Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Älvsjöskogen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Älvsjöskogen
Arrangörsorganisation: OK Älvsjö-Örby
Datum: måndag 18 maj 2015

Öppen motion 1

1 940 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olivia OuzounidisOK Älvsjö-Örby23:0011:51
2Sigge NilzénKlubblös27:55+4:5514:23
3Olle NilzénKlubblös28:05+5:0514:28
4Thea GotensjöKlubblös29:22+6:2215:08
5Louise von MaternKlubblös29:26+6:2615:10
6Fanni SandqvistKlubblös29:52+6:5215:23
7Alannah HellstadiusOK Älvsjö-Örby30:21+7:2115:38
8Clara WerdinOK Älvsjö-Örby30:42+7:4215:49
9Lisa KarlssonOK Älvsjö-Örby30:57+7:5715:57
10Cajsa SundénKlubblös33:33+10:3317:17
11Camilla & Emma NilimaaOK Älvsjö-Örby34:25+11:2517:44
12Sigurd SwahnOK Älvsjö-Örby34:36+11:3617:50
13Ida NilimaaOK Älvsjö-Örby34:46+11:4617:55
14Stina SundénKlubblös35:32+12:3218:18
15Love HammarbergSnättringe SK36:16+13:1618:41
16Edvin NorberKlubblös39:39+16:3920:26
17Jenny ÖstermanKlubblös50:29+27:2926:01
Johan KrookOK Älvsjö-Örbyej godkänd

Öppen motion 3

2 800 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus NybomKlubblös30:1410:47
2Anna NordströmKlubblös30:41+0:2710:57
3Peo BromanKlubblös34:19+4:0512:15
4Per BromanKlubblös34:46+4:3212:25
5Liam HellstadiusOK Älvsjö-Örby36:31+6:1713:02
6Christina SwahnOK Älvsjö-Örby43:46+13:3215:37
7Henrik HanssonKlubblös46:24+16:1016:34
8Malte BerggrenOK Älvsjö-Örby50:02+19:4817:52
9Gustav AhlströmOK Älvsjö-Örby52:57+22:4318:54
10Robert PuustaOK Älvsjö-Örby53:28+23:1419:05
11Valdemar AggeforsOK Älvsjö-Örby56:20+26:0620:07
12Meg Distner HöglundOK Älvsjö-Örby1:18:09+47:5527:54
13Nellie FridhOK Älvsjö-Örby1:18:30+48:1628:02
14Ellie BengtssonOK Älvsjö-Örby1:18:37+48:2328:04
15Svante ErnestamOK Älvsjö-Örby1:24:36+54:2230:12
16Frida WerdinOK Älvsjö-Örby1:27:18+57:0431:10
17Ida NordlundOK Älvsjö-Örby1:30:37+1:00:2332:21

Öppen motion 5

3 310 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil NilssonOK Älvsjö-Örby33:3810:09
2Lucas FredmanOK Älvsjö-Örby33:56+0:1810:15
3Petter MyrenbergOK Älvsjö-Örby34:45+1:0710:29
4Hugo NilssonOK Älvsjö-Örby38:42+5:0411:41
5Jan LindgrenOK Södertörn45:19+11:4113:41
6Kevin HuangOK Älvsjö-Örby46:21+12:4314:00
7Leo LindénOK Älvsjö-Örby46:51+13:1314:09
8Carl BergstrandKlubblös46:55+13:1714:10
9Linus BerggrenOK Älvsjö-Örby52:34+18:5615:52
10Fredrik NyströmKlubblös1:01:11+27:3318:29
11Åsa NylénBromma-Vällingby SOK1:25:49+52:1125:55
12Ingvar OskarssonKlubblös1:27:16+53:3826:21
13Staffan WikströmSöders-Tyresö1:29:11+55:3326:56
Kristina ViinikainenOK Älvsjö-Örbydiskvalificerad

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser