Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Njudungszonens ungdomsserie deltävling 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Njudungszonens ungdomsserie deltävling 5
Arrangörsorganisationer: Bodafors OK / IFK Stockaryd / IFK Sävsjö / OK Bävern / OK Njudung
Datum: onsdag 26 augusti 2015

D16

3 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stina JohanssonOK Bävern27:598:44
2Amanda KarmetunOK Njudung32:11+4:1210:03

H16

3 500 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin TollOK Njudung24:286:59
2Edvin SchillerOK Njudung29:46+5:188:30
3Melker ElofssonOK Njudung30:55+6:278:50
4Karl PetersénOK Njudung35:53+11:2510:15
Linus LundbergOK Bävernej godkänd

D14

2 800 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin JennerstrandOK Njudung28:0910:03
2Hanna OlssonIFK Sävsjö30:06+1:5710:45
3Esther DanielssonIFK Stockaryd37:50+9:4113:30
4Bella PalmqvistIFK Sävsjö39:52+11:4314:14

H14

3 200 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lucas RostedtBodafors OK39:4612:25
2Hugo DahlénOK Njudung42:45+2:5913:21
3Linus FrimanIFK Sävsjö43:28+3:4213:35
4Sebastian BjörkBodafors OK46:19+6:3314:28
5Gustav RibbholmOK Njudung52:00+12:1416:15
Axel GustavssonIFK Stockarydej godkänd
Adam StålhammarIFK Stockarydej start

D12

2 100 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellen TollOK Njudung18:008:34
2Klara DahlénOK Njudung21:20+3:2010:09
3Lizen BergströmOK Bävern22:50+4:5010:52

H12

2 100 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar HultgrenOK Njudung13:016:11
2Edvin FranssonIFK Stockaryd13:33+0:326:27
3Alexander GustafssonOK Njudung14:21+1:206:50
4Aron RudbergOK Bävern14:30+1:296:54
5Olle PetersénOK Njudung18:28+5:278:47
6Filip JennerstrandOK Njudung19:00+5:599:02
7Alfred LjunggrenIFK Sävsjö29:04+16:0313:50
8Albin BardhOK Njudung32:08+19:0715:18

D10

1 900 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice HallOK Bävern12:496:44
2Frida LindénOK Bävern14:52+2:037:49
3Vera GerhardssonOK Bävern15:13+2:248:00
4Frida SchillerOK Njudung15:46+2:578:17
5Felicia GustafssonOK Njudung16:48+3:598:50
6Emma LindénOK Bävern24:15+11:2612:45
7Tindra DavidssonOK Bävern26:43+13:5414:03
8Elsa ClaessonIFK Stockaryd26:56+14:0714:10

H10

1 900 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wilhelm KarmetunOK Njudung12:536:46
2Hugo HedströmOK Bävern13:46+0:537:14
3Noel RostedtBodafors OK16:48+3:558:50
4Melvin HildorssonOK Bävern17:46+4:539:21
5Axel AdelinBodafors OK21:54+9:0111:31
6Emil Svanberg MörbergBodafors OK23:53+11:0012:34
Ludvig StrachalBodafors OKej start

Inskolning

1 800 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
August AdelinBodafors OKfullföljt
Meja ArnessonIFK Sävsjöfullföljt
Ellen BardhOK Njudungfullföljt
Märta ClaessonIFK Stockarydfullföljt
Elsa EilertzonIFK Stockarydfullföljt
Adina FranssonIFK Stockarydfullföljt
Elsa GerhardssonOK Bävernfullföljt
Neo HannoBodafors OKfullföljt
Rufus HedströmOK Bävernfullföljt
Elias KarlssonOK Bävernfullföljt
Ebba KvarnstrandOK Bävernfullföljt
Elin KvarnstrandOK Bävernfullföljt
Agnes LindstrandBodafors OKfullföljt
Felix MagnussonOK Bävernfullföljt
Nova MagnussonOK Bävernfullföljt
Lovisa MossbrantIFK Stockarydfullföljt
Stella NilssonOK Njudungfullföljt
Samuel NygrenIFK Stockarydfullföljt
Noel BrinkhammarOK Bävernej start
Nova GrahnOK Bävernej start
Hampus KarlssonOK Bävernej start
Loviza KarlssonOK Bävernej start
Emma SigfridssonOK Bävernej start
Hilma SigfridssonOK Bävernej start

U1

1 800 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa HallOK Bävern14:438:10
2Max OlssonIFK Sävsjö14:47+0:048:12
3Algot EngfeldtIFK Sävsjö15:02+0:198:21
4Melvin HannoBodafors OK15:28+0:458:35
5Ludvig GunnarIFK Sävsjö15:59+1:168:52
6Edvin GunnarssonIFK Sävsjö16:00+1:178:53
7Emil KarlssonOK Bävern17:26+2:439:41
8Ebba Svanberg MörbergBodafors OK17:43+3:009:50
9André HildorssonOK Bävern17:53+3:109:56
10Edvin BergströmIFK Sävsjö19:05+4:2210:36
11Matti JohanssonOK Njudung19:15+4:3210:41
12Evanna JohanssonOK Njudung20:40+5:5711:28
13Ester ÖhstlinIFK Sävsjö21:53+7:1012:09
14Matilda AronssonOK Bävern23:18+8:3512:56
15Signe StrandOK Njudung25:54+11:1114:23
16Anton LindstrandBodafors OK26:09+11:2614:31
17Alicia NilssonOK Njudung26:43+12:0014:50
18Alva BergströmIFK Sävsjö26:59+12:1614:59
19Tilde ElmerssonIFK Sävsjö27:02+12:1915:01
20Thea WallstenOK Bävern27:15+12:3215:08
21Engla StenhoffIFK Stockaryd28:25+13:4215:47
22Lovisa SalomonssonIFK Stockaryd28:26+13:4315:47
23Tilda AdolfssonIFK Sävsjö32:05+17:2217:49
24Linn PalmgrenOK Njudung36:09+21:2620:05
Lucas ÖhstlinIFK Sävsjöej start
Edvin DahlénOK Njudungej start
Wilmer EngfeldtIFK Sävsjöej start
Liam GrahnOK Bävernej start
Misha HillströmOK Njudungej start
Olle LövdahlBodafors OKej start
Tim OlssonIFK Sävsjöej start
Alma VibergIFK Sävsjöej start
Meja WingrenIFK Sävsjöej start

U2

2 100 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kalle GustavssonIFK Stockaryd19:259:14
2Noah BardhOK Njudung19:59+0:349:30
3Fabian BerglundOK Njudung25:17+5:5212:02
4Johanna AlexanderssonIFK Sävsjö25:36+6:1112:11
5Hannes KolmodinOK Njudung25:53+6:2812:19
6Erik AnderssonOK Njudung26:21+6:5612:32
7Mio PalmgrenOK Njudung26:54+7:2912:48
8Filip EilertzonIFK Stockaryd27:25+8:0013:03
9Judith DanielssonIFK Stockaryd29:00+9:3513:48
10Gabriella NimmersjöIFK Sävsjö29:09+9:4413:52
11Alexander FyrpilIFK Sävsjö29:14+9:4913:55
12Lukas EilertzonIFK Stockaryd30:34+11:0914:33
13Maja JosefssonOK Bävern38:30+19:0518:20
Johanna AlexanderssonIFK Sävsjöej start
Linnéa SigfridssonOK Bävernej start
Edwin SundlingOK Njudungej start

U3

2 800 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Garbriel DanielssonIFK Stockaryd39:2914:06

Öppen motion 2

2 100 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jens HildorssonOK Bävern17:288:19
2Josefine SandbergOK Bävern18:43+1:158:54
3Maria EilertzonIFK Stockaryd25:48+8:2012:17
4Stefan JennerstrandOK Njudung38:36+21:0818:22
5Kristina JennerstrandOK Njudung38:39+21:1118:24

Öppen motion 4

3 500 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joakim KarmetunOK Njudung26:117:28
2Samuel FrimanIFK Sävsjö27:33+1:227:52
3Marina JohanssonOK Njudung31:31+5:209:00
4Björn DavidssonOK Bävern34:50+8:399:57
5Thomas ElofssonOK Njudung38:29+12:1810:59
6Cecilia KarmetunOK Njudung42:32+16:2112:09
7Eva-Lena PetterssonOK Bävern43:50+17:3912:31
8Johnny JohanssonOK Njudung45:06+18:5512:53
9Samuel DanielssonIFK Stockaryd47:38+21:2713:36
Ulrika RibbholmOK Njudungej godkänd
Viktor LjunggrenIFK Sävsjöej godkänd
Åsa ElmerssonIFK Sävsjöej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser