Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Njudungszonens ungdomsserie deltävling 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Njudungszonens ungdomsserie deltävling 2
Arrangörsorganisationer: Bodafors OK / IFK Stockaryd / IFK Sävsjö / OK Bävern / OK Njudung
Datum: onsdag 20 maj 2015

D16

3 590 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stina JohanssonOK Bävern37:3410:27

H16

3 590 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linus LundbergOK Bävern28:067:49
2Melker ElofssonOK Njudung35:14+7:089:48
3Edvin SchillerOK Njudung37:16+9:1010:22
Albin TollOK Njudungej start

D14

2 970 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Amanda KarmetunOK Njudung28:339:36
2Hanna OlssonIFK Sävsjö38:53+10:2013:05
3Elin JennerstrandOK Njudung44:01+15:2814:49
4Esther DanielssonIFK Stockaryd46:03+17:3015:30
5Bella PalmqvistIFK Sävsjö1:15:20+46:4725:21

H14

2 970 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo DahlénOK Njudung32:5911:06
2Sebastian BjörkBodafors OK40:57+7:5813:47
3Axel GustavssonIFK Stockaryd49:20+16:2116:36
Adam StålhammarIFK Stockarydej godkänd
Linus FrimanIFK Sävsjöej godkänd
Lucas RostedtBodafors OKej godkänd

D12

2 400 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellen TollOK Njudung24:3710:15
2Klara DahlénOK Njudung29:07+4:3012:07
3Lizen BergströmOK Bävern32:00+7:2313:20

H12

2 400 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvin FranssonIFK Stockaryd16:416:57
2Oscar HultgrenOK Njudung20:45+4:048:38
3Alexander GustafssonOK Njudung21:45+5:049:03
4Aron RudbergOK Bävern22:28+5:479:21
5Albin BardhOK Njudung30:48+14:0712:50
6Filip JennerstrandOK Njudung35:39+18:5814:51
Alfred LjunggrenIFK Sävsjöej start

D10

1 950 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice HallOK Bävern15:027:42
2Frida SchillerOK Njudung16:00+0:588:12
3Vera GerhardssonOK Bävern16:13+1:118:18
4Felicia GustafssonOK Njudung16:23+1:218:24
5Frida LindénOK Bävern16:37+1:358:31
6Emma LindénOK Bävern24:21+9:1912:29

H10

1 950 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wilhelm KarmetunOK Njudung14:307:26
2Noel RostedtBodafors OK15:06+0:367:44
3Olle PetersénOK Njudung16:02+1:328:13
4Hugo HedströmOK Bävern16:08+1:388:16
5Melvin HildorssonOK Bävern21:30+7:0011:01
6Emil Svanberg MörbergBodafors OK24:31+10:0112:34
7Axel AdelinBodafors OK24:42+10:1212:40

Inskolning

1 850 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Matilda AronssonOK Bävernfullföljt
Ellen BardhOK Njudungfullföljt
Wilmer EngfeldtIFK Sävsjöfullföljt
Adina FranssonIFK Stockarydfullföljt
Linda FridhagenBodafors OKfullföljt
Rufus HedströmOK Bävernfullföljt
Elias KarlssonOK Bävernfullföljt
Hampus KarlssonOK Bävernfullföljt
Agnes LindstrandBodafors OKfullföljt
Elias NimmersjöIFK Sävsjöfullföljt
Samuel NygrenIFK Stockarydfullföljt
Lovisa SalomonssonIFK Stockarydfullföljt
Engla StenhoffIFK Stockarydfullföljt
Alfred SvanströmerIFK Stockarydfullföljt
Thea WallstenOK Bävernfullföljt
August AdelinBodafors OKej godkänd
Lovisa MossbrantIFK Stockarydej godkänd
Elsa EilertzonIFK Stockarydej start
Nicole EkenstiernaBodafors OKej start
Neo HannoBodafors OKej start
Stella NilssonOK Njudungej start
Emma SigfridssonOK Bävernej start
Hilma SigfridssonOK Bävernej start

U1

1 950 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa HallOK Bävern18:289:28
2Alva BergströmIFK Sävsjö19:49+1:2110:09
3Tilde ElmerssonIFK Sävsjö19:52+1:2410:11
4Melvin HannoBodafors OK20:40+2:1210:35
5Emil KarlssonOK Bävern21:24+2:5610:58
6Edvin GunnarssonIFK Sävsjö22:07+3:3911:20
7Ludvig GunnarIFK Sävsjö22:27+3:5911:30
8Edvin BergströmIFK Sävsjö23:07+4:3911:51
9André HildorssonOK Bävern23:32+5:0412:04
10Ebba Svanberg MörbergBodafors OK24:03+5:3512:20
11Tilda AdolfssonIFK Sävsjö24:08+5:4012:22
12Tindra DavidssonOK Bävern26:42+8:1413:41
13Edvin DahlénOK Njudung31:40+13:1216:14
14Anton LindstrandBodafors OK32:28+14:0016:38
15Ebba SundlingOK Njudung34:56+16:2817:54
16Adam LindqvistOK Njudung35:38+17:1018:16
17Misha HillströmOK Njudung42:36+24:0821:50
Algot EngfeldtIFK Sävsjöej godkänd
Max OlssonIFK Sävsjöej godkänd
Lisia CederIFK Sävsjöej start
Felicia EkenstiernaBodafors OKej start
Adam LindqvistOK Njudungej start
Lexie LundgrenIFK Sävsjöej start
Olle LövdahlBodafors OKej start
Erik MartiniBodafors OKej start
Alicia NilssonOK Njudungej start
Tim OlssonIFK Sävsjöej start
Linn PalmgrenOK Njudungej start
Linnéa SigfridssonOK Bävernej start
Alma VibergIFK Sävsjöej start
Meja WingrenIFK Sävsjöej start

U2

2 400 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kalle GustavssonIFK Stockaryd22:489:30
2Judith DanielssonIFK Stockaryd23:04+0:169:36
3Mio PalmgrenOK Njudung27:20+4:3211:23
4Erik AnderssonOK Njudung28:38+5:5011:55
5Alva StålhammarIFK Stockaryd34:54+12:0614:32
6Fabian BerglundOK Njudung36:20+13:3215:08
7Elsa ClaessonIFK Stockaryd38:34+15:4616:04
8Alexander FyrpilIFK Sävsjö42:39+19:5117:46
9Noah BardhOK Njudung44:03+21:1518:21
10Lukas EilertzonIFK Stockaryd45:04+22:1618:46
11Filip EilertzonIFK Stockaryd46:26+23:3819:20
12Edwin SundlingOK Njudung48:41+25:5320:17
13Hannes KolmidinOK Njudung49:18+26:3020:32
14Gabriella NimmersjöIFK Sävsjö55:10+32:2222:59
15Johanna AlexanderssonIFK Sävsjö55:15+32:2723:01
16Loviza KarlssonOK Bävern59:20+36:3224:43
Maja JosefssonOK Bävernej godkänd

U3

2 970 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Garbriel DanielssonIFK Stockaryd40:3713:40

Öppen motion 2

2 400 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva StålhammarIFK Stockaryd35:1214:40
2Ulf PalmqvistIFK Sävsjö36:27+1:1515:11
3Lena JohanssonIFK Sävsjö36:28+1:1615:11

Öppen motion 4

3 590 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil JohanssonOK Bävern30:018:21
2Samuel FrimanIFK Sävsjö35:51+5:509:59
3Björn DavidssonOK Bävern40:09+10:0811:11
4Thomas ElofssonOK Njudung40:33+10:3211:17
5Mikael M KarlssonOK Bävern44:14+14:1312:19
6Samuel DanielssonIFK Stockaryd53:57+23:5615:01
7Mikael HallOK Bävern57:56+27:5516:08
8Mona LindénOK Bävern1:17:09+47:0821:29
Dennis GustafssonOK Njudungej godkänd
Stefan TorstenssonOK Njudungej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser