Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nattcup 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nattcup 4
Arrangörsorganisation: Garda OK
Datum: fredag 20 mars 2015

Kort

1 740 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonathan FlodmanGotlands Bro OK14:568:34
2Folke SvangrenGotlands Bro OK14:57+0:018:35
3Olof LevinSvaide Roma SOK24:50+9:5414:16
4Alma PetterssonGotlands Bro OK25:05+10:0914:24
5Beata PetterssonGotlands Bro OK25:07+10:1114:26
6Ylva SvangrenGotlands Bro OK29:18+14:2216:50

Mellan avkortad

3 980 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan BergiusVisborgs OK46:1711:37
2Katarina JakobssonGarda OK49:19+3:0212:23
3Tommy UllbergSvaide Roma SOK54:45+8:2813:45
4Svenerik JohanssonVisby IF Gute SOK57:54+11:3714:32
5Erik NilssonGotlands Bro OK59:26+13:0914:55
6Olle SvangrenGotlands Bro OK59:51+13:3415:02
7Jonas PetterssonGotlands Bro OK1:07:36+21:1916:59
8Elin DahlVisborgs OK1:12:38+26:2118:14
Joakim BjörkegrenGotlands Bro OKej godkänd
Ann-Charlotte DahlVisborgs OKej godkänd
Matilda DrottenmyrVisborgs OKej godkänd
Ingrid EnekvistVisborgs OKej godkänd
Stefan PerssonVisborgs OKej godkänd
Adam ÖsterdahlVisborgs OKej godkänd
Millie KarlssonGarda OKej godkänd

Mellan

5 330 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin LindgrenVisborgs OK39:357:25
2Ronny LiljegrenGotlands Bro OK39:52+0:177:28
3Ulf NilssonGotlands Bro OK42:58+3:238:03
4Edvin NilssonGotlands Bro OK43:13+3:388:06
5Kjell NilssonGotlands Bro OK48:59+9:249:11
6Anton NilssonGotlands Bro OK49:02+9:279:11
7Edvin JohnssonSvaide Roma SOK49:05+9:309:12
8Ludvig WaktelSvaide Roma SOK50:44+11:099:31
9Mattias ÖsterdahlVisborgs OK50:45+11:109:31
10Mattias LevinSvaide Roma SOK1:03:00+23:2511:49 Ladda ner rutt i gpx-format
11Ann-Britt LevinGarda IK1:05:08+25:3312:13
12Jerker DrottenmyrVisborgs OK1:07:38+28:0312:41
13Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK1:12:36+33:0113:37
14Peter ÖsterdahlVisborgs OK1:12:41+33:0613:38
Felix BäckstädeVisborgs OKej godkänd

Lång

7 020 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas LiljegrenGotlands Bro OK48:446:56
2Stefan WahlgrenVisborgs OK49:19+0:357:01
3Brent GodmanGotlands Bro OK49:26+0:427:02
4Fredrik LevinSvaide Roma SOK51:52+3:087:23
5Andreas NikolaussonVisborgs OK55:41+6:577:55
6Olof PerssonSvaide Roma SOK59:15+10:318:26
7Frej HeggSvaide Roma SOK59:38+10:548:29
8Håkan MattssonGotlands Bro OK1:00:25+11:418:36

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser