Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för IK Dran Långfredag Medeldistans

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: IK Dran Långfredag Medeldistans
Arrangörsorganisation: IK Dran
Datum: fredag 22 april 2011

D21

3 760 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tove AlexanderssonStora Tuna OK30:298:06
2Lotta SaetreOK Landehof32:41+2:128:41
3Karin NobornIFK Göteborg33:56+3:279:01
4Elin MånssonOK Löftan34:18+3:499:07
5Anna Mullins WindevallSävedalens AIK34:46+4:179:14
5Anna BogrenSundbybergs IK34:46+4:179:14
7Charlotte ThraneOK Øst Birkerød35:10+4:419:21
8Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK35:23+4:549:24
9Johanna AspIFK Göteborg35:32+5:039:27
10Laila B HöglundFK Herkules37:05+6:369:51
11Hanna ArnellFK Friskus-Varberg37:17+6:489:54
12Josefin A. HanningOK Löftan38:24+7:5510:12
13Hanna MattssonCentrum OK40:40+10:1110:48
14Linda MartinssonIF Marin Väst40:53+10:2410:52
15Carin EmlénVittjärvs IK41:24+10:5511:00
16Therese BergqvistLeksands OK41:52+11:2311:08
17Sofia AnderssonCentrum OK42:14+11:4511:13
18Åsa SöderblomFalkenbergs OK42:15+11:4611:14
19Madeleine AttforsSävedalens AIK42:30+12:0111:18
20Malin SettergrenOskarströms OK42:41+12:1211:21
21Lotta NilssonOK Alehof44:45+14:1611:54
22Lisa WeimannIK Uven46:04+15:3512:15
23Johanna BerntssonMalmö OK46:10+15:4112:16
24Emma FaxénVäxjö OK46:41+16:1212:24
25Linn GrällsOK Kåre49:22+18:5313:07
26Tove UddMarkbygdens OK49:48+19:1913:14
27Hanna WeimannIK Uven1:01:35+31:0616:22
Maria ThelinJönköpings OKej godkänd
Linda WennerlundOK Vilse 87ej start
Annika BlombergGöteborg/Majorna OKej start
Erika LindqvistSävedalens AIKej start

H21

4 490 m, 59 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingvar ÅkessonIK Hakarpspojkarna30:046:41
2Emil JönssonHalmstad OK30:53+0:496:52
3Thomas AspIFK Göteborg31:21+1:176:58
4Jonas NybergGöteborg/Majorna OK32:09+2:057:09
5Ola TengnérIFK Göteborg32:19+2:157:11
6Johan AlfredssonStora Tuna OK32:23+2:197:12
7Christian NilssonOK Löftan32:29+2:257:14
8Martin BobergIF Rigor33:23+3:197:26
9Markus OlinIK Hakarpspojkarna33:29+3:257:27
10Sven OlssonLeksands OK33:34+3:307:28
11Mikael LundqvistFalkenbergs OK33:43+3:397:30
12Olle WinrothOK Löftan34:18+4:147:38
13Simon LarssonMarkbygdens OK34:26+4:227:40
14Erik MemmiHalmstad OK34:31+4:277:41
15Magnus JohanssonOK Löftan34:35+4:317:42
16Martin SkoglundIFK Göteborg34:38+4:347:42
17Mattias CarlssonIK Trenne Ullared35:11+5:077:50
18Stefan RingOK Löftan35:24+5:207:53
18Jonas AnderssonIF Rigor35:24+5:207:53
20Erik GustafssonOK Nackhe35:53+5:497:59
21Magnus OlofssonFK Friskus-Varberg36:19+6:158:05
22Emil BergerHalmstad OK36:41+6:378:10
23Tobias ThorssonOK Löftan36:42+6:388:10
24Jens ArvidssonIF Rigor36:48+6:448:11
25Pär IngelströmVästerås SOK36:55+6:518:13
26Björn AnderssonJönköpings OK37:33+7:298:21
27Måns FaxénVäxjö OK38:04+8:008:28
28Jan-Olof SvenssonHalmstad OK38:14+8:108:30
28Joakim AntonssonOK Löftan38:14+8:108:30
30Henrik BengtssonFalkenbergs OK38:46+8:428:38
31Jonatan AnderssonFalkenbergs OK38:47+8:438:38
32Jesper NelsénFalkenbergs OK38:50+8:468:38
33Johan HagströmFalkenbergs OK39:13+9:098:44
34Martin PetterssonSävedalens AIK39:18+9:148:45
35Tommy JonssonSävedalens AIK39:38+9:348:49
36Mikael AnderssonIF Rigor39:51+9:478:52
37Peter LundhOK Kolmården39:57+9:538:53
38Nils Wallentin TärkHalmstad OK40:06+10:028:55
39Joacim TingstorpHammarby IF OF40:20+10:168:58
40Lars HanningOK Löftan41:03+10:599:08
41Klas FriborgJönköpings OK41:53+11:499:19
42Kristoffer EdshageCentrum OK42:34+12:309:28
43Anton UddOK Tyr43:19+13:159:38
44Pierre NyqvistCentrum OK43:54+13:509:46
45Erik HelanderOK Roxen44:11+14:079:50
46Erik OlssonHelsingborgs SOK45:02+14:5810:01
47Erik SchultzOK Löftan45:27+15:2310:07
48Ulf NorellFrölunda OL45:30+15:2610:08
49Sebastian HasselblomFK Friskus-Varberg46:57+16:5310:27
50Fredrik AnderssonIF Rigor48:01+17:5710:41
51Tomas AxelsonOK Löftan50:10+20:0611:10
52Anders JonssonIF Marin Väst50:34+20:3011:15
53Klas PeterssonIF Marin Väst51:59+21:5511:34
54Emil AlexanderssonHalmstad OK53:23+23:1911:53
55Peter ArvidssonIF Rigor55:08+25:0412:16
56Viktor HenmyrOK Vilse 8756:28+26:2412:34
57Niklas AulinIF Rigor57:02+26:5812:42
Martin BeckmanOK Nackheej godkänd
Claes AnderssonFalkenbergs OKej godkänd
Per-Åke BligårdOK Vilse 87ej start
Daniel JohanssonFalkenbergs OKej start

D20

3 460 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mia GustafssonTolered-Utby Ol-klubb49:4914:23
2Therese BergTolered-Utby Ol-klubb1:05:56+16:0719:03

H20

4 200 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Adam GeorgssonOK Nackhe41:339:53
2Patrik EickhoffGöteborg/Majorna OK43:20+1:4710:19
3Joel UddMarkbygdens OK44:09+2:3610:30
4Martin FriskMarkbygdens OK46:17+4:4411:01

D18

3 280 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna HolménHylte OK38:4811:49
2Paula Glenn JungbjerGöteborg/Majorna OK41:48+3:0012:44
3Emma AlmehedFrölunda OL42:05+3:1712:49
4Lisa ErikssonHylte OK49:43+10:5515:09
5Elin JohanssonFjärås AIK49:45+10:5715:10
Elin SundqvistOK Trananej godkänd

H18

3 610 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon SkogmanMarkbygdens OK29:498:15
2Joel JohnssonOK Nackhe34:23+4:349:31
3Kristian Narbro-PorathTolered-Utby Ol-klubb35:33+5:449:50
4Anton BlomIK Uven38:10+8:2110:34
5Filip AnderssonMarkbygdens OK48:43+18:5413:29
6Jonathan JohanssonFalkenbergs OK1:10:26+40:3719:30
Niklas HelmertzFrölunda OLej godkänd
Daniel GustavssonFK Friskus-Varbergej start

D16

3 110 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mari Thrane ØdumOK Øst Birkerød23:487:39
2Ellen JohnssonOK Nackhe26:12+2:248:25
3Matilda MartinssonFalkenbergs OK28:19+4:319:06
4Sofia JohanssonOK Nackhe28:26+4:389:08
5Ulrika TofteredIF Rigor28:32+4:449:10
6Sara JosarpFK Friskus-Varberg29:45+5:579:33
7Jenny HolménHylte OK37:36+13:4812:05
8Matilda DammvikStora Tuna OK41:01+17:1313:11
9Julia LadefogedFalkenbergs OK41:22+17:3413:18
10Sofia HelmertzFrölunda OL52:55+29:0717:00
11Amanda JohanssonOK Nackhe57:02+33:1418:20
Elin KjellssonFalkenbergs OKej godkänd

H16

3 380 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tord E. HaflanNydalens SK24:397:17
2Oscar RenbergSävedalens AIK25:45+1:067:37
3Gustav BoquistIK Uven26:05+1:267:43
4Oskar LindqvistSävedalens AIK26:10+1:317:44
5Per SamuelssonIK Trenne Ullared28:08+3:298:19
6Pontus AnderssonOK Löftan28:20+3:418:22
7Klas UddMarkbygdens OK31:23+6:449:17
8Johan GustafssonOK Nackhe32:46+8:079:41
9Niklas FriskMarkbygdens OK33:12+8:339:49
10Erik PerssonMarkbygdens OK33:40+9:019:57
11Oskar VigrenSävedalens AIK35:11+10:3210:24
12John GabrielssonSävedalens AIK36:04+11:2510:40
13Fredrik LindFrölunda OL36:15+11:3610:43
14Anton HagströmFalkenbergs OK38:40+14:0111:26
15Albin SchurmannHylte OK38:41+14:0211:26
16Zakarias HansonFalkenbergs OK47:49+23:1014:08
17Anton MohlinIK Stern49:14+24:3514:33
18Andreas JohanssonFalkenbergs OK1:05:01+40:2219:14
19Jonas ErikssonHylte OK1:05:22+40:4319:20
Dennis KarströmFrölunda OLej godkänd
Johan HöglundFK Herkulesej godkänd
Arvid HammarFrölunda OLej start

D14

2 600 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kajsa JungbjerGöteborg/Majorna OK21:498:23
2Agnes SpånérSävedalens AIK22:15+0:268:33
3Sara AlmehedFrölunda OL22:28+0:398:38
4Lina SundqvistOK Tranan22:37+0:488:41
5Emma RenbergSävedalens AIK22:40+0:518:43
6Tilla Farnes HennumLierbygda OL22:45+0:568:45
7Linnea KjellssonFalkenbergs OK23:46+1:579:08
8Synne Eide RappRaumar OL24:10+2:219:17
9Malin SandstadSp. kl. Freidig Trondheim24:30+2:419:25
10Linnea GustafssonOK Gynge24:37+2:489:28
11Emma AnderssonIK Dran25:22+3:339:45
12Hanna JohanssonFK Friskus-Varberg26:36+4:4710:13
13Klara AnderssonIK Dran26:50+5:0110:19
14Jonna HalonenFjärås AIK29:07+7:1811:11
15Helena HagströmFalkenbergs OK30:13+8:2411:37
16Tove LindOK Lindena40:36+18:4715:36
17Felicia CarlssonIK Trenne Ullared45:24+23:3517:27
18Ebba BengtssonOK Lindena49:14+27:2518:56

H14

2 810 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ivar SörqvistMarkbygdens OK18:176:30
2Nils AlexanderssonStora Tuna OK20:48+2:317:24
3Daniel AnderssonOK Löftan21:19+3:027:35
4Anton BobergIF Rigor25:09+6:528:57
5Jonas TofteredIF Rigor25:22+7:059:01
6Loke AgmarkenHalmstad OK25:24+7:079:02
7Fredrik JohanssonOK Nackhe27:12+8:559:40
8Edvin CarlssonMarkbygdens OK28:08+9:5110:00
9Adam BrobergIF Rigor28:50+10:3310:15
10August BengtssonOK Nackhe28:59+10:4210:18
11Björn SamuelssonIK Trenne Ullared31:11+12:5411:05
12Martin SkyggesonOK Nackhe56:11+37:5419:59
Joel FlakbergIFK Göteborgej start

D12

2 490 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisa DammvikStora Tuna OK17:417:06
2Johanna RundqvistOK Nackhe18:38+0:577:28
3Emelie SvenssonIF Rigor19:32+1:517:50
4Felizia Wikner-ZienkiewiczIF Rigor21:34+3:538:39
5Agnes BobergIF Rigor21:35+3:548:40
6Hanna BoquistIK Uven21:44+4:038:43
7Nora HallJärla Orientering22:43+5:029:07
8Elvira JohanssonFK Friskus-Varberg23:51+6:109:34
9Felicia JohanssonOK Nackhe25:10+7:2910:06
10Julia ThuressonBurseryds IF25:11+7:3010:06
11Malin LarssonOK Nackhe26:51+9:1010:46
12Amanda CarlssonIK Trenne Ullared26:58+9:1710:49
13Agnes AspMölndal Outdoor IF30:28+12:4712:14
14Johanna NilssonOK Löftan30:55+13:1412:24
15Ebba HjertbergIK Ymer33:06+15:2513:17
16Vera BogrenSundbybergs IK38:30+20:4915:27
Elin GustafssonOK Gyngeej start

H12

2 530 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle SörqvistMarkbygdens OK19:027:31
2Magnus D JohanssonOK Löftan19:16+0:147:36
3Tim JohanssonFK Friskus-Varberg19:37+0:357:45
4Viktor CarlssonIK Trenne Ullared25:29+6:2710:04
5Nils HammarFrölunda OL27:44+8:4210:57
6Filip SvenssonOK Löftan30:41+11:3912:07
7Daniel GlimténOK Löftan37:45+18:4314:55
8Filip BengtssonOK Lindena43:47+24:4517:18
9Alvin Martinsson GrbicMölndal Outdoor IF48:48+29:4619:17

D10

2 250 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Matilda RundqvistOK Nackhe18:278:12
2Anna FlakbergIFK Göteborg18:46+0:198:20
3Emma LingJönköpings OK20:27+2:009:05
4Kristine Eide RappRaumar OL21:17+2:509:27
5Hanne Eide RappRaumar OL21:49+3:229:41
6Kajsa BogrenSundbybergs IK23:14+4:4710:19
7Elin CarlssonIK Trenne Ullared23:26+4:5910:24
8Alma HjertbergIK Ymer26:22+7:5511:43
9Pernilla GustafssonFK Friskus-Varberg27:23+8:5612:10
10Kajsa WestmanFK Friskus-Varberg28:04+9:3712:28

H10

2 250 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Søren Thrane ØdumOK Øst Birkerød16:187:14
2Josef HelanderOK Roxen17:00+0:427:33
3Oscar KjellssonFalkenbergs OK19:09+2:518:30
4Jesper JohanssonOK Löftan20:39+4:219:10
5Noah BechtelFK Friskus-Varberg20:51+4:339:16
6Erik LingJönköpings OK23:03+6:4510:14

D35

3 320 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Caroline JönssonFK Friskus-Varberg30:079:04
2Weronica ZederinOK Nackhe31:58+1:519:37
3Agnes SvenssonSävedalens AIK34:40+4:3310:26
4Cecilia FlakbergIFK Göteborg55:22+25:1516:40
Sylvia KarlssonOK Lindenaej godkänd

H35

4 160 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus HanssonOK Löftan38:009:08
2Henrik BechtelFK Friskus-Varberg48:36+10:3611:40
3Martin UddMarkbygdens OK51:21+13:2112:20
4Johan LovestrandLaholms IF OK58:47+20:4714:07

D40

3 020 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carina GustafssonOK Gynge28:339:27
2Anna ErikssonOK Landehof29:57+1:249:55
3Berit BengtssonOK Lindena32:56+4:2310:54
4Ingrid Eide RappRaumar OL35:39+7:0611:48
5Malin JohanssonFK Friskus-Varberg38:54+10:2112:52
6Catarina BengtssonOK Nackhe42:49+14:1614:10
7Lena ThuressonBurseryds IF48:31+19:5816:03
8Kajsa NordinOK Tranan51:15+22:4216:58
Izabell BirklinOK Kåreej godkänd
Britta KjellssonFalkenbergs OKej godkänd
Charlotta BerggrenTolered-Utby Ol-klubbej start
Hanne SandstadSp. kl. Freidig Trondheimej start

H40

3 610 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kenth GustafssonOK Nackhe29:398:12
2Anders AspMölndal Outdoor IF29:56+0:178:17
3Martin SvenssonMarkbygdens OK30:26+0:478:25
4Anders LingJönköpings OK31:38+1:598:45
5Jim AxmalmSävedalens AIK32:33+2:549:00
6Stefan AgmarkenHalmstad OK33:17+3:389:13
7Timo HämäläinenDelta33:36+3:579:18
8Øystein RappRaumar OL34:12+4:339:28
9Gert JohanssonFK Friskus-Varberg34:25+4:469:32
10Bo HerderssonMarkbygdens OK35:28+5:499:49
11Håkan HansonFalkenbergs OK36:51+7:1210:12
12Stefan TisellIK Stern39:04+9:2510:49
13Stefan NordinOK Tranan40:41+11:0211:16
14Mikael GustafssonOK Gynge43:26+13:4712:01
15Peter KjellssonFalkenbergs OK44:31+14:5212:19
16Jürgen ZiescheLOK Berlin45:57+16:1812:43
17Johan HanssonOK Löftan47:32+17:5313:10
18Ingemar BlomIK Uven51:20+21:4114:13
19Anders GustavssonFK Friskus-Varberg56:48+27:0915:44
20Michael FrenzelLOK Berlin1:03:12+33:3317:30
Stefan GunnarssonOK Lindenaej start
Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OLej start

D45

2 770 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Susanne JohanssonFjärås AIK34:4012:30
2Lena ErikssonElfsborg SOK35:31+0:5112:49
3Karin GreilertHaninge SOK37:16+2:3613:27
4Lotta SchurmannHylte OK39:25+4:4514:13
5Anne-Karine Wang HaflanNydalens SK40:54+6:1414:45
6Ing-Marie SamuelssonIK Trenne Ullared41:14+6:3414:53
7Ulrika JohanssonOK Löftan45:23+10:4316:23
8Katarina AlmehedFrölunda OL47:04+12:2416:59
9Carina AnderssonFK Friskus-Varberg49:58+15:1818:02

H45

3 420 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus ØdumOK Øst Birkerød26:077:38
2Per FlakbergIFK Göteborg27:02+0:557:54
3Mårten WikströmHalmstad OK27:38+1:318:04
4Kim Farnes HansenLierbygda OL28:03+1:568:12
5Christer BorgGöteborg/Majorna OK29:39+3:328:40
6Owe AnderssonOK Löftan31:40+5:339:15
7Jan ThuressonBurseryds IF32:34+6:279:31
8Magnus WideFrölunda OL33:09+7:029:41
9Lars GreilertHaninge SOK34:13+8:0610:00
10Stefan HammarFrölunda OL36:17+10:1010:36
11Eric TofteredIF Rigor36:49+10:4210:45
12David GabrielssonSävedalens AIK37:10+11:0310:52
13Johan WannbergIK Omega37:58+11:5111:06
14Leif HagmanIK Uven39:28+13:2111:32
15Jan GrahnIK Uven39:39+13:3211:35
16Peter BadenfeltFalkenbergs OK41:01+14:5411:59
17Per JohanssonOK Reftele42:00+15:5312:16
18Christer NordOskarströms OK44:38+18:3113:03
19Per SundqvistOK Tranan44:55+18:4813:08

D50

2 670 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anne UddMarkbygdens OK30:2311:22
2Gunhild HennumLierbygda OL30:31+0:0811:25
3Elisabeth Meum JohansenOK Moss34:27+4:0412:54
4Christina SöderblomÄtrans IF34:34+4:1112:56
5Elisabet MånssonOK Löftan38:56+8:3314:34
6Catarina ÅkerströmFK Herkules39:56+9:3314:57
7Susanne EickhoffSävedalens AIK56:17+25:5421:04
8Monika NilssonOK Alehof56:23+26:0021:07
9Carina WiströmSävedalens AIK56:50+26:2721:17
Marianne ThorssonIK Trenne Ullaredej godkänd
Karin HelmertzFrölunda OLej start

H50

3 130 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kjell AnderssonSävedalens AIK25:308:08
2Lennart JosefssonRydboholms SK26:28+0:588:27
3Mats LindqvistSävedalens AIK27:56+2:268:55
4Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb28:22+2:529:03
5Bengt HallJärla Orientering28:42+3:129:10
6Anders SpånérSävedalens AIK29:38+4:089:28
7Lars NorénGöteborg/Majorna OK32:45+7:1510:27
8Thomas AttforsSävedalens AIK33:37+8:0710:44
9Anders HallJärla Orientering33:48+8:1810:47
10Martin EickhoffSävedalens AIK39:23+13:5312:34
11Morten JohansenOK Moss43:20+17:5013:50
12Ulf SundinGöteborg/Majorna OK43:23+17:5313:51
13Anders LarssonOK Nackhe45:02+19:3214:23
14Per-Martin JohanssonIF Rigor45:07+19:3714:24
15Lars ErikssonMarkbygdens OK45:24+19:5414:30
16Benny JohanssonOK Reftele1:01:26+35:5619:37
Dag SvenssonHylte OKej godkänd

D55

2 560 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anita AntonssonOK Löftan27:3410:46
2Ingela NelsénFalkenbergs OK28:46+1:1211:14
3Titti BergendahlOK Måsen31:00+3:2612:06
4Ulla NiklassonMarkbygdens OK34:08+6:3413:20
5Marita LarssonMarkbygdens OK36:59+9:2514:26
6Brith MohlinIK Stern1:07:59+40:2526:33
Margareta SchölinTockarps IKej start

H55

3 010 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tomas GeorgssonOK Nackhe25:578:37
2Einar JensenNydalens SK26:03+0:068:39
3Göran NilssonSnättringe SK26:11+0:148:41
4Yngve NorellFrölunda OL26:26+0:298:46
5Björn NilssonOK Nackhe29:39+3:429:51
6Björn-Olof WaldemarssonOK Nackhe29:53+3:569:55
7Håkan AnderssonMarkbygdens OK31:03+5:0610:18
8Bernt AnderssonIF Rigor33:50+7:5311:14
9Stig-Ove DjurbäckMarkbygdens OK39:46+13:4913:12
10Per ArnellMarkbygdens OK41:29+15:3213:46
11Bo MånssonOK Löftan46:42+20:4515:30
12Alf B JohanssonFK Friskus-Varberg47:26+21:2915:45
13Tor UddMarkbygdens OK52:41+26:4417:30
14Ingemar CarlssonSävedalens AIK59:23+33:2619:43
Torbjörn OlssonGöteborg/Majorna OKej godkänd
Ingemar BjörkmanGöteborg/Majorna OKej start

D60

2 340 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria NordwallOK Kolmården31:0013:14
2Karin AxelssonIK Uven31:58+0:5813:39
3Maria NorellFrölunda OL34:27+3:2714:43
4Rosa JohanssonIK Uven36:41+5:4115:40
5Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb41:02+10:0217:32
6Birgitta ErikssonFK Friskus-Varberg41:10+10:1017:35
7Inger Alice EismarkIFK Göteborg1:05:23+34:2327:56
8Sinikka KukkohoviAnderstorps OK1:07:57+36:5729:02
Elisabeth RosénGöteborg/Majorna OKej godkänd
Ulla BjörkmanIK Ymerej start
Eva BlomströmIK Sternej start

H60

3 000 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ove ThorssonIK Trenne Ullared29:349:51
2Karl Uno AnderssonFalkenbergs OK33:37+4:0311:12
3Stig JohanssonBredaryds SOK34:26+4:5211:28
4Sven-Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb34:42+5:0811:34
5Kent JogelandIK Ymer37:27+7:5312:29
6Hans AntonssonOK Löftan38:19+8:4512:46
7Christer SamuelssonOK Löftan38:21+8:4712:47
8Gösta ErikssonFK Friskus-Varberg40:41+11:0713:33
9Per-Olof AnderssonMarkbygdens OK41:26+11:5213:48
10Sten BlomströmIK Stern41:51+12:1713:57
11Hans Morgan CarlssonIFK Göteborg43:48+14:1414:36
12Rune EliassonFalkenbergs OK44:07+14:3314:42
13Sture GrytheimElfsborg SOK44:14+14:4014:44
14Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubb45:36+16:0215:12
15Rolf OlofssonFK Friskus-Varberg47:04+17:3015:41
16Kjell JeppsonIF Rigor47:33+17:5915:51
17Claes LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb47:45+18:1115:55
18Björn EngstenOK Rodhen52:56+23:2217:38
19Sten HelmertzFrölunda OL56:15+26:4118:45
20Lars-Olov DahlbergOK Landehof1:00:01+30:2720:00
Anders MohlinIK Sternej godkänd
Bill SchölinTockarps IKej start

D65

2 210 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christina SchedwinIK Stern25:4911:40
2Ulla LindheIK Stern27:02+1:1312:13
3Gunnel SvenssonIK Ymer27:12+1:2312:18
4Britt RangertIK Ymer27:43+1:5412:32
5Ann-Britt JohanssonIK Stern30:30+4:4113:48
6Ingrid Rex WallströmIK Uven31:20+5:3114:10
7Berit BobergIF Rigor36:37+10:4816:34
8Maja-Lisa HanssonOK Lindena39:45+13:5617:59
9Marie-Louise LundströmOK Löftan41:17+15:2818:40
10Inga GustavssonIK Uven44:33+18:4420:09
11Ing-Mari LarssonOK Löftan46:43+20:5421:08
Berit ByströmOK Virdarnaej godkänd
Margareta NobornSundsvalls OKej godkänd

H65

2 750 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingemar LindblomIFK Göteborg28:0810:13
2Stig-Ove TollIK Stern29:14+1:0610:37
3Lars TuvessonUlricehamns OK30:32+2:2411:06
4Per KnubbeMarkbygdens OK31:02+2:5411:17
5Henrik HvoslefIK Stern31:05+2:5711:18
6Göran BengtssonTockarps IK31:07+2:5911:18
7Lennart BernhedTolered-Utby Ol-klubb32:50+4:4211:56
8Christer WestbergIFK Göteborg34:35+6:2712:34
9Rolf JakobssonAlfta-Ösa OK35:25+7:1712:52
10Karl-Axel JohanssonIK Uven35:55+7:4713:03
11Anders BjörnbergFrölunda OL36:05+7:5713:07
12Thomas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb36:07+7:5913:08
13Lars-Göran MolinMarkbygdens OK37:09+9:0113:30
14Kenneth RosénGöteborg/Majorna OK37:22+9:1413:35
15Pär-Erik JohanssonMarkbygdens OK38:37+10:2914:02
16Erling SvenssonIK Trenne Ullared38:40+10:3214:03
17Jan LarssonSävedalens AIK39:16+11:0814:16
18Lennart GustavssonIK Uven39:42+11:3414:26
19Hans C JohanssonIK Stern40:48+12:4014:50
20Gösta LindqvistOK Löftan42:39+14:3115:30
21Acke WåhlanderGöteborg/Majorna OK43:34+15:2615:50
22Bertil BengtssonFalkenbergs OK43:58+15:5015:59
23Bengt-Åke SvenssonIK Ymer45:01+16:5316:22
24Sune MentorGöteborg/Majorna OK45:39+17:3116:36
25Ingvar BengtssonOskarströms OK49:40+21:3218:03
Waste ByströmOK Virdarnaej godkänd
Leif BjörkmanIK Ymerej start
Lars-Göran AxmalmSävedalens AIKej start

D70

1 940 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gudrun BromanGöteborg/Majorna OK32:1916:39
2Lisbeth BernhedTolered-Utby Ol-klubb32:49+0:3016:54
3Vivi-Anne BylundRydboholms SK40:46+8:2721:00
4Gunnel BörjessonIK Uven48:03+15:4424:46
Inger HallbergIK Uvenej start

H70

2 290 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rune ArvidssonMarkbygdens OK24:5610:53
2Göran OlofssonFjärås AIK28:04+3:0812:15
3Magne HagströmFrölunda OL29:07+4:1112:42
4Håkan SkogumMarkbygdens OK32:22+7:2614:08
5Roland AasaIK Uven33:49+8:5314:46
6Stellan HelgessonMarkbygdens OK40:20+15:2417:36
7Bengt HanssonOK Löftan43:50+18:5419:08
8Ingmar ErikssonFalkenbergs OK43:56+19:0019:11
9JB LarssonOK Löftan45:10+20:1419:43
10Melvin KristiansenIF Rigor58:24+33:2825:30

D75

1 780 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inez JohanssonOK Nackhe36:2620:28
2Vera TofteredIF Rigor41:49+5:2323:29
3Anna-Lisa BerglundSävedalens AIK42:23+5:5723:48
4Inga-Lisa JohanssonFjärås AIK42:32+6:0623:53
5Gudrun WallinKinnaströms SK46:03+9:3725:52
6Gunvor HåkanssonMarkbygdens OK48:19+11:5327:08
7Anna-Lisa AnderssonIK Trenne Ullared49:56+13:3028:03

H75

1 960 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils GrannKristinehamns OK26:0313:17
2Karl-Eric WannbergIK Omega36:06+10:0318:25
Carl-Henrik HallbergIK Uvenej start

H80

1 770 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bertil JohanssonMarkbygdens OK26:4415:06
2Sven AnderssonOK Stigen30:48+4:0417:24
3Lars Erik AronsonIF Rigor34:12+7:2819:19
4Bo TyvikI 15 IF41:46+15:0223:35
5Björn BromanGöteborg/Majorna OK42:09+15:2523:48

Inskolning

1 660 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Hugo ArvidssonIF Rigorfullföljt
Melwin ArvidssonIF Rigorfullföljt
Moa BergqvistKorsnäs IF OKfullföljt
Moa BirkebaekStora Tuna IK SKfullföljt
Emma BlickanderOK Löftanfullföljt
Anton BlomqkvistMarkbygdens OKfullföljt
Filip CarlqvistFK Friskus-Varbergfullföljt
Love DäldehögFjärås AIKfullföljt
Lisa ErikssonOK Landehoffullföljt
Evelina GlänneskogKlubblösfullföljt
Gabriel GlänneskogKlubblösfullföljt
Klara GrahnElfsborg SOKfullföljt
Stina GrahnElfsborg SOKfullföljt
Gustav GrändbornKlubblösfullföljt
Viola GrändbornKlubblösfullföljt
Casper GunnarssonOK Lindenafullföljt
Johan GunnarssonOK Lindenafullföljt
Filip HanssonOK Löftanfullföljt
Melwin JohansenFK Friskus-Varbergfullföljt
Tobias JohanssonOK Löftanfullföljt
Ludvig LangeOK Ravinenfullföljt
Molly LindOK Lindenafullföljt
Sandra LingJönköpings OKfullföljt
Albin LönngrenOK Löftanfullföljt
Jakob MobergOK Löftanfullföljt
Oskar MobergOK Löftanfullföljt
Maja NordinOK Trananfullföljt
Elias PeterssonIK Ymerfullföljt
Elin PeterssonIK Ymerfullföljt
Ella PetterssonSävedalens AIKfullföljt
Jens SchenströmOK Gläntanfullföljt
Joel SchenströmOK Gläntanfullföljt
Arvid SkeppIFK Göteborgfullföljt
Casper SkeppIFK Göteborgfullföljt
Ester StrömbomElfsborg SOKfullföljt
Lovisa SundholmOK Löftanfullföljt
Johan Wall JungbjerGöteborgs SKfullföljt
Linus ZederinOK Nackhefullföljt
Hugo ÅkerbergOK Löftanfullföljt
Alva ÖsterlinSävedalens AIKfullföljt
Isak BengtssonOK Lindenaej godkänd
Emil WestmanFK Friskus-Varbergej start

U1

1 670 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja BergqvistKorsnäs IF OK14:568:56
2Oscar CarlssonIK Trenne Ullared15:12+0:169:06
3Joel BerntssonIF Rigor15:28+0:329:15
4Johanna SvenssonOK Löftan15:40+0:449:22
5Jonathan RundqvistOK Nackhe16:02+1:069:36
6Alex JohanssonFK Friskus-Varberg16:31+1:359:53
7Sandra RymarkFK Friskus-Varberg16:34+1:389:55
8Axel BechtelFK Friskus-Varberg17:01+2:0510:11
9Hanna CarlqvistFK Friskus-Varberg17:02+2:0610:11
10Viktor HanssonOK Löftan19:12+4:1611:29
11Ida BlickanderOK Löftan19:57+5:0111:56
12Karl WestmanFK Friskus-Varberg20:21+5:2512:11
13Anna SvenssonIF Rigor21:02+6:0612:35
14Oscar OlinIK Hakarpspojkarna23:21+8:2513:58
15Emma OlinIK Hakarpspojkarna23:47+8:5114:14
16Emma EliassonFK Friskus-Varberg23:56+9:0014:19
17Julia ArvidssonIF Rigor25:38+10:4215:20
18Vilmer Martinsson GrbicMölndal Outdoor IF26:50+11:5416:04

U2

2 250 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice BjörkqvistFrölunda OL17:577:58
2Lars SandstadSp. kl. Freidig Trondheim17:58+0:017:59
3Filip KlingbergOK Alehof18:28+0:318:12
4Elin FlakbergIFK Göteborg19:09+1:128:30
5Hanna RymarkFK Friskus-Varberg19:15+1:188:33
6Alfred ErdeliusIF Rigor21:30+3:339:33
7Ida ErikssonOK Landehof21:50+3:539:42
8Elsa AspMölndal Outdoor IF29:02+11:0512:54
9Anna HagstrandBurseryds IF31:05+13:0813:48
10Elsa BobergIF Rigor33:13+15:1614:45
11Maja BremerBoxholm-Mjölby OL38:30+20:3317:06

U3

2 540 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Izabel Wikner-ZienkiewiczIF Rigor30:4712:07
2Lisa SamuelssonIK Ymer34:28+3:4113:34
3Gustav CarlssonMarkbygdens OK36:19+5:3214:17
4Josefine JohanssonFK Friskus-Varberg37:08+6:2114:37
5Celicia JohanssonFK Friskus-Varberg40:18+9:3115:51
6Adam BremerBoxholm-Mjölby OL41:04+10:1716:10
7Noa HendenIF Rigor44:42+13:5517:35
8Jonathan LindOK Lindena48:30+17:4319:05
9Oskar GranOK Lindena48:33+17:4619:06
10Moa BäckströmIF Rigor54:20+23:3321:23

U4

2 670 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara AnderssonMarkbygdens OK41:4115:36

Öppen 1

2 250 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tilde EdhOK Landehof21:249:30
2Ida VartiaOK Löftan22:21+0:579:56
3Oscar Wall JungbjerGöteborgs SK24:24+3:0010:50
4Ayan LingJönköpings OK24:42+3:1810:58
5Lena EliassonOskarströms OK25:57+4:3311:32
6Oskar HåkanssonOK Nackhe26:02+4:3811:34
7Anna JohanssonVeddige27:38+6:1412:16
8Laila GrannKristinehamns OK30:08+8:4413:23
9Catharina BorinOK Nackhe31:19+9:5513:55
10Lars EdbergOK Nackhe31:22+9:5813:56
11Josefine HahnIF Rigor33:46+12:2215:00
12Nils AnderssonMarkbygdens OK36:06+14:4216:02
13Agnes SundholmOK Löftan40:43+19:1918:05
14Lotta AnsbölFK Friskus-Varberg42:41+21:1718:58
15Pia HolménHylte OK42:45+21:2119:00
16Wilma HagmanFjärås AIK52:08+30:4423:10
17Willy SvenssonKinnaströms SK54:47+33:2324:20
17Christer SalomonssonKinnaströms SK54:47+33:2324:20
19Lilian SvenssonKinnaströms SK54:51+33:2724:22
Sven HåkanssonMarkbygdens OKej godkänd

Öppen 2

2 700 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linda NilssonÄtrans IF30:3211:18
2Katarina VartiaOK Löftan31:07+0:3511:31
3Jonas JohanssonOK Nackhe34:42+4:1012:51
4Helene JohanssonOK Nackhe34:55+4:2312:55
5Kicki WestmanFK Friskus-Varberg37:52+7:2014:01
6Johan BerköAnderstorps OK38:45+8:1314:21
7Josefine FranssonOK Landehof40:28+9:5614:59
8Filip TuresonMarkbygdens OK43:36+13:0416:08
9Gustav DavidssonKlubblös44:01+13:2916:18
10Mattis AbrahamssonMarkbygdens OK47:46+17:1417:41
11Ivar TengnérFK Friskus-Varberg48:29+17:5717:57
12Marita JohanssonMarkbygdens OK50:31+19:5918:42
13Moa M-HenningssonIK Trenne Ullared50:36+20:0418:44
14Håkan RundquistOK Nackhe51:28+20:5619:03
15Hanna BäckströmIF Rigor52:08+21:3619:18
16Emma BäckströmIF Rigor52:09+21:3719:18
17Åke ErikssonHylte OK54:26+23:5420:09
18Clara HenningssonIK Trenne Ullared54:30+23:5820:11
19Carina SalomonssonKinnaströms SK56:02+25:3020:45
20Marcus EdhOK Landehof56:35+26:0320:57
21Victor HagmanFjärås AIK58:06+27:3421:31
22Karin GranbergMarkbygdens OK58:48+28:1621:46
22Marie LarssonKlubblös58:48+28:1621:46
24Anders AnderssonMarkbygdens OK59:49+29:1722:09
25Sophie WiströmGöteborg 1:04:16+33:4423:48
26Rebecka HollIFK Göteborg1:05:55+35:2324:24
27Elisabeth HagbergFK Friskus-Varberg1:06:28+35:5624:37
28Lena BengtssonKlubblös1:08:13+37:4125:15
29Desireé AnderssonIK Dran1:27:34+57:0232:25
Mary LarnerGöteborg/Majorna OKej godkänd

Öppen 4

2 910 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Josefina BerntssonKlubblös37:4712:59
2Gunilla KarlssonIK Trenne Ullared38:44+0:5713:18
3Ella StrömbomElfsborg SOK39:17+1:3013:29
4Katarina Rydén MarkinhuhtaGöteborgs SK39:18+1:3113:30
5Annika AasaIK Uven42:13+4:2614:30
6Mats LarssonKlubblös44:42+6:5515:21
7Bernt JohanssonÄtrans IF45:37+7:5015:40
8Christina BjörkqvistFrölunda OL48:09+10:2216:32
9Emelie UddMarkbygdens OK48:18+10:3116:35
10Margareta BengtssonOK Gläntan50:04+12:1717:12
11Oskar JohanssonVeddige51:21+13:3417:38
12Maria JonssonOK Nackhe52:05+14:1817:53
13Barbro BengtssonOskarströms OK54:26+16:3918:42
14Jonas LarssonKlubblös54:55+17:0818:52
15Emmelie GeorgssonOK Nackhe55:56+18:0919:13
16Göte Johansson D-POK Tranan56:14+18:2719:19
17Anna JonssonOK Gläntan57:51+20:0419:52
18Hilma MarkinhuhtaOK Landehof57:52+20:0519:53
19Britt-Marie EkbergOK Orinto59:36+21:4920:28
20Bengt Göran NilssonOK Löftan1:00:02+22:1520:37
21Alf KinnKinnaströms SK1:00:49+23:0220:53
22Christina MalmqvistFalkenbergs OK1:01:51+24:0421:15
23Anita IgerudOK Löftan1:02:44+24:5721:33
24Agneta BöregårdOK Gläntan1:05:43+27:5622:34
25Pia AnderssonFalkenbergs OK1:06:18+28:3122:47
26Alexandra NilssonOK Löftan1:07:08+29:2123:04
27Ingrid AnderssonIF Rigor1:07:52+30:0523:19
28Anders BergTolered-Utby Ol-klubb1:11:17+33:3024:29
29Birgitta JohanssonOK Tranan1:11:46+33:5924:39
30Eva JohanssonÄtrans IF1:11:58+34:1124:43
31Henrik SvedbergVeddige1:13:33+35:4625:16
32Totte HolmMarkbygdens OK1:16:51+39:0426:24
33Annika GustafssonOK Nackhe1:21:07+43:2027:52
34Yvonne JungbjerGöteborgs SK1:23:59+46:1228:51
35Hanna PerssonKlubblös1:27:04+49:1729:55
36Arvid JohanssonOK Nackhe1:30:20+52:3331:02
Rune JungbjerGöteborgs SKej godkänd
Cecilia TellqvistFalkenbergs OKej godkänd
Sven-Olof KarlssonIK Ymerej godkänd
Anders AgnvallIK Dranej godkänd
Lasse OlssonIK Trenne Ullaredej godkänd
Helen JohanssonFalkenbergs OKej godkänd

Öppen 5

3 720 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus IvarssonOK Gläntan39:3510:38
2Mikael JohanssonOK Nackhe40:09+0:3410:47
3Fredrik BöregårdOK Gläntan41:18+1:4311:06
4Åsa BobergIF Rigor43:04+3:2911:34
5Patrik G BjörkqvistBrittatorps TK47:07+7:3212:39
6Nils BremerBoxholm-Mjölby OL48:19+8:4412:59
7Stefan PerssonFjärås AIK48:21+8:4612:59
8Peter BrobergIF Rigor48:22+8:4713:00
9Elinor LangeOK Ravinen49:16+9:4113:14
10Göran GustafssonOK Nackhe50:18+10:4313:31
11Fredrik OlinderssonOK Löftan51:05+11:3013:43
12Louise BöregårdOK Gläntan51:14+11:3913:46
13Alexander WeddmarkOK Räven51:47+12:1213:55
14Jakob BremerBoxholm-Mjölby OL51:51+12:1613:56
15Bo JohanssonFK Friskus-Varberg55:05+15:3014:48
16Ulf SkogmanMarkbygdens OK55:35+16:0014:56
17Helena HjertbergIK Ymer55:52+16:1715:01
18Sören BremerBoxholm-Mjölby OL1:00:40+21:0516:18
19Lisa LönngrenOK Löftan1:02:11+22:3616:42
20Monica JohanssonFK Friskus-Varberg1:02:25+22:5016:46
21Christina SchultzOK Löftan1:06:48+27:1317:57
22Tony SchultzOK Löftan1:06:52+27:1717:58
23Anna LarsssonFalkenbergs OK1:07:19+27:4418:05
24Peter HagströmFalkenbergs OK1:07:22+27:4718:06
25Torbjörn ToresonOK Löftan1:09:41+30:0618:43
26Maria VictorssonOK Löftan1:10:51+31:1619:02
27Malin FermOK Löftan1:12:57+33:2219:36
28Göran SylvanIF Rigor1:17:30+37:5520:50
29Filip AnderssonGöteborg 1:18:02+38:2720:58
29Jesper AnderssonMalmö 1:18:02+38:2720:58
31Anna DareliusGöteborg 1:20:32+40:5721:38
32Bo EdespongFK Friskus-Varberg1:21:04+41:2921:47
33Åsa RagnarssonTrönninge IF1:21:09+41:3421:48
34Karl-Henrik LindblomOK Räven1:25:15+45:4022:55
Ulf JohanssonOK Rävenej godkänd
Tommy VartiaOK Löftanej godkänd
Axel StenhammarKlubblösej godkänd

Öppen 7

2 970 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas GrändbornTröne ik26:218:52
2Daniel SvenssonMarkbygdens OK30:42+4:2110:20
3Gunnar MarkinhuhtaGöteborgs SK31:56+5:3510:45
4Pia BirkebækStora Tuna OK33:13+6:5211:11
5Lars BjörfjällBredareds IF34:28+8:0711:36
6Ulf AlmehedFrölunda OL34:31+8:1011:37
7Anders ClaessonBurseryds IF34:54+8:3311:45
8Ivan AnderssonMarkbygdens OK35:19+8:5811:53
9David DjurbäckMarkbygdens OK36:41+10:2012:21
10Ingmar JohanssonFK Friskus-Varberg37:23+11:0212:35
11Ronnie AnderssonFalkenbergs OK37:50+11:2912:44
12Jesper GeorgssonFK Friskus-Varberg38:40+12:1913:01
13Annica C LeireSävedalens AIK39:17+12:5613:13
14Hans KarlssonGöteborg/Majorna OK40:20+13:5913:34
15Kristina Wall JungbjerGöteborgs SK40:23+14:0213:35
16Tobias MullinsSävedalens AIK40:38+14:1713:40
17Sven-Harry SvenssonMarkbygdens OK41:15+14:5413:53
18Thomas BäckströmIF Rigor42:20+15:5914:15
19Kjell EhrencronaIFK Göteborg42:54+16:3314:26
20Frida AnderssonFalkenbergs OK43:01+16:4014:29
21Sven ErikssonOK Landehof43:33+17:1214:39
22Liselotte JohanssonOK Löftan43:36+17:1514:40
23Fredrik CarlqvistFK Friskus-Varberg44:17+17:5614:54
24Monica KnutssonSävedalens AIK44:37+18:1615:01
25Bengt HolménHylte OK46:41+20:2015:43
26Carolina EhrencronaIFK Göteborg48:00+21:3916:09
27Ronny RagnarssonOK Skogshjortarna48:48+22:2716:25
28Sven AlexanderssonStora Tuna IK SK49:56+23:3516:48
29Ola LönngrenOK Löftan50:59+24:3817:09
30Lena OlssonKinnaströms SK51:13+24:5217:14
31Erika AspMölndal Outdoor IF52:02+25:4117:31
32Bo Anders JanssonOK Landehof52:23+26:0217:38
33Jörgen HallbergIK Ymer52:59+26:3817:50
34Steffen HäggströmIF Rigor53:48+27:2718:06
35Lars Erik FägerstenMarkbygdens OK54:57+28:3618:30
36Anna HagströmFalkenbergs OK55:43+29:2218:45
37Johanna MobergOK Löftan55:47+29:2618:46
38Sofia SörqvistMarkbygdens OK56:18+29:5718:57
39Sven-Åke AnderssonIF Rigor57:53+31:3219:29
40Ylva HäggströmIF Rigor1:05:12+38:5121:57
41Jalle StrömbomElfsborg SOK1:05:46+39:2522:08
42Hanna Grahn StrömbomElfsborg SOK1:06:12+39:5122:17
43Lennart OlssonIK Uven1:06:37+40:1622:25
44Rolf ArvidssonIF Rigor1:09:00+42:3923:13
45Helén TofteredIF Rigor1:11:32+45:1124:05
46Maritha HallbergIK Ymer1:15:46+49:2525:30
47Ida AnderssonIK Dran1:18:00+51:3926:15
48Erik JohanssonKlubblös1:41:24+1:15:0334:08
Björn LekmanIF Rigorej godkänd
Sune VikströmIK Uvenej godkänd
Lars-Erik GaddeGöteborg/Majorna OKej godkänd

Öppen 8

4 420 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle WinrothOK Löftan31:227:05
2Jens ThorildSävedalens AIK33:32+2:107:35
3Jan-Olof BogrenSundbybergs IK36:18+4:568:12
4Martin AnderssonSävedalens AIK38:32+7:108:43
5Martin HjertbergIK Ymer38:58+7:368:48
6Kenneth ÖhlundIK Ymer39:13+7:518:52
7Erik ÖsterlinSävedalens AIK43:44+12:229:53
8Stefan OlofssonOK Gisle44:15+12:5310:00
9Emil ErdeliusIF Rigor44:34+13:1210:04
10Kristina Kull ÖsterlinSävedalens AIK44:39+13:1710:06
11Tommy JohnssonOK Nackhe44:51+13:2910:08
12David DäldehögFjärås AIK45:27+14:0510:16
13David HallbergIK Ymer45:38+14:1610:19
14Tobias HåkanssonIK Uven46:38+15:1610:33
15Stefan VorbergOK Landehof47:13+15:5110:40
16Katrin SkeppIFK Göteborg49:04+17:4211:06
17Torbjörn HalvarssonFjärås AIK49:11+17:4911:07
18Henrik SvenssonOK Löftan49:48+18:2611:16
19Jimmy HäggFK Friskus-Varberg51:17+19:5511:36
20Ulrika KarlssonOK Landehof51:43+20:2111:42
21Joakim LindblomVarberg54:06+22:4412:14
22Janna AndreassonVarberg54:38+23:1612:21
23Maria HalvarssonFjärås AIK55:36+24:1412:34
24Mats GustafssonFK Friskus-Varberg56:25+25:0312:45
25Joachim LindqvistTolered-Utby Ol-klubb58:00+26:3813:07
26Per JohanssonOK Löftan58:51+27:2913:18
27Jan-Erik PorathTolered-Utby Ol-klubb1:10:04+38:4215:51
28Pertti HeedOK Orinto1:12:38+41:1616:25
29Göran AnderssonFK Friskus-Varberg1:13:09+41:4716:32
30Kurt EkbergOK Orinto1:14:03+42:4116:45
31Jonas BäckströmIF Rigor1:21:50+50:2818:30
32Tommy PedersenOK Orinto1:24:48+53:2619:11
Fredrik KarlssonOK Landehofej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser