Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vintercupen etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vintercupen etapp 4
Arrangörsorganisation: Frölunda OL
Datum: söndag 1 februari 2015

Vit/gul

2 500 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thilda SeldénIF Rigor32:3513:02
2Johan SaméusFrölunda OL32:47+0:1213:06
3Moa SteneborgOK Orinto34:53+2:1813:57
4Ola SteneborgOK Orinto34:59+2:2413:59
5Lisa HedströmOk Pan38:21+5:4615:20
6Erik SaméusFrölunda OL55:52+23:1722:20
7Magnus FredrikssonFrölunda OL1:18:28+45:5331:23
Peter JareFrölunda OLej godkänd
Nellie OlssonLINDOMEej godkänd
Malte OlssonLINDOMEej godkänd

Orange

2 800 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter BrobergIF Rigor39:0913:58
2Cecilia KarlssonGöteborgs SK49:28+10:1917:40
3Mikael KönigssonFK Herkules1:00:44+21:3521:41
4Liselott KönigssonFK Herkules1:01:12+22:0321:51
5Viktor Sandbergklubblös1:05:23+26:1423:21
6Karin Sandbergklubblös1:05:24+26:1523:21
6Axel Thelinklubblös1:05:24+26:1523:21
8Åke Sandbergklubblös2:16:17+1:37:0848:40
Frida PerssonFK Herkulesej godkänd
Hannes PerssonFK Herkulesej godkänd

Röd/Svart kort

3 100 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto29:289:30
2Kajsa JungbjerGöteborg-Majorna OK30:19+0:519:46
3Emma AlmehedFrölunda OL34:02+4:3410:58
4Isabella LagoGöteborg-Majorna OK35:09+5:4111:20
5Maria PollMölndal outdor37:25+7:5712:04
6Katarina AlmehedFrölunda OL39:33+10:0512:45
7Göran BengtssonTockarps IK39:58+10:3012:53
8Bo Cederlöfklubblös42:08+12:4013:35
9Håkan BertssonOkänd42:11+12:4313:36
10Lena HammarsonGmok42:38+13:1013:45
11Katarina BorneFrölunda OL43:01+13:3313:52
12Karin AxelssonIK Uven43:12+13:4413:56
13Bo HermanssonGöteborg-Majorna OK44:26+14:5814:20
14Håkan HörbergIK Stern45:13+15:4514:35
15Eva BlomströmIK Stern46:57+17:2915:08
16Paula Glenn JungbjerFK Herkules46:58+17:3015:09
17Lena HörbergIK Stern48:57+19:2915:47
18Gun RosendahlIF Marin Väst59:29+30:0119:11
19Christer WestbergKungälvs OK1:03:29+34:0120:28
20Karin Cederlöfklubblös1:10:22+40:5422:41
21Anna OlsonIK Uven1:13:31+44:0323:42
22Rosa JohanssonIK Uven1:13:36+44:0823:44
23Henrik ÅslundIK Uven1:15:52+46:2424:28
24Anna GrahnIK Uven1:15:56+46:2824:29
Edvin BorneFrölunda OLej godkänd
Monika NilssonOK Alehofej godkänd
Lena PeterssonOK Alehofej godkänd
Hannes RosendahlIF Marin Västej godkänd
Lennart AnderssonGöteborgs SKej godkänd
Henrik HvolefIK Sternej godkänd
Kristian AndersonGöteborgs SKej godkänd
Pierre KarlssonOK Alehofej godkänd
Ulla LindheIK Sternej godkänd
Anna BeischerIK Uvenej godkänd
Fredrik ForsmanFK Herkulesej godkänd
Karin ElfmanIF Marin Västej godkänd

Röd/Svart mellan

5 100 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan OlsonIK Uven41:228:06
2Laila HöglundFK Herkules56:14+14:5211:01
3Helena SvenssonFK Herkules58:23+17:0111:26
4Örjan EmanuelssonUtby IK1:01:17+19:5512:00
5Maths KarlssonTolered-Utby Ol-klubb1:08:34+27:1213:26
6Sara AlmehedFrölunda OL1:11:45+30:2314:04
7Sten BlomströmIK Stern1:15:33+34:1114:48
8Lennart VamlingFrölunda OL1:16:44+35:2215:02
9Bernt BerndtssonFrölunda OL1:18:08+36:4615:19
10Hanna HagbergFrölunda OL1:21:43+40:2116:01
Mats DahlrotIK Uvendiskvalificerad
Hans CarlssonIFK Göteborgej godkänd
Axel ForsmanFK Herkulesej godkänd
Immanuel StensötaFrölunda OLej godkänd
Karin OlssonMölndal Outdoor IFej godkänd
Stig OvelandValbo AIFutgått

Röd/Svart lång

6 300 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK52:038:15
2Anders YngströmGöteborg-Majorna OK1:01:30+9:279:45
3Jan JohanssonFrölunda OL1:06:53+14:5010:36
4Per GustavssonGöteborg-Majorna OK1:07:50+15:4710:46
5Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK1:12:39+20:3611:31
6Ulf AlmehedFrölunda OL1:19:01+26:5812:32
7Johan WettergrenIK Uven1:21:05+29:0212:52
8Andrew LagoGöteborg-Majorna OK1:21:26+29:2312:55
9Thomas BorneFrölunda OL1:22:34+30:3113:06
10Adam BrobergIF Rigor1:25:51+33:4813:37
11Daniel FredrikssonFrölunda OL1:30:39+38:3614:23
Lovisa LemanGöteborgs SKej godkänd
Stefan JohanssonFrölunda OLej godkänd
Anders ArfwedsonFrölunda OLutgått
Magnus ForsbergFK Herkulesutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser