseln17:187:49
2Filip JohanssonTrollhättans SOK24:19+7:0111:00
3Lukas WadstenOK Landehof28:24+11:0612:51
4Petter HinderTolered-Utby Ol-klubb38:17+20:5917:19
5Carl Kylebäck-WennerlöfSävedalens AIK43:20+26:0219:36
6Hannes NorrmanGöteborg-Majorna OK44:57+27:3920:20
7Oliver Fransson LeeOK Alehof45:41+28:2320:40
8Olof BlideLerums SOK46:53+29:3521:12
9Martin LammFrölunda OL54:28+37:1024:38
Gabriel SturessonLerums SOKej godkänd
Filiph SandströmOK Gipenej godkänd
Felix FalkGöteborg-Majorna OKej godkänd
Elias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubbej start

D12 Kort

2 050 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Tove JohanssonOK Alehofej godkänd
Ida ErikssonOK Landehofej godkänd

D10

2 050 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellen BlennowFalköpings AIK OK18:449:08
2Alma WilhelmssonFalköpings AIK OK26:58+8:1413:09
3Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK29:38+10:5414:27
4Lovisa MoqvistLerums SOK58:14+39:3028:24
Sanna LönngrenBoxholm-Mjölby OLej godkänd
Klara WallinderGöteborg-Majorna OKej start
Emma IvarssonOK Kullingshofej start

H10

2 050 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle Leibe-BergstedtMarkbygdens OK21:0510:17
2Per NordholmSävedalens AIK22:44+1:3911:05
3Petter Leibe-BergstedtMarkbygdens OK23:38+2:3311:31
4Daniel KnutssonLerums SOK24:58+3:5312:10
5Alexander RoosOK Landehof31:43+10:3815:28
6Egil FrydenlundIF Sturla31:47+10:4215:30
7Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK48:25+27:2023:37
8Viktor Le ClaireFK Herkules48:36+27:3123:42

D35

3 640 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna AspIFK Göteborg39:3910:53
2Signe DambePaimion Rasti41:08+1:2911:18
3Karin AlmgrenSöders SOL Tyresö46:11+6:3212:41
4Jessica ÅbergTolered-Utby Ol-klubb52:41+13:0214:28
5Irene MikkelsenHorsens OK55:40+16:0115:17
Caroline CasselsjöIFK Göteborgej start

H35

4 640 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niklas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb39:478:34
2Markus OlinIK Hakarpspojkarna41:16+1:298:53
3Johan ÅhlundVänersborgs SK45:37+5:509:49
4Magnus HanssonOK Löftan45:43+5:569:51
5Odd WallanderIFK Göteborg47:51+8:0410:18
6Emil ErdeliusIF Rigor48:55+9:0810:32
7Patrik SvalinVänersborgs SK51:06+11:1911:00
8Mats GustafssonFK Friskus-Varberg56:46+16:5912:14
9Erik AderstedtKungälvs OK59:10+19:2312:45
10Anders FranzénLidköpings VSK59:19+19:3212:47
11Mads MikkelsenHorsens OK1:23:04+43:1717:54
Jonas LarssonDegerfors OKej start
Christer CasselsjöIFK Göteborgej start
Ola JodalGöteborg-Majorna OKej start

D40

3 600 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna ErikssonOK Landehof36:1510:04
2Lena KarlssonMarkbygdens OK38:08+1:5310:35
3Annika BäckOK Kullingshof40:12+3:5711:10
4Jessica AnderssonVänersborgs SK42:02+5:4711:40
5Charlotte ÖstermanVänersborgs SK43:15+7:0012:00
6Anniina HeikkinenVehkalahden Veikot46:12+9:5712:50
7Ann-Christin BlennowFalköpings AIK OK50:30+14:1514:01
8Johanna WallinderGöteborg-Majorna OK50:41+14:2614:04
9Åsa DetterfeltLinköpings OK52:25+16:1014:33
10Aud Ellen BrevikIF Sturla56:53+20:3815:48
11Annika KuhlinGöteborg-Majorna OK58:53+22:3816:21
12Anna-Karin NorrmanGöteborg-Majorna OK1:03:07+26:5217:31
13Maria BroströmOK Denseln1:03:29+27:1417:38
Carina IvarssonOK Kullingshofej start

H40

3 970 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jarkko HeikkinenVehkalahden Veikot33:268:25
2Mikael BergstedtMarkbygdens OK33:36+0:108:27
3Peter DellmingIFK Göteborg34:24+0:588:39
4Anders HellgrenFrölunda OL34:35+1:098:42
5Tommy JohanssonStångenäs AIS36:43+3:179:14
6Kalle TholénOK Skogshjortarna39:22+5:569:54
7Jonas AxelssonLerums SOK39:27+6:019:56
8Thomas JosarpFK Friskus-Varberg39:31+6:059:57
9Pär MoqvistLerums SOK42:26+9:0010:41
10Stefan JohanssonFrölunda OL42:43+9:1710:45
11Örjan EmanuelssonTolered-Utby Ol-klubb43:55+10:2911:03
12Jörgen LarssonUlricehamns OK46:27+13:0111:42
13Ingemar BlomIK Uven47:31+14:0511:58
14Fredrik AskMarkbygdens OK47:46+14:2012:01
15Jonas NorrmanGöteborg-Majorna OK59:05+25:3914:52
16Janingvar JohanssonLidköpings VSK1:00:03+26:3715:07
Peter GrahnHestra IFej start

D45

3 070 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helena SellgrenGöteborg-Majorna OK34:0811:07
2Susanne JohanssonFjärås AIK40:18+6:1013:07
3Gunnel JernstigVänersborgs SK41:26+7:1813:29
4Britt FlakbergIFK Göteborg42:51+8:4313:57
5Petra JohanssonTrollhättans SOK43:16+9:0814:05
6Monika JohanssonBredareds IF48:00+13:5215:38
7Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK52:15+18:0717:01
8Nina DjerfLerums SOK1:00:50+26:4219:48
9Camilla BjörklundSjövalla FK1:08:31+34:2322:19
10Frida MannfolkUlricehamns OK1:17:51+43:4325:21
Anna AsplundKungälvs OKej start

H45

4 010 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders WadstenOK Landehof37:089:15
2Jan HinderTolered-Utby Ol-klubb37:40+0:329:23
3Patrik FalkGöteborg-Majorna OK38:36+1:289:37
4Jörgen HallénTrollhättans SOK39:01+1:539:43
4Ragnar UppströmFK Herkules39:01+1:539:43
6Rikard NilssonKungälvs OK39:10+2:029:46
7Lars MagnussonOK Landehof40:06+2:5810:00
8Carl NorinFrölunda OL40:14+3:0610:01
9Magnus Karlsson 1OK Landehof40:34+3:2610:06
10Magnus BlennowFalköpings AIK OK40:46+3:3810:09
11Magnus UllmanOK Alehof42:36+5:2810:37
12Richard BlomFrölunda OL42:38+5:3010:37
13Christer BorgGöteborg-Majorna OK42:58+5:5010:42
14Niklas JohanssonOK Landehof43:12+6:0410:46
15Johan LilljeqvistStigsökarna43:22+6:1410:48
16Anders LammFrölunda OL43:54+6:4610:56
17Tommy BäckOK Kullingshof44:16+7:0811:02
18Björn ÖstmanGöteborg-Majorna OK45:00+7:5211:13
19Lars G JohanssonVänersborgs SK45:32+8:2411:21
20Hans KööhlerTrollhättans SOK46:00+8:5211:28
21Magnus OhlssonSjövalla FK46:06+8:5811:29
22Magnus WideFrölunda OL48:19+11:1112:02
23Ingvar IvarssonOK Kullingshof48:55+11:4712:11
24Lars LarssonOK Alehof49:35+12:2712:21
25Tibor VariIF Sturla49:45+12:3712:24
26Bernt BerndtssonFrölunda OL49:53+12:4512:26
27Leif HagmanIK Uven50:14+13:0612:31
28Torbjörn KjörkFrölunda OL50:37+13:2912:37
29Christer BroströmOK Denseln52:08+15:0013:00
30Hans LindgrenOK Skogshjortarna53:59+16:5113:27
31Jörgen AdrianssonBorås GIF54:07+16:5913:29
32Göran StuhlhoferOK Landehof54:20+17:1213:32
33Snorre FrydenlundIF Sturla56:12+19:0414:00
34Stefan SpetzUlricehamns OK56:38+19:3014:07
35Mats G AnderssonOK Skogshjortarna58:04+20:5614:28
36Patrick DjerfLerums SOK59:08+22:0014:44
37Bo WesterbergTrollhättans SOK1:03:50+26:4215:55
38Thomas AlmgrenBorås GIF1:09:45+32:3717:23
39Hans VokseppOK Skogshjortarna1:12:10+35:0217:59
Sören WilhelmssonFalköpings AIK OKej godkänd
Stefan HornebrantTrollhättans SOKej start
Kent KlassonHestra IFej start

D50

3 020 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingrid KensbyOK Tyr33:0010:55
2Gunilla CarlssonGöteborg-Majorna OK34:52+1:5211:32
3Yvonne JanslättTolered-Utby Ol-klubb38:46+5:4612:50
4Lena HermanssonGöteborg-Majorna OK39:45+6:4513:09
5Elisabeth StrandhagenGöteborg-Majorna OK40:05+7:0513:16
6Annette Falck-LarssonVänersborgs SK40:47+7:4713:30
7Britt-Marie ForsgrenOK Tisaren41:40+8:4013:47
8Silke KlickIK Stern45:49+12:4915:10
9Katarina ÖstlingOK Skogshjortarna47:16+14:1615:39
10Ann LaasOK Skogshjortarna48:52+15:5216:10
11Monika NilssonOK Alehof50:39+17:3916:46
12Birgit HanssonHerrestads AIF50:49+17:4916:49
13Lisa LarssonSjövalla FK1:11:19+38:1923:36
14Karin HelmertzFrölunda OL1:15:39+42:3925:02
15Anna-Lena SvenssonLidköpings VSK1:21:06+48:0626:51
16Radka KühnelTrollhättans SOK1:32:15+59:1530:32
17Gunilla HolmbergHerrestads AIF1:35:41+1:02:4131:40
18Annette OlofssonOK Skogshjortarna1:42:21+1:09:2133:53
Britta SahlinVänersborgs SKej godkänd
Gudrun WadmanGöteborg-Majorna OKej godkänd
Karin GelotteTolered-Utby Ol-klubbej start
Lena BergstrandKungälvs OKej start
Nina BejbomUddevalla OKej start

H50

3 640 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tord HederskogHJS-Vansbro OK28:397:52
2Thomas SellgrenGöteborg-Majorna OK32:07+3:288:49
3Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK33:41+5:029:15
4Øivind MyhreKongsberg o-lag34:57+6:189:36
5Andres LaasOK Skogshjortarna35:48+7:099:50
6Mats ErikssonGöteborg-Majorna OK37:27+8:4810:17
7Stefan SjöblomFrölunda OL39:16+10:3710:47
8Jonas KarlssonMarkbygdens OK39:29+10:5010:50
9Per Arne ArnesenKolbotn & Skimt OL40:40+12:0111:10
10Anders WassbladVänersborgs SK41:43+13:0411:27
11Lars ElfvingOK Gipen43:21+14:4211:54
12Nils-Olof LarssonVänersborgs SK44:13+15:3412:08
13Christer MannfolkUlricehamns OK44:33+15:5412:14
14Ulf BjörkdahlHerrestads AIF44:49+16:1012:18
15Torbjörn SalomonssonVänersborgs SK45:00+16:2112:21
16Johan TallhageSkarpnäcks OL45:21+16:4212:27
17Örjan WängdahlOK Gipen45:28+16:4912:29
18Mats LönngrenBoxholm-Mjölby OL47:42+19:0313:06
19Magnus UppströmFK Herkules47:54+19:1513:09
20Bengt NilssonGöteborg-Majorna OK49:02+20:2313:28
21Mats KensbyOK Tyr50:05+21:2613:45
22Tuomo SaaranenOK Skogshjortarna53:46+25:0714:46
23Björn AnderssonFalköpings AIK OK59:36+30:5716:22
24Börje PerssonOK Alehof1:13:52+45:1320:17
25Lennart StenssonHelsingborgs SOK1:36:55+1:08:1626:37
Lars-Erik FredrikssonOK Skogshjortarnaej start
Hans GarmerGöteborg-Majorna OKej start
Torsten BacktemanLerums SOKej start

D55

3 110 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ing-Marie Brander-StrandGöteborg-Majorna OK34:5411:13
2Kerstin BurmanKvillebyns SK38:24+3:3012:20
3Solveig HedenblomSjövalla FK44:29+9:3514:18
4Eva KarlssonUddevalla OK53:56+19:0217:20
5Gunilla HogedalVänersborgs SK55:43+20:4917:54
6Monica WassFalkenbergs OK1:01:23+26:2919:44
7Mona PetersenOK Motala1:07:30+32:3621:42
8Margareta SchölinTockarps IK1:39:41+1:04:4732:03
Unni Strand KarlsenFredrikstad SKej start
Ingrid JessenFrämmestads IKej start
Ann-Christin AugustssonStenungsunds OKej start

H55

3 550 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf PalmérUlricehamns OK30:428:38
2Harald ThonIF Sturla31:56+1:148:59
3Lennart HålsjöOK Skogshjortarna35:10+4:289:54
4Pierre KarlssonOK Alehof37:17+6:3510:30
5Uno MagnussonIF Hagen40:19+9:3711:21
6Tomas KarlssonOK Skogshjortarna40:56+10:1411:31
7Tjelvar OtterbjörkUmeå OK41:01+10:1911:33
8Dan WidercrantzOK Skärmen42:26+11:4411:57
9Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK43:15+12:3312:10
10Karl MollénOK Denseln43:16+12:3412:11
11Bernt AnderssonIF Rigor47:20+16:3813:20
12Conny SahlinVänersborgs SK49:01+18:1913:48
13Bror WidenUddevalla OK51:43+21:0114:34
14Odd OhlssonUddevalla OK52:36+21:5414:49
15Bo HermanssonGöteborg-Majorna OK53:20+22:3815:01
16Peo JohanssonOK Skärmen54:19+23:3715:18
17Henrik UndelandIFK Göteborg54:51+24:0915:27
18Christer ForsgrenOK Tisaren1:09:10+38:2819:29
19Lars LarssonSjövalla FK1:29:16+58:3425:08
Tom A. KarlsenFredrikstad SKej start
Robert JessenFrämmestads IKej start
Gunnar BejbomUddevalla OKej start
Bengt JonassonGöteborg-Majorna OKej start
Reine SpetzStenungsunds OKej start

D60

2 570 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin AxelssonIK Uven35:4313:53
2Anita AnderssonOK Skogshjortarna37:52+2:0914:44
3Gertrud Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK41:40+5:5716:12
4Ann-Marie HolmströmLidköpings VSK43:11+7:2816:48
5Inga-Lisa AxenborgGöteborg-Majorna OK44:04+8:2117:08
6Elisabeth RosénGöteborg-Majorna OK46:40+10:5718:09
7Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb49:01+13:1819:04
8Rosa JohanssonIK Uven1:28:18+52:3534:21
Eva AlsinIK Ymerej godkänd
Eva BlomströmIK Sternej godkänd
Kristina JohanssonVänersborgs SKej start

H60

3 600 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn JägerströmIK Uven34:079:28
2Per FredrikssonOK Skogshjortarna34:49+0:429:40
3Pekka KerkolaTampereen Pyrintö35:35+1:289:53
4Håkan GustafssonBoxholm-Mjölby OL35:52+1:459:57
5Lars HogedalVänersborgs SK36:58+2:5110:16
6Anders ThomassonUlricehamns OK36:59+2:5210:16
7Kent ErikssonLerums SOK37:20+3:1310:22
8Jonas LarssonOK Kullingshof37:58+3:5110:32
9Seppo Väli-KlemeläPaimion Rasti38:41+4:3410:44
10Stig JohanssonBredaryds SOK38:48+4:4110:46
11Kenneth JohanssonTolered-Utby Ol-klubb39:24+5:1710:56
12Roalh KlevelandKvillebyns SK40:34+6:2711:16
13Benny Lennart IvarssonFjärås AIK40:59+6:5211:23
14Christer ElfsbergKristinehamns OK41:31+7:2411:31
15Bengt SörensenJönköpings OK44:43+10:3612:25
16Bill SchölinTockarps IK44:57+10:5012:29
17Johnny KarlssonUddevalla OK45:02+10:5512:30
18Sten BlomströmIK Stern46:43+12:3612:58
19Torbjörn WikströmOK Orinto47:01+12:5413:03
20Sören SvenssonSjövalla FK49:37+15:3013:46
21Claus PetersenOK Motala49:38+15:3113:47
22Björn KindbergTolered-Utby Ol-klubb53:41+19:3414:54
23Hans Morgan CarlssonIFK Göteborg55:22+21:1515:22
24Claes LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb1:20:31+46:2422:21
25Sten HelmertzFrölunda OL1:33:35+59:2825:59

D65

2 570 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Birgitta JohanssonKristinehamns OK34:2513:23
2Gunnel SvenssonIK Ymer38:02+3:3714:47
3Christina SchedwinIK Stern39:01+4:3615:10
4Birgitta StenströmVänersborgs SK40:16+5:5115:40
5Britt RangertIK Ymer40:50+6:2515:53
6Britt Forsell PirozziLunds OK43:07+8:4216:46
7Eva IsakssonOK Skogshjortarna43:30+9:0516:55
8Ingrid HermanssonIK Ymer43:33+9:0816:56
9Ulla LindheIK Stern43:36+9:1116:57
10Berit BobergIF Rigor45:38+11:1317:45
11Kerstin ErnvidUlricehamns OK46:04+11:3917:55
12Ingrid Rex WallströmIK Uven47:26+13:0118:27
13Ulla LingJönköpings OK47:27+13:0218:27
14Vega SlottnerJönköpings OK47:30+13:0518:28
15Eva HöijeOK Ravinen49:06+14:4119:06
16Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK49:15+14:5019:09
17Siv AnderssonVänersborgs SK53:01+18:3620:37
18Barbro AnderssonOK Skogshjortarna54:19+19:5421:08
19Birgit TisellIK Stern1:06:47+32:2225:59
20Inga GustavssonIK Uven1:08:13+33:4826:32
21Barbro BörjesonSigtuna OK1:18:03+43:3830:22
Ing-Mari LarssonOK Löftanej godkänd
Siri HolmboeIL Tyrvingej start

H65

3 020 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kalle JohanssonOK Skogshjortarna29:169:41
2Per FosserIndre Østfold OK29:48+0:329:52
3Rune SandbergUddevalla OK32:25+3:0910:44
4Roland NilssonFalköpings AIK OK34:02+4:4611:16
5Helge RevhaugRingerike OL34:17+5:0111:21
6Ronny AnderssonOK Skogshjortarna34:28+5:1211:24
7Jørgen HolmboeIL Tyrving34:34+5:1811:26
8Henrik HvoslefIK Stern35:12+5:5611:39
9Lars FinbomOK Landehof35:25+6:0911:43
10Göran BengtssonTockarps IK36:04+6:4811:56
11Runo JohanssonKristinehamns OK36:21+7:0512:02
12Ingemar MagnussonBoxholm-Mjölby OL37:05+7:4912:16
13Lennart AlmströmIK Stern37:33+8:1712:26
14Stig-Ove TollIK Stern39:54+10:3813:12
15Olle HermanssonIK Ymer40:53+11:3713:32
16Lars TuvessonUlricehamns OK41:43+12:2713:48
17Jukka RankanenSjövalla FK41:50+12:3413:51
18Kjell-Åke IsakssonOK Skogshjortarna41:55+12:3913:52
19Bengt MattssonOK Orinto42:53+13:3714:11
20Karl-Axel JohanssonIK Uven44:18+15:0214:40
21Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK44:25+15:0914:42
22Bo HjalmarssonGällstadbygdens SOK44:26+15:1014:42
23Bengt-Rune WallströmIK Uven44:59+15:4314:53
24Sven Erik SjöholmMullsjö SOK45:06+15:5014:56
25Lennart HöijeOK Ravinen45:57+16:4115:12
26Thomas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb47:19+18:0315:40
27Kent CarlgrenOK Skogshjortarna47:53+18:3715:51
28Lennart GustavssonIK Uven49:48+20:3216:29
29Anders BjörnbergFrölunda OL55:19+26:0318:19
30Sune MentorGöteborg-Majorna OK56:20+27:0418:39
31Acke WåhlanderGöteborg-Majorna OK1:01:26+32:1020:20
32Sven-Erik ForsellLunds OK1:09:10+39:5422:54
Per-Arne JohanssonVänersborgs SKej start
Björn AhlnérGöteborg-Majorna OKej start
Lennart HermanssonStenungsunds OKej start

D70

2 550 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisbeth BernhedTolered-Utby Ol-klubb47:3718:40
2Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK52:38+5:0120:38
3Gunnel BörjessonIK Uven54:53+7:1621:31
4Barbro VallinKungälvs OK57:29+9:5222:32
5Inga PerssonOK Landehof1:00:51+13:1423:51
6Inger HallbergIK Uven1:03:57+16:2025:04
7Gull-Britt GrönbergKungälvs OK1:07:53+20:1626:37
8Lillemor HallinOK Landehof1:18:59+31:2230:58

H70

3 110 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åke GatelidSigtuna OK35:4811:30
2Ingemar AlfredssonIK Uven43:20+7:3213:56
3Ivan ErnvidUlricehamns OK44:54+9:0614:26
4Magne HagströmFrölunda OL49:14+13:2615:49
5Hans KarlssonOK Orinto49:24+13:3615:53
6Birger AronssonBredareds IF56:10+20:2218:03
7Roland AasaIK Uven1:07:55+32:0721:50
8JB LarssonOK Löftan1:14:24+38:3623:55
9Roger AnderssonVänersborgs SK1:20:13+44:2525:47
10Bengt HanssonOK Löftan1:26:53+51:0527:56
Lennart BernhedTolered-Utby Ol-klubbej godkänd

D75

2 140 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inga-Lisa JohanssonFjärås AIK48:0322:27
2Lisa HedströmOK Pan-Kristianstad50:25+2:2223:33

H75

3 110 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åke HogedalKungälvs OK51:2016:30
2Nils JanssonSkattkärrs IF53:48+2:2817:17
3Karl-Eric WannbergIK Omega56:45+5:2518:14
4Carl-Henrik HallbergIK Uven1:02:50+11:3020:12
5Gösta CederinGöteborg-Majorna OK1:38:19+46:5931:36
6Rune KarlssonOK Löftan1:54:44+1:03:2436:53
7Totte HolmMarkbygdens OK2:07:47+1:16:2741:05

H80

2 550 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sven AnderssonOK Stigen45:2917:50
2Ture GunnarssonGöteborg-Majorna OK54:41+9:1221:26
3Björn BromanGöteborg-Majorna OK55:13+9:4421:39
4Rolf ForsmanTolered-Utby Ol-klubb57:07+11:3822:23

H85

2 550 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bengt BorgGöteborg-Majorna OK58:2322:53
2Gustav ElvmyrTolered-Utby Ol-klubb1:55:09+56:4645:09
3Hugo KrauseTolered-Utby Ol-klubb2:07:18+1:08:5549:55

Inskolning

2 040 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Lukas AnderssonOK Gipenfullföljt
Zebastian ArfwedsonFrölunda OLfullföljt
Maja AxelssonLerums SOKfullföljt
Ida BengtssonOK Alehoffullföljt
Joel DalebjörkOK Gipenfullföljt
Måns DetterfeltKlubblösfullföljt
Tiril EggenIL Tyrvingfullföljt
Oliver HallelSjövalla FKfullföljt
Lea HildåsOK Gipenfullföljt
Tone HildåsOK Gipenfullföljt
Niklas HoffmannOK Gipenfullföljt
Gustav KlingbergOK Alehoffullföljt
Ebba MagnussonSOK 68fullföljt
Anton NilssonKungälvs OKfullföljt
Anna DetterfeltKlubblösej godkänd
Stella HolmboeIL Tyrvingej godkänd
Emil MononenOK Gipenej godkänd

U1

2 070 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jacob MikkelsenHorsens OK20:229:50
2Jonathan AlmgrenBorås GIF22:42+2:2010:57
3Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK25:22+5:0012:15
4David WallanderBrattås CK31:58+11:3615:26
5Viktor HanssonOK Löftan33:09+12:4716:00
6Carl ErixonIFK Göteborg35:56+15:3417:21
7Anna SvenssonIF Rigor43:20+22:5820:56
8Oscar OlinIK Hakarpspojkarna49:48+29:2624:03
9Emma OlinIK Hakarpspojkarna50:53+30:3124:34
Samuel LjungqvistTolered-Utby Ol-klubbej start

U2

2 050 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martina FranzénUlricehamns OK28:5314:05
2Rasmus FrödinSävedalens AIK30:58+2:0515:06
3Tilda MelkstamLerums SOK31:05+2:1215:09
4Rasmus FjordsideSävedalens AIK31:40+2:4715:26
5Melker NordgrenOK Landehof31:58+3:0515:35
6Filip KlingbergOK Alehof32:04+3:1115:38
7Petter JonssonSävedalens AIK32:35+3:4215:53
8Emil AxelssonLerums SOK33:32+4:3916:21
9Rebecca LekbergSävedalens AIK34:19+5:2616:44
10Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIK34:24+5:3116:46
11Elsa BobergIF Rigor35:38+6:4517:22
12Henny HildåsOK Gipen39:55+11:0219:28
13Hampus AnderssonLidköpings VSK42:30+13:3720:43
14Emma AnderssonSävedalens AIK46:31+17:3822:41
15Lisa JohnssonSävedalens AIK46:32+17:3922:41
16Hanna PetersénLerums SOK46:51+17:5822:51
17Edvin NilssonKungälvs OK47:54+19:0123:21
18Tilda ErixonIFK Göteborg59:30+30:3729:01
19William SturessonLerums SOK1:00:06+31:1329:19
Albin Falsen LindqvistOK Klyftamoej godkänd
Alfred ErdeliusIF Rigorej start

Öppen motion 1

2 080 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Michaela KällstrandÅmåls OK22:1210:40
2Cleas OlssonOK Gipen27:59+5:4713:27
3Rassmus StjärnströmKlubblös45:07+22:5521:41
4chanelle kazemiKlubblös51:33+29:2124:47

Öppen motion 3

2 900 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Örjan SöderlundLerums SOK34:1311:47
2carolina karlssonKlubblös38:39+4:2613:19
3Kristina ÅhlundVänersborgs SK38:49+4:3613:23
4Torbjörn SverlingerTolered-Utby Ol-klubb42:04+7:5114:30
5Karl-åke BöregårdOK Gläntan54:14+20:0118:42
6Agneta BöregårdOK Gläntan54:15+20:0218:42
7Maren PedersenÅs-UMB Orientering54:21+20:0818:44
8Annlouise ElliotKlubblös57:35+23:2219:51
9Lotta LemanGöteborgs SK59:41+25:2820:34
10Rune JungbjerGöteborgs SK1:02:39+28:2621:36
11Barbro NilssonAlvesta SOK1:06:28+32:1522:55
12Monica LarssonOK Gipen1:10:11+35:5824:12
13Toby HallelSjövalla FK1:10:12+35:5924:12
14Marie HallelSjövalla FK1:11:38+37:2524:42
15Rasmus NordgrenOK Landehof1:12:57+38:4425:09
16Fredrik HofflanderKlubblös1:14:12+39:5925:35
17Filip LemanGöteborgs SK1:15:45+41:3226:07
18Lisbeth NilssonFalköpings AIK OK1:18:42+44:2927:08
19Mary LarnerGöteborg-Majorna OK1:22:17+48:0428:22
20Miriam ZetterlundGöteborg-Majorna OK1:22:59+48:4628:36
21Matilda ThorupSjövalla FK1:26:41+52:2829:53
22Rebecka HollIFK Göteborg1:32:08+57:5531:46
23Maria FranzénKlubblös1:41:59+1:07:4635:10
24Therese StoltzKlubblös1:42:01+1:07:4835:10
25Birgitta SunessonOK Skogsstjärnan1:43:26+1:09:1335:40

Öppen motion 5

3 530 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan PauliGöteborg-Majorna OK44:1012:30
2Johan NilssonUddevalla IS45:21+1:1112:50
3Patrik FondinHerrljunga SK Skid o OL47:05+2:5513:20
4Magnus IvarssonOK Gläntan49:40+5:3014:04
5Henrik MelkstamLerums SOK53:37+9:2715:11
6Eva-Britt LidströmOK Landehof55:52+11:4215:49
7Svante LindqvistOK Klyftamo56:03+11:5315:52
8Jeanette SigenstamMarkbygdens OK56:12+12:0215:55
9Johanna RönnqvistOK Löftan58:56+14:4616:41
10Jacob LövstedtSjövalla FK59:12+15:0216:46
11Peter BrobergIF Rigor59:44+15:3416:55
12Lina LindqvistFK Herkules1:00:22+16:1217:06
13Agneta LarssonIK Uven1:04:23+20:1318:14
14Ann-Brith StrömbergOK Skogshjortarna1:07:26+23:1619:06
15Oskar LindhKlubblös1:07:31+23:2119:07
16Lars StrömbergOK Skogshjortarna1:07:45+23:3519:11
17Annie EdvardsenGöteborg-Majorna OK1:07:48+23:3819:12
18Louise JonssonEksjö SOK1:11:38+27:2820:17
19Agnes GranbergSävedalens AIK1:14:40+30:3021:09
20Gunilla HimmelmannSjövalla FK1:14:41+30:3121:09
21Louise BöregårdOK Gläntan1:18:33+34:2322:15
22Inga HolmströmOK Milan1:19:10+35:0022:25
23Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK1:21:29+37:1923:04
24Yvonne JungbjerGöteborgs SK1:23:25+39:1523:37
25Göran SylvanIF Rigor1:23:29+39:1923:38
26Christina SchultzOK Löftan1:26:03+41:5324:22
27Tony SchultzOK Löftan1:26:07+41:5724:23
28Håkan WesterbergIF Rigor1:26:08+41:5824:24
29Ann-Christine BorgFrölunda OL1:30:05+45:5525:31
30Marita SalomonssonVänersborgs SK1:30:53+46:4325:44
31Jenny RönnqvistOK Löftan1:32:13+48:0326:07
32Karin MaxFrölunda OL1:43:34+59:2429:20
33Erland MaxFrölunda OL1:43:40+59:3029:22
34Karin ÅhmanBredareds IF1:59:52+1:15:4233:57
35Eva-marie RunnbyGöteborg-Majorna OK2:00:33+1:16:2334:09
36Barbro SandbergGöteborg-Majorna OK2:07:10+1:23:0036:01
Stig LarssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Mikael JungbjerGöteborgs SKej godkänd
Veronica LindgrenOK Skogshjortarnaej godkänd
Frida RönnqvistOK Löftanej godkänd

Öppen motion 7

3 020 m, 55 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus ZetterlundGöteborg-Majorna OK23:587:56
2Niclas SahlinVänersborgs SK32:50+8:5210:52
3Johan WannbergIK Omega33:04+9:0610:56
4Rolf EckermarkGöteborg-Majorna OK33:08+9:1010:58
5Lennart EkvallTrollhättans SOK34:10+10:1211:18
6Roland TengvallBoxholm-Mjölby OL34:50+10:5211:32
7Sven BörjesonGöteborg-Majorna OK35:01+11:0311:35
8Claes EkbergLidköpings VSK35:02+11:0411:36
9Jeppe HanssonFossum IF35:09+11:1111:38
10Maria FrödinSävedalens AIK35:53+11:5511:52
11Johanna EstvingLerums SOK36:42+12:4412:09
12Eva HägnanderLidköpings VSK37:35+13:3712:26
13Claes-Göran StrandGöteborg-Majorna OK38:27+14:2912:43
14Leif BerggrenNAIS Orienteringsklubb38:32+14:3412:45
15Jörgen EstvingLerums SOK41:47+17:4913:50
16Sofia LundbergGöteborg-Majorna OK42:08+18:1013:57
17Bengt NilssonAlvesta SOK42:20+18:2214:01
18Erik SparrevikLerums SOK42:41+18:4314:08
19Martin UddMarkbygdens OK43:07+19:0914:16
20Mattias JonssonMalungs OK Skogsmårdarna44:39+20:4114:47
21Kjell EhrencronaIFK Göteborg46:31+22:3315:24
22Karin TorstenssonFalköpings AIK OK46:44+22:4615:28
23Marianne RosgrenOK Njudung46:46+22:4815:29
24Carina StrandefjordIF Rigor48:18+24:2015:59
25Pertti HeedOK Orinto49:24+25:2616:21
26Jörgen HolmströmOK Milan50:41+26:4316:46
27Therese AlfredssonUddevalla OK51:04+27:0616:54
28Malin IvermarkFrölunda OL52:38+28:4017:25
29Helene Wengholt JohnssonOK Skogshjortarna52:39+28:4117:26
30Lennart JohnssonOK Skogshjortarna52:40+28:4217:26
31Jenny WesterdahlGöteborg-Majorna OK52:47+28:4917:28
32Annika HogedalGöteborg-Majorna OK52:54+28:5617:30
33Melvin KristiansenIF Rigor53:44+29:4617:47
34Lars-Erik GaddeGöteborg-Majorna OK54:17+30:1917:58
35Elisabet MånssonOK Löftan54:29+30:3118:02
36Daniel LexénGöteborg-Majorna OK55:05+31:0718:14
37Ann-Kristin SpetzUlricehamns OK56:28+32:3018:41
38Michael AnderssonGöteborg-Majorna OK58:35+34:3719:23
39Conny WernerssonOK Orinto58:52+34:5419:29
40Lena HörbergIK Stern1:02:25+38:2720:40
41Anders SwedinLidköpings VSK1:02:43+38:4520:46
42Stig DahlgrenGöteborg-Majorna OK1:04:18+40:2021:17
43Inger SundinOK Landehof1:04:40+40:4221:24
44Sören HaglundOK Kullingshof1:05:09+41:1121:34
45Lars-Göran CullbrandIK Stern1:05:54+41:5621:49
46Ellinor ÅhmanBredareds IF1:06:01+42:0321:51
47Birgitta ParknerOK Landehof1:08:50+44:5222:47
48Jimmy PetterssonGöteborg-Majorna OK1:10:04+46:0623:12
49Anders MohlinIK Stern1:12:54+48:5624:08
50Ragnar BewertOK Landehof1:15:15+51:1724:55
51Lizkulla PetterssonMarkbygdens OK1:15:55+51:5725:08
52Anita AnderssonFjärås AIK1:37:26+1:13:2832:15
53Elisabeth LundqvistGöteborg-Majorna OK1:39:09+1:15:1132:49
Ingrid CullbrandIK Sternej godkänd
cecilia TofteredIF Rigorej godkänd

Öppen motion 8

4 640 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin IvarssonIL Tyrving35:417:41
2Mattias HolmstrandIFK Göteborg35:53+0:127:44
3Fredrik SturessonGöteborg-Majorna OK35:55+0:147:44
4Anders GustafssonUddevalla OK41:16+5:358:53
5Franz WallbeckUddevalla OK42:49+7:089:13
6Andreas MelinGöteborg-Majorna OK43:21+7:409:20
7Mårten HarlaldssonKlubblös43:45+8:049:25
8Mats ChristianssonUddevalla OK43:48+8:079:26
9Stefan TisellIK Stern44:15+8:349:32
10Olof HalvarssonGöteborg-Majorna OK46:14+10:339:57
11Stefan OlofssonOK Gisle47:11+11:3010:10
12Jonas NilssonKlubblös47:41+12:0010:16
13Rickard RosgrenOK Njudung48:29+12:4810:26
14Stefan AnderssonKlubblös48:56+13:1510:32
15Albin SunessonSävedalens AIK48:59+13:1810:33
16David NilssonUddevalla OK49:00+13:1910:33
17Andreas PerssonGöteborg-Majorna OK49:28+13:4710:39
18Marcus AdolfssonKungälvs OK49:49+14:0810:44
19Torgny PetterssonMarkbygdens OK52:54+17:1311:24
20Tomas NilssonOK Gipen54:26+18:4511:43
21Anne MagnussonOK Landehof55:55+20:1412:03
22Klas PeterssonIF Marin Väst56:48+21:0712:14
23Gunnar OlssonIFK Göteborg57:28+21:4712:23
24Anders JonssonIF Marin Väst59:18+23:3712:46
25Linda NilssonKungälvs OK1:01:13+25:3213:11
26Thomas SteindahlStenungsunds OK1:01:30+25:4913:15
27Anna-Karin ClaessonOK Skogshjortarna1:04:04+28:2313:48
28Mats WesterdahlGöteborg-Majorna OK1:04:23+28:4213:52
29Malin SundbomKlubblös1:05:50+30:0914:11
30Thomas BäckströmIF Rigor1:05:59+30:1814:13
31Mats SunessonOK Skogsstjärnan1:17:00+41:1916:35
32Peter ElofssonKlubblös1:17:23+41:4216:40
33John JohnssonOK Landehof1:43:28+1:07:4722:17
34Anna StaffasKlubblös1:45:55+1:10:1422:49
Fredrik PerssonFK Åsenej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser