Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vinterserien Gubbängen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vinterserien Gubbängen
Arrangörsorganisation: Tumba-Mälarhöjden OK
Datum: söndag 8 februari 2015

Bana A

8 400 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mårten BoströmIFK Lidingö SOK1:01:347:19
2Johan LindqvistTäby OK1:02:33+0:597:26
3Harri KarlssonOK Denseln1:05:19+3:457:46
4Alexander HansenSöders-Tyresö1:05:37+4:037:48
5Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby1:14:18+12:448:50
6Bengt LangelsSkarpnäcks OL1:18:59+17:259:24
7Mattias ÅgrenCentrum OK1:20:25+18:519:34
8Jörgen BatzSkarpnäcks OL1:26:29+24:5510:17
9Claes AnderssonTullinge SK1:26:58+25:2410:21
10Dan GibergTumba-Mälarhöjden OK1:38:42+37:0811:45
Peter LarssonCentrum OKej godkänd

Bana B

6 100 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tomas HolmbergOK Södertörn52:248:35
2Johan ForsstedtSöders-Tyresö53:39+1:158:47
3Lars GreilertHaninge SOK55:48+3:249:08
4Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF56:30+4:069:15
5Per FranzénOK Södertörn1:00:10+7:469:51
6Marita AxelssonOK Ravinen1:02:54+10:3010:18
7Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn1:03:02+10:3810:20
8Staffan ZillingOK Södertörn1:03:32+11:0810:24
9Arne BackOK Södertörn1:06:37+14:1310:55
10Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK1:06:41+14:1710:55
11Lena ÖhmanCentrum OK1:07:09+14:4511:00
12Mats LarssonIFK Enskede1:11:21+18:5711:41
13Janne NilssonCentrum OK1:12:35+20:1111:53
14Tomas HolmbergTumba-Mälarhöjden OK1:17:42+25:1812:44
15Björn BylundIFK Enskede1:37:04+44:4015:54
16Bjarne ErlandssonHammarby IF OF1:43:59+51:3517:02
Bo LauriSnättringe SKej godkänd
Lars ForsstedtSöders-Tyresöej godkänd
Matleena BoströmIFK Lidingö SOKej godkänd

Bana C

4 500 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per ForsgrenTumba-Mälarhöjden OK37:048:14
2Charlotta GibergHellas Orientering39:39+2:358:48
3Roger TinglöfVäsby OK41:06+4:029:08
4Anders GärderudIFK Lidingö SOK43:05+6:019:34
5Mårten LevanderSkarpnäcks OL44:21+7:179:51
6Kjell OhlssonFredrikshofs IF Skid & OK45:13+8:0910:02
7Hanna BrusVästerbergslagens OL47:01+9:5710:26
8Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OK47:37+10:3310:34
9Tommy LindbergHaninge SOK47:45+10:4110:36
10Emma BergqvistJärla Orientering47:53+10:4910:38
11Olle BlomgrenOK Södertörn49:49+12:4511:04
12Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby50:34+13:3011:14
13Bo HedlundIFK Enskede51:13+14:0911:22
14Lotta ValentinGustavsbergs OK52:36+15:3211:41
15Karin GreilertHaninge SOK52:57+15:5311:46
16Linda Spjut-AsplundJärla Orientering53:59+16:5511:59
17Johan KarlstenSolna OK54:16+17:1212:03
18Roland LöfgrenSpårvägens OK58:11+21:0712:55
19Håkan BoijeTurebergs IF1:01:04+24:0013:34
20Staffan ElmhagenSöders-Tyresö1:02:32+25:2813:53
21Roger LarssonSnättringe SK1:03:45+26:4114:10
22Ronny HedlundOK Södertörn1:05:05+28:0114:27
23Aila HalttunenHaninge SOK1:05:28+28:2414:32
24Lars SegerqvistSkarpnäcks OL1:05:54+28:5014:38
25Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben1:06:15+29:1114:43
26Matz LarssonGustavsbergs OK1:09:08+32:0415:21
27Johan KarlssonOK Älvsjö-Örby1:13:35+36:3116:21
28Ingrid GraneliHaninge SOK1:25:19+48:1518:57
Christina NordströmBodens BKej godkänd
Alf Eriksson-LångSöders-Tyresöej godkänd
Ann FranzénOK Södertörnej godkänd
Åke WansölinSöders-Tyresöej godkänd

Bana D

2 900 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan SjökvistSöders-Tyresö34:1911:50
2Filip LindqvistTäby OK36:26+2:0712:33
3Lars PerssonVäsby OK41:08+6:4914:11
4kerstin Jensenklubblös42:32+8:1314:40
5Albert MårdBromma-Vällingby SOK43:44+9:2515:04
6Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK45:14+10:5515:35
7Kenneth BerglundHellas Orientering45:53+11:3415:49
8Kristina TinglöfDegerfors OK46:38+12:1916:04
9Torsten LundborgHammarby IF OF47:26+13:0716:21
10David  Lindholmklubblös49:37+15:1817:06
11Barbro CedérusSnättringe SK50:05+15:4617:16
12Sten BergstrandSkogsluffarnas OK51:59+17:4017:55
13Anna GreilertHaninge SOK53:49+19:3018:33
14Saga MårdBromma-Vällingby SOK57:12+22:5319:43
15Emma Stremanklubblös59:31+25:1220:31
16Gunvor GranathOK Södertörn1:11:52+37:3324:46
17Agneta PorkénFredrikshofs IF Skid & OK1:44:13+1:09:5435:56
Mats JonssonBromma-Vällingby SOKej godkänd
Måns Edgrenklubblösej godkänd

Bana E

2 900 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rune RådeströmSnättringe SK36:3212:35
2Kjell HolmbergOK Södertörn42:38+6:0614:42
3Börje PahlénSöders-Tyresö44:58+8:2615:30
4Lars CedérusSnättringe SK46:17+9:4515:57
5Björn StoltOK Ravinen48:30+11:5816:43
6Börje Lenasklubblös49:14+12:4216:58
7Mats LundbladTäby OK49:41+13:0917:07
8Gunnar BramstenSundbybergs IK50:56+14:2417:33
9Krister AnderssonATG51:41+15:0917:49
10Bertil GeliusSnättringe SK54:18+17:4618:43
11Lars NordSödertälje IF56:42+20:1019:33
12Ulf EskilssonOK Södertörn57:15+20:4319:44
13Margareta WadinOK Älvsjö-Örby57:23+20:5119:47
14Jörgen WidlundNynäshamns OK1:00:35+24:0320:53
15Ing-Marie BackOK Södertörn1:00:58+24:2621:01
16Ingvar JanssonSundbybergs IK1:02:52+26:2021:40
17Åke LewanderSkarpnäcks OL1:03:20+26:4821:50
18Olof RudinTumba-Mälarhöjden OK1:06:18+29:4622:51
19Tina ZillingOK Södertörn1:07:50+31:1823:23
20Solveig DillmanHammarby IF OF1:10:44+34:1224:23
21Britt ErikssonHammarby IF OF1:10:51+34:1924:25
22Ebba-Lisa FlygarTullinge SK1:11:20+34:4824:35
23Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby1:11:43+35:1124:43
24Thomas  KarlssonOK Älvsjö-Örby1:13:51+37:1925:27
25Hans CarlssonHellas Orientering1:19:44+43:1227:29
Richard WelanderOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Evy NordSödertälje IFej godkänd
Berit LindungerHaninge SOKej godkänd
Lars NordinSolna OKej godkänd

Bana F

4 600 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bo NorbäckTullinge SK58:0212:36
2Helena PerssonCentrum OK1:01:35+3:3313:23
3Lars ÖhmanSöders-Tyresö1:12:25+14:2315:44
4Johan GärderudIFK Lidingö SOK1:14:14+16:1216:08
5Leif HermundstadSnättringe SK1:23:19+25:1718:06
6Stefanie AhlströmCentrum OK1:45:11+47:0922:51

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser