Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Götaälvdalsträffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Götaälvdalsträffen
Arrangörsorganisation: OK Gipen
Datum: lördag 20 augusti 2011

D21

3 760 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin Aneland-ThernIFK Göteborg32:308:38
2Emelie SvalinVänersborgs SK33:55+1:259:01
3Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstad41:40+9:1011:04
4Lisa BorssénOK Kroppefjäll42:52+10:2211:24
5Sandra AxelssonVänersborgs SK1:00:07+27:3715:59
Felicia StuhlhoferOK Landehofej start

H21

4 620 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rickard HolmqvistHestra IF31:076:44
2Jakob LööfOK Pan-Kristianstad31:28+0:216:48
3Johan ModigOK Pan-Kristianstad31:44+0:376:52
4Harri KarlssonOK Pan-Kristianstad31:51+0:446:53
5Martin IvarssonIL Tyrving33:18+2:117:12
6Markus JohanssonIFK Göteborg33:32+2:257:15
7Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad34:19+3:127:25
8Jonatan LarssonUddevalla OK35:58+4:517:47
9Gunnar ElveljungIFK Göteborg36:18+5:117:51
10Andréas ThernIFK Göteborg36:51+5:447:58
11Andreas JohanssonIFK Göteborg37:03+5:568:01
12Rickard BörjessonHestra IF38:06+6:598:14
13Jonas GustafssonVänersborgs SK38:33+7:268:20
14Joakim AxelssonTrollhättans SOK39:49+8:428:37
15Robert EnbomVänersborgs SK40:06+8:598:40
16Robert WetterlöfOK Pan-Kristianstad41:30+10:238:58
17Bjarne BäcklundIFK Göteborg41:58+10:519:05
18Sebastian DahlströmÅmåls OK43:54+12:479:30
19Mattias NilssonVänersborgs SK43:59+12:529:31
20Tomas JohanssonVänersborgs SK51:55+20:4811:14
21Patrik SvalinVänersborgs SK52:41+21:3411:24
22Pontus CarlssonTrollhättans SOK52:57+21:5011:27
23Kristian GustafssonOK Skogshjortarna1:02:55+31:4813:37
Andreas HolmqvistHestra IFej start
Klas DalbergGöteborg-Majorna OKej start

H20

3 760 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Fredrik WessmarkOK Flundrehofej godkänd
Albin LiljeqvistStigsökarnaej start

D18

3 340 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lina AnderssonTrollhättans SOK39:5911:58
2Amanda SoppiOK Kroppefjäll46:26+6:2713:54
3Veronica LindgrenOK Skogshjortarna1:05:15+25:1619:32
Amanda ClaessonSävedalens AIKej start

H18

3 540 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik KjörkFrölunda OL45:5612:58
2Hampus CarlssonTrollhättans SK46:36+0:4013:09
3Oskar JensenEds SK59:11+13:1516:43

D16

3 180 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Aina EdgrenTrollhättans SOK30:339:36
2Klara PålssonKungälvs OK34:19+3:4610:47
3Malin WidénUddevalla OK34:24+3:5110:49
4Malin ReichenbergIdefjordens SK41:03+10:3012:54
5Linda HanssonOK Skärmen44:09+13:3613:53
6Carolina LarssonÅmåls OK53:21+22:4816:46
7Sara AlmehedFrölunda OL54:18+23:4517:04
8My MagnussonStenungsunds OK55:12+24:3917:21
Liselott NymanUddevalla ISej start

H16

3 550 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias JohanssonStångenäs AIS27:437:48
2Noak SanderbergÅmåls OK30:01+2:188:27
3Christoffer JohanssonTrollhättans SOK34:05+6:229:36
4John GabrielssonSävedalens AIK36:38+8:5510:19
5Colin Fransson LeeOK Alehof38:25+10:4210:49
6Jacob LilljeqvistStigsökarna38:44+11:0110:54
Mattias JonssonStenungsunds OKej start
Niklas JonssonStenungsunds OKej start

D16 Kort

2 610 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna KjellbergOK Flundrehof44:4117:07

H16 Kort

2 770 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jakob LaurellOK Flundrehof29:5710:48

D14

2 610 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kajsa JungbjerGöteborg-Majorna OK20:307:51
2Kerstin WadmanGöteborg-Majorna OK25:37+5:079:48
3Agnes SpånérSävedalens AIK25:55+5:259:55
4Signe SteindahlStenungsunds OK29:39+9:0911:21
5Maria ErikssonEds SK31:15+10:4511:58
6Isabell LarssonÅmåls OK36:33+16:0314:00
7Elvira OlssonOK Kroppefjäll39:26+18:5615:06
Anna KristianssonTrollhättans SOKej start

H14

2 770 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus ArfwedsonFrölunda OL22:017:56
2Otto StuhlhoferOK Landehof24:39+2:388:53
3Douglas Fransson LeeOK Alehof25:25+3:249:10
4Albin ClaessonSävedalens AIK27:46+5:4510:01
5John GordonStigsökarna29:18+7:1710:34
6Anton BernevingOK Gipen30:03+8:0210:50
7Adrian DahlströmÅmåls OK37:21+15:2013:29
8Rasmus BäcklundIFK Göteborg41:57+19:5615:08
9Joel KarlssonKvillebyns SK47:38+25:3717:11
10Emil KarlssonKvillebyns SK56:40+34:3920:27
11Linus OlssonOK Gipen1:02:47+40:4622:39
Joel GustavssonStigsökarnaej godkänd
Adam JohanssonTrollhättans SOKej start

D14 Kort

2 410 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ronja SteindahlStenungsunds OK42:3317:39
Fanny LilljeqvistStigsökarnaej start

H14 Kort

2 450 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattis HallbergIK Uven54:4722:21

D12

2 410 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Siri BjörklundTrollhättans SOK21:378:58
2Ida KristianssonTrollhättans SOK22:28+0:519:19
3Erika Källvik-LeufvénÅmåls OK23:49+2:129:52
4Matilda JohanssonStångenäs AIS26:06+4:2910:49
5Sofia JohanssonOK Skärmen26:35+4:5811:01
6Johanna Källvik-LeufvénÅmåls OK34:26+12:4914:17
7Ellen NymanOK Gipen55:12+33:3522:54

H12

2 450 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elias OlssonOK Kroppefjäll22:299:10
2Filip JohanssonTrollhättans SOK22:30+0:019:11
3Gustav NymanVänersborgs SK24:32+2:0310:00
4Eskil TryggöTrollhättans SOK25:25+2:5610:22
5Axel HalvarssonOK Kroppefjäll25:55+3:2610:34
6Oliver Fransson LeeOK Alehof29:41+7:1212:06
7Oscar KarlssonTrollhättans SOK30:54+8:2512:36
8Robin LarssonOK Kroppefjäll31:52+9:2313:00
Rasmus LilljeqvistStigsökarnaej start

D12 Kort

2 130 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia LarssonTrollhättans SOK37:2517:33
Johanna WallbergOK Alehofej godkänd

H12 Kort

2 130 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pontus HåkanssonKvillebyns SK29:1613:44

D10

2 130 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK19:319:09
2Marie AsplundKungälvs OK19:47+0:169:17
3Malin KristianssonTrollhättans SOK21:04+1:339:53
4Clara JohanssonOK Skärmen23:51+4:2011:11
5Olga EskilssonVänersborgs SK39:31+20:0018:33
Tone HildåsOK Gipenej start

H10

2 130 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linus KristianssonTrollhättans SOK12:345:53
2Joar TryggöTrollhättans SOK18:54+6:208:52
3Viktor ZetterlundVänersborgs SK19:52+7:189:19
4Erik LarssonÅmåls OK22:04+9:3010:21
Erik JonssonStenungsunds OKej start

D35

3 760 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna SäfstenMölndal Outdoor IF41:5711:09
2Katarina EnbomVänersborgs SK48:02+6:0512:46
3Anna-Carin SteindahlStenungsunds OK59:31+17:3415:49

H35

4 620 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus HanssonOK Löftan43:139:21
2Jimmy PetterssonGöteborg-Majorna OK45:13+2:009:47
3Klas ÅströmMölndal Outdoor IF48:39+5:2610:31
4Erik AderstedtKungälvs OK48:54+5:4110:35
5Anders LundellMarkbygdens OK51:37+8:2411:10
6Bo KronOK Flundrehof58:08+14:5512:34
7Henrik PetterssonGustavsbergs OK1:00:03+16:5012:59

D40

3 410 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny NymanVänersborgs SK34:4210:10
2Anneli GordonStigsökarna48:33+13:5114:14
3Gitte KristianssonTrollhättans SOK49:37+14:5514:33
4Annelie JohanssonOK Skärmen50:16+15:3414:44
5Charlotta BerggrenTolered-Utby Ol-klubb1:15:12+40:3022:03
Christina PetterssonStigsökarnaej start

H40

4 030 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders ArfwedsonFrölunda OL34:148:29
2Anders CarlssonVänersborgs SK35:05+0:518:42
3Martin SvenssonMarkbygdens OK35:37+1:238:50
4Anders HellgrenFrölunda OL35:47+1:338:52
5Thomas KullanderSävedalens AIK36:05+1:518:57
6Sven Arne KarlssonTrollhättans SOK38:32+4:189:33
7Pål MagnussonStenungsunds OK43:51+9:3710:52
8Stefan HellqvistOK Flundrehof47:46+13:3211:51
Kalle TholénOK Skogshjortarnaej start
Björn KristianssonTrollhättans SOKej start
Tommy JohanssonStångenäs AISej start

D45

3 020 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Petra JohanssonTrollhättans SOK33:4311:09
2Anna AsplundKungälvs OK34:18+0:3511:21
3Heli MarjomaaStigsökarna34:34+0:5111:26
4Ing-Marie Brander-StrandGöteborg-Majorna OK35:32+1:4911:45
5Anita DavalliusUddevalla IS41:47+8:0413:50
6Gunilla EdgrenTrollhättans SOK41:55+8:1213:52
7Marie KarlssonStenungsunds OK42:22+8:3914:01
8Maria TryggöTrollhättans SOK46:21+12:3815:20
9Ingalill GrundOK Roto1:06:12+32:2921:55
10Katarina AlmehedFrölunda OL1:09:07+35:2422:53
Ann-Charlotte JohanssonIFK Göteborgej start

H45

4 030 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonatan BörjessonHestra IF34:318:33
2Pär ClaessonSävedalens AIK36:41+2:109:06
3Bengt NorrmanTrollhättans SOK36:45+2:149:07
4Staffan AsplundKungälvs OK37:03+2:329:11
5Bengt GrewinFrölunda OL39:43+5:129:51
6Åke AnderssonTrollhättans SOK39:48+5:179:52
7Magnus WideFrölunda OL39:50+5:199:53
8Anders YngströmGöteborg-Majorna OK40:38+6:0710:04
9Johan LilljeqvistStigsökarna41:51+7:2010:23
10Peter StrömdahlOK Skogsvargarna41:52+7:2110:23
11Dag TryggöTrollhättans SOK45:27+10:5611:16
12Per KällvikÅmåls OK45:56+11:2511:23
13Göran StuhlhoferOK Landehof47:43+13:1211:50
14Ulf AlmehedFrölunda OL50:24+15:5312:30
15Hans KööhlerTrollhättans SOK50:52+16:2112:37
16Bengt ZetterbergOK Skärmen54:19+19:4813:28
17Torbjörn KjörkFrölunda OL55:24+20:5313:44
18Stefan HornebrantTrollhättans SOK55:44+21:1313:49
19David GabrielssonSävedalens AIK59:59+25:2814:53
20Bo WesterbergTrollhättans SOK1:08:24+33:5316:58
21Krister WessmarkOK Flundrehof1:13:49+39:1818:19
22Hans LindgrenOK Skogshjortarna1:15:29+40:5818:43
Mikael JungbjerGöteborgs SKej start

D50

3 020 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena HermanssonGöteborg-Majorna OK37:3612:27
2Catharina CarlssonTrollhättans SOK40:57+3:2113:33
3Kerstin SvenssonTrollhättans SOK44:38+7:0214:46
4Carina ReichenbergIdefjordens SK48:42+11:0616:07
5Nina BejbomUddevalla OK50:34+12:5816:44
6Lisa LarssonSjövalla FK52:24+14:4817:21
7Hanne JensenEds SK52:57+15:2117:31
8Carina WiströmSävedalens AIK1:05:13+27:3721:35
9Radka KühnelTrollhättans SOK1:22:06+44:3027:11

H50

3 540 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per GustavssonGöteborg-Majorna OK29:498:25
2Kjell AnderssonSävedalens AIK31:21+1:328:51
3Stefan JohanssonTrollhättans SOK32:38+2:499:13
4Arne NåboTrollhättans SOK32:52+3:039:17
5Ulf NyströmTrollhättans SOK34:50+5:019:50
6Lasse JohanssonEds SK35:23+5:349:59
7Stefan SjöblomFrölunda OL37:02+7:1310:27
8Anders AxelssonTrollhättans SOK37:28+7:3910:35
9Thomas AttforsSävedalens AIK37:32+7:4310:36
10Anders SpånérSävedalens AIK40:04+10:1511:19
11Björn LindauTolered-Utby Ol-klubb40:31+10:4211:26
12Lars CarlssonTrollhättans SK41:02+11:1311:35
13Carl-Göran StrutzEds SK42:26+12:3711:59
14Bengt NilssonGöteborg-Majorna OK44:04+14:1512:26
15Dick NymanUddevalla IS47:55+18:0613:32
16Gunnar JohanssonTrollhättans SOK51:44+21:5514:36
17Lennart LarssonOK Flundrehof55:13+25:2415:35
18Anders KjellbergOK Flundrehof1:04:03+34:1418:05
Tuomo SaaranenOK Skogshjortarnaej start
Johan TallhageSkarpnäcks OLej start

D55

2 660 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kerstin BurmanKvillebyns SK31:4211:55
2Gunilla HogedalVänersborgs SK42:05+10:2315:49
Ingrid JessenFrämmestads IKej godkänd
Eva TykessonRävetofta OKej start

H55

3 410 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas LundgrenTrollhättans SOK29:238:37
2Johan CarlssonTrollhättans SOK35:23+6:0010:22
3Bror WidenUddevalla OK37:04+7:4110:52
4Thomas KarlssonFrämmestads IK41:03+11:4012:02
5Robert JessenFrämmestads IK42:45+13:2212:32
6Pierre KarlssonOK Alehof44:29+15:0613:02
7Gunnar BejbomUddevalla OK44:57+15:3413:10
8Torbjörn OlssonGöteborg-Majorna OK49:16+19:5314:26
9Bo HermanssonGöteborg-Majorna OK53:34+24:1115:42
10Lars EkbergTrollhättans SOK56:19+26:5616:30
11Lars LarssonSjövalla FK1:13:12+43:4921:27
Hans EkbergTrollhättans SOKej godkänd
Göran OlssonIdefjordens SKej start

D60

2 380 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva BlomströmIK Stern33:5314:14
2Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb35:14+1:2114:48
3Görel NordinVänersborgs SK55:01+21:0823:06
Kristina JohanssonVänersborgs SKej start

H60

3 340 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto32:059:36
2Lars HogedalVänersborgs SK32:28+0:239:43
3Per IvarssonTrollhättans SOK32:49+0:449:49
4Jonas LarssonOK Kullingshof35:53+3:4810:44
5Roalh KlevelandKvillebyns SK38:29+6:2411:31
6Sten BlomströmIK Stern42:00+9:5512:34
7Lennart AnderssonGöteborgs SK46:40+14:3513:58
Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubbej start

D65

2 380 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christina SchedwinIK Stern31:4513:20
2Ingrid Rex WallströmIK Uven32:04+0:1913:28
3Ann-Britt JohanssonIK Stern32:26+0:4113:37
4Lena WaernTrollhättans SOK35:18+3:3314:49
5Birgitta StenströmVänersborgs SK35:20+3:3514:50
6Maud NilssonHJS-Vansbro OK36:57+5:1215:31
7Barbro AnderssonOK Skogshjortarna39:12+7:2716:28

H65

3 020 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lennart HermanssonStenungsunds OK29:409:49
2Ronny AnderssonOK Skogshjortarna35:02+5:2211:36
3Olof KarlssonUddevalla OK35:14+5:3411:40
4Leif BoströmTrollhättans SOK36:24+6:4412:03
5Lars LjungbergTrollhättans SOK38:08+8:2812:37
6Per-Arne JohanssonVänersborgs SK38:15+8:3512:39
7Bror PalgrimVänersborgs SK39:17+9:3713:00
8Bengt-Olof JohanssonStångenäs AIS39:47+10:0713:10
9Anders BjörnbergFrölunda OL41:44+12:0413:49
10Jan LarssonSävedalens AIK44:26+14:4614:42
11Bertil QvickKungälvs OK48:06+18:2615:55
12Sune MentorGöteborg-Majorna OK1:00:41+31:0120:05
13Christer WestbergIFK Göteborg1:01:53+32:1320:29
14Björn AhlnérGöteborg-Majorna OK1:07:50+38:1022:27
Hans C JohanssonIK Sternej godkänd
Stig-Ove TollIK Sternej godkänd
Lennart CarlströmOK Landehofej start
Ingemar WiklundOK Skogsvargarnaej start

D70

2 190 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK29:1113:19
2Margareta EmanuelssonFrölunda OL29:35+0:2413:30
3Margareta JohanssonTrollhättans SOK33:39+4:2815:21
4Marianne GrahnSävedalens AIK34:33+5:2215:46
5Kerstin FredrikssonLjungskile FK39:37+10:2618:05
6Gull-Britt GrönbergKungälvs OK39:47+10:3618:09
7Gunnel BörjessonIK Uven40:57+11:4618:41

H70

2 660 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roland DahlIFK Göteborg30:5911:38
2Hans ÖstlundOK Kroppefjäll32:09+1:1012:05
3Andre AlexanderssonKungälvs OK37:55+6:5614:15
4Bo WesterbergVänersborgs SK41:58+10:5915:46
5Gert EmanuelssonFrölunda OL43:56+12:5716:30
6Gunnar WaernTrollhättans SOK45:31+14:3217:06
7Göte NatanaelssonLjungskile FK48:09+17:1018:06
8Evert JenhallOK Skogsvargarna48:29+17:3018:13
9Lennart BernhedTolered-Utby Ol-klubb50:51+19:5219:06
10Bengt HanssonOK Löftan56:39+25:4021:17
Leif JohanssonTrollhättans SOKej godkänd

D75

2 190 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Signe NymanUddevalla IS37:0316:55
2Eva FalkIK Stern42:00+4:5719:10
3Ingrid BorglidenVänersborgs SK55:50+18:4725:29
Lisa HedströmOK Pan-Kristianstadej godkänd

H75

2 660 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lennart ÖstanbäckMarkbygdens OK47:1417:45
2Carl-Henrik HallbergIK Uven50:05+2:5118:49
3Bror SvenssonUddevalla IS56:55+9:4121:23
4Gunnar LarssonUddevalla IS1:05:36+18:2224:39
Bengt HallénTrollhättans SOKej start

H80

2 380 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Leif Ove KilbornUddevalla IS33:5914:16
2KarlErik FranssonTrollhättans SOK34:33+0:3414:31
3Ture GunnarssonGöteborg-Majorna OK37:28+3:2915:44
4Jonny BlomqvistGöteborg-Majorna OK37:37+3:3815:48
5Björn BromanGöteborg-Majorna OK38:34+4:3516:12
6Åke PetterssonKungälvs OK1:06:22+32:2327:53

H85

2 380 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bengt BorgGöteborg-Majorna OK44:3018:41
2Hugo KrauseTolered-Utby Ol-klubb1:37:14+52:4440:51

Inskolning

1 660 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Emma ChristianssonUddevalla OKfullföljt
Joel DalebjörkOK Gipenfullföljt
Lea HildåsOK Gipenfullföljt
Klara HåkanssonUddevalla OKfullföljt
Alba MoriKungälvs OKfullföljt
Sebastian MoriKungälvs OKfullföljt
Johan Wall JungbjerGöteborgs SKfullföljt
Josef EskilssonVänersborgs SKej godkänd

U1

1 670 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK12:277:27
2Rasmus LarssonOK Kroppefjäll13:51+1:248:17
3Oscar Wall JungbjerGöteborgs SKidklubb14:12+1:458:30
4Johanna JohanssonStångenäs AIS16:11+3:449:41
5Adel OlaussonIdefjordens SK16:23+3:569:48
6Victor HanssonOK Löftan16:44+4:1710:01
7Katrin AsplundKungälvs OK19:34+7:0711:42
8Lucas BoströmOK Alehof20:15+7:4812:07
9Kristoffer KarlssonUddevalla OK22:24+9:5713:24
10Edith OlssonOK Kroppefjäll30:29+18:0218:15
11Wilma GustavssonStigsökarna41:28+29:0124:49

U2

2 430 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oliver OlaussonIdefjordens SK18:387:40
2Viktor LarssonOK Flundrehof20:54+2:168:36
3Alex KarlssonUddevalla OK21:54+3:169:00
4Sofie SvenungssonOK Gipen23:23+4:459:37
5Linus BoströmOK Alehof28:14+9:3611:37
6Frida JohanssonOK Skärmen30:15+11:3712:26
7Erik BaatzIdefjordens SK30:20+11:4212:28
8Eric AnderssonOK Flundrehof31:10+12:3212:49
9Ellen LindeOK Flundrehof34:39+16:0114:15
10Hanna LarssonOK Flundrehof34:41+16:0314:16
11Emma LarssonOK Gipen38:53+20:1516:00
12William RileyOK Flundrehof39:22+20:4416:12

Öppen motion 1

2 430 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Caroline WessmarkOK Flundrehof41:3817:07
2Ferlisia KiselmarkTrollhättans SOK42:08+0:3017:20

Öppen motion 3

2 560 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas LarssonOK Kroppefjäll22:388:50
2Maria LindqvistKlubblös32:54+10:1612:51
3Yvonne JungbjerGöteborgs SK34:45+12:0713:34
4Peo OlssonOK Kroppefjäll35:45+13:0713:57
5Ylva JohanssonOK Skogsvargarna35:46+13:0813:58
6Erling AnderssonVänersborgs SK36:00+13:2214:03
7Reine KarlssonUddevalla IS47:38+25:0018:36
8Kent-erik RosengrenTrollhättans SK47:56+25:1818:43
9Sanna ZetterbergOK Skärmen50:11+27:3319:36
10Algot HanssonKungälvs OK52:25+29:4720:28
11Annika BolanderOK Skogsvargarna1:12:51+50:1328:27
12Bengt KarlssonKungälvs OK1:26:22+1:03:4433:44

Öppen motion 5

3 480 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Leif LarssonÅmåls OK39:4411:25
2Joakim KarlssonKvillebyns SK42:29+2:4512:12
3Anni HogedalOK Orion45:47+6:0313:09
4Annika LeufvénÅmåls OK45:49+6:0513:09
5Eva LarssonÅmåls OK45:54+6:1013:11
6Gunnar JohanssonOK Skogsvargarna46:16+6:3213:17
7Arne HåkanssonKvillebyns SK57:35+17:5116:32
8Tony GullqvistÅmotfors OK57:55+18:1116:38
9Thomas AsplundOK Skogsvargarna1:00:27+20:4317:22
10Maria KarlssonHjobygdens OK1:16:25+36:4121:57
11Magnus FredrikssonFrölunda OL1:31:11+51:2726:12
Karin LaurellOK Flundrehofej godkänd
Lotta LemanGöteborgs SKej godkänd

Öppen motion 7

3 070 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rolf EckermarkGöteborg-Majorna OK32:0710:27
2Stig LarssonGöteborg-Majorna OK34:09+2:0211:07
3Emelie WineshUddevalla OK35:35+3:2811:35
4Per-Fredrik AnderssonOK Gipen37:49+5:4212:19
5Kristina Wall JungbjerGöteborgs SK39:19+7:1212:48
6Helena ErikssonEds SK39:58+7:5113:01
7Sten-Åke NilssonOK Alehof42:16+10:0913:46
8Sofia GustafssonVänersborgs SK47:07+15:0015:20
9Göran LarssonUddevalla OK47:50+15:4315:34
10Frida StoltVänersborgs SK51:00+18:5316:36
11Björn WinbergStenungsunds OK53:57+21:5017:34
12Jenny WolanderFrölunda OL54:55+22:4817:53
13Gudrun WadmanGöteborg-Majorna OK56:43+24:3618:28
14Claes LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb58:38+26:3119:05
15Martin SvennungssonOK Gipen1:02:04+29:5720:13
16Terese KarlssonUddevalla OK1:03:07+31:0020:33
17Bo Göran HolmbergGöteborg-Majorna OK1:10:31+38:2422:58

Öppen motion 8

4 560 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per-Anders EggertsenIFK Göteborg32:307:07
2Jonas PalmSävedalens AIK33:37+1:077:22
3Daniel GrahnIFK Göteborg34:06+1:367:28
4Martin HogedalVänersborgs SK34:32+2:027:34
5Mats ChristianssonUddevalla OK37:40+5:108:15
6Mikael ÖhgrenSävedalens AIK38:17+5:478:23
7Anders LövgärdOK Alehof39:29+6:598:39
8Håkan LindénUddevalla OK44:00+11:309:38
9Pål SchmidtSträngnäs-Malmby OL44:13+11:439:41
10Pär JohanssonKlubblös52:55+20:2511:36
11David HäggGotlands Bro Orienteringsklubb53:38+21:0811:45
12Bernt NyrwoldSarpsborg OL53:48+21:1811:47
13Anna-Karin ClaessonOK Skogshjortarna54:10+21:4011:52
14Janne ErikssonEds SK54:38+22:0811:58
15Joakim LindqvistTolered-Utby Ol-klubb59:36+27:0613:04
16Kjell HermanssonStenungsunds OK59:39+27:0913:04
17Roland MattssonOK Skärmen1:08:47+36:1715:05
18Leif BacklundTrollhättans SOK1:14:33+42:0316:20

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser