Officiell resultatlista för Njudungszonens ungdomsserie deltävling 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Njudungszonens ungdomsserie deltävling 2
Arrangörsorganisationer: Bodafors OK / IFK Stockaryd / IFK Sävsjö / OK Bävern / OK Njudung
Datum: onsdag 20 maj 2015

D16

3 590 m, 1 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid
1 Stina Johansson OK Bävern 37:34 10:27

H16

3 590 m, 3 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid
1 Linus Lundberg OK Bävern 28:06 7:49
2 Melker Elofsson OK Njudung 35:14 +7:08 9:48
3 Edvin Schiller OK Njudung 37:16 +9:10 10:22
Albin Toll OK Njudung ej start

D14

2 970 m, 5 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid
1 Amanda Karmetun OK Njudung 28:33 9:36
2 Hanna Olsson IFK Sävsjö 38:53 +10:20 13:05
3 Elin Jennerstrand OK Njudung 44:01 +15:28 14:49
4 Esther Danielsson IFK Stockaryd 46:03 +17:30 15:30
5 Bella Palmqvist IFK Sävsjö 1:15:20 +46:47 25:21

H14

2 970 m, 6 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid
1 Hugo Dahlén OK Njudung 32:59 11:06
2 Sebastian Björk Bodafors OK 40:57 +7:58 13:47
3 Axel Gustavsson IFK Stockaryd 49:20 +16:21 16:36
Adam Stålhammar IFK Stockaryd ej godkänd
Linus Friman IFK Sävsjö ej godkänd
Lucas Rostedt Bodafors OK ej godkänd

D12

2 400 m, 3 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid
1 Ellen Toll OK Njudung 24:37 10:15
2 Klara Dahlén OK Njudung 29:07 +4:30 12:07
3 Lizen Bergström OK Bävern 32:00 +7:23 13:20

H12

2 400 m, 6 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid
1 Edvin Fransson IFK Stockaryd 16:41 6:57
2 Oscar Hultgren OK Njudung 20:45 +4:04 8:38
3 Alexander Gustafsson OK Njudung 21:45 +5:04 9:03
4 Aron Rudberg OK Bävern 22:28 +5:47 9:21
5 Albin Bardh OK Njudung 30:48 +14:07 12:50
6 Filip Jennerstrand OK Njudung 35:39 +18:58 14:51
Alfred Ljunggren IFK Sävsjö ej start

D10

1 950 m, 6 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid
1 Alice Hall OK Bävern 15:02 7:42
2 Frida Schiller OK Njudung 16:00 +0:58 8:12
3 Vera Gerhardsson OK Bävern 16:13 +1:11 8:18
4 Felicia Gustafsson OK Njudung 16:23 +1:21 8:24
5 Frida Lindén OK Bävern 16:37 +1:35 8:31
6 Emma Lindén OK Bävern 24:21 +9:19 12:29

H10

1 950 m, 7 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid
1 Wilhelm Karmetun OK Njudung 14:30 7:26
2 Noel Rostedt Bodafors OK 15:06 +0:36 7:44
3 Olle Petersén OK Njudung 16:02 +1:32 8:13
4 Hugo Hedström OK Bävern 16:08 +1:38 8:16
5 Melvin Hildorsson OK Bävern 21:30 +7:00 11:01
6 Emil Svanberg Mörberg Bodafors OK 24:31 +10:01 12:34
7 Axel Adelin Bodafors OK 24:42 +10:12 12:40

Inskolning

1 850 m, 17 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid
1 Alfred Svanströmer IFK Stockaryd 20:28 11:03
2 Engla Stenhoff IFK Stockaryd 21:43 +1:15 11:44
3 Agnes Lindstrand Bodafors OK 23:04 +2:36 12:28
4 Samuel Nygren IFK Stockaryd 23:32 +3:04 12:43
5 Matilda Aronsson OK Bävern 23:50 +3:22 12:52
6 Lovisa Salomonsson IFK Stockaryd 23:56 +3:28 12:56
7 Linda Fridhagen Bodafors OK 24:05 +3:37 13:01
8 Thea Wallsten OK Bävern 24:40 +4:12 13:20
9 Adina Fransson IFK Stockaryd 25:00 +4:32 13:30
10 Hampus Karlsson OK Bävern 27:40 +7:12 14:57
11 Wilmer Engfeldt IFK Sävsjö 28:26 +7:58 15:22
12 Elias Nimmersjö IFK Sävsjö 28:46 +8:18 15:32
13 Rufus Hedström OK Bävern 36:28 +16:00 19:42
14 Elias Karlsson OK Bävern 36:29 +16:01 19:43
15 Ellen Bardh OK Njudung 1:00:05 +39:37 32:28
August Adelin Bodafors OK ej godkänd
Lovisa Mossbrant IFK Stockaryd ej godkänd
Elsa Eilertzon IFK Stockaryd ej start
Nicole Ekenstierna Bodafors OK ej start
Neo Hanno Bodafors OK ej start
Stella Nilsson OK Njudung ej start
Emma Sigfridsson OK Bävern ej start
Hilma Sigfridsson OK Bävern ej start

U1

1 950 m, 19 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid
1 Elsa Hall OK Bävern 18:28 9:28
2 Alva Bergström IFK Sävsjö 19:49 +1:21 10:09
3 Tilde Elmersson IFK Sävsjö 19:52 +1:24 10:11
4 Melvin Hanno Bodafors OK 20:40 +2:12 10:35
5 Emil Karlsson OK Bävern 21:24 +2:56 10:58
6 Edvin Gunnarsson IFK Sävsjö 22:07 +3:39 11:20
7 Ludvig Gunnar IFK Sävsjö 22:27 +3:59 11:30
8 Edvin Bergström IFK Sävsjö 23:07 +4:39 11:51
9 André Hildorsson OK Bävern 23:32 +5:04 12:04
10 Ebba Svanberg Mörberg Bodafors OK 24:03 +5:35 12:20
11 Tilda Adolfsson IFK Sävsjö 24:08 +5:40 12:22
12 Tindra Davidsson OK Bävern 26:42 +8:14 13:41
13 Edvin Dahlén OK Njudung 31:40 +13:12 16:14
14 Anton Lindstrand Bodafors OK 32:28 +14:00 16:38
15 Ebba Sundling OK Njudung 34:56 +16:28 17:54
16 Adam Lindqvist OK Njudung 35:38 +17:10 18:16
17 Misha Hillström OK Njudung 42:36 +24:08 21:50
Algot Engfeldt IFK Sävsjö ej godkänd
Max Olsson IFK Sävsjö ej godkänd
Lisia Ceder IFK Sävsjö ej start
Felicia Ekenstierna Bodafors OK ej start
Adam Lindqvist OK Njudung ej start
Lexie Lundgren IFK Sävsjö ej start
Olle Lövdahl Bodafors OK ej start
Erik Martini Bodafors OK ej start
Alicia Nilsson OK Njudung ej start
Tim Olsson IFK Sävsjö ej start
Linn Palmgren OK Njudung ej start
Linnéa Sigfridsson OK Bävern ej start
Alma Viberg IFK Sävsjö ej start
Meja Wingren IFK Sävsjö ej start

U2

2 400 m, 17 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid
1 Kalle Gustavsson IFK Stockaryd 22:48 9:30
2 Judith Danielsson IFK Stockaryd 23:04 +0:16 9:36
3 Mio Palmgren OK Njudung 27:20 +4:32 11:23
4 Erik Andersson OK Njudung 28:38 +5:50 11:55
5 Alva Stålhammar IFK Stockaryd 34:54 +12:06 14:32
6 Fabian Berglund OK Njudung 36:20 +13:32 15:08
7 Elsa Claesson IFK Stockaryd 38:34 +15:46 16:04
8 Alexander Fyrpil IFK Sävsjö 42:39 +19:51 17:46
9 Noah Bardh OK Njudung 44:03 +21:15 18:21
10 Lukas Eilertzon IFK Stockaryd 45:04 +22:16 18:46
11 Filip Eilertzon IFK Stockaryd 46:26 +23:38 19:20
12 Edwin Sundling OK Njudung 48:41 +25:53 20:17
13 Hannes Kolmidin OK Njudung 49:18 +26:30 20:32
14 Gabriella Nimmersjö IFK Sävsjö 55:10 +32:22 22:59
15 Johanna Alexandersson IFK Sävsjö 55:15 +32:27 23:01
16 Loviza Karlsson OK Bävern 59:20 +36:32 24:43
Maja Josefsson OK Bävern ej godkänd

U3

2 970 m, 1 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid
1 Garbriel Danielsson IFK Stockaryd 40:37 13:40

Öppen motion 2

2 400 m, 3 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid
1 Eva Stålhammar IFK Stockaryd 35:12 14:40
2 Ulf Palmqvist IFK Sävsjö 36:27 +1:15 15:11
3 Lena Johansson IFK Sävsjö 36:28 +1:16 15:11

Öppen motion 4

3 590 m, 10 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid
1 Emil Johansson OK Bävern 30:01 8:21
2 Samuel Friman IFK Sävsjö 35:51 +5:50 9:59
3 Björn Davidsson OK Bävern 40:09 +10:08 11:11
4 Thomas Elofsson OK Njudung 40:33 +10:32 11:17
5 Mikael M Karlsson OK Bävern 44:14 +14:13 12:19
6 Samuel Danielsson IFK Stockaryd 53:57 +23:56 15:01
7 Mikael Hall OK Bävern 57:56 +27:55 16:08
8 Mona Lindén OK Bävern 1:17:09 +47:08 21:29
Dennis Gustafsson OK Njudung ej godkänd
Stefan Torstensson OK Njudung ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser