Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kanonstafetten

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Kanonstafetten
Arrangörsorganisation: OK Djerf
Datum: lördag 19 september 2015

Dam

5 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Garphyttans IF 11:18:33
1. Karin E Gustafsson17:20117:201
2. Maria Gustafsson22:07139:2710
3. Karin E Gustafsson21:032+0:531:00:30100:00
4. Maria Gustafsson18:0311:18:3310
2OK Kåre 21:27:52+9:19
1. Annika Engström23:452+6:2523:452+6:25
2. Malin Engström25:143+3:0748:5920+9:32+3:07
3. Annika Engström20:1011:09:0920+8:39
4. Malin Engström18:432+0:401:27:5220+9:19+0:40
3OK Kåre 11:37:05+18:32
1. Anki Bergman25:373+8:1725:373+8:17
2. Liselott Nordgren25:122+3:0550:4930+11:22+3:05
3. Anki Bergman22:293+2:191:13:1830+12:48+1:26
4. Liselott Nordgren23:473+5:441:37:0530+18:32+5:44
4Garphyttans IF 21:50:45+32:12
1. Birgitta Gustafsson30:515+13:3130:515+13:31
2. Lena Jansson26:524+4:4557:434-1+18:16+4:45
3. Birgitta Gustafsson23:104+3:001:20:5340+20:23+2:07
4. Lena Jansson29:524+11:491:50:4540+32:12+11:49
5Finspångs SOK 11:58:01+39:28
1. Eva Jonsson30:364+13:1630:364+13:16
2. Ingrid Svensson27:295+5:2258:055+1+18:38+5:22
3. Eva Jonsson28:345+8:241:26:3950+26:09+7:31
4. Ingrid Svensson31:225+13:191:58:0150+39:28+13:19

Herr

12 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Garphyttans IF 11:04:08
1. Marcus Jansson17:313+0:3517:313+0:35
2. Thomas Jansson16:56134:271-2
3. Marcus Jansson15:08149:3510
4. Thomas Jansson14:3311:04:0810
2Finspångs SOK 11:13:30+9:22
1. Kenneth Svensson16:582+0:0216:582+0:02
2. Benny Wiklund21:144+4:1838:123+1+3:45+3:43
3. Kenneth Svensson16:502+1:4255:022-1+5:27+1:42
4. Benny Wiklund18:284+3:551:13:3020+9:22+3:55
3Kvarnsvedens GOIF OK 11:14:54+10:46
1. Filip Bergström16:56116:561
2. Stefan Killberg19:532+2:5736:492+1+2:22+2:22
3. Filip Bergström19:397+4:3156:283+1+6:53+4:31
4. Stefan Killberg18:263+3:531:14:5430+10:46+3:53
4OK Kåre 21:18:45+14:37
1. Stefan Johansson19:084+2:1219:084+2:12
2. Steven Hale23:036+6:0742:1140+7:44+5:32
3. Stefan Johansson18:126+3:041:00:2340+10:48+3:04
4. Steven Hale18:222+3:491:18:4540+14:37+3:49
5Kvarnsvedens GOIF OK 21:30:06+25:58
1. Mikael Nolåkers21:228+4:2621:228+4:26
2. Peter Bergström21:215+4:2542:435-3+8:16+3:50
3. Mikael Nolåkers24:239+9:151:07:0650+17:31+9:15
4. Peter Bergström23:007+8:271:30:0650+25:58+8:27
6IFK Mora OK 11:32:08+28:00
1. Klaus Csucs20:256+3:2920:256+3:29
2. Laura Csucs-Fenyvesi30:379+13:4151:027+1+16:35+13:06
3. Klaus Csucs17:284+2:201:08:306-1+18:55+2:20
4. Laura Csucs-Fenyvesi23:389+9:051:32:0860+28:00+9:05
7Degerfors OK 11:32:14+28:06
1. Johan Lövgren19:225+2:2619:225+2:26
2. Arvid Johnson32:2611+15:3051:488+3+17:21+14:55
3. Johan Lövgren17:153+2:071:09:037-1+19:28+2:07
4. Arvid Johnson23:118+8:381:32:1470+28:06+8:38
8IK Jarl Rättvik 11:34:49+30:41
1. Per Leidevall20:287+3:3220:287+3:32
2. Lars Sahlberg32:2410+15:2852:529+2+18:25+14:53
3. Per Leidevall17:485+2:401:10:408-1+21:05+2:40
4. Lars Sahlberg24:0910+9:361:34:4980+30:41+9:36
9Kvarnsvedens GOIF OK 31:35:26+31:18
1. Ola Eriksson24:1810+7:2224:1810+7:22
2. Esbjörn Andrén28:527+11:5653:10100+18:43+11:21
3. Ola Eriksson20:478+5:391:13:579-1+24:22+5:39
4. Esbjörn Andrén21:295+6:561:35:2690+31:18+6:56
10Söders-Tyresö / OK Södertörn 12:08:03+1:03:55
1. Bengt Andersson32:3811+15:4232:3811+15:42
2. Ronny Hedlund (OK Södertörn)30:278+13:311:03:05110+28:38+12:56
3. Bengt Andersson33:0011+17:521:36:0510-1+46:30+17:52
4. Ronny Hedlund (OK Södertörn)31:5812+17:252:08:03100+1:03:55+17:25
11Kvarnsvedens GOIF OK 42:21:22+1:17:14
1. Håkan Byberg42:1512+25:1942:1512+25:19
2. Anders Stålnäbb41:1012+24:141:23:25120+48:58+23:39
3. Håkan Byberg30:5010+15:421:54:1511-1+1:04:40+15:42
4. Anders Stålnäbb27:0711+12:342:21:22110+1:17:14+12:34
OK Kåre 1ej godkänd
1. Jakob Bergman23:019+6:0523:019+6:05
2. Martin Bergman20:313+3:3543:326-3+9:05+3:00
3. Jakob Bergmanej godkändej godkänd
4. Martin Bergman22:216+7:48ej godkänd

Killar

3 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Kvarnsvedens GOIF OK 11:05:50
1. Rikard Bergström16:34116:341
2. Axel Eriksson16:20132:5410
3. Rikard Bergström17:10150:0410
4. Axel Eriksson15:4611:05:5010
2Kvarnsvedens GOIF OK 21:16:38+10:48
1. Samuel Stålnäbb19:542+3:2019:542+3:20
2. Emil Byberg21:102+4:5041:0420+8:10+4:50
3. Samuel Stålnäbb19:013+1:511:00:0520+10:01+1:51
4. Emil Byberg16:332+0:471:16:3820+10:48+0:47
3OK Kåre 11:34:41+28:51
1. Melker Nordgren20:593+4:2520:593+4:25
2. Ebba Eriksson29:233+13:0350:2230+17:28+13:03
3. Melker Nordgren17:432+0:331:08:0530+18:01+0:33
4. Ebba Eriksson26:363+10:501:34:4130+28:51+10:50

Öppen Motion1

3 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
utgått
1. Johan Bergius28:271inaktiv
2. ej startej start
utgått
1. Edvard Pelander1:05:033+36:36inaktiv
2. ej startej start
utgått
1. Ellen Pelander1:04:542+36:27inaktiv
2. ej startej start

Öppen Motion2

6 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
utgått
1. Peter Stenbeck28:591inaktiv
2. ej startej start
utgått
1. Listeth Celander50:306+21:31inaktiv
2. ej startej start
utgått
1. Christer Karlsson31:542+2:55inaktiv
2. ej startej start
utgått
1. Leif Celander35:355+6:36inaktiv
2. ej startej start
utgått
1. Rasmus Pettersson34:284+5:29inaktiv
2. ej startej start
utgått
1. Stefan Persson33:083+4:09inaktiv
2. ej startej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser