Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Långuven

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Långuven
Arrangörsorganisation: IK Uven
Datum: söndag 17 april 2016

D21

7 330 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amilia BjörklundSävedalens AIK56:427:44
2Maria MagnussonSävedalens AIK57:16+0:347:48 Ladda ner rutt i gpx-format
3Karin ThernOK Skogshjortarna1:01:17+4:358:21
4Stina BergSävedalens AIK1:04:01+7:198:44
5Frida BrogrenSävedalens AIK1:04:35+7:538:48
6Hanna PerssonGöteborg-Majorna OK1:05:34+8:528:56
7Linda HallbergBredareds IF1:07:22+10:409:11
8Ida-Maria SvenssonSävedalens AIK1:08:58+12:169:24
9Lovisa LemanGöteborgs SK1:09:11+12:299:26
10Lovisa NilssonSävedalens AIK1:09:55+13:139:32
11Petra HalvarssonGöteborg-Majorna OK1:12:03+15:219:49
12Laila B HöglundFK Herkules1:12:56+16:149:56
13Anne HanssonMarkbygdens OK1:13:16+16:349:59
14Linnéa BäckströmHestra IF1:13:59+17:1710:05
15Katrina BerganderOK Linné1:17:38+20:5610:35
16Jennie BerglundSävedalens AIK1:18:06+21:2410:39
17Sofia EbermarkSävedalens AIK1:18:14+21:3210:40
18Sofia LarssonHestra IF1:18:34+21:5210:43
19Maria KlamfeltSävedalens AIK1:20:25+23:4310:58
20Amanda ClaessonSävedalens AIK1:26:33+29:5111:48
21Lucyna DrewniowskaGöteborg-Majorna OK1:28:20+31:3812:03
Filippa SpånérSävedalens AIKej start
Louise GötforsGöteborg-Majorna OKej start
Sanna SvenssonFrämmestads IKej start
Anastasia DenisovaSävedalens AIKej start

H21

10 110 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sergej FedatsenkaSävedalens AIK1:06:286:34
2Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstad1:08:01+1:336:43
3Daniel WernerssonGöteborg-Majorna OK1:08:08+1:406:44
4Johan TörnrothHestra IF1:12:24+5:567:09
5Karl LevinSävedalens AIK1:13:58+7:307:18
6Vitaliy GichkoSävedalens AIK1:14:03+7:357:19 Ladda ner rutt i gpx-format
7Rickard HolmqvistHestra IF1:15:45+9:177:29
8Jonas MartnerFrölunda OL1:16:14+9:467:32
9Pontus KarlssonMarkbygdens OK1:16:35+10:077:34
10Jonas PalmSävedalens AIK1:17:12+10:447:38
11Max KarleOK Skogshjortarna1:17:14+10:467:38
12Rikard ClaessonStora Tuna OK1:17:24+10:567:39
13Albin ThunbergOK Alehof1:17:51+11:237:42
14Johan AntonssonOK Löftan1:18:09+11:417:43
15Thomas AspIFK Göteborg1:19:16+12:487:50
16Andréas ThernOK Skogshjortarna1:19:58+13:307:54
17David RunemalmNybro OK1:20:07+13:397:55
18Jonas LundgrenStora Tuna OK1:22:36+16:088:10
19Fredrik AnderssonIF Rigor1:23:01+16:338:12
20Mattias NilssonOK Alehof1:24:22+17:548:20
21Johan ForsstenKungälvs OK1:24:56+18:288:24
22Jens ArvidssonIF Rigor1:25:53+19:258:29
23Kevin StåhlOK Hammaren1:25:55+19:278:29
24Rasmus LarssonOK Alehof1:26:30+20:028:33
25Simon LarssonSävedalens AIK1:29:09+22:418:49
26Erik RåbergOK Landehof1:29:23+22:558:50
27Andreas HolmqvistHestra IF1:30:05+23:378:54
28Jonatan AnderssonFalkenbergs OK1:30:07+23:398:54
29Johnny HålsjöVänersborgs SK1:31:03+24:359:00
30Mikael BergstedtMarkbygdens OK1:31:23+24:559:02
31Johan LarssonOK Skogshjortarna1:35:24+28:569:26
32Filip AnderssonMarkbygdens OK2:04:12+57:4412:17
Martin AhlbergerHestra IFej godkänd
Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OKej godkänd
Joakim AxelssonTrollhättans SOKej start

H20

7 500 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Markus LarssonHestra IF51:376:52
2Otto StuhlhoferOK Landehof52:18+0:416:58
3Elias EkvallTrollhättans SOK52:31+0:547:00
4Rasmus ArfwedsonFrölunda OL55:42+4:057:25
5Edvin CarlssonMarkbygdens OK1:00:40+9:038:05
6John GabrielssonSävedalens AIK1:04:10+12:338:33
7Erik ForsHestra IF1:06:50+15:138:54
8Arvid HammarFK Herkules1:17:34+25:5710:20

D18

5 160 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma DjerfLerums SOK50:169:44
2Elvira SellgrenGöteborg-Majorna OK52:02+1:4610:05
3Alice AronengHestra IF54:20+4:0410:31
4Frida AnderssonTolered-Utby Ol-klubb54:43+4:2710:36
5Agnes SpånérGöteborg-Majorna OK55:17+5:0110:42
6Isabella LagoGöteborg-Majorna OK56:58+6:4211:02
7Sofia KlassonHestra IF1:01:07+10:5111:50
8Frida JerlinFrölunda OL1:32:33+42:1717:56
Emma RenbergSävedalens AIKej start

H18

6 770 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin ClaessonSävedalens AIK55:508:14
2Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK57:04+1:148:25 Ladda ner rutt i gpx-format
3Johan LammFrölunda OL59:02+3:128:43
4Hugo ThunbergOK Alehof1:05:29+9:399:40
5Jonas LauriFK Herkules1:07:10+11:209:55
6Axel ForsmanFK Herkules1:08:23+12:3310:06
7Vilhelm MelkstamLerums SOK1:20:21+24:3111:52
Carl BörnstedtKungälvs OKej start

D16

4 420 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa RaskKungälvs OK42:229:35
2Johanna NilssonKungälvs OK44:05+1:439:58
3Sofia JohanssonOK Skärmen44:27+2:0510:03
4Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIK46:06+3:4410:25
5Selma MoqvistLerums SOK46:13+3:5110:27
6Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK46:43+4:2110:34
7Moa SjöbergGöteborg-Majorna OK50:02+7:4011:19
8Tilda MelkstamLerums SOK51:31+9:0911:39
9Matilda HagstrandLerums SOK53:47+11:2512:10
10Lisa BörnstedtKungälvs OK54:55+12:3312:25
11Isabella AumoKungälvs OK57:52+15:3013:05
12Meja EneljungIFK Göteborg1:05:42+23:2014:51
13Hanna OlssonBrattås CK1:08:41+26:1915:32
14Emelie RönnborgIK Uven1:09:47+27:2515:47
15Kajsa NormanSävedalens AIK1:15:07+32:4516:59
16Tove JohanssonOK Alehof1:22:28+40:0618:39
17Erica AbrahamssonMölndal Outdoor IF1:41:47+59:2523:01
Ebba HjertbergHestra IFej start
Nora AronengHestra IFej start
Tove PerssonMölndal Outdoor IFej start
Elina HansonKungälvs OKej start

H16

5 540 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl JosefssonSävedalens AIK43:217:49
2Gabriel SturessonLerums SOK48:28+5:078:44
3Elias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb50:31+7:109:07
4Johan HjelmérSjövalla FK51:41+8:209:19
5Hugo StrömUlricehamns OK51:54+8:339:22
6Per NordholmSävedalens AIK1:05:47+22:2611:52
7Axel BerglundUlricehamns OK1:06:49+23:2812:03
8Filip JohanssonKungälvs OK1:08:09+24:4812:18
9William CollianderTolered-Utby Ol-klubb1:32:37+49:1616:43
10Alvin GrbicMölndal Outdoor IF1:53:26+1:10:0520:28
Erik HogedalGöteborg-Majorna OKej godkänd
Martin LammFrölunda OLej godkänd
Alfred PetterssonFalköpings AIK OKej godkänd
Joel HellmanSjövalla FKej start
Petter BergstedtMarkbygdens OKej start
Tobias ErixonOK Kullingshofej start

H16 Kort

3 540 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin NilssonTolered-Utby Ol-klubb50:1614:11
2Viktor Le ClaireFK Herkules52:05+1:4914:42
3Kalle LundgrenGöteborg-Majorna OK52:46+2:3014:54
Tobias FarbrotGöteborg-Majorna OKej godkänd

D14

3 540 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK33:399:30
2Sabina AumoKungälvs OK33:50+0:119:33
3Lisa ÅkessonMarkbygdens OK34:15+0:369:40
4Eleonora AlinderSjövalla FK35:21+1:429:59
5Lovisa MoqvistLerums SOK37:12+3:3310:30
6Olivia LundstedtSjövalla FK37:13+3:3410:30
7Elin FlakbergIFK Göteborg37:43+4:0410:39
8Elsa KarlssonOK Landehof39:08+5:2911:03
9Maja OttossonMölndal Outdoor IF41:24+7:4511:41
10Siri LarsenTolered-Utby Ol-klubb46:01+12:2212:59
11Clara JohanssonOK Skärmen46:51+13:1213:14
12Frida JohanssonOK Skärmen47:57+14:1813:32
13Julia LindbladSävedalens AIK48:14+14:3513:37
14Elsa AspMölndal Outdoor IF48:15+14:3613:37
15Disa RangertKungälvs OK48:25+14:4613:40
16Anna SvarfvarSjövalla FK50:14+16:3514:11
17Emilia KraftIK Uven50:27+16:4814:15
18Ida SüdhoffBrattås CK50:37+16:5814:17
19Isabella HallMölndal Outdoor IF1:03:17+29:3817:52
20Rakel HansonKungälvs OK1:03:56+30:1718:03
21Josephine CaronSjövalla FK1:08:35+34:5619:22
22Linnea WilliamssonTolered-Utby Ol-klubb1:17:56+44:1722:00
Alma HjertbergHestra IFej start
Thea FagerströmIFK Göteborgej start
Erika ÅkessonMarkbygdens OKej start
Maria LogrenSjövalla FKej start

H14

3 540 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Casper SkeppSävedalens AIK27:457:50
2Arvid AronssonOK Kroppefjäll29:13+1:288:15
3Albin NyqvistOK Landehof29:44+1:598:23
4Rasmus Johansson FjordsideSävedalens AIK30:57+3:128:44
5Felix DrejmoOK Landehof31:16+3:318:49
6Jakob GunnarssonLerums SOK31:42+3:578:57
7Isak OlssonStigsökarna31:51+4:068:59
8Oscar Wall JungbjerGöteborgs SK32:20+4:359:08
9William SturessonLerums SOK33:16+5:319:23
10Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK34:15+6:309:40
11Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK34:24+6:399:43
12Arvid BacktemanLerums SOK35:02+7:179:53
13Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK36:12+8:2710:13
14Anton BlomqvistMarkbygdens OK40:06+12:2111:19
15Arvid EkströmStenungsunds OK40:21+12:3611:23
16Olle ElfströmOK Orinto41:21+13:3611:40
17Jacob GrahnIK Uven43:50+16:0512:22
18Edvin NilssonKungälvs OK44:13+16:2812:29
19Erik JohanssonOK Alehof44:34+16:4912:35
20Edvin BorneFrölunda OL45:06+17:2112:44
21Emil RavakkoSävedalens AIK45:55+18:1012:58
22Hannes RosendahlIF Marin Väst46:40+18:5513:10
23Wilmer HolmqvistSjövalla FK54:18+26:3315:20
24Albin SchmidtFrölunda OL56:21+28:3615:55
25Elias PerssonFjärås AIK56:53+29:0816:04
26Milton ÅbergSjövalla FK58:29+30:4416:31
Tage KinellIFK Göteborgej godkänd
Gustav BohmanOK Orintoej start
Mattias LauriFK Herkulesej start
Emil AxelssonLerums SOKej start

D14 Kort

3 010 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida KilnäsSjövalla FK39:5913:17
2Louise OlssonMölndal Outdoor IF48:25+8:2616:05
3Rebecka StenholdtFK Herkules50:43+10:4416:50
4Rebecka GunnarssonMölndal Outdoor IF53:12+13:1317:40
5Elsa RybergMölndal Outdoor IF1:05:46+25:4721:50
6Grace Soares Dos ReisTolered-Utby Ol-klubb1:05:50+25:5121:52

H14 Kort

3 010 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid PerssonMölndal Outdoor IF35:0111:38
2Simon AlfredssonLerums SOK42:20+7:1914:03
3Måns BrinckSjövalla FK48:21+13:2016:03
4Jonas OlandersLerums SOK1:01:03+26:0220:16
5Axel CullbrandMölndal Outdoor IF1:38:23+1:03:2232:41
Noam ÅbergSjövalla FKej godkänd
Anton EliassonGöteborg-Majorna OKej godkänd

D12

3 010 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Matilda WallströmSävedalens AIK31:1710:23
2Maja GraadIF Rigor34:44+3:2711:32
3Ebba ThernOK Skogshjortarna35:41+4:2411:51
4Evelina GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb36:25+5:0812:05
5Emilia LundstedtSjövalla FK37:12+5:5512:21
6Matilda LekbergSävedalens AIK37:43+6:2612:31
7Ellen NormanSävedalens AIK41:47+10:3013:52
8Lovisa DavidsonGöteborg-Majorna OK44:27+13:1014:46
9Tuva ÖhgrenSävedalens AIK45:04+13:4714:58
10Ida BruhnIF Rigor49:28+18:1116:26
11Maja KarlssonTolered-Utby Ol-klubb51:38+20:2117:09
12Wilma LindkvistTolered-Utby Ol-klubb56:01+24:4418:36
13Stella BurénIK Ymer57:07+25:5018:58
14Alice NordqvistIF Rigor2:29:01+1:57:4449:30
Emelie HagmanOK Orintoej start
Maja AxelssonLerums SOKej start
Elsa BobergIF Rigorej start
Vera ElfströmOK Orintoej start

H12

3 010 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid SkeppSävedalens AIK22:517:35
2Victor BeischerIK Uven27:18+4:279:04
3Tim MartnerFrölunda OL27:49+4:589:14
4Emil LindbladSävedalens AIK30:45+7:5410:12
5Simon BååthSävedalens AIK31:34+8:4310:29
6Fabian AlinderSjövalla FK33:46+10:5511:13
7Alvin OllanderOK Landehof34:14+11:2311:22
8Karl GranforsOK Landehof34:15+11:2411:22
9Elias NyqvistOK Landehof35:24+12:3311:45
10Ebbe HolmqvistSjövalla FK35:55+13:0411:55
11William RönnborgIK Uven35:59+13:0811:57
12Melvin AnderssonTolered-Utby Ol-klubb36:11+13:2012:01
13Hugo NorbergIK Stern37:02+14:1112:18
14Emil SeldénIF Rigor38:17+15:2612:43
15Hannes EssungerSjövalla FK38:25+15:3412:45
16Johan Wall JungbjerGöteborgs SK38:44+15:5312:52
17Alfred JohanssonOK Alehof42:00+19:0913:57
18Albin KarlsmoIK Uven45:39+22:4815:09
19Linus AlinderSjövalla FK46:54+24:0315:34
20Adam GranhageSjövalla FK52:57+30:0617:35
21Pontus HedinTolered-Utby Ol-klubb54:20+31:2918:03
22Arvid PeterssonTolered-Utby Ol-klubb54:31+31:4018:06
23Erik SüdhoffBrattås CK1:10:33+47:4223:26
24Albin BoellIFK Göteborg1:13:53+51:0224:32
25Benjamin ReulOK Orinto2:24:45+2:01:5448:05
Linus Carlsson KokinskyIFK Göteborgej godkänd
Erik WettergrenIK Uvenej start
Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubbej start

D12 Kort

2 330 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Matilda AspIFK Göteborg21:599:26
2Lisa ErikssonOK Landehof25:10+3:1110:48
3Sara SaetreOK Landehof26:09+4:1011:13
4Linnéa TöppnerOK Landehof30:25+8:2613:03
5Annie ForsFrölunda OL31:45+9:4613:37
5Annie ForsFrölunda OL31:45+9:4613:37

H12 Kort

2 330 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav CarlssonOK Landehof28:2212:10
2Viktor JanssonMölndal Outdoor IF32:39+4:1714:00
3Erik KlerforsFK Herkules39:39+11:1717:01
4David RothamelTolered-Utby Ol-klubb40:27+12:0517:21
5Valter DrejmoOK Landehof41:26+13:0417:46
6Fredrik HedlundFK Herkules46:30+18:0819:57

D10

2 330 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stina ThernOK Skogshjortarna20:078:38
2Elsa MoqvistLerums SOK21:18+1:119:08
3Malva ArvidssonBrattås CK22:31+2:249:39
4Minna PalmIK Hakarpspojkarna22:36+2:299:41
5Frida LindénVäxjö OK24:38+4:3110:34
6Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb24:58+4:5110:42
7Emelina HolmqvistSjövalla FK25:06+4:5910:46
8Tove Wedberg-KilnäsSjövalla FK26:11+6:0411:14
9Miranda WallströmSävedalens AIK26:22+6:1511:18
10Signe HördegårdhIFK Göteborg27:03+6:5611:36
10Klara Wedberg-KilnäsSjövalla FK27:03+6:5611:36
12Isabella BaierTolered-Utby Ol-klubb29:02+8:5512:27
13Wilma ReinholdssonOK Alehof30:29+10:2213:04
14Frida OdénFjärås AIK34:23+14:1614:45
15Clara LövgärdOK Alehof36:54+16:4715:50
16Elin SalbergIK Uven37:30+17:2316:05
17Tyra AskerlundIK Uven41:15+21:0817:42
18Emma LindénVäxjö OK48:24+28:1720:46
19Alice OlssonMölndal Outdoor IF49:33+29:2621:15
20Sofia GustafssonGöteborg-Majorna OK56:24+36:1724:12
Ally BlomFrölunda OLej start
Anna-Lisa KinellIFK Göteborgej start
Kajsa ElfströmOK Orintoej start

H10

2 330 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK17:077:20
2Marcus LammFrölunda OL18:43+1:368:01
3Liam HogedalVänersborgs SK20:49+3:428:56
4Felix JohanssonOK Alehof23:44+6:3710:11
5Ludwig RosénGöteborg-Majorna OK23:46+6:3910:12
6Simon GrahnIK Uven23:55+6:4810:15
7Axel EckerlidSävedalens AIK24:51+7:4410:39
8Linus BååthSävedalens AIK26:25+9:1811:20
9Elvis ÅbergTolered-Utby Ol-klubb27:06+9:5911:37
10Albin SvenssonFK Herkules27:27+10:2011:46
11Gustav AspIFK Göteborg30:22+13:1513:01
12Isak EngOK Pan-Kristianstad30:45+13:3813:11
13Filip HanssonOK Löftan31:00+13:5313:18
14Axel EkdalaKungälvs OK32:16+15:0913:50
15Isak ÖhgrenSävedalens AIK32:22+15:1513:53
16Erik PeterssonTolered-Utby Ol-klubb35:31+18:2415:14
17Noah HedenblomOK Räven36:56+19:4915:51
18Sebastian CaronSjövalla FK39:00+21:5316:44
19Erik WilliamssonTolered-Utby Ol-klubb40:54+23:4717:33
20Alexander FedjeFrölunda OL53:16+36:0922:51
21Noah TrensSjövalla FK59:45+42:3825:38
Anton RaskKungälvs OKej godkänd
Rasmus KjellanderOK Landehofej start
Elias LauriFK Herkulesej start
Mattias ReulOK Orintoej start
William KraftIK Uvenej start

D35

5 950 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina SamorLerums SOK53:038:54
2Ingela AlvmyrenHalmstad OK57:29+4:269:39
3Ida HördegårdIFK Göteborg58:17+5:149:47
4Emelie SvalinVänersborgs SK1:03:17+10:1410:38
5Lena MaxFrölunda OL1:06:25+13:2211:09
6Karin FedjeFrölunda OL1:07:56+14:5311:25

H35

8 200 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik LindgrenSävedalens AIK1:12:278:50
2Staffan LjungqvistIK Gandvik1:27:57+15:3010:43
3Andreas ClaessonOK Kullingshof1:28:06+15:3910:44
4Martin AnderssonSjövalla FK1:29:17+16:5010:53
5David AndréGöteborg-Majorna OK1:57:35+45:0814:20
Fredrik WeihardSävedalens AIKej start

D40

5 160 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lotta SaetreOK Landehof45:218:47
2Maria HolmqvistSjövalla FK46:10+0:498:56
3Åsa Holmstrand OllanderOK Landehof48:32+3:119:24
4Susanne CoxLerums SOK57:47+12:2611:11
5Hanna RangertKungälvs OK58:35+13:1411:21
6Jeannette AumoKungälvs OK59:52+14:3111:36
7Cecilia FlakbergIFK Göteborg1:18:42+33:2115:15
8Karin AlthoffKungälvs OK1:26:39+41:1816:47
9Erika RaskKungälvs OK1:31:11+45:5017:40

H40

7 500 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel OlssonDalsjöfors GoIF58:237:47
2Niklas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb59:09+0:467:53
3Sven GranforsOK Landehof59:56+1:337:59
4Stefan KinellIFK Göteborg1:00:19+1:568:02
5Johan EngebrattGöteborgs SK1:03:41+5:188:29
6Magnus HanssonOK Löftan1:04:22+5:598:34
7Anders LövgärdOK Alehof1:04:54+6:318:39
8Erik BengtssonFK Åsen1:05:00+6:378:40
9Magnus HedmanKungälvs OK1:08:03+9:409:04
10Peter LekbergSävedalens AIK1:10:17+11:549:22
11Roland PeterssonTolered-Utby Ol-klubb1:12:05+13:429:36
12Erik LauriFK Herkules1:20:02+21:3910:40
13Jan JohanssonFrölunda OL1:22:34+24:1111:00
14Erik KöllerströmFjärås AIK1:25:28+27:0511:23
15Jonas RothénTolered-Utby Ol-klubb1:27:28+29:0511:39
Ulf BörjessonGöteborg-Majorna OKej start

D45

4 310 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna ErikssonOK Landehof39:489:14
2Camilla ÖhgrenSävedalens AIK40:34+0:469:24
3Anette BernhedSävedalens AIK43:26+3:3810:04
4Åsa OttossonMölndal Outdoor IF44:56+5:0810:25
5Annelie JohanssonOK Skärmen45:14+5:2610:29
6Anna KalméusFrölunda OL45:42+5:5410:36
7Anna AbrahamssonMölndal Outdoor IF46:24+6:3610:45
8Ing-Marie AronengBredareds IF47:49+8:0111:05
9Åsa JellvertGöteborg-Majorna OK48:16+8:2811:11
10Ellinor JohanssonOK Alehof48:47+8:5911:19
11Malin LammFrölunda OL50:30+10:4211:43
12Jeanette SigenstamMarkbygdens OK51:04+11:1611:50
13Åse FuxborgSjövalla FK51:08+11:2011:51
14Sofia KarlssonOK Landehof52:29+12:4112:10
15Annika KuhlinGöteborg-Majorna OK54:07+14:1912:33
16Susanne BerghMölndal Outdoor IF54:38+14:5012:40
17Karolina MelkstamLerums SOK56:36+16:4813:07
18Mia JodalGöteborg-Majorna OK57:08+17:2013:15
19Katarina BorneFrölunda OL1:06:49+27:0115:30
20Ann-Louise EliassonGöteborg-Majorna OK1:12:37+32:4916:50
21Helen LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb1:44:03+1:04:1524:08

H45

6 770 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingvar ÅkessonIK Hakarpspojkarna48:447:11
2Martin BobergIF Rigor52:13+3:297:42
3Odd WallumSävedalens AIK52:27+3:437:44
4Sören SturessonLerums SOK57:09+8:258:26
5Nichlas WallströmSävedalens AIK57:52+9:088:32
6Jonas AxelssonLerums SOK1:00:44+12:008:58
7Fredrik Berg IF Rigor1:02:00+13:169:09
8Anders ArfwedsonFrölunda OL1:02:33+13:499:14
9Peter DellmingIFK Göteborg1:02:41+13:579:15
10Henrik NordholmSävedalens AIK1:02:54+14:109:17
11Anders HellgrenFrölunda OL1:03:42+14:589:24
12Thomas KarlssonOK Landehof1:06:23+17:399:48
13Mattias BååthSävedalens AIK1:06:28+17:449:49
14Claes HagstrandLerums SOK1:07:09+18:259:55
15Mats KarlfeldtSävedalens AIK1:07:54+19:1010:01
16Pär MoqvistLerums SOK1:08:31+19:4710:07
17Martin JohanssonOK Orinto1:09:08+20:2410:12
18Mattias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb1:11:03+22:1910:29
19Fredrik AskMarkbygdens OK1:11:42+22:5810:35
20Klas ÅströmMölndal Outdoor IF1:12:15+23:3110:40
21Mikael SvenssonFK Herkules1:12:25+23:4110:41
22Jan OlaussonMarkbygdens OK1:15:05+26:2111:05
23Olle SjöforsOK Älme1:16:30+27:4611:17
24Ulf NyqvistOK Landehof1:18:08+29:2411:32
25Henrik EssungerSjövalla FK1:18:25+29:4111:34
26Anders CullbrandMölndal Outdoor IF1:21:19+32:3512:00
27Magnus Wall JungbjerGöteborgs SK1:28:18+39:3413:02
28Martin EkdalaKungälvs OK1:33:55+45:1113:52
29Henrik MelkstamLerums SOK1:34:08+45:2413:54
30Stefan L JohanssonKungälvs OK1:34:28+45:4413:57
31Edo DrenthHelsingborgs SOK1:52:02+1:03:1816:32
32Thomas GustafssonGöteborg-Majorna OK1:54:51+1:06:0716:57
Peter GabrielssonOK Orintoej start
Conny ErixonOK Kullingshofej start
Anders AspMölndal Outdoor IFej start

D50

3 760 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena CarlssonSävedalens AIK42:2911:17
2Helena SellgrenGöteborg-Majorna OK43:37+1:0811:36
3Helen KarlbomIFK Göteborg45:23+2:5412:04
4Suzy LarssonOK Skogshjortarna47:48+5:1912:42
5Agnetha Le ClaireFK Herkules48:27+5:5812:53
6Susanne JohanssonFjärås AIK49:19+6:5013:06
7Maria WidmarkIF Hagen50:24+7:5513:24
8Karin ClarinIF Rigor51:45+9:1613:45
9Tuuli SaariFK Herkules52:44+10:1514:01
10Nina DjerfLerums SOK53:23+10:5414:11
11Marie HögstrandMarkbygdens OK55:27+12:5814:44
12Ulrika JohanssonOK Löftan1:02:24+19:5516:35
13Marie WideFrölunda OL1:31:59+49:3024:27
Gun RosendahlIF Marin Västej start

H50

5 950 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bertil ÅkessonMarkbygdens OK46:487:51
2Anders YngströmGöteborg-Majorna OK49:47+2:598:22
3Kent KlassonHestra IF50:55+4:078:33
4Magnus KarlssonOK Landehof51:23+4:358:38
5Stefan AronengHestra IF53:22+6:348:58
6Ola WallinderGöteborg-Majorna OK54:25+7:379:08
7John KarlssonOK Norrvirdarna54:54+8:069:13
8Hans WedbergSjövalla FK57:05+10:179:35
9Ragnar UppströmFK Herkules58:36+11:489:50
10Pär ClaessonSävedalens AIK1:00:29+13:4110:09
11Magnus WideFrölunda OL1:01:40+14:5210:21 Ladda ner rutt i gpx-format
12Ulf AlmehedFrölunda OL1:02:53+16:0510:34
13Göran StuhlhoferOK Landehof1:03:30+16:4210:40
14Kjell EinarssonOK Skogshjortarna1:05:54+19:0611:04
15Mikael JungbjerGöteborgs SK1:09:02+22:1411:36
16Thomas BäckströmIF Rigor1:16:28+29:4012:51
17Phil MullinsSjövalla FK1:21:05+34:1713:37
18Graham KempGöteborg-Majorna OK1:35:01+48:1315:58
Ulf KokinskyIFK Göteborgej godkänd
David GabrielssonSävedalens AIKej godkänd
Per-Arne WahlgrenSjövalla FKej start
Jonas SjöbergGöteborg-Majorna OKej start
Patrick DjerfLerums SOKej start

D55

3 760 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anne FarbrotGöteborg-Majorna OK44:0211:42
2Eva Rabe MagnussonIF Hagen45:24+1:2212:04
3Gunilla AxelssonSävedalens AIK47:50+3:4812:43
4Gunilla LarssonBredareds IF48:02+4:0012:46
5Gunilla CarlssonGöteborg-Majorna OK49:46+5:4413:14
6Birgit HanssonHerrestads AIF50:09+6:0713:20
7Mona OlssonBrattås CK51:40+7:3813:44
8Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubb52:06+8:0413:51
9Helena LarssonHestra IF53:08+9:0614:07
10Ann Warma LaasOK Skogshjortarna59:21+15:1915:47
11Monika NilssonOK Alehof1:06:18+22:1617:37
12Margareta NetzTrollhättans SOK1:08:29+24:2718:12
13Maria VamlingFrölunda OL1:09:45+25:4318:33
14Karin HelmertzFrölunda OL1:23:09+39:0722:06

H55

5 550 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel WasseniusUddevalla OK47:278:32
2Magnus JosefssonSävedalens AIK48:21+0:548:42
3Per GustavssonGöteborg-Majorna OK51:03+3:369:11
4Thomas SellgrenGöteborg-Majorna OK52:17+4:509:25
5Anders JohanssonHestra IF53:40+6:139:40 Ladda ner rutt i gpx-format
6Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb54:14+6:479:46
7Anders BjörklundSävedalens AIK54:26+6:599:48
8Andres LaasOK Skogshjortarna54:44+7:179:51
9Jörgen IvarssonHestra IF55:07+7:409:55
10Jerker NetzTrollhättans SOK55:41+8:1410:01
11Ingvar LarssonGöteborg-Majorna OK56:19+8:5210:08
12Stefan SjöblomFrölunda OL56:46+9:1910:13
13Ulf AnderssonGöteborg-Majorna OK56:47+9:2010:13
14Mats LindqvistSävedalens AIK57:06+9:3910:17
15Andrew LagoGöteborg-Majorna OK57:18+9:5110:19
16Örjan WängdahlOK Gipen58:17+10:5010:30 Ladda ner rutt i gpx-format
17Christer BergagårdTolered-Utby Ol-klubb1:00:49+13:2210:57
18Jonas KarlssonMarkbygdens OK1:00:50+13:2310:57
19Anders AxelssonTrollhättans SOK1:02:19+14:5211:13
20Torbjörn HalvarssonFjärås AIK1:06:09+18:4211:55
21Hans GarmerGöteborg-Majorna OK1:07:08+19:4112:05
22Håkan WåhlanderFrölunda OL1:10:56+23:2912:46 Ladda ner rutt i gpx-format
23Björn BorgGöteborg-Majorna OK1:16:15+28:4813:44
24Torbjörn AlmgrenGöteborgs SK1:16:53+29:2613:51
25Ulf SundinGöteborg-Majorna OK1:20:08+32:4114:26
26Jonas JerlinFrölunda OL1:23:37+36:1015:03
27Börje PerssonOK Alehof1:51:11+1:03:4420:01
28Jan SveideIF Hagen1:56:20+1:08:5320:57
Ulf WallinGöteborg-Majorna OKej start

D60

3 330 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ing-Marie Brander StrandGöteborg-Majorna OK34:4510:26
2Anneli Brander NilssonStenungsunds OK40:14+5:2912:04
3Solveig HedenblomSjövalla FK41:15+6:3012:23
4Gunilla HogedalVänersborgs SK45:23+10:3813:37
5Lena Rabe JosefssonFjärås AIK49:54+15:0914:59
6Eva AndreassonBorås GIF52:13+17:2815:40
7My EngströmLerums SOK59:04+24:1917:44

H60

5 160 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yngve NorellFrölunda OL48:359:24
2Pierre KarlssonOK Alehof50:27+1:529:46
3Lennart HålsjöOK Skogshjortarna52:14+3:3910:07
4Magnus RehnSävedalens AIK53:38+5:0310:23
5Magnus AnderssonUlricehamns OK54:38+6:0310:35
6Uno MagnussonIF Hagen55:31+6:5610:45
7Per-Olof LarssonHestra IF56:14+7:3910:53
8Bengt JonssonHestra IF56:49+8:1411:00
9Ingemar BjörkmanGöteborg-Majorna OK57:27+8:5211:08
10Arne PerssonMarkbygdens OK58:48+10:1311:23
11Roger AnderssonSävedalens AIK1:00:25+11:5011:42
12Bill AnderssonI 15 IF1:06:23+17:4812:51
13Stefan JanslättTolered-Utby Ol-klubb1:06:26+17:5112:52
14Rudolf BrogrenKungälvs OK1:08:13+19:3813:13
15Bernt AnderssonIF Rigor1:08:14+19:3913:13
16Arne AlfredssonUddevalla OK1:10:17+21:4213:37
17Sven-Erik BrodinKristinehamns OK1:10:57+22:2213:45
18Lennart VamlingFrölunda OL1:12:30+23:5514:03
19Thord EkströmTrollhättans SOK1:23:20+34:4516:08
20Christer Brander NilssonStenungsunds OK1:28:47+40:1217:12
Jens KaminskyGöteborg-Majorna OKej godkänd
Bengt JonassonGöteborg-Majorna OKej start
Sven-Åke AnderssonIF Rigorej start

D65

3 330 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger LindholmFjärås AIK39:2411:49
2Eva AlsinIK Ymer43:08+3:4412:57
3Maria NorellFrölunda OL44:28+5:0413:21
4Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb49:44+10:2014:56
5Marion HallstenUddevalla OK49:55+10:3114:59
6Eva BlomströmIK Stern52:10+12:4615:39
7Lotta BörjessonSävedalens AIK53:34+14:1016:05
8Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK53:35+14:1116:05
9Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK57:33+18:0917:16
10Elisabeth RosénGöteborg-Majorna OK1:02:58+23:3418:54
Maria NordvallOK Kolmårdenej start
Britt-Marie LarssonSOK 68ej start
Eva-Britt MartnerTolered-Utby Ol-klubbej start

H65

4 310 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bo HerderssonMarkbygdens OK39:329:10
2Per-Arne KällénUddevalla OK41:02+1:309:31
3Carl-Henry AnderssonOK Orinto41:34+2:029:38
4Hasse ÅbergValbo AIF42:39+3:079:53
5Lars HogedalVänersborgs SK42:49+3:179:56
6Per IvarssonTrollhättans SOK44:32+5:0010:19
7Olle AdolfssonLerums SOK45:02+5:3010:26
8Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubb45:38+6:0610:35
9Jörgen NilssonRonneby OK46:25+6:5310:46
10Kjell-Åke NilssonUlricehamns OK46:43+7:1110:50
11Björn EngströmLerums SOK47:12+7:4010:57
12Sören SvenssonSjövalla FK47:29+7:5711:01
13Bo KarlssonLjungskile FK49:02+9:3011:22
14Kent ErikssonLerums SOK49:28+9:5611:28
15Torbjörn WikströmOK Orinto50:09+10:3711:38
16Lennart AnderssonGöteborgs SK51:29+11:5711:56
17Lars ÖsterbergSävedalens AIK51:45+12:1312:00
18Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb52:39+13:0712:12
19Sten BlomströmIK Stern52:45+13:1312:14
20Benny IvarssonFjärås AIK55:19+15:4712:50
21Mats KågesonGöteborg-Majorna OK55:56+16:2412:58
22Johnny KarlssonUddevalla OK56:33+17:0113:07
23Kjell JeppsonIF Rigor1:00:50+21:1814:06
24Sten HelmertzFrölunda OL1:15:47+36:1517:34
Erland SvenssonKvillebyns SKej start

D70

2 860 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnel SvenssonIK Ymer37:2013:03
2Eva IsakssonOK Skogshjortarna38:23+1:0313:25
3Margareta LarssonOK Njudung39:46+2:2613:54
4Ulla LindheIK Stern39:55+2:3513:57
5Ingrid Rex WallströmOK Landehof40:35+3:1514:11
6Britt RangertIK Ymer43:53+6:3315:20
7Ann-Britt JohanssonIK Stern44:00+6:4015:23
8Christina SchedwinIK Stern45:53+8:3316:02
9Ingrid HermanssonIK Ymer46:08+8:4816:07
10Kerstin JohanssonMarkbygdens OK47:40+10:2016:40
11Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK48:53+11:3317:05
12Enid IngemarssonHestra IF49:12+11:5217:12
13Barbro AnderssonOK Skogshjortarna49:47+12:2717:24
14Ingegerd ArvidssonIF Rigor1:02:09+24:4921:43
15Inger GreenSjövalla FK1:04:47+27:2722:39
Barbro JohanssonSjövalla FKej godkänd
Birgitta KarlssonOK Orintoej godkänd
Birgitta StenströmVänersborgs SKej start

H70

3 790 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sören AnderssonIK Dran41:5611:03
2Rune SandbergUddevalla OK43:15+1:1911:24
3Dag LorénOK Frisene47:39+5:4312:34
4Henrik HvoslefIK Stern48:25+6:2912:46
5Göran BengtssonTockarps IK49:36+7:4013:05
6Ingemar LindblomOK Orinto50:00+8:0413:11
7Acke WåhlanderGöteborg-Majorna OK51:23+9:2713:33
8Lars FinbomOK Landehof52:11+10:1513:46
9Ingemar BernhedTolered-Utby Ol-klubb53:48+11:5214:11
10Ronny AnderssonOK Skogshjortarna55:47+13:5114:43
11Leif BjörkmanIK Ymer56:25+14:2914:53
12Stig-Ove TollIK Stern58:13+16:1715:21
13Hans C JohanssonIK Stern58:32+16:3615:26
14Bertil IngemarssonHestra IF58:47+16:5115:30
15Bengt MattssonOK Orinto59:43+17:4715:45
16Bengt-Åke SvenssonIK Ymer1:01:32+19:3616:14
17Gunnar VallinOK Landehof1:02:21+20:2516:27
18Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK1:02:31+20:3516:29
19Thomas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb1:07:33+25:3717:49
20Sven Erik SjöholmMullsjö SOK1:11:54+29:5818:58
21Gösta MalmerIF Marin Väst1:20:41+38:4521:17
22Christer WestbergIFK Göteborg1:45:25+1:03:2927:48
Hans CarlstedtSävedalens AIKej start
Jan MartnerTolered-Utby Ol-klubbej start
Bertil HermanssonStenungsunds OKej start
Lars TuvessonUlricehamns OKej start

D75

2 860 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eivor Steen-OlssonKungälvs OK40:0113:59
2Mariann KjellbergBredareds IF46:08+6:0716:07
3Lisbeth BernhedTolered-Utby Ol-klubb51:11+11:1017:53
4Barbro VallinKungälvs OK58:37+18:3620:29
5Marianne GrahnSävedalens AIK1:05:56+25:5523:03
6Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna1:07:49+27:4823:42
7Elvy BörjessonOK Alehof1:17:20+37:1927:02
8Inga PerssonOK Landehof1:24:09+44:0829:25
Gull-Britt GrönbergKungälvs OKej start

H75

3 330 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars JohanssonOK Skogshjortarna37:5011:21
2Göran OlofssonFjärås AIK46:24+8:3413:56
3Bo LeuchoviusGöteborg-Majorna OK49:47+11:5714:56
4Gunnar PerssonSvanesunds GIF52:02+14:1215:37
5Hans KarlssonOK Orinto53:43+15:5316:07
6Nils-Eric TofteredIF Rigor1:21:03+43:1324:20

D80

2 240 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunvor Hedin-HåkanssonMarkbygdens OK51:3523:01
2Marianne HöglundFK Herkules58:33+6:5826:08

H80

2 860 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif EdsandSävedalens AIK49:2517:16
2Rolf BlomFrölunda OL58:39+9:1420:30
3Erland OlssonDalsjöfors GoIF1:03:19+13:5422:08
4Ture GunnarssonGöteborg-Majorna OK1:06:53+17:2823:23
5Gösta CederinGöteborg-Majorna OK1:15:02+25:3726:14

Inskolning

1 190 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Stina AskerlundIK Uvenfullföljt
Mikkel BergmanIK Uvenfullföljt
Herman EngIFK Göteborgfullföljt
Ester GranforsOK Landehoffullföljt
Alvin HogedalOK Alehoffullföljt
Vera LindbergIFK Göteborgfullföljt
Linnea LöfgrenStångenäs AISfullföljt
Eskil NygårdOK Skogshjortarnafullföljt
Felicia PerssonFjärås AIKfullföljt
Hanna SalbergIK Uvenfullföljt
Melker SamorLerums SOKfullföljt
Kerstin SvenssonOK Kullingshoffullföljt
Samuel WettergrenIK Uvenfullföljt
Emil WinndevallSävedalens AIKfullföljt
Filip ÖstbergIK Uvenfullföljt
Melker ÖstbergIK Uvenfullföljt
Tilde ÖstbergIK Uvenfullföljt
Vera LindbergGöteborg-Majorna OKej start

U1

1 720 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil SkeppSävedalens AIK11:126:30
2Harald MartnerFrölunda OL11:44+0:326:49
3Einar SörqvistMarkbygdens OK11:48+0:366:51
4Julia SvarfvarSjövalla FK12:42+1:307:23
5Evelina CullbrandMölndal Outdoor IF13:01+1:497:34
6William BjörnbeckerSjövalla FK13:19+2:077:44
7Linus WeihardSävedalens AIK14:50+3:388:37
8Elsie HördegårdhIFK Göteborg15:33+4:219:02
9Anton ArvidssonBrattås CK16:31+5:199:36
10Valter MuthasOK Enen17:29+6:1710:09
10Olle JohanssonIFK Göteborg17:29+6:1710:09
12Ella MuthasOK Enen17:46+6:3410:19
13Albin TörngrenTolered-Utby Ol-klubb18:44+7:3210:53
14Hjalmar JohanssonOK Alehof19:13+8:0111:10
15Ivar HolmstrandOK Landehof19:27+8:1511:18
16Fred NordlingOK Räven19:37+8:2511:24
17Molly GraadIF Rigor19:54+8:4211:34
18Ebba HagstrandLerums SOK21:37+10:2512:34
19Linus RappSjövalla FK21:45+10:3312:38
20Karl Hugo NilssonOK Orinto22:21+11:0912:59
21Pontus CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb23:13+12:0113:29
22Märta RillnertOK Räven23:39+12:2713:45
23Einar SöderbergSjövalla FK23:41+12:2913:46
24Gustav LiljerosTolered-Utby Ol-klubb24:59+13:4714:31
25Moa WallströmSävedalens AIK26:05+14:5315:09
26Adam HemmendorffFrölunda OL27:02+15:5015:43
27Anna NordqvistIF Rigor28:59+17:4716:51
28Alva HedinTolered-Utby Ol-klubb30:17+19:0517:36
29Gina Bosquets Duranklubblös46:50+35:3827:13
30Nuria Jové Ricomaklubblös46:54+35:4227:16

U2

2 280 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gabriel HogedalVänersborgs SK18:218:02
2Andy GranforsIF Rigor18:28+0:078:05
3Frida OlofssonSjövalla FK20:15+1:548:52
4Greta KarlssonTolered-Utby Ol-klubb20:36+2:159:02
5Edith HolmstrandOK Landehof20:40+2:199:03
6Wilma RosénGöteborg-Majorna OK21:43+3:229:31
7Noah TörngrenTolered-Utby Ol-klubb22:24+4:039:49
8Simon KilnäsSjövalla FK23:01+4:4010:05
9Filip ValentinGöteborg-Majorna OK23:10+4:4910:09
10Angelica HeislerTolered-Utby Ol-klubb23:30+5:0910:18
11Eric OlofssonSjövalla FK23:46+5:2510:25
12Ebba LövgärdOK Alehof23:48+5:2710:26
13Alma LundbergTolered-Utby Ol-klubb24:34+6:1310:46
14Frida LindkvistTolered-Utby Ol-klubb26:14+7:5311:30
15Jakob BaierTolered-Utby Ol-klubb26:29+8:0811:36
16Sara AlfredssonLerums SOK26:34+8:1311:39
17Elsa LiljerosTolered-Utby Ol-klubb27:08+8:4711:54
18Edvin LanneKungälvs OK27:09+8:4811:54
18Arvid LanneKungälvs OK27:09+8:4811:54
20Lisa GunnarssonLerums SOK29:36+11:1512:58
21Amy JohanssonIK Uven29:40+11:1913:00
21Oskar CarlbomMölndal Outdoor IF29:40+11:1913:00
23Filip CarlbomMölndal Outdoor IF29:48+11:2713:04
24Vidar EkdalaKungälvs OK30:04+11:4313:11
25Signe NygårdOK Skogshjortarna31:26+13:0513:47
26Elsa SchmidtFrölunda OL31:35+13:1413:51
27Ebba GranhageSjövalla FK32:15+13:5414:08
28Erik RothamelTolered-Utby Ol-klubb33:07+14:4614:31
29Victor BrattSjövalla FK33:27+15:0614:40
30Vilgot RappSjövalla FK40:14+21:5317:38
31Johanna TöppnerOK Landehof41:53+23:3218:22
32Ingrid ToresäterIK Uven42:00+23:3918:25
33Fredrik HammarqvistSjövalla FK42:07+23:4618:28
34Leona ÅbergSjövalla FK45:06+26:4519:46
Ben Nordlander shkolnjkklubblösej godkänd
Ella Nordlander Sholnikklubblösej godkänd
Nelly MelkstamLerums SOKej start

Öppen motion 1

2 280 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alfred SöderstamIK Uven33:4614:48
1Anna SöderstamIK Uven33:4614:48

Öppen motion 3

3 190 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hasse SkoglundOK Tranan39:2812:22
2Ingrid AlinderSjövalla FK40:10+0:4212:35
3Olle NäslundSävedalens AIK42:05+2:3713:11
4Linda GröndahlIF Marin Väst42:19+2:5113:15
5Malin AlfredssonLerums SOK42:45+3:1713:24
6Linda CarlssonOK Landehof43:06+3:3813:30
7Charlotta SvarfvarSjövalla FK44:25+4:5713:55
8Linda AnderssonSjövalla FK44:34+5:0613:58
9Malte MåhlbergSjövalla FK48:50+9:2215:18
10Emelie TorstenssonGöteborg-Majorna OK48:54+9:2615:19
11Hugo DavidssonFjärås AIK49:30+10:0215:31
12Kristian DavidssonFjärås AIK49:35+10:0715:32
13Eva KilnäsSjövalla FK51:43+12:1516:12
14Helena RothamelTolered-Utby Ol-klubb53:09+13:4116:39
15Sigrid CarlbergIF Rigor55:56+16:2817:32
16Malin BruhnIF Rigor56:00+16:3217:33
17Annelie BurénIK Ymer56:14+16:4617:37
18Anna BergKlubblös1:01:23+21:5519:14
19Amanda EckerlidSävedalens AIK1:01:52+22:2419:23
20Gunnel AxelssonOK Skogshjortarna1:02:25+22:5719:33
21Anita IgerudOK Löftan1:04:31+25:0320:13
22Eive JerkstrandTolered-Utby Ol-klubb1:05:15+25:4720:27
23Linnea OskarssonSjövalla FK1:06:13+26:4520:45
24Annika OskarssonSjövalla FK1:06:45+27:1720:55
25Lil AlfredssonUddevalla OK1:07:00+27:3221:00
26Anton NilssonKungälvs OK1:14:01+34:3323:12
27Inger Alice EismarkOK Orinto1:14:39+35:1123:24
28Linnea LarssonUddevalla OK1:15:15+35:4723:35
29Gunilla LindkvistSjövalla FK1:18:07+38:3924:29
30Magnus HammarqvistSjövalla FK1:33:46+54:1829:23
Reinhold ReulOK Orintoej godkänd
Susanne BäckströmIF Rigorej godkänd
Rune JungbjerGöteborgs SKej start

Öppen motion 5

3 340 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders BäckmanTolered-Utby Ol-klubb37:0411:05
2Stefan NormanSävedalens AIK38:49+1:4511:37
3Maria LindkvistTolered-Utby Ol-klubb40:50+3:4612:13
4Henrik RosenkvistIF Rigor41:45+4:4112:30
5Helena LindbergIFK Göteborg42:10+5:0612:37
6Madelene HanssonOK Löftan42:57+5:5312:51
7Mona LindénVäxjö OK43:09+6:0512:55
8Jörgen HedinTolered-Utby Ol-klubb43:11+6:0712:55
9Andreas NilssonKlubblös43:19+6:1512:58
10Ulrika OdenFjärås AIK43:27+6:2313:00
11Emrik LindFK Herkules43:37+6:3313:03
12Robert BurénIK Ymer44:22+7:1813:17
13Anni HogedalOK Alehof44:32+7:2813:20
14Marie NilssonTolered-Utby Ol-klubb45:35+8:3113:38
15Eva NilssonKungälvs OK46:06+9:0213:48
16Mats GruvefeldtKlubblös46:13+9:0913:50
17Anna GranforsOK Landehof46:40+9:3613:58
18Mattias LindKlubblös48:26+11:2214:30
19Per-Johan PerssonFjärås AIK49:18+12:1414:45
20Lena TornéusSävedalens AIK50:58+13:5415:15
21Fredrik RothamelTolered-Utby Ol-klubb52:04+15:0015:35
22Martin TöppnerOK Landehof53:07+16:0315:54
23Lennart SvenssonOK Kullingshof53:34+16:3016:02
24Håkan EggertIF Hagen54:04+17:0016:11
25Styrbjörn TörngrenTolered-Utby Ol-klubb54:33+17:2916:19
26Annette JohanssonIF Rigor54:55+17:5116:26
27Håkan FärnlöfIF Rigor57:05+20:0117:05
28Merete BergmanIK Uven59:40+22:3617:51
29Daniel Lundbergklubblös1:02:48+25:4418:48
30Maria KilnäsSjövalla FK1:04:19+27:1519:15
31Emil GrbicMölndal Outdoor IF1:06:00+28:5619:45
32Per SöderstamIK Uven1:10:46+33:4221:11
33Johanna Helgarklubblös1:15:57+38:5322:44
34Jane McpheatFK Herkules1:17:01+39:5723:03
35Ingalill MullinsSjövalla FK1:31:31+54:2727:24
Thomas NilssonKungälvs OKej godkänd
Kristoffer LindFK Herkulesej godkänd
Petty CartemoIK Uvenej start

Öppen motion 7

2 860 m, 59 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna M WindevallSävedalens AIK23:448:17
2Hans SvenssonOK Kullingshof26:02+2:189:06
3Sofia AnderssonCentrum OK27:14+3:309:31
4Lennart NybergFjärås AIK28:42+4:5810:02
5Magnus SöderbomSävedalens AIK29:27+5:4310:17
6Pär JohanssonOK Alehof29:32+5:4810:19
7Caroline LennartssonMarkbygdens OK29:51+6:0710:26
8Johan LundqvistOK Gynge30:14+6:3010:34
9Cathrine DavidsonGöteborg-Majorna OK30:35+6:5110:41
10Anna LövgärdOK Alehof30:44+7:0010:44
11Christina SüdhoffBrattås CK31:04+7:2010:51
12Pernilla HedinTolered-Utby Ol-klubb31:23+7:3910:58
13Håkan B SamorLerums SOK31:42+7:5811:05
14Kristina Wall JungbjerGöteborgs SK31:44+8:0011:05
15Jonas AmbjörnssonOK Landehof32:00+8:1611:11
16Torbjörn SaetreOK Landehof32:40+8:5611:25
17Helena BlomqvistMarkbygdens OK33:00+9:1611:32
18Jonny LindénVäxjö OK33:38+9:5411:45
19Henrik LundqvistOK Gynge34:14+10:3011:58
20Mikael JohanssonOK Skärmen34:27+10:4312:02
21Lisa PalmSävedalens AIK34:37+10:5312:06
22Ann ChihaniFK Herkules34:45+11:0112:09
23Tobias MullinsSävedalens AIK37:18+13:3413:02
24Lars StrömbergOK Skogshjortarna38:04+14:2013:18
25Cecilia TofteredIF Rigor38:15+14:3113:22
26Jessica LundqvistOK Gynge38:41+14:5713:31
27Mikael NömmIFK Göteborg39:11+15:2713:42
28Charlotte WikströmSävedalens AIK40:04+16:2014:00
29Axel BlomFrölunda OL40:30+16:4614:09
30Sofia SörqvistMarkbygdens OK40:47+17:0314:15
31Lisa CullbrandMölndal Outdoor IF40:56+17:1214:18
32Steffen HäggströmIF Rigor40:58+17:1414:19
33Helena AnderssonMarkbygdens OK42:16+18:3214:46
34Johanes Schulte SüdhoffBrattås CK42:38+18:5414:54
35Carolina RåbergOK Landehof43:09+19:2515:05
36Claes GreenSjövalla FK44:04+20:2015:24
37Inge JovikenIF Rigor44:24+20:4015:31
38Claes LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb44:34+20:5015:34
39Kjell-Åke IsakssonOK Skogshjortarna44:38+20:5415:36
40Ulf KristenssonHalmstad OK44:39+20:5515:36
41Kristin OlssonOK Alehof47:03+23:1916:27
42Lars-Olof RönnqvistOK Löftan47:39+23:5516:39
43Fabian OdenFjärås AIK48:01+24:1716:47
44Sofia HansonTolered-Utby Ol-klubb48:03+24:1916:48
45Ylva HäggströmIF Rigor49:41+25:5717:22
46Ulf RaskKungälvs OK50:31+26:4717:39
47Ola SteneborgOK Orinto52:10+28:2618:14
48Klara SäfstenMölndal Outdoor IF52:30+28:4618:21
49Pertti HeedOK Orinto54:14+30:3018:57
50Olof AnderssonIF Rigor55:38+31:5419:27
51Kristina TellqvistIK Dran56:17+32:3319:40
52Ida ErikssonOK Landehof58:21+34:3720:24
53Bertil QvickKungälvs OK59:18+35:3420:44
54Annette ReulOK Orinto1:05:41+41:5722:57
55Annika JohanssonOK Alehof1:06:08+42:2423:07
56Alva SellgrenGöteborg-Majorna OK1:06:23+42:3923:12
57Frida AnderssonGöteborg-Majorna OK1:06:25+42:4123:13
Tommy PedersenIFK Hindåsej godkänd
Helena BengtssonSävedalens AIKej godkänd
Robin NyqvistKungälvs OKej start
Joachim LindqvistTolered-Utby Ol-klubbej start

Öppen motion 8

4 310 m, 66 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus CarlstedtSävedalens AIK28:236:35
2Joakim BerglundSävedalens AIK29:14+0:516:46
3Johannes KuhlinGöteborg-Majorna OK31:05+2:427:12
4Fredrik NobornIFK Göteborg31:06+2:437:12
5Oscar IvarssonHestra IF31:56+3:337:24
6Martin SkoglundOK Landehof35:25+7:028:13
7Niclas AnderssonMarkbygdens OK37:21+8:588:39
8Stefan GraadIF Rigor37:48+9:258:46
9Per FlakbergIFK Göteborg37:53+9:308:47
10Elin CarlssonGöteborg-Majorna OK38:28+10:058:55
11Maria HolmstrandOK Landehof38:40+10:178:58
12Karolina NorinIFK Göteborg38:54+10:319:01
13Pia JohanssonOK Landehof40:09+11:469:18
14Lisa GustafssonSävedalens AIK40:17+11:549:20
15Marie EngOK Pan-Kristianstad40:23+12:009:22
16Frida WallströmSävedalens AIK40:25+12:029:22
17Sven-Olof Hermanssonklubblös40:58+12:359:30
18Pål SchmidtFrölunda OL41:16+12:539:34
19Malin PerssonMarkbygdens OK41:30+13:079:37
20Marcus WetterKungälvs OK41:45+13:229:41
21Daniel ValentinGöteborg-Majorna OK42:07+13:449:46
22Erik AgrellSävedalens AIK43:11+14:4810:01
23Tuva Carlsson WallumSävedalens AIK43:17+14:5410:02
24Kristin EkdalaKungälvs OK43:26+15:0310:04
25Per GenvadGöteborg-Majorna OK43:31+15:0810:05
26Lars MuntherSävedalens AIK43:32+15:0910:06
27Johan ÅbergOK Landehof43:58+15:3510:12
28Anders LammFrölunda OL43:59+15:3610:12
29Stefan O JanssonLerums SOK44:26+16:0310:18
29Emelie KarlssonOK Landehof44:26+16:0310:18
31Hanna AxelssonOK Skogshjortarna44:28+16:0510:19
32Åsa CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb44:56+16:3310:25
33Richard EngOK Pan-Kristianstad45:35+17:1210:34
34Karl NilssonOK Orinto45:39+17:1610:35
34Per Lindkvistklubblös45:39+17:1610:35
36Lennart EkvallTrollhättans SOK45:45+17:2210:36
37Markus KleinBjörkfors GOIF46:05+17:4210:41
38Niklas GranhageSjövalla FK46:51+18:2810:52
39Kristofer DrejmoOK Landehof47:07+18:4410:55
40Anna BrodinFalkenbergs OK47:56+19:3311:07
41Magnus AlinderSjövalla FK48:18+19:5511:12
42Markus LindbergOK Skogshjortarna48:23+20:0011:13
43Elin DölerudGöteborg-Majorna OK48:59+20:3611:21
44Lotta RosénGöteborg-Majorna OK49:09+20:4611:24
45Linnéa CreaserSävedalens AIK51:08+22:4511:51
46Wojciech WiktorGöteborg-Majorna OK51:15+22:5211:53
47Marianne HanssonBredareds IF51:21+22:5811:54
48Martin KruseIF Rigor51:27+23:0411:56
49Peter NorbergIK Stern52:25+24:0212:09
50Linda HedenblomSjövalla FK53:24+25:0112:23
51Olle LindkvistSjövalla FK54:49+26:2612:43
52Ann-Sofi HermanssonKungälvs OK55:12+26:4912:48
53Ulrika GranforsIF Rigor55:35+27:1212:53
54Christina HallvarssonOK Kroppefjäll55:44+27:2112:55
55Lars BorlidGöteborg-Majorna OK55:48+27:2512:56
56Krister AlfredssonOK Orinto56:06+27:4313:00
57Martin AxelssonOK Skogshjortarna56:33+28:1013:07
58Kristin HanssonMarkbygdens OK1:00:16+31:5313:58
59Michael AnderssonGöteborg-Majorna OK1:01:13+32:5014:12 Ladda ner rutt i gpx-format
60Jonatan LampaIF Rigor1:01:53+33:3014:21
61Henrik OlssonMölndal Outdoor IF1:02:24+34:0114:28
62Anders SörqvistBredareds IF1:02:48+34:2514:34
63Eva KarlssonUddevalla OK1:03:39+35:1614:46
64Ann-Brith StrömbergOK Skogshjortarna1:03:51+35:2814:48
65Lars ErikssonMarkbygdens OK1:05:35+37:1215:12
Linda GunnarssonLerums SOKej godkänd

öppen motion 9

7 500 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan RosénGöteborg-Majorna OK53:277:07
2Håkan PeterssonIFK Göteborg54:05+0:387:12
3Simon AnderssonOK Kullingshof54:26+0:597:15
4Pär HanssonIFK Göteborg54:48+1:217:18
5Martin MobergVänersborgs SK54:56+1:297:19
6Johan G HördegårdhIFK Göteborg57:49+4:227:42
7Andreas WikströmUddevalla OK1:01:01+7:348:08
8Herman RosénGöteborg-Majorna OK1:01:32+8:058:12
9Markus SvenssonOK Pan-Kristianstad1:10:39+17:129:25
10Henrik EngOK Pan-Kristianstad1:10:52+17:259:26
11Thomas StrandforsKlubblös1:12:22+18:559:38
12Lisa AhnoffGöteborg-Majorna OK1:14:27+21:009:55
13Olof BjörkmanKungälvs OK1:15:24+21:5710:03
14Jimmy PetterssonGöteborg-Majorna OK1:19:03+25:3610:32
15Daniel Petterssonklubblös1:25:58+32:3111:27
16Thomas BorneFrölunda OL1:27:08+33:4111:37
17Ingemar BlomGnellspikes Multisport Club1:27:26+33:5911:39
18Fredrik ElofssonFjärås AIK1:28:27+35:0011:47
19Andreas HermanssonOK Stigen1:30:00+36:3312:00
20Maria HalvarssonFjärås AIK1:41:04+47:3713:28

H21 Kort

8 200 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik MelénMotala AIF OL1:19:169:40
2Aron DavidssonUddevalla OK1:33:15+13:5911:22
3Andreas KarlssonSävedalens AIK1:35:01+15:4511:35

D21 Kort

5 160 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin KarlssonLycksele IF1:14:4514:29
Maria PollMölndal Outdoor IFej godkänd

H17-20 Kort

5 540 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar VamlingFrölunda OL1:26:1215:33
2Carl AgrellSävedalens AIK1:42:42+16:3018:32

D17-20 Kort

4 420 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annie OlssonMölndal Outdoor IF1:03:3214:22
2Anna NordholmSävedalens AIK1:16:48+13:1617:22

Öppen motion 2

3 740 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pernilla RehnOK Landehof36:149:41
2Frida NygårdOK Skogshjortarna51:08+14:5413:40
3Annelie EkströmTrollhättans SOK51:22+15:0813:44
4Elin GröndahlIF Marin Väst1:08:24+32:1018:17

Öppen motion 4

4 750 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle BergstedtMarkbygdens OK33:167:00
2Andreas BergKlubblös42:45+9:299:00
3Andreas NilssonKlubblös48:20+15:0410:10
4Daniel NilssonKlubblös50:40+17:2410:40
5Mikael Gevertklubblös52:28+19:1211:02
6Stefan HornebrantTrollhättans SOK55:58+22:4211:46

Öppen motion 6

6 060 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin HogedalOK Alehof41:436:53
2Oskar SvarfvarSjövalla FK1:08:15+26:3211:15
3Hans NilssonKungälvs OK1:08:36+26:5311:19
4Elias BrattbergOK Landehof1:13:57+32:1412:12
5Per BrattbergOK Landehof1:14:02+32:1912:13
6Stefan MadjarKlubblös1:15:37+33:5412:28
7Tove EneljungIFK Göteborg1:24:58+43:1514:01
8Cornelia StrandforsKlubblös1:27:34+45:5114:26
9Ann StrandforsKlubblös1:27:57+46:1414:30
10Henrik ÅslundIK Uven1:29:24+47:4114:45
11Karin ÅkesdotterIFK Göteborg1:49:30+1:07:4718:04
Josefin WångdahlIFK Lidingö SOKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser