Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Spikcupen #3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Spikcupen #3
Arrangörsorganisation: Västerås SOK
Datum: tisdag 10 februari 2015

Bana 1 2,0km

2 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lill NallgårdVästerås SOK58:3629:18
2Hans SundgrenVästerås RK59:16+0:4029:38
Catarina LarssonVästerås SOKej godkänd
Ida LarssonVästerås SOKej godkänd

Bana 2 AB 4,7km

4 680 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inger GunnarssonVästerås SOK1:05:1013:55
2Gunnar MunkteliusSurahammars SOK1:05:14+0:0413:56
3Noa SjöstrandVästerås SOK1:09:35+4:2514:52
4Frida DanielssonVästerås SOK1:09:43+4:3314:53
5Sara HamreforsVästerås SOK1:19:38+14:2817:00
6Per WadmanVästerås SOK1:20:16+15:0617:09
7Annika DavidssonVästerås SOK1:20:57+15:4717:17
Jan-Olov BergmanVästerås SOKutgått
Stefan TörnqvistVästerås SOKutgått
Erik NallgårdVästerås SOKej start

Bana 3 AB 6,1km

6 070 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan AnderssonVästerås SOK1:03:1810:25
2Henrik WickströmArboga OK1:03:32+0:1410:28
3Andreas MathisenVästerås SOK1:04:27+1:0910:37
4Tomas JonssonVandrarringen1:04:29+1:1110:37
5Henrik OrtmanVästerås SOK1:04:31+1:1310:37
6Martin NorrbomSala OK1:04:44+1:2610:39
7Henrik HamreforsVästerås SOK1:04:45+1:2710:40
8Fredrik HamreforsVästerås SOK1:04:51+1:3310:41
9Terje LundVästerås SOK1:04:55+1:3710:41
10Johan AhlströmVästerås SOK1:05:01+1:4310:42
11Per SundströmVästerås SOK1:06:12+2:5410:54
12August MikaelssonVästerås SOK1:07:46+4:2811:09
13Markus GrätschÄrla IF1:08:11+4:5311:13
14Kristoffer TåqvistVästerås SOK1:09:40+6:2211:28
15Mikael DavidssonVästerås SOK1:11:20+8:0211:45
16Daniel JohannessonVästerås SOK1:12:22+9:0411:55
Sixten TörnqvistVästerås SOKej start

Bana 4 AB 3,2 km

3 160 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kalle SjöströmVästerås SOK44:3414:06
2Emil AhlströmVästerås SOK45:39+1:0514:26
3Tore NallgårdVästerås SOK45:41+1:0714:27
4Peter LjungströmVästerås SOK53:27+8:5316:54
5Anna NorrbomSala OK58:34+14:0018:32
6Jan PalmquistVästerås RK1:09:20+24:4621:56
Joakim AhlströmVästerås SOKej godkänd
Leif ZettervallVästerås SOKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser