Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, sprint, Dalarna och Trampen sprint

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, sprint, Dalarna och Trampen sprint
Arrangörsorganisation: Ludvika OK
Datum: lördag 26 september 2015

D21

2 960 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena EliassonDomnarvets GOIF15:405:17
2Evgeniya RyapolovaIFK Moras OK16:19+0:395:30
3Elin EkIFK Moras OK17:35+1:555:56
4Linda LindkvistLeksands OK18:55+3:156:23
5Sara HodlerIFK Moras OK19:23+3:436:32
6Therese BergqvistKorsnäs IF OK20:04+4:246:46
7Hanna KlarSäterbygdens OK28:32+12:529:38

H21

3 440 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik RostMalungs OK Skogsmårdarna14:514:19
2David AnderssonMalungs OK Skogsmårdarna14:53+0:024:19
3Simon HodlerIFK Moras OK15:09+0:184:24
4Roman RyapolovIFK Moras OK15:31+0:404:30
5Oskar SandbergSäterbygdens OK15:59+1:084:38
6Artem PanchenkoIFK Moras OK16:17+1:264:44
7Daniel RoosAttunda OK16:38+1:474:50
8U Tomas LöfgrenStora Tuna OK17:30+2:395:05
9Erik FernlundSäterbygdens OK17:36+2:455:06
10Johan NordlundMalungs OK Skogsmårdarna18:29+3:385:22
Patrick ZbindenLeksands OKej start

D20

2 360 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isabel SalénIFK Moras OK13:545:53
2Maja EngesLeksands OK14:45+0:516:15
3Melina TovenStora Tuna OK15:00+1:066:21
4Elin PetersonÄlvdalens IF OK15:12+1:186:26
5Lina FredrikssonKorsnäs IF OK15:24+1:306:31
6Hanna BarkegrenStora Tuna OK17:06+3:127:14
7Linnéa HahneInsjöns IF OK19:21+5:278:11
8Elina ArvidssonSäterbygdens OK24:33+10:3910:24

H20

2 650 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Fredrik PerssonDomnarvets GOIFej godkänd
Apostol AtanasovStora Tuna OKej start

D18

2 170 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Matilda ErikssonVästerbergslagens OL13:526:23
2Frida PetersonÄlvdalens IF OK19:28+5:368:58
Erika DuhlboIFK Moras OKej start
Carolina OlssonÄlvdalens IF OKej start

H18

2 650 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isac von KrusenstiernaOK Kåre11:294:20
2Jonas GustafssonOK Kåre11:54+0:254:29
3André AnderssonVästerbergslagens OL13:06+1:374:56
4Amadeus HanssonGotlands Bro OK13:17+1:485:00
5Erik ZeilonSkåneslättens OL13:28+1:595:04
Erik BerglundOK Kåreej start

D16

1 980 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vilma Von KrusenstiernaOK Kåre11:005:33
2Katrin SjödénÄlvdalens IF OK11:14+0:145:40
3Emma HållströmGävle OK11:55+0:556:01
4Ronja JungåkerKorsnäs IF OK12:07+1:076:07
5Maja MörthLeksands OK12:15+1:156:11
6Sofia ErikssonStora Tuna OK12:40+1:406:23
7Alva RingiOK Kåre12:46+1:466:26
8Astrid NorgrenStora Tuna OK13:16+2:166:42
9Moa AnderssonIFK Moras OK13:30+2:306:49
10Emelie BrudinIFK Moras OK13:41+2:416:54
11Ronja HuggForsa OK13:56+2:567:02
12Elvira SilverGävle OK14:30+3:307:19
13Adelina FunkeLeksands OK15:37+4:377:53
14Vilma BergerDomnarvets GOIF16:03+5:038:06
15Karin JohanssonGagnefs OK25:16+14:1612:45
Tindra JernströmAvesta OKej start

H16

2 360 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar NymanOK Tyr12:505:26
2Albin AnderssonTullinge SK12:56+0:065:28
3Carl CarlssonNyköpings OK13:16+0:265:37
4Viktor BarkegrenStora Tuna OK13:32+0:425:44
5Johannes ÖgrenKorsnäs IF OK14:07+1:175:58
6Lucas GranbergOK Kåre14:39+1:496:12
6Viktor WallinKorsnäs IF OK14:39+1:496:12
8Emil ArvidssonSäterbygdens OK14:51+2:016:17
9Zeb PalmHJS-Vansbro OK14:52+2:026:17
10John GranathKorsnäs IF OK16:17+3:276:53
11Rasmus NordgrenOK Kåre18:27+5:377:49
12Axel AnderssonNorbergs OK21:33+8:439:07
Johan B NordahlDomnarvets GOIFej start

D14

1 820 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tilda ÖstbergStora Tuna OK10:075:33
2Elsa NilssonDomnarvets GOIF11:48+1:416:29
3Cornelia IvarssonOK Hammaren12:00+1:536:35
4Karin Ingeborg WedmanVästerbergslagens OL12:07+2:006:39
5Alva RyttherVästerbergslagens OL12:14+2:076:43
6Julia WannerAvesta OK12:24+2:176:48
7Karolina HolmströmVästerbergslagens OL12:33+2:266:53
8Moa HjorthDomnarvets GOIF12:51+2:447:03
9Klara AnderssonDomnarvets GOIF12:57+2:507:06
10Tilda GolsäterKorsnäs IF OK12:59+2:527:08
11Thea AnderssonIFK Moras OK13:02+2:557:09
12Lilian PalmHJS-Vansbro OK13:03+2:567:10
13Tove RingiOK Kåre13:19+3:127:19
14Moa KarlssonStorviks IF13:32+3:257:26
15Lisa VogtVästerbergslagens OL14:01+3:547:42
16Sofia DjerfVästerbergslagens OL14:07+4:007:45
17Julia FunkeLeksands OK14:25+4:187:55
18Jennifer SvenssonKorsnäs IF OK14:28+4:217:56
19Julia GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna14:56+4:498:12
20Tyra DernfalkVästerbergslagens OL16:26+6:199:01
21Filippa JiréniusVästerbergslagens OL18:59+8:5210:25
22Elsa ForsgrenVästerbergslagens OL20:02+9:5511:00
23Alma SandVästerbergslagens OL21:09+11:0211:37

H14

1 910 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felix SilverGävle OK11:296:00
2Jonas CarlssonStora Tuna OK11:31+0:026:01
3Henrik PetrisiVästerbergslagens OL11:57+0:286:15
3Albin BergerDomnarvets GOIF11:57+0:286:15
5Henry SvensVästerbergslagens OL13:04+1:356:50
6Samuel StålnäbbKvarnsvedens GOIF OK13:10+1:416:53
7Melker NordgrenOK Kåre13:16+1:476:56
8Karl GranathSvärdsjö Skid och Orienteringsklubb14:23+2:547:31
9Sander KrouwelStora Tuna OK14:53+3:247:47

D12

1 770 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja BergqvistKorsnäs IF OK10:496:06
2Ellen FunkeLeksands OK11:07+0:186:16
3Disa SvenssonKorsnäs IF OK11:09+0:206:17
4Alma BirklinOK Kåre12:01+1:126:47
5Emilia GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna12:09+1:206:51
6Thea NordinKorsnäs IF OK12:13+1:246:54
7Elin BryggarGrycksbo IF OK12:22+1:336:59
8Lina HällstenStora Tuna OK12:59+2:107:20
9Anja NilssonDomnarvets GOIF13:14+2:257:28
10Linnea FridolfssonStora Tuna OK14:04+3:157:56
11Olga RindeskogVästerbergslagens OL14:18+3:298:04
12Linnéa BorggrenDomnarvets GOIF14:24+3:358:08
13Selma IvarssonOK Hammaren16:19+5:309:13
14Alicia BergkvistVästerbergslagens OL16:38+5:499:23
14Kajsa IvarssonVästerbergslagens OL16:38+5:499:23
16Agnes WallinKorsnäs IF OK19:44+8:5511:08
17Frida AnderssonNorbergs OK20:09+9:2011:23
18Sara WallinKorsnäs IF OK27:02+16:1315:16

H12

1 770 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias ÖstbergStora Tuna OK7:574:29
2Joel GolsäterKorsnäs IF OK9:25+1:285:19
3Simon HolmerIFK Moras OK10:49+2:526:06
4Klockar Eskil NääsLeksands OK10:58+3:016:11
5Jakob WidelundOK Kåre11:19+3:226:23
6Kalle VogtVästerbergslagens OL11:34+3:376:32
7Jakob CarlssonStora Tuna OK11:47+3:506:39
8Albin SjöblomOK Kåre12:07+4:106:50
9Lucas WannerAvesta OK12:10+4:136:52
10Sebastian ÅkärbjärIFK Moras OK12:15+4:186:55
11Alex KalinichenkoStora Tuna OK12:29+4:327:03
12Ludvig BylundFagersta OK13:05+5:087:23
13Frank KrouwelStora Tuna OK13:09+5:127:25
14Linus SjödénÄlvdalens IF OK13:35+5:387:40
15Simon SvenssonKorsnäs IF OK13:37+5:407:41
16Isaak GustafssonVästerbergslagens OL14:04+6:077:56
17Eskil FläckGrycksbo IF OK14:43+6:468:18
18Casper NormanLeksands OK15:06+7:098:31
19Anton ForsHJS-Vansbro OK18:08+10:1110:14
20Emil KvickerBjursås OK18:14+10:1710:18
Elmer ÖgrenKarlsbyhedens IKej godkänd
Isak DalinLeksands OKej start

D10

1 680 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Moa BirkebækStora Tuna OK8:245:00
2Elsa KaipeOK Kåre10:09+1:456:02
3Sofie Karlsson HolmerIFK Moras OK11:31+3:076:51
4Maja EliassonDomnarvets GOIF12:32+4:087:27
5Anja BergerDomnarvets GOIF12:34+4:107:28
6Malin HållHJS-Vansbro OK12:40+4:167:32
7Nora Cedeberg LöwgrenStora Tuna OK12:42+4:187:33
8Enni LundbergOK Kåre13:01+4:377:44
9Signe ÖgrenKarlsbyhedens IK13:04+4:407:46
10Julia Hagelberg NordahlOK Kåre13:25+5:017:59
11Sofia HuggForsa OK13:42+5:188:09
12Mira NordinKorsnäs IF OK13:48+5:248:12
13Lina WidelundOK Kåre15:44+7:209:21
14Stina DernfalkVästerbergslagens OL15:49+7:259:24
15Lovisa DjerfVästerbergslagens OL16:05+7:419:34
16Sanna HörnellDomnarvets GOIF17:14+8:5010:15
17Lovisa ThybeckLindebygdens OK17:52+9:2810:38
18Nora NordlundOK Kåre18:17+9:5310:52
19Hanna SkogbergsVästerbergslagens OL19:20+10:5611:30
20Anna BryggarGrycksbo IF OK24:47+16:2314:45
21Hilda SandVästerbergslagens OL25:01+16:3714:53
Lovisa BylundFagersta OKej godkänd
Moa BergqvistKorsnäs IF OKej godkänd
Alva NordinKorsnäs IF OKej start
Ella FridolfssonStora Tuna OKej start

H10

1 680 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle RingiOK Kåre8:064:49
2Wille SöderqvistOK Kåre9:05+0:595:24
3Olle DalinOK Kåre9:08+1:025:26
4Elias HällstenStora Tuna OK10:32+2:266:16
5Olle WallmanVästerbergslagens OL10:43+2:376:22
6Helmer JöhnemarkStora Tuna OK10:45+2:396:23
7Sebastian GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna11:19+3:136:44
8Hampus KarlssonStorviks IF11:41+3:356:57
9Axel ThybeckLindebygdens OK12:23+4:177:22
10Simon HansesGagnefs OK12:53+4:477:40
11Nils Arvid WedmanVästerbergslagens OL13:13+5:077:52
12Rasmus WidelundOK Kåre13:44+5:388:10
13Karl ForsgrenVästerbergslagens OL14:10+6:048:25
14Edvin FridleiferGagnefs OK15:35+7:299:16
15Walter SöderqvistOK Kåre18:21+10:1510:55
16Gabriel JiréniusVästerbergslagens OL18:37+10:3111:04
17Elias HörnellDomnarvets GOIF18:53+10:4711:14
18Axel GräfningsGrycksbo IF OK19:09+11:0311:23
19Lukas LundkvistHJS-Vansbro OK21:38+13:3212:52
20Elias JohanssonHJS-Vansbro OK21:43+13:3712:55
21Petter GranathSvärdsjö Skid och Orienteringsklubb25:41+17:3515:17

D35

2 170 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia CarlssonLindebygdens OK15:367:11
2Helena WallmanVästerbergslagens OL17:13+1:377:56
3Marika HagelbergOK Kåre19:03+3:278:46

H35

2 650 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders NordahlOK Kåre13:435:10
2Anders DalinLeksands OK14:29+0:465:27
3Mats HörnellDomnarvets GOIF16:06+2:236:04

D40

2 170 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pia BirkebækStora Tuna OK14:466:48
2Lena HolmerIFK Moras OK15:15+0:297:01
3Jenny WåhlinDomnarvets GOIF17:00+2:147:50
4Jenny ÖgrenKarlsbyhedens IK18:37+3:518:34
5Kristin RamsellLeksands OK18:54+4:088:42
6Maria BylundFagersta OK19:25+4:398:56
7Elisabeth ÅkärbjärIFK Moras OK21:23+6:379:51
Johanna DalinLeksands OKej start

H40

2 650 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pontus FunkeLeksands OK14:285:27
2Fredrik GranathSvärdsjö Skid och Orienteringsklubb14:55+0:275:37
3Niklas ErikssonVästerbergslagens OL15:29+1:015:50
4Jesper NordinKorsnäs IF OK16:04+1:366:03
5Niclas SjöblomOK Kåre17:10+2:426:28
6Marcus JohnssonAvesta OK18:16+3:486:53
Peter ÖstmanVästerbergslagens OLej start

D45

1 980 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Yvonne SjödénÄlvdalens IF OK14:247:16
2Monika BlombergDalaportens OL14:43+0:197:25
3Maria HållströmGävle OK15:00+0:367:34
4Ulrika SilverGävle OK15:22+0:587:45
5Izabell BirklinOK Kåre15:27+1:037:48
6Charlotta WallinKorsnäs IF OK17:25+3:018:47
7Eva-Lena HahneInsjöns IF OK17:46+3:228:58
8Marita KarlssonStorviks IF18:23+3:599:17
9Anna-Karin LövgrenAvesta OK20:16+5:5210:14
Maria StrömbergAvesta OKej start
Kersti RingiOK Kåreej start

H45

2 650 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas BirgersonMalungs OK Skogsmårdarna13:555:15
2Ola JernströmAvesta OK13:58+0:035:16
3Magnus HjorthDomnarvets GOIF14:45+0:505:33
4Johan EngesLeksands OK15:19+1:245:46
5Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK15:23+1:285:48
6Kennet AnderssonGrycksbo IF OK15:44+1:495:56
7Janne SkarnerLeksands OK15:50+1:555:58
8Johan AlfredssonStora Tuna OK16:10+2:156:06
9Ulf KarlssonStorviks IF16:28+2:336:12
10Per NordahlDomnarvets GOIF17:21+3:266:32
11Ola AnderssonDomnarvets GOIF17:31+3:366:36

D50

1 980 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna Von KrusenstiernaOK Kåre13:336:50
2Lena LarssonSala OK14:20+0:477:14
3Ulrika ErikssonStora Tuna OK14:26+0:537:17
4Eva PetersonÄlvdalens IF OK14:30+0:577:19
5Anita KlarSäterbygdens OK15:07+1:347:38
6Lotta JungåkerKorsnäs IF OK15:10+1:377:39
7Elisabet ElmertoftNorbergs OK16:51+3:188:30
8Anki GustafssonSäterbygdens OK17:02+3:298:36
9Mia GustafssonOK Kåre17:10+3:378:40
10Anna-Karin RyttherVästerbergslagens OL19:19+5:469:45
11Carina SandbergSäterbygdens OK25:13+11:4012:44

H50

2 360 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf MagnussonLeksands OK13:395:47
2Thomas NorgrenStora Tuna OK15:50+2:116:42
3Torbjörn SöderlundLeksands OK16:49+3:107:07
4Jonas KarlssonOK Tylöskog16:58+3:197:11
5Robert ÖstlundSäterbygdens OK17:14+3:357:18
6Lars GustafssonOK Kåre17:49+4:107:32
7David SöderströmSala OK19:00+5:218:03

D55

1 820 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jannike WålbergOK Kåre14:027:42
Marie MalmbergKvarnsvedens GOIF OKej godkänd

H55

2 170 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars MattssonOK Kåre13:256:10
2Kjell KlarSäterbygdens OK14:01+0:366:27
3Bo GustafssonOK Tylöskog15:20+1:557:03
4Svante LindgrenKorsnäs IF OK17:05+3:407:52
5Klas ThybeckLindebygdens OK17:46+4:218:11
6Håkan SvenssonAlmby IK20:48+7:239:35
Hans-Peter OlssonÄlvdalens IF OKej start
Nils-Erik BosselÄlvdalens IF OKej start

D60

1 820 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisbeth HörnellDomnarvets GOIF15:308:30
2Ann-Britt GöranssonAlmby IK15:33+0:038:32
3Tanja-Birgit SöderströmSala OK19:47+4:1710:52
4Britt Linnéa ErikssonSala OK22:34+7:0412:23
Yvonne TovenStora Tuna OKej godkänd

H60

1 910 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars HarkmanMalungs OK Skogsmårdarna12:326:33
2Thom SandvikAvesta OK12:33+0:016:34
3Mats HastadFellingsbro GOIF15:24+2:528:03
4Sven-Erik LevinTierps SOK16:21+3:498:33
5Sven LarssonSärna SK16:42+4:108:44
6Lennart TägtströmDomnarvets GOIF17:14+4:429:01
7Karl-Erik AnderssonIFK Moras OK18:38+6:069:45
8Bengt HanssonSäterbygdens OK19:52+7:2010:24
Kenneth WålbergOK Kåreej start

H65

1 910 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran LarssonSala OK13:437:10
2Per-Åke HullAlmby IK16:09+2:268:27
3Mats MårtenssonStora Tuna OK16:48+3:058:47
4Lars DahlströmVästerbergslagens OL18:15+4:329:33
5Per-Erik WåhlbergOK Linné19:13+5:3010:03
6Torbjörn BlombergDalaportens OL23:41+9:5812:23
Ove ÅbergStorviks IFej start
Tord AndersenVästerbergslagens OLej start

D70

1 400 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Ing-Marie MozéliusStora Tuna OKej start
Lena  LeanderssonÄlvdalens IF OKej start

H70

1 820 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sören JohanssonSala OK20:3811:20
2Bo DanmoDomnarvets GOIF22:02+1:2412:06
3Janne JanssonMalungs OK Skogsmårdarna22:37+1:5912:25

D75

1 400 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Siv HasselgrundBjursås OK16:0111:26
2Inger Daniels-ÖstKorsnäs IF OK21:18+5:1715:12

H75

1 820 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stig ÖstKorsnäs IF OK16:519:15
2John VallinOK Hedströmmen16:57+0:069:18
3Svante NyströmVästerbergslagens OL17:21+0:309:31
4Folke NyströmVästerbergslagens OL25:51+9:0014:12
Ove JohanssonOK Järnbärarnaej godkänd

Inskolning

1 490 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Kristoffer BorggrenDomnarvets GOIFfullföljt
Elin ForsHJS-Vansbro OKfullföljt
Ivar FridleiferGagnefs OKfullföljt
Erik GräfningsGrycksbo IF OKfullföljt
Viktor HöökIFK Moras OKfullföljt
Jona JohanssonHJS-Vansbro OKfullföljt
Mika JohanssonHJS-Vansbro OKfullföljt
Naomi LundkvistHJS-Vansbro OKfullföljt
Erik NordahlDomnarvets GOIFfullföljt
Emma NordqvistVästerbergslagens OLfullföljt
Frida SjöblomOK Kårefullföljt
Elsa IvarssonVästerbergslagens OLej godkänd

U1

1 490 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hilma DalinOK Kåre9:236:17
2Oskar KaipeOK Kåre11:14+1:517:32
3Vilma Hagelberg NordahlOK Kåre12:13+2:508:11
4Noel ÖstmanVästerbergslagens OL15:20+5:5710:17
5Lovisa HansesGagnefs OK16:10+6:4710:51
6Hennie LöfgrenStora Tuna OK17:05+7:4211:27

U2

1 680 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Theo JiréniusVästerbergslagens OL18:3211:01
2Märta StrömGagnefs OK21:37+3:0512:52
3Clara VogtVästerbergslagens OL22:52+4:2013:36
4Nelly RindeskogVästerbergslagens OL23:06+4:3413:45
5Ella SandVästerbergslagens OL23:14+4:4213:49
6Agnes GustafssonVästerbergslagens OL24:58+6:2614:51
7Oscar CarlssonGagnefs OK25:16+6:4415:02
8Agnes NilssonDomnarvets GOIF27:35+9:0316:25
9Amanda BorggrenDomnarvets GOIF28:39+10:0717:03
10Ellen ForsgrenVästerbergslagens OL45:56+27:2427:20
Peggy SilverbackeDomnarvets GOIFej start

Öppen motion 1

1 680 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tyra KvickerBjursås OK28:2616:55

Öppen motion 2

1 820 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia PerssonDomnarvets GOIF17:299:36
2Kjell FrodinKöping-Kolsva OK17:39+0:109:41
3Siv FrodinKöping-Kolsva OK37:54+20:2520:49

Öppen motion 3

2 360 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas ArvidssonSäterbygdens OK17:447:30
2Gustav BjörkLudvika OK17:54+0:107:35
3Julia CarlssonGagnefs OK19:51+2:078:24
4Anna LarssonHJS-Vansbro OK21:07+3:238:56
5Karolina DjerfVästerbergslagens OL22:15+4:319:25
6Erik PetersonÄlvdalens IF OK23:03+5:199:46
7Jimmy LövgrenAvesta OK25:49+8:0510:56
8Mona HullAlmby IK26:25+8:4111:11
9Marie AnderssonNorbergs OK26:56+9:1211:24
10Anders BryggarGrycksbo IF OK31:07+13:2313:11
11Linus JernströmAvesta OK32:03+14:1913:34

Öppen motion 4

2 650 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vladimir TregubovMalungs OK Skogsmårdarna12:444:48
2Kristoffer HolmströmVästerbergslagens OL14:34+1:505:29
3Rickard EkströmIF Thor15:52+3:085:59
4Håkan NilssonDomnarvets GOIF16:11+3:276:06
5Pär NymanOK Tyr16:17+3:336:08
6Anders JanssonGrycksbo IF OK16:25+3:416:11
7Lars GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna17:49+5:056:43
8Henrik BrusSävedalens AIK18:27+5:436:57
9Joanna MalmkvistSävedalens AIK18:30+5:466:58
10Marika Nohrstedtklubblös20:05+7:217:34
11Jörgen SkoogVästerbergslagens OL22:01+9:178:18
12Mari FläckGrycksbo IF OK22:25+9:418:27
13Mats WallmanVästerbergslagens OL22:27+9:438:28
14Hiromi KobayashiSurahammars SOK23:51+11:079:00
15Per AnderssonNorbergs OK24:13+11:299:08
16Bernt ForsgrenVästerbergslagens OL24:18+11:349:10
17Maria Johansson LissGagnefs OK27:39+14:5510:26
18Alma WallmanVästerbergslagens OL36:48+24:0413:53

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser