Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomens 10mila

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomens 10mila
Arrangörsorganisationer: IF Hagen / Tibro OK / Tidaholm SOK Sisu
Datum: fredag 5 augusti 2016 - lördag 6 augusti 2016

HD18

71 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Tampereen Pyrintö 14:53:22
1. Taavi Mustajoki41:5720+2:1741:5720
2. Leo Matinheikki42:1712+2:581:24:144-16
3. Konsta Pitkänen29:3516+3:561:53:497+3
4. Mikko Eerola39:544+2:252:33:436-1
5. Arttu Vesterinen15:3012:49:131-5
5. Akseli Konttila17:022+1:322:50:45
5. Kiri Huhtanen17:376+2:072:51:20
6. Juha Lilja15:0213:04:1510
7. Akseli Kauppi16:313+0:383:20:4610
8. Lasse Viilo26:023+2:003:46:4810
9. Konsta Puranen23:2814:10:1610
10. Teemu Eerola43:064+0:504:53:2210
2Nydalens SK 15:00:09
1. Jørgen Wulfsberg42:0421+2:2442:0421
2. Elias Jonsson42:3515+3:161:24:396-15
3. Sam Lunøe27:427+2:031:52:214-2
4. Eirik Langedal Breivik40:565+3:272:33:171-3
5. Anders Håvard Larsen17:253+1:552:50:422+1
5. Kasper Bakken Ulseth17:264+1:562:50:43
6. Gaute Bergan20:0322+5:013:10:453+1
7. Teodor Mo Hjelseth17:298+1:363:28:1430
8. Jostein Tandberg24:0213:52:162-1
9. Gjermund Tørnqvist Halden23:394+0:114:15:5520
10. Lukas Liland44:145+1:585:00:0920
3Helsingin Suunnistajat 15:00:26
1. Lauri Syrjäläinen40:025+0:2240:025
2. Miika Tala44:0821+4:491:24:103-2
3. Matias Salonen26:112+0:321:50:212-1
4. Topias Niemi43:2010+5:512:33:415+3
5. Henri Malmberg17:488+2:182:51:294-1
5. Anton Hamppu18:199+2:492:52:00
5. Väinö Ristimäki19:5732+4:272:53:38
6. Paavo Heinonen16:312+1:293:08:002-2
7. Atte Ikola17:287+1:353:25:2820
8. Leevi Väisänen28:4019+4:383:54:083+1
9. Ville Mannonen24:026+0:344:18:1030
10. Tuomas Heikkilä42:1615:00:2630
4MS Parma 15:07:22
1. Rasmus Ekström40:3514+0:5540:3514
2. Eero Lapila44:3625+5:171:25:118-6
3. Aleksi Hellman30:1522+4:361:55:269+1
4. Aaro Julkunen38:133+0:442:33:394-5
5. Jussi Ankelo17:447+2:142:51:233-1
5. Samuli Rousku19:3526+4:052:53:14
5. Sami Karru19:5430+4:242:53:33
6. Aleksi Karttila20:4730+5:453:12:105+2
7. Niklas Ekström17:5312+2:003:30:0350
8. Konsta Piironen25:532+1:513:55:564-1
9. Aleks Hiidenhovi23:535+0:254:19:495+1
10. Akseli Ruohola47:3310+5:175:07:224-1
5Växjö OK / Bredaryds SOK 15:07:32
1. Emil Auselius42:4928+3:0942:4928
2. Gustav Runefors41:519+2:321:24:407-21
3. Axel Elmblad25:3911:50:191-6
4. Isac Ericsson43:069+5:372:33:253+2
5. Linnea Skalberg19:4929+4:192:53:145+2
5. Maja Porle20:2341+4:532:53:48
5. Alicia Lundgren20:3843+5:082:54:03
6. Anton Gunnarsson18:184+3:163:11:324-1
7. Hugo Ericsson16:485+0:553:28:2040
8. Erik Åkesson27:4611+3:443:56:065+1
9. Filip Trofast23:322+0:044:19:384-1
10. Lukas Lundgren47:5411+5:385:07:325+1
6Tullinge SK 15:09:19
1. Albin Andersson44:1131+4:3144:1131
2. Ruben Bryngelsson44:2724+5:081:28:3820-11
3. Oskar Forsberg27:528+2:131:56:3015-5
4. Victor Imark41:506+4:212:38:209-6
5. Lukas Arkäng18:5115+3:212:57:1190
5. Hampus Hatlen19:0918+3:392:57:29
5. Arvid Myrberger27:13121+11:433:05:33
6. Alfred Längheim20:5833+5:563:18:098-1
7. Olle Berggren16:262+0:333:34:357-1
8. Josef Koci26:468+2:444:01:2170
9. Ondrej Vystavel24:568+1:284:26:1770
10. Simon Imark43:023+0:465:09:196-1
7IF Hagen 15:10:31
1. Marcus Carlsson44:1432+4:3444:1432
2. Carl Holmberg44:0720+4:481:28:2119-13
3. Albin Alsiö27:095+1:301:55:3011-8
4. Daniel Bogren37:522+0:232:33:222-9
5. Per Hedman21:2662+5:562:54:486+4
6. Johan Holmberg19:3017+4:283:14:1860
7. Anton Carlsson15:5313:30:1160
8. Hampus Nyström26:064+2:043:56:1760
9. Oscar Stomberg29:4719+6:194:26:0460
10. Olle Hedman44:276+2:115:10:317+1
8Stora Tuna OK 15:13:49
1. Viktor Barkegren44:4336+5:0344:4336
2. Viktor Svensk39:1911:24:021-35
3. Sofia Eriksson29:2213+3:431:53:246+5
4. Henning Sjökvist43:4212+6:132:37:068+2
5. Henrik Norgren20:1536+4:452:57:2110+2
5. Albin Köpman24:2892+8:583:01:34
5. Jakob Carlssonej startfullföljt
6. Astrid Norgren22:3839+7:363:19:599-1
7. Moa Birkebæk20:4533+4:523:40:4410+1
8. Tilda Östberg26:325+2:304:07:168-2
9. Mattias Östberg23:333+0:054:30:4980
10. Jesper Svensk43:002+0:445:13:4980
9IK Hakarpspojkarna 15:19:02
1. Emil Öhlund42:4024+3:0042:4024
2. Lukas Granstedt43:0617+3:471:25:4612-12
3. Viktor Ossiansson29:4019+4:011:55:269-3
4. Andreas Gustafsson43:048+5:352:38:3010+1
5. Mattias Öhlund18:3110+3:012:57:017-3
5. Albin Hjellström18:5916+3:292:57:29
5. Filip Janeke28:45139+13:153:07:15
6. Gustav Hjellström23:0842+8:063:20:0910+3
7. Erik Ling20:2930+4:363:40:389-1
8. Viktor Gunnarsson26:416+2:394:07:1990
9. Jakob Ingström26:1112+2:434:33:3090
10. Emil Björnlinger45:328+3:165:19:0290
10OK Ravinen 15:28:42
1. Hannes Svahn46:1944+6:3946:1944
2. Axel Granqvist42:2613+3:071:28:4522-22
3. Lukas Hellgren30:4927+5:101:59:3420-2
4. Albin Andersson47:3220+10:032:47:0615-5
5. Hannes Mogensen20:2240+4:523:07:2814-1
5. Martin Rinnbäck20:5149+5:213:07:57
5. Erik Lundquist21:2057+5:503:08:26
6. Melker Hörnfeldt18:195+3:173:25:4712-2
7. Viggo Klasson18:1615+2:233:44:0311-1
8. Kasper Fransson27:1910+3:174:11:22110
9. Viktor Wohlgemuth28:3316+5:054:39:55110
10. Erik Herne48:4712+6:315:28:4210-1
11Eksjö SOK 15:30:01
1. Hugo Djurstedt44:2434+4:4444:2434
2. Tino Polsini39:443+0:251:24:082-32
3. Simon Freyland26:343+0:551:50:423+1
4. Timo Suter43:3311+6:042:34:157+4
5. Gustav Wärnsberg22:5377+7:232:57:088+1
6. Oskar Svahn18:479+3:453:15:557-1
7. Simon Svahn19:0721+3:143:35:028+1
8. Mattis Persson33:0338+9:014:08:0510+2
9. Hugo Jakobsson28:2815+5:004:36:33100
10. Jakob Wolfram53:2819+11:125:30:0111+1
12OK Tyr / Kils OK 15:30:26
1. Oskar Nyman42:4426+3:0442:4426
2. Viktor Skoog42:5216+3:331:25:3610-16
3. Samuel Axelson33:0046+7:211:58:3619+9
4. Lukas Olm50:1331+12:442:48:4916-3
5. Richard Take18:3711+3:073:07:2613-3
5. Fredrik Hane18:4612+3:163:07:35
5. Tobias Hällman25:39102+10:093:14:28
6. Anton Uller20:3729+5:353:28:0314+1
7. Gustav Perman16:364+0:433:44:3913-1
8. Mattias Hane28:0415+4:024:12:4312-1
9. Jonathan Uller32:2527+8:574:45:08120
10. Andreas Uller45:187+3:025:30:26120
13OK Kolmården 15:44:54
1. Marcin Biederman46:4649+7:0646:4649
2. Arvid Westerberg41:056+1:461:27:5117-32
3. Emil Ljungemyr27:196+1:401:55:108-9
4. Leo Johansson57:2751+19:582:52:3724+16
5. Josef Johansson17:355+2:053:10:1219-5
5. Carl Hedegård23:2882+7:583:16:05
6. Erik Johnsson23:2745+8:253:33:3922+3
7. Joel Sjödin18:3818+2:453:52:1718-4
8. Gustaf Hedegård31:4635+7:444:24:0322+4
9. Simon Johansson24:437+1:154:48:4614-8
10. Kacper Kuca56:0823+13:525:44:5413-1
14SK Uusi 15:45:19
1. Benjamin Lamberg44:5037+5:1044:5037
2. Tommi Hakuli40:555+1:361:25:4511-26
3. Simon Krekels32:2243+6:431:58:0718+7
4. Wout Keuppens56:0146+18:322:54:0829+11
5. Miel Deferme19:3124+4:013:13:3925-4
5. Thibaut Smeets19:5531+4:253:14:03
5. Lennart Gheysels20:4846+5:183:14:56
6. Teo Kettunen25:2357+10:213:39:0233+8
7. Eemeli Saukkonen18:2917+2:363:57:3128-5
8. Jens Van Lommel30:2327+6:214:27:5426-2
9. Antton Koivisto26:0711+2:394:54:0120-6
10. Klaas Mellebeek51:1815+9:025:45:1914-6
15Espoon Suunta 15:45:31
1. Alvar Palmen42:4727+3:0742:4727
2. Vilppu Viinikainen51:2449+12:051:34:1143+16
3. Sami Raitola30:3926+5:002:04:5037-6
4. Lauri Heinaro45:4715+8:182:50:3720-17
5. Lauri Puupponen18:4913+3:193:09:2618-2
6. Antti Sorsa20:2127+5:193:29:4716-2
7. Mikko Määttälä21:3438+5:413:51:21160
8. Emil Laaksonen31:4234+7:404:23:0318+2
9. Mikko Tervakangas25:4510+2:174:48:4815-3
10. Mikael Rautio56:4325+14:275:45:31150
16Jönköpings/Bottnaryd/Norrvirdarna 5:46:34
1. Eric Rosjö39:493+0:0939:493
2. Filip Rosjö49:3942+10:201:29:2825+22
3. Elias Andersson32:2644+6:472:01:5421-4
4. Arvid Claesson42:287+4:592:44:2212-9
5. Ida Rosjö23:5886+8:283:08:2016+4
5. Nora Andersson28:11128+12:413:12:33
5. Ella Ingström39:59156+24:293:24:21
6. Gabriel Claesson20:0020+4:583:28:2015-1
7. Olivia Grönkvist26:2558+10:323:54:4524+9
8. Benjamin Claesson28:1416+4:124:22:5917-7
9. Adam Löfström30:4523+7:174:53:4419+2
10. Victor Hansson52:5017+10:345:46:3416-3
17OK Södertörn 15:47:45
1. Linus Backlund46:4548+7:0546:4548
2. Georg Eklöw41:5410+2:351:28:3921-27
3. Filip Möller27:044+1:251:55:4312-9
4. Hugo Lindbärg48:4325+11:142:44:2613+1
5. Ludvig Sigrand23:3384+8:033:07:5915+2
5. Melvin Jakobsson24:1388+8:433:08:39
5. Niklas Erlandssonej startfullföljt
6. Andreas Magnvall23:4750+8:453:31:4620+5
7. Simon Österling18:1213+2:193:49:5815-5
8. Axel Kudinoff29:0421+5:024:19:02150
9. Olof Lissmats34:3338+11:054:53:3518+3
10. Mattias Ivares54:1020+11:545:47:4517-1
18Falköping/Mullsjö/Skogsstj./Ulricehamn5:48:09
1. William Lundstedt40:148+0:3440:148
2. Hugo Ström51:1648+11:571:31:3032+24
3. Hanna Mårtensson31:0129+5:222:02:3125-7
4. Alfred Pettersson50:0329+12:342:52:3423-2
5. Lukas Magnerfelt20:1737+4:473:12:5122-1
5. Simon Westh20:2039+4:503:12:54
5. Julia Westh27:27123+11:573:20:01
6. Axel Berglund19:1015+4:083:32:0121-1
7. Axel Nalbin20:0727+4:143:52:0817-4
8. Johan Mårtensson27:5512+3:534:20:0316-1
9. Daniel Brandström29:2118+5:534:49:2417+1
10. Axel Olsson58:4527+16:295:48:0918+1
19Järfälla OK 15:50:50
1. Noel Waldenfjord40:3615+0:5640:3615
2. Benjamin Langerak50:3144+11:121:31:0731+16
3. Anton Silier33:0747+7:282:04:1429-2
4. Johan Langerak51:0634+13:372:55:2031+2
5. Hampus Norrby19:1219+3:423:14:3228-3
5. Albin Kvarnefalk19:5732+4:273:15:17
5. Arne Kvarnefalkej godkändfullföljt
6. Manne Hammarberg19:1516+4:133:33:4724-4
7. Niklas Svensson23:4750+7:543:57:3429+5
8. Johan Lundbäck28:3218+4:304:26:0624-5
9. Erik Bovallius33:2134+9:534:59:2722-2
10. Oskar Edvardsson51:2316+9:075:50:5019-3
20Brobyggarna5:51:38
1. Hugo Eriksson44:1733+4:3744:1733
2. Truls Lindholm54:1854+14:591:38:3549+16
3. Simon Dahlberg31:2232+5:432:09:5746-3
4. Benjamin Näslund48:2323+10:542:58:2035-11
5. Albin Kårén19:1320+3:433:17:3333-2
5. Hannes Lindahl19:1622+3:463:17:36
5. Ingmar Holmer20:4846+5:183:19:08
6. Björn Johansson18:468+3:443:36:1928-5
7. Isac Eriksson17:5110+1:583:54:1021-7
8. Måns Eriksson29:1422+5:124:23:2420-1
9. Nils Lundgren25:429+2:144:49:0616-4
10. Gustav Frænell1:02:3237+20:165:51:3820+4
21OK Roxen 15:56:47
1. Hugo Lillieström40:1710+0:3740:1710
2. Hugo Dalhammer49:3541+10:161:29:5226+16
3. Joel Karnehed32:1842+6:392:02:1022-4
4. Pontus Lindblom57:5553+20:263:00:0538+16
5. Moa Hjort24:2491+8:543:24:2937-1
5. Sofie Helander24:3093+9:003:24:35
5. Linn Aldén24:3994+9:093:24:44
6. Alice Marmelid20:1424+5:123:44:4338+1
7. Måns Björnskiöld19:0419+3:114:03:4735-3
8. Malte Eveborn28:0314+4:014:31:5029-6
9. Josef Helander34:3137+11:035:06:21290
10. Jonas Andersson50:2613+8:105:56:4721-8
22Ronneby OK 15:57:41
1. Alexander Graad53:4167+14:0153:4167
2. Henrik Johannesson39:302+0:111:33:1136-31
3. Linus Vernström31:3133+5:522:04:42360
4. Mathias Blomster50:4233+13:132:55:2432-4
5. Matilda Graad19:4328+4:133:15:0731-1
5. Aron Thorén20:5250+5:223:16:16
5. Hanna Ring25:46106+10:163:21:10
6. Fredrik Johansson21:5438+6:523:37:0129-2
7. Simon Giselsson17:429+1:493:54:4323-6
8. Arvid Blomster28:5120+4:494:23:3421-2
9. Hanna Johannesson31:0524+7:374:54:39210
10. Anton Gliveson1:03:0238+20:465:57:4122+1
23OK Tor / Katrineholms OK / Ärla IF 15:58:05
1. Albin Larsson49:0961+9:2949:0961
2. Casper Hedar50:3745+11:181:39:4651-10
3. Karl Lundin35:0154+9:222:14:4750-1
4. Pontus Bierfeldt50:0730+12:383:04:5446-4
5. Pablo Magnusson22:2270+6:523:27:1644-2
5. Ludvig Holmqvist22:2871+6:583:27:22
6. Ruben Edlund20:5432+5:523:48:1042-2
7. Joel Magnusson18:1414+2:214:06:2440-2
8. Melker Lundin29:3524+5:334:35:5932-8
9. Jesper Hedar31:3125+8:035:07:3031-1
10. Gustav Jonsson50:3514+8:195:58:0523-8
24Karlskrona SOK 15:59:24
1. Oscar Johansson44:5938+5:1944:5938
2. Malthe Poulsen49:1439+9:551:34:1344+6
3. Maxim Omelchenko30:2024+4:412:04:3333-11
4. Axel Halvarsson58:1654+20:473:02:4943+10
5. Jakob Wilhelmsson22:1068+6:403:24:5939-4
5. Erik Hansson23:0178+7:313:25:50
5. Johanna Wilhelmsson32:23149+16:533:35:12
6. Anton Törnqvist20:0121+4:593:45:00390
7. Lovisa Johansson21:5441+6:014:06:5442+3
8. Albin Henrysson29:5126+5:494:36:4533-9
9. Arvid Kronmar27:2313+3:555:04:0828-5
10. Emil Pettersson55:1622+13:005:59:2424-4
25IF Thor / OK Rodhen 15:59:41
1. Emil Grehn40:4217+1:0240:4217
2. Hugo Bäsén48:1535+8:561:28:5723+6
3. Matviy Khotyaintsev41:2264+15:432:10:1947+24
4. Axel Bergström52:1539+14:463:02:3441-6
5. David Berglund24:2190+8:513:26:5542+1
5. Axel Andersson26:17108+10:473:28:51
6. Viktor Jemth21:1435+6:123:48:0941-1
7. Aron Hellgren18:2116+2:284:06:30410
8. Victor Bylund31:0230+7:004:37:3234-7
9. Jesper Nyström34:5839+11:305:12:30340
10. Erik Hannrup47:119+4:555:59:4125-9
26OK Trian 16:00:18
1. Kasperi Reijonen40:1911+0:3940:1911
2. Emil Sevelius43:5719+4:381:24:165-6
3. Oskari Reijonen28:4511+3:061:53:0150
4. Kristian Salo51:4938+14:202:44:5014+9
5. Leevi Liukkonen19:2923+3:593:04:1912-2
5. Eetu Liukkonen19:3225+4:023:04:22
5. Ville Sevelius23:2181+7:513:08:11
6. Niilo Melkas23:3947+8:373:27:5813+1
7. Eelis Johansson17:226+1:293:45:2014+1
8. Tobias Ekholm31:1332+7:114:16:33140
9. Marcus Kopra31:3125+8:034:48:0413-1
10. Fredrik Hurmerinta1:12:1457+29:586:00:1826+13
27Koovee 16:01:00
1. Antti Lammi40:4618+1:0640:4618
2. Joel Schüle51:5050+12:311:32:3634+16
3. Samuli Peltola29:3818+3:592:02:1423-11
4. Vertti Laitinen50:2632+12:572:52:4025+2
5. Rita Simola21:0254+5:323:13:4226+1
5. Iiro Pitkänen21:2158+5:513:14:01
5. Kristian Ketola29:31140+14:013:22:11
6. Oliver Alajoutsi21:0034+5:583:34:4225-1
7. Joona Yliaho20:5836+5:053:55:4026+1
8. Oliver Schüle42:2258+18:204:38:0235+9
9. Jasper Alajoutsi28:3717+5:095:06:3930-5
10. Otso Westerlund54:2121+12:056:01:0027-3
28Hiidenkiertäjät 16:01:14
1. Vesa Lahtinen46:1442+6:3446:1442
2. Juuso Viskari41:318+2:121:27:4515-27
3. Wille Laitamäki28:4110+3:021:56:2613-2
4. Aatu Korja56:5747+19:282:53:2327+14
5. Florian Fritzén20:4948+5:193:14:12270
6. Helmi Jokinen23:4449+8:423:37:5630+3
7. Jere Kavander23:2549+7:324:01:2131+1
8. Rasmus Toivanen31:1733+7:154:32:3830-1
9. Veera Roine35:1041+11:425:07:4832+2
10. Eemeli Toivanen53:2618+11:106:01:1428-4
29Hämeenlinnan Suunnistajat 16:01:19
1. Väinö Johansson40:159+0:3540:159
2. Matias Lautamäki54:0353+14:441:34:1845+36
3. Niko Kommio32:1041+6:312:06:2844-1
4. Ville Laakso51:3537+14:062:58:0334-10
5. Topias Lautamäki18:4913+3:193:16:5232-2
5. Ilari Skyttä27:33125+12:033:25:36
5. Matias Immonen37:33152+22:033:35:36
6. Viljo Johansson18:4811+3:463:35:4026-6
7. Jere Kommiot22:3243+6:393:58:1230+4
8. Antti-Jussi Oksa27:5613+3:544:26:0825-5
9. Ilka Kivikko35:5844+12:305:02:0627+2
10. Aleksi Vihelä59:1328+16:576:01:1929+2
30Moravskoslezsky kraj (MSK) 16:02:04
1. Jan Cienciala47:0253+7:2247:0253
2. Sebastian Filipek45:5730+6:381:32:5935-18
3. Lenka Poláková31:5238+6:132:04:5138+3
4. Martin Kovařík47:4921+10:202:52:4025-13
5. Marek Haltof20:1135+4:413:12:5122-3
5. Teresa Mrózek20:1838+4:483:12:58
6. Jana Liberdová23:0241+8:003:35:5327+5
7. Tomáš Vavřík19:5025+3:573:55:43270
8. Tereza Poláková33:3540+9:334:29:18270
9. Lucie Szarzecová32:2728+8:595:01:4525-2
10. Erik Tuharský1:00:1929+18:036:02:0430+5
31Hestra IF / IK Ymer / Vänersborgs SK 16:07:50
1. Emil Karlsson40:4016+1:0040:4016
2. Victor Helgesson44:3726+5:181:25:179-7
3. Elsa Lindeblom37:1956+11:402:02:3626+17
4. Viktor Wassén46:3318+9:042:49:0917-9
5. Fabian Lundell19:3927+4:093:08:48170
5. Tom Weihart21:0153+5:313:10:10
5. Ida Holsten37:51153+22:213:27:00
6. Nora Aroneng21:2336+6:213:30:11170
7. Emely Weihart22:2342+6:303:52:3419+2
8. Erik Ingemarsson30:3428+6:324:23:08190
9. Lukas Gustafsson37:1450+13:465:00:2223+4
10. Hugo Håkansson1:07:2853+25:126:07:5031+8
32Rastik/Hiisir/Ikaalisten NV/Rasti-Lukko6:08:21
1. Teemu Oksanen40:3313+0:5340:3313
2. Roope Ruuhiala47:1434+7:551:27:4716+3
3. Jasmiina Rantala29:0412+3:251:56:51160
4. Pyry Willman57:1449+19:452:54:0528+12
5. Erik Kesti20:5351+5:233:14:5830+2
6. Iivari Willman18:479+3:453:33:4523-7
7. Joona Nolvi21:5340+6:003:55:3825+2
8. Valtteri Lahti35:0243+11:004:30:4028+3
9. Aaro Haikonen30:0320+6:355:00:4324-4
10. Pietu Jutila1:07:3854+25:226:08:2132+8
33Tampereen Pyrintö 26:09:11
1. Leevi Keronen42:4325+3:0342:4325
2. Ossi Mustonen44:2423+5:051:27:0713-12
3. Juho Nieminen29:2213+3:431:56:2914+1
4. Tiitus Mustajoki53:4142+16:122:50:1018+4
5. Otso Tukiainen21:1856+5:483:11:2821+3
5. Ville Väliharju21:2158+5:513:11:31
5. Jyry Tukiainen24:4996+9:193:14:59
6. Joonas Väliharju19:5619+4:543:31:2418-3
7. Aapo Liponkoski23:0946+7:163:54:3322+4
8. Olli Mustajoki30:5529+6:534:25:2823+1
9. Tommi Viilo36:3647+13:085:02:0426+3
10. Miska Saarnijoki1:07:0752+24:516:09:1133+7
34Sävedalens AIK 16:11:53
1. Albin Claesson42:0622+2:2642:0622
2. Carl Josefsson45:3429+6:151:27:4014-8
3. Casper Skepp29:2715+3:481:57:0717+3
4. Per Nordholm1:00:5358+23:242:58:0033+16
5. Petter Jonsson21:1255+5:423:19:1234+1
5. Petter Jonssonej startfullföljt
6. Nils Grimbeck19:0814+4:063:38:2031-3
7. Emil Ravakko23:5551+8:024:02:1533+2
8. Gabriel Öhgren31:0431+7:024:33:1931-2
9. Rasmus Johansson Fjordside36:5948+13:315:10:1833+2
10. Johannes Holmgren1:01:3534+19:196:11:5334+1
35Angeln. A/Turun Suunnistajat/Paimon R.6:16:01
1. Topias Arola39:462+0:0639:462
2. klaus Haanpää52:3951+13:201:32:2533+31
3. Onni Sinervä30:0521+4:262:02:3024-9
4. Touko Seppä48:2624+10:572:50:5622-2
5. Lie Haanpää22:0967+6:393:13:0524+2
5. Aapo Virtanen24:5698+9:263:15:52
5. eelis Axelin25:0899+9:383:16:04
6. Nuutti Pirhonen18:357+3:333:31:4019-5
7. Toumo Haapala21:4739+5:543:53:2720+1
8. Antti Reiman53:1369+29:114:46:4041+21
9. Voima Toumasjukka32:5432+9:265:19:3438-3
10. Arttu Laaksonen56:2724+14:116:16:0135-3
36Gävle OK 16:20:01
1. Erik Olsson46:5050+7:1046:5050
2. Mårten Olsson47:0332+7:441:33:5339-11
3. Nils Ottosson31:5137+6:122:05:4442+3
4. Felix Silver52:4540+15:162:58:2936-6
5. Sara Åbom20:4645+5:163:19:1535-1
5. Isak Berggren28:14131+12:443:26:43
5. Rasmus Söderberg28:14131+12:443:26:43
6. Alfred Liljeström19:5318+4:513:39:0834-1
7. Ebba Ottosson22:4744+6:544:01:5532-2
8. Klara Larsson36:5947+12:574:38:5436+4
9. Elvira Silver39:1656+15:485:18:10360
10. Emma Hållström1:01:5135+19:356:20:01360
37Linköpings OK 16:22:44
1. Emanuel Herberthson45:1539+5:3545:1539
2. Olof Ljunggren48:3036+9:111:33:4538-1
3. Gunnar Engström30:3625+4:572:04:2132-6
4. Sixten Elehed49:5628+12:272:54:1730-2
5. Axel Gjessing20:3843+5:083:14:5529-1
5. Wille Larsson25:40103+10:103:19:57
6. Alexander Lindström26:0360+11:013:40:5835+6
7. Johan Årbrink23:1648+7:234:04:1436+1
8. Albin Eronn37:0348+13:014:41:1737+1
9. Jakob Tomasson32:3029+9:025:13:4735-2
10. Jonathan Jylltorp1:08:5755+26:416:22:4437+2
38Lynx 16:28:59
1. Tuuli Heikkilä52:0563+12:2552:0563
2. Henrik Asklöf41:237+2:041:33:2837-26
3. Arttu Peltola31:5439+6:152:05:2240+3
4. Karim Mbembela57:4552+20:163:03:0744+4
5. Rasmus Koponen23:4985+8:193:26:5643-1
5. Markus Maronen24:1287+8:423:27:19
5. Joonatan Vuorensola24:1889+8:483:27:25
6. Anton Packalen18:246+3:223:45:2040-3
7. Tatu Aaltonen20:1729+4:244:05:3739-1
8. Matias Maronen40:0653+16:044:45:43390
9. Suvi Heikkilä37:1851+13:505:23:01390
10. Matias Koponen1:05:5850+23:426:28:5938-1
39Markbygdens OK 16:29:07
1. Felix Axelsson40:036+0:2340:036
2. Klara Axelsson49:2440+10:051:29:2724+18
3. Olle Bergstedt41:3265+15:532:10:5948+24
4. Olle Sörqvist51:2235+13:533:02:2140-8
5. Anton Blomqvist22:0566+6:353:24:2636-4
6. Erika Åkesson20:1625+5:143:44:4237+1
7. Lisa Åkesson20:5034+4:574:05:3238+1
8. Axel Åkesson42:4159+18:394:48:1342+4
9. Hugo Lom37:3453+14:065:25:47420
10. Petter Bergstedt1:03:2039+21:046:29:0739-3
40Frölunda/Göteborg-Majorna/Uven6:29:10
1. Martin Lamm48:1456+8:3448:1456
2. Johan Olson42:3414+3:151:30:4829-27
3. Arvid Aronsson32:0440+6:252:02:5227-2
4. Axel Blom55:4645+18:172:58:3837+10
5. Edvin Borne26:36111+11:063:25:1440+3
5. Zebastian Arfwedson26:48114+11:183:25:26
6. Marcus Lamm19:0013+3:583:44:1436-4
7. Elias Nordberg20:0727+4:144:04:2137+1
8. Kalle Lundgren43:5660+19:544:48:1743+6
9. Simon Nordberg37:2752+13:595:25:4441-2
10. Felix Falk1:03:2640+21:106:29:1040-1
41FK Friskus-Varberg / OK Nackhe 16:30:49
1. Fredrik Johansson46:1643+6:3646:1643
2. Tim Johansson51:0347+11:441:37:1948+5
3. Elvira Wildheim37:4157+12:022:15:0051+3
4. Olle Josarp45:1514+7:463:00:1539-12
5. Maja Karmstig25:26101+9:563:25:4141+2
5. Emma Eliasson26:50116+11:203:27:05
5. Melwin Wildheim44:32158+29:023:44:47
6. Hanna Carlqvist23:1444+8:123:48:5543+2
7. Alex Johansson20:3732+4:444:09:32430
8. Elsa Ericsson50:0866+26:064:59:4045+2
9. Noah Bechtel33:4335+10:155:33:2344-1
10. Martin Skyggesson57:2626+15:106:30:4941-3
42Finspång/Skogspojkarna/Tjalve6:31:19
1. Johan Lindman46:0340+6:2346:0340
2. Johan Wehlin48:3137+9:121:34:3446+6
3. Thorsten Svensson30:0020+4:212:04:3434-12
4. Eric Jehrlander58:3656+21:073:03:1045+11
5. Rikard Hellgren21:2158+5:513:24:3138-7
5. Alice Johansson21:3363+6:033:24:43
6. Sara Wänström27:2564+12:233:51:5646+8
7. Jensine Svensson24:0852+8:154:16:0445-1
8. Oscar Prytz26:427+2:404:42:4638-7
9. Assar Johansson35:4643+12:185:18:3237-1
10. Jesper Karlsson1:12:4758+30:316:31:1942+5
43Lunds OK 16:38:45
1. Povel Hedberg46:5752+7:1746:5752
2. Daniel Hellberg1:03:0061+23:411:49:5759+7
3. Erik Jönsson40:4863+15:092:30:4562+3
4. Allan Hedberg54:5644+17:273:25:4160-2
5. Elin Hugosson22:4474+7:143:48:2558-2
5. Ludvig Zaar26:02107+10:323:51:43
6. Johan Vinblad23:4248+8:404:12:07580
7. Felix Gustafsson19:4024+3:474:31:4754-4
8. Carl Ås32:5037+8:485:04:3749-5
9. Loke Hedberg30:4022+7:125:35:1745-4
10. Erik Vinblad1:03:2841+21:126:38:4543-2
44Sundbybergs IK 16:42:17
1. Kristoffer Tengroth44:3235+4:5244:3235
2. Rasmus Kihl55:4657+16:271:40:1852+17
3. Matilda Lindh39:1961+13:402:19:37520
4. Niklas Carlsson49:5427+12:253:09:3150-2
5. Maja Falk30:25144+14:553:39:5651+1
6. Tuva Falk27:5165+12:494:07:4754+3
7. Sigrid Carlsson23:1047+7:174:30:5752-2
8. Kajsa Bogren33:4241+9:405:04:3950-2
9. Tobias Abrahamsson30:3921+7:115:35:1846-4
10. Christian Lindh1:06:5951+24:436:42:1744-2
45Lerum/Landehof/Skogshjort./Sjövalla6:42:26
1. Samuel Pihlström53:2864+13:4853:2864
2. Otto Stuhlhofer40:394+1:201:34:0741-23
3. Jakob Gunnarsson31:3234+5:532:05:39410
4. Emil Axelsson57:0448+19:353:02:4342+1
5. Rebecka Pihlström25:42105+10:123:28:2545+3
5. Johanna Fredrixon31:18147+15:483:34:01
6. Albin Nyqvist20:5231+5:503:49:1744-1
7. Arvid Öhrvall27:1561+11:224:16:3246+2
8. Lukas Larsson29:2623+5:244:45:5840-6
9. Felix Drejmo37:4654+14:185:23:44400
10. Edvin Ljungberg1:18:4261+36:266:42:2645+5
46Örebro Läns OF 16:46:00
1. Valter Pettersson43:4030+4:0043:4030
2. Simon Björklund50:2743+11:081:34:0741+11
3. Linus Malm30:5428+5:152:05:0139-2
4. Filip Örn1:14:0365+36:343:19:0455+16
5. Claes Bäckström22:4073+7:103:41:4454-1
5. Jonatan Kraft28:13130+12:433:47:17
5. Johan Thuresson31:52148+16:223:50:56
6. Gustav Askroth24:1654+9:144:06:0051-3
7. Henrik Franzén17:5110+1:584:23:5148-3
8. Arvid Eriksson32:4736+8:454:56:3844-4
9. Nils Kylborn33:0033+9:325:29:3843-1
10. Johannes Green1:16:2260+34:066:46:0046+3
47IFK Mora OK / Leksands OK 16:46:25
1. Viktor Berg48:3559+8:5548:3559
2. Wilmer Brodén55:1555+15:561:43:5054-5
3. Albin Gezelius38:0058+12:212:21:5056+2
4. Gustav Björklund57:1750+19:483:19:07560
5. Sebastian Åkärbjär21:4264+6:123:40:4953-3
5. Markus Halvarssonej startfullföljt
6. Klockar-Eskil Nääs22:4740+7:454:03:3649-4
7. Ludwig Englund24:4354+8:504:28:1950+1
8. Fredrik Junevik33:5042+9:485:02:0948-2
9. Simon Karlsson Holmer39:3257+16:045:41:41480
10. Filip Brodén1:04:4449+22:286:46:2547-1
48Västerås SOK 16:46:45
1. Alfred Lönn46:5251+7:1246:5251
2. Fredrik Hamrefors43:1818+3:591:30:1027-24
3. Kalle Åkerman Sjöström34:0751+8:282:04:1730+3
4. Sixten Törnqvist1:00:5859+23:293:05:1547+17
5. Simon Svensson25:09100+9:393:30:2446-1
5. Sixten Slagbrand25:41104+10:113:30:56
5. Albin Åkerström27:34126+12:043:32:49
6. Lucas Ahlström21:2837+6:263:51:5245-1
7. Martin Sandqvist20:5335+5:004:12:4544-1
8. Noa Sjöstrand48:5165+24:495:01:3647+3
9. Emil Ahlström42:4662+19:185:44:2249+2
10. Henrik Hamrefors1:02:2336+20:076:46:4548-1
49Göingarna/Vilse 87/Tormestorp6:51:20
1. Fritjof Axelsson53:3865+13:5853:3865
2. Gustav Åman55:3056+16:111:49:0855-10
3. Edvin Selin33:2848+7:492:22:3658+3
4. Hilda Axelsson1:03:3462+26:053:26:1061+3
5. Hjalmar Axelsson22:0265+6:323:48:1256-5
5. Johanna Nilsson22:1469+6:443:48:24
6. Wilmer Selin23:3646+8:344:11:4857+1
7. Svante Selin19:3123+3:384:31:1953-4
8. Ebba Söderlund36:1146+12:095:07:3051-2
9. Nellie Henriksson39:3758+16:095:47:0750-1
10. Melker Larsson1:04:1344+21:576:51:2049-1
50OK Tranan 16:51:40
1. Hugo Setthagen46:4447+7:0446:4447
2. Gustav Ohlin53:3652+14:171:40:2053+6
3. Klas Johansson31:3535+5:562:11:5549-4
4. Lisa Johansson58:3255+21:033:10:2752+3
5. Lisa Östensson24:4295+9:123:35:0949-3
5. Sara Ohlin30:07142+14:373:40:34
6. Sofia Elverlind30:4968+15:474:05:5850+1
7. Malin Nilsson27:0759+11:144:33:0555+5
8. Julia Elverlind41:5757+17:555:15:02550
9. Maja Kindlund32:3530+9:075:47:3751-4
10. Gustav Östensson1:04:0343+21:476:51:4050-1
51Hällen/Måsen/Södertälje-N. 16:51:51
1. Simon Larsson39:40139:401
2. Oskar Källman1:12:5465+33:351:52:3462+61
3. Hugo Kindborn28:189+2:392:20:5254-8
4. David Borg51:2536+13:563:12:1753-1
5. Gustav Norberg28:12129+12:423:40:2952-1
5. Viktor Löfgren28:20133+12:503:40:37
5. Alexander Ahlsén28:20133+12:503:40:37
6. Erik Månsson25:4058+10:384:06:09520
7. Klara Borg20:3531+4:424:26:4449-3
8. Tobias Sjöstedt40:4955+16:475:07:3352+3
9. Elsa Linder43:2963+20:015:51:0254+2
10. Christoffer Ahlsén1:00:4933+18:336:51:5151-3
52Lounais-Hämeen Rasti 16:53:46
1. Akseli Julkunen40:057+0:2540:057
2. Matias Rokka1:09:1164+29:521:49:1656+49
3. Elmeri Syrjälä31:4336+6:042:20:5955-1
4. Niilo Syrjälä49:0926+11:403:10:0851-4
5. Thomas Saarela22:2871+6:583:32:3647-4
5. Aamos Laavainen30:47145+15:173:40:55
5. Tyko Suomi38:32154+23:023:48:40
6. Tuomas Rokka30:1067+15:084:02:4648+1
7. Venni Silmälä31:0670+15:134:33:5256+8
8. Benjamin Saarela35:3244+11:305:09:2453-3
9. Jussi Mattila39:4059+16:125:49:0452-1
10. Vili Silmälä1:04:4248+22:266:53:46520
53Tumba-Mälarhöjden OK 16:56:13
1. Alexander Käll56:0768+16:2756:0768
2. Ellinor Östervall1:08:0063+28:412:04:0765-3
3. Emma Persson33:3349+7:542:37:4063-2
4. Johan Giberg47:3019+10:013:25:1058-5
5. Ebba Kolmodin22:5076+7:203:48:0055-3
5. Siri Rosengren26:43113+11:133:51:53
5. Emelie Lilja27:31124+12:013:52:41
6. Ludvig Lange20:1625+5:144:08:16550
7. Kim Örnberg30:0769+14:144:38:2358+3
8. Ebba Adebrant38:2652+14:245:16:49580
9. Elias Adebrant35:0340+11:355:51:5255-3
10. Lukas Brodin1:04:2146+22:056:56:1353-2
54OK Njudung 17:00:04
1. Albin Toll47:4655+8:0647:4655
2. Eric Löfqvist1:01:3259+22:131:49:1858+3
3. Karl Petersén31:2131+5:422:20:3953-5
4. Melker Elofsson1:04:5363+27:243:25:3259+6
5. Alexander Gustavsson22:4875+7:183:48:2057-2
5. Ellen Toll23:1080+7:403:48:42
5. Filip Jennerstrand36:41151+21:114:02:13
6. Isak Fransson23:1243+8:104:11:3256-1
7. Elin Jennerstrand27:0759+11:144:38:3959+3
8. Oscar Hultgren37:5650+13:545:16:3557-2
9. Amanda Karmetun33:4736+10:195:50:2253-4
10. Edvin Schiller1:09:4256+27:267:00:0454+1
55Hjärnarp/Boken/Helsingb./Örkelljunga7:04:17
1. Albin Kronkvist46:1241+6:3246:1241
2. Simon Harden42:0111+2:421:28:1318-23
3. Agust Kronkvist38:5260+13:132:07:0545+27
4. Simon Olsson1:00:4757+23:183:07:5249+4
5. Oscar Ragnarsson28:33137+13:033:36:2550+1
6. Robin Carlstedt40:3571+25:334:17:0060+10
7. Erik Albinsson25:3757+9:444:42:37600
8. Tobias Carlstedt44:3962+20:375:27:1659-1
9. Jacob Moberg32:4531+9:176:00:0157-2
10. Axel Orrhede1:04:1645+22:007:04:1755-2
56OK Löftan 17:13:34
1. Jesper Johansson46:3945+6:5946:3945
2. Adrian Vartia44:2022+5:011:30:5930-15
3. Victor Hansson34:5753+9:182:05:5643+13
4. Filip Svensson1:01:5461+24:253:07:5048+5
5. Gustav Andersson27:05119+11:353:34:55480
5. Albin Paulsson27:12120+11:423:35:02
5. Axel Erikssonej startfullföljt
6. Simon Corneliusson20:2628+5:243:55:2147-1
7. Daniel Glimtén27:5864+12:054:23:19470
8. Jakob Moberg37:1149+13:095:00:3046-1
9. Tobias Johansson41:0060+17:325:41:3047+1
10. Alice Hultin1:32:0467+49:487:13:3456+9
57Värmlands OF 17:30:42
1. Lukas Katvala47:0253+7:2247:0253
2. Erik Eriksson1:02:1560+22:561:49:1757+4
3. Tim Dalheimer32:5845+7:192:22:15570
4. Rasmus Pettersson1:01:2260+23:533:23:37570
5. Edvard Pelander24:5197+9:213:48:2859+2
6. Ellen Pelander23:4851+8:464:12:16590
7. Arvid Johansson25:2456+9:314:37:4057-2
8. Alexander Jansson33:3039+9:285:11:1054-3
9. Marcus Nylén48:0565+24:375:59:1556+2
10. Anton Holm1:31:2766+49:117:30:4257+1
58Espoon Suunta 28:06:39
1. Olli Tiainen1:01:2169+21:411:01:2169
2. Daniel Rautio1:19:0867+39:492:20:2967-2
3. Otso Pajuoja39:3662+13:573:00:0566-1
4. Oskar Haapala1:21:1366+43:444:21:1863-3
5. Andreas Kärkkäinen26:38112+11:084:47:5662-1
5. Juho Noponen26:52117+11:224:48:10
5. Lukas Teuri26:56118+11:264:48:14
6. Luukas Karelo31:1369+16:115:19:0964+2
7. Markus Määttänen27:3162+11:385:46:40640
8. Oskari Penttinen38:2451+14:226:25:0461-3
9. Jussi Raasakka37:0649+13:387:02:1059-2
10. Elias Tikkanen1:04:2947+22:138:06:3958-1
59Gamleby OK / Västerviks OK 18:07:33
1. Loke Östangård42:1823+2:3842:1823
2. Oscar Lang1:17:0666+37:471:59:2463+40
3. Isak Liljeholm38:2159+12:422:37:4564+1
4. Jenny Jakobsson1:45:5369+1:08:244:23:3865+1
5. Tove Vallerius26:21109+10:514:49:5964-1
5. Tuva Östangård26:32110+11:024:50:10
5. Hanna Stalebrant31:10146+15:404:54:48
6. Hanna Öberg26:1661+11:145:16:1563-1
7. Fabian Vallerius28:0565+12:125:44:20630
8. Eira Hertin40:4354+16:416:25:0362-1
9. Oliver Vallerius41:4661+18:187:06:4960-2
10. Aron Östangård1:00:4432+18:288:07:3359-1
60NAIS Orienteringsklubb 18:09:16
1. Viktor Waernqvist46:4046+7:0046:4046
2. Gustav Träff1:03:2162+24:021:50:0160+14
3. Erik Wikström35:4855+10:092:25:49600
4. Josefin Bovellan1:26:3167+49:023:52:2062+2
5. Amanda Wärn45:17159+29:474:37:3761-1
6. Ida Waernqvist26:2962+11:275:04:06610
7. Emilia Samuelsson28:0767+12:145:32:13610
8. Ludvig Classon40:5656+16:546:13:0960-1
9. Linnea Samuelsson36:0045+12:326:49:0958-2
10. Linus Classon1:20:0762+37:518:09:1660+2
61Gustavsbergs OK 19:19:48
1. Simon Frisk40:014+0:2140:014
2. Tilda Bellander1:20:0968+40:502:00:1064+60
3. Emma Bellander45:2366+19:442:45:3365+1
4. Malin Strandberg1:36:0568+58:364:21:3864-1
5. Lucas Alzén27:24122+11:544:49:0263-1
5. Rasmus Lindblom28:24135+12:544:50:02
6. Lukas Malmström24:2255+9:205:13:2462-1
7. Terje Stormo28:0666+12:135:41:30620
8. Johanna Laurin1:06:0670+42:046:47:3663+1
9. Tiger Landén1:05:0467+41:367:52:4061-2
10. Johanna Pettersson1:27:0864+44:529:19:48610
Tolered-Utby Ol-klubb 1ej godkänd
1. Elias Ljungqvist40:3012+0:5040:3012
2. William Collianderej godkändej godkänd
3. Linn Mauritzson48:1069+22:31ej godkänd
4. Gustav Merlanderej godkändej godkänd
5. Mina Shabbaki46:31160+31:01ej godkänd
5. Rasmus Eriksson46:34161+31:04ej godkänd
6. Jakob Lundberg27:5966+12:57ej godkänd
7. Albin Liljenvall24:4153+8:48ej godkänd
8. Samuel Ljungqvist45:3964+21:37ej godkänd
9. Siri Larsen53:5566+30:27ej godkänd
10. Frida Anderssonej godkändej godkänd
Nyköpings OK 1ej godkänd
1. William Nilsson40:4618+1:0640:4618
2. Philip Carlssonej godkändej godkänd
3. Edvin Hellsten31:1130+5:32ej godkänd
4. Carl Carlsson43:5613+6:27ej godkänd
5. Andreas Holmqvist23:0279+7:32ej godkänd
5. Emil Clashammar36:38150+21:08ej godkänd
5. Emanuel Eriksson49:36162+34:06ej godkänd
6. Oscar Ekenborg20:0423+5:02ej godkänd
7. Odin Ek19:0520+3:12ej godkänd
8. Kasper Lagerström53:0168+28:59ej godkänd
9. Axel Lindgren44:3864+21:10ej godkänd
10. Ludvig Ek1:03:4642+21:30ej godkänd
OK Kåre 1ej godkänd
1. Martin Mörsell42:5729+3:1742:5729
2. Johannes Öhgren47:1333+7:541:30:1027-2
3. John Granath34:2652+8:472:04:3635+8
4. Isac von Krusenstierna37:2912:42:0511-24
5. Olle Ringi19:1421+3:443:01:19110
5. Emilia Johnsson23:2983+7:593:05:34
5. Jakob Widelund26:48114+11:183:08:53
6. Martin Danielsson23:5452+8:523:25:13110
7. Markus Melén19:2422+3:313:44:3712+1
8. Christoffer Lindgren28:2417+4:224:13:0113+1
9. Viktor Wallinej godkändej godkänd
10. Gustav Öhgren1:00:4331+18:27ej godkänd
Kangasala SK 1ej godkänd
1. Kimmo Kontio48:1657+8:3648:1657
2. Erik Ahola46:2131+7:021:34:3747-10
3. Vili Olkkonen29:3617+3:572:04:1328-19
4. Jeremias Joutsensaari45:5716+8:282:50:1018-10
5. Nuutti Venneläej godkändej godkänd
5. Leevi Niemelä41:25157+25:55ej godkänd
5. Leevi Niemeläej startej godkänd
6. Juho Leonsaari32:0870+17:06ej godkänd
7. Katri Kontio19:5126+3:58ej godkänd
8. Topias Ahola29:3524+5:33ej godkänd
9. Matti Hakola37:4654+14:18ej godkänd
10. Vilhelm Toivonen1:34:4169+52:25ej godkänd
FK Herkules / IFK Göteborg 1ej godkänd
1. Jonas Lauri48:2258+8:4248:2258
2. Axel Forsman50:3846+11:191:39:0050-8
3. Olivia Asp47:5767+22:182:26:5761+11
4. William Jörneliusej godkändej godkänd
5. Thea Fagerström21:2261+5:52ej godkänd
5. Elias Lauri39:32155+24:02ej godkänd
5. Max Emil Ekenstråleej startej godkänd
6. Anton Kastrup24:4456+9:42ej godkänd
7. Tom Axel Ekenstråle31:4671+15:53ej godkänd
8. Emrik Lind50:2167+26:19ej godkänd
9. Viktor Le Claireej godkändej godkänd
10. Mattias Lauri1:31:2665+49:10ej godkänd
OK Linné 1ej godkänd
1. Karl Grywenz48:4260+9:0248:4260
2. Arvid Roos45:2027+6:011:34:0240-20
3. Emil Boström30:1823+4:392:04:2031-9
4. William Ernlund46:2517+8:562:50:4521-10
5. Viktor Boström20:3542+5:053:11:2020-1
5. Hugo Nylund20:5351+5:233:11:38
6. Pontus Gustafsson27:1563+12:133:38:3532+12
7. Elliot Angelsiöö25:0555+9:124:03:4034+2
8. Filip Elihnej godkändej godkänd
9. Pelle Nilsson36:1046+12:42ej godkänd
10. Oliver Angelsiöö1:32:0467+49:48ej godkänd
Avesta OK/Täby OK/Söders-Tyresöej godkänd
1. Anton Hänström51:0262+11:2251:0262
2. Fredrik Hanssonej godkändej godkänd
3. Marcus Ekman48:0368+22:24ej godkänd
4. Elias Röstin54:3043+17:01ej godkänd
5. Noa Berglund28:29136+12:59ej godkänd
5. Matilda Ekman29:37141+14:07ej godkänd
6. Gustaf Hofstedt24:1253+9:10ej godkänd
7. Fredrika Nordquist28:2268+12:29ej godkänd
8. Rebecka Haraldsson44:5163+20:49ej godkänd
9. Ida Hänströmej godkändej godkänd
10. Julia Wannerej godkändej godkänd
Skånes OF 1ej godkänd
1. Oskar Modig53:4066+14:0053:4066
2. Melker Andersson57:5758+18:381:51:3761-5
3. Viggo Johansson33:5850+8:192:25:3559-2
4. Ludvig Hallabro52:5441+15:253:18:2954-5
5. Casper Turesson30:12143+14:423:48:4160+6
6. Albin Weiden18:5812+3:564:07:3953-7
7. Gustav Andersson22:5345+7:004:30:3251-2
8. Julius Puke44:3061+20:285:15:0255+4
9. Oscar Ehrnbornej godkändej godkänd
10. Samuel Låstbomt1:22:3263+40:16ej godkänd
Trollhättans SOK 1ej godkänd
1. Eskil Tryggö1:19:0270+39:221:19:0270
2. Linus Kristiansson45:3228+6:132:04:3466-4
3. Eric Berlinej godkändej godkänd
4. Anders Björklund47:5622+10:27ej godkänd
5. Hugo Mandinger19:0817+3:38ej godkänd
5. Olle Melén20:0734+4:37ej godkänd
6. Joar Tryggö18:103+3:08ej godkänd
7. Oscar Karlsson21:2837+5:35ej godkänd
8. Arvid Björk26:499+2:47ej godkänd
9. Filip Johansson27:5514+4:27ej godkänd
10. Elias Bäcklund Ekvall1:13:4359+31:27ej godkänd
Rasti 88 1ej godkänd
1. Anu Saarinenej godkändej godkänd
2. Vesa Nokka48:4138+9:22ej godkänd
3. Kalle Hirvilammiej godkändej godkänd
4. Juho Mäki1:09:1664+31:47ej godkänd
5. Niklas Salonen27:42127+12:12ej godkänd
5. Emilia Välimaa28:40138+13:10ej godkänd
5. Niklas Salonenej startej godkänd
6. Anna Jasu25:4559+10:43ej godkänd
7. Sini Saarinen27:5363+12:00ej godkänd
8. Arttu Korpela35:4245+11:40ej godkänd
9. Aleksi Välimaa35:4342+12:15ej godkänd
10. Atte Nokka1:00:4030+18:24ej godkänd

D18

74 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Espoon Suunta 12:29:37
1. Ida Haapala35:3314+2:3135:3314
2. Heidi Plit35:054+1:451:10:387-7
3. Siana Senn15:3511:26:131-6
3. Hanne Hilo15:362+0:011:26:14
3. Elisa Ståhlberg16:284+0:531:27:06
4. Melina Lahdenperä19:222+1:031:45:3510
5. Maria Määttänen44:027+4:292:29:3710
2Tampereen Pyrintö 12:29:54
1. Kaisa Haanpää40:2644+7:2440:2644
2. Lotta Eerola33:2011:13:4610-34
3. Ilona Tikkakoski17:109+1:351:30:568-2
3. Salla Pitkänen17:5414+2:191:31:40
3. Saara Yli-Hietanen18:1423+2:391:32:00
4. Sara Kurth18:1911:49:153-5
5. Anni Haanpää40:392+1:062:29:542-1
3IK Hakarpspojkarna 12:33:06
1. Tova Olsson33:122+0:1033:122
2. Isa Envall35:054+1:451:08:173+1
3. Amanda Rangert19:4045+4:051:27:574+1
4. Elin Granstedt19:543+1:351:47:512-2
5. Sophia Björnlinger45:1512+5:422:33:063+1
4Sundsvalls OK 12:33:54
1. Hanna Hugosson33:4610+0:4433:4610
2. Frida Vikström34:252+1:051:08:112-8
3. Julia Nordlander19:4747+4:121:27:585+3
3. Elin Unander26:19129+10:441:34:30
3. Alice Palmgren27:42135+12:071:35:53
4. Sofie Fröjd24:1320+5:541:52:117+2
5. Stina Nordin41:434+2:102:33:544-3
5OK Kåre 12:36:25
1. Alva Ringi36:0715+3:0536:0715
2. Ronja Jungåker40:0719+6:471:16:1417+2
3. Ida Johnsson17:006+1:251:33:1411-6
3. Cecilia Lindgren17:2011+1:451:33:34
3. Vendela Söderqvist20:2456+4:491:36:38
4. Tove Ringi23:3817+5:191:56:5214+3
5. Vilma Von Krusenstierna39:3312:36:255-9
6Falköpings AIK OK 12:36:45
1. Johanna Hagström33:02133:021
2. Ellen Blennow35:086+1:481:08:1010
3. Tindra Hjort19:4646+4:111:27:563+2
4. Moa Alsiö22:0610+3:471:50:024+1
5. Alva Sonesson46:4318+7:102:36:456+2
7Kils OK 12:37:08
1. Nora Holmgård33:318+0:2933:318
2. Ella Nordström35:389+2:181:09:096-2
3. Amanda Mellerdal19:3142+3:561:28:4060
3. Rebecka Westlund27:27133+11:521:36:36
3. Klara Nordström34:22141+18:471:43:31
4. Linn Lugne23:3016+5:111:52:1060
5. Elsa Holmgård44:589+5:252:37:087+1
8Hiidenkiertäjät / Pargas IF 12:37:26
1. Josefina Sundman36:5822+3:5636:5822
2. Jenna Tulonen41:4324+8:231:18:4126+4
3. Nora Kytäjä16:485+1:131:35:2916-10
3. Anna Tulonen21:2269+5:471:40:03
4. Nea Kytäjä20:385+2:191:56:0712-4
5. Ida-Marie Cederberg41:193+1:462:37:268-4
9Eksjö SOK 12:37:30
1. Fanny Sundblad37:0924+4:0737:0924
2. Gabriella S Bergander37:3511+4:151:14:4412-12
3. Siri Suter16:123+0:371:30:568-4
4. Heidi Rintanen21:187+2:591:52:1480
5. Sanna Fast45:1613+5:432:37:309+1
10Bohuslän-Dals OF 12:37:44
1. Erika Källvik Leufvén33:349+0:3233:349
2. Johanna Källvik Leufvén35:168+1:561:08:505-4
3. Ebba Lind18:1121+2:361:27:012-3
3. Frida Johansson18:5536+3:201:27:45
4. Clara Johansson24:1621+5:571:51:175+3
5. Sofia Johansson46:2717+6:542:37:4410+5
11Täby OK 12:39:32
1. Anna Herbert37:2530+4:2337:2530
2. Emma Hagrot35:003+1:401:12:258-22
3. Matilda Skuncke19:5853+4:231:32:2310+2
3. Ellen Skuncke23:4198+8:061:36:06
3. Josefine Andersson23:52100+8:171:36:17
4. Linnea Johansson22:0911+3:501:54:32100
5. Hanna Hänström45:0011+5:272:39:3211+1
12IK Hakarpspojkarna 32:39:36
1. Emma Ling33:174+0:1533:174
2. Hilda Holmqvist Johansson42:0626+8:461:15:2313+9
3. Evelina Svensson Finndahl17:5515+2:201:33:1812-1
3. Nike Pruth18:0820+2:331:33:31
3. Alva Lorefors27:39134+12:041:43:02
4. Tilda Palm24:0418+5:451:57:2216+4
5. Ida Eskilsson42:145+2:412:39:3612-4
13OK Hällen 12:39:50
1. Chantelle Hesselberg33:287+0:2633:287
2. Frida Zeijlon39:5818+6:381:13:269+2
3. Ella Stenils20:0854+4:331:33:3413+4
3. Vera Carlsson27:00131+11:251:40:26
3. Matilda Larssonej startfullföljt
4. Linnéa Carlsson22:3213+4:131:56:0611-2
5. Linnéa Gustafsson43:446+4:112:39:5013+2
14OK Pan-Kristianstad 12:42:09
1. Vilma Svantesson37:1526+4:1337:1526
2. Elise Josefsson36:5310+3:331:14:0811-15
3. Hanna Ahlström22:0877+6:331:36:1620+9
3. Astrid Ericsson24:58113+9:231:39:06
4. Sofie Josefsson20:586+2:391:57:1415-5
5. Klara Andersson44:558+5:222:42:0914-1
15OK Södertörn 12:43:40
1. Linda Renner37:2128+4:1937:2128
2. Ylva Sandén38:0512+4:451:15:2614-14
3. Sara Möller18:1725+2:421:33:43140
3. Katarina Norrby18:5333+3:181:34:19
3. Sanna Hedberg25:51124+10:161:41:17
4. Sofia Zilling24:5830+6:391:58:4117+3
5. Hanna Lagerberg44:5910+5:262:43:4015-2
16Hestra IF 12:45:11
1. Ebba Hjertberg36:4420+3:4236:4420
2. Sofia Klasson41:5125+8:311:18:3525+5
3. Alma Hjertberg17:098+1:341:35:4418-7
3. Ida Helgesson19:2940+3:541:38:04
4. Elsa Lindeblom20:304+2:111:56:1413-5
5. Alice Aroneng48:5721+9:242:45:1116+3
17OK Djerf 12:45:25
1. Frida Johansson33:246+0:2233:246
2. Elin Lindblad35:086+1:481:08:324-2
3. Ylva Johansson21:0064+5:251:29:327+3
3. Matilda Holm25:12117+9:371:33:44
4. Tova Eriksson22:5915+4:401:52:319+2
5. Amanda Jansson52:5428+13:212:45:2517+8
18Helsingin Suunnistajat 12:46:24
1. Annika Matilainen37:0823+4:0637:0823
2. Essi Roininen42:5232+9:321:20:0027+4
3. Juulia Tala17:5515+2:201:37:5523-4
3. Minja Nietula18:1927+2:441:38:19
3. Venla Salonen18:3429+2:591:38:34
4. Emilia Tala22:2412+4:052:00:1918-5
5. Venla Turakainen46:0516+6:322:46:24180
19OK Kolmården 12:50:54
1. Adrianna Biedermann38:4035+5:3838:4035
2. Lisa Berggren38:4614+5:261:17:2619-16
3. Fanny Östlund21:0265+5:271:38:2826+7
4. Kerstin Ljungemyr24:3326+6:142:03:01260
5. Maja Garbacik47:5320+8:202:50:5419-7
20Linköpings OK 12:50:56
1. Klara Ljunggren41:0449+8:0241:0449
2. Sarah Magnusson39:5617+6:361:21:0032-17
3. Kristin Herberthson17:109+1:351:38:1024-8
3. Elin Kjellman19:3543+4:001:40:35
4. Frida Sahlman25:1634+6:572:03:2627+3
5. Tove Ekström47:3019+7:572:50:5620-7
21OK Trian 12:51:08
1. Helmi Koli37:1325+4:1137:1325
2. Janika Liitiäinen40:3821+7:181:17:5121-4
3. Chira Gullqvist18:5837+3:231:36:4922+1
3. Kristiina Martikainen20:3157+4:561:38:22
4. Jannica Lindahl24:3224+6:132:01:2123+1
5. Antonia Holmgren49:4722+10:142:51:0821-2
22OK Ravinen 12:51:48
1. Emilia Engel39:4440+6:4239:4440
2. Moa Westblad38:2813+5:081:18:1223-17
3. Elin Berg18:0017+2:251:36:1219-4
3. Tilda Andersson18:5333+3:181:37:05
4. Hanna Röstin24:4028+6:212:00:5221+2
5. Tone Albrektsson50:5624+11:232:51:4822+1
23IF Thor 12:53:41
1. Ebba Lindell38:3534+5:3338:3534
2. Alva Lindell42:4131+9:211:21:1635+1
3. Hanna Jonsell22:0275+6:271:43:1834-1
3. Emelie Svärd23:3394+7:581:44:49
3. Ellen Grantinger23:4299+8:071:44:58
4. Elsa Bäsén24:2323+6:042:07:4131-3
5. Lina Svärd46:0015+6:272:53:4123-8
24Tampereen Pyrintö 22:53:43
1. Lotta Välkki37:5433+4:5237:5433
2. Ida Jussila39:4616+6:261:17:4020-13
3. Liisa Matinheikki21:0466+5:291:38:4428+8
3. Emilia Schmidt21:2871+5:531:39:08
3. Liisa Matinheikkiej startfullföljt
4. Silja Yli-Hietanen21:569+3:372:00:4019-9
5. Melina Avelin53:0329+13:302:53:4324+5
25MS Parma 12:53:46
1. Ilona Ruohola38:4936+5:4738:4936
2. Anni Aho42:0927+8:491:20:5831-5
3. Laura Laukkanen18:5435+3:191:39:52310
3. Essi Valtonen19:4747+4:121:40:45
4. Lotte-Line Ekström22:5114+4:322:02:4325-6
5. Elsa Ankelo51:0325+11:302:53:46250
26OK Roxen 12:55:18
1. Tove Pettersson35:3213+2:3035:3213
2. Linnea Hansson42:2229+9:021:17:5422+9
3. Victoria Asketun20:4860+5:131:38:4227+5
3. Malva Eveborn22:1679+6:411:40:10
4. Tilda Marmelid25:1533+6:562:03:5728+1
5. Lova Eveborn51:2127+11:482:55:1826-2
27Sävedalens AIK 12:55:35
1. Tuva Carlsson Wallum36:4218+3:4036:4218
2. Kajsa Carlsson Wallum39:4115+6:211:16:23180
3. Julia Lindblad19:1039+3:351:35:3317-1
4. Kajsa Norman25:1232+6:532:00:4520+3
5. Emma Renberg54:5035+15:172:55:3527+7
28OK Linné 12:56:36
1. Sandra Boström33:225+0:2033:225
2. Maria Jansson42:2229+9:021:15:4416+11
3. Johanna Roos18:1927+2:441:34:0315-1
3. Anna Lithell22:2681+6:511:38:10
3. Maja Martinell23:3897+8:031:39:22
4. Emma Jansson27:1449+8:552:01:1722+7
5. Klara Möller55:1937+15:462:56:3628+6
29Lynx 12:57:30
1. Suvi Heikkilä37:2329+4:2137:2329
2. Aino Asklöf51:1750+17:571:28:4040+11
3. Salla Isoherranen17:5213+2:171:46:3238-2
3. Pia Calderara19:4849+4:131:48:28
4. Petra Kollanen25:3639+7:172:12:0837-1
5. Tuuli Heikkilä45:2214+5:492:57:3029-8
30Angelniemen Ankkuri 12:57:39
1. Jonna Juva36:2617+3:2436:2617
2. Siiti Siikarla44:4936+11:291:21:1534+17
3. Ronja Kemppainen18:0619+2:311:39:2129-5
4. Aino Reiman28:2755+10:082:07:4832+3
5. Renja Roos49:5123+10:182:57:3930-2
31Koovee 13:01:05
1. Reea Simola40:2946+7:2740:2946
2. Susanna Suojanen46:0138+12:411:26:3037-9
3. Rosa Simola19:0638+3:311:45:3636-1
3. Alisa Asp22:4285+7:071:49:12
3. Katariina Koski29:34138+13:591:56:04
4. Idaliina Kuusisto24:1822+5:592:09:5434-2
5. Ella Skog51:1126+11:383:01:0531-3
32Tullinge SK 13:02:01
1. Ella Sjöberg36:1216+3:1036:1216
2. Lovisa Längheim42:1328+8:531:18:2524+8
3. Klara Bolin19:4950+4:141:38:1425+1
4. Tilda Andersson25:5943+7:402:04:1329+4
5. Ebba Leickt57:4841+18:153:02:0132+3
33Angelniemen Ankkuri 23:05:03
1. Milja Väätäjä35:1712+2:1535:1712
2. Essi Hölsö40:1320+6:531:15:3015+3
3. Jaana Haapala21:1868+5:431:36:4821+6
3. Aino Virtanen24:25111+8:501:39:55
3. Jenna Koskinen25:16118+9:411:40:46
4. Kainsa Kaartinen25:2736+7:082:02:1524+3
5. Maria Kemppainen1:02:4850+23:153:05:0333+9
34Leksands OK 13:05:35
1. Sara Junevik37:3031+4:2837:3031
2. Adelina Funke43:3334+10:131:21:0333+2
3. Isabella Joons18:1826+2:431:39:2129-4
4. Tilda Berg26:1644+7:572:05:3730+1
5. Clara Spik59:5847+20:253:05:3534+4
35Härlövs IF 13:06:10
1. Clara Dahl38:5337+5:5138:5337
2. Irmalinn Nilsson41:0922+7:491:20:0228-9
3. Linnea Leijon25:11116+9:361:45:1335+7
3. Kajsa Nilsson26:26130+10:511:46:28
4. Alma Leijon25:0831+6:492:10:21350
5. Sofia Dahl55:4938+16:163:06:10350
36SK Uusi 13:06:17
1. Saara Saalo41:2150+8:1941:2150
2. Emmi Korhonen46:5541+13:351:28:1638-12
3. Saara Korhonen19:2940+3:541:47:4540+2
3. Magalie Gillet19:5751+4:221:48:13
3. Matilda Latvala21:1767+5:421:49:33
4. Sara Tuomaala25:1935+7:002:13:04400
5. Ems De Smul53:1330+13:403:06:1736-4
37Espoon Suunta 23:08:34
1. Aino Lehikoinen44:5554+11:5344:5554
2. Taru Heinaro46:3739+13:171:31:3246-8
3. Silva Kemppi17:006+1:251:48:3241-5
3. Aino Palmén20:5563+5:201:52:27
4. Roosa Laine24:0619+5:472:12:3838-3
5. Liisa Raasakka55:5639+16:233:08:3437-1
38Kungälvs OK 13:16:54
1. Kajsa Rask49:1464+16:1249:1464
2. Isabella Aumo50:0348+16:431:39:1755-9
3. Hanna Gabrielsson17:2712+1:521:56:4448-7
3. Disa Rangert18:4130+3:061:57:58
3. Sofia Rask24:03105+8:282:03:20
4. Sabina Aumo21:238+3:042:18:0741-7
5. Elsa Aderstedt Althoff58:4743+19:143:16:5438-3
39Eksjö SOK 23:17:36
1. Agnes Djurstedt39:2938+6:2739:2938
2. Wilma Bergander49:4446+16:241:29:1342+4
3. Ida Edvardsson19:5751+4:221:49:10420
3. Elin Göth23:52100+8:171:53:05
3. Ella Persson24:04106+8:291:53:17
4. Thea Abaji29:5956+11:402:19:09420
5. Klara Höglund58:2742+18:543:17:3639-3
40Trollhättans SOK 13:18:07
1. Ida Kristiansson36:4319+3:4136:4319
2. Maja Andersson43:2033+10:001:20:0329+10
3. Ronja Andersson20:5061+5:151:40:5332+3
4. Moa Eriksson27:1148+8:522:08:0433+1
5. Malin Kristiansson1:10:0361+30:303:18:0740+7
41OK Tyr / Västvärmlands OK 13:19:38
1. Elsa Albinsson46:1459+13:1246:1459
2. Klara Johansson51:5452+18:341:38:0850-9
3. Cornelia Kindlund18:5232+3:171:57:0049-1
3. Rebecca Take22:3382+6:582:00:41
4. Lova Perman27:3453+9:152:24:3444-5
5. Nicolina Moberg55:0436+15:313:19:3841-3
42Helsingin Suunnistajat 23:20:16
1. Ellen Heinaro40:3748+7:3540:3748
2. Sanni Heikkinen47:4844+14:281:28:2539-9
3. Kaisa Mäntylä18:0418+2:291:46:2937-2
3. Katarina Sallila18:1322+2:381:46:38
3. Oona Mustonen18:1524+2:401:46:40
4. Elli Salonen25:3438+7:152:12:0336-1
5. Aino Ristimäki1:08:1357+28:403:20:1642+6
43Göteborg-Majorna OK 13:20:48
1. Alva Sellgren37:3532+4:3337:3532
2. Frida Andersson44:4435+11:241:22:1936+4
3. Lovisa Årebäck24:19109+8:441:46:3839+3
3. Lisa Falk25:58126+10:231:48:17
4. Klara Wallinder26:2245+8:032:13:00390
5. Fanny Andersson1:07:4856+28:153:20:4843+4
44Espoon Suunta 33:24:36
1. Kerttu Peura44:4453+11:4244:4453
2. Sofia Soikkeli46:4340+13:231:31:2745-8
3. Siiri Sorjonen20:4459+5:091:52:1144-1
3. Vilja Viinikainen25:10115+9:351:56:37
3. Fanni Määttälä27:04132+11:291:58:31
4. Emmi Markki30:1857+11:592:22:2943-1
5. Elli-Anna Suntioinen1:02:0748+22:343:24:3644+1
45IF Hagen 13:25:45
1. Ida Roos40:3347+7:3140:3347
2. Erica Bogren58:0163+24:411:38:3452+5
3. Hanna Alsiö23:2993+7:542:02:0353+1
4. Moa Skoog24:4929+6:302:26:5246-7
5. Hedvig Reisen58:5344+19:203:25:4545-1
46Skånes OF 13:27:14
1. Lovisa Weiden40:0541+7:0340:0541
2. Agnes Lindblom48:5445+15:341:28:59410
3. Moa Wallenborg22:0576+6:301:51:0443+2
4. Elin Nilsson36:2470+18:052:27:2848+5
5. Ebba Jensen59:4646+20:133:27:1446-2
47Linköpings OK 23:29:38
1. Emma S Johansson45:1656+12:1445:1656
2. Sofia Borg54:0357+20:431:39:19560
3. Sofia Magnusson21:4772+6:122:01:0652-4
3. Malin Borg36:12146+20:372:15:31
3. Siri Berglund37:02149+21:272:16:21
4. Hanna Roth25:5342+7:342:26:5947-5
5. Hannele Möller1:02:3949+23:063:29:38470
48Örebro Läns OF 13:33:41
1. Lovisa Gustafsson46:2060+13:1846:2060
2. Sofia Green52:3955+19:191:38:5953-7
3. Johanna Berg28:31136+12:562:07:3056+3
3. Julia Gustafsson33:53140+18:182:12:52
3. Frida Bäckström38:08150+22:332:17:07
4. Karin Lindgren26:5846+8:392:34:2854-2
5. Sofie Franzén59:1345+19:403:33:4148-6
49Sundbybergs IK 13:34:46
1. Astrid Simonsson34:0011+0:5834:0011
2. Sofia Bengtsson57:0360+23:431:31:0344+33
3. Luise Przibilla23:1589+7:401:54:1846+2
3. Ellen Hellesöy24:00103+8:251:55:03
4. Meta Nordesjö32:0161+13:422:26:1945-1
5. Vera Bogren1:08:2758+28:543:34:4649+4
50Tampereen Pyrintö 33:35:26
1. Anni Laine45:0055+11:5845:0055
2. Villa Mustajoki57:1161+23:511:42:1158+3
3. Siiri Alakoski25:30120+9:552:07:4157-1
3. Emma Jussila25:32121+9:572:07:43
3. Noora Laine25:35122+10:002:07:46
4. Saana Nieminen31:4760+13:282:39:2856-1
5. Outi Savisaari55:5840+16:253:35:2650-6
51Turun Suunnistajat 13:36:04
1. Alli Haavisto36:5321+3:5136:5321
2. Alina Lounela1:17:1270+43:521:54:0562+41
3. Sini Salmi21:5674+6:212:16:0161-1
3. Silja Koskinen23:2090+7:452:17:25
3. Aino Syväluoma23:2292+7:472:17:27
4. Henna Rantala25:4041+7:212:41:4157-4
5. Ilona Haapasaari54:2333+14:503:36:0451-6
52Järfälla OK 13:37:03
1. Rebecca Waldenfjord37:1627+4:1437:1627
2. Jonna Lundbäck52:1154+18:511:29:2743+16
3. Bella Pedersen23:57102+8:221:53:2445+2
3. Miia Roller25:54125+10:191:55:21
3. Thea Lennartsson41:57153+26:222:11:24
4. Alice Hallmén39:2572+21:062:32:4953+8
5. Sofia Edvardsson1:04:1451+24:413:37:0352-1
53Lounais-Hämeen Rasti 13:37:38
1. Anni Pohjalanen46:1358+13:1146:1358
2. Helena Halkosaari51:1149+17:511:37:2449-9
3. Siiri Julkunen20:3558+5:001:57:5951+2
4. Emmi Pohjalainen32:1863+13:592:30:17510
5. Anna Simola1:07:2155+27:483:37:3853+2
54Falköpings AIK OK / Istrums SK 23:38:17
1. Lina Lundberg49:5265+16:5049:5265
2. Elsa Sonesson45:5937+12:391:35:5148-17
3. Emia Hjort19:3844+4:031:55:2947-1
4. Vera Wallin33:2064+15:012:28:4950+3
5. Vera Pettersson1:09:2860+29:553:38:1754+4
55OK Ravinen 23:41:35
1. Amanda Granqvist47:4563+14:4347:4563
2. Tilda Mårtensson53:4956+20:291:41:3457-6
3. Sanna Rinnbäck35:47143+20:122:17:2162+5
3. Johanna Almgren35:57144+20:222:17:31
4. Emma Almgren30:3058+12:112:47:5160-2
5. Smilla Mogensen53:4432+14:113:41:3555-5
56Brobyggarna3:43:10
1. Tilde Engberg45:1857+12:1645:1857
2. Ida Wickberg1:06:0766+32:471:51:2560+3
3. Tove Frænell24:00103+8:252:15:25600
4. Clara Jakobsson34:2568+16:062:49:5063+3
5. Victoria Eriksson53:2031+13:473:43:1056-7
57Rastikarhut 13:43:31
1. Pinja Jutila40:2043+7:1840:2043
2. Nea Koivunen51:2851+18:081:31:4847+4
3. Netta Koivunen25:42123+10:071:57:3050+3
3. Iida Lahti26:02127+10:271:57:50
4. Jutta Koivunen35:1669+16:572:32:4652+2
5. Veera Ahonkivi1:10:4562+31:123:43:3157+5
58IFK Mora OK 13:44:02
1. Moa Sjösten Andersson46:2161+13:1946:2161
2. Thea Sjösten Andersson52:0553+18:451:38:2651-10
3. Julia Meijer24:24110+8:492:02:5055+4
3. Sofie Karlsson Holmer25:01114+9:262:03:27
3. Alva Erssonej startfullföljt
4. Elsa Hermansson24:3927+6:202:27:2949-6
5. Lies Deferme1:16:3363+37:003:44:0258+9
59Främmestad/Lidköping/Klyftamo/Ryda3:49:37
1. Tove Eriksson54:5966+21:5754:5966
2. Alma Liderud1:09:1469+35:542:04:1367+1
3. Alva Svärdhagen22:4786+7:122:27:0065-2
3. Rebecka Rundblad22:5187+7:162:27:04
3. Alva Svärdhagenej startfullföljt
4. Irma Svensson27:5154+9:322:54:5164-1
5. Elin Johansson54:4634+15:133:49:3759-5
60OK Milan / KFUM Örebro OK 13:51:10
1. Sofia Troedsson57:4767+24:4557:4767
2. Julia Berg57:2762+24:071:55:1464-3
3. Vilma Larsson22:1780+6:422:17:3163-1
3. Ingrid Löthgren24:06107+8:312:19:20
4. Stina Johansson26:5947+8:402:44:3058-5
5. Carolina Eriksson1:06:4054+27:073:51:1060+2
61Västerås SOK 13:54:02
1. Johanna Breivold1:03:5070+30:481:03:5070
2. Hanna Sundström49:4847+16:281:53:3861-9
3. Disa Svensson20:5462+5:192:14:3259-2
3. Maja Ahlström22:3483+6:592:16:12
3. Elvira Björnberg26:03128+10:282:19:41
4. Jennifer Svensson33:4966+15:302:48:2162+3
5. Alva Limbäck1:05:4152+26:083:54:0261-1
62Tullinge SK / Järla Orientering 23:54:15
1. Petrina Costermans40:2845+7:2640:2845
2. Katja Leickt1:17:5571+44:351:58:2365+20
3. Wilma Leickt22:1478+6:392:20:3764-1
3. Tuva Fred30:26139+14:512:28:49
4. Lovisa Svensson27:2552+9:062:48:0261-3
5. Tove Sjöberg1:06:1353+26:403:54:1562+1
63Espoon Suunta 44:13:35
1. Essi Lappi58:2669+25:2458:2669
2. Jenni Lappi1:04:0764+30:472:02:3366-3
3. Linnea Soikkeli24:45112+9:102:27:18660
3. Saana Munck35:18142+19:432:37:51
3. Linnea Soikkeliej startfullföljt
4. Henriette Plit36:5571+18:363:04:13660
5. Ella Kaukonen1:09:2259+29:494:13:3563-3
64IK Gandvik 14:39:00
1. Alice Södervall39:4139+6:3939:4139
2. Sofi Andersson1:05:1365+31:531:44:5459+20
3. Simone Stennabb29:11137+13:362:14:0558-1
3. Dea Sundmark36:55147+21:202:21:49
3. Elin Lood36:56148+21:212:21:50
4. Saga Hjertén32:1162+13:522:46:1659+1
5. Anna Andersson1:52:4468+1:13:114:39:0064+5
65Västerås SOK 24:50:46
1. Elsa Limbäck58:0868+25:0658:0868
2. Ida Larsson56:2459+23:041:54:3263-5
3. Nova Sahlén36:04145+20:292:30:3667+4
3. Hanna Hermann39:07151+23:322:33:39
3. Fanny Andersson39:11152+23:362:33:43
4. Felicia Sahlén49:4273+31:233:20:1868+1
5. Klara Berglund1:30:2864+50:554:50:4665-3
OK Orion 1ej godkänd
1. Klara Andersson33:122+0:1033:122
2. Amanda Svensson47:2443+14:041:20:3630+28
3. Lisa Swartz21:2770+5:521:42:0333+3
4. Ella Brattej startej start
5. Ida Øbroej startej godkänd
MS Parma 2ej godkänd
1. Noora Neuvonen43:3252+10:3043:3252
2. Saara Tuomisto55:4158+22:211:39:1354+2
3. Maija Aalto23:3394+7:582:02:46540
4. Kerttu Tuomisto33:2365+15:042:36:0955+1
5. Emma Katajamäkiej startej godkänd
Leksands OK 2ej godkänd
1. Amanda Halvarsson1:06:2071+33:181:06:2071
2. Julia Funke1:07:0168+33:412:13:2168-3
3. Ellen Funke21:5473+6:192:35:15680
4. Tuva-Cajsa Spik27:1650+8:573:02:3165-3
5. Elsa Görasej startej godkänd
Hämeenlinnan Suunnistajat 1ej godkänd
1. Essi Metsälä40:1942+7:1740:1942
2. Mette Nygårdej godkändej godkänd
3. Venla Imberg23:0488+7:29ej godkänd
4. Maija Mäenpää25:3740+7:18ej godkänd
5. Jenni Kivikko1:41:0865+1:01:35ej godkänd
Helsingborg/Boken/ Kompassen ej godkänd
1. Thea Bökman41:2451+8:2241:2451
2. Sofia Palmej godkändej godkänd
3. Hanna Morén20:2355+4:48ej godkänd
3. Kajsa Toftner22:4084+7:05ej godkänd
4. Kajsa Heyden27:1650+8:57ej godkänd
5. Rebecca Harden1:44:4167+1:05:08ej godkänd
IK Hakarpspojkarna 2ej godkänd
1. Alice Svensson Finndahlej godkändej godkänd
2. Alma Holmqvist Johansson41:2723+8:07ej godkänd
3. Maja Åkesson18:5031+3:15ej godkänd
4. Julia Rangert25:3237+7:13ej godkänd
5. Ella Palm1:43:5966+1:04:26ej godkänd
Kangasala SK 1ej godkänd
1. Linda Sainio46:2562+13:2346:2562
2. Veera Olkkonen1:33:4272+1:00:222:20:0769+7
3. Venla Heinimaa23:2090+7:452:43:27690
3. Isabella Lillqvist24:12108+8:372:44:19
3. Kirsi Kontioej startfullföljt
4. Siiri Pajula33:5667+15:373:17:2367-2
5. vacant ej startej godkänd
Nyköpings OK / Ärla IF 1ej godkänd
1. Signe Nilssonej godkändej godkänd
2. Malin Bierfeldt46:5642+13:36ej godkänd
3. Caroline Guttke23:3696+8:01ej godkänd
3. Miranda Fredriksson25:24119+9:49ej godkänd
3. Hanna Anängenej startej godkänd
4. Alice Ek24:3224+6:13ej godkänd
5. Nadja Dixon Kassman2:11:2269+1:31:49ej godkänd
Vilse 87/Göingarna/Gynge 1ej godkänd
1. Vilmalee Suwanej godkändej godkänd
2. Klara Ingelström1:06:5067+33:30ej godkänd
3. Tuva Selin1:23:36154+1:08:01ej godkänd
4. Alice Olvegård31:3159+13:12ej godkänd
5. Linn Karlssonej startej godkänd
Sundsvall/Nolaskogsarna/Uvarna 3ej start
1. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
4. vacant ej startej start
5. vacant ej startej start

HD12

121 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Kåre 11:16:20
1. Olle Dalin21:3216+1:1321:3216
2. Wille Söderqvist16:293+1:0538:015-11
3. Elsa Kaipe16:093+0:0654:102-3
3. Jon Hansson16:377+0:3454:38
3. Rasmus Widelund22:26110+6:231:00:27
4. Olle Ringi22:107+2:161:16:201-1
2IK Hakarpspojkarna 21:16:52
1. Kalle Öhlund20:19120:191
2. Tova Rangert19:2440+4:0039:4315+14
3. Sandra Ling17:1514+1:1256:587-8
4. Isak Eskilsson19:5411:16:522-5
3OK Löftan 11:17:05
1. Simon Corneliusson20:317+0:1220:317
2. Gustav Andersson16:447+1:2037:153-4
3. Victor Hansson16:03153:181-2
3. Albin Paulsson21:2593+5:2258:40
3. Filip Hansson21:59101+5:5659:14
4. Tobias Johansson23:4721+3:531:17:053+2
4Lynx 11:17:10
1. Anton Packalen21:1712+0:5821:1712
2. Salla Isoherranen16:426+1:1837:594-8
3. Rasmus Koponen16:134+0:1054:1240
3. Markus Maronen17:0510+1:0255:04
3. Joonatan Vuorensola17:0711+1:0455:06
4. Tatu Aaltonen22:5815+3:041:17:1040
5Espoon Suunta 11:17:36
1. Andreas Kärkkäinen20:429+0:2320:429
2. Silva Kemppi16:314+1:0737:132-7
3. Luukas Karelo16:589+0:5554:113+1
4. Daniel Rautio23:2518+3:311:17:365+2
6Helsingin Suunnistajat 11:20:43
1. Katarina Sallila23:0440+2:4523:0440
2. Veera Turakainen18:5529+3:3141:5933-7
3. Juho Länsiuoto17:2517+1:2259:2423-10
3. Vieno Ristimäki19:0042+2:571:00:59
3. Ulla-Riina Mäntylä19:2649+3:231:01:25
4. Aapo Ikola21:194+1:251:20:436-17
7OK Denseln 11:20:44
1. Elis Peterson21:3620+1:1721:3620
2. Vilgot Kempe17:1910+1:5538:557-13
3. Rasmus Karlsson17:5423+1:5156:495-2
3. Hugo Braam18:1328+2:1057:08
3. Wilmer Kempe19:2950+3:2658:24
4. Hugo Persson23:5522+4:011:20:447+2
8Nyköpings OK 11:20:49
1. Oscar Ekenborg23:0842+2:4923:0842
2. Miranda Fredriksson18:1722+2:5341:2530-12
3. Axel Björnberg Färdig17:2719+1:2458:5218-12
3. Emanuel Eriksson24:23142+8:201:05:48
3. Elin Järvall33:51224+17:481:15:16
4. Odin Ek21:576+2:031:20:498-10
9Sävedalens AIK 11:20:56
1. Emil Lindblad20:305+0:1120:305
2. Matilda Wallström20:4563+5:2141:1527+22
3. Ella Pettersson19:3452+3:311:00:49270
3. Matilda Lekberg19:5559+3:521:01:10
3. Linus Bååth22:44119+6:411:03:59
4. Arvid Skepp20:072+0:131:20:569-18
10Hiidenkiertäjät 11:21:30
1. Nora Kytäjä20:294+0:1020:294
2. Siiri Viskari19:2542+4:0139:5418+14
3. Saana Viskari18:5740+2:5458:5117-1
3. Veeti Roine21:0785+5:041:01:01
3. Meeri Roine24:12141+8:091:04:06
4. Florian Fritzén22:3911+2:451:21:3010-7
11OK Ravinen 11:21:41
1. Hannes Mogensen21:3620+1:1721:3620
2. Erik Lundquist17:2814+2:0439:049-11
3. Liv Herne19:5358+3:5058:5719+10
3. Teo Struck21:4496+5:411:00:48
3. Wilma Mårtensson22:33112+6:301:01:37
4. Henrik Svensson22:4413+2:501:21:4111-8
12Karlskrona SOK 11:21:46
1. Alma Svennerud21:3620+1:1721:3620
2. Emma Zettervall20:4764+5:2342:2335+15
3. Stepan Khakimov16:265+0:2358:4916-19
3. Sandra Widuch21:5499+5:511:04:17
4. Jan Antonowicz22:5714+3:031:21:4612-4
13Nydalens SK 11:21:49
1. Martin Størmer-Antonsen21:3418+1:1521:3418
2. Inga Skaarer Wiklund17:3916+2:1539:1312-6
3. Mari Fløtre Aarseth18:5336+2:5058:0610-2
3. Tia Aakervik Møgedal22:43118+6:401:01:56
3. Tiril Ebon Espedal23:04126+7:011:02:17
4. Axel Aalde23:4320+3:491:21:4913+3
14Tampereen Pyrintö 11:21:54
1. Ville Väliharju23:4150+3:2223:4150
2. Eemil Koskinen17:4818+2:2441:2931-19
3. Liisa Matinheikki16:508+0:4758:1913-18
3. Aapo Mustajoki17:1113+1:0858:40
3. Emilia Schmidt17:5121+1:4859:20
4. Aapo Liponkoski23:3519+3:411:21:5414+1
15Linköpings OK 11:21:56
1. Johan Årbrink20:408+0:2120:408
2. Otto Nilsson18:2424+3:0039:049+1
3. Ludvig Eronn17:5524+1:5256:598-1
4. Sigrid Ljunggren24:5727+5:031:21:5615+7
16Nydalens SK 21:21:58
1. Aurora Wilkens Jernberg20:4310+0:2420:4310
2. Eirik Frydenlund Norling18:2424+3:0039:0711+1
3. Maja Mo Hjelseth17:4420+1:4156:516-5
3. Sindre Augustin Schärer23:58138+7:551:03:05
4. Marie Saugestad25:0729+5:131:21:5816+10
17Rastikarhut 11:22:00
1. Kasperi Willman21:0811+0:4921:0811
2. Aleksi Murto16:578+1:3338:056-5
3. Paavo Lahti19:0747+3:0457:129+3
3. Aaro Kujansuuej godkändfullföljt
3. Lauri Kujansuu30:46213+14:431:08:51
4. Netta Koivunen24:4825+4:541:22:0017+8
18OK Vilse 87 / OK Gynge / OK Älme 11:22:03
1. Jakob Ingelström21:5528+1:3621:5528
2. Enni Lindskog19:3445+4:1041:2931+3
3. Eddie Karlsson17:5322+1:5059:2222-9
3. Noah Mulari28:15197+12:121:09:44
4. Johan Björck22:4112+2:471:22:0318-4
19IK Hakarpspojkarna 11:22:35
1. Stella Rangert23:3048+3:1123:3048
2. Emma Olin20:0856+4:4443:38480
3. Adrian Sjödin16:316+0:281:00:0925-23
4. Olle Karlsson22:269+2:321:22:3519-6
20Gamleby OK 11:22:36
1. Hanna Öberg22:0332+1:4422:0332
2. Tuva Östangård17:2011+1:5639:2314-18
3. Hanna Stalebrant20:4880+4:451:00:1126+12
3. Carl Öberg22:04104+6:011:01:27
4. Tove Vallerius22:258+2:311:22:3620-6
21Gävle OK 11:24:24
1. Sara Åbom21:3519+1:1621:3519
2. Lucas Söderberg17:4017+2:1639:1513-6
3. Axel Hejdenberg20:0061+3:5759:1521+8
4. Ebba Ottosson25:0930+5:151:24:24210
22Tumba-Mälarhöjden OK 11:24:41
1. Ebba Kolmodin25:0078+4:4125:0078
2. Elsa Käll20:2960+5:0545:2965-13
3. Ingrid André17:2015+1:171:02:4937-28
3. Alvar Langeej godkändfullföljt
4. Ludvig Lange21:525+1:581:24:4122-15
23Lounais-Hämeen Rasti 11:24:52
1. Siiri Julkunen22:2035+2:0122:2035
2. Tyko Suomi24:16102+8:5246:3681+46
3. Thomas Saarela17:2316+1:201:03:5943-38
3. Albin Stenssonej startfullföljt
4. Elmeri Syrjälä20:533+0:591:24:5223-20
24IFK Göteborg 11:25:48
1. Filippa Fagerström21:3114+1:1221:3114
2. Matilda Asp20:5968+5:3542:3041+27
3. Gustav Asp16:03158:3314-27
3. Signe Hördegårdh21:0284+4:591:03:32
3. Hugo Noborn23:41129+7:381:06:11
4. Jakob Asp27:1548+7:211:25:4824+10
25IF Thor 11:25:54
1. Viktor Jemth21:3114+1:1221:3114
2. Axel Andersson19:4948+4:2541:2028+14
3. Emelie Svärd18:1227+2:0959:3224-4
4. David Berglund26:2237+6:281:25:5425+1
26OK Linné 11:26:27
1. Viktor Boström23:0541+2:4623:0541
2. Hugo Nylund17:3515+2:1140:4021-20
3. Edvin Tögenmark17:2618+1:2358:0610-11
3. Arvid Tögenmark19:0244+2:5959:42
3. Nadine Huss23:01123+6:581:03:41
4. Lisa Nilsson28:2160+8:271:26:2726+16
27MS Parma 11:27:01
1. Lotte-Line Ekström21:3823+1:1921:3823
2. Lauri Aalto18:3326+3:0940:1119-4
3. Aapo Jalonen18:2331+2:2058:3415-4
3. Matias Karru19:4156+3:3859:52
3. Kerttu Tuomisto22:03103+6:001:02:14
4. Jussi Ankelo28:2761+8:331:27:0127+12
28Ronneby OK 11:27:41
1. Oskar Eriksson24:3266+4:1324:3266
2. Olof Edvardsson19:0331+3:3943:3547-19
3. Emil Ring21:0785+5:041:04:4253+6
3. Arvid Eriksson21:1391+5:101:04:48
4. Linus Vernström22:5916+3:051:27:4128-25
29OK Tyr 21:27:44
1. Arvid Eriksson22:3938+2:2022:3938
2. Hugo Ekström18:0519+2:4140:4422-16
3. Oscar Andersson22:56121+6:531:03:4041+19
3. Matteo Moberg26:16165+10:131:07:00
3. Linnea Björklund31:00216+14:571:11:44
4. Anton Jonsson24:0423+4:101:27:4429-12
30Koovee 11:27:55
1. Milo Konttila23:2547+3:0623:2547
2. Jere Simola17:2412+2:0040:4923-24
3. Elias Schüle20:4679+4:431:01:3532+9
4. Iiro Pitkänen26:2036+6:261:27:5530-2
31Göteborg-Majorna OK / Frölunda OL 11:28:11
1. Elias Nordberg21:3013+1:1121:3013
2. Johan Saméus21:3175+6:0743:0144+31
3. Ally Blom22:35114+6:321:05:3659+15
3. Martin Ek23:09127+7:061:06:10
3. Sofia Gustafsson53:57252+37:541:36:58
4. Marcus Lamm22:3510+2:411:28:1131-28
32OK Tor 11:28:13
1. Filippa Rydensjö23:0039+2:4123:0039
2. Pablo Magnusson19:2542+4:0142:2537-2
3. Rasmus Hedar21:2492+5:211:03:4942+5
4. Casper Karlsson24:2424+4:301:28:1332-10
33OK Tisaren 21:28:37
1. Noel Helmersson22:1634+1:5722:1634
2. Philip Sjödin19:0633+3:4241:2229-5
3. Isak Larsson20:1264+4:091:01:3431+2
3. Maja Sjödin24:53147+8:501:06:15
4. Alfred Sjödin27:0347+7:091:28:3733+2
34Turun Suunnistajat 11:28:47
1. Joonas Paananen23:4553+3:2623:4553
2. Sini Salmi18:1722+2:5342:0234-19
3. Vilma Huhtala20:1765+4:141:02:19340
3. Silja Koskinen21:1289+5:091:03:14
4. Sakari Holmroos26:2839+6:341:28:47340
35Sävedalens AIK 21:29:16
1. Gunnar Fovaeus21:4725+1:2821:4725
2. Tuva Öhgren20:4262+5:1842:2940+15
3. Miranda Wallström18:4935+2:461:01:1828-12
3. Ellen Norman19:0143+2:581:01:30
3. Signe Kullander22:38115+6:351:05:07
4. Simon Bååth27:5855+8:041:29:1635+7
36Kangasala SK 11:29:17
1. Venla Heinimaa21:5729+1:3821:5729
2. Isabella Lillqvist19:0432+3:4041:0124-5
3. Siiri Pajula20:3272+4:291:01:3330+6
3. Mia Sipilä20:3272+4:291:01:33
3. Anni Rintanen20:3374+4:301:01:34
4. Veera Olkkonen27:4452+7:501:29:1736+6
37Kungälvs OK 11:29:22
1. Molly Granäng24:5876+4:3924:5876
2. Karl Aderstedt Althoff15:24140:2220-56
3. Rasmus Granäng21:58100+5:551:02:2035+15
3. Anton Rask22:04104+6:011:02:26
4. Dante Rangert27:0246+7:081:29:2237+2
38FK Göingarna 11:31:10
1. Wilmer Selin20:305+0:1120:305
2. Hjalmar Axelsson16:415+1:1737:111-4
3. Alice Olvegård28:33198+12:301:05:4461+60
4. Svante Selin25:2631+5:321:31:1038-23
39Moravskoslezsky kraj (MSK) 11:31:16
1. Jan Bíčánek24:1458+3:5524:1458
2. Tomáš Kovařík18:1220+2:4842:2638-20
3. Romana Haltofová20:5583+4:521:03:2139+1
3. Tereza Štětínská22:52120+6:491:05:18
4. Pawel Mrózek27:5553+8:011:31:16390
40Skogsluffarnas OK 11:31:19
1. Simon Stridh25:3189+5:1225:3189
2. Olle Synnermark19:5854+4:3445:2965-24
3. Åke Falkenström19:1748+3:141:04:4654-11
3. Henning Falkenström19:3553+3:321:05:04
4. Sixten Lindqvist26:3340+6:391:31:1940-14
41IFK Mora OK 11:31:43
1. Julia Meijer25:0779+4:4825:0779
2. Sofie Karlsson Holmer20:0555+4:4145:1260-19
3. Alva Ersson18:1929+2:161:03:3140-20
3. Rebecka Åkärbjär51:59250+35:561:37:11
3. Linnea Hermansson52:06251+36:031:37:18
4. Sebastian Åkärbjär28:1259+8:181:31:4341+1
42Tjällmo-Godegårds OK 11:31:57
1. Ludvig Karlqvist23:4352+3:2423:4352
2. Alice Eriksson17:2513+2:0141:0825-27
3. Arvid Trofast17:0812+1:0558:1612-13
3. Elias Ohlsson18:3232+2:2959:40
3. Ellen Trofast22:34113+6:311:03:42
4. Daniel Jonsson33:4191+13:471:31:5742+30
43OK Södertörn 11:32:05
1. Niklas Erlandsson24:3367+4:1424:3367
2. Björn Renner19:0934+3:4543:4251-16
3. Max Österling20:2870+4:251:04:1046-5
3. Viktor Zillingej startfullföljt
4. Elisabeth Larsson27:5553+8:011:32:0543-3
44Helsingin Suunnistajat 21:32:07
1. Merianna Rantakokko25:1181+4:5225:1181
2. Ella Rantala19:0934+3:4544:2058-23
3. Anni Rajala20:0563+4:021:04:2548-10
4. Doris Väisänen27:4251+7:481:32:0744-4
45OK Djerf 11:32:11
1. Arvid Johansson24:2762+4:0824:2762
2. Jonna Lindblad20:5066+5:2645:1761-1
3. Edvard Pelander18:5538+2:521:04:1247-14
3. Isabella Holm24:29144+8:261:09:46
4. Ellen Pelander27:5956+8:051:32:1145-2
46OK Orion 11:32:13
1. Melker Larsson23:2345+3:0423:2345
2. Axel Bratt19:0130+3:3742:2436-9
3. Nils Swartz18:5941+2:561:01:2329-7
3. Oliver Håkansson19:0244+2:591:01:26
4. Lisa Swartz30:5077+10:561:32:1346+17
47Helsingborgs SOK 21:32:31
1. Olle Borkmar24:2863+4:0924:2863
2. Felicia Persson19:2338+3:5943:5154-9
3. Ebba Ranbro20:3876+4:351:04:2950-4
3. Alma Kjellén20:3876+4:351:04:29
4. Alfred Kjellén28:0257+8:081:32:3147-3
48KFUM Örebro OK 11:32:41
1. Hugo Örn20:232+0:0420:232
2. Johanna Berg19:2944+4:0539:5217+15
3. Emilia Jantzen-Kumlin25:22155+9:191:05:1455+38
3. Simon Jonhed25:25156+9:221:05:17
4. Olle Malm27:2749+7:331:32:4148-7
49Tampereen Pyrintö 21:32:47
1. Aaro Koskinen23:5756+3:3823:5756
2. Emma Jussila19:4547+4:2143:4251-5
3. Eino Liponkoski18:2130+2:181:02:0333-18
3. Siiri Alakoski19:3151+3:281:03:13
3. Aura Aalto19:3754+3:341:03:19
4. Saana Nieminen30:4476+10:501:32:4749+16
50OK Alehof 31:33:25
1. Erik Slätt25:1482+4:5525:1482
2. Felix Johansson20:1958+4:5545:3369-13
3. Isak Dahl22:00102+5:571:07:3365-4
3. Malte Ljungkvist22:16109+6:131:07:49
4. Ida Bengtsson25:5232+5:581:33:2550-15
51OK Tyr 11:33:51
1. Cornelia Kindlund22:0533+1:4622:0533
2. Albert Brohede23:21100+7:5745:2663+30
3. Gustav Nilsson20:2268+4:191:05:4862-1
3. Marcus Hällman21:1187+5:081:06:37
3. Izabella Ljungberg21:1289+5:091:06:38
4. Linus Nilsson28:0358+8:091:33:5151-11
52Täby OK 11:33:53
1. Gustaf Hofstedt26:41102+6:2226:41102
2. Noa Berglund19:1536+3:5145:5673-29
3. Matilda Ekman18:0926+2:061:04:0544-29
4. Fredrika Nordquist29:4868+9:541:33:5352+8
53Nyköpings OK 21:33:56
1. Filippa Guttke25:1884+4:5925:1884
2. Cajsa Alenius18:1421+2:5043:3246-38
3. Emil Clashammar20:3675+4:331:04:0845-1
3. Albin Stensson25:04149+9:011:08:36
4. Meja Alenius29:4868+9:541:33:5653+8
54Paimion Rasti 11:34:33
1. Jaana Haapala23:1043+2:5123:1043
2. Eelis Axelin22:4896+7:2445:5874+31
3. Talvi Toumasjukka18:3232+2:291:04:3051-23
3. Aapo Virtanen18:3634+2:331:04:34
3. Selina Arola21:4597+5:421:07:43
4. Leo Haanpää30:0371+10:091:34:3354+3
55Espoon Suunta 21:34:48
1. Markus Määttänen21:5127+1:3221:5127
2. Fanni Määttälä20:5567+5:3142:4642+15
3. Juho Noponen20:1866+4:151:03:0438-4
4. Lukas Teuri31:4484+11:501:34:4855+17
56Bredaryds SOK 11:35:04
1. Filip Broling22:3337+2:1422:3337
2. Fabian Rudmo21:3377+6:0944:0657+20
3. Sanna Sigvardson25:53159+9:501:09:5974+17
4. Tuva Nylund25:0528+5:111:35:0456-18
57Waxholms OK 11:35:34
1. Jens Fochsen24:3568+4:1624:3568
2. Axel Nordqvist22:5897+7:3447:3387+19
3. Petter Fochsen24:49146+8:461:12:2283-4
4. Johan Fochsen23:1217+3:181:35:3457-26
58OK Roxen 11:35:38
1. Ida Hjort26:55104+6:3626:55104
2. Mille Langer20:3661+5:1247:3186-18
3. Rasmus Viberg21:3094+5:271:09:0169-17
3. Fanny Waltersson33:20222+17:171:20:51
4. Jacob Påledal26:3742+6:431:35:3858-11
59Finspångs SOK 11:35:55
1. Alice Johansson23:3849+3:1923:3849
2. Rikard Hellgren18:4927+3:2542:2739-10
3. Elsa Pettersson23:47132+7:441:06:1463+24
3. Melker Waldfelt23:49133+7:461:06:16
3. Josefine Nilsson23:51134+7:481:06:18
4. Elmer Waldfelt29:4166+9:471:35:5559-4
60Falköping/ Mullsjö/ Tidaholm1:35:56
1. Emia Hjort21:5930+1:4021:5930
2. Stina Nalbin22:0187+6:3744:0056+26
3. Moa Holmvik20:2569+4:221:04:2548-8
3. Elin Axelsson20:4378+4:401:04:43
4. Julia Westh31:3181+11:371:35:5660+12
61Mullsjö SOK 11:36:01
1. Simon Westh21:3317+1:1421:3317
2. Pelle Albers19:3746+4:1341:1026+9
3. Irma Westh17:5825+1:5559:0820-6
3. Hugo Forsberg29:45205+13:421:10:55
3. Moa Vemdal30:32210+14:291:11:42
4. Kasper Vemdal36:53103+16:591:36:0161+41
62OK Njudung 11:36:07
1. Alexander Gustavsson25:2185+5:0225:2185
2. Olle Petersén22:0789+6:4347:28850
3. Wilhelm Karmetun19:5257+3:491:07:2064-21
3. Frida Schiller25:16153+9:131:12:44
4. Ellen Toll28:4764+8:531:36:0762-2
63Lynx 21:37:08
1. Noel Gustafsson24:2260+4:0324:2260
2. Nelli Aaltonen19:1637+3:5243:3848-12
3. Kia Mbembela20:5381+4:501:04:3152+4
3. Antti Isoherranen20:5381+4:501:04:31
4. Niclas Ekwik32:3789+12:431:37:0863+11
64IK Hakarpspojkarna 41:37:10
1. Emil Ling20:243+0:0520:243
2. Felix Frykfeldt19:2440+4:0039:4816+13
3. Måns Sandahl25:51158+9:481:05:3960+44
4. Minna Palm31:3181+11:371:37:1064+4
65OK Tisaren 11:37:19
1. Emil Larsson22:0231+1:4322:0231
2. Robin Helmersson16:599+1:3539:018-23
3. Neo Yngström23:42131+7:391:02:4336+28
4. Amanda Sjödin34:3694+14:421:37:1965+29
66OK Alehof 21:38:18
1. Alfred Johansson24:4170+4:2224:4170
2. Axel Slätt21:0570+5:4145:4671+1
3. Clara Lövgärd26:18168+10:151:12:0481+10
4. Elina Reinholdsson26:1435+6:201:38:1866-15
67OK Landehof 21:40:17
1. Melker Åkesson21:4926+1:3021:4926
2. Emma Karlsson21:0469+5:4042:5343+17
3. Linnéa Töppner25:07150+9:041:08:0068+25
3. Samuel Ringström25:15152+9:121:08:08
4. Lisa Eriksson32:1786+12:231:40:1767-1
68Trollhättans SOK 21:40:18
1. Erik Ekberg23:4854+3:2923:4854
2. Nils Melén22:0086+6:3645:4872+18
3. Oskar Westerberg19:3855+3:351:05:2656-16
4. Robin Andersson34:5296+14:581:40:1868+12
69IK Hakarpspojkarna 31:40:20
1. Måns Eliasson22:2136+2:0222:2136
2. Pia Eliasson21:3578+6:1143:5655+19
3. Ellen Lorefors26:16165+10:131:10:1275+20
4. Engla Pruth30:0873+10:141:40:2069-6
70Tampereen Pyrintö 31:40:21
1. Totte Välkki27:30105+7:1127:30105
2. Miro Sivonen19:5652+4:3247:2684-21
3. Eetu Lehtovirta23:00122+6:571:10:2676-8
3. Aava Martikainen23:02124+6:591:10:28
3. Onni Liponkoski23:11128+7:081:10:37
4. Noora Laine29:5570+10:011:40:2170-6
71OK Skogshjortarna 21:40:38
1. Noel Bengtsson25:2786+5:0825:2786
2. Stina Thern19:5050+4:2645:1761-25
3. Klara Eberlén23:51134+7:481:09:0870+9
4. Agnes Ivarsson31:3080+11:361:40:3871+1
72Helsingin Suunnistajat 31:41:32
1. Vilho Malmberg25:3391+5:1425:3391
2. Joonas Meuronen19:5753+4:3345:3067-24
3. Lumi Joensuu19:5960+3:561:05:2958-9
3. Väinö Haara22:26110+6:231:07:56
4. Eino Haara36:0399+16:091:41:3272+14
73Rasti 88 11:42:11
1. Niklas Salonen28:13108+7:5428:13108
2. Jesse Mäki23:0198+7:3751:1498-10
3. Mats De Smul20:0162+3:581:11:1577-21
3. Ella Hirvilammi21:5098+5:471:13:04
3. vacant ej startfullföljt
4. Tille De Smul30:5678+11:021:42:1173-4
74OK Tyr 31:42:29
1. Julia Forsgren27:35107+7:1627:35107
2. Linn Andersson20:4764+5:2348:2295-12
3. Isak Carlsson23:41129+7:381:12:0380-15
3. Tuva Henricsson24:08140+8:051:12:30
3. Ivar Wikström30:26209+14:231:18:48
4. Danilo Moberg30:2675+10:321:42:2974-6
75Lerums SOK 11:42:32
1. Maja Axelsson25:1583+4:5625:1583
2. Elsa Moqvist21:1872+5:5446:3379-4
3. Elin Axelsson25:38157+9:351:12:1182+3
3. Tova Wessbro26:01160+9:581:12:34
3. Lisa Gunnarsson26:03162+10:001:12:36
4. Ebba Näsman30:2174+10:271:42:3275-7
76Rasbo IK / Skarpnäcks OL 11:42:52
1. Tindra Jonsson24:5575+4:3624:5575
2. Vega Sundstedt26:44113+11:2051:39101+26
3. Alfons Westerbergh26:24170+10:211:18:0395-6
4. Elias Westerbergh24:4926+4:551:42:5276-19
77OK Skogshjortarna 11:42:53
1. Josefine Öhrvall25:2888+5:0925:2888
2. Nils Sörell22:3792+7:1348:0591+3
3. Erika Fredriksson26:13164+10:101:14:1890-1
3. Lova Berzeliusej startfullföljt
3. Fredrik Holmerej startfullföljt
4. Ebba Thern28:3562+8:411:42:5377-13
78MS Parma 21:43:38
1. Aada Suuronen24:3568+4:1624:3568
2. Inkeri Karttila22:3091+7:0647:0583+15
3. Jenny Krappe26:51177+10:481:13:5688+5
3. Sini Heinonen27:13179+11:101:14:18
3. Elsa Jalonen27:14180+11:111:14:19
4. Johanna Helander29:4267+9:481:43:3878-10
79Tullinge SK 11:43:41
1. Arvid Myrberger25:4393+5:2425:4393
2. Saga Andersson19:4948+4:2545:3268-25
3. Ida Nygren24:00139+7:571:09:3272+4
3. Tuva Fred26:01160+9:581:11:33
3. Kimberly Ekenstedt35:41232+19:381:21:13
4. Wilma Leickt34:0992+14:151:43:4179+7
80Brattås CK 11:43:46
1. Lovis Bergstrand24:5274+4:3324:5274
2. Malva Arvidsson20:1557+4:5145:0759-15
3. Lisa Wallander20:1967+4:161:05:2656-3
3. Molly Bergstrand20:3171+4:281:05:38
4. Erik Südhoff38:20106+18:261:43:4680+24
81KFUM Örebro OK 21:43:56
1. Anton Kruse23:4251+3:2323:4251
2. Julia Gustafsson21:5283+6:2845:3470+19
3. Nils Skymberg22:09106+6:061:07:4367-3
3. Viktor Jonhed22:10107+6:071:07:44
3. Melker Carlsson22:12108+6:091:07:46
4. Elin Jonhed36:13100+16:191:43:5681+14
82FK Göingarna 21:44:38
1. Carl-Johan Olvegård26:29101+6:1026:29101
2. Albin Granqvist21:2673+6:0247:5589-12
3. Felix Thomasson27:58188+11:551:15:5392+3
3. Smilla Thomasson28:00190+11:571:15:55
3. Gustav Granqvist28:01193+11:581:15:56
4. Tuva Selin28:4563+8:511:44:3882-10
83IF Hagen 11:46:09
1. Hanna Alsiö24:2461+4:0524:2461
2. Erik Gullbrand21:4881+6:2446:1277+16
3. Agnes Johansson26:34173+10:311:12:4687+10
3. Ella Arrhenius26:39174+10:361:12:51
3. Hampus Sahlén26:42175+10:391:12:54
4. Liam Johansson33:2390+13:291:46:0983-4
84Leksands OK 11:46:20
1. Ellen Funke25:3290+5:1325:3290
2. Johan Olars22:2790+7:0347:59900
3. Linnea Junevik23:55137+7:521:11:5479-11
4. August Göras34:2693+14:321:46:2084+5
85Järfälla OK 11:46:36
1. Jesper Åkesson21:4324+1:2421:4324
2. Anton Mörkfors21:3074+6:0643:1345+21
3. Miia Roller26:42175+10:391:09:5573+28
3. Thea Lennartsson28:45200+12:421:11:58
3. Stina Pedersen35:53234+19:501:19:06
4. Bella Pedersen36:41102+16:471:46:3685+12
86OK Tranan 11:47:13
1. Lisa Östensson25:1080+4:5125:1080
2. Emilia Elverlind24:11101+8:4749:2196+16
3. Erik Kindlund25:20154+9:171:14:4191-5
4. Sara Ohlin32:3288+12:381:47:1386-5
87OK Roxen 21:47:22
1. Rasmus Påledal24:2964+4:1024:2964
2. Tilde Eveborn22:0688+6:4246:3580+16
3. Mindra Langer26:05163+10:021:12:4085+5
3. Moa Pihlström26:22169+10:191:12:57
4. Sofie Helander34:4295+14:481:47:2287+2
88Hestra IF 11:47:40
1. Filip Ingemarsson23:2244+3:0323:2244
2. Maja Inghammar27:52117+12:2851:1498+54
3. Hannah Landergren29:50206+13:471:21:04980
3. Melker Sundström30:11208+14:081:21:25
3. Moa Holsten33:47223+17:441:25:01
4. Albin Sundström26:3641+6:421:47:4088-10
89OK Landehof 11:47:48
1. Joel Ringström29:05111+8:4629:05111
2. Ida Körle21:4079+6:1650:4597-14
3. Valter Drejmo31:09217+15:061:21:54100+3
3. Johanna Töppner43:43247+27:401:34:28
3. Johanna Pihlström43:54248+27:511:34:39
4. Elias Nyqvist25:5433+6:001:47:4889-11
90OK Milan / Lindebygdens OK 11:48:12
1. Vilma Larsson25:2786+5:0825:2786
2. Fabian Larsson22:4494+7:2048:1192+6
3. Cecilia Eriksson33:57225+17:541:22:08102+10
3. Lovisa Thybeck34:05227+18:021:22:16
3. Alexander Johanssonej startfullföljt
4. Axel Thybeck26:0434+6:101:48:1290-12
91OK Alehof 11:48:17
1. Wilma Reinholdsson26:44103+6:2526:44103
2. Simon Ljungkvist24:34104+9:1051:18100-3
3. Sara Bengtsson27:27181+11:241:18:4596-4
4. Gustav Berts29:3265+9:381:48:1791-5
92Hjärnarps OL 11:48:45
1. Noah Krikström31:44112+11:2531:44112
2. Johanna Ragnarsson31:10118+15:461:02:54115+3
3. Hanna Morén18:5538+2:521:21:4999-16
3. Arvid Albinsson29:05202+13:021:31:59
3. Sara Carlstedt29:17203+13:141:32:11
4. David Morén26:5645+7:021:48:4592-7
93Kristinehamns OK / Degerfors OK 11:49:30
1. Elsa Hagström27:33106+7:1427:33106
2. Magdalena Salenbäck24:39105+9:1552:121060
3. Eric Luthman25:03148+9:001:17:1594-12
3. Hjalmar Högsell40:39244+24:361:32:51
4. Emelie Forslund32:1585+12:211:49:3093-1
94Tolered-Utby Ol-klubb 11:49:33
1. Silje Ringstad26:2197+6:0226:2197
2. Isabella Baier21:5885+6:3448:1993-4
3. Maja Nordenfelt28:52201+12:491:17:11930
3. Noah Törngren29:18204+13:151:17:37
3. Ludvig Medin30:07207+14:041:18:26
4. Maja Karlsson32:2287+12:281:49:3394+1
95Kangasala SK 21:52:35
1. Nuutti Vennelä23:4854+3:2923:4854
2. Kirsi Kontio19:5251+4:2843:4050-4
3. Joni Uusitalo27:52186+11:491:11:3278+28
3. Erik Lillqvist28:01193+11:581:11:41
3. Aaro Hämäläinen32:43221+16:401:16:23
4. Leevi Niemelä41:03108+21:091:52:3595+17
96OK Kullingshof 11:52:44
1. Lisa Björsson35:32116+15:1335:32116
2. Wilma Pettersson24:48106+9:241:00:20111-5
3. Agnes Kamfors24:44145+8:411:25:04108-3
4. Oskar Björsson27:4050+7:461:52:4496-12
97Västerås SOK 21:54:04
1. Albin Åkerström26:27100+6:0826:27100
2. Hanna Thulin36:23119+20:591:02:50114+14
3. Erik Palm21:1187+5:081:24:01106-8
3. Elvira Björnberg27:29184+11:261:30:19
3. Fanny Andersson30:44212+14:411:33:34
4. Simon Svensson30:0371+10:091:54:0497-9
98Markbygdens OK 11:54:14
1. Einar Sörqvist24:5173+4:3224:5173
2. Elving Lomander18:5328+3:2943:4453-20
3. Elin Blomqvist23:54136+7:511:07:3866+13
3. Gustav Fagerlind24:25143+8:221:08:09
3. Alice Henrikssonej startfullföljt
4. Matilda Fagerlind46:36114+26:421:54:1498+32
99Garphyttans IF 11:54:58
1. Måns Bergqvist24:2059+4:0124:2059
2. Emelie Djerf27:24115+12:0051:44103+44
3. Joel Edgren31:42220+15:391:23:26105+2
4. Rasmus Doering31:3283+11:381:54:5899-6
100Linköpings OK 21:58:27
1. Edvin Åtting24:2964+4:1024:2964
2. Theo Årbrink21:4580+6:2146:1478+14
3. Ebba Skullman26:29171+10:261:12:4386+8
3. Ebba Skullmanej startfullföljt
4. Greta Berglund45:44113+25:501:58:27100+14
101Trollhättans SOK 11:59:17
1. Edvin Ockborn26:2398+6:0426:2398
2. Viggo Andersson21:3175+6:0747:5488-10
3. Frida Stigsson26:16165+10:131:14:1089+1
4. Jennifer Stigsson45:07112+25:131:59:17101+12
102Kils OK 12:00:14
1. Fredrik Westlund24:0857+3:4924:0857
2. Lina Uller21:5384+6:2946:0175+18
3. Joel Holmgård38:13242+22:101:24:14107+32
3. Maja Johannesson38:55243+22:521:24:56
4. Isak Holmgård36:0098+16:062:00:14102-5
103Angelniemen Ankkuri 12:00:19
1. Juulia Juva39:20117+19:0139:20117
2. Aino Virtanen21:0971+5:451:00:29112-5
3. Jutta Ahonen21:3195+5:281:22:00101-11
3. Vilma Lähteenmäki27:28183+11:251:27:57
4. Laura Kemppainen38:19105+18:252:00:19103+2
104Hestra IF 22:00:34
1. Alisa Kurkinen40:23118+20:0440:23118
2. Klara Nilsson25:18108+9:541:05:41117-1
3. Nanna Torén28:00190+11:571:33:41116-1
3. Hanna Nilsson28:12195+12:091:33:53
3. Oskar Hjertberg28:14196+12:111:33:55
4. Tom Weihart26:5344+6:592:00:34104-12
105Vänersborgs SK 22:00:39
1. Gabriel Hogedal25:3692+5:1725:3692
2. Linn Enbom22:4595+7:2148:2194+2
3. Johannes Andersson41:00245+24:571:29:21113+19
3. Joel Isaksson41:01246+24:581:29:22
4. Liam Hogedal31:1879+11:242:00:39105-8
106Ulricehamns OK 12:01:07
1. Isak Skoglund24:4971+4:3024:4971
2. Maja Nordin21:4982+6:2546:3882+11
3. Olle Nordin22:39116+6:361:09:1771-11
3. Alfred Hallqvist22:41117+6:381:09:19
3. Albin Efraimsson37:33241+21:301:24:11
4. Ellen Arneborg51:50117+31:562:01:07106+35
107Lidköping/Främmestad/Klyftamo2:02:38
1. Oscar Nystrand28:57110+8:3828:57110
2. Hugo Engblad25:17107+9:5354:14108-2
3. Oliwer Göransson27:56187+11:531:22:10103-5
3. Towa Laagen37:18240+21:151:31:32
4. Elin Svärdhagen40:28107+20:342:02:38107+4
108Falköpings AIK OK 12:03:01
1. William Härström34:00115+13:4134:00115
2. Tindra Molin26:13111+10:491:00:13110-5
3. Adam Samuelsson25:09151+9:061:25:22109-1
3. Lova Tidquist36:25237+20:221:36:38
3. Axel Karlström36:32238+20:291:36:45
4. Ebba Karlström37:39104+17:452:03:01108-1
109Tolered-Utby Ol-klubb 22:03:23
1. Albin Liljenvall24:5876+4:3924:5876
2. Amanda Cliffordson20:2859+5:0445:2663-13
3. Greta Karlsson35:09229+19:061:20:3597+34
3. Saga Ringstad35:10230+19:071:20:36
3. Erik Rothamel35:12231+19:091:20:38
4. Jakob Eriksson42:48111+22:542:03:23109+12
110Eksjö SOK 12:04:54
1. Linnéa Edvardsson26:1996+6:0026:1996
2. Julia Abaji25:32109+10:0851:51105+9
3. Alva Hagelberg36:40239+20:371:28:31112+7
3. Pelle Jakobsson55:39253+39:361:47:30
4. Tilda Hagelberg36:23101+16:292:04:54110-2
111Vänersborgs SK 12:12:33
1. Maja Nyman25:4494+5:2525:4494
2. Andrea Enbom25:56110+10:3251:40102+8
3. Ida Andersson45:41249+29:381:37:21117+15
4. Matilda Cederberg35:1297+15:182:12:33111-6
112Espoon Suunta 32:13:02
1. Linnea Soikkeli26:2599+6:0626:2599
2. Iida Suntioinen36:41120+21:171:03:06116+17
3. Olivia Karelo27:58188+11:551:31:04114-2
4. Lauriina Soikkeli41:58109+22:042:13:02112-2
113Garphyttans IF 22:13:28
1. Axel Nilsson24:5072+4:3124:5072
2. Marius Dahlberg26:57114+11:3351:47104+32
3. Elin Doering30:55214+14:521:22:421040
3. Fabian Bergqvist30:56215+14:531:22:43
4. Nelly Mårtensson50:46116+30:522:13:28113+9
114FK Friskus-Varberg 12:13:42
1. Maja Karmstig28:14109+7:5528:14109
2. Lova Johansson24:19103+8:5552:33107-2
3. Lovisa Eliasson34:01226+17:581:26:34110+3
3. Alice Carlqvist34:22228+18:191:26:55
4. Melwin Wildheim47:08115+27:142:13:42114+4
115IK Gandvik 12:14:01
1. Elsa Södervall33:39113+13:2033:39113
2. Aida Rekic26:33112+11:091:00:12109-4
3. Johan Andersson31:31219+15:281:31:43115+6
3. Hilda Ahlgren36:01235+19:581:36:13
3. Molly Hög36:04236+20:011:36:16
4. Hanna Widegren42:18110+22:242:14:011150
116Helsingborgs SOK 12:24:47
1. Gustav Friberg33:41114+13:2233:41114
2. Kurt Sjöberg27:31116+12:071:01:12113-1
3. Klara Friberg26:58178+10:551:28:10111-2
3. Saga Palmertz31:09217+15:061:32:21
4. Victor Ericsson56:37118+36:432:24:47116+5
Almby IK / Tolered-Utby Ol-klubb 3ej godkänd
1. Bruno Göransson23:2446+3:0523:2446
2. Daniel Kraft22:4093+7:1646:0476+30
3. David Rothamel26:33172+10:301:12:3784+8
3. Klara Wellander28:00190+11:571:14:04
3. Astrid Kraft35:49233+19:461:21:53
4. Jonatan Greenej godkändej godkänd
Karlskrona SOK 2ej godkänd
1. Edith Domeij25:5295+5:3325:5295
2. Adam Andersson44:13121+28:491:10:05118+23
3. Kasper Fagerej godkändej godkänd
4. Lova Kronmarej startej godkänd
OK Hällen / Haninge SOK 1ej godkänd
1. Annika Källmanej godkändej godkänd
2. Rasmus Öberg19:2338+3:59ej godkänd
3. Moa Glanshed27:35185+11:32ej godkänd
4. Hampus Glanshed1:00:39119+40:45ej godkänd
OK Linné 2ej godkänd
1. Elsa Hedinej godkändej godkänd
2. Emil Åberg16:252+1:01ej godkänd
3. Sara Roos18:5437+2:51ej godkänd
3. Ida Palm19:0646+3:03ej godkänd
3. Tor Nylund23:03125+7:00ej godkänd
4. Johanna Roos26:2638+6:32ej godkänd
Västerås SOK 1ej godkänd
1. Sixten Slagbrandej godkändej godkänd
2. Kajsa Hall23:1599+7:51ej godkänd
3. Elis Wiklund27:27181+11:24ej godkänd
3. Hanna Hermann28:39199+12:36ej godkänd
3. Nova Sahlén30:41211+14:38ej godkänd
4. Maja Ahlström26:3843+6:44ej godkänd
Almby IK 1ej start
1. Karl Kylbornej startej start
2. Bruno Göranssonej startej start
3. Axel Kylbornej startej start
3. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
4. Jonatan Greenej startej start
Nydalens SK 3ej start
1. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
4. vacant ej startej start
Nyköpings OK 3ej start
1. Emil Clashammarej startej start
2. Emanuel Erikssonej startej start
3. Elin Järvallej startej start
3. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
4. Albin Stenssonej startej start
OK Kolmården 1ej start
1. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
4. vacant ej startej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser