Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vinterserien, Snättringe SK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vinterserien, Snättringe SK
Arrangörsorganisation: Snättringe SK
Datum: söndag 8 mars 2015

Bana A

7 540 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders HedmanIFK Lidingö SOK54:187:12
2Johan LndqvistTäby OK55:35+1:177:22
3Henrik PerssonTullinge SK57:34+3:167:38
4Per-Åke OlssonOK Ravinen59:47+5:297:55
5Lars Håkan SandvikAttunda OK1:01:37+7:198:10
6Andrew QuinIFK Lidingö SOK1:03:23+9:058:24
7Stefan GeliusSnättringe SK1:04:00+9:428:29
8Juha LoenbergStigfinnarna1:05:34+11:168:41
9Lars JakobssonCentrum OK1:07:15+12:578:55
10Stuart FellCentrum OK1:07:39+13:218:58
11Jesper Hansson LagerbergOK Södertörn1:08:50+14:329:07
12Mattias PernebyIFK Lidingö SOK1:08:55+14:379:08
13Anders BoströmTumba-Mälarhöjden OK1:10:00+15:429:17
14Niklas WansölinOK Ravinen1:11:17+16:599:27
14Lars PalmqvistJärfälla OK1:11:17+16:599:27
16Thomas CallebergSnättringe SK1:11:58+17:409:32
17Malin AnnegårdCentrum OK1:12:33+18:159:37
18Mats Åhmanklubblös1:13:07+18:499:41
19Johan HedmanSöders-Tyresö1:13:12+18:549:42
20Karin SkogholmTumba-Mälarhöjden OK1:13:16+18:589:43
21Per FranzénOK Södertörn1:16:05+21:4710:05
22Per ForsgrenTumba-Mälarhöjden OK1:17:28+23:1010:16
23Fredrik SandbergOK Älvsjö-Örby1:18:43+24:2510:26
24Louise MarkstedtOK Södertörn1:20:27+26:0910:40
25Janne NilssonCentrum OK1:23:20+29:0211:03
26Daniel HalvardssonNässjö OK1:25:04+30:4611:16
27Peter LarssonCentrum OK1:26:18+32:0011:26
28Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK1:26:32+32:1411:28
29Ulf BylundIFK Enskede1:27:16+32:5811:34
30Aleksandr ManoilovJärfälla OK1:32:04+37:4612:12
31Hanna KorhonenHaninge SOK1:32:52+38:3412:18
32Reijo KorhonenHaninge SOK1:36:12+41:5412:45
33Moa KjellstrandCentrum OK1:36:38+42:2012:48
34Karin Axelsdotter AxiGOIF Tjalve1:40:39+46:2113:20
35Mattias RobertsonCentrum OK1:42:20+48:0213:34
36Hugo LindbärgOK Södertörn1:45:10+50:5213:56
37Christer NordströmÄlvsjö AIK SOK1:48:48+54:3014:25
Karl-Johan BernhardCentrum OKej godkänd
Björn BängtssonCentrum OKej godkänd

Bana B

5 350 m, 68 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pär WestbladOK Ravinen43:198:05
2Johan GibergTumba-Mälarhöjden OK43:21+0:028:06
3Jason BransomeSkogsluffarnas OK45:31+2:128:30
4Mattias BomanTumba-Mälarhöjden OK46:18+2:598:39
5Anders KällTumba-Mälarhöjden OK46:56+3:378:46
6Mattias ÅgrenCentrum OK48:47+5:289:07
7Dan GibergTumba-Mälarhöjden OK49:31+6:129:15
8Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OK50:43+7:249:28
9Ivar Lidström LauriSnättringe SK51:04+7:459:32
10Tobias KarlssonSnättringe SK52:11+8:529:45
11Per LembreJärla Orientering53:14+9:559:57
12Gunnar LangsSkarpnäcks OL53:17+9:589:57
13Lars ForsstedtSöders-Tyresö53:30+10:1110:00
14Thomas KarlssonSödertälje-Nykvarn OF53:31+10:1210:00
15Henrik MorastHaninge SOK53:59+10:4010:05
16Hannes SvahnOK Ravinen54:21+11:0210:09
17Marita AxelssonOK Ravinen54:39+11:2010:12
18Anders MattssonOK Älvsjö-Örby55:02+11:4310:17
19Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF55:40+12:2110:24
20Staffan ZillingOK Södertörn55:51+12:3210:26
21Lars BerzellVäsby OK57:51+14:3210:48
22Sofia ForsgrenOK Skogsfalken58:18+14:5910:53
23Fredrik MorastHaninge SOK58:47+15:2810:59
24Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF59:02+15:4311:02
25Lars Gunnar LarssonOK Södertörn1:00:05+16:4611:13
26Charlotta Thureson GibergHellas Orientering1:00:17+16:5811:16
27Daniel TjernbergSödertälje-Nykvarn OF1:00:26+17:0711:17
28Moa WestbladOK Ravinen1:00:39+17:2011:20
29Johan LidmarSnättringe SK1:03:50+20:3111:55
30Gunilla KreissJärla Orientering1:04:03+20:4411:58
31Kristina TedhamreSnättringe SK1:04:07+20:4811:59
32Paul NorénOK Södertörn1:04:27+21:0812:02
33Gunnar HedlundSödertälje-Nykvarn OF1:05:18+21:5912:12
34Malin LindskogOK Ravinen1:05:39+22:2012:16
35Ann FranzénOK Södertörn1:06:20+23:0112:23
36Mats HainkeSnättringe SK1:06:37+23:1812:27
37Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK1:06:38+23:1912:27
38Lars ÖhrmanStockholms OK1:07:33+24:1412:37
39Mats TenlandAndrarums IF1:08:32+25:1312:48
40Lars GerhardssonAttunda OK1:08:35+25:1612:49
41Felicity BrownIFK Lidingö SOK1:09:16+25:5712:56
42Emma EnglidTumba-Mälarhöjden OK1:09:24+26:0512:58
43Niklas WestbladOK Ravinen1:09:57+26:3813:04
44Peter WippJärla Orientering1:10:40+27:2113:12
45Niklas HallHaninge SOK1:12:22+29:0313:31
46Hanna Börjessonklubblös1:12:46+29:2713:36
47Per WolgastSnättringe SK1:16:58+33:3914:23
48Jan LindgrenOK Södertörn1:17:45+34:2614:31
49Nicklas DoyleSkarpnäcks OL1:18:17+34:5814:37
50Johan SköldJärfälla OK1:19:01+35:4214:46
51Thomas ErikssonTumba-Mälarhöjden OK1:21:11+37:5215:10
52Ulf Wallmanklubblös1:21:48+38:2915:17
53Anders LavforsCentrum OK1:22:16+38:5715:22
54Johanna SundströmJärla Orientering1:23:51+40:3215:40
55Bjarne ErlandssonHammarby IF OF1:24:24+41:0515:46
56Magnus BolanderSnättringe SK1:26:10+42:5116:06
57Ebbe AdolfssonSundbybergs IK1:30:51+47:3216:58
58Eric HuijsersHammarby IF OF1:31:57+48:3817:11
59Helene PerssonCentrum OK1:32:16+48:5717:14
60Ingemar Bengtssonklubblös1:39:25+56:0618:34
61Ulrika Hallbergklubblös1:39:38+56:1918:37
62Jan SturestigOK Södertörn1:41:07+57:4818:54
63Göran IvarezOK Södertörn1:41:46+58:2719:01
64Christina NordströmBodens BK2:02:07+1:18:4822:49
65Per WesterlundSkogsluffarnas OK2:38:38+1:55:1929:39
Per-Anders LindgrenCentrum OKej godkänd
Nils EklöwOK Södertörnej godkänd
Kristina BergstrandSöders-Tyresöej godkänd

Bana C

4 550 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tommy HolmerVäsby OK37:038:08
2Linus KaisajunttiIFK Lidingö SOK46:22+9:1910:11
3Ingemar GaardSöders-Tyresö47:26+10:2310:25
4Rune RådeströmSnättringe SK47:54+10:5110:31
5Lars KarlssonSnättringe SK47:59+10:5610:32
6Anders GärderudIFK Lidingö SOK48:12+11:0910:35
7Bror FureskogAlfta-Ösa OK49:58+12:5510:58
8Sofia PerssonSnättringe SK50:37+13:3411:07
9Linda SjögrenKiF51:40+14:3711:21
10Roger TinglöfVäsby OK51:54+14:5111:24
11Peter SundgrenVallentuna-Össeby OL52:04+15:0111:26
12Tommy LindbergHaninge SOK52:08+15:0511:27
13Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK54:45+17:4212:01
14Kjell OhlssonFredrikshofs IF Skid & OK56:50+19:4712:29
15Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK57:45+20:4212:41
16Åsa LinnersjöSöders-Tyresö59:37+22:3413:06
17Johan Scharpklubblös59:53+22:5013:09
18Lena JanssonJärla Orientering1:00:02+22:5913:11
19Staffan HolmbergSödertälje-Nykvarn OF1:01:15+24:1213:27
20Bo HedlundIFK Enskede1:01:34+24:3113:31
21Jesper LidmarSnättringe SK1:02:00+24:5713:37
22Rolf SkoglundHellas Orientering1:02:26+25:2313:43
23Lars MongårdSkogsluffarnas OK1:03:09+26:0613:52
24Anders StenbackBromma-Vällingby SOK1:03:33+26:3013:58
25Staffan ElmhagenSöders-Tyresö1:03:34+26:3113:58
26Sven-Inge NylundJärfälla OK1:04:56+27:5314:16
27Clas-Göran HerrgårdTäby OK1:05:03+28:0014:17
28Tomas BjörelindJärla Orientering1:06:24+29:2114:35
29John ÖstlundSundbybergs IK1:06:27+29:2414:36
30Anna PernebyTullinge SK1:06:57+29:5414:42
31Åke WansölinSöders-Tyresö1:07:25+30:2214:49
32Alf LångSöders-Tyresö1:07:51+30:4814:54
33Bo NorbäckTullinge SK1:08:20+31:1715:01
34Ronny HedlundOK Södertörn1:09:28+32:2515:16
35Anna GerhardssonAttunda OK1:15:29+38:2616:35
36Leif MörkforsJärfälla OK1:16:04+39:0116:43
37Julia DalgrenCentrum OK1:18:32+41:2917:15
38Helena KorhonenHaninge SOK1:21:23+44:2017:53
39Lars ÖhmanSöders-Tyresö1:24:12+47:0918:30
40Niclas LidströmFrösö IF1:26:02+48:5918:54
41Martin ErikssonOK Södertörn1:28:35+51:3219:28
42Monika PerssonOK Södertörn1:28:39+51:3619:29
43Daniel EberleCentrum OK1:38:16+1:01:1321:35
44Reine BorgströmSkogsluffarnas OK1:47:06+1:10:0323:32
Leif HermundstadSnättringe SKej godkänd
Hugo IsgrenIFK Enskedeej godkänd
Elias TidevallSkogsluffarnas OKej godkänd
Christian Hahnkeklubblösej godkänd
Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OKej start

Bana D

3 560 m, 62 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per LjungStockholms OK33:459:28
2Arne KarlssonTumba-Mälarhöjden OK34:13+0:289:36
3Erik Lidström LauriSnättringe SK39:44+5:5911:09
4Håkan SjunnestrandSolna OK40:22+6:3711:20
5Bengt ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK40:32+6:4711:23
6Håkan SteenGustavsbergs OK42:03+8:1811:48
7Karin GustafssonSträngnäs-Malmby OL43:40+9:5512:15
8Isak GeliusSnättringe SK44:09+10:2412:24
9John WolgastSnättringe SK44:13+10:2812:25
10Henning PeinerudCentrum OK44:16+10:3112:26
11Aila HalttunenHaninge SOK47:31+13:4613:20
12Håkan BoijeTurebergs IF47:58+14:1313:28
13Gösta GutelandSnättringe SK48:01+14:1613:29
14Rune CarlssonSundbybergs IK48:30+14:4513:37
15Christer AnderssonAtG48:32+14:4713:37
16Kjell HolmbergOK Södertörn48:38+14:5313:39
17Gittan GeliusSnättringe SK48:49+15:0413:42
18Håkan SjökvistSöders-Tyresö49:20+15:3513:51
19Börje PahlénSöders-Tyresö49:27+15:4213:53
20Annika SvenssonSolna OK49:28+15:4313:53
21Leif ThorssonOK Grip49:31+15:4613:54
22Andreas MagnvallOK Södertörn49:32+15:4713:54
23Leif NordinTurebergs IF50:11+16:2614:05
24Roland LöwgrenSpårvägens OK52:26+18:4114:43
25Erik Bertilssonklubblös52:55+19:1014:51
26Magnus EricsonJärla Orientering53:10+19:2514:56
27Håkan SvahnOK Ravinen53:44+19:5915:05
28Ingrid MattssonOK Älvsjö-Örby54:39+20:5415:21
29Lars-Erik HallenfurFredrikshofs IF Skid & OK54:50+21:0515:24
30Richard WelanderOK Älvsjö-Örby57:22+23:3716:06
31Lars NordinSolna OK58:16+24:3116:22
32Jan LarssonTullinge SK58:53+25:0816:32
33Olof RudinTumba-Mälarhöjden OK59:09+25:2416:36
34Ingvar JanssonSundbybergs IK1:01:29+27:4417:16
35Göran WiströmOK Österåker1:02:00+28:1517:24
36Ingrid GraneliHaninge SOK1:02:01+28:1617:25
37Göran GrimvallTäby OK1:02:21+28:3617:30
38Lennart StenbergStigfinnarna1:03:43+29:5817:53
39Mimmi WestbladOK Ravinen1:04:48+31:0318:12
40Åke LinderohtSundbybergs IK1:05:31+31:4618:24
41Tor LindströmTumba-Mälarhöjden OK1:05:39+31:5418:26
41Barbro BransomeSkogsluffarnas OK1:05:39+31:5418:26
43Anders WinellTumba-Mälarhöjden OK1:07:07+33:2218:51
44Björn StoltOK Ravinen1:08:12+34:2719:09
45Hans CarlssonHellas Orientering1:10:20+36:3519:45
46Katarina LindbärgOK Södertörn1:11:10+37:2519:59
47Lena HellströmOK Ravinen1:13:30+39:4520:38
48Anna BlomgrenTullinge SK1:14:16+40:3120:51
49Anna EideforsSundbybergs IK1:18:33+44:4822:03
50Kristina ViinikainenOK Älvsjö-Örby1:25:08+51:2323:54
51Ulf RosbergOK Älvsjö-Örby1:25:11+51:2623:55
52Per Lernnart KarlssonJärfälla OK1:26:45+53:0024:22
53Jacob WolgastSnättringe SK1:30:44+56:5925:29
54Albin HainkeSnättringe SK1:30:46+57:0125:29
55Torsten LundborgHammarby IF OF1:34:01+1:00:1626:24
56Marieloise Sandbergklubblös1:41:13+1:07:2828:25
57Bengt ÅhlanderHammarby IF OF1:52:56+1:19:1131:43
Berit LindungerHaninge SOKej godkänd
Siv FrölundHaninge SOKej godkänd
Lars SegerqvistSkarpnäcks OLej godkänd
Albin LindskogOK Ravinenej godkänd
Johan SandwallSkarpnäcks OLej godkänd
Tina ZillingOK Södertörnej start

Bana E

2 310 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingemar LindqvistSnättringe SK32:2614:02
2Stig ThorssonSödertälje-Nykvarn OF33:39+1:1314:34
3Margareta WadinOK Älvsjö-Örby36:22+3:5615:44
4Linda RennerOK Södertörn39:10+6:4416:57
5Jan BojlingSolna OK39:26+7:0017:04
6Karl-Erik MogrenSnättringe SK41:13+8:4717:50
7Maja SandvikTurebergs IF50:01+17:3521:39
8Margaretha NylundOK Södertörn54:58+22:3223:47
9Sonja SundellSundbybergs IK57:20+24:5424:49
10Kenneth BerglundHellas Orientering57:43+25:1724:59
11Frida ArnessonSkarpnäcks OL57:55+25:2925:04
12Gunnel JunegardOK Södertörn59:43+27:1725:51
13Lena GeliusSnättringe SK1:00:11+27:4526:03
14Lars PerssonVäsby OK1:02:11+29:4526:55
15Sten BergstrandSkogsluffarnas OK1:02:18+29:5226:58
16Elisabeth WallmanSnättringe SK1:03:56+31:3027:40
17Monika ZychCentrum OK1:06:38+34:1228:50
18Ingvar JohannessonSolna OK1:07:18+34:5229:08
19Heidi BjerkhaugOK Ravinen1:17:46+45:2033:39
20Elin WolgastSnättringe SK1:19:33+47:0734:26
21Sonja PernebyTullinge SK1:19:39+47:1334:28
22Lars-Erik PernebyTullinge SK1:19:48+47:2234:32
23Birgitta NylundJärfälla OK1:24:58+52:3236:46
Arne ÅhmanTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Göran RastborgBromma-Vällingby SOKej godkänd
Per ArnessonSkarpnäcks OLej godkänd
Emma Stremanklubblösej godkänd
Kristina TinglöfDegerfors OKej godkänd

Bana F

2 260 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åsa SundströmJärla Orientering35:1015:33
2Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK35:59+0:4915:55
3Mikael Magnusson almTumba-Mälarhöjden OK36:03+0:5315:57
4Björn RennerOK Södertörn37:24+2:1416:32
5Viktor ZillingOK Södertörn47:37+12:2721:04
6John DryseliusSkarpnäcks OL53:40+18:3023:44
7Wiliam MöllerSkarpnäcks OL58:41+23:3125:57
8Tove SvedellSkarpnäcks OL58:45+23:3525:59
9Katarina SahlstenSkarpnäcks OL58:48+23:3826:01
10Märta SandvikAttunda OK1:00:33+25:2326:47
11Caroline TenlandAndrarums IF1:07:53+32:4330:02
12Teodor EricsonJärla Orientering1:08:40+33:3030:23
13Gustav EricssonJärla Orientering1:08:42+33:3230:23
14Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OK1:09:26+34:1630:43
15Mathias DryseliusSkarpnäcks OL1:26:54+51:4438:27
16Palle StegardSkarpnäcks OL1:27:01+51:5138:30
17Måra StegardSkarpnäcks OL2:10:10+1:35:0057:35
18Anna MannerheimSkarpnäcks OL2:11:18+1:36:0858:05
Tomas SjöbergSolna OKej godkänd
Jörgen StegardSkarpnäcks OLej godkänd
Ivar SomalainenJärla Orienteringej godkänd
Sofia ErseusJärla Orienteringej godkänd
Svante SandvikTurebergs IFej godkänd
Hugo LindskogOK Ravinenej godkänd
Claes RennerOK Södertörnej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser