Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Njudungszonens ungdomsserie deltävling 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Njudungszonens ungdomsserie deltävling 3
Arrangörsorganisationer: Bodafors OK / IFK Stockaryd / IFK Sävsjö / OK Bävern / OK Njudung
Datum: onsdag 27 maj 2015

D16

3 260 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Stina JohanssonOK Bävernej start

H16

3 780 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin TollOK Njudung28:517:37
2Linus LundbergOK Bävern29:06+0:157:41
3Karl PetersénOK Njudung31:01+2:108:12
4Melker ElofssonOK Njudung51:11+22:2013:32
5Edvin SchillerOK Njudung56:00+27:0914:48

D14

2 690 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Amanda KarmetunOK Njudung25:479:35
2Elin JennerstrandOK Njudung30:19+4:3211:16
3Hanna OlssonIFK Sävsjö45:00+19:1316:43
4Esther DanielssonIFK Stockaryd51:56+26:0919:18
5Bella PalmqvistIFK Sävsjö56:11+30:2420:53

H14

2 690 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo DahlénOK Njudung31:0711:34
2Sebastian BjörkBodafors OK32:34+1:2712:06
3Lucas RostedtBodafors OK34:50+3:4312:56
4Axel GustavssonIFK Stockaryd35:46+4:3913:17
Anton FransénIFK Sävsjöej start
Gustav RibbholmOK Njudungej start
Adam StålhammarIFK Stockarydej start
Linus FrimanIFK Sävsjöej start

D12

2 320 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lizen BergströmOK Bävern20:498:58
2Ellen TollOK Njudung22:47+1:589:49
3Klara DahlénOK Njudung22:53+2:049:51

H12

2 320 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvin FranssonIFK Stockaryd17:167:26
2Alexander GustafssonOK Njudung18:48+1:328:06
3Oscar HultgrenOK Njudung19:04+1:488:13
4Filip JennerstrandOK Njudung21:54+4:389:26
5Aron RudbergOK Bävern22:51+5:359:50
Alfred LjunggrenIFK Sävsjöej start
Albin BardhOK Njudungej start

D10

2 220 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice HallOK Bävern14:136:24
2Frida SchillerOK Njudung14:51+0:386:41
3Frida LindénOK Bävern15:50+1:377:07
4Vera GerhardssonOK Bävern16:29+2:167:25
5Felicia GustafssonOK Njudung17:03+2:507:40
6Emma LindénOK Bävern21:53+7:409:51

H10

2 220 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wilhelm KarmetunOK Njudung13:566:16
2Noel RostedtBodafors OK14:07+0:116:21
3Olle PetersénOK Njudung15:22+1:266:55
4Hugo HedströmOK Bävern16:00+2:047:12
5Emil Svanberg MörbergBodafors OK18:07+4:118:09
6Axel AdelinBodafors OK18:39+4:438:24
7Melvin HildorssonOK Bävern18:53+4:578:30

Inskolning

2 010 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
August AdelinBodafors OKfullföljt
Noel BrinkhammarOK Bävernfullföljt
Elsa EilertzonIFK Stockarydfullföljt
Adina FranssonIFK Stockarydfullföljt
Linda FridhagenBodafors OKfullföljt
Elsa GerhardssonOK Bävernfullföljt
Neo HannoBodafors OKfullföljt
Rufus HedströmOK Bävernfullföljt
Elias KarlssonOK Bävernfullföljt
Hampus KarlssonOK Bävernfullföljt
Ebba KvarnstrandOK Bävernfullföljt
Elin KvarnstrandOK Bävernfullföljt
Agnes LindstrandBodafors OKfullföljt
Lexie LundgrenIFK Sävsjöfullföljt
Felix MagnussonOK Bävernfullföljt
Nova MagnussonOK Bävernfullföljt
Lovisa MossbrantIFK Stockarydfullföljt
Stella NilssonOK Njudungfullföljt
Lovisa SalomonssonIFK Stockarydfullföljt
Engla StenhoffIFK Stockarydfullföljt
Meja WingrenIFK Sävsjöfullföljt
Elias NimmersjöIFK Sävsjöej start
Samuel NygrenIFK Stockarydej start
Alfred SvanströmerIFK Stockarydej start

U1

2 130 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Melvin HannoBodafors OK15:277:15
2Edvin GunnarssonIFK Sävsjö15:46+0:197:24
3Max OlssonIFK Sävsjö15:51+0:247:26
4Elsa HallOK Bävern16:59+1:327:58
5Ebba Svanberg MörbergBodafors OK17:15+1:488:05
6Alva BergströmIFK Sävsjö17:23+1:568:09
7Tilde ElmerssonIFK Sävsjö17:25+1:588:10
8Tim OlssonIFK Sävsjö17:56+2:298:25
9Edvin BergströmIFK Sävsjö18:35+3:088:43
10Emil KarlssonOK Bävern19:07+3:408:58
11André HildorssonOK Bävern19:53+4:269:20
12Tilda AdolfssonIFK Sävsjö21:55+6:2810:17
13Linn PalmgrenOK Njudung23:05+7:3810:50
14Olle LövdahlBodafors OK24:36+9:0911:32
15Lucas ÖhstlinIFK Sävsjö24:51+9:2411:40
16Tindra DavidssonOK Bävern25:04+9:3711:46
17Ester ÖhstlinIFK Sävsjö26:03+10:3612:13
18Anton LindstrandBodafors OK27:56+12:2913:06
19Adam LindqvistOK Njudung28:44+13:1713:29
20Ebba SundlingOK Njudung29:31+14:0413:51
21Alicia NilssonOK Njudung30:14+14:4714:11
22Misha HillströmOK Njudung34:58+19:3116:24
Lisia CederIFK Sävsjöej start
Edvin DahlénOK Njudungej start
Algot EngfeldtIFK Sävsjöej start
Erik MartiniBodafors OKej start
Alma VibergIFK Sävsjöej start

U2

2 440 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kalle GustavssonIFK Stockaryd20:508:32
2Judith DanielssonIFK Stockaryd21:37+0:478:51
3Mio PalmgrenOK Njudung22:07+1:179:03
4Fabian BerglundOK Njudung25:19+4:2910:22
5Hannes KolmodinOK Njudung29:28+8:3812:04
6Alexander FyrpilIFK Sävsjö31:36+10:4612:57
7Gabriella NimmersjöIFK Sävsjö33:12+12:2213:36
8Johanna AlexanderssonIFK Sävsjö33:20+12:3013:39
9Elsa ClaessonIFK Stockaryd35:11+14:2114:25
10Filip EilertzonIFK Stockaryd36:44+15:5415:03
11Loviza KarlssonOK Bävern39:06+18:1616:01
12Maja JosefssonOK Bävern40:48+19:5816:43
13Lukas EilertzonIFK Stockaryd48:51+28:0120:01
Noah BardhOK Njudungej start
Edwin SundlingOK Njudungej start

U3

2 810 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Garbriel DanielssonIFK Stockaryd33:2411:53

Öppen motion 2

3 300 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Anna RostedtBodafors OKej godkänd
Anna MörbergBodafors OKej godkänd
Lena JohanssonIFK Sävsjöej godkänd

Öppen motion 4

3 780 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael HallOK Bävern34:008:59
2Björn DavidssonOK Bävern36:37+2:379:41
3Marina JohanssonOK Njudung37:28+3:289:54
4Thomas ElofssonOK Njudung45:16+11:1611:58
5Mikael M KarlssonOK Bävern46:24+12:2412:16
6Stefan JennerstrandOK Njudung47:10+13:1012:28
7Ulrika RibbholmOK Njudung48:05+14:0512:43
8Samuel DanielssonIFK Stockaryd52:55+18:5513:59
9Tomas PetersénOK Njudung55:40+21:4014:43
10Mona LindénOK Bävern58:13+24:1315:24
Viktor LjunggrenIFK Sävsjöej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser