Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Gotlands 3-dagars, etapp 1, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Gotlands 3-dagars
Arrangörsorganisation: Gotlands Bro OK
Datum: tisdag 12 juli 2016 - torsdag 14 juli 2016

Etapp 1, medelEtapp 2, medelEtapp 2, medel (totalt)Etapp 3, lång, jaktstartEtapp 3, lång, jaktstart (totalt)

D21 Elit

4 990 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena KarlssonIFK Lidingö SOK35:367:08
2Linnea GustafssonVisborgs OK38:44+3:087:45
3Lena EliassonDomnarvets GOIF39:23+3:477:53
4Jenny WesterberghRasbo IK41:25+5:498:17
5Kristin OlovssonRehns BK41:55+6:198:24
6Sofia ForsgrenOK Skogsfalken43:53+8:178:47
7Maria Von SchmalenséeAttunda OK46:23+10:479:17
8Madelene AllmungsLeksands OK47:17+11:419:28
9Emma LindgrenVisborgs OK47:39+12:039:32
10Sofie LandqvistKöping-Kolsva OK47:42+12:069:33
11Karin E GustafssonHagaby GoIF Örebro50:46+15:1010:10
12Louise MarkstedtOK Södertörn51:14+15:3810:16
13Anna SameliusVisborgs OK53:02+17:2610:37
14Susanna ForsellMotala AIF OL54:40+19:0410:57
15Sanna BatzSkarpnäcks OL55:14+19:3811:04
16Eva GustafssonHagaby GoIF Örebro1:02:30+26:5412:31
Josefine KlintbergOK Ravinenej start

H21 Elit

5 330 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jakob LööfMalungs OK Skogsmårdarna33:196:15
2Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarna34:03+0:446:23
3Ludwig LjungqvistIK Hakarpspojkarna35:26+2:076:38
4Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOK35:35+2:166:40
5Victor ImarkTullinge SK36:41+3:226:52
6Jörgen OhlinTullinge SK37:23+4:047:00
7Brent GodmanGotlands Bro OK37:41+4:227:04
8Ewan McCarthyBadenoch and Strathspey OC37:53+4:347:06
9Christoffer SchönningJärfälla OK38:35+5:167:14
10Josh BeechOK Södertörn38:36+5:177:14
11Niklas WraneSöders-Tyresö38:48+5:297:16
12Martin BellanderGustavsbergs OK39:09+5:507:20
13Max SuderbysIF Hagen39:29+6:107:24
14Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OF39:32+6:137:25
15Emil LauriJärla Orientering39:36+6:177:25
16Arvid VågIFK Göteborg39:51+6:327:28
17Fredrik LindgrenIK Hakarpspojkarna39:57+6:387:29
18Andreas NikolaussonVisborgs OK39:59+6:407:30
19Erik PetterssonOK Linné40:04+6:457:31
20Anton WibergOK Skogsfalken40:05+6:467:31
21Oskar AndrénOK Tisaren40:31+7:127:36
22Alexander NilssonGotlands Bro OK40:44+7:257:38
23Markus FredlundTullinge SK41:22+8:037:45
24Per AspegrenOK Kontinent41:56+8:377:52
25Andreas LiljegrenGotlands Bro OK44:22+11:038:19
26Oskar HöglundMotala AIF OL44:58+11:398:26
27Fredrik JohanssonOK Skogsstjärnan46:26+13:078:42
28Ulrik ImbergOK Linné48:31+15:129:06
29Henrik Drange RuudRøyken O-lag49:29+16:109:17
30Hugo DahlbergHaninge SOK50:38+17:199:29
31Anders KallingsVisborgs OK53:51+20:3210:06
Alexander HansenSöders-Tyresöej godkänd

D20 Elit

3 890 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Louise LundgrenVäxjö OK31:088:00
2Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF32:59+1:518:28
3Amanda BerggrenTullinge SK33:56+2:488:43
4Moa GustafssonUddevalla OK35:13+4:059:03
5Kristin BomanGävle OK38:52+7:449:59
6Lina FredrikssonKorsnäs IF OK41:55+10:4710:46
7Frida JunegardTullinge SK1:00:42+29:3415:36

H20 Elit

4 530 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas SundqvistTullinge SK32:147:06
2Lucas SundbladEksjö SOK35:33+3:197:50
3Nils GumaeliusWaxholms OK36:30+4:168:03
4David DahlVisborgs OK45:32+13:1810:03
5Lars OlovssonRehns BK46:58+14:4410:22
Anton GumaeliusWaxholms OKej godkänd
Frej HeggSvaide Roma SOKej start

D18 Elit

3 690 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fanny SundbladEksjö SOK30:318:16
2Emma DjerfLerums SOK32:45+2:148:52
3Sandra BoströmOK Linné32:57+2:268:55
4Julia RajanIFK Lidingö SOK33:20+2:499:02
5Tova HermodssonLunds OK34:17+3:469:17
6Moa WestbladOK Ravinen34:18+3:479:17
7Vilma KarlssonSnättringe SK34:32+4:019:21
8Malin NymanOK Tyr35:05+4:349:30
9Ronja JungåkerOK Kåre36:03+5:329:46
10Emma PerssonTumba-Mälarhöjden OK36:39+6:089:55
11Ebba GanslandtIFK Lidingö SOK37:49+7:1810:14
12Elin JarlemarkIFK Lidingö SOK38:11+7:4010:20
13Ebba LeicktTullinge SK38:58+8:2710:33
14Linnéa CarlssonOK Hällen39:14+8:4310:37
15Ingvild KongslienSkogspojkarnas OK41:01+10:3011:06
16Tilda AnderssonOK Ravinen41:24+10:5311:13
17Elin HållHJS-Vansbro OK41:25+10:5411:13
18Klara DjerfLerums SOK42:14+11:4311:26
19Tilda MarmelidOK Roxen43:46+13:1511:51
20Ellen FrostOK Roslagen44:03+13:3211:56
21Ellinor ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK47:34+17:0312:53
22Kristina TedhamreSnättringe SK51:26+20:5513:56
23Wilma GilleOK Roslagen52:08+21:3714:07

H18 Elit

4 190 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel GranqvistOK Ravinen28:046:41
2Georg EklöwOK Södertörn28:21+0:176:45
3Lukas LundgrenVäxjö OK29:19+1:156:59
4Ludvig EkNyköpings OK29:32+1:287:02
5Albin AnderssonOK Ravinen29:42+1:387:05
6Emil KarlssonHestra IF29:59+1:557:09
7Hannes SvahnOK Ravinen31:41+3:377:33
8Olav Schmitt GranHalden SK34:29+6:258:13
9Christian RedtzerAttunda OK35:00+6:568:21
10Tobias KarlssonSnättringe SK35:34+7:308:29
11Joel SjödinOK Kolmården36:47+8:438:46
12Mårten OlssonGävle OK37:35+9:318:58
13Erik OlssonGävle OK38:07+10:039:05
14Linus BacklundOK Södertörn38:10+10:069:06
15Vidar PerssonTäby OK38:36+10:329:12
16Rasmus JonssonTjällmo-Godegårds OK40:01+11:579:33
17Ludvig WaktelSvaide Roma SOK41:30+13:269:54
Lukas HellgrenOK Ravinenej godkänd
Edvin NordströmTäby OKej start
Simon TörnqvistOK Ravinenej start

D21

3 520 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma VictorinKFUM Örebro OK33:209:28
2Elin VinbladHagaby GoIF Örebro34:18+0:589:44
3Linnéa HolmqvistHagaby GoIF Örebro36:59+3:3910:30
4Christine SisellGävle OK39:13+5:5311:08
5Emelie AgnedalOK Linné41:59+8:3911:55
6Line Drange RuudRøyken O-lag42:57+9:3712:12
7Anna LindmarkSkarpnäcks OL44:15+10:5512:34
8Lena KaskOK Linné45:05+11:4512:48
9Viktoria OlssonIF Hansa-Hoburg55:53+22:3315:52
10Catharina  AlmFK Göingarna1:00:00+26:4017:02
11Åsa KindlundhAlfta-Ösa OK1:02:14+28:5417:40

H21

4 520 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin LindmarkSkarpnäcks OL32:597:17
2Johan KärrströmTullinge SK34:51+1:527:42
3Erik EdénWaxholms OK35:02+2:037:45
4Mikael AxinHagaby GoIF Örebro36:53+3:548:09
5Jerker DrottenmyrVisborgs OK37:54+4:558:23
6Andreas SchönningJärfälla OK39:48+6:498:48
7Henric JohnssonBredaryds SOK44:08+11:099:45
8Jonas KärrströmTullinge SK48:04+15:0510:38
9Nils-Göran NilssonSkarpnäcks OL50:56+17:5711:16

D20

3 520 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnea BorgLinköpings OK45:2712:54
2Sandra HaneOK Tyr54:37+9:1015:30
3Maja GunnarssonLerums SOK55:29+10:0215:45
4Karolina BjärnlidIFK Lidingö SOK1:07:11+21:4419:05

H18

3 500 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter HansenOK Sorø33:169:30
2Anton NilssonGotlands Bro OK41:55+8:3911:58
3Calle NilssonJärfälla OK45:18+12:0212:56
4Seth WimanTäby OK48:30+15:1413:51
5Nils AhlqvistVisborgs OK57:06+23:5016:18
Hugo ThorellOK Ravinenej start

H17-20 Kort

3 330 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper HedarOK Tor34:3610:23
2Thomas Gefke ThuesenFSK Orientering54:47+20:1116:27

D16

3 430 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ellen KallerbäckEmmaboda Verda OK29:308:36
2Tuva NikolaussonSvaide Roma SOK31:17+1:479:07
3Alicia LundgrenVäxjö OK33:42+4:129:49
4Amanda KleijnSödertälje-Nykvarn OF34:12+4:429:58
5Selma GumaeliusWaxholms OK34:18+4:4810:00
6Karin ModinBromma-Vällingby SOK34:52+5:2210:09
7Elina HansonKungälvs OK35:03+5:3310:13
8Anna JohnssonSkogspojkarnas OK39:15+9:4511:26
9Anna AnderssonPiteå IF39:41+10:1111:34
10Sofia ZillingOK Södertörn41:49+12:1912:11
11Tilda BellanderGustavsbergs OK41:58+12:2812:14
12Elin BlomkvistSkattkärrs SOK44:05+14:3512:51
13Olivia FröbergOK Roxen45:49+16:1913:21
14Lovisa TunessonSkogspojkarnas OK45:51+16:2113:22
15Tilda GunnarssonEmmaboda Verda OK54:15+24:4515:48
16Felicia CedstedtVallentuna-Össeby OL56:13+26:4316:23
17Elin DahlVisborgs OK58:06+28:3616:56
18Lina KromnérSkogspojkarnas OK59:42+30:1217:24
19Madeleine KongslienSkogspojkarnas OK1:11:58+42:2820:58
20Matilda DrottenmyrVisborgs OK1:29:41+1:00:1126:08
Tyra AlmJärla Orienteringej start
Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OKej start
Emelie BrudinIFK Mora OKej start

H16

3 420 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon HardenFK Boken24:407:12
2Emanuel HerberthsonLinköpings OK30:01+5:218:46
3Mattias KallhaugeSnättringe SK30:22+5:428:52
4Samuel AxelsonOK Tyr30:53+6:139:01
5Ludvig HallabroHässleholms OK33:37+8:579:49
6Jakob SjöbergGävle OK34:15+9:3510:00
7Jonathan JylltorpLinköpings OK35:42+11:0210:26
7Oskar NymanOK Tyr35:42+11:0210:26
9Duncan RobertsonSvaide Roma SOK36:09+11:2910:34
10Olle SvangrenGotlands Bro OK37:17+12:3710:54
11Edvin NilssonGotlands Bro OK38:49+14:0911:20
12Mattias HaneOK Tyr39:27+14:4711:32
13Mattias IvaresOK Södertörn39:55+15:1511:40
14Mattias ÖsterdahlVisborgs OK40:59+16:1911:59
15Gustaf MårsäterOK Linné46:57+22:1713:43
16Gustav PermanOK Tyr47:38+22:5813:55
Albin LindgrenVisborgs OKej godkänd

H16 Kort

3 020 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil NilssonJärfälla OK43:3414:25
2Elin AntonischkiOK Orion44:51+1:1714:51

D14

3 020 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristin HerberthsonLinköpings OK28:049:17
2Sofie FranzénAlmby IK28:10+0:069:19
3Rebecca HardenFK Boken28:26+0:229:24
4Marieluise Schmitt GranHalden SK29:42+1:389:50
5Amanda GranqvistOK Ravinen30:00+1:569:56
6Linnéa SöderqvistOK Ravinen30:26+2:2210:04
7Elin RindstigSOK Viljan31:14+3:1010:20
7Alice EkNyköpings OK31:14+3:1010:20
9Maja SandvikAttunda OK31:15+3:1110:20
10Hanna KromnérSkogspojkarnas OK33:27+5:2311:04
11Amelie RajanIFK Lidingö SOK33:31+5:2711:05
12Amelie JosefssonSkogslöparna34:29+6:2511:25
13Alice MarmelidOK Roxen34:35+6:3111:27
14Hanna WallinSvaide Roma SOK36:59+8:5512:14
15Emma LundbergOK Roslagen37:14+9:1012:19
16Katja LeicktTullinge SK37:48+9:4412:30
17Tuva-Cajsa SpikLeksands OK38:06+10:0212:36
18Emma BellanderGustavsbergs OK38:17+10:1312:40
19Erica MolinBoxholm-Mjölby OL38:53+10:4912:52
20Thea NordinKorsnäs IF OK39:11+11:0712:58
21Moa HjortOK Roxen44:44+16:4014:48
22Sigrid FröbergOK Roxen45:05+17:0114:55
23Rakel HansonTolered-Utby Ol-klubb48:16+20:1215:58
24Amanda CedstedtVallentuna-Össeby OL48:38+20:3416:06
25Vera CarlssonOK Hällen48:45+20:4116:08
26Lova PermanOK Tyr50:00+21:5616:33
27Felicia SahlénVästerås SOK54:00+25:5617:52
Wilma AlmJärla Orienteringej start

H14

3 020 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil BoströmOK Linné24:108:00
2Alvin CraigOK Ravinen24:46+0:368:12
3Olle KallerbäckEmmaboda Verda OK25:16+1:068:21
4Felix BäckstädeVisborgs OK25:46+1:368:31
5Christoffer LindgrenOK Kåre25:59+1:498:36
6Erik BovalliusJärfälla OK26:22+2:128:43
7Hugo KindbornOK Hällen26:43+2:338:50
8Jonas CarlssonStora Tuna OK27:02+2:528:57
9Albin EronnLinköpings OK27:17+3:079:02
10Olle KallurOK Ravinen27:41+3:319:10
11Albin LindskogOK Ravinen27:59+3:499:15
12Fabian MellbergSvaide Roma SOK28:18+4:089:22
13Magnus AndersenBallerup OK29:56+5:469:54
14Johan BergiusVisborgs OK30:19+6:0910:02
15Arvid EkströmStenungsunds OK30:46+6:3610:11
16Otto BalckTäby OK31:32+7:2210:26
17Wilhelm BergmanTullinge SK32:41+8:3110:49
18Eric HallnerOckelbo OK33:18+9:0811:01
19Emil SoneAttunda OK33:55+9:4511:13
20Oscar AnelandOK Ravinen33:59+9:4911:15
21Martin RinnbäckOK Ravinen34:21+10:1111:22
22Fredrik HaneOK Tyr34:26+10:1611:24
23Ludvig JarlemarkIFK Lidingö SOK34:47+10:3711:31
24Folke SvangrenGotlands Bro OK34:55+10:4511:33
25Henrik FranzénAlmby IK36:21+12:1112:02
26Teodor ÄlvegranVästerås SOK36:33+12:2312:06
27Adam ÖsterdahlVisborgs OK39:49+15:3913:11
27Svante SirviöUmeå OK39:49+15:3913:11
29Erik NilssonGotlands Bro OK40:52+16:4213:31
30Jonas MusslinderNyköpings OK42:38+18:2814:07
31Filip PerssonOckelbo OK44:17+20:0714:39
32Oskar NilssonJärfälla OK48:27+24:1716:02
Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OKej start

D14 Kort

2 340 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida Warberg PlougBallerup OK29:4212:41
2Malin BorgLinköpings OK50:11+20:2921:26
3Ebba LotsanderIFK Lidingö SOK1:10:49+41:0730:15
Tilda ThulinKungälvs OKej godkänd

H14 Kort

2 340 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alex KalinichenkoStora Tuna OK35:4315:15
2Viktor JanssonOK Roslagen42:31+6:4818:10
3Olle HermodssonLunds OK53:47+18:0422:59
Mikael AlmTumba-Mälarhöjden OKej start

D12

2 340 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Cornelia KindlundOK Tyr21:569:22
2Ebba ThernOK Skogshjortarna24:06+2:1010:17
3Hanna ÖbergGamleby OK25:19+3:2310:49
4Märta SandvikAttunda OK25:35+3:3910:55
5Alice BergiusVisborgs OK27:25+5:2911:42
6Alva ErikssonÖstersunds OK27:52+5:5611:54
7Elsa HedinOK Linné28:50+6:5412:19
8Elsa HagströmKristinehamns OK29:57+8:0112:47
9Ida HjortOK Roxen30:53+8:5713:11
10Sofia TunessonSkogspojkarnas OK32:49+10:5314:01
11Wilma LeicktTullinge SK33:17+11:2114:13
12Natalie GardelinGotlands Bro OK35:15+13:1915:03
13Angelina ÄlvegranVästerås SOK35:39+13:4315:14
14Sofie EttlingSkogspojkarnas OK37:17+15:2115:55
15Isabelle StåhlbrandtRasbo IK40:47+18:5117:25
16Alma PetterssonGotlands Bro OK42:24+20:2818:07
17Agnes ThulinKungälvs OK42:50+20:5418:18
17Agnes BerlinOK Orion42:50+20:5418:18
19Lovisa JonssonTjällmo-Godegårds OK54:40+32:4423:21
20Fanny AnderssonVästerås SOK57:06+35:1024:24
21Ebba ForsbergOK Ravinen58:58+37:0225:11
22Emilia BergmanTullinge SK1:01:24+39:2826:14
23Klara BäckstädeVisborgs OK1:04:02+42:0627:21

H12

2 340 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Odin EkNyköpings OK18:297:53
2Johan FochsenWaxholms OK19:11+0:428:11
2Elias WesterberghRasbo IK19:11+0:428:11
4Axel GidlundOK Linné20:05+1:368:34
5Viktor SoneAttunda OK21:28+2:599:10
6Peder PerssonGotlands Bro OK21:56+3:279:22
7Jakob CarlssonStora Tuna OK22:02+3:339:24
8Hugo LindskogOK Ravinen23:40+5:1110:06
9Linus ForsbergOK Ravinen24:03+5:3410:16
10Isak DalinLeksands OK25:57+7:2811:05
10Hugo NylundOK Linné25:57+7:2811:05
12Jonathan FlodmanGotlands Bro OK27:35+9:0611:47
13Edvard PetterssonGotlands Bro OK27:50+9:2111:53
14Herman FunkquistIF Hansa-Hoburg29:07+10:3812:26
15Edvin ForsbergOK Ravinen29:18+10:4912:31
16Axel FribergerJärla Orientering29:55+11:2612:47
17Melker GardbyTumba-Mälarhöjden OK30:08+11:3912:52
18Axel BalckTäby OK30:35+12:0613:04
19Fabian KahlbomVisborgs OK31:16+12:4713:21
20Viktor BoströmOK Linné31:40+13:1113:31
21Daniel JonssonTjällmo-Godegårds OK32:04+13:3513:42
22Mattias HedinSöders-Tyresö32:08+13:3913:43
23Malte AlbinssonOK Österåker38:26+19:5716:25
24Ludvig EronnLinköpings OK39:46+21:1716:59
25Olof MusslinderNyköpings OK40:09+21:4017:09
26David WestfältGotlands Bro OK41:24+22:5517:41
27Johan BrolundSödertälje-Nykvarn OF41:29+23:0017:43
28Edwin KahlbomVisborgs OK43:29+25:0018:34
29Dennis BjurstedtSurahammars SOK45:37+27:0819:29
30Viktor ZillingOK Södertörn49:08+30:3920:59
31Rasmus HedarOK Tor58:05+39:3624:49
32Johan ÅrbrinkLinköpings OK1:06:06+47:3728:14
33Hampus FahlstedtSkogspojkarnas OK1:46:42+1:28:1345:35
Karl KylbornAlmby IKej godkänd
Sigurd SwahnOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Mathias MellbergSvaide Roma SOKej godkänd

D12 Kort

1 910 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva NordinKorsnäs IF OK18:269:39
2Tilda LindholmSkogsluffarnas OK24:53+6:2713:01
3Moa KleistBoxholm-Mjölby OL27:39+9:1314:28

D10

1 910 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ellen AnelandOK Ravinen11:255:58
2Stina ThernOK Skogshjortarna12:47+1:226:41
3Signe FeilSundsvalls OK13:15+1:506:56
4Tuva SirviöUmeå OK13:20+1:556:58
5Sigrid Schmitt GranHalden SK13:42+2:177:10
6Kajsa WallinSträngnäs-Malmby OL15:58+4:338:21
7Maja ArvidsonOK Ravinen16:06+4:418:25
8Nova SahlénVästerås SOK16:30+5:058:38
9Stella ÄlvegranVästerås SOK16:53+5:288:50
10Malin HållHJS-Vansbro OK17:04+5:398:56
11Ulrika PerssonGotlands Bro OK18:10+6:459:30
12Ida WestfältGotlands Bro OK19:31+8:0610:13
13Elin TheanderHaninge SOK20:16+8:5110:36
14Felicia RööhsSkattkärrs SOK20:35+9:1010:46
15Johanna KleistBoxholm-Mjölby OL22:11+10:4611:36
16Emmy RoosIF Thor23:16+11:5112:10
17Lovisa ThybeckLindebygdens OK29:16+17:5115:19
18Rebecca CraigOK Ravinen30:36+19:1116:01
19Wilma FahlstedtSkogspojkarnas OK56:13+44:4829:25
Alice EttlingSkogspojkarnas OKej godkänd
Felice GardelinGotlands Bro OKej start

H10

1 910 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel KylbornAlmby IK10:385:34
2Svante SandvikAttunda OK11:21+0:435:56
3Carl ÖbergGamleby OK11:37+0:596:04
4Axel ThybeckLindebygdens OK12:24+1:466:29
5Jens FochsenWaxholms OK12:34+1:566:34
6Theo ÅrbrinkLinköpings OK13:08+2:306:52
7Malte BellanderGustavsbergs OK14:14+3:367:27
8Adam NeroNässjö OK14:28+3:507:34
9Pontus AllmungsLeksands OK15:36+4:588:10
10Joel AllmungsLeksands OK15:38+5:008:11
11Elvis ÅbergTolered-Utby Ol-klubb15:46+5:088:15
12Neo CederqvistVisborgs OK15:51+5:138:17
13Alfons WesterberghRasbo IK15:58+5:208:21
14Tor NylundOK Linné17:34+6:569:11
15Sixten WallinSträngnäs-Malmby OL19:42+9:0410:18
16Erik BalckTäby OK22:10+11:3211:36
17Christian GladhGotlands Bro OK25:32+14:5413:22
18Petter FochsenWaxholms OK27:48+17:1014:33
19Viggo LindgrenOK Kåre30:57+20:1916:12
20David Warberg PlougBallerup OK39:08+28:3020:29
Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OKej start

D35

3 800 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin ThernOK Skogshjortarna29:297:45
2Karin LundbergTullinge SK34:37+5:089:06
3Marion BüchliOLG Suhr35:35+6:069:21
4Lovisa WestbomSödertälje-Nykvarn OF35:54+6:259:26
5Elin BakSkogsluffarnas OK36:26+6:579:35
6Malin SuderbysIF Hagen36:29+7:009:36
7Kajsa HedinSundsvalls OK41:32+12:0310:55
8Sofie WiklundTjällmo-Godegårds OK41:39+12:1010:57
9Andrea BalakovaNyköpings OK42:10+12:4111:05
10Marie-Louise AxenborgGöteborg-Majorna OK42:25+12:5611:09
11Lina RööhsSkattkärrs SOK55:20+25:5114:33
12Anna PerssonOckelbo OK1:15:21+45:5219:49
Marie OhlssonOK Storsjönej start

H35

4 500 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Markus MartinelleSöders-Tyresö29:296:33
2Martin LindskogOK Ravinen30:27+0:586:46
3Erik SisellGävle OK33:11+3:427:22
4Andréas ThernOK Skogshjortarna33:24+3:557:25
5Martin LampinenSödertälje-Nykvarn OF34:30+5:017:40
6Peter HemmyrJärla Orientering35:47+6:187:57
7Linus RisplingCentrum OK37:37+8:088:21
8Andreas EdlundIFK Lidingö SOK40:14+10:458:56
9Daniel EleniusCentrum OK40:17+10:488:57
10Jens LeibigerPost SV Dresden40:57+11:289:06
11Anders MannelqvistOK Nolaskogsarna42:55+13:269:32
12Laust SörensenGöteborg-Majorna OK43:31+14:029:40
13David AndréGöteborg-Majorna OK48:18+18:4910:44

D40

3 660 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna KindlundOK Tyr30:518:25
2Johanna DalinLeksands OK33:19+2:289:06
3Ulrika ForsbergOK Ravinen35:09+4:189:36
3Åsa HedinOK Linné35:09+4:189:36
5Kristina AnelandOK Ravinen35:38+4:479:44
6Mia EronnLinköpings OK37:03+6:1210:07
7Malin LindskogOK Ravinen39:44+8:5310:51
8Sofia CarlssonLindebygdens OK40:23+9:3211:02
9Anna EkOK Ravinen40:39+9:4811:06
10Ann HyvönenSkattkärrs SOK42:20+11:2911:33
11Kristina BerlinKarlskrona SOK45:09+14:1812:20
12Catarina HardenFK Boken46:24+15:3312:40
13Jennie KleistBoxholm-Mjölby OL53:24+22:3314:35
14Katja KinnunenTäby OK57:13+26:2215:37
15Vibeke Warberg RohdeBallerup OK1:01:11+30:2016:43
16Anna BäckstädeVisborgs OK1:01:38+30:4716:50
17Mia ThulinKungälvs OK1:02:24+31:3317:02
18Christina JosefssonSkogslöparna1:04:50+33:5917:42
19Berit Ahlmann HansenOK Sorø1:05:43+34:5217:57
20Maiken AndersenBallerup OK1:32:20+1:01:2925:13
Annika LundströmSundbybergs IKej start

H40

4 180 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders AxenborgGöteborg-Majorna OK28:116:44
2Martin JohnssonIFK Lidingö SOK29:16+1:057:00
3Bertil EronnLinköpings OK30:00+1:497:10
4Anders DalinLeksands OK31:09+2:587:27
5Magnus JohanssonNyköpings OK31:44+3:337:35
6Sören KindlundOK Tyr32:17+4:067:43
7Robert TellvikTumba-Mälarhöjden OK34:15+6:048:11
8Jonas OlssonOK Roxen36:13+8:028:39
9Patrik KleistBoxholm-Mjölby OL36:52+8:418:49
10Richard SottFrölunda OL38:07+9:569:07
11Tomas BomanLinköpings OK39:54+11:439:32
12Christer ÖbergGamleby OK41:24+13:139:54
13Kristian Kærsgaard HansenOK Sorø41:59+13:4810:02
14Pål JanssonOK Roslagen42:25+14:1410:08
15Robert HjelmVimmerby OK44:18+16:0710:35
16Andreas EklundGöteborg-Majorna OK45:05+16:5410:47
17Peter EttlingSkogspojkarnas OK45:28+17:1710:52
18Anders EklundSvaide Roma SOK45:41+17:3010:55
19Niklas OlssonFagersta OK46:08+17:5711:02
20Jesper NordinKorsnäs IF OK46:43+18:3211:10
21Johan WesterberghRasbo IK47:11+19:0011:17
22Anders HaugerBrandval/Kongsvinger OK48:28+20:1711:35
23Martin JarelandLinköpings OK50:15+22:0412:01
24Morten PlougBallerup OK52:26+24:1512:32
25Andreas OlssonOK Linné54:34+26:2313:03
Jesper JensenFarum OKej godkänd

D45

2 940 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika IvarssonLinköpings OK24:408:23
2Lina BerggrenTullinge SK27:46+3:069:26
3Josefine NordströmOK Triangeln27:55+3:159:29
4Nina BjersanderSvaide Roma SOK28:07+3:279:33
5Anna StrandAttunda OK28:53+4:139:49
6Åsa BäckstrandUmeå OK29:07+4:279:54
7Anna-Karin MattssonSkattkärrs SOK29:46+5:0610:07
8Åsa SpikLeksands OK30:57+6:1710:31
9Christin SöderqvistOK Ravinen31:11+6:3110:36
10Marika Nylund EkNyköpings OK32:05+7:2510:54
11Frauke Schmitt GranHalden SK32:51+8:1111:10
12Ewa AlbrektssonOK Ravinen33:27+8:4711:22
13Bodil MolinBoxholm-Mjölby OL33:58+9:1811:33
14Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK34:03+9:2311:34
15Anna HaneOK Tyr34:09+9:2911:36
16Ann GranqvistOK Ravinen35:45+11:0512:09
17Karin NymanOK Tyr35:46+11:0612:09
18Susanne GranGamleby OK36:24+11:4412:22
19Lotta SundbladEksjö SOK36:42+12:0212:28
20Martina CraigOK Ravinen37:28+12:4812:44
21Cecilia FochsenWaxholms OK38:16+13:3613:00
22Gunilla KallhaugeSnättringe SK39:42+15:0213:30
23Yvonne FranzénAlmby IK40:38+15:5813:49
24Maria KylbornAlmby IK41:45+17:0514:12
25Camilla ÄlvegranVästerås SOK43:57+19:1714:56
26Kristina ZillingOK Södertörn46:14+21:3415:43
27Lotta BorgLinköpings OK48:42+24:0216:33
28Elisabeth StödemanSurahammars SOK50:49+26:0917:17
29Anna Nero NordmarkNässjö OK53:01+28:2118:01
30Erica HållHJS-Vansbro OK1:04:48+40:0822:02
31Ninni CarlssonStora Tuna OK1:10:45+46:0524:03
Charlotta GibergHellas Orienteringej godkänd

H45

4 150 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik SoneAttunda OK27:296:37
2Anders BoströmOK Linné27:37+0:086:39
3Per EkNyköpings OK27:56+0:276:43
4Stephen CraigOK Ravinen28:13+0:446:47
5Lars Håkan SandvikAttunda OK30:02+2:337:14
6Henrik BerlinOK Orion30:08+2:397:15
7John SolbreckLånghundra IF30:59+3:307:27
8Henrik MarmelidOK Roxen31:05+3:367:29
9Per NilssonJärfälla OK31:51+4:227:40
10Dan GibergTumba-Mälarhöjden OK31:56+4:277:41
11Ulf JanssonOK Triangeln34:26+6:578:17
12Erik ForsbergOK Ravinen35:02+7:338:26
13Lars OlssonVäsby OK35:08+7:398:27
14Jonas BergenfurSkattkärrs SOK35:27+7:588:32
15Pontus GilleOK Roslagen35:45+8:168:36
16Per-Johan JosefssonSkogslöparna36:04+8:358:41
17Niklas HermanssonIF Hansa-Hoburg36:42+9:138:50
18Stefan TisellIK Stern36:43+9:148:50
19Patrik LeicktTullinge SK37:28+9:599:01
20Marcus PherssonOK Linné37:49+10:209:06
21Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL39:20+11:519:28
22Gunnar HedinSöders-Tyresö39:21+11:529:28
23Rob HartOK Linné39:50+12:219:35
24Erik BerggrenTullinge SK40:11+12:429:40
25Ola BovalliusJärfälla OK40:16+12:479:42
26Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK40:21+12:529:43
27Gustaf SameliusVisborgs OK40:48+13:199:49
28Mikael LarssonSkattkärrs SOK41:57+14:2810:06
29Patrik SmedmarkOK Roslagen42:18+14:4910:11
30Anders SahlénVästerås SOK43:38+16:0910:30
31Per CarlssonStora Tuna OK46:07+18:3811:06
32Bjørn Axel GranHalden SK46:13+18:4411:08
33Christer JohanssonEksjö SOK46:23+18:5411:10
34Stefan PerssonVisborgs OK48:49+21:2011:45
35Johan JacobssonOK Orion49:16+21:4711:52
36Anders ThulinKungälvs OK51:50+24:2112:29
37Audun KongslienSkogspojkarnas OK54:37+27:0813:09
38Jörgen HjortOK Roxen55:36+28:0713:23
39Ulf IsakssonHässleby SOK59:44+32:1514:23
40Carsten Gemmer HanghøjBallerup OK1:00:36+33:0714:36
41Anders HaneOK Tyr1:03:29+36:0015:17
42Anders LarssonAlmby IK1:10:46+43:1717:03
Patrik RönnbäckVisborgs OKej godkänd
Håkan BlomkvistSkattkärrs SOKej godkänd
Axel HansonTolered-Utby Ol-klubbej godkänd

D50

2 940 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marita AxelssonOK Ravinen29:2510:00
2Lotta JungåkerKorsnäs IF OK35:36+6:1112:06
3Annika SvenssonSolna OK36:31+7:0612:25
4Anki GustafssonSäterbygdens OK37:36+8:1112:47
5Madeleine LimparAttunda OK38:16+8:5113:00
6Lena PetterssonOK Tjärnen38:53+9:2813:13
7Anette SjöbergGävle OK38:54+9:2913:13
8Kajsa HolmqvistHagaby GoIF Örebro39:03+9:3813:16
9Maria HartOK Linné39:05+9:4013:17
10Carin KihlströmTäby OK39:08+9:4313:18
11Susanne SöderholmSträngnäs-Malmby OL39:28+10:0313:25
12Kia NordströmTäby OK39:53+10:2813:33
13Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK41:08+11:4313:59
14Marita FilipssonMarkaryds FK41:24+11:5914:04
15Susanne AnderssonPiteå IF43:53+14:2814:55
16Susanne BovalliusJärfälla OK44:57+15:3215:17
17Monika JonssonSvaide Roma SOK45:34+16:0915:29
18Monika LundqvistSkogspojkarnas OK46:02+16:3715:39
19Anette ArksandVallentuna-Össeby OL46:24+16:5915:46
20Annelie AleniusBoxholm-Mjölby OL47:00+17:3515:59
21Monika PerssonOK Södertörn52:27+23:0217:50
22Christina GranathOK Södertörn53:18+23:5318:07
23Helena StensötaFrölunda OL59:40+30:1520:17
24Anna AlbinssonIFK Mora OK1:05:39+36:1422:19
25Ritva ForsellOK Raseborg1:11:21+41:5624:16
26Annika ÖsterdahlVisborgs OK1:16:24+46:5925:59
27Christina MellbergSvaide Roma SOK1:32:09+1:02:4431:20
Elisabet EnmarkGävle OKej start

H50

3 610 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ola HultinOK Roslagen27:137:32
2Mikael KindbornOK Hällen27:17+0:047:33
3Peter NordströmTäby OK28:39+1:267:56
4Sten LeanderssonOK Tyr29:49+2:368:15
5Magnus AxelssonSträngnäs-Malmby OL30:00+2:478:18
6Anders L OlssonGävle OK30:14+3:018:22
7Anders ÄlvegranVästerås SOK30:37+3:248:28
8Pär NymanOK Tyr31:15+4:028:39
9Ulf JohnssonSkogspojkarnas OK31:37+4:248:45
10Johan OhlströmIF Thor31:52+4:398:49
11Anders MolinBoxholm-Mjölby OL32:08+4:558:54
12Sven LundgrenVäxjö OK32:22+5:098:57
13Christer ÖstlundSträngnäs-Malmby OL32:48+5:359:05
14Carl-Johan ThorellOK Ravinen32:51+5:389:05
15Michael GranqvistOK Ravinen33:31+6:189:17
16Patrik ThybeckLindebygdens OK34:04+6:519:26
17Peter AlbrektssonOK Ravinen34:22+7:099:31
18Thomas RoosIF Thor35:14+8:019:45
19Stefan BjurstedtSurahammars SOK36:07+8:5410:00
20Staffan ZillingOK Södertörn36:13+9:0010:01
21Björn CarlssonOK Hällen36:18+9:0510:03
22Kent BerggrenTullinge SK36:33+9:2010:07
23Björn AlbinssonIFK Mora OK36:36+9:2310:08
24Magnus HerberthsonLinköpings OK36:43+9:3010:10
25Tommy LindgrenSigtuna OK36:50+9:3710:12
26Ove RinnbäckOK Ravinen36:53+9:4010:13
27Kenneth HermanssonSigtuna OK37:18+10:0510:19
28Jörgen TheanderHaninge SOK37:19+10:0610:20
29Matti NylundSigtuna OK38:42+11:2910:43
30Mats LundquistÖstersunds OK40:35+13:2211:14
31Per KallhaugeSnättringe SK40:47+13:3411:17
31Jonas BornetunSkillingaryds FK40:47+13:3411:17
33Johan SköldJärfälla OK41:24+14:1111:28
34Göran ModinBromma-Vällingby SOK42:14+15:0111:41
35Stefan MusslinderNyköpings OK42:38+15:2511:48
36Lars HallabroHässleholms OK42:52+15:3911:52
37Olle AnderssonRehns BK43:09+15:5611:57
38Mats LindströmOK Skärmen44:45+17:3212:23
39Per BrinkenbergSkogsluffarnas OK47:22+20:0913:07
40Anders HolmqvistSnättringe SK48:13+21:0013:21
41Nils EklöwOK Södertörn1:01:01+33:4816:54
Rikard BorgLinköpings OKej godkänd
Thomas KällbergOK Roslagenej start

D55

2 880 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika LeanderssonOK Tyr42:2314:42
2Sussie BjörkmanDalaportens OL43:30+1:0715:06
3Britt-Marie ErikssonGävle OK44:22+1:5915:24
4Ann LeesmentMälarö SOK47:13+4:5016:23
5Ulla Nyström KronanderOK Roxen47:36+5:1316:31
6Anne-Marie KarlssonSvaide Roma SOK47:42+5:1916:33
7Gitte Gefke HansenFSK Orientering51:03+8:4017:43
8Anki HallströmSvaide Roma SOK52:12+9:4918:07
9Lena GustafssonMalungs OK Skogsmårdarna53:09+10:4618:27
9Lotta Lidman AlmqvistVästerviks OK53:09+10:4618:27
11Birgitta GustafssonHagaby GoIF Örebro53:15+10:5218:29
12Gunilla JohanssonOK Skogsstjärnan53:43+11:2018:39
13Gunilla HolmbergHerrestads AIF56:46+14:2319:42
14Gittel KarlssonAttunda OK57:28+15:0519:57
15Karin BengtssonVisborgs OK57:45+15:2220:03
16Karin IngelhagVittsjö OK1:02:16+19:5321:37

H55

3 560 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pär WestbladOK Ravinen27:487:48
2Stefan CarlssonAlfta-Ösa OK28:57+1:098:07
3Mats JönssonKorsnäs IF OK29:18+1:308:13
4Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF30:05+2:178:27
5Lennart MalmbergSvaide Roma SOK31:21+3:338:48
6Kent BergmanOK Ravinen32:23+4:359:05
7Anders BjörklundSävedalens AIK33:00+5:129:16
8Lars-Gunnar NilssonEksjö SOK33:08+5:209:18
9Ola JohanssonGävle OK34:02+6:149:33
10Johan PalmgrenTäby OK36:29+8:4110:14
11Per WallinSvaide Roma SOK36:55+9:0710:22
12Peter AxelssonOK Ravinen37:32+9:4410:32
13Anders KretzOK Ravinen38:04+10:1610:41
14Lars GerhardssonAttunda OK38:53+11:0510:55
15Lars Bech JensenFSK Orientering40:54+13:0611:29
16Åke KappelVisborgs OK41:31+13:4311:39
17Sverker ErikssonOK Gynge41:39+13:5111:41
18Göran IvaresOK Södertörn42:54+15:0612:03
19Ulf BjörkdahlHerrestads AIF42:55+15:0712:03
20Leif GustafssonSäterbygdens OK43:01+15:1312:05
21Håkan CarlssonOK Roslagen43:21+15:3312:10
22Gunnar HallströmVisborgs OK44:28+16:4012:29
23Martin WidmerOLG Suhr46:12+18:2412:58
24Kurt ThuesenFSK Orientering46:35+18:4713:05
25Leif SandahlOK Tyr48:39+20:5113:39
26Klas ThybeckLindebygdens OK49:13+21:2513:49
27Torbjörn ErikssonOK Linné49:48+22:0013:59
28Kristian ForsellOK Raseborg53:32+25:4415:02
29Anders WinaldHellas Orientering58:48+31:0016:31
30Per-Olof SvenssonLänna IF1:01:02+33:1417:08
Per LjungStockholms OKej godkänd
Anders EnmarkGävle OKej start

D60

2 720 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger OnsbringEskilstuna OL32:1011:49
2Lena JanssonJärla Orientering36:34+4:2413:26
3Gudrun PerssonHallstahammars OK37:01+4:5113:36
4Katarina KvickSkogslöparna37:31+5:2113:47
5Ing-Marie BackOK Södertörn39:07+6:5714:22
6Britt GunnarssonKristinehamns OK43:18+11:0815:55
7Anne-Chr SchunnessonAttunda OK44:55+12:4516:30
8Gunilla PetterssonKFUM Örebro OK47:30+15:2017:27
9Inger JohanssonOK Klyftamo47:36+15:2617:30
10Riggan FrändénJärla Orientering49:31+17:2118:12
11Elisabeth BybergerSolna OK51:26+19:1618:54
12Catherine DawsonGafanhori55:35+23:2520:26
13Brith MohlinIK Stern1:13:43+41:3327:06

H60

3 370 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arne BackOK Södertörn28:268:26
2Mats LundbergDalaportens OL32:01+3:359:30
3Kjell NeroNässjö OK33:22+4:569:54
4Anders ÖbergIFK Mora OK33:48+5:2210:01
5Stig AnderssonOK Linné33:57+5:3110:04
6Stefan GunnarssonKristinehamns OK35:07+6:4110:25
7Hans OhlinRånäs OK35:14+6:4810:27
8Jan-Ola KarlssonOK Njudung36:46+8:2010:54
9Per LindgrenIK Hakarpspojkarna37:54+9:2811:14
10Jan GottfridssonNorbergs OK38:03+9:3711:17
11Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby38:08+9:4211:18
12Mats LandquistKöping-Kolsva OK38:39+10:1311:28
13Bengt-Åke JanssonFrämmestads IK38:51+10:2511:31
14Jan GustafssonHagaby GoIF Örebro39:20+10:5411:40
15Carl-Erik BerglövFagersta OK39:30+11:0411:43
16Göran HanssonTäby OK40:25+11:5911:59
17Lennart TrollvadSurahammars SOK42:59+14:3312:45
18Johan KarlstenSolna OK44:41+16:1513:15
19Svante BjurgrenIK Hakarpspojkarna45:50+17:2413:36
20Bengt ArnessonIK Dran45:51+17:2513:36
21Thomas AlmqvistVästerviks OK46:21+17:5513:45
22Lennart LundquistOK Nalle46:52+18:2613:54
23Bo PetterssonKFUM Örebro OK49:28+21:0214:40
24Dan WidercrantzOK Skärmen50:33+22:0715:00
25Anders LavforsCentrum OK51:32+23:0615:17
26Kari TallqvistTimrå SOK55:41+27:1516:31
27Kalle HögbergOK Södertörn55:59+27:3316:36
28Mats SandewallUmeå OK56:03+27:3716:37
29Kenneth StarkenbergIFK Lidingö SOK57:27+29:0117:02
30Sven-Erik BrodinKristinehamns OK59:11+30:4517:33
31Ulf ErikssonGävle OK1:04:43+36:1719:12
32Kenneth OlssonOK Skärmen1:07:05+38:3919:54
Roland MattssonOK Skärmenej godkänd
Tomas PetterssonHaninge SOKej godkänd

D65

2 720 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena JansonArboga OK35:2313:00
2Lena StenbergIFK Umeå41:59+6:3615:26
3Ulla ClevnertSpårvägens OK42:46+7:2315:43
4Birgitta BillstamJärfälla OK43:14+7:5115:53
4Annika NorströmHallstahammars OK43:14+7:5115:53
6Vivianne HolgerssonOK Måsen44:14+8:5116:15
7Annie GunnarstorpOK Motala44:49+9:2616:28
8Ingrid EnekvistVisborgs OK56:41+21:1820:50
9Gunnel FranssonVisborgs OK59:30+24:0721:52
10Brita AugustssonVisborgs OK1:02:58+27:3523:08
11Ingrid DanielssonVisborgs OK1:04:10+28:4723:35
12Barbro CarlssonAlfta-Ösa OK1:10:05+34:4225:45
13Lena LindgrenOK Järnbärarna1:13:08+37:4526:53
14Karin AnderssonLjusdals OK1:20:34+45:1129:37
15Ann-Marie JohanssonSträngnäs-Malmby OL1:30:48+55:2533:22
16Linnéa KarlssonOK Skogsstjärnan2:06:21+1:30:5846:27
Agneta Pihl SkoogEnköpings AIFej godkänd

H65

2 900 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf KjellinOK Hedströmmen30:5110:38
2Jan ÅsbergHäverödals SK35:53+5:0212:22
3Roy DawsonGafanhori36:05+5:1412:26
4Olle GardellVisborgs OK36:32+5:4112:35
5Bertil AnderssonLjusdals OK37:01+6:1012:45
6Kurt Håkan AnderssonOK Tor37:11+6:2012:49
7Åke WansölinSöders-Tyresö37:23+6:3212:53
8Berndt StenbergIFK Umeå37:33+6:4212:56
9Staffan WestbomOckelbo OK38:35+7:4413:18
10Tommie OlssonVisborgs OK38:47+7:5613:22
11Jerker EnekvistIF Hansa-Hoburg40:18+9:2713:53
12Hans HolgerssonOK Måsen42:21+11:3014:36
13Sven-Erik CarlssonAlfta-Ösa OK42:45+11:5414:44
14Lennart LindgrenOK Järnbärarna44:09+13:1815:13
15Lennart GardeliusIF Hansa-Hoburg45:34+14:4315:42
16Jan-Olof NybergIK Hakarpspojkarna45:48+14:5715:47
17Leif NordinAttunda OK45:53+15:0215:49
18Claes AnderssonSnättringe SK45:58+15:0715:51
19Christer JanssonHagaby GoIF Örebro46:26+15:3516:00
20Olle BlomgrenOK Södertörn47:21+16:3016:19
21Leif LöfTrollhättans SOK50:27+19:3617:23
22Eric JohanssonIF Hansa-Hoburg52:20+21:2918:02
23Staffan StålbergOckelbo OK54:04+23:1318:38
23Sven SetterqvistOK Södertörn54:04+23:1318:38
25Måns ÖhmanVisborgs OK55:39+24:4819:11
26Bo WinanderJärfälla OK56:21+25:3019:25
27Anders MohlinIK Stern1:10:46+39:5524:24
Björn AhrlingSvaide Roma SOKej start

D70

2 720 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inge JørgensenOK Roskilde37:5113:54
2Inger LundSala OK46:13+8:2216:59
3Inger JanssonNynäshamns OK53:59+16:0819:50
4Eva-Stina SvärdHaninge SOK56:52+19:0120:54
5Ingrid ÅhlundSvenljunga OK57:54+20:0321:17
6Gunnel BalckIFK Enskede59:10+21:1921:45
7Birgitta ArleboKFUM Örebro OK1:04:47+26:5623:49
8Monica KrigOK Nipan1:05:32+27:4124:05
9Eva LindgrenLinköpings OK1:06:22+28:3124:23
10Edith BergvallVisby IF Gute SOK1:10:58+33:0726:05
11UllaKarin HolmbergOK Måsen1:21:35+43:4429:59
12Siv JohanssonVisborgs OK2:20:17+1:42:2651:34

H70

2 750 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roger DanielssonLinköpings OK31:3811:30
2Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben35:00+3:2212:43
3Ole  SvendsenOK Roskilde39:06+7:2814:13
4Jerry MartinssonOK Motala40:02+8:2414:33
5Nils-Erik ÅkessonSvaide Roma SOK41:31+9:5315:05
6John ÖstlundSundbybergs IK41:40+10:0215:09
7Kurt JohanssonSvenljunga OK42:30+10:5215:27
8Jan BojlingSolna OK42:56+11:1815:36
9Lars JonassonJärfälla OK43:15+11:3715:43
10Christer LundinOK Renen44:12+12:3416:04
11Bertil HolmgrenGävle OK45:18+13:4016:28
12Ulf SkogtjärnOK Linné47:18+15:4017:12
13Weine JohanssonSödertälje-Nykvarn OF48:37+16:5917:40
14Bo HanssonArboga OK50:24+18:4618:19
15Per-Olof JohanssonOK Klyftamo50:46+19:0818:27
16Sören JohanssonSala OK51:34+19:5618:45
17Svenerik JohanssonVisby IF Gute SOK52:59+21:2119:16
18Ingemar JohnssonOK Södertörn56:25+24:4720:30
19Ove JohanssonSträngnäs-Malmby OL56:28+24:5020:32
20Torbjörn TirénHellas Orientering56:59+25:2120:43
21Bertil AllmungsIF Hansa-Hoburg57:26+25:4820:53
22Leif AnderssonVisborgs OK1:02:48+31:1022:50
23Uno BergOK Motala1:03:04+31:2622:56
24P-O SandquistGävle OK1:04:14+32:3623:21
25Bengt ImbergTjalve IF Norrköping1:05:51+34:1323:56
26Sven PihlEnköpings AIF1:07:10+35:3224:25
Göran ErikssonGränna-Bygdens OKej godkänd

D75

1 890 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna41:0321:43
2Gunnel GranqvistNynäshamns OK42:37+1:3422:32
3Birgitta BergGarda OK45:26+4:2324:02
4Britt LarssonVästerås SOK59:39+18:3631:33
5Anita ErikssonGränna-Bygdens OK1:05:56+24:5334:53
6Inger BylanderSvenljunga OK1:08:49+27:4636:24
7Monica LindgrenLinköpings OK1:34:32+53:2950:01
Gudrun ThigerLinköpings AIKej godkänd

H75

2 750 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars JohanssonOK Skogshjortarna35:3512:56
2Bjarne ErlandssonHammarby IF OF37:47+2:1213:44
3Mats ErikssonSala OK39:39+4:0414:25
4Björn EkblomSkogsluffarnas OK41:34+5:5915:06
5Allan OlofssonSvaide Roma SOK44:55+9:2016:20
6Kjell MjöbergHallstahammars OK45:52+10:1716:40
7Torsten DalströmKvarnsvedens GOIF OK47:25+11:5017:14
8Leo LövdahlVisby IF Gute SOK47:55+12:2017:25
9John VallinOK Hedströmmen48:31+12:5617:38
10Bo HedlundIFK Enskede49:59+14:2418:10
11Bengt KarlssonLinköpings AIK51:56+16:2118:53
12Roland JohanssonVisborgs OK54:25+18:5019:47
13Ove JohanssonHaninge SOK58:40+23:0521:20
14Bille WidellVisby IF Gute SOK1:04:53+29:1823:35
15Gunnar BramstenSundbybergs IK1:06:04+30:2924:01
16Gustav KrigOK Nipan1:10:09+34:3425:30
17Folke LindgrenVisborgs OK1:12:48+37:1326:28
Lennart NymanHestra IFej godkänd
Nils HallgrenVisborgs OKej godkänd

H80

2 270 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran LarssonSödertälje-Nykvarn OF35:0315:26
2Bo LöwegrenVästerås SOK38:42+3:3917:02
3Alf LundkvistOK Tor47:48+12:4521:03
4Jan JesslénVisby IF Gute SOK52:50+17:4723:16
Carleric ThigerLinköpings AIKej godkänd
Berndt BergGarda OKej start

H85

1 890 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jörgen AxelssonIF Thor1:07:1835:36
2Sture LarssonVisborgs OK2:05:03+57:451:06:09

Inskolning

1 450 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Linnea AhlkvistKlubblösfullföljt
Tyra AnderssonLjusdals OKfullföljt
Nora ArvidsonOK Ravinenfullföljt
Wilmer AxenborgGöteborg-Majorna OKfullföljt
Elin BergHalmstad OKfullföljt
Elsa BergGarda OKfullföljt
Emil BjörksvedGotlands Bro OKfullföljt
Gustav BomanLinköpings OKfullföljt
Viktor BrolundSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Frida EkOK Ravinenfullföljt
Samuel EklundGotlands Bro OKfullföljt
Nils EkströmStenungsunds OKfullföljt
Wilma FerrariSkogsluffarnas OKfullföljt
Svante GustafssonGotlands Bro OKfullföljt
Malte HallmanAttunda OKfullföljt
Ebba JaneråsOK Linnéfullföljt
Theodor LauriJärla Orienteringfullföljt
Ivar LejonKlubblösfullföljt
Vera LindbergIFK Göteborgfullföljt
Signe MartinelleSöders-Tyresöfullföljt
Melker MitzénGotlands Bro OKfullföljt
Ida OlssonOK Linnéfullföljt
Sixten RauséusKlubblösfullföljt
Jakob Tellvik HusbynSogndalfullföljt
Emmy TheanderHaninge SOKfullföljt
Erik TheanderHaninge SOKfullföljt
Edwin WahlbergKlubblösfullföljt
Fred WahlbergKlubblösfullföljt
Elsa Wanek-TerryIFK Lidingö SOKfullföljt
Olle WidegrenIF Thorfullföljt
Tilda HemmyrJärla Orienteringej start

U1

1 450 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Josefine JylltorpLinköpings OK11:217:49
2Erik KylbornAlmby IK11:46+0:258:06
3Isak Westbom LampinenSödertälje-Nykvarn OF12:15+0:548:26
4Julia EkOK Ravinen12:31+1:108:37
5Lina ArvidsonOK Ravinen13:08+1:479:03
6Sixten ÅbergTolered-Utby Ol-klubb13:36+2:159:22
7Alvilde Gemmer HanghøjBallerup OK14:10+2:499:46
8Erik EttlingSkogspojkarnas OK14:49+3:2810:13
9Agnes FeilSundsvalls OK15:41+4:2010:48
10Henrik GrundellKlubblös16:27+5:0611:20
11Fanny BergmanTullinge SK16:41+5:2011:30
12Lilly BergenfurSkattkärrs SOK18:10+6:4912:31
13Joakim GustafssonGotlands Bro OK18:33+7:1212:47
14Greta SandvikAttunda OK18:35+7:1412:48
15Ellen HedinOK Linné18:44+7:2312:55
16Klara HedinSundsvalls OK18:49+7:2812:58
17Edith BergenfurSkattkärrs SOK19:13+7:5213:15
18Frida BrudinIFK Mora OK20:10+8:4913:54
19Joline PetriOK Djerf22:09+10:4815:16
20Frank BlomOK Älvsjö-Örby22:27+11:0615:28
21Mira VejedalSnättringe SK22:36+11:1515:35
22Jakob BrudinIFK Mora OK22:49+11:2815:44
23Tindra BlomkvistSkattkärrs SOK23:24+12:0316:08
24Signe AlbinssonOK Österåker23:26+12:0516:09
25Emmy PerssonOckelbo OK23:28+12:0716:11
26Agnes PerssonOckelbo OK23:33+12:1216:14
27Nike VejedalSnättringe SK24:52+13:3117:08
28Eskil BlomOK Älvsjö-Örby25:50+14:2917:48
29Alva RööhsSkattkärrs SOK33:54+22:3323:22
Tove NordströmOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Elias JohanssonVittsjö OKej godkänd

U2

1 910 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Max BoströmJärfälla OK14:407:40
2Asbjørn Gemmer HanghøjBallerup OK14:46+0:067:43
3Joel NylundSigtuna OK14:47+0:077:44
4Emil NylundSigtuna OK16:26+1:468:36
5Alvin LundgrenVäxjö OK16:31+1:518:38
6Anton HagströmKristinehamns OK16:40+2:008:43
7Alice GardbyTumba-Mälarhöjden OK16:46+2:068:46
8Gösta WallinSträngnäs-Malmby OL17:14+2:349:01
9Alice JanssonOK Roslagen19:12+4:3210:03
10Eskild Gemmer HanghøjBallerup OK20:51+6:1110:54
11Gustav BergKlubblös21:13+6:3311:06
12Elsa KahanekOK Linné21:20+6:4011:10
13Tilda KindlundOK Tyr21:51+7:1111:26
14Marcus OlanderTäby OK23:33+8:5312:19
15Isak StåhlbrandtRasbo IK23:39+8:5912:22
16Hennie LöfgrenStora Tuna OK24:23+9:4312:45
17Mathilda BakSkogsluffarnas OK26:13+11:3313:43
18Maja MaxénStora Tuna OK26:34+11:5413:54
19Tilde Westbom LampinenSödertälje-Nykvarn OF27:16+12:3614:16
20Hilma EkströmStenungsunds OK27:22+12:4214:19
21Viktor NordenholmIF Thor27:54+13:1414:36
22Signe BacklundGävle OK28:03+13:2314:41
23Ronja HermanssonIF Hansa-Hoburg28:38+13:5814:59
24Hilda NordströmOK Älvsjö-Örby29:18+14:3815:20
25Lisa FribergerJärla Orientering29:19+14:3915:20
26Arvid BomanLinköpings OK31:07+16:2716:17
27Freja BergKlubblös33:02+18:2217:17
28Angelica GladhGotlands Bro OK33:44+19:0417:39
29Ellen PalmKlubblös35:26+20:4618:33
30Moa EkblomSkogsluffarnas OK35:28+20:4818:34
31Malte PalmKlubblös35:42+21:0218:41
Signe HansenOK Sorøej start

Öppen motion 1

2 130 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav EllbringJönköpings OK27:4112:59
2Mille FerrariSkogsluffarnas OK29:42+2:0113:56
3Love FerrariSkogsluffarnas OK29:47+2:0613:58
4Moa WesterlundSvaide Roma SOK36:27+8:4617:06
5Nathalie PetriOK Djerf36:39+8:5817:12
6Anna-Klara ImbergTjalve IF Norrköping42:51+15:1020:07
7Emma BakSkogsluffarnas OK43:17+15:3620:19
8Linnea AnderssonSöders-Tyresö48:48+21:0722:54
9Kristina DuvanderOK Roslagen55:38+27:5726:07
10Monica BeckmanFagersta OK57:37+29:5627:03
11Birgitta AndrénOK Tisaren1:15:27+47:4635:25

Öppen motion 2

2 340 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingela ÅrbrinkLinköpings OK30:4713:09
2Kasper UllbergSvaide Roma SOK40:34+9:4717:20
3Petter AllmungsIF Hansa-Hoburg43:56+13:0918:46
4Elmer AllmungsIF Hansa-Hoburg47:43+16:5620:23
5Åsa DikvallWaxholms OK48:23+17:3620:40
6Tilde StåhlUlricehamns OK49:18+18:3121:04
7Lotta PermanOK Tyr49:23+18:3621:06
8Edvin StåhlUlricehamns OK52:20+21:3322:21
9Alfred EkblomSkogsluffarnas OK1:00:10+29:2325:42
10Oskar DalinLeksands OK1:00:17+29:3025:45
11Arvid HedinSöders-Tyresö1:17:12+46:2532:59
Daniel PerssonOckelbo OKej godkänd
Gudrun DalströmKvarnsvedens GOIF OKej godkänd

Öppen motion 3

2 320 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Herman SvahnOK Ravinen22:219:38
2Sandra KarlssonSnättringe SK24:19+1:5810:28
3Charlotte KarlssonSnättringe SK24:29+2:0810:33
4Johan PetriOK Djerf25:03+2:4210:47
5Paulina AnjertFrämmestads IK31:55+9:3413:45
6Charlotta PorsöKlubblös32:14+9:5313:53
7Eva JylltorpLinköpings OK32:38+10:1714:03
8Martin KarlssonHestra IF33:32+11:1114:27
9Karin RiddersporreTimrå SOK33:41+11:2014:31
10Sara JonssonTjällmo-Godegårds OK33:44+11:2314:32
11Ann-Sofi KromnérSkogspojkarnas OK34:35+12:1414:54
12Ebba-Lisa FlygarTullinge SK34:56+12:3515:03
13Jörgen SoneTurebergs IF38:05+15:4416:24
14Gunilla AnderssonHestra IF39:56+17:3517:12
15Jonas AnderssonDegerfors OK41:08+18:4717:43
16Elizabeth LöchtingOK Roslagen41:16+18:5517:47
17Sanna RinnbäckOK Ravinen42:31+20:1018:19
18Kerstin ErikssonOK Kåre42:46+20:2518:26
19Hedvig HillerhagIFK Lidingö SOK43:30+21:0918:45
20Signe HillerhagIFK Lidingö SOK43:31+21:1018:45
21Lena WestbomOckelbo OK44:19+21:5819:06
22Adrian AnderssonDegerfors OK44:35+22:1419:13
23Annika AnderssonDegerfors OK45:05+22:4419:25
24Birgitta Odby JanssonFrämmestads IK45:10+22:4919:28
25Ulla EkblomSkogsluffarnas OK45:45+23:2419:43
26Harri HoffmanRaseborg48:14+25:5320:47
27Yvonne HoffmanRaseborg48:47+26:2621:01
28Johnny LindholmOK Ravinen50:09+27:4821:36
29Yvonne AnderssonKlubblös51:45+29:2422:18
30Kerstin KempeLinköpings OK53:01+30:4022:51
31Emelie AnderssonSöders-Tyresö1:00:20+37:5926:00
32Karolina ErikssonKlubblös1:04:22+42:0127:44
33Marie Olsson EliassonGävle OK1:07:42+45:2129:10
34Anna-Karin OlovssonRehns BK1:12:20+49:5931:10
35Margaretha NylundOK Södertörn1:15:36+53:1532:35
Lena GilleOK Roslagenej godkänd

Öppen motion 4

3 220 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pontus DanielssonKlubblös32:4010:08
2Elina SundqvistTullinge SK37:46+5:0611:43
3Ove DrangeVaregg Fleridrett42:18+9:3813:08
4Axel MannelqvistOK Nolaskogsarna45:17+12:3714:03
5Emma HolmKlubblös48:25+15:4515:02
6Pontus LingebrandSäterbygdens OK48:28+15:4815:03
7Amanda GustafssonSäterbygdens OK49:05+16:2515:14
8Sebastian BakSkogsluffarnas OK55:21+22:4117:11
9Elias EkelöwKlubblös57:24+24:4417:49
10Gustav AnderssonKlubblös59:09+26:2918:22
11Joel EkelöwKlubblös59:11+26:3118:22
12Kristina LindholmSkogsluffarnas OK1:01:29+28:4919:05
13Maja LugnetKlubblös1:02:37+29:5719:26
14Maria EkblomSkogsluffarnas OK1:03:43+31:0319:47
15Viktor LugnetKlubblös1:04:43+32:0320:05
16Kristina HedinSöders-Tyresö1:05:21+32:4120:17
17Simon KjellinKlubblös1:07:24+34:4420:55
18Therese BoströmJärfälla OK1:08:23+35:4321:14
19Leif LundgrenLänna IF1:15:12+42:3223:21
20Jonas EkelöwKlubblös1:23:26+50:4625:54
21Ewa ArnessonIK Dran1:27:28+54:4827:09
22Agnes ModinBromma-Vällingby SOK1:32:26+59:4628:42
Pia AnderssonVästerås SOKej godkänd
Gunilla EkbergGarda OKej godkänd
Karin KongslienSkogspojkarnas OKej godkänd
Åsa HellebergJärla Orienteringej godkänd
Gunilla MårsäterOK Linnéej godkänd

Öppen motion 5

3 190 m, 50 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas StåhlbrandtRasbo IK37:1511:40
2Anders StridKlubblös39:42+2:2712:26
3Ola EllbringJönköpings OK39:54+2:3912:30
4Christina GustavssonSvaide Roma SOK41:17+4:0212:56
5Simon StålhammarTullinge SK41:37+4:2213:02
6Björn KarlssonSvaide Roma SOK42:17+5:0213:15
7Harald LangettAttunda OK43:53+6:3813:45
8Malin GidlundOK Linné45:32+8:1714:16
9Helena LindbergIFK Göteborg47:06+9:5114:45
10Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK47:32+10:1714:54
11Peter HagströmKristinehamns OK47:44+10:2914:57
12Linnea KvickKlubblös48:08+10:5315:05
13Stefan GustafssonSkarpnäcks OL49:05+11:5015:23
14Oskar WallströmerKlubblös50:26+13:1115:48
15Petter NordenholmIF Thor50:29+13:1415:49
16Jonny BjersanderSvaide Roma SOK50:31+13:1615:50
17Håkan KarlssonMälarö SOK50:39+13:2415:52
18Alexander FranssonKlubblös50:50+13:3515:56
19Per NieminenOK Nipan52:40+15:2516:30
20Björn BoströmJärfälla OK53:26+16:1116:45
21Jonas AhlkvistKlubblös54:56+17:4117:13
22Marie KahlbomVisborgs OK57:18+20:0317:57
23Signe HanghøjBallerup OK57:46+20:3118:06
24Jonathan NordenholmIF Thor57:53+20:3818:08
25Cecilia EnbäckSöders-Tyresö59:19+22:0418:35
26Sofia HansonTolered-Utby Ol-klubb59:58+22:4318:47
27Eva FredrikssonKorsnäs IF OK1:01:14+23:5919:11
28Gunilla LangettKlubblös1:01:26+24:1119:15
29Cecilia FredrikssonKlubblös1:07:56+30:4121:17
30Kajsa AspegrenOK Kontinent1:08:48+31:3321:34
31Jörn AntonischkiOK Orion1:10:16+33:0122:01
32Gert KromnérSkogspojkarnas OK1:11:21+34:0622:22
33Pernilla TunessonSkogspojkarnas OK1:14:41+37:2623:24
34Mia HallabroHässleholms OK1:14:46+37:3123:26
35Karin HemmingsVimmerby OK1:19:01+41:4624:46
36Pia NordinKorsnäs IF OK1:21:43+44:2825:36
37Peter FahlstedtSkogspojkarnas OK1:23:27+46:1226:09
38Kerry KempeLinköpings OK1:23:57+46:4226:18
39Niklas WaktelSvaide Roma SOK1:25:20+48:0526:45
40Bo RockJärfälla OK1:27:00+49:4527:16
41Maria JohanssonLunds OK1:27:48+50:3327:31
42Anne WimanTäby OK1:28:26+51:1127:43
43Jerry RasmussonHerrestads AIF1:28:52+51:3727:51
44Åsa CarlssonOK Hällen1:52:08+1:14:5335:09
45Urban AllmungsIF Hansa-Hoburg1:59:54+1:22:3937:35
46Christina SwahnOK Älvsjö-Örby2:02:43+1:25:2838:28
Carl-Åke FredrikssonKorsnäs IF OKej godkänd
Irma FredrikssonKorsnäs IF OKej godkänd
Anna KvickKlubblösej godkänd
Lisa AhlkvistKlubblösej godkänd

Öppen motion 6

2 830 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Adrian HardenFK Boken52:0018:22
2Stig ThörnvikCentrum OK1:03:35+11:3522:28

Öppen motion 7

3 180 m, 84 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan SöderqvistOK Ravinen29:449:21
2Alexandra VejedalIFK Lidingö SOK30:17+0:339:31
3Linus SvärmOK Gisle30:43+0:599:39
4Susanna BergHalmstad OK32:39+2:5510:16
5Erik OskarssonHagaby GoIF Örebro34:10+4:2610:44
6Jenny HallmanAttunda OK35:42+5:5811:13
7Svante LindgrenSigtuna OK35:48+6:0411:15
8Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK37:05+7:2111:39
9Sofia LauriJärla Orientering37:14+7:3011:42
10Stefan NordströmOK Älvsjö-Örby37:21+7:3711:44
11Johan JylltorpLinköpings OK37:22+7:3811:45
12Jennie AxinHagaby GoIF Örebro38:01+8:1711:57
13Arvid PerssonTäby OK39:08+9:2412:18
14Malin LöfgrenStora Tuna OK40:08+10:2412:37
15Timo KononenOK Gisle42:02+12:1813:13
16Jenny BacklundGävle OK42:09+12:2513:15
17Arne SvärmOK Gisle43:09+13:2513:34
18Bernt-Olof GustafssonTäby OK43:33+13:4913:41
19Carl PerssonTäby OK44:17+14:3313:55
20Ingrid Runnérus-TrollvadSurahammars SOK44:27+14:4313:58
21Linda DanskanenOK Raseborg44:56+15:1214:07
22Bo MagnussonVisborgs OK45:15+15:3114:13
23Gerhard LilliestiernaOK Roslagen45:50+16:0614:24
24Johanna MaxénStora Tuna OK45:56+16:1214:26
25Emilia SvärmOK Gisle46:41+16:5714:40
26Göran WellenKolbäck47:49+18:0515:02
27Olof ErikssonIFK Mora OK48:16+18:3215:10
28Sandra AndréIF Hansa-Hoburg48:39+18:5515:17
29Hanna AndrénOK Tisaren49:41+19:5715:37
30Helena WidegrenIF Thor49:42+19:5815:37
30Carina BoströmOK Linné49:42+19:5815:37
32Nils SjödinTjalve IF Norrköping49:48+20:0415:39
33Torbjörn AndrénOK Tisaren50:37+20:5315:55
34Cecilia HagströmKristinehamns OK51:20+21:3616:08
35Anna OlssonIF Thor51:21+21:3716:08
36Per StålhammarTullinge SK51:36+21:5216:13
37Stefan HellströmVisborgs OK51:43+21:5916:15
38Sussie WellenKolbäck52:30+22:4616:30
39Malin MarmelidOK Roxen53:16+23:3216:45
40Pär GustafssonSvaide Roma SOK53:22+23:3816:46
41Johanna NieminenOK Nipan53:49+24:0516:55
42Peter EkbergGarda OK54:10+24:2617:02
43Lars ArleboKFUM Örebro OK54:16+24:3217:03
44Mikael JohanssonLänna IF54:53+25:0917:15
45Emil BergGarda OK55:04+25:2017:18
46Kjell GustafssonOK Järnbärarna55:23+25:3917:24
47Johan RosénOK Södertörn56:08+26:2417:39
47Marie ThörnvikCentrum OK56:08+26:2417:39
49Bo EkströmDalaportens OL56:13+26:2917:40
50Maj-Britt GardeliusIF Hansa-Hoburg56:16+26:3217:41
51Håkan SvahnOK Ravinen57:00+27:1617:55
52Anna EleniusCentrum OK59:45+30:0118:47
53Pia BellanderGustavsbergs OK1:00:06+30:2218:53
54Anders WinellTumba-Mälarhöjden OK1:00:35+30:5119:03
55Richard BengtssonLunds OK1:01:19+31:3519:16
56Iréne PerssonTäby OK1:01:39+31:5519:23
57Ann SvärmOK Gisle1:02:46+33:0219:44
58Pernilla MellinSvaide Roma SOK1:03:17+33:3319:54
59Kristine HjortOK Roxen1:03:26+33:4219:56
60Karin LennströmSigtuna OK1:04:35+34:5120:18
61Monica OhlinRånäs OK1:04:45+35:0120:21
62John WilsonKlubblös1:05:38+35:5420:38
63Elin Sjödin DrangeVaregg Fleridrett1:05:57+36:1320:44
64Anna FröbergOK Roxen1:07:20+37:3621:10
65Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OK1:07:39+37:5521:16
66David NeroNässjö OK1:08:06+38:2221:24
67Lars-Olov AnderssonSigtuna OK1:08:19+38:3521:28
68Monika HögbergOK Södertörn1:08:43+38:5921:36
69Lisa LeicktTullinge SK1:11:38+41:5422:31
70Yvonne EkströmDalaportens OL1:12:27+42:4322:46
71Bo AdofssonIK Ymer1:12:40+42:5622:51
72Dag KarlssonGustavsbergs OK1:17:09+47:2524:15
73Elisabeth StålhammarTullinge SK1:20:05+50:2125:11
74Jan BurellOK Enen1:31:26+1:01:4228:45
75Gerhard HåkanssonVisborgs OK1:32:48+1:03:0429:10
76Lars JovérKlubblös1:34:59+1:05:1529:52
77Annelie AnderssonVisborgs OK1:37:38+1:07:5430:42
78Gunilla IngemarssonLänna IF1:40:27+1:10:4331:35
79Vendela RonstenIK Heros2:10:26+1:40:4241:01
80Roland ErikssonKlubblös2:41:10+2:11:2650:40
Robert GustafssonVisborgs OKej godkänd
Gunilla SchönningJärfälla OKej godkänd
Marie-Louise KarlkvistSvaide Roma SOKej godkänd
Camilla JovérKlubblösej godkänd
Viviann AnderssonSnättringe SKej start
Mimmi Eriksson WestbladOK Ravinenej start

Öppen motion 8

4 420 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik KylbornAlmby IK38:258:41
2Oskar LundbergDalaportens OL38:27+0:028:41
3Hans SundqvistTullinge SK38:50+0:258:47
4Jonas ArvidsonOK Ravinen41:34+3:099:24
5Marie HedarOK Tor44:23+5:5810:02
6Jimmy PetterssonGöteborg-Majorna OK47:44+9:1910:47
7Lena SundqvistTullinge SK50:39+12:1411:27
8Lars-Åke DickforsAvesta OK50:54+12:2911:30
9Katarina FunkquistIF Hansa-Hoburg52:42+14:1711:55
10Jan AnderssonGävle OK52:50+14:2511:57
11Josef AnderssonSundsvalls OK53:01+14:3611:59
12Olle PetterssonKlubblös53:02+14:3711:59
13Stefan WångbergOK Ravinen54:03+15:3812:13
14Björn AlmgrenVallentuna-Össeby OL54:11+15:4612:15
15Lena RauséusKlubblös55:10+16:4512:28
16Lars-Johan VågLerums SOK55:29+17:0412:33
17Peter BergmanTullinge SK55:41+17:1612:35
18Stefan FunkquistIF Hansa-Hoburg55:57+17:3212:39
19Jessica ÅbergTolered-Utby Ol-klubb56:25+18:0012:45
20Anders HellminVisborgs OK56:45+18:2012:50
21Eva KindlundhTrosabygdens OK56:47+18:2212:50
22Tommy UllbergSvaide Roma SOK56:48+18:2312:51
23Olov TallqvistTimrå SOK57:00+18:3512:53
24Mats LövdahlVisby IF Gute SOK58:19+19:5413:11
25Pernilla NilssonJärfälla OK59:17+20:5213:24
26Anders LundbergOK Roslagen1:03:23+24:5814:20
27Stefan MolinSvaide Roma SOK1:03:31+25:0614:22
28Lina EttlingSkogspojkarnas OK1:05:17+26:5214:46
29Henrik DikvallWaxholms OK1:05:47+27:2214:52
30Mia HillerhagIFK Lidingö SOK1:07:37+29:1215:17
31Christina LarssonKlubblös1:10:57+32:3216:03
32Tobias LindgrenOK Kåre1:13:49+35:2416:42
33Stefan AnderssonIFK Mora OK1:16:04+37:3917:12
34Anna SylvanJärfälla OK1:22:10+43:4518:35
35Lawrence DermodyKlubblös1:29:18+50:5320:12
Marina DickforsAvesta OKej godkänd
Torgny UndinKlubblösej godkänd
Örjan Hallgren BäckstädeVisborgs OKej start

Öppen motion 9

4 440 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas Greve jensenTisvilde Hegn OK32:527:24
2Mattias ErikssonOK Denseln33:19+0:277:30
3U Tomas LöfgrenStora Tuna OK33:37+0:457:34 Ladda ner rutt i gpx-format
4John OskarssonHagaby GoIF Örebro34:46+1:547:49
5Christoffer EskilssonTullinge SK35:10+2:187:55
6Björn ArvidssonStora Tuna OK35:19+2:277:57
7Tobias KarlssonHagaby GoIF Örebro35:26+2:347:58
8Petter LindbergOK Linné35:28+2:367:59
9Mikael JaneråsOK Linné35:50+2:588:04
10Niklas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb36:43+3:518:16
11Sverker LenasCentrum OK37:03+4:118:20
12Gunnar KindlundhTrosabygdens OK37:57+5:058:32
13David ErikssonHagaby GoIF Örebro38:28+5:368:39
14Jesper MårtenssonStora Tuna OK38:48+5:568:44
15Anna KindlundhSödertälje-Nykvarn OF43:33+10:419:48
16Leon HanssonVisborgs OK43:56+11:049:53
17Martin OhlssonOK Storsjön45:03+12:1110:08
18Mattias HolmbergCentrum OK45:38+12:4610:16
19Per ForsgrenTumba-Mälarhöjden OK46:20+13:2810:26
20Emma MartinelleSöders-Tyresö46:24+13:3210:27
21Karl JanssonFrämmestads IK48:18+15:2610:52
22Mikaela RönnbäckVisborgs OK51:33+18:4111:36
23Jonas VictorinKFUM Örebro OK51:41+18:4911:38
24Torbjörn JarlemarkIFK Lidingö SOK53:41+20:4912:05
25Greger WesterlundSvaide Roma SOK53:58+21:0612:09
26Robert Von FrenckellOK Raseborg54:38+21:4612:18
27Ronnie HyvärinenOK Raseborg54:59+22:0712:23
28Pontus GunnarssonLinköpings OK56:24+23:3212:42
29Anders FerrariSkogsluffarnas OK56:48+23:5612:47
30Frida AnsinSvaide Roma SOK57:58+25:0613:03
31Joakim RonstenStimmerbo58:58+26:0613:16
32Åsa JanssonOK Roslagen59:03+26:1113:17
33Nils IngelhagFrölunda OL1:00:14+27:2213:33
34Hans SylvanJärfälla OK1:05:34+32:4214:46
Roger LarssonOK Kåreej godkänd
Kjell AnderssonPiteå IFej godkänd
Jörgen  BergKlubblösej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser