Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för IK Hakarpspojkarna, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: IK Hakarpspojkarna, medel
Arrangörsorganisation: IK Hakarpspojkarna
Datum: söndag 24 april 2016

D21

4 150 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linda NordinEksjö SOK38:099:11
2Kristine SvenssonFalköpings AIK OK41:27+3:189:59
3Annika WesthMullsjö SOK43:37+5:2810:30
4Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK44:11+6:0210:38
5Anna NiklassonJönköpings OK46:10+8:0111:07
6Maria R ThelinJönköpings OK48:23+10:1411:39
7Stina NeroMullsjö SOK55:13+17:0413:18
8Amanda HallénTrollhättans SOK58:52+20:4314:11
9Anna HammarFalköpings AIK OK1:10:43+32:3417:02
10Sofia HelmertzFrölunda OL1:16:15+38:0618:22

H21

4 870 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Patrik KarlssonVäxjö OK28:505:55
2Oskar SvärdMalungs OK Skogsmårdarna31:05+2:156:22
3Joel NilssonIFK Göteborg36:27+7:377:29
4Oskar PeterssonOK Njudung42:35+13:458:44
5Simon EngelHässleholms OK50:45+21:5510:25
6Patrik WallinFalköpings AIK OK51:56+23:0610:39
7Johan LöfströmJönköpings OK53:05+24:1510:54
8Simon NilssonEksjö SOK53:22+24:3210:57
9Anders SjöbergOK Reftele1:03:22+34:3213:00
10Oskar NilssonOK Stigen1:11:07+42:1714:36
Ludvig WallénVäxjö OKej godkänd
Edvin AnderssonOK Norrvirdarnaej start

D20

4 060 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Emma HolmbergJönköpings OKej godkänd
Tova LarssonJönköpings OKej start

D18

3 850 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kajsa IsidorssonOK Vivill1:14:3719:22

H18

4 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carl EkbringKexholms SK43:1210:32
Isac JohanssonSol Tranåsej start
Albin LagerNässjö OKej start

D16

3 950 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna37:429:32
2Alma Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna41:42+4:0010:33
3Lovisa NordSol Tranås42:11+4:2910:40
4Stina JohanssonOK Bävern44:00+6:1811:08
5Lovisa BlomgrenSOK Aneby50:33+12:5112:47
6Wilma BerganderEksjö SOK57:01+19:1914:26
7Tindra HjortFalköpings AIK OK59:23+21:4115:02
8Sara ErlandssonOK Vivill1:00:29+22:4715:18
9Klara HöglundEksjö SOK1:13:03+35:2118:29
Vendela LönkvistOK Vivillej godkänd
Julia RangertIK Hakarpspojkarnaej start

H16

3 850 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil AuseliusBredaryds SOK26:577:00
2Isac EricssonVäxjö OK29:05+2:087:33
3Gustav RuneforsVäxjö OK30:18+3:217:52
4Hugo DjurstedtEksjö SOK32:52+5:558:32
5Alfred PetterssonFalköpings AIK OK33:00+6:038:34
6Jakob IngströmIK Hakarpspojkarna33:07+6:108:36
7Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna33:27+6:308:41
8Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna34:44+7:479:01
9Linus LundbergOK Bävern35:09+8:129:07
10Simon SvahnEksjö SOK36:36+9:399:30
11Albin TollOK Njudung36:45+9:489:32
12Axel JohanssonSol Tranås37:18+10:219:41
13Oskar SvahnEksjö SOK43:55+16:5811:24
14Axel BerglundUlricehamns OK50:49+23:5213:11
August AbrahamssonGällstadbygdens SOKej start
Simon FreylandEksjö SOKej start
Hampus FyhrSOK Anebyej start
Hugo JakobssonEksjö SOKej start

D16 Kort

3 110 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna HenningssonBredaryds SOK48:2715:34

D14

3 110 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna28:129:04
2Emma ErikssonAnnebergs GIF28:44+0:329:14
3Ellen SigvardsonBredaryds SOK30:15+2:039:43
4Evelina Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna36:07+7:5511:36
5Hanna OlssonIFK Sävsjö38:22+10:1012:20
6Amanda KarmetunOK Njudung40:32+12:2013:01
7Nike PruthIK Hakarpspojkarna43:10+14:5813:52
8Clara SamuelssonOK Vivill45:29+17:1714:37
9Ida EdvardssonEksjö SOK46:35+18:2314:58
10Agnes DjurstedtEksjö SOK46:54+18:4215:04
11Nora AnderssonOK Norrvirdarna53:55+25:4317:20
12Bella PalmqvistIFK Sävsjö58:04+29:5218:40
13Tove den BraverOK Gränsen58:21+30:0918:45
Alma GustafssonSOK Anebyej godkänd
Tuva LövdahlSOK Viljanej start
Olivia GrönkvistJönköpings OKej start
Tilda PalmIK Hakarpspojkarnaej start
Thea AbajiEksjö SOKej start

H14

3 230 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel ElmbladBredaryds SOK23:467:21
2Anton GunnarssonBredaryds SOK23:57+0:117:24
3Noel BraunVäxjö OK24:03+0:177:26
4Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna27:29+3:438:30
5Karl PetersénOK Njudung28:06+4:208:41
6Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarna30:07+6:219:19
7Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna31:54+8:089:52
8Hugo EricssonVäxjö OK32:29+8:4310:03
9Isak LiljeholmGamleby OK37:03+13:1711:28
10Oscar HultgrenOK Njudung38:08+14:2211:48
11Aron ÖstangårdGamleby OK39:51+16:0512:20
12Filip JennerstrandOK Njudung51:48+28:0216:02
13Hampus StockhedenOK Gränsen1:00:02+36:1618:35
14Isac PerssonOK Gränsen1:20:12+56:2624:49
15Oscar OlinIK Hakarpspojkarna1:24:14+1:00:2826:04
16Axel EdströmBottnaryds IF1:26:32+1:02:4626:47

H14 Kort

2 800 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo AuseliusBredaryds SOK31:2011:11
2Filip JanekeIK Hakarpspojkarna38:26+7:0613:43

D12

2 800 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarna23:538:31
2Tova RangertIK Hakarpspojkarna26:42+2:499:32
3Tuva NylundBredaryds SOK27:49+3:569:56
4Vendela SturekSOK Viljan28:52+4:5910:18
4Alice HallOK Bävern28:52+4:5910:18
4Stella RangertIK Hakarpspojkarna28:52+4:5910:18
7Emma OlinIK Hakarpspojkarna28:55+5:0210:19
8Tuva ÖstangårdGamleby OK28:56+5:0310:20
9Tilda RosanderSOK Aneby31:07+7:1411:06
10Julia WesthMullsjö SOK33:43+9:5012:02
11Ellen TollOK Njudung34:24+10:3112:17
12Tilda HagelbergEksjö SOK34:31+10:3812:19
13Engla PruthIK Hakarpspojkarna35:27+11:3412:39
14Ellen TrofastTjällmo-Godegårds OK36:34+12:4113:03
15Elin AxelssonMullsjö SOK37:26+13:3313:22
16Ella BjörklundGränna-Bygdens OK1:02:02+38:0922:09
17Elin RothzénOK Gisle1:22:09+58:1629:20
Felicia FyhrSOK Anebyej start

H12

2 800 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joel Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna22:578:11
2Adrian SjödinIK Hakarpspojkarna23:57+1:008:33
3Kalle ÖhlundIK Hakarpspojkarna25:37+2:409:08
4Anton JohanssonSOK Aneby27:40+4:439:52
5Måns EliassonIK Hakarpspojkarna29:04+6:0710:22
6Markus LjungqvistKexholms SK29:22+6:2510:29
7Aron RudbergOK Bävern30:18+7:2110:49
8Albin SamuelssonOK Vivill31:40+8:4311:18
9Alexander GustavssonOK Njudung35:11+12:1412:33
Hugo HedströmOK Bävernej start
Erik ElfÖlmstads ISej start
Olle KarlssonIK Hakarpspojkarnaej start
Theo LövdahlSOK Viljanej start

D12 Kort

2 270 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny JanssonTenhults SOK24:0010:34
2Kerstin EdmarkSOK Aneby26:07+2:0711:30
3Ida KarlssonOK Gränsen37:35+13:3516:33

H12 Kort

2 270 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin ErikssonAnnebergs GIF22:019:41
2Simon PerssonOK Gränsen22:27+0:269:53

D10

2 270 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filippa BraunVäxjö OK18:388:12
2Minna PalmIK Hakarpspojkarna20:33+1:559:03
3Alva HagelbergEksjö SOK22:14+3:369:47
4Irma WesthMullsjö SOK24:07+5:2910:37
5Linnéa EdvardssonEksjö SOK29:35+10:5713:01
Pia EliassonIK Hakarpspojkarnaej start

H10

2 270 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wilhelm KarmetunOK Njudung18:007:55
2Hugo TofténSOK Träff22:29+4:299:54
3Viggo WulffOK Gränsen24:39+6:3910:51
4Arvid TrofastTjällmo-Godegårds OK28:53+10:5312:43

D35

4 060 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny DanielssonVimmerby OK58:1414:20
2Elisabeth HagelbergEksjö SOK1:01:02+2:4815:01
3Sofia HjortFalköpings AIK OK1:17:33+19:1919:06
4Marika HallOK Bävern1:28:53+30:3921:53
Hanna EDVARDSSONEksjö SOKej godkänd

H35

4 870 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael TrofastJönköpings OK42:268:42
2Mikael HallOK Bävern50:00+7:3410:16
3Peter WaldenströmJönköpings OK55:54+13:2811:28
4Lasse JanssonEksjö SOK1:02:46+20:2012:53
5Martin RosénOK Stigen1:14:54+32:2815:22
Marcus KvarndalUlricehamns OKej start

D40

3 850 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Cecilia KarmetunOK Njudung1:15:2419:35
2Charlotta KarlssonGränna-Bygdens OK1:23:01+7:3721:33

H40

4 100 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tobias TrofastTjällmo-Godegårds OK35:108:34
2Joakim KarmetunOK Njudung35:21+0:118:37
3Mattias StockhedenOK Gränsen37:38+2:289:10
4Jan HjortFalköpings AIK OK38:28+3:189:22
5Fredrik AugustssonOK Bävern48:05+12:5511:43
6Björn DavidssonOK Bävern57:55+22:4514:07
7Daniel AxelssonMålilla OK1:04:46+29:3615:47
8Johan EdströmBottnaryds IF1:05:11+30:0115:53
Henrik EricksonUlricehamns OKej start
Tony LövdahlSOK Viljanej start

D45

3 590 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna EkbringKexholms SK35:209:50
2Marie NordSol Tranås40:49+5:2911:22
3Anna MattssonOK Norrvirdarna42:35+7:1511:51
4Helena KarlssonNässjö OK46:46+11:2613:01
5Anna NyqvistKalmar OK49:57+14:3713:54
6Maria HolmbergJönköpings OK52:10+16:5014:31
7Helene LöfströmJönköpings OK55:03+19:4315:20
8Ulrica RudbergOK Bävern59:43+24:2316:38
9Nina OlssonFalköpings AIK OK1:09:49+34:2919:26
10Monika HjellströmGränna-Bygdens OK1:21:20+46:0022:39
11Katarina StockhedenOK Gränsen1:23:30+48:1023:15
Jessica ElmerssonOK Bävernej godkänd

H45

4 150 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik SvenssonJönköpings OK31:227:33
2Klas GrönkvistJönköpings OK36:28+5:068:47
3Tobias BorgerKalmar OK37:09+5:478:57
4Anders PeterssonOK Njudung37:43+6:219:05
5Magnus NiklassonFalköpings AIK OK37:58+6:369:08
6Peter BraunVäxjö OK38:18+6:569:13
7Magnus ClaessonJönköpings OK39:06+7:449:25
8Thomas JohanssonGamleby OK43:13+11:5110:24
9Tomas KarlssonKexholms SK43:48+12:2610:33
10Magnus EricssonVäxjö OK45:12+13:5010:53
11Björn KarlssonKexholms SK45:22+14:0010:55
12Staffan JohanssonSol Tranås46:35+15:1311:13
13Tobias HaagOK Gränsen48:48+17:2611:45
14Mats HolmbergOK Gränsen49:32+18:1011:56
15Jonas NorrmanGöteborg-Majorna OK52:23+21:0112:37
16Torbjörn LönkvistOK Vivill56:16+24:5413:33
17Håkan AuseliusBredaryds SOK1:01:17+29:5514:46
18Ola SamuelssonOK Vivill1:05:04+33:4215:40
Anders ErikssonKexholms SKej godkänd

D50

3 590 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna DolkJönköpings OK47:1213:08
2Karin ÖhlinSOK Aneby47:47+0:3513:18
3Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIF49:02+1:5013:39
4Sari HåkanssonOK Gränsen49:57+2:4513:54
5Åsa Flink-SvenssonNässjö OK53:55+6:4315:01
6Camilla RosénAnnebergs GIF59:11+11:5916:29
7Pia LundbergOK Bävern1:05:20+18:0818:11
8Åsa GrenaboHjobygdens OK2:00:40+1:13:2833:36
Karin FreylandSOK Anebyej start

H50

3 850 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats LjungqvistKexholms SK34:338:58
2Philip HjellströmGränna-Bygdens OK35:54+1:219:19
3Magnus SvenssonNässjö OK36:29+1:569:28
4Jörgen HallénTrollhättans SOK37:36+3:039:45
5Stefan OlofssonOK Gisle37:53+3:209:50
6Pär ClaessonSävedalens AIK38:04+3:319:53
7Magnus PorleVäxjö OK38:11+3:389:55
8Fredrik SturekSOK Viljan41:52+7:1910:52
9Jonas BornetunSkillingaryds FK42:32+7:5911:02
10Ulf PerssonBottnaryds IF44:57+10:2411:40
11Klaes AxelssonMullsjö SOK48:32+13:5912:36
12Per-Olof ClaéssonTenhults SOK50:34+16:0113:08
13Thomas PerssonOK Gränsen54:55+20:2214:15
14Pontus LöfströmJönköpings OK1:04:05+29:3216:38
15Lars KarlssonOK Gränsen1:21:15+46:4221:06
Erik LösethFalköpings AIK OKej godkänd

D55

3 590 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lotta Lidman AlmqvistVästerviks OK41:0511:26
2Ann-Marie AnderssonTenhults SOK50:52+9:4714:10
3Monica HenrikssonEksjö SOK52:57+11:5214:44
4Ann BrenanderSOK Viljan54:52+13:4715:16
5Ewa-Liz SällOK Alferna56:22+15:1715:42
6Marianne RosgrenOK Njudung1:03:35+22:3017:42
7Yvonne JohanssonGamleby OK1:24:07+43:0223:25
8Karin HelmertzFrölunda OL1:28:03+46:5824:31
Ann-Christine LööfEksjö SOKej godkänd

H55

3 670 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Torbjörn LöfvingMullsjö SOK36:359:58
2Lars-Gunnar NilssonEksjö SOK39:01+2:2610:37
3Lars KarlssonÖdeshögs SK48:16+11:4113:09
4Boo NordinSol Tranås49:05+12:3013:22
5Thomas AlmqvistVästerviks OK49:44+13:0913:33
6Jerry SällHagaby GoIF Örebro51:57+15:2214:09
7Håkan HåkanssonOK Gränsen53:55+17:2014:41
8Kent NeroMullsjö SOK56:48+20:1315:28

D60

2 820 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena FröbergGOIF Tjalve36:5413:05
2Vivianne LindstamSol Tranås42:21+5:2715:01
3Gun HenrikssonEksjö SOK43:55+7:0115:34
4Elise JohanssonFalköpings AIK OK50:19+13:2517:50
5Pia SvenssonFalköpings AIK OK50:51+13:5718:01
6Lena PerssonGamleby OK56:49+19:5520:08
7Siv LarssonVäxjö AIS1:03:37+26:4322:33
Evamarie LundahlIF Hagenej godkänd
Anna-Karin Argus-JohanssonSol Tranåsej godkänd

H60

3 670 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf PalmérUlricehamns OK32:408:54
2Jan-Olov ErikssonAnnebergs GIF34:19+1:399:21
3Lennart LarssonJönköpings OK37:27+4:4710:12
4Jan-Ola KarlssonOK Njudung37:53+5:1310:19
5Bo-Gunnar JosefssonNässjö OK41:04+8:2411:11
6Ingemar PerssonGamleby OK41:23+8:4311:16
7Björn PetterssonUlricehamns OK45:05+12:2512:17
8Magnus AnderssonUlricehamns OK45:12+12:3212:18
9Stefan HermanssonTenhults SOK45:17+12:3712:20
10Anders ErikssonIF Hagen47:25+14:4512:55
11Stefan ElmquistTenhults SOK47:41+15:0112:59
12Lennart GustafssonJönköpings OK47:45+15:0513:00
13Bernhard GrenaboHjobygdens OK51:40+19:0014:04
14Bo AnderssonFalköpings AIK OK1:03:39+30:5917:20
15Jan JohanssonGamleby OK1:05:35+32:5517:52
Hans TrofastTenhults SOKej godkänd

D65

2 820 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kajsa TofténHjobygdens OK1:05:1223:07
2Marianne SjöbergOK Gränsen1:13:33+8:2126:04
3Agneta GranströmSOK Aneby1:42:32+37:2036:21
Kristina JohanssonMullsjö SOKej godkänd
Sinikka KukkohoviAnderstorps OKej godkänd
Majvie AnnegårdSOK Viljanej start

H65

3 590 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stig JohanssonFalköpings AIK OK37:4010:29
2Kjell-Åke NilssonUlricehamns OK40:08+2:2811:10
3Håkan OlssonHjobygdens OK45:17+7:3712:36
4Göran DehlinAnnebergs GIF46:40+9:0012:59
5Torbjörn WikströmOK Orinto47:58+10:1813:21
6Leif AxelssonMålilla OK50:38+12:5814:06
7Bo JohanssonOK Stigen53:14+15:3414:49
8Sven-Olof LarssonVäxjö AIS59:13+21:3316:29
9Tommy OlaussonSOK Aneby1:00:47+23:0716:55
10Sten HelmertzFrölunda OL1:12:37+34:5720:13
11Kurt EkbergOK Orinto1:18:52+41:1221:58
12Lars-Åke NordénSOK Aneby1:28:00+50:2024:30
Åke SjöbergOK Gränsenej godkänd
Ingemar GustafssonBottnaryds IFej godkänd
Karl-Evert AnnegårdSOK Viljanej start
Gunnar EnbergMålilla OKej start

D70

2 820 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingrid HermanssonIK Ymer44:1115:40
2Kerstin GunnarssonNässjö OK50:19+6:0817:50
3Margareta LarssonOK Njudung54:23+10:1219:17
4Ros-Mari KarlssonNybro OK1:12:30+28:1925:42
5Kerstin ElfÖlmstads IS1:17:53+33:4227:37
Birgitta KarlssonOK Orintoej godkänd
Birgitta JohanssonOK Trananej start
Ulla NilssonSOK Viljanej start

H70

3 590 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK38:5010:49
2Åke EckerbomIFK Sävsjö40:50+2:0011:22
3Morgan LjungVaggeryds SOK42:23+3:3311:48
4Stefan G LarssonOK Njudung49:14+10:2413:42
5Sven Erik SjöholmMullsjö SOK50:12+11:2213:58
6Ingemar MagnussonBoxholm-Mjölby OL52:02+13:1214:29
7Roland BomanUlricehamns OK52:11+13:2114:32
8Stellan AhnströmForserums SOK52:51+14:0114:43
9Per GranevikJönköpings OK53:54+15:0415:00
10Nils-Birger JohanssonSol Tranås54:05+15:1515:03
11Harald HenrikssonLekeryd-Svarttorps SK57:47+18:5716:05
12Leif BjörkmanIK Ymer1:03:59+25:0917:49
13Bo GustafssonOK Gränsen1:07:26+28:3618:47
14Ingemar LindblomOK Orinto1:08:13+29:2319:00
15Agne RybeckVaggeryds SOK1:09:50+31:0019:27
16Göran JanssonGränna-Bygdens OK1:13:31+34:4120:28
17Rolf GabrielssonFalköpings AIK OK1:14:53+36:0320:51
18Lars WürsigJönköpings OK1:21:17+42:2722:38
19Göran ErikssonGränna-Bygdens OK1:21:28+42:3822:41
20Anders LarssonGränna-Bygdens OK1:29:56+51:0625:03
21Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK1:33:55+55:0526:09
Göran LillieströmSOK Anebyej start
Roland NilssonSOK Viljanej start
Göte JohanssonOK Trananej start
Olle HermanssonIK Ymerej start
Agne PerssonTenhults SOKej start
Jan-Ulf KarlssonMålilla OKej start

D75

2 460 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann-Marie BirgerssonForserums SOK37:5215:23
2Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OK39:08+1:1615:54
3Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK51:08+13:1620:47
4Vivi-Anne BylundRydboholms SK53:37+15:4521:47
5Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg54:17+16:2522:03
6Anita ErikssonGränna-Bygdens OK1:04:44+26:5226:18
Yvonne LiljelandVaggeryds SOKej start

H75

2 820 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rune ArvidssonMarkbygdens OK41:5514:51
2Torild BornetunSkillingaryds FK43:20+1:2515:21
3Rune GunnarssonNässjö OK49:18+7:2317:28
4Hans KarlssonOK Orinto54:02+12:0719:09
5Mats BirgerssonForserums SOK54:12+12:1719:13
6Per LarssonJönköpings OK56:30+14:3520:02
7Lennart KammenhedJönköpings OK59:07+17:1220:57
8Lars-Åke LarssonOK Tranan1:00:01+18:0621:16
9Göran ThourVärend GN OL1:05:13+23:1823:07
10Gunnar BylundRydboholms SK1:18:05+36:1027:41
11Eibert DanielssonSkillingaryds FK1:27:56+46:0131:10
Rune AhlanderJönköpings OKej godkänd
Gunnar GrönkvistBottnaryds IFej godkänd
Gunnar BrystHjobygdens OKej godkänd
Eskil FolkelidTenhults SOKej godkänd
Lennart SahlinAnnebergs GIFej start

H80

2 580 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tore JohanssonSOK Aneby49:1219:04

H85

2 460 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle LifSol Tranås49:4020:11

Inskolning

2 220 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Folke BjörklundGränna-Bygdens OKfullföljt
Gustav DanielssonVimmerby OKfullföljt
Clara ElonssonIFK Stockarydfullföljt
Miria ErikssonLänna IFfullföljt
Linus FridénOK Gränsenfullföljt
Elsa HallVetlandafullföljt
Marcus HolmgrenNässjö OKfullföljt
Nina HögrellJönköpings OKfullföljt
Majken LöfqvistSOK Anebyfullföljt
Arvid RosanderSOK Anebyfullföljt
Mattias SpångbergOK Gränsenfullföljt
Rasmus SternerOK Gränsenfullföljt
Wilma SternerOK Gränsenfullföljt

U1

2 220 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elliott RehnGränna-Bygdens OK22:1510:01
2Hannes HolmbergOK Gränsen22:32+0:1710:09
3Hugo JanssonTenhults SOK24:11+1:5610:53
4Tiio LivfKexholms SK29:12+6:5713:09
5Sofia ÖhlundIK Hakarpspojkarna29:53+7:3813:27
6Eric FridénOK Gränsen32:26+10:1114:36
7Emma WulffOK Gränsen33:06+10:5114:54
8Siri RehnGränna-Bygdens OK33:37+11:2215:08
9Linus HolmbergOK Gränsen33:53+11:3815:15
10Selma LöfkvistSOK Aneby35:11+12:5615:50
11Trulls Frohlund-HäggEksjö SOK38:41+16:2617:25
12Elin JanekeJÖNKÖPING41:38+19:2318:45
13Ida TofténSOK Träff41:49+19:3418:50
14Jack AnderssonVaggeryds SOK43:49+21:3419:44
15Elias DahlqvistOK Gränsen44:57+22:4220:14
16Aron MolanderOK Gränsen44:58+22:4320:15
17Gunita RobertssonVaggeryds SOK52:12+29:5723:30
18Agnes CahierIK Uven1:06:29+44:1429:56
Theodor HaagOK Gränsenej godkänd
Klara JohanssonSOK Anebyej start

U2

2 300 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carl AlzénOK Gränsen20:118:46
2Mira EnellJönköpings OK27:31+7:2011:57
3Elias SamuelssonOK Vivill30:36+10:2513:18
4Alvin LönkvistOK Vivill31:29+11:1813:41
5Neo LivfKexholms SK32:13+12:0214:00
6Frida RothzénOK Gisle39:58+19:4717:22
7Viktor DanielssonVimmerby OK42:58+22:4718:40
8Vilmer HagelbergEksjö SOK43:02+22:5118:42
Ville EdmarkSOK Anebyej start
Hannes TigerSOK Anebyej start

Öppen motion 1

5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellen LoreforsIK Hakarpspojkarna27:39
2Vega EnellJönköpings OK28:49+1:10
3Monika HolstBodafors OK39:41+12:02
4Göran BerganderEksjö SOK1:03:52+36:13
5Siv BerganderEksjö SOK1:04:16+36:37

Öppen motion 3

2 790 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas DanielssonVimmerby OK28:1510:07
2Josefin SvenssonAnnebergs GIF30:12+1:5710:49
3Hans EliassonIK Hakarpspojkarna30:43+2:2811:00
4Kent RobertssonVaggeryds SOK33:46+5:3112:06
5Angelica JohanssonSOK Aneby33:55+5:4012:09
6Maria PetterssonOK Njudung34:17+6:0212:17
7Emelie ThurbanJönköpings OK35:47+7:3212:49
8Marita JohanssonOK Stigen37:28+9:1313:25
9Kristina JennerstrandOK Njudung38:06+9:5113:39
10Ulrika LjungqvistKexholms SK38:30+10:1513:47
11Agneta BjersgårdVaggeryds SOK38:58+10:4313:57
12Marie AugustssonOK Bävern39:04+10:4914:00
13Lisa JulsgårdForserums SOK39:32+11:1714:10
14Lena JohanssonIFK Sävsjö42:33+14:1815:15
15Jessica JohanssonSol Tranås44:20+16:0515:53
16Annika HallénTrollhättans SOK44:43+16:2816:01
17Lise-lott JanssonEksjö SOK45:56+17:4116:27
18Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK48:08+19:5317:15
19Rolf FridénOK Gränsen49:28+21:1317:43
20Ulrika FranssonOK Njudung51:40+23:2518:31
21Ulla BjörkmanIK Ymer52:28+24:1318:48
22Daniel SjöbergOK Gränsen1:08:56+40:4124:42
23Inger EismarkOK Orinto1:10:30+42:1525:16
24Sara CahierIK Uven1:14:36+46:2126:44
25Sarah MolanderOK Gränsen1:25:01+56:4630:28
26Elsa MolanderOK Gränsen1:25:05+56:5030:29
Marko TorkkeliLessebo OKej start

Öppen motion 5

3 190 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klas LoreforsIK Hakarpspojkarna29:479:20
2Stefan JennerstrandOK Njudung30:44+0:579:38
3Robin ÖrnOK Bävern30:53+1:069:40
4Peter FriskVaggeryds SOK31:44+1:579:56
5Henrik JohanssonSOK Aneby32:09+2:2210:04
6Mikael FyhrSOK Aneby33:49+4:0210:36
7Lars HagelbergEksjö SOK35:09+5:2211:01
8Per AnderssonVaggeryds SOK36:20+6:3311:23
9Lennart CedervärnSKARA36:21+6:3411:23
10Simon BjörnehällOK Gränsen36:30+6:4311:26
11Per LeanderssonAnderstorps OK37:28+7:4111:44
12Pelle HöglundEksjö SOK41:03+11:1612:52
13Kent HolmgrenNässjö OK41:07+11:2012:53
14Daniel HedströmSOK Aneby42:35+12:4813:20
15Christer FyhrEksjö SOK44:51+15:0414:03
16Patrik ReiverBodafors OK45:06+15:1914:08
17Alva LoreforsIK Hakarpspojkarna45:51+16:0414:22
18Maya LjubezIK Hakarpspojkarna45:53+16:0614:23
19Anna-Carin MolinFalköpings AIK OK50:14+20:2715:44
20Annica BerglundUlricehamns OK51:58+22:1116:17
21Petra OlssonIFK Sävsjö52:17+22:3016:23
22Martina SturekSOK Viljan52:26+22:3916:26
23Elsa AnderssonÖlmstads IS55:55+26:0817:31
24Charles MolinFalköpings AIK OK57:37+27:5018:03
25Anneli BlomgrenSOK Aneby59:33+29:4618:40
26Curt NorgrenGällstadbygdens SOK1:05:35+35:4820:33
27Anna-Lena WullfGällstadbygdens SOK1:05:48+36:0120:37
28David HaagOK Gränsen1:11:59+42:1222:33
Elin EdströmBottnaryds IFej godkänd
Anna EdmarkSOK Anebyej start

Öppen motion 7

2 770 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter ClaessonForserums SOK34:3312:28
2Anna GustafssonIFK Göteborg35:05+0:3212:39
3Ylva GunnarsdotterTenhults SOK37:28+2:5513:31
4David GunnarssonIK Hakarpspojkarna39:34+5:0114:17
5Bo HultgrenOK Njudung40:45+6:1214:42
6Lars KjellströmGränna-Bygdens OK42:20+7:4715:16
7Alice AxelssonIK Hakarpspojkarna42:59+8:2615:31
8Marie AhlménJönköpings OK44:20+9:4716:00
9Liselott JohanssonTenhults SOK44:36+10:0316:06
10Lena HögrellJönköping45:09+10:3616:17
11Anna AnderssonGränna46:38+12:0516:50
12Clas NorgrenGällstadbygdens SOK47:53+13:2017:17
12Pär NorgrenGällstadbygdens SOK47:53+13:2017:17
14Anne JohanssonOK Tranan48:15+13:4217:25
15Carin GustafssonJönköpings OK48:22+13:4917:27
16Per FröbergGOIF Tjalve48:59+14:2617:41
17Mats FridénOK Gränsen49:07+14:3417:43
18Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna49:38+15:0517:55
19Emma BrenanderSOK Viljan51:32+16:5918:36
20Anna-Karin NorrmanGöteborg54:40+20:0719:44
21Helena AnderssonSOK Aneby55:29+20:5620:01
22Ulrika RibbholmOK Njudung56:46+22:1320:29
23Åke PerssonVetlanda1:07:38+33:0524:24
24Hanna AnderssonFalköpings AIK OK1:14:14+39:4126:47
25Bertil ÖhlundFalköpings AIK OK1:14:17+39:4426:49
26Monica LarssonOK Tranan1:20:14+45:4128:57
27Sven-Olof FranssonSOK Aneby1:27:38+53:0531:38
Lennart BarkestamHUSKVARNAej godkänd
Carina BerganderEksjö SOKutgått
Maria AuseliusBredaryds SOKej start

Öppen motion 8

4 340 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan DjurstedtEksjö SOK38:098:47
2Mats JohanssonSol Tranås40:40+2:319:22
3Dennis TollOK Njudung44:25+6:1610:14
4Anton PeterssonKlubblös47:00+8:5110:49
5Leif AsplundJönköpings OK47:21+9:1210:54
6Kristin E KarlssonSOK Aneby48:54+10:4511:16
7Conny SimonssonGränna-Bygdens OK48:58+10:4911:16
8Jonas FrohlundEksjö SOK52:01+13:5211:59
9Per SternerBOTTNARYD53:04+14:5512:13
10Per SandlundOK Njudung55:38+17:2912:49
11Marina JohanssonOK Njudung55:47+17:3812:51
12Lina AnderssonFalköpings AIK OK55:50+17:4112:51
13Anders HedqvistKlubblös55:52+17:4312:52
14Micael ElmbladBredaryds SOK56:30+18:2113:01
15Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK1:01:15+23:0614:06
16Christoffer HecksenKlubblös1:01:23+23:1414:08
17Alexander LivfKexholms SK1:01:57+23:4814:16
18Mattias RehnGränna-Bygdens OK1:03:24+25:1514:36
19Hans SylvanJärfälla OK1:11:23+33:1416:26
John AnderssonFalköpings AIK OKej godkänd
Tomas CahierIK Uvenej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser