Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tibrotrippeln, dag 1, sprint

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tibrotrippeln, dag 1, sprint
Arrangörsorganisationer: IF Hagen / Tibro OK / Tidaholm SOK Sisu
Datum: fredag 5 augusti 2016

D21

2 400 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helena JanssonOK Ravinen12:265:10
2Ida ØbroOK Orion14:06+1:405:52
3Elvira BjörklundTrollhättans SOK14:17+1:515:57
4Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstad15:16+2:506:21
5Alicia FribergFalköpings AIK OK15:18+2:526:22
6Jana BenesovaOrientacni Beh Opava15:29+3:036:27
7Louise BorgTrollhättans SOK15:32+3:066:28
8Emelie SvalinVänersborgs SK15:36+3:106:30
9Karin HåkanssonOK Gränsen15:44+3:186:33
10Caroline LindelöwHärlövs IF15:46+3:206:34
11Elin TörnrothHjobygdens OK15:59+3:336:39
12Pavla MrazovaOrientacni Beh Opava17:03+4:377:06
13Alena SarmanovaOrientacni Beh Opava18:15+5:497:36
14Mathilda JägrydSkåneslättens OL19:18+6:528:02
15Louise HaneUmeå OK23:32+11:069:48
Anna HammarFalköpings AIK OKej start

H21

2 820 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav BergmanOK Ravinen12:234:23
2Erik MartinssonLinköpings OK13:31+1:084:47
3Arvid HenrikssonJärla Orientering13:55+1:324:56
3Oscar BjörckJärla Orientering13:55+1:324:56
5Jonas NordströmHalden SK14:00+1:374:57
6Johan TörnrothHestra IF14:04+1:414:59
7Pål SkogtjärnSödertälje-Nykvarn OF14:17+1:545:03
8Andreas PeterssonBurseryds IF14:34+2:115:09
9Rikard VilemyrMariestads FK14:53+2:305:16
10Simon LarssonSävedalens AIK14:55+2:325:17
11Per KarlssonOK Tylöskog15:05+2:425:20
12Filip HadacOrientacni Beh Opava15:06+2:435:21
13Anton LifRehns BK15:15+2:525:24
14Samuel PihlströmOK Landehof15:28+3:055:29
15Niklas ThörnOK Vilse 8715:44+3:215:34
16Dag StridhUmeå OK15:55+3:325:38
17Ludvig DanforsMullsjö SOK15:56+3:335:39
18Mattias NilssonOK Alehof16:05+3:425:42
19Joakim ByströmJärfälla OK16:12+3:495:44
20Allan MogensenOK Ravinen16:21+3:585:47
21Oscar TörnrothHjobygdens OK16:33+4:105:52
22Erik HanssonBredareds IF16:37+4:145:53
23Elias TidevallSkogsluffarnas OK16:38+4:155:53
24Anton ThorstenssonIK Hakarpspojkarna16:47+4:245:57
25Harald HenrikssonJärla Orientering16:50+4:275:58
26Jesper LiderudLidköpings VSK17:02+4:396:02
27Roine SchölinLaholms IF OK19:27+7:046:53
28Thomas PetterssonIF Thor19:55+7:327:03
Loke AgmarkenHalmstad OKej start
Emil SvenssonHjärnarps OLej start

D20

2 520 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Louise LundgrenVäxjö OK15:045:58
Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarnaej start
Pim HedbergOK Pan-Kristianstadej start

D18

2 580 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara CechovaOrientacni Beh Opava16:536:32
2Malin JanssonHjobygdens OK17:59+1:066:58

H18

2 570 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Atte NokkaRasti 8815:426:06
2Vojtech TesarOrientacni Beh Opava17:58+2:166:59
3Juho MäkiRasti 8819:45+4:037:41
4Benjamin GabrielssonKungälvs OK24:31+8:499:32

D16

2 530 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anu SaarinenRasti 8816:596:42
2Siel De SmulOMEGA18:40+1:417:22
3Sofia JanssonHjobygdens OK23:09+6:109:09
Matilda RännareHjobygdens OKej godkänd
Moa RännareHjobygdens OKej godkänd
Jonna LundbäckJärfälla OKej start

H16

2 470 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tomas ValikOrientacni Beh Opava13:475:34
2Noah BechtelFK Friskus-Varberg13:54+0:075:37
3Hugo HåkanssonIK Ymer15:15+1:286:10
4Clas BäckströmOK Tisaren19:25+5:387:51
Edvin WiklundOK Enenej godkänd
Oskar VahlbergOK Österåkerej godkänd
Gustav BjörklundIFK Mora OKej start
Tobias CarlstedtHjärnarps OLej start
Erik HogedalGöteborg-Majorna OKej start

D14

2 280 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara AnderssonOK Orion14:086:11
2Nora HolmgårdKils OK14:23+0:156:18
3Hanna GabrielssonKungälvs OK14:48+0:406:29
4Kato KeuppensOMEGA15:20+1:126:43
5Alma HjertbergHestra IF15:27+1:196:46
6Ella BrattOK Orion17:15+3:077:33
7Matilda NilssonHalmstad OK18:40+4:328:11
8Tindra JonssonSkarpnäcks OL20:17+6:098:53
9Lisa SwartzOK Orion20:26+6:188:57
10Bara PachmannovaOrientacni Beh Opava33:49+19:4114:49
11Frida BäckströmOK Tisaren41:29+27:2118:11
Frida JohanssonOK Skärmenej start
Moa ErikssonTrollhättans SOKej start

H14

2 260 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alfons PetersonOK Denseln12:205:27
2Johan MårtenssonOK Skogsstjärnan12:24+0:045:29
3Valter PetterssonOK Tisaren12:56+0:365:43
4Adam ValikOrientacni Beh Opava13:09+0:495:49
5Rasmus PetterssonOK Djerf13:23+1:035:55
6Alexander JanssonOK Djerf13:30+1:105:58
7Arvid AronssonOK Kroppefjäll13:31+1:115:58
8Hugo MandingerTrollhättans SOK13:46+1:266:05
9Isak OlssonStigsökarna13:47+1:276:05
10Olle AnderssonTidaholm SOK Sisu13:53+1:336:08
10Albin GezeliusIFK Mora OK13:53+1:336:08
12Axel NalbinMullsjö SOK13:58+1:386:10
13Adam ConwayGuildford Orienteers14:23+2:036:21
14Vit CechOrientacni Beh Opava14:33+2:136:26
15Jiri KostkaOrientacni Beh Opava14:42+2:226:30
16Filip HåkanssonOK Orion15:48+3:286:59
17Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna15:59+3:397:04
18Adam SkoglundUlricehamns OK16:15+3:557:11
19Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK16:30+4:107:18
20Teodor LundborgHjobygdens OK17:54+5:347:55
21Wilhelm NordqvistWaxholms OK19:18+6:588:32
22Tobias HällmanOK Tyr20:30+8:109:04
23Lucas EfraimssonUlricehamns OK22:43+10:2310:03
24Jan AntonowiczKarlskrona SOK22:58+10:3810:09
Robin CarlstedtHjärnarps OLej start
Johan LundbäckJärfälla OKej start
Erik LundquistOK Ravinenej start
Hannes MogensenOK Ravinenej start
Teo StruckOK Ravinenej start

D40

1 850 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Louise GötforsGöteborg-Majorna OK10:235:36
2Malin SvenssonOK Orion11:18+0:556:06
3Jenny HåkanssonOK Orion11:39+1:166:17
4Jeannette AumoKungälvs OK12:02+1:396:30
5Catarina HardenFK Boken12:30+2:076:45
6Anna JanssonOK Djerf13:51+3:287:29
7Ellen De BieOMEGA13:52+3:297:29
8Helene NilssonOK Linné14:01+3:387:34
9Malin HolmqvistIK Hakarpspojkarna14:27+4:047:48
10Cecilia KarmetunOK Njudung15:03+4:408:08
11Annika BechtelFK Friskus-Varberg15:21+4:588:17
12Anneli GabrielssonKungälvs OK15:50+5:278:33
13Karolina AnderssonLänna IF16:18+5:558:48
14Katarina EnbomVänersborgs SK17:01+6:389:11
15Helene HällmanOK Tyr17:08+6:459:15

H40

2 560 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias NilssonOK Linné14:205:35
2Robert EnbomVänersborgs SK14:23+0:035:37
3Erik AderstedtKungälvs OK15:03+0:435:52
4Gary LarssonOK Skogshjortarna15:21+1:015:59
5Jan HjortFalköpings AIK OK15:50+1:306:11
6Mathias PerssonHelsingborgs SOK15:52+1:326:11
7Joakim KarmetunOK Njudung15:53+1:336:12
8Johan SwartzOK Orion16:29+2:096:26
9Fredrik LindellIF Thor16:36+2:166:29
10Håkan SonessonFalköpings AIK OK16:58+2:386:37
11Patrick EricsonMullsjö SOK17:12+2:526:43
12Dan LundstedtMullsjö SOK18:12+3:527:06
13Jonas LarssonKristinehamns OK18:18+3:587:08
14Michael NilssonAndrarums IF18:31+4:117:13
15Anders LarssonOK Skogshjortarna20:14+5:547:54
16Fredrik SaugestadNydalens SK26:02+11:4210:10

D45

2 400 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annika IvarssonLinköpings OK14:025:50
2Cecilia FochsenWaxholms OK14:40+0:386:06
3Annika SundströmVästerås SOK15:16+1:146:21
4Marie HedarOK Tor16:08+2:066:43
5Anna MattssonOK Norrvirdarna16:34+2:326:54
6Karin TidevallSkogsluffarnas OK17:01+2:597:05
7Annelie JohanssonOK Skärmen17:35+3:337:19
8Ammie BerglundIF Thor17:45+3:437:23
9Jeanette LarssonFK Friskus-Varberg18:25+4:237:40
10Johanna WallinderGöteborg-Majorna OK19:36+5:348:10
11Madeleine JohanssonOK Skogshjortarna20:35+6:338:34
12Monika HjellströmGränna-Bygdens OK21:40+7:389:01
13Emma CarlstedtHjärnarps OL23:17+9:159:42
14Camilla TinglöfOK Gränsen37:21+23:1915:33
Pia ÖstangårdGamleby OKej start

H45

2 200 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per JanssonOK Djerf11:315:14
2Andreas RangertIK Hakarpspojkarna12:12+0:415:32
3Jussi AumoKungälvs OK12:22+0:515:37
4Tobias Den BraverOK Gränsen12:39+1:085:44
5Ilkka NokkaRasti 8812:49+1:185:49
6Tomas CechOrientacni Beh Opava12:56+1:255:52
7Anders HåkanssonOK Orion13:12+1:415:59
8Olivier De SmulOMEGA13:19+1:486:03
9Jonas PetterssonOK Tisaren13:22+1:516:04
10Urban VahlbergOK Österåker13:28+1:576:07
11Andreas HerneOK Ravinen13:38+2:076:11
12Jarkko MäkiRasti 8813:48+2:176:16
13Jan GrahnIK Uven14:41+3:106:40
14Anders DoverforsTjällmo-Godegårds OK15:17+3:466:56
15Ola JönssonOK Vilse 8717:05+5:347:45
16Anders GustavssonOK Enen17:16+5:457:50
Lars-Ola LarssonOK Orionej start

D50

1 870 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linda VerbrakenD-Team Belgium12:336:42
2Helena SellgrenGöteborg-Majorna OK12:38+0:056:45
3Maria SkogsbergMariestads FK13:04+0:316:59
4Ann-Kristin JanssonHjobygdens OK13:18+0:457:06
5Christina HalvarssonOK Kroppefjäll13:38+1:057:17
6Ingrid JohanssonLaholms IF OK14:18+1:457:38
7Lotta JungåkerKorsnäs IF OK14:39+2:067:50
8Åsa NybergGöteborg-Majorna OK15:07+2:348:05
9Anna KullbergLinköpings OK15:22+2:498:13
10Lena SwartzOK Orion15:41+3:088:23
11Sari HåkanssonOK Gränsen15:54+3:218:30
12Anette ArksandVallentuna-Össeby OL16:58+4:259:04
13Margareta MandingerTrollhättans SOK25:33+13:0013:39
Ingela AnderssonLunds OKej start
Gunilla GustafssonOK Orionej start
Maria JonssonNydalens SKej start

H50

2 180 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas AspIFK Göteborg10:575:01
2Dirk GoossensD-Team Belgium11:32+0:355:17
3Miroslav HadacOrientacni Beh Opava11:57+1:005:28
4Magnus OlssonHjärnarps OL12:39+1:425:48
5Philip HjellströmGränna-Bygdens OK12:42+1:455:49
6Jonas BornetunSkillingaryds FK12:48+1:515:52
7Lars-Ivar AarsethNydalens SK13:10+2:136:02
8Martin MandingerTrollhättans SOK13:12+2:156:03
9Joachim FribergFalköpings AIK OK13:24+2:276:08
10Thord SalenbäckKristinehamns OK13:35+2:386:13
11Per SundströmVästerås SOK13:39+2:426:15
12Dennis ØbroTisvilde Hegn OK13:52+2:556:21
13Phil ConwayGuildford Orienteers14:27+3:306:37
14Mikael DavidssonVästerås SOK15:10+4:136:57
15Kjell NordqvistWaxholms OK15:41+4:447:11
16Björn CarlstedtHjärnarps OL17:52+6:558:11
Jan SvenssonOK Orionej start
Stefan TörnqvistVästerås SOKej start
Kjell Ottar WiklundNydalens SKej start

D55

1 870 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lotta Lidman AlmqvistVästerviks OK12:186:34
2Nina BejbomUddevalla OK12:49+0:316:51
3Eva CarlssonJönköpings OK13:16+0:587:05
4Christina OlssonSkåneslättens OL13:51+1:337:24
5Annika DavidssonVästerås SOK14:23+2:057:41
6Britta SahlinVänersborgs SK14:33+2:157:46
7Agneta JonzonSöderhamns OK16:09+3:518:38
8Marianne ThorssonIK Trenne Ullared17:52+5:349:33
9Monika LarssonSkarpnäcks OL19:07+6:4910:13
10Gunilla JohanssonOK Skogsstjärnan20:21+8:0310:52

H55

1 880 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas SellgrenGöteborg-Majorna OK10:535:47
2Jörgen BatzSkarpnäcks OL11:06+0:135:54
3Mats JönssonKorsnäs IF OK11:20+0:276:01
4Sören JonssonNydalens SK11:36+0:436:10
5Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb11:38+0:456:11
6Torbjörn AronssonGöteborg-Majorna OK11:55+1:026:20
7Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna12:08+1:156:27
8Bengt SvenssonSundbybergs IK12:13+1:206:29
9Tapani MattusIFK Lidingö SOK12:27+1:346:37
10Lars GerhardssonAttunda OK13:57+3:047:25
11Ulf RadlerJärfälla OK14:28+3:357:41
12Håkan HåkanssonOK Gränsen15:52+4:598:26
13Anders PetterssonMariestads FK19:25+8:3210:19

D60

1 870 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Monica MartinssonOK Tranan15:568:31
2Britt GunnarssonKristinehamns OK16:34+0:388:51
3Gunilla HogedalVänersborgs SK18:53+2:5710:05
4Monica LööfMariestads FK22:42+6:4612:08

H60

2 070 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan-Ola KarlssonOK Njudung14:016:46
2Kjell BomanSöderhamns OK14:34+0:337:02
3Gunnar BejbomUddevalla OK14:57+0:567:13
4Owe TörnrothHjobygdens OK15:22+1:217:25
5Kjell KaminskyIF Hagen15:47+1:467:37
6Tommy RoosFalköpings AIK OK15:54+1:537:40
7Thomas AlmqvistVästerviks OK16:49+2:488:07
8Stefan GunnarssonKristinehamns OK16:52+2:518:08
9Conny SahlinVänersborgs SK20:29+6:289:53
10Bo AnderssonSträngnäs-Malmby OL23:25+9:2411:18
11Hans AnderssonIK Gandvik26:38+12:3712:51
Bernhard GrenaboHjobygdens OKej godkänd

D65

1 720 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kajsa TofténHjobygdens OK15:028:44
2Lisbeth DamsgaardHjärnarps OL15:34+0:329:03
3Gunilla HolstBottnaryds IF17:34+2:3210:12
4Ingrid TengelandIK Gandvik19:09+4:0711:08
5Gullan AnderssonSträngnäs-Malmby OL19:42+4:4011:27
6Inger  EismarkOK Orinto24:47+9:4514:24

H65

1 870 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kent KardellLjungskile FK12:236:37
2Lars HogedalVänersborgs SK13:25+1:027:10
3Arne AlexanderssonStenungsunds OK13:37+1:147:16
4Hans-Gösta BernhardMariestads FK13:46+1:237:21
5Bertil KarlssonHjobygdens OK14:01+1:387:29
6Ronald Mc GrailHjärnarps OL14:57+2:347:59
7Kjell MartinssonOK Tranan14:59+2:368:00
8Torbjörn WikströmOK Orinto15:20+2:578:11
8Sven-Erik JohanssonOK Skogsstjärnan15:20+2:578:11
10Håkan LööfMariestads FK15:44+3:218:24
11Anders WidénOLG Säuliamt15:55+3:328:30
12Ove ThorssonIK Trenne Ullared16:03+3:408:34
13Gert OlssonSkåneslättens OL16:16+3:538:41
14Lars-Åke SjökvistVärend GN OL16:56+4:339:03
15Roy DawsonGafanhori16:58+4:359:04
16Håkan OlssonHjobygdens OK18:50+6:2710:04
17Hans LindqvistTrollhättans SOK20:10+7:4710:47

D70

1 200 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Birgit LjungOK Gipen29:4524:47
Kerstin ErnvidUlricehamns OKej start

H70

1 270 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingemar LindblomOK Orinto8:336:43
2Alf LindbergKöping-Kolsva OK9:33+1:007:31
3Hans SjögrenAlvesta SOK10:13+1:408:02
4Mårten SvenssonOK Gipen10:20+1:478:08
5Ronny AnderssonOK Skogshjortarna10:33+2:008:18
6Kurt FredrixonOK Skogshjortarna10:44+2:118:27
7Jan BojlingSolna OK10:45+2:128:27
8Kent OlaussonOK Orinto11:03+2:308:42
9Gunnar HejdenbergMotala AIF OL11:42+3:099:12
10Karl BergstrandHjobygdens OK12:18+3:459:41
Rolf GabrielssonFalköpings AIK OKej start

D75

1 120 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna17:3815:44
2Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OK26:17+8:3923:28

H75

1 080 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunnar BrystHjobygdens OK11:3410:42
2Nils JanssonSkattkärrs SOK11:50+0:1610:57
3Erland LingJönköpings OK12:03+0:2911:09
4Lars JohanssonOK Skogshjortarna14:08+2:3413:05
5Ivan ErnvidUlricehamns OK15:34+4:0014:24

U1

1 140 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Teodor JonssonSkarpnäcks OL10:359:17
2Siri HejdenbergGävle OK12:35+2:0011:02
3Emy PetterssonIK Gandvik14:24+3:4912:37
4Lova JonssonSkarpnäcks OL14:57+4:2213:06
5Sven SörellOK Skogshjortarna22:07+11:3219:24

U2

1 080 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malva LarssonOK Orion9:388:55
2Joel GabrielssonKungälvs OK11:35+1:5710:43
3Noah OlssonStigsökarna11:40+2:0210:48
4Oscar LennellSträngnäs-Malmby OL13:10+3:3212:11
5Frida SkoglundUlricehamns OK13:19+3:4112:19
6Alice EkmarkHjobygdens OK13:57+4:1912:54
Sara CarlstedtHjärnarps OLej start

Öppen motion 1

1 170 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bengt ÖsterblomK 3 IF11:249:44

Öppen motion 3

1 260 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ivar HörnfeldtOK Ravinen7:476:10
2Maria EfraimssonUlricehamns OK10:34+2:478:23
3Liv HerneOK Ravinen11:44+3:579:18
4Laila EkmarkHjobygdens OK11:49+4:029:22
5Linnea EkmarkHjobygdens OK11:57+4:109:29
6Pia NilssonHalmstad OK12:47+5:0010:08
7Monica SörellOK Skogshjortarna16:00+8:1312:41
8Signe EkmarkHjobygdens OK16:28+8:4113:04
9Hedvig SundstedtRasbo IK17:09+9:2213:36
10Mattias SundstedtRasbo IK17:11+9:2413:38
11Axel HejdenbergGävle OK17:47+10:0014:06
12Irene Klas-GundelSpiridon-Hochwald22:42+14:5518:00
13Ella NilssonHalmstad OK28:50+21:0322:53
14Cecilia HåkanssonNaholms If30:03+22:1623:50

Öppen motion 5

2 170 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1anders ivarssonFKfriskus13:416:18
1Niklas WiklundOK Enen13:416:18
3Henrik ÖhrvallOK Skogshjortarna14:11+0:306:32
4Per AnderssonOK P415:20+1:397:03
5Adrian HardenFK Boken16:37+2:567:39
6Helena GrennbergOK Linné16:41+3:007:41
7Ulrika RibbholmOK Njudung17:04+3:237:51
8Helen MagnussonOK Tor17:38+3:578:07
9Lars EkmarkHjobygdens OK18:03+4:228:19
10Cecilia HagströmKristinehamns OK19:35+5:549:01
11Katja NokkaRasti 8820:23+6:429:23
12Tuija VälimaaRasti 8820:58+7:179:39
13Keiko ConwayGuildford Orienteers21:08+7:279:44
14Mikael KrantzOK P421:18+7:379:48
15Christer LennellSträngnäs-Malmby OL22:03+8:2210:09
16Anna BergOK Grip23:15+9:3410:42
17Helen NilssonHärlövs IF25:33+11:5211:46
18Ayham Mohammed AliVänersborgs SK26:07+12:2612:02
19Ali  El AhmadVänersborgs SK26:08+12:2712:02
20Ali WaisVänersborgs SK26:09+12:2812:03
21Mikael WiduchKarlskrona SOK26:18+12:3712:07
22Åsa GrenaboHjobygdens OK26:47+13:0612:20
23Pernilla LundbergIK Gandvik27:30+13:4912:40
24Ann-Sofie BjurströmHjobygdens OK27:44+14:0312:46
25Björn KullbergLinköpings OK28:39+14:5813:12
26Hans Kienholz 35:31+21:5016:22
27Anders GranbergOK Klemmingen42:33+28:5219:36
28Victoria KolehmainenOK Klemmingen42:55+29:1419:46

Öppen motion 8

2 670 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn KristianssonTrollhättans SOK15:135:41
2Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OK15:16+0:035:43
3Björn MårtenssonOK Skogsstjärnan15:37+0:245:50
4Fredrik JohanssonOK Skogsstjärnan15:44+0:315:53
5Maria KlamfeltSävedalens AIK17:11+1:586:26
6David GunnarssonIK Hakarpspojkarna18:07+2:546:47
7Johan HörnfeldtOK Ravinen18:37+3:246:58
8Jerzy AntonowiczKalmar OK18:51+3:387:03
9Mikael PetterssonIK Gandvik19:20+4:077:14
10Karl LindqvistSkogsluffarnas OK19:38+4:257:21
11Eva HallOK Tor19:39+4:267:21
12Ola HoltOK Tyr19:41+4:287:22
13Rasmus PerssonSkåneslättens OL19:44+4:317:23
14Selma MoqvistLerums SOK20:21+5:087:37
15Marina JohanssonOK Njudung20:39+5:267:44
16Jan-Erik AnderssonSträngnäs-Malmby OL20:52+5:397:48
17Per WesterlundSkogsluffarnas OK21:30+6:178:03
18Dennis GustafssonOK Njudung22:12+6:598:18
19Mark ÅkessonJärfälla OK22:18+7:058:21
20Helbling ThomasKlubblös22:24+7:118:23
21Jenny VinbladLunds OK23:11+7:588:40
22Leif MörkforsJärfälla OK23:55+8:428:57

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser