Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tibrotrippeln, dag 2, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tibrotrippeln, dag 2, medel
Arrangörsorganisationer: IF Hagen / Tibro OK / Tidaholm SOK Sisu
Datum: lördag 6 augusti 2016

D21 Elit

4 630 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria MagnussonSävedalens AIK35:587:46
2Cecilia BrattOK Orion36:59+1:017:59
3Elvira BjörklundTrollhättans SOK37:30+1:328:05
4Karin ThernOK Skogshjortarna37:35+1:378:07
5Anna EnvallIK Hakarpspojkarna39:15+3:178:28
5Hanna PalmIK Hakarpspojkarna39:15+3:178:28
7Louise GötforsGöteborg-Majorna OK39:27+3:298:31
8Elna ForsbergIK Hakarpspojkarna39:44+3:468:34
9 Elsa   Ekelin KFUM Örebro OK40:01+4:038:38
10Sara JonssonOK Orion40:55+4:578:50
11Lovisa LemanGöteborgs SK41:01+5:038:51
12Anette CarlssonKFUM Örebro OK41:23+5:258:56
13Anna WehlinSkogspojkarnas OK41:41+5:439:00
14Marie PetterssonOK Djerf41:42+5:449:00
15Sara HelanderDomnarvets GOIF42:08+6:109:06
16Louise BorgTrollhättans SOK42:13+6:159:07
17Marie-Louise AxenborgGöteborg-Majorna OK42:36+6:389:12
18Jana BenesovaOrientacni Beh Opava43:53+7:559:28
19Annica EngIFK Göteborg44:30+8:329:36
20Caroline LindelöwHärlövs IF46:48+10:5010:06
21Karin HåkanssonOK Gränsen46:50+10:5210:06
22Alicia FribergFalköpings AIK OK47:00+11:0210:09
23Alena SarmanovaOrientacni Beh Opava51:52+15:5411:12
24Sarah LindströmRonneby OK52:54+16:5611:25
25Mathilda JägrydSkåneslättens OL55:40+19:4212:01
26Pavla MrazovaOrientacni Beh Opava59:19+23:2112:48
Anna-Stina PåledalOK Roxenej godkänd
Elvira SellgrenGöteborg-Majorna OKej start

H21 Elit

5 130 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin RidefeltOK Linné31:426:10
2Ludwig LjungqvistIK Hakarpspojkarna32:49+1:076:23
3Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF33:44+2:026:34
4Johan TörnrothHestra IF35:03+3:216:49
5Jonas NordströmHalden SK35:04+3:226:50
6Albin AnderssonMarkbygdens OK35:28+3:466:54
7Per ÖbergOK Hällen36:07+4:257:02
8Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna36:10+4:287:03
9Jakob EngIFK Göteborg36:12+4:307:03
10Anders AxenborgGöteborg-Majorna OK37:17+5:357:16
11Brent GodmanGotlands Bro OK37:41+5:597:20
12Anton LifRehns BK37:42+6:007:20
13Arvid HenrikssonJärla Orientering38:04+6:227:25
14Oskar SvärdMalungs OK Skogsmårdarna38:11+6:297:26
15Albin AxelssonIK Hakarpspojkarna38:14+6:327:27
16Pål SkogtjärnSödertälje-Nykvarn OF38:29+6:477:30
17Filip HadacOrientacni Beh Opava38:32+6:507:30
17Erik FernlundSäterbygdens OK38:32+6:507:30
19Tommy AnderssonVänersborgs SK38:37+6:557:31
20Oscar BjörckJärla Orientering38:40+6:587:32
21Johan WikströmSävedalens AIK39:17+7:357:39
22Simon LarssonSävedalens AIK39:49+8:077:45
23Mikael PihelOK Tisaren39:58+8:167:47
24Anders HedbergGöteborg-Majorna OK40:09+8:277:49
25Dag StridhUmeå OK40:16+8:347:50
26Mattias NilssonOK Alehof40:30+8:487:53
27Ken PeetersGöteborg-Majorna OK41:19+9:378:03
28Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OK41:42+10:008:07
29Erik MartinssonLinköpings OK41:44+10:028:08
30Fredrik SturessonOK Alehof41:57+10:158:10
31Niklas ThörnOK Vilse 8742:01+10:198:11
32Jakub GlonekMoravskoslezsky kraj (MSK)42:20+10:388:15
33Jaromir MielecIK Hakarpspojkarna42:22+10:408:15
34Joakim ByströmJärfälla OK42:44+11:028:19
35Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna43:21+11:398:27
36Andreas PeterssonBurseryds IF44:21+12:398:38
37Emil WikströmOK Tyr44:25+12:438:39
38Andréas ThernOK Skogshjortarna45:48+14:068:55
39Harald HenrikssonJärla Orientering46:13+14:319:00
40Magnus PerssonOK Tisaren46:15+14:339:00
41Andreas NikolaussonVisborgs OK46:48+15:069:07
42Kristian DahlströmIFK Mora OK46:55+15:139:08
43Fredrik JohnssonKFUM Örebro OK47:40+15:589:17
44Emil SvenssonHjärnarps OL48:13+16:319:23
45Anton ThorstenssonIK Hakarpspojkarna48:40+16:589:29
46Vojtěch MatušMoravskoslezsky kraj (MSK)52:23+20:4110:12
47Jesper LiderudLidköpings VSK1:03:51+32:0912:26
Lars JonhedKFUM Örebro OKej start

D20 Elit

4 110 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andrea SvenssonOK Tisaren37:469:11
2Josefine KristianssonTrollhättans SOK37:47+0:019:11
3Markéta SabelováMoravskoslezsky kraj (MSK)41:29+3:4310:05
4Ida ØbroOK Orion43:43+5:5710:38
5Jana TesařováMoravskoslezsky kraj (MSK)46:17+8:3111:15
6Sara JosarpFK Friskus-Varberg48:51+11:0511:53
7Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna51:14+13:2812:27
8Lina FredrikssonKorsnäs IF OK56:18+18:3213:41
Louise LundgrenVäxjö OKej godkänd
Pim HedbergOK Pan-Kristianstadej start

H20 Elit

4 650 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joakim SkärlénHaninge SOK39:018:23

D18 Elit

3 650 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara CechovaOrientacni Beh Opava47:3813:03
2Astrid SimonssonSundbybergs IK55:24+7:4615:10

H18 Elit

4 070 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Otto StuhlhoferOK Landehof26:576:37
2Lukas LundgrenVäxjö OK27:16+0:196:41
3Olle JosarpFK Friskus-Varberg27:19+0:226:42
4Erik HerneOK Ravinen27:41+0:446:48
5Johan WehlinSkogspojkarnas OK28:31+1:347:00
6Oskar EdvardssonJärfälla OK29:57+3:007:21
7Felix AxelssonMarkbygdens OK30:35+3:387:30
8Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna30:46+3:497:33
9Fredrik JohanssonOK Nackhe31:36+4:397:45
10Malthe PoulsenKarlskrona SOK32:42+5:458:02
11Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK33:00+6:038:06
12Fritjof AxelssonFK Göingarna33:29+6:328:13
13Carl CarlssonNyköpings OK33:35+6:388:15
14Per KarlssonOK Tylöskog34:37+7:408:30
15Olle SörqvistMarkbygdens OK34:47+7:508:32
16Emil PetterssonKarlskrona SOK34:56+7:598:34
17Axel HalvarssonKarlskrona SOK35:27+8:308:42
18Tim OlssonBrattås CK36:40+9:439:00
19Oscar JohanssonKarlskrona SOK37:37+10:409:14
20Christian LindhSundbybergs IK43:05+16:0810:35
21Vojtech TesarOrientacni Beh Opava48:45+21:4811:58
22Jonas LauriFK Herkules50:23+23:2612:22
Filip TrofastBredaryds SOKej godkänd
Viktor WassénVänersborgs SKej godkänd
Martin SkyggessonOK Nackheej godkänd
Oscar PrytzTjalve IF Norrköpingej godkänd
Niklas CarlssonSundbybergs IKej godkänd
Ludvig EkNyköpings OKej godkänd
Tuve MöllerOK Linnéej start

D21

3 740 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristine SvenssonFalköpings AIK OK37:4710:06
2Elin TörnrothHjobygdens OK39:54+2:0710:40
3Emelie UnossonBredareds IF43:28+5:4111:37
4Elin LundkvistOK Tyr49:45+11:5813:18
Karin HolmFalköpings AIK OKej godkänd
Linnea LandforsLustens OKej start

H21

4 650 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus HomannOK Orinto39:438:32
2Erik HanssonBredareds IF42:56+3:139:13
3Christoffer AndersenOK Alehof47:52+8:0910:17
4Roine SchölinLaholms IF OK49:18+9:3510:36
5Jan StridhSkogsluffarnas OK49:32+9:4910:39
Oscar TörnrothHjobygdens OKej godkänd

D21 Kort

3 670 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Louise HaneUmeå OK59:1616:08

H21 Kort

3 780 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan GranathTjällmo-Godegårds OK1:17:2620:29

D18

3 630 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice AxelssonIK Hakarpspojkarna40:2511:08
2Ems DesmulD-Team Belgium42:12+1:4711:37
3Jenny JakobssonGamleby OK51:01+10:3614:03
4Magalie GilletD-Team Belgium59:48+19:2316:28
5Hanna SundströmVästerås SOK1:02:20+21:5517:10
6Meta NordesjöSundbybergs IK1:12:14+31:4919:53
7Luise PrzibillaSundbybergs IK1:14:26+34:0120:30
Lies DefermeD-Team Belgiumej godkänd
Vera BogrenSundbybergs IKej start

H18

3 640 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wout KeuppensD-Team Belgium37:3210:18
2Johan HöögOK Kullingshof41:32+4:0011:24
3Klaas MellebeekD-Team Belgium41:33+4:0111:24
3Simon KrekelsD-Team Belgium41:33+4:0111:24
5Jens Van LommelD-Team Belgium43:09+5:3711:51
6Miel DefermeD-Team Belgium44:51+7:1912:19
7Hampus NorrbyJärfälla OK56:54+19:2215:37
8Albin KvarnefalkJärfälla OK58:21+20:4916:01
9Arne KvarnefalkJärfälla OK1:00:56+23:2416:44
10Benjamin GabrielssonKungälvs OK1:09:03+31:3118:58
Albin HenryssonKarlskrona SOKej start

D16

3 410 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa LagerHalmstad OK33:269:48
2Emma LingIK Hakarpspojkarna34:12+0:4610:01
3Maja KindlundOK Tranan34:46+1:2010:11
4Lovisa JohanssonKarlskrona SOK36:09+2:4310:36
5Alicia LundgrenVäxjö OK36:53+3:2710:48
6Ella PalmIK Hakarpspojkarna38:32+5:0611:18
7Elvira WildheimFK Friskus-Varberg39:40+6:1411:37
8Kajsa RaskKungälvs OK39:55+6:2911:42
9Sofia JohanssonOK Skärmen40:38+7:1211:54
10Signe NilssonNyköpings OK43:39+10:1312:48
11Ida JohnssonOK Kåre44:46+11:2013:07
12Tilda BellanderGustavsbergs OK45:42+12:1613:24
13Isabella AumoKungälvs OK46:24+12:5813:36
14Maja PorleVäxjö OK46:46+13:2013:42
15Lovisa BlomgrenSOK Aneby47:04+13:3813:48
16Malin StrandbergGustavsbergs OK47:34+14:0813:56
17Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK51:18+17:5215:02
18Alma LiderudLidköpings VSK52:51+19:2515:29
19Ida ErikssonOK Landehof54:45+21:1916:03
20Siel De SmulOMEGA55:54+22:2816:23
20Jonna LundbäckJärfälla OK55:54+22:2816:23
22Elin BlomkvistSkattkärrs SOK57:07+23:4116:44
23Nadja Dixon KassmanNyköpings OK59:07+25:4117:20
24Hanna CarlqvistFK Friskus-Varberg1:00:12+26:4617:39
25Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK1:12:04+38:3821:08

H16

3 520 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isac EricssonVäxjö OK24:146:53
2Elias TidevallSkogsluffarnas OK25:24+1:107:12
3Emil AuseliusBredaryds SOK26:55+2:417:38
4Philip CarlssonNyköpings OK27:28+3:147:48
5Carl JosefssonSävedalens AIK27:31+3:177:49
6Lukas OlmKils OK27:48+3:347:53
7Gustav RuneforsVäxjö OK28:32+4:188:06
8Johan LangerakJärfälla OK28:51+4:378:11
9Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö29:13+4:598:18
10Simon FriskGustavsbergs OK29:15+5:018:18
11Victor HanssonJönköpings OK29:53+5:398:29
12Filip RosjöJönköpings OK30:01+5:478:31
13Adrian VartiaOK Löftan31:01+6:478:48
14Jakob IngströmIK Hakarpspojkarna31:08+6:548:50
15Tim JohanssonFK Friskus-Varberg32:41+8:279:17
16Martin LammFrölunda OL33:12+8:589:25
17Anton SilierJärfälla OK33:29+9:159:30
18Loke ÖstangårdGamleby OK34:01+9:479:39
19Erik HogedalGöteborg-Majorna OK34:17+10:039:44
20William LundstedtMullsjö SOK34:56+10:429:55
21Oskar VahlbergOK Österåker35:37+11:2310:07
22Per NordholmSävedalens AIK35:48+11:3410:10
23Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna35:55+11:4110:12
24Tomas ValikOrientacni Beh Opava36:51+12:3710:28
25Niklas SvenssonJärfälla OK39:28+15:1411:12
26Edvin WiklundOK Enen41:09+16:5511:41
27Hugo HåkanssonIK Ymer41:58+17:4411:55
28Richard TakeOK Tyr48:02+23:4813:38
29Oliver ValleriusGamleby OK49:52+25:3814:10
30Lennart GheyselsD-Team Belgium49:58+25:4414:11
31Martin SkärlénHaninge SOK50:08+25:5414:14
32Alfred AnderIstrums SK50:54+26:4014:27
33Thibaut SmeetsD-Team Belgium51:43+27:2914:41
34Petter JonssonSävedalens AIK59:37+35:2316:56
35Tobias AbrahamssonSundbybergs IK1:00:40+36:2617:14
36Erik HanssonKarlskrona SOK1:00:50+36:3617:16
37Noah BechtelFK Friskus-Varberg1:02:15+38:0117:41
Rasmus KihlSundbybergs IKej godkänd
Kristoffer TengrothSundbybergs IKej godkänd
Melker ElofssonOK Njudungej godkänd
Noel WaldenfjordJärfälla OKej godkänd
Samuel PihlströmOK Landehofej start
Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubbej start
Albin FalkNyköpings OKej start

D16 Kort

3 050 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna AhlströmLunds OK55:1318:06

D14

3 190 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilda PalmIK Hakarpspojkarna26:468:23
2Sabina AumoKungälvs OK28:26+1:408:54
3Alma GustafssonSOK Aneby29:39+2:539:17
4Amanda KarmetunOK Njudung31:48+5:029:58
5Matilda LindhSundbybergs IK31:52+5:069:59
6Hanna GabrielssonKungälvs OK32:42+5:5610:15
7Kajsa BogrenSundbybergs IK34:47+8:0110:54
8Alma HjertbergHestra IF35:01+8:1510:58
9Clara JohanssonOK Skärmen35:17+8:3111:03
10Frida JohanssonOK Skärmen38:09+11:2311:57
11Caroline GuttkeNyköpings OK38:34+11:4812:05
12Sofia EdvardssonJärfälla OK39:03+12:1712:14
13Emma BellanderGustavsbergs OK39:14+12:2812:17
14Emilia JohnssonOK Kåre39:33+12:4712:23
15Ebba LindOK Skärmen40:23+13:3712:39
16Emma ErikssonTjällmo-Godegårds OK40:46+14:0012:46
17Ella BrattOK Orion40:47+14:0112:47
18Klara AnderssonOK Orion40:54+14:0812:49
19Sigrid CarlssonSundbybergs IK40:58+14:1212:50
20Irma SvenssonOK Klyftamo42:29+15:4313:19
21Alice EkNyköpings OK44:30+17:4413:56
22Emma EliassonFK Friskus-Varberg44:35+17:4913:58
23Ronja AnderssonTrollhättans SOK45:36+18:5014:17
24Nora AnderssonOK Norrvirdarna47:04+20:1814:45
25Rebecka PihlströmOK Landehof49:31+22:4515:31
26Johanna LaurinGustavsbergs OK51:36+24:5016:10
27Matilda ÅkessonOK Landehof52:28+25:4216:26
28Olivia GrönkvistJönköpings OK55:47+29:0117:29
29Matilda NilssonHalmstad OK56:39+29:5317:45
30Sofia RaskKungälvs OK1:01:01+34:1519:07
31Linn AldénOK Roxen1:03:58+37:1220:03
Bara PachmannovaOrientacni Beh Opavaej godkänd
Kato KeuppensOMEGAej godkänd
Johanna PetterssonGustavsbergs OKej godkänd
Disa RangertKungälvs OKej godkänd
Moa ErikssonTrollhättans SOKej start
Tuva FalkSundbybergs IKej start
Ida EskilssonIK Hakarpspojkarnaej start

H14

3 210 m, 59 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel ElmbladBredaryds SOK23:067:11
2Valter PetterssonOK Tisaren24:03+0:577:29
3Jesper JohanssonOK Löftan24:25+1:197:36
4Karl LundinKatrineholms OK24:29+1:237:37
5Isak OlssonStigsökarna25:26+2:207:55
6Erik ÅkessonVäxjö OK25:30+2:247:56
7Melker LundinKatrineholms OK25:43+2:378:00
8Maxim OmelchenkoKarlskrona SOK25:47+2:418:01
9Johan LundbäckJärfälla OK25:59+2:538:05
10Casper SkeppSävedalens AIK26:17+3:118:11
11Gustav OhlinOK Tranan26:25+3:198:13
12Johan MårtenssonOK Skogsstjärnan26:32+3:268:15
13Hugo EricssonVäxjö OK26:33+3:278:16
14Arvid AronssonOK Kroppefjäll26:38+3:328:17
15Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK26:56+3:508:23
16Arvid KronmarKarlskrona SOK26:57+3:518:23
17Adam ValikOrientacni Beh Opava27:26+4:208:32
18Jiri KostkaOrientacni Beh Opava27:36+4:308:35
19Albin GezeliusIFK Mora OK28:07+5:018:45
20Axel NalbinMullsjö SOK28:30+5:248:52
21Felix DrejmoOK Landehof28:54+5:489:00
22Anton GunnarssonBredaryds SOK29:25+6:199:09
23Rasmus Johansson FjordsideSävedalens AIK29:55+6:499:19
24Edvin HellstenNyköpings OK29:57+6:519:19
25Isak LiljeholmGamleby OK30:54+7:489:37
26Albin NyqvistOK Landehof31:24+8:189:46
27Alex JohanssonFK Friskus-Varberg31:25+8:199:47
28Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK31:39+8:339:51
29Aron ÖstangårdGamleby OK31:41+8:359:52
30Erik BovalliusJärfälla OK31:59+8:539:57
31Isak FranssonOK Njudung32:38+9:3210:09
32Axel LindgrenNyköpings OK32:50+9:4410:13
33Manne HammarbergJärfälla OK33:32+10:2610:26
34Jakob WilhelmssonKarlskrona SOK33:49+10:4310:32
35Hugo MandingerTrollhättans SOK34:20+11:1410:41
36Oscar HultgrenOK Njudung36:16+13:1011:17
37Erik LingIK Hakarpspojkarna36:17+13:1111:18
38Adam SkoglundUlricehamns OK37:23+14:1711:38
39Anton TörnqvistKarlskrona SOK37:33+14:2711:41
40David AlménTrollhättans SOK38:22+15:1611:57
41Filip HåkanssonOK Orion38:36+15:3012:01
42Vit CechOrientacni Beh Opava39:53+16:4712:25
43Olle AnderssonTidaholm SOK Sisu42:27+19:2113:13
44Oskar DahlinIK Gandvik43:41+20:3513:36
45Terje StormoGustavsbergs OK44:24+21:1813:49
46Erik AlbinssonHjärnarps OL44:49+21:4313:57
47Fabian ValleriusGamleby OK45:08+22:0214:03
48Tiger LandénGustavsbergs OK45:36+22:3014:12
49Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna48:29+25:2315:06
50Kasper LagerströmNyköpings OK52:20+29:1416:18
51Lukas MalmströmGustavsbergs OK52:52+29:4616:28
52Wilhelm NordqvistWaxholms OK53:12+30:0616:34
53Rasmus SöderbergGävle OK53:54+30:4816:47
54Filip JanekeIK Hakarpspojkarna1:06:11+43:0520:37
55Lucas EfraimssonUlricehamns OK1:12:46+49:4022:40
56Andreas HolmqvistNyköpings OK1:12:59+49:5322:44
57Robin CarlstedtHjärnarps OL2:03:09+1:40:0338:21
Teodor LundborgHjobygdens OKej godkänd
Rasmus PetterssonOK Djerfej godkänd
Anton CarlssonIF Hagenej start
Simon Karlsson HolmerIFK Mora OKej start
Hugo LarssonKarlskrona SOKej start
Isak WestringJärfälla OKej start
Karl PetersénOK Njudungej start
Isak AnängenNyköpings OKej start
Oscar OlinIK Hakarpspojkarnaej start
Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarnaej start

H14 Kort

2 280 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Holger PatrikssonOK Klyftamo28:2712:28
Erik SundelinOK Orionej start

D12

2 310 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida BengtssonOK Alehof19:488:34
2Stella RangertIK Hakarpspojkarna19:53+0:058:36
3Tove ValleriusGamleby OK20:47+0:598:59
4Tindra JonssonSkarpnäcks OL20:54+1:069:02
5Tuva ÖstangårdGamleby OK21:00+1:129:05
6Alice ErikssonTjällmo-Godegårds OK21:13+1:259:11
7Enni LindskogOK Älme21:31+1:439:18
8Hanna ÖbergGamleby OK21:42+1:549:23
9Emma ZettervallKarlskrona SOK21:45+1:579:24
10Alva ErssonIFK Mora OK21:55+2:079:29
11Molly GranängKungälvs OK22:03+2:159:32
12Ebba ThernOK Skogshjortarna22:07+2:199:34
13Ebba NäsmanLerums SOK22:09+2:219:35
14Elin AxelssonMullsjö SOK22:37+2:499:47
15Lovis BergstrandBrattås CK22:42+2:549:49
16Sandra LingIK Hakarpspojkarna22:48+3:009:52
17Lina ÅsLunds OK23:40+3:5210:14
18Emma OlinIK Hakarpspojkarna23:49+4:0110:18
19Elina ReinholdssonOK Alehof23:51+4:0310:19
20Julia WesthMullsjö SOK24:24+4:3610:33
21Miia RollerJärfälla OK24:38+4:5010:39
22Ella PetterssonSävedalens AIK24:45+4:5710:42
23Tille De SmulOMEGA25:18+5:3010:57
24Lisa SwartzOK Orion25:19+5:3110:57
25Matilda WallströmSävedalens AIK25:35+5:4711:04
26Emma KarlssonOK Landehof25:47+5:5911:09
27Lisa ErikssonOK Landehof26:09+6:2111:19
28Elsa HagströmKristinehamns OK26:35+6:4711:30
29Matilda AspIFK Göteborg27:43+7:5511:59
30Linn De BoussardIFK Enskede28:00+8:1212:07
31Emelie ForslundKristinehamns OK28:58+9:1012:32
32Ellen NormanSävedalens AIK29:33+9:4512:47
33Stina NalbinMullsjö SOK30:15+10:2713:05
34Ellen TrofastTjällmo-Godegårds OK30:16+10:2813:06
35Liv HerneOK Ravinen31:05+11:1713:27
36Maja NordinUlricehamns OK31:32+11:4413:39
37Alma SvennerudKarlskrona SOK32:32+12:4414:05
38Elin DanielssonIstrums SK32:44+12:5614:10
38Edith DomeijKarlskrona SOK32:44+12:5614:10
40Hanna StalebrantGamleby OK33:20+13:3214:25
41Matilda LekbergSävedalens AIK33:28+13:4014:29
42Magdalena SalenbäckKristinehamns OK36:53+17:0515:58
43Alma AnderIstrums SK39:01+19:1316:53
44Vega SundstedtRasbo IK39:40+19:5217:10
45Jennifer StigssonTrollhättans SOK41:18+21:3017:52
46Agnes IvarssonOK Skogshjortarna42:41+22:5318:28
47Thea LennartssonJärfälla OK42:52+23:0418:33
48Ella NilssonHalmstad OK55:15+35:2723:55
49Emilia Jantzen-KumlinKFUM Örebro OK1:15:48+56:0032:48
Elin JonhedKFUM Örebro OKej start
Sofie Karlsson HolmerIFK Mora OKej start
Hanna AnängenNyköpings OKej start
Julia MeijerIFK Mora OKej start
Lova BerzeliusOK Skogshjortarnaej start

H12

2 300 m, 66 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid SkeppSävedalens AIK16:387:13
2Olle KarlssonIK Hakarpspojkarna17:42+1:047:41
3Johan FochsenWaxholms OK18:08+1:307:53
4Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna18:17+1:397:56
5Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK18:34+1:568:04
6Victor HanssonOK Löftan18:45+2:078:09
7Jan AntonowiczKarlskrona SOK19:12+2:348:20
8Odin EkNyköpings OK20:06+3:288:44
9Johan BjörckOK Älme20:18+3:408:49
10Noah KrikströmHjärnarps OL21:25+4:479:18
11Elias NyqvistOK Landehof21:30+4:529:20
12Rasmus PåledalOK Roxen21:58+5:209:33
13Stepan KhakimovKarlskrona SOK22:15+5:379:40
14Oscar EkenborgNyköpings OK22:19+5:419:42
15Sixten LindqvistSkogsluffarnas OK22:20+5:429:42
16Elias WesterberghRasbo IK22:29+5:519:46
17Marcus LammFrölunda OL22:40+6:029:51
18Ludvig KarlqvistTjällmo-Godegårds OK22:44+6:069:53
19Axel BrattOK Orion23:22+6:4410:09
20Alfred JohanssonOK Alehof23:26+6:4810:11
21Gustav BertsOK Alehof23:30+6:5210:13
22Erik SlättOK Alehof23:44+7:0610:19
23Axel HejdenbergGävle OK23:50+7:1210:21
24Jacob PåledalOK Roxen24:00+7:2210:26
25Simon StridhSkogsluffarnas OK24:02+7:2410:26
26Melker ÅkessonOK Landehof24:11+7:3310:30
27Axel BrönnestamOK Gipen24:35+7:5710:41
28Edvin OckbornTrollhättans SOK25:12+8:3410:57
29Åke FalkenströmSkogsluffarnas OK26:22+9:4411:27
30Dante RangertKungälvs OK26:42+10:0411:36
31Joel RingströmOK Landehof26:48+10:1011:39
32Elias OhlssonTjällmo-Godegårds OK27:05+10:2711:46
33Lucas AlzénGustavsbergs OK27:24+10:4611:54
34Albert BrohedeOK Tyr27:55+11:1712:08
35Victor EricssonHelsingborgs SOK28:08+11:3012:13
36Alfred KjellénHelsingborgs SOK28:26+11:4812:21
37Isak SkoglundUlricehamns OK28:50+12:1212:32
38Nils SwartzOK Orion29:18+12:4012:44
39Lucas SöderbergGävle OK29:49+13:1112:57
39Anton MörkforsJärfälla OK29:49+13:1112:57
41Arvid AlbinssonHjärnarps OL29:55+13:1713:00
42Oliver HåkanssonOK Orion30:14+13:3613:08
43Olle SynnermarkSkogsluffarnas OK31:01+14:2313:29
44David MorénHjärnarps OL32:18+15:4014:02
45Simon LjungkvistOK Alehof32:24+15:4614:05
46Isak HolmgårdKils OK33:01+16:2314:21
47Melker LarssonOK Orion33:14+16:3614:26
48Olle BorkmarHelsingborgs SOK33:39+17:0114:37
49Albin PaulssonOK Löftan33:51+17:1314:43
50Kasper VemdalMullsjö SOK34:06+17:2814:49
51Emanuel ErikssonNyköpings OK34:38+18:0015:03
52Alexander GustavssonOK Njudung35:31+18:5315:26
53Noel BengtssonOK Skogshjortarna35:45+19:0715:32
54Gustav FribergHelsingborgs SOK35:55+19:1715:36
55Simon WesthMullsjö SOK35:59+19:2115:38
56Valter DrejmoOK Landehof39:50+23:1217:19
57Rasmus LindblomGustavsbergs OK41:09+24:3117:53
58Emanuel ZitkaUlricehamns OK42:09+25:3118:19
59Markus LjungqvistKexholms SK43:04+26:2618:43
60Robin AnderssonTrollhättans SOK47:27+30:4920:37
61Melwin WildheimFK Friskus-Varberg1:00:20+43:4226:13
62Adam AnderssonKarlskrona SOK1:04:34+47:5628:04
63Malte LandforsLustens OK1:19:39+1:03:0134:37
64Hjalmar HögsellKristinehamns OK1:37:58+1:21:2042:35
Noel HelmerssonOK Tisarenej godkänd
Olle PetersénOK Njudungej godkänd
Tobias JohanssonOK Löftanej start
David MilendahlKarlskrona SOKej start
Gustav AnderssonOK Löftanej start

D12 Kort

1 940 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin JärvallNyköpings OK19:3610:06
Tindra MolinFalköpings AIK OKej start

D10

1 960 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Minna PalmIK Hakarpspojkarna13:396:57
2Hanna MorénHjärnarps OL13:49+0:107:02
3Stina ThernOK Skogshjortarna14:12+0:337:14
4Irma WesthMullsjö SOK14:20+0:417:18
5Felicia PerssonHelsingborgs SOK14:47+1:087:32
6Miranda WallströmSävedalens AIK15:07+1:287:42
7Malva ArvidssonBrattås CK15:17+1:387:47
8Wilma ReinholdssonOK Alehof16:00+2:218:09
9Signe HördegårdhIFK Göteborg16:06+2:278:12
10Frida LindénVäxjö OK16:30+2:518:25
11Linn EnbomVänersborgs SK17:00+3:218:40
12Lisa WallanderBrattås CK17:21+3:428:51
13Pia EliassonIK Hakarpspojkarna17:35+3:568:58
14Klara EberlénOK Skogshjortarna17:49+4:109:05
15Moa VemdalMullsjö SOK18:05+4:269:13
16Elsa GustafssonOK Tylöskog18:11+4:329:16
17Sara BengtssonOK Alehof18:20+4:419:21
18Lova JohanssonFK Friskus-Varberg18:25+4:469:23
19Maja NymanVänersborgs SK18:39+5:009:30
20Molly BergstrandBrattås CK18:49+5:109:36
21Ida AnderssonVänersborgs SK18:59+5:209:41
22Clara LövgärdOK Alehof19:31+5:529:57
23Emma LindénVäxjö OK20:39+7:0010:32
24Andrea EnbomVänersborgs SK20:53+7:1410:39
25Lovisa EliassonFK Friskus-Varberg21:08+7:2910:46
26Klara FribergHelsingborgs SOK21:38+7:5911:02
27Alice CarlqvistFK Friskus-Varberg24:10+10:3112:19
28Moa BengtssonOK Skogshjortarna28:04+14:2514:19
29Ebba RanbroHelsingborgs SOK30:01+16:2215:18
30Moa GlanshedHaninge SOK32:18+18:3916:28
31Saga PalmertzHelsingborgs SOK34:18+20:3917:30
32Sara CarlstedtHjärnarps OL34:28+20:4917:35
33Emy PetterssonIK Gandvik35:47+22:0818:15
Signe KullanderSävedalens AIKej godkänd
Maja FalkSundbybergs IKej godkänd
Alma BerzeliusOK Skogshjortarnaej start
Lova KronmarKarlskrona SOKej start

H10

1 940 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil LingIK Hakarpspojkarna11:576:09
2Hjalmar AxelssonFK Göingarna13:02+1:056:43
2Jens FochsenWaxholms OK13:02+1:056:43
4Carl ÖbergGamleby OK13:17+1:206:50
5Robin HelmerssonOK Tisaren13:51+1:547:08
6Wilhelm KarmetunOK Njudung14:01+2:047:13
7Arvid TrofastTjällmo-Godegårds OK14:09+2:127:17
8Oskar WesterbergTrollhättans SOK14:20+2:237:23
9Viggo AnderssonTrollhättans SOK14:23+2:267:24
10Liam HogedalVänersborgs SK14:47+2:507:37
11Emil ClashammarNyköpings OK14:52+2:557:39
12Viggo HolmbergOK Tylöskog14:56+2:597:41
13Rasmus ÖbergOK Hällen15:29+3:327:58
14Henning FalkenströmSkogsluffarnas OK15:30+3:337:59
15Petter FochsenWaxholms OK15:37+3:408:02
16Alfons WesterberghRasbo IK16:11+4:148:20
17Mats De SmulOMEGA16:18+4:218:24
18Filip HanssonOK Löftan16:33+4:368:31
19Isak DahlOK Alehof16:52+4:558:41
20Adam NeroNässjö OK16:59+5:028:45
21Felix JohanssonOK Alehof17:06+5:098:48
22Hugo TofténSOK Träff17:08+5:118:49
23Viggo WulffOK Gränsen17:33+5:369:02
24Tor NylundOK Linné17:45+5:489:08
25Axel NordqvistWaxholms OK17:48+5:519:10
26Axel SlättOK Alehof17:58+6:019:15
27Anton RaskKungälvs OK18:25+6:289:29
28Malte LjungkvistOK Alehof18:27+6:309:30
29Samuel RingströmOK Landehof19:30+7:3310:03
30Hannes HolmbergOK Gränsen19:39+7:4210:07
31Erik KindlundOK Tranan19:44+7:4710:10
32Albin EfraimssonUlricehamns OK20:01+8:0410:19
33Kurt SjöbergHelsingborgs SOK20:23+8:2610:30
34Elias LauriFK Herkules20:31+8:3410:34
35Hampus GlanshedHaninge SOK20:48+8:5110:43
36Joel HolmgårdKils OK20:52+8:5510:45
37Nils JohanssonVästvärmlands OK21:15+9:1810:57
38Rasmus GranängKungälvs OK21:36+9:3911:08
39Oskar KarlqvistTjällmo-Godegårds OK22:49+10:5211:45
40Albin IsakssonOK Tyr23:51+11:5412:17
41Kasper FagerKarlskrona SOK24:06+12:0912:25
42Viktor DanielssonVimmerby OK24:16+12:1912:30
43Gabriel HogedalVänersborgs SK25:20+13:2313:03
44Theo DoverforsTjällmo-Godegårds OK26:23+14:2613:35
Olle NordinUlricehamns OKej start
Viktor JonhedKFUM Örebro OKej start
Oliver HammarFalköpings AIK OKej start

D35

3 640 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nina De BoussardIFK Enskede36:4010:04
2Ida HördegårdIFK Göteborg37:52+1:1210:24
3Emelie SvalinVänersborgs SK39:25+2:4510:49
4Malin SörstrandIstrums SK39:56+3:1610:58
5Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstad41:43+5:0311:27
6Anna-Karin MattssonSkattkärrs SOK42:06+5:2611:33
7Therése IvarssonOK Skogshjortarna43:59+7:1912:05
8Jenny MartinssonOK Tranan44:01+7:2112:05
9Veronika PalmertzHelsingborgs SOK58:32+21:5216:04
10Sara ÖbergOK Hällen1:05:11+28:3117:54
Sofia HjortFalköpings AIK OKej start

H35

4 270 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Petter ValleriusGamleby OK43:2910:11
2Jonatan SöderbergGävle OK48:19+4:5011:18
3Robin KarlssonAlvesta SOK52:11+8:4212:13
4Michael ForslundKristinehamns OK1:02:10+18:4114:33

D40

3 490 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulrika KindlundOK Tranan30:438:48
2Hanna RangertKungälvs OK32:59+2:169:27
3Lena Karlsson HolmerIFK Mora OK33:16+2:339:31
4Nina AhlanderOK Denseln34:32+3:499:53
4Susanne AldénOK Roxen34:32+3:499:53
6Agnes PetterssonSävedalens AIK34:41+3:589:56
7Mia EronnLinköpings OK35:10+4:2710:04
8Karin JohnssonOK Kåre35:22+4:3910:08
9Therese DahlströmOK Alehof36:15+5:3210:23
10Annika WesthMullsjö SOK36:24+5:4110:25
11Jenny HåkanssonOK Orion36:29+5:4610:27
12Jeannette AumoKungälvs OK37:08+6:2510:38
13Frida WallströmSävedalens AIK38:06+7:2310:55
14Anna LövgärdOK Alehof38:50+8:0711:07
15Malin SvenssonOK Orion40:16+9:3311:32
16Martina StigssonTrollhättans SOK40:20+9:3711:33
17Katrin SkeppSävedalens AIK42:20+11:3712:07
18Katarina EnbomVänersborgs SK43:41+12:5812:31
19Anna OlinIK Hakarpspojkarna45:08+14:2512:55
20Jessica BjörckOK Älme48:17+17:3413:50
21Jessica HolstHjobygdens OK48:26+17:4313:52
22Anna JanssonOK Djerf48:48+18:0513:58
23Sofia ÖstenssonOK Tranan53:21+22:3815:17
24Ann HyvönenSkattkärrs SOK53:25+22:4215:18
25Sigrid VemdalMullsjö SOK54:13+23:3015:32
26Karolina AnderssonLänna IF55:18+24:3515:50
27Ellen De BieOMEGA56:51+26:0816:17
28Cecilia KarmetunOK Njudung58:15+27:3216:41
29Anneli GabrielssonKungälvs OK58:20+27:3716:42
30Lena AnderssonTrollhättans SOK1:01:13+30:3017:32
31Maria EdvardssonJärfälla OK1:02:40+31:5717:57
32Fredrika ErikssonRyda SK1:04:12+33:2918:23
33Catarina HardenFK Boken1:06:11+35:2818:57
34Stina BorängSnättringe SK1:08:35+37:5219:39
Anna FalkSundbybergs IKej godkänd
Annica BerglundUlricehamns OKej godkänd
Erika RaskKungälvs OKej godkänd
Matilda HolmbergOK Gränsenej start
Linda LarssonKarlskrona SOKej start
Cecilia EnbergLinköpings OKej start

H40

4 080 m, 50 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna29:377:15
2Tobias TrofastTjällmo-Godegårds OK29:41+0:047:16
3Richard HejdenbergGävle OK29:58+0:217:20
4Johan G HördegårdhIFK Göteborg30:43+1:067:31
5Bertil EronnLinköpings OK31:02+1:257:36
6Sören Nilsson PåledalOK Roxen31:14+1:377:39
7Martin PetterssonSävedalens AIK31:53+2:167:48
8Markus OlinIK Hakarpspojkarna32:07+2:307:52
9Daniel BrohedeOK Tyr32:20+2:437:55
10Martin LarboIFK Lidingö SOK32:23+2:467:56
11Martin IvarssonOK Skogshjortarna33:30+3:538:12
12Christian EnbergLinköpings OK33:51+4:148:17
13Jesper HåkanssonFK Göingarna34:46+5:098:31
14Mattias GunnarssonBredaryds SOK35:01+5:248:34
15Magnus ArvidssonBrattås CK35:50+6:138:46
16Erik BengtssonFK Åsen36:26+6:498:55
17Stefan DahlOK Alehof37:28+7:519:10
18Kristian NylanderMotala AIF OL37:34+7:579:12
19Johan ÅhlundVänersborgs SK37:46+8:099:15
20Magnus HanssonOK Löftan39:41+10:049:43
21Erik AderstedtKungälvs OK40:34+10:579:56
22Peter LekbergSävedalens AIK40:44+11:079:59
23Mathias PerssonHelsingborgs SOK41:44+12:0710:13
24Mathias LindgrenNyköpings OK43:29+13:5210:39
25Per-Fredrik AnderssonTrollhättans SOK43:38+14:0110:41
26Magnus LindblomGustavsbergs OK44:41+15:0410:57
27Andreas KarlqvistTjällmo-Godegårds OK44:49+15:1210:59
28Joakim KarmetunOK Njudung44:53+15:1611:00
29Magnus LennartssonJärfälla OK45:40+16:0311:11
30Odd WallanderBrattås CK45:44+16:0711:12
31Johan WesterberghRasbo IK46:04+16:2711:17
32Erik LauriFK Herkules47:17+17:4011:35
33Christer ÖbergGamleby OK49:07+19:3012:02
34Jonas LarssonKristinehamns OK49:21+19:4412:05
35Kalle LindqvistSkogsluffarnas OK49:56+20:1912:14
36Jon LindskogOK Älme50:15+20:3812:18
37Anders LarssonOK Skogshjortarna50:34+20:5712:23
38Jan HjortFalköpings AIK OK51:22+21:4512:35
39Fredrik EkenborgNyköpings OK52:39+23:0212:54
40Patrik SvalinVänersborgs SK54:21+24:4413:19
41Johan TirénSkogsluffarnas OK54:47+25:1013:25
42Magnus EliassonFK Friskus-Varberg54:55+25:1813:27
43Stefan AnderssonIstrums SK55:41+26:0413:38
44Michael NilssonAndrarums IF59:21+29:4414:32
45Fredrik AlzénGustavsbergs OK1:02:45+33:0815:22
46Patrick EricsonMullsjö SOK1:08:02+38:2516:40
47Lars-Magnus BjörckOK Älme1:16:40+47:0318:47
Magnus BertilssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Magnus DahlinIK Gandvikej godkänd
Johan SwartzOK Orionej godkänd
Mårten WaldenfjordJärfälla OKej start
Henrik AnängenNyköpings OKej start
Erik OlssonGöteborg-Majorna OKej start

D45

3 120 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia HolmgårdKils OK27:478:54
2Lina BerggrenTullinge SK27:57+0:108:57
3Annika IvarssonLinköpings OK28:10+0:239:01
4Charlotte FlansbjerOK Djerf28:30+0:439:08
5Pia JohanssonOK Landehof31:09+3:229:59
6Annika SundströmVästerås SOK32:26+4:3910:23
7Kristina NilssonOK Tranan33:45+5:5810:49
8Jenny NymanVänersborgs SK34:07+6:2010:56
9Åsa JosarpFK Friskus-Varberg34:43+6:5611:07
10Kristina PatrikssonOK Klyftamo36:04+8:1711:33
11Åse FuxborgSjövalla FK36:07+8:2011:34
12Anna MattssonOK Norrvirdarna36:36+8:4911:43
13Ylva OlmKils OK36:45+8:5811:46
14Anna ErikssonOK Landehof38:18+10:3112:16
15Ann RollerJärfälla OK38:20+10:3312:17
16Annika EricssonVäxjö OK38:22+10:3512:17
17Karin TorstenssonFalköpings AIK OK39:58+12:1112:48
18Karin TidevallSkogsluffarnas OK40:16+12:2912:54
19Ellinor JohanssonOK Alehof40:43+12:5613:03
20Annelie JohanssonOK Skärmen41:10+13:2313:11
21Maria HolmbergJönköpings OK41:32+13:4513:18
22Cecilia FochsenWaxholms OK42:19+14:3213:33
23Ann-Sophie OhlinOK Tranan42:21+14:3413:34
24Sofia KarlssonOK Landehof42:22+14:3513:34
25Malin JohanssonFK Friskus-Varberg46:15+18:2814:49
26Jeanette LarssonFK Friskus-Varberg46:56+19:0915:02
27Kristina LandforsLustens OK47:25+19:3815:11
28Johanna WallinderGöteborg-Majorna OK47:43+19:5615:17
29Kajsa NordinUlricehamns OK49:23+21:3615:49
30Anna-Lena JacobssonDegerfors OK50:55+23:0816:19 Ladda ner rutt i gpx-format
31Lotta BorgLinköpings OK51:33+23:4616:31
32Monika HjellströmGränna-Bygdens OK52:46+24:5916:54
33Malin KvarnefalkJärfälla OK58:10+30:2318:38
34Pia ÖstangårdGamleby OK1:12:03+44:1623:05
Louise AxelssonFK Göingarnaej godkänd
Anna-Karin RybergOK Klyftamoej start

H45

3 970 m, 66 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klas KarlssonIK Hakarpspojkarna28:397:12
2Per JanssonOK Djerf30:39+2:007:43
3Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarna30:46+2:077:44
4Jan LagerHalmstad OK31:02+2:237:49
5Niklas BrattOK Orion31:52+3:138:01
6Andreas RangertIK Hakarpspojkarna32:39+4:008:13
7Tommy JohanssonVästvärmlands OK32:52+4:138:16
8Magnus JohanssonOK Löftan33:53+5:148:32
9Erik ErssonIFK Mora OK34:56+6:178:47
10Kenneth JohanssonOK Tranan34:58+6:198:48
11Kristian PalmIK Hakarpspojkarna35:45+7:069:00
12Henrik LindbladOK Djerf36:50+8:119:16
13Jonas BergenfurSkattkärrs SOK36:51+8:129:16
14Anders LingIK Hakarpspojkarna37:22+8:439:24
15Mikael BergstedtMarkbygdens OK37:48+9:099:31
16Thomas KarlssonOK Landehof38:01+9:229:34
17Nichlas WallströmSävedalens AIK38:05+9:269:35
18Torgeir SnilsbergOK Moss38:48+10:099:46
19Jussi AumoKungälvs OK38:55+10:169:48
20Pelle LandforsLustens OK39:13+10:349:52
21Mats GranstedtIK Hakarpspojkarna39:35+10:569:58
22Anders HåkanssonOK Orion39:39+11:009:59
22Klas GrönkvistJönköpings OK39:39+11:009:59
24Stefan NordinUlricehamns OK39:54+11:1510:03
25Mats LundbäckJärfälla OK40:05+11:2610:05
26Sven-Johan PrytzTjalve IF Norrköping40:17+11:3810:08
27Nils EdvardssonJärfälla OK40:19+11:4010:09
28Jonas PetterssonOK Tisaren41:39+13:0010:29
29Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK42:03+13:2410:35
30Henrik PetterssonOK Roxen42:14+13:3510:38
31Tomas CechOrientacni Beh Opava42:18+13:3910:39
32Olivier De SmulOMEGA42:31+13:5210:42
33Thomas JosarpFK Friskus-Varberg42:53+14:1410:48
34Mats RanbroHelsingborgs SOK42:57+14:1810:49
35Ulf NyqvistOK Landehof43:36+14:5710:58
36Håkan BlomkvistSkattkärrs SOK43:48+15:0911:01
37Johan BökmanHelsingborgs SOK44:36+15:5711:14
38Thomas JohanssonGamleby OK44:38+15:5911:14
39Thomas KullanderSävedalens AIK45:00+16:2111:20
40Mats HolmbergOK Gränsen45:08+16:2911:22
41Joakim ÅkessonOK Landehof47:06+18:2711:51
42Jan GrahnIK Uven48:03+19:2412:06
43Anders JägrydSkåneslättens OL48:24+19:4512:11
44Anders DoverforsTjällmo-Godegårds OK49:21+20:4212:25
45Urban VahlbergOK Österåker49:37+20:5812:29
46Magnus EricssonVäxjö OK50:38+21:5912:45
47Ulf MellerdalKils OK51:31+22:5212:58
48Urban SörqvistMarkbygdens OK51:41+23:0213:01
49Stefan NormanSävedalens AIK51:51+23:1213:03
50Thomas BergstrandBrattås CK51:56+23:1713:04
51Anders GustafssonFK Friskus-Varberg54:21+25:4213:41
52Svante BerglundUlricehamns OK55:17+26:3813:55
53Tomas GlanshedHaninge SOK55:26+26:4713:57
54Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK56:42+28:0314:16
55Tobias Den BraverOK Gränsen57:07+28:2814:23
56Dan LundstedtMullsjö SOK57:47+29:0814:33
57Fredrik CarlqvistFK Friskus-Varberg59:11+30:3214:54
58Ulf RaskKungälvs OK1:02:06+33:2715:38
59Anders GustavssonOK Enen1:02:42+34:0315:47
60Sven ErikssonOK Landehof1:02:55+34:1615:50
61Robert WieslanderOK Skärmen1:05:03+36:2416:23
62Ulf ÄrligOK Gränsen1:09:27+40:4817:29
63Patrick HolmqvistNyköpings OK1:27:32+58:5322:02
Björn AnderssonBredaryds SOKej godkänd
Ola BovalliusJärfälla OKej godkänd
Håkan AxelssonFK Göingarnaej godkänd
Magnus LarssonKarlskrona SOKej start
Martin BellanderGustavsbergs OKej start
Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarnaej start
Anders SundelinOK Orionej start
Lars-Ola LarssonOK Orionej start
Johan OckbornTrollhättans SOKej start

D50

3 050 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria SkogsbergMariestads FK31:4710:25
2Inger BergLinköpings OK33:14+1:2710:53
3Annika JosefssonKarlskrona SOK33:34+1:4711:00
4Lena SwartzOK Orion33:44+1:5711:03
5Carina AnderssonFK Friskus-Varberg34:10+2:2311:12
6Anna-Birgitta GustafssonOK Tylöskog34:44+2:5711:23
7Christina HalvarssonOK Kroppefjäll35:23+3:3611:36
8Lotta JungåkerKorsnäs IF OK35:28+3:4111:37
9Ingrid JohanssonLaholms IF OK35:29+3:4211:38
10Lena CarlssonSävedalens AIK35:49+4:0211:44
11Karin ÖhlinSOK Aneby37:09+5:2212:10
12Sari HåkanssonOK Gränsen37:13+5:2612:12
13Ingela AnderssonLunds OK41:52+10:0513:43
14Linda VerbrakenD-Team Belgium42:46+10:5914:01
15Anette ArksandVallentuna-Össeby OL47:22+15:3515:31
16Marita FilipssonMarkaryds FK47:41+15:5415:38
17Agneta Hallberg HanssonJönköpings OK48:36+16:4915:56
18Annika PeterssonBurseryds IF49:04+17:1716:05
19Annika HogedalGöteborg-Majorna OK49:36+17:4916:15
20Anna KullbergLinköpings OK49:51+18:0416:20
21Gunilla GustafssonOK Orion50:16+18:2916:28
22Karin JägrydSkåneslättens OL51:26+19:3916:51
23Kristina LindOK Skärmen55:46+23:5918:17
24Anne TuressonBredaryds SOK58:30+26:4319:10
25Margareta MandingerTrollhättans SOK1:12:06+40:1923:38

H50

3 760 m, 54 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas AspIFK Göteborg29:307:50
2Sven LundgrenVäxjö OK30:27+0:578:05
3Hans MelinGöteborg-Majorna OK32:01+2:318:30
4Mats LjungqvistKexholms SK32:31+3:018:38
5Mikael KindbornOK Hällen32:50+3:208:43
6Mats KristianssonTrollhättans SOK33:41+4:118:57
7Ulrik OlssonBrattås CK34:08+4:389:04
8Lars HolmgårdKils OK34:50+5:209:15
9Magnus ForsbergOK Norrvirdarna35:30+6:009:26
10Anders BergLinköpings OK36:43+7:139:45
11Johan HanssonJönköpings OK37:33+8:039:59
12Jan-Olof BogrenSundbybergs IK38:03+8:3310:07
13Lars G JohanssonIFK Göteborg38:22+8:5210:12
14Joachim FribergFalköpings AIK OK38:38+9:0810:16
15Dirk GoossensD-Team Belgium39:10+9:4010:25
16Stefan KarlssonOK Ravinen39:20+9:5010:27
17Miroslav HadacOrientacni Beh Opava39:32+10:0210:30
18Magnus PorleVäxjö OK39:46+10:1610:34
19Stefan SvenssonBredaryds SOK39:53+10:2310:36
20Mats SvenssonHjärnarps OL40:00+10:3010:38
21Rikard BorgLinköpings OK40:03+10:3310:39
22Per SundströmVästerås SOK40:23+10:5310:44
23Ola AllvinIK Hakarpspojkarna41:07+11:3710:56
24Bo HallbergFalköpings AIK OK42:22+12:5211:16
25Torbjörn OhlssonHaninge SOK43:15+13:4511:30
26Peter Lillen NilssonOK Tranan43:16+13:4611:30
27Thord SalenbäckKristinehamns OK43:43+14:1311:37
28Kjell NordqvistWaxholms OK43:52+14:2211:40
29Conny StrandbergGustavsbergs OK44:20+14:5011:47
30Martin MandingerTrollhättans SOK44:23+14:5311:48
31Dennis ØbroTisvilde Hegn OK44:31+15:0111:50
32Bengt AnderssonIFK Mora OK44:33+15:0311:50
33Kent BerggrenTullinge SK44:50+15:2011:55
34Per WintherVästerbergslagens OL45:02+15:3211:58
35Phil ConwayGuildford Orienteers45:21+15:5112:03
36Magnus OlssonHjärnarps OL45:48+16:1812:10
37Mats GunnemyrSöders-Tyresö46:56+17:2612:28
38Jonas BornetunSkillingaryds FK48:14+18:4412:49
39Klas LindgrenVästerås SOK49:16+19:4613:06
40Anders LammFrölunda OL50:24+20:5413:24
41Mikael JohanssonOK Skärmen51:35+22:0513:43
42Ulf LinderfalkSkåneslättens OL51:51+22:2113:47
43Philip HjellströmGränna-Bygdens OK53:43+24:1314:17
44Jan KarlssonKristinehamns OK54:26+24:5614:28
45Mikael DavidssonVästerås SOK55:40+26:1014:48
46Jan LindströmIK Wilske56:57+27:2715:08
47Leif MörkforsJärfälla OK1:03:57+34:2717:00
48Gunnar SkärlénHaninge SOK1:07:33+38:0317:57
49Bo WesterbergTrollhättans SOK1:11:32+42:0219:01
Björn CarlstedtHjärnarps OLej godkänd
Kent KlassonHestra IFej godkänd
Johan LiderudLidköpings VSKej godkänd
Klaes AxelssonMullsjö SOKej godkänd
Lars JacobssonDegerfors OKej godkänd
Jan SvenssonOK Orionej start
Fredrik BarrulfOK Tyrej start
Jonas MånssonK 3 IFej start
Per KällvikÅmåls OKej start
Stefan OlofssonOK Gisleej start
Michael WehlinSkogspojkarnas OKej start

D55

3 030 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lotta Lidman AlmqvistVästerviks OK37:3312:23
2Nina BejbomUddevalla OK38:29+0:5612:42
3Annette Falck LarssonVänersborgs SK39:51+2:1813:09
4Ann-Marie AnderssonTenhults SOK40:12+2:3913:16
5Britta SahlinVänersborgs SK41:45+4:1213:46
6Ingrid SchmiterlöwHjobygdens OK41:54+4:2113:49
7Ann-Sofie HultsvedOK Tyr43:43+6:1014:25
8Gunilla GedinGöteborg-Majorna OK44:11+6:3814:34
9Annika DavidssonVästerås SOK45:40+8:0715:04
10Anita BodinGällstadbygdens SOK46:08+8:3515:13
11Christina OlssonSkåneslättens OL46:23+8:5015:18
12Katarina SjöholmMullsjö SOK46:49+9:1615:27
13Gun LundbergIstrums SK47:06+9:3315:32
14Kerstin OhlssonHaninge SOK47:25+9:5215:38
15Eva CarlssonJönköpings OK47:47+10:1415:46
16Mona OlssonBrattås CK48:09+10:3615:53
17Ewa-Liz SällOK Alferna48:37+11:0416:02
18Monika NilssonOK Alehof51:31+13:5817:00
19Monika LarssonSkarpnäcks OL54:58+17:2518:08
20Marianne ThorssonIK Trenne Ullared55:38+18:0518:21
21Agneta JonzonSöderhamns OK56:44+19:1118:43
22Monica KnutssonSävedalens AIK59:50+22:1719:44
23Britt-Marie ForsgrenOK Tisaren1:17:59+40:2625:44

H55

3 690 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ole Kjell LangmyrenLillomarka OL29:277:58
2Sören JonssonNydalens SK30:25+0:588:14
3Jan-Olof SvenssonHalmstad OK34:02+4:359:13
4Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna34:15+4:489:16
5Reinert HallorOK Tisaren34:23+4:569:19
6Rolf EckermarkGöteborg-Majorna OK35:16+5:499:33
7Per BjurströmOK Tisaren35:49+6:229:42
8Anders LundJärfälla OK36:42+7:159:56
9Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb38:22+8:5510:23
10Peter LundbergJärfälla OK39:29+10:0210:42
11Björn JakobssonTäby OK40:27+11:0010:57
12Bengt SvenssonSundbybergs IK41:17+11:5011:11
13Bo GustafssonOK Tylöskog41:31+12:0411:15
14Tapani MattusIFK Lidingö SOK41:40+12:1311:17
15Jan KihlSundbybergs IK42:42+13:1511:34
16Göran OlesundOK Landehof43:53+14:2611:53
17Stefan GustafssonOK Hällen45:15+15:4812:15
18Bengt LundbergIstrums SK45:26+15:5912:18
19Magnus JosefssonSävedalens AIK45:38+16:1112:22
20Torbjörn AronssonGöteborg-Majorna OK46:04+16:3712:29
21Lars GerhardssonAttunda OK46:56+17:2912:43
22Mats JönssonKorsnäs IF OK47:23+17:5612:50
23Håkan LarssonLjungskile FK49:00+19:3313:16
24Jörgen BatzSkarpnäcks OL49:39+20:1213:27
25Lars AnderssonOK Tyr51:10+21:4313:51
26Thomas HelblingKlubblös51:13+21:4613:52
27Thomas AlmqvistVästerviks OK51:34+22:0713:58
28Tomas AnderssonTrollhättans SOK51:35+22:0813:58
29Claes-Göran PeterssonBurseryds IF52:14+22:4714:09
30Leif SandahlOK Tyr52:51+23:2414:19
31Nils-Olof LarssonVänersborgs SK52:56+23:2914:20
31Rune LundgrenOK Trian52:56+23:2914:20
33Jens DanielssonIstrums SK53:32+24:0514:30
34Ulf WallinGöteborg-Majorna OK53:42+24:1514:33
35Göran LarsendahlVästerås SOK54:07+24:4014:39
36Håkan HåkanssonOK Gränsen57:27+28:0015:34
37Jerry SällHagaby GoIF Örebro1:00:04+30:3716:16
38Ulf SundinGöteborg-Majorna OK1:05:21+35:5417:42
39Göran SvenssonFalkenbergs OK1:05:37+36:1017:46
40Michael AnderssonGöteborg-Majorna OK1:13:09+43:4219:49
Jan-Olof BäckOK Djerfej godkänd

D60

2 530 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabeth ÖströmOK Tyr30:5712:13
2Erén Lång AlbinssonBredaryds SOK34:43+3:4613:43
3Pia SvenssonFalköpings AIK OK35:40+4:4314:05
4Kerstin BurmanKvillebyns SK35:44+4:4714:07
5Monica LööfMariestads FK36:21+5:2414:22
6Ing-Marie HjertFalköpings AIK OK36:57+6:0014:36
7Monica MartinssonOK Tranan38:57+8:0015:23
8Kristina Roos LarssonBredareds IF39:03+8:0615:26
9Inger SvenssonLidköpings VSK40:12+9:1515:53
10Gunilla HogedalVänersborgs SK40:19+9:2215:56
11Maria KärrströmTullinge SK41:38+10:4116:27
12Britt GunnarssonKristinehamns OK41:58+11:0116:35
13Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb42:41+11:4416:52
14Marita LarssonMarkbygdens OK46:26+15:2918:21
15Marite ÅkerströmSOK Träff47:43+16:4618:51
16Catherine DawsonGafanhori50:37+19:4020:00
17Anna-Carin MolinFalköpings AIK OK51:54+20:5720:30
18Inger JohanssonOK Klyftamo53:56+22:5921:19
19Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullared1:00:02+29:0523:43
20Gun-Britt MolinMarkbygdens OK1:00:47+29:5024:01

H60

3 310 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olov ÖströmOK Tyr29:338:55
2Thomas SjöholmMullsjö SOK31:49+2:169:36
3Thomas HjertFalköpings AIK OK32:31+2:589:49
4Thomas AlbinssonBredaryds SOK33:24+3:5110:05
5Kjell NeroNässjö OK34:03+4:3010:17
6Jan-Ola KarlssonOK Njudung34:37+5:0410:27
7Pierre KarlssonOK Alehof35:14+5:4110:38
8Roland SvenssonOK Skogsstjärnan35:15+5:4210:38
9Stefan GunnarssonKristinehamns OK36:13+6:4010:56
10Lennart GustafssonJönköpings OK37:11+7:3811:14
11Bo-Gunnar JosefssonNässjö OK37:13+7:4011:14
12Ulf RadlerJärfälla OK37:44+8:1111:23
13Bengt KärrströmTullinge SK37:53+8:2011:26
14Kenneth WalterssonBredaryds SOK38:01+8:2811:29
15Kjell BomanSöderhamns OK38:52+9:1911:44
16Mikael BodénMarkbygdens OK40:37+11:0412:16
17Per LindgrenIK Hakarpspojkarna41:08+11:3512:25
18Lars GrehnMullsjö SOK41:24+11:5112:30
19Conny SahlinVänersborgs SK42:07+12:3412:43
20Björn PetterssonUlricehamns OK42:44+13:1112:54
21Owe TörnrothHjobygdens OK44:31+14:5813:26
22Ralf LindgrenNAIS Orienteringsklubb45:35+16:0213:46
23Bo EngborgHällefors OK48:50+19:1714:45
24Sven GranathTjällmo-Godegårds OK51:05+21:3215:25
25Anders AlamaaIK Vikings OK51:15+21:4215:29
26Arne AlfredssonUddevalla OK54:15+24:4216:23
27Bernhard GrenaboHjobygdens OK56:20+26:4717:01
28Ingemar CarlssonSävedalens AIK56:53+27:2017:11
29Christer ForsgrenOK Tisaren59:33+30:0017:59
30Bo AnderssonSträngnäs-Malmby OL1:00:43+31:1018:20
31Torbjörn OlssonGöteborg-Majorna OK1:03:03+33:3019:02
Mats SunessonOK Skogsstjärnanej godkänd
Gunnar BejbomUddevalla OKej godkänd

D65

2 480 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa TofténHjobygdens OK45:4718:27
2Lisbeth DamsgaardHjärnarps OL46:10+0:2318:36
3Ulla LindellOK Hällen48:12+2:2519:26
4Gullan AnderssonSträngnäs-Malmby OL52:39+6:5221:13
5Marianne RosénIK Ymer55:59+10:1222:34
6Marianne SjöbergOK Gränsen1:00:59+15:1224:35
7Ingrid TengelandIK Gandvik1:10:12+24:2528:18

H65

2 970 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto28:509:42
2Per-Arne KällénUddevalla OK30:02+1:1210:06
3Lars HogedalVänersborgs SK31:46+2:5610:41
4Håkan WinnbergIK Trenne Ullared32:06+3:1610:48
5Hans-Gösta BernhardMariestads FK33:32+4:4211:17
6Per FredrikssonOK Skogshjortarna33:35+4:4511:18
7Håkan OlssonHjobygdens OK33:58+5:0811:26
8Ronald Mc GrailHjärnarps OL34:21+5:3111:33
9Roy DawsonGafanhori34:29+5:3911:36
10Ove ThorssonIK Trenne Ullared34:34+5:4411:38
11Torbjörn WikströmOK Orinto34:49+5:5911:43
12Kjell MartinssonOK Tranan35:40+6:5012:00
13Roalh KlevelandKvillebyns SK35:56+7:0612:05
14Anders KäckMariestads FK36:45+7:5512:22
15Roger BergvikVäxjö OK37:16+8:2612:32
16Lennart AnderssonGöteborgs SK37:56+9:0612:46
17Stefan MillegårdSävedalens AIK39:12+10:2213:11
18Christer JohanssonOK Motala39:27+10:3713:16
19Christer NordströmOK Älvsjö-Örby40:20+11:3013:34
20Clas-Göran HerrgårdTäby OK43:40+14:5014:42
21Karl-Gustav LarssonOK P446:12+17:2215:33
22Gert OlssonSkåneslättens OL46:44+17:5415:44
23Bengt SörensenJönköpings OK49:42+20:5216:44
24Åke SjöbergOK Gränsen1:00:37+31:4720:24
25Hans LindqvistTrollhättans SOK1:01:34+32:4420:43
Sven-Erik JohanssonOK Skogsstjärnanej godkänd
Anders WidénOLG Säuliamtej godkänd

D70

2 450 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inga JohanssonNyköpings OK34:2814:04
2Ingrid HermanssonIK Ymer38:37+4:0915:45
3Eva HöijeOK Ravinen41:59+7:3117:08
4Christina SchedwinIK Stern43:01+8:3317:33
5Britt RangertIK Ymer45:40+11:1218:38
6Ingrid Rex WallströmOK Landehof50:13+15:4520:29
7Ulla LingJönköpings OK50:17+15:4920:31
8Lena WaernTrollhättans SOK1:03:04+28:3625:44
9Gunilla Hvatz-LarssonHagaby GoIF Örebro1:07:48+33:2027:40
Vega SlottnerJönköpings OKej godkänd
Kerstin ErnvidUlricehamns OKej start
Monica LarssonOK Trananej start

H70

3 040 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roger DanielssonLinköpings OK29:479:47
2Lennart HöijeOK Ravinen30:50+1:0310:08
3Morgan LjungVaggeryds SOK31:09+1:2210:14
4Ronny AnderssonOK Skogshjortarna31:31+1:4410:22
5Roland BomanUlricehamns OK32:24+2:3710:39
5Christer OttossonOK P432:24+2:3710:39
7Lars-Göran MolinMarkbygdens OK35:19+5:3211:37
8Göran BengtssonTockarps IK36:28+6:4111:59
9Lars FinbomOK Landehof36:29+6:4212:00
10Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo36:56+7:0912:08
11Hans SjögrenAlvesta SOK37:13+7:2612:14
11Kent OlaussonOK Orinto37:13+7:2612:14
13Sven Erik SjöholmMullsjö SOK42:20+12:3313:55
14Bjørn W. LudvigsenIF Sturla42:31+12:4413:59
15Kurt FredrixonOK Skogshjortarna42:45+12:5814:03
16Mårten SvenssonOK Gipen44:29+14:4214:37
17Ulf SkogtjärnOK Linné44:55+15:0814:46
17Bengt-Rune WallströmIK Uven44:55+15:0814:46
19Karl-Gustav KlemetsKöping-Kolsva OK45:23+15:3614:55
20Jan BojlingSolna OK45:38+15:5115:00
21Ingemar LindblomOK Orinto45:40+15:5315:01
22Roland NilssonFalköpings AIK OK46:24+16:3715:15
23Per-Olof JohanssonOK Klyftamo49:07+19:2016:09
24Gunnar HejdenbergMotala AIF OL50:02+20:1516:27
25Bengt ÅkerströmSOK Träff50:12+20:2516:30
26Nils SjödinTjalve IF Norrköping50:28+20:4116:36
27Leif BergSigtuna OK50:32+20:4516:37
28Bengtåke AnderssonOK Amne50:33+20:4616:37
29Stig LarssonHagaby GoIF Örebro53:13+23:2617:30
30Bo BengtssonOK Alehof55:43+25:5618:19
31Olle HermanssonIK Ymer56:47+27:0018:40
32Jan-Olof AnderssonMariestads FK57:03+27:1618:45
33Arne AnderssonOK Motala1:01:07+31:2020:06
Alf LindbergKöping-Kolsva OKej godkänd
Ulf WaldenfjordLinköpings OKej godkänd
Åke EckerbomIFK Sävsjöej start
Rolf GabrielssonFalköpings AIK OKej start

D75

2 050 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna41:0720:03
2Kerstin HagströmIstrums SK43:40+2:3321:18
3Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OK55:46+14:3927:12
4Monica LindgrenLinköpings OK1:10:10+29:0334:13

H75

2 790 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars JohanssonOK Skogshjortarna33:3612:02
2Erland LingJönköpings OK34:45+1:0912:27
3Sune LindellOK Hällen41:39+8:0314:55
4Lars-Erik LarssonOK Amne42:15+8:3915:08
5Ingemar SvenssonLunds OK46:31+12:5516:40
6Per LarssonJönköpings OK46:57+13:2116:49
7Rune AhlanderJönköpings OK47:07+13:3116:53
7Rolf LarssonDegerfors OK47:07+13:3116:53
9Lars-Åke LarssonOK Tranan47:12+13:3616:55
10Ivan ErnvidUlricehamns OK53:31+19:5519:10
11Kjell AnderssonSkattkärrs SOK1:00:05+26:2921:32
12Anders JohanssonNyköpings OK1:01:59+28:2322:12
13Sune HagströmIstrums SK1:02:32+28:5622:24
14Gunnar BrystHjobygdens OK1:13:12+39:3626:14
15Gunnar WaernTrollhättans SOK1:24:43+51:0730:21
Folke DahlénLidköpings VSKej start

H80

2 490 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils JanssonSkattkärrs SOK42:1016:56
2Arvo HyvönenSkattkärrs SOK1:07:01+24:5126:54
3Valter AlamaaIK Vikings OK1:19:51+37:4132:04
Atte HeikkiläOK Gipenej godkänd

Inskolning

1 490 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Leo BertsOK Alehoffullföljt
Harald CarlssonKFUM Örebro OKfullföljt
Liam De BoussardIFK Enskedefullföljt
Ebba EberlénOK Skogshjortarnafullföljt
Herman EngIFK Göteborgfullföljt
Iris FranssonKlubblösafullföljt
Olle FranssonKlubblösfullföljt
Elias GranängKungälvs OKfullföljt
Felix HerbstVästerås SOKfullföljt
William JantzénKFUM Örebro OKfullföljt
Lovisa KristianssonTrollhättans SOKfullföljt
Theodor LauriJärla Orienteringfullföljt
Emilia LennellSträngnäs-Malmby OLfullföljt
Alfred MartinssonOK Trananfullföljt
Benias PerssonMarkbygdens OKfullföljt
Linnéa PåledalOK Roxenfullföljt
Ebbe SjöbergTibro OKfullföljt
Assar SjölundGöteborg-Majorna OKfullföljt
Ture SjölundGöteborg-Majorna OKfullföljt
Signe SvebergTibro OKfullföljt
Axel ValdinIFK Göteborgfullföljt
Vera WesthMullsjö SOKfullföljt
Lukas ÖbergOK Hällenfullföljt

U1

1 760 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsie HördegårdhIFK Göteborg17:319:57
2Herman PetterssonSävedalens AIK18:34+1:0310:32
3Emma WulffOK Gränsen19:15+1:4410:56
4Linus HolmbergOK Gränsen19:24+1:5311:01
5Axel GustafssonOK Tylöskog20:03+2:3211:23
6Emil ÖbergOK Hällen20:59+3:2811:55
7Melker CarlssonKFUM Örebro OK21:03+3:3211:57
8Ella AnderssonOK Löftan21:05+3:3411:58
8Alma KjellénHelsingborgs SOK21:05+3:3411:58
10Axel LindbladOK Djerf21:28+3:5712:11
11Robin HildingHestra IF22:01+4:3012:30
12Tindra BlomkvistSkattkärrs SOK22:14+4:4312:37
12Siri HejdenbergGävle OK22:14+4:4312:37
14Sebastian NylanderKlubblös22:49+5:1812:57
15Frida HerbstVästerås SOK23:51+6:2013:33
16Lilly BergenfurSkattkärrs SOK24:06+6:3513:41
17Edith BergenfurSkattkärrs SOK24:30+6:5913:55
18Love KarlssonAlvesta SOK24:31+7:0013:55
19JOlin LundbergKlubblös24:50+7:1914:06
20Ida TofténSOK Träff25:58+8:2714:45
21Moa DahlOK Alehof26:14+8:4314:54
22Gustav DanielssonVimmerby OK27:09+9:3815:25
23Moa WallströmSävedalens AIK27:30+9:5915:37
24Elin JanekeIK Hakarpspojkarna28:56+11:2516:26
25Hjalmar JohanssonOK Alehof29:33+12:0216:47
26Eliva PerssonMarkbygdens OK31:01+13:3017:37
27William BjörnbeckerSjövalla FK31:08+13:3717:41
28Lova JonssonSkarpnäcks OL32:26+14:5518:25
29Elvira ÅhlundVänersborgs SK32:57+15:2618:43
30Siri SvalinVänersborgs SK34:01+16:3019:19
31Saga SehlerOK Kolmården50:03+32:3228:26
Simon JonhedKFUM Örebro OKej start

U2

2 340 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alvin LundgrenVäxjö OK22:479:44
2Gustav AspIFK Göteborg22:48+0:019:44
3Einar SörqvistMarkbygdens OK23:41+0:5410:07
4Teodor JonssonSkarpnäcks OL24:34+1:4710:29
5Malva LarssonOK Orion24:57+2:1010:39
6Lucas De BoussardIFK Enskede25:08+2:2110:44
7Vilgot ÅhlundVänersborgs SK26:27+3:4011:18
8Emil SkeppSävedalens AIK28:39+5:5212:14
9Vilhelm OlssonStigsökarna29:03+6:1612:24
10Johannes IsakssonOK Tyr29:04+6:1712:25
11Elias LindströmRonneby OK29:09+6:2212:27
12Oskar AnderssonFalköpings AIK OK30:43+7:5613:07
13Ebba LövgärdOK Alehof31:39+8:5213:31
14Axel LinderKlubblös32:10+9:2313:44
15Joel GabrielssonKungälvs OK32:18+9:3113:48
16Noah OlssonStigsökarna32:35+9:4813:55
17Assar SundbladKlubblös34:28+11:4114:43
18Elin KarlssonOK Landehof34:44+11:5714:50
19Elin BlomqvistMarkbygdens OK35:41+12:5415:14
20Ida IvarssonOK Skogshjortarna36:07+13:2015:26
21Tage SundbladKlubblös36:47+14:0015:43
22Agnes PaulssonOK Löftan37:11+14:2415:53
23Lova TidquistFalköpings AIK OK38:40+15:5316:31
24Jakob RingströmOK Landehof39:21+16:3416:48
25Arvid HägerstrandKungälvs OK39:27+16:4016:51
26Johannes AnderssonVänersborgs SK41:02+18:1517:32
27Hampus SahlénIF Hagen41:59+19:1217:56
28Frida SkoglundUlricehamns OK45:01+22:1419:14
29Emil AnderssonFalköpings AIK OK46:11+23:2419:44
30Oskar ZitkaUlricehamns OK52:14+29:2722:19
31Sonja BertsOK Alehof1:03:55+41:0827:18

Öppen motion 1

2 210 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa HolmvikTidaholm SOK Sisu24:4711:12
2Veronica OckbornTrollhättans SOK27:48+3:0112:34
3Hedvig SundstedtRasbo IK29:32+4:4513:21
4Karl-Inge KarlssonIstrums SK30:49+6:0213:56
5Bengt österblomK3 IF32:37+7:5014:45
6Emma SvenssonOK Gränsen38:39+13:5217:29
7Marina ProninaFK Åsen48:15+23:2821:49
8Pirjo OkkoskinenTäby OK53:58+29:1124:25

Öppen motion 3

2 770 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida BengtsdotterFalköpings AIK OK31:0511:13
2Tilde SvenssonOK Gränsen32:18+1:1311:39
3Sara WulffOK Gränsen32:27+1:2211:42
4David WesthMullsjö SOK34:18+3:1312:22
5Anna BertsOK Alehof35:10+4:0512:41
6Cecilia ElofssonOK Njudung35:23+4:1812:46
7Maria PetterssonOK Njudung37:05+6:0013:23
8Karin EjeKlubblös37:08+6:0313:24
9Karin StattinSOK Träff37:30+6:2513:32
10Ulrika LjungqvistKexholms SK37:33+6:2813:33
11Eva FredrikssonKorsnäs IF OK38:47+7:4214:00
12Johanna RagnarssonHjärnarps OL38:59+7:5414:04
13Maja InghammarHestra IF39:24+8:1914:13
14Karin InghammarKlubblös39:35+8:3014:17
15Pia NilssonHalmstad OK41:54+10:4915:07
16Göran SvanBorås GIF41:57+10:5215:08
17Sara AnderssonVänersborgs SK42:03+10:5815:10
18Klas KarlssonOK Gränsen44:04+12:5915:54
19Camilla TinglöfOK Gränsen44:11+13:0615:57
20Jenny MeijerIFK Mora OK45:16+14:1116:20
21Maria EfraimssonUlricehamns OK48:08+17:0317:22
22Birgit LjungOK Gipen48:16+17:1117:25
23Johanna TöppnerOK Landehof48:48+17:4317:37
24Linnéa TöppnerOK Landehof48:49+17:4417:37
25Ayan LingIK Hakarpspojkarna49:07+18:0217:43
26Oscar LennellSträngnäs-Malmby OL50:27+19:2218:12
27Eva HagrotTäby OK51:07+20:0218:27
28Malin SehlerOK Kolmården51:35+20:3018:37
29Ida KarlssonOK Gränsen51:44+20:3918:40
30Elisabeth SamefjordKlubblös55:18+24:1319:57
31Kjell JohanssonMarkbygdens OK56:10+25:0520:16
32Matilda RännareHjobygdens OK57:09+26:0420:37
33Samuel ErikssonOK Letstigen57:54+26:4920:54
34Ulrika FranssonOK Njudung1:00:21+29:1621:47
35Liv LindOK Skärmen1:00:31+29:2621:50
36Hilda AhlgrenIK Gandvik1:02:15+31:1022:28
37Ann Charlotte JohanssonIK Gandvik1:02:17+31:1222:29
38Björn Olof PetrenIstrums SK1:02:35+31:3022:35
39Ulrika EliassonIK Hakarpspojkarna1:05:21+34:1623:35
40Irene GodoyOK Tiveden1:08:43+37:3824:48
41Alvin DalinGandvik OK1:13:36+42:3126:34
42Anna SalenbäckKristinehamns OK1:14:23+43:1826:51
43Irene Klas-GundelSpiridon-Hochwald1:21:47+50:4229:31
44Victoria KolehmainenOK Klemmingen1:29:32+58:2732:19
45Eva VigrenSävedalens AIK1:43:44+1:12:3937:26
John-Erik ErikssonJönköpings OKej godkänd
Karin ÅkessonOK Landehofej godkänd
Signe EskilssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Lil AlfredssonUddevalla OKej start

Öppen motion 5

2 970 m, 62 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas HerneOK Ravinen30:4710:21
2Niklas WiklundOK Enen34:42+3:5511:41
3Marie StrandbySOK Träff38:08+7:2112:50
4Joel HagrotTäby OK40:23+9:3613:35
5Marie AlbinssonHjärnarps OL40:56+10:0913:46
6Andreas DanielssonVimmerby OK40:58+10:1113:47
7Karin NalbinMullsjö SOK41:15+10:2813:53
8Karin ReimertzMarkbygdens OK42:39+11:5214:21
9Alf AnderssonOK P442:55+12:0814:27
10Kristina ÅhlundVänersborgs SK44:04+13:1714:50
11Ann PogemaaOK Skogsstjärnan44:23+13:3614:56
12Patrik AnderssonHjobygdens OK44:53+14:0615:06
13Tord StrandbySOK Träff45:31+14:4415:19
14Erica StrandbergGustavsbergs OK46:04+15:1715:30
15Andreas NäsmanLerums SOK46:19+15:3215:35
16Martin TöppnerOK Landehof47:27+16:4015:58 Ladda ner rutt i gpx-format
17Sofia JanssonHjobygdens OK50:08+19:2116:52
18Jonas NorénHelsingborgs SOK50:53+20:0617:07
18Lena TornéusSävedalens AIK50:53+20:0617:07
20Lotta MorénHjärnarps OL51:59+21:1217:30
21Peter AnderssonOK Klyftamo52:31+21:4417:40
22Christina StrandbergGustavsbergs OK52:50+22:0317:47
23Ante GustavssonSOK Träff53:16+22:2917:56
24Mattias TörnblomOK Alehof54:08+23:2118:13
25Bodil LjungkvistOK Alehof54:11+23:2418:14
26Åsa LarssonOK Hällen55:43+24:5618:45
27Tindra JonssonSkarpnäcks OL56:42+25:5519:05
28Lottis BrohedeOK Tyr57:21+26:3419:18
29Keiko ConwayGuildford Orienteers57:56+27:0919:30
30Emma CarlstedtHjärnarps OL57:58+27:1119:31
31Lars KarlssonOK Tisaren58:29+27:4219:41
32Karin HelmiusOK Reftele58:59+28:1219:51
33Catarina KarlssonSOK Träff1:00:08+29:2120:14
34Anna-Carin ErikssonSOK Aneby1:00:37+29:5020:24
35Ida SundstedtRasbo IK1:01:12+30:2520:36
36Emma OlofssonVästerås SOK1:03:58+33:1121:32
37Madelene HanssonOK Löftan1:05:14+34:2721:57
38Sebastian ÅkärbjärIFK Mora OK1:06:20+35:3322:20
39Elisabeth ÅkärbjärIFK Mora OK1:06:21+35:3422:20
40Oscar RagnarssonHjärnarps OL1:07:04+36:1722:34
41Camilla LiderudLidköpings VSK1:09:13+38:2623:18
42Anna BergOK Grip1:09:17+38:3023:19
43Annika BjörklundIFK Mora OK1:09:29+38:4223:23
44Fredrik ZitkaUlricehamns OK1:09:38+38:5123:26
45Malin AnderIstrums SK1:10:42+39:5523:48
46Patrik PogemaaOK Skogsstjärnan1:11:09+40:2223:57
47Pernilla LundbergIK Gandvik1:15:20+44:3325:21
48Sidonie WintherVästerbergslagens OL1:16:03+45:1625:36
49Pär InghammarKlubblös1:16:33+45:4625:46
50Monica BrönnestamOK Gipen1:16:48+46:0125:51
51Björn KullbergLinköpings OK1:19:10+48:2326:39
52Staffan WelanderOK P41:19:51+49:0426:53
53Åsa GrenaboHjobygdens OK1:27:08+56:2129:20
54Marie-Louise StridhHestra IF1:42:13+1:11:2634:24
55Jesper PatrikssonOK Klyftamo1:42:26+1:11:3934:29
56Annika AnderssonOK Skogsstjärnan1:48:04+1:17:1736:23
57Ayham  MuhammadVänersborgs SK1:58:25+1:27:3839:52
58Ali  El AhmadVänersborgs SK1:58:27+1:27:4039:52
59Ali WaisVänersborgs SK1:58:35+1:27:4839:55
60Birgitta SunessonOK Skogsstjärnan1:59:12+1:28:2540:08
Moa RännareHjobygdens OKej godkänd
Rickard NilssonHalmstad OKej godkänd

Öppen motion 7

2 980 m, 87 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olof IngemarssonKarlskrona SOK27:319:14
2Klara AxelssonMarkbygdens OK28:10+0:399:27
3Helena GunnarssonIK Hakarpspojkarna29:30+1:599:53
4Stefan SehlerOK Kolmården29:48+2:1710:00
5Bo HultgrenOK Njudung30:35+3:0410:15
6Ulf PerssonBottnaryds IF31:29+3:5810:33
7Maria SibilevaKarlskrona SOK31:35+4:0410:35
8Johan HerbstVästerås SOK32:03+4:3210:45
9Per EmionKFUM Örebro OK32:18+4:4710:50
10Annika BengtssonOK Alehof32:50+5:1911:01
11David GunnarssonIK Hakarpspojkarna33:04+5:3311:05
12Per-Inge JohanssonKlubblös33:40+6:0911:17
13Erik JohanssonOK Motala34:15+6:4411:29
14Andreas PihlströmOK Landehof34:45+7:1411:39
15Lukas GustafssonIK Ymer35:31+8:0011:55
16Jessika SvenssonOK Gränsen35:52+8:2112:02
17Niclas ClashammarNyköpings OK36:04+8:3312:06
18Daniel SjölundGöteborg-Majorna OK36:30+8:5912:14
19Sten-Åke NilssonOK Alehof36:44+9:1312:19
20Henrik JacobsonTibro OK36:50+9:1912:21
21Eva DahlOK Alehof37:31+10:0012:35
22Peter ÖstenssonOK Tranan38:54+11:2313:03
23Ann-Kristin JanssonHjobygdens OK39:40+12:0913:18
24Helena BlomqvistMarkbygdens OK39:48+12:1713:21
25Filip LemanGöteborgs SK39:55+12:2413:23
26Lars BroströmDegerfors OK40:29+12:5813:35
27Ylva GefvertOK P440:45+13:1413:40
28Malin Sjölund OlssonGöteborg-Majorna OK41:15+13:4413:50
29Anders JonssonOK Klyftamo41:44+14:1314:00
30Anna-Märta JohanssonVästvärmlands OK42:22+14:5114:13
31Marika ElverlindOK Tranan42:44+15:1314:20
32Jack GrönroosOK Alehof43:06+15:3514:27
33Jenny VinbladLunds OK43:42+16:1114:39
34Stig GustafssonIK Ymer44:23+16:5214:53
35Mats HanssonOK Alehof44:44+17:1315:00
36Per PetterssonOK Djerf45:12+17:4115:10
37Liselotte LarssonLjungskile FK45:39+18:0815:19
38Carl-Christian SchmiterlöwHjobygdens OK45:41+18:1015:19
39Monica HallorOK Tisaren46:26+18:5515:34
40Elias AnderssonOK Norrvirdarna46:51+19:2015:43
41Petra LundbäckJärfälla OK46:53+19:2215:43
42Thomas ElofssonOK Njudung47:03+19:3215:47
43Martin SvenssonOK Gränsen47:05+19:3415:47
44Tord GustafssonOK Skogsstjärnan47:21+19:5015:53
45Peter FogelströmMariestads FK47:47+20:1616:02
46Jenny OlssonStigsökarna47:56+20:2516:05
47Helena JohanssonOK Gisle48:23+20:5216:14
48Ulrika GöhleIK Gandvik48:24+20:5316:14
49Oskar DalströmOK Klyftamo51:01+23:3017:07
50Tony HolmbergOK Tylöskog51:35+24:0417:18
51Mikael BomanLustens OK51:43+24:1217:21
52Mona LindénVäxjö OK51:47+24:1617:22
53Anna KarlqvistTjällmo-Godegårds OK51:50+24:1917:23
54Anna KristofferssonIstrums SK51:56+24:2517:25
55Cecilia HagströmKristinehamns OK52:02+24:3117:27
56Kajsa NormanSävedalens AIK52:06+24:3517:28
57Nils-Gunnar PetterssonOK Reftele52:13+24:4217:31
58Hans AnderssonIK Gandvik53:50+26:1918:03
59Pertti HeedOK Orinto54:21+26:5018:14
60Anders SwedinLidköpings VSK54:24+26:5318:15
61Lars-Olov AnderssonSigtuna OK54:30+26:5918:17
62Stefan HåkanssonIK Ymer55:05+27:3418:29
63Ulla-Britt KarlssonVäxjö OK55:39+28:0818:40
64Ulrika JantzénKFUM Örebro OK56:57+29:2619:06
64Per-Erik JantzénKFUM Örebro OK56:57+29:2619:06
66Maria ÅkerfeldtGäddede SK58:04+30:3319:29
67Tove ErikssonRyda SK58:36+31:0519:39
68Julia ElverlindOK Tranan58:38+31:0719:40
69Helen NilssonHärlövs IF59:31+32:0019:58
69Inger SundinOK Landehof59:31+32:0019:58
71Kurt BodinGällstadbygdens SOK1:00:21+32:5020:15
72Lina LiljeholmAnkarsrums OK1:01:08+33:3720:30
73Roland KarlssonSOK Träff1:01:33+34:0220:39
74Jan RosénIK Ymer1:02:13+34:4220:52
75Berit RuneforsVäxjö OK1:02:26+34:5520:57
76Sofie SchillerOK Njudung1:09:26+41:5523:17
77Lotta PetersénOK Njudung1:09:28+41:5723:18
78irmgard FabianWAT.OL1:11:50+44:1924:06
79Johan KarlssonTjällmo-Godegårds OK1:12:35+45:0424:21
80Hans Kienholz 1:13:01+45:3024:30
81Inge AnderssonOK Skogsstjärnan1:15:12+47:4125:14
82Birgitta JohanssonOK Tranan1:18:35+51:0426:22
83Ingemar GreisOK Måsen1:26:28+58:5729:00
84Klas SkogOK Gipen1:26:43+59:1229:05
85Göte JohanssonOK Tranan1:29:24+1:01:5330:00
Måns SandgrenOK Orionej godkänd
Malin FritzellMullsjö SOKej godkänd

Öppen motion 8

4 040 m, 60 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils GumaeliusWaxholms OK29:487:22
2Björn MårtenssonOK Skogsstjärnan31:56+2:087:54
3Jan HildingHestra IF36:18+6:308:59
4Robert EnbomVänersborgs SK36:39+6:519:04
5Daniel HägerstrandKungälvs OK38:31+8:439:32
6Dennis TollOK Njudung42:13+12:2510:26
7Niclas AnderssonMarkbygdens OK42:28+12:4010:30
8Jenny WesterberghRasbo IK43:44+13:5610:49
9Erik ÅsLunds OK43:57+14:0910:52
10Anna BerlinKungälvs OK44:30+14:4211:00
10Claes SetthagenOK Tranan44:30+14:4211:00
12Martin AnderssonSjövalla FK45:48+16:0011:20
13Axel MatssonHjärnarps OL46:26+16:3811:29
14Mikael ÖhgrenSävedalens AIK46:43+16:5511:33
15Jan GranängKungälvs OK47:16+17:2811:41
16Adam FredénFalköpings AIK OK47:31+17:4311:45
17Anders GranbergOK Klemmingen48:09+18:2111:55
18Mikael JohanssonOK Gisle48:24+18:3611:58
19Nils GrimbeckSävedalens AIK48:49+19:0112:05
20Niclas ArkåsenOK Kåre49:03+19:1512:08
21Lena StrömTjällmo-Godegårds OK49:06+19:1812:09
22Daniel HåkanssonOK Gränsen49:46+19:5812:19
23Adam ConwayGuildford Orienteers51:01+21:1312:37
24Rasmus PerssonSkåneslättens OL52:23+22:3512:57
25Ola HoltOK Tyr55:25+25:3713:43
26Fredrik GöranssonAlmby IK56:17+26:2913:55
27Olle BergstedtMarkbygdens OK56:25+26:3713:57
28Roger NorbergOK Hällen57:14+27:2614:10
29Kristofer DrejmoOK Landehof57:28+27:4014:13
30Mikael LundborgHjobygdens OK58:58+29:1014:35
30Marina JohanssonOK Njudung58:58+29:1014:35
32Jonny LindénVäxjö OK59:32+29:4414:44
33Ludvig LarsendahlVästerås SOK59:52+30:0414:49
33Per AnderssonOK P459:52+30:0414:49
33Petter BergstedtMarkbygdens OK59:52+30:0414:49
36Jenny JohanssonIK Ymer1:00:07+30:1914:52
37Evelina EricssonSöders-Tyresö1:00:14+30:2614:54
38Krister KarlssonIstrums SK1:00:23+30:3514:56
39Mikael PetterssonIK Gandvik1:01:08+31:2015:07
40Jerzy AntonowiczKalmar OK1:01:14+31:2615:09
41Helena SandbergIK Hakarpspojkarna1:01:21+31:3315:11
42Alf-Erik RagnarssonHjärnarps OL1:06:13+36:2516:23
43Johan BlomgrenSOK Aneby1:06:48+37:0016:32
44Per WesterlundSkogsluffarnas OK1:08:33+38:4516:58
45Anders BerglundOK Skogshjortarna1:11:23+41:3517:40
46Peter SvenssonIK Gandvik1:11:33+41:4517:42
47Charlotte DrejmoOK Landehof1:11:47+41:5917:46
48Lennart MorénHjärnarps OL1:12:33+42:4517:57
49Martin JohanssonGöteborg-Majorna OK1:13:52+44:0418:17
50Magnus ElverlindOK Tranan1:13:55+44:0718:17
51Kjell JohanssonIF Hagen1:16:50+47:0219:01
52Johan SvärdOK Tylöskog1:27:31+57:4321:39
53AnnaLena SvärdOK Tylöskog1:27:32+57:4421:40
54Mikael KrantzOK P41:30:49+1:01:0122:28
55Anna ÅsLunds OK1:43:58+1:14:1025:44
56Wolfgang FabianWAT.OL1:44:36+1:14:4825:53
57Anna HammarFalköpings AIK OK1:47:29+1:17:4126:36
Anders LövgärdOK Alehofej godkänd
Tomas KristofferssonIstrums SKej godkänd
Johan BertsOK Alehofej godkänd

Trail

6 330 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael TakeOK Tyr35:435:38
2Jonas HolstHjobygdens OK35:47+0:045:39
3Dennis GustafssonOK Njudung41:03+5:206:29
4Ulrika RibbholmOK Njudung43:39+7:566:53
5Tomas PetersénOK Njudung48:19+12:367:37
6Erik HagströmFalköpings AIK OK50:21+14:387:57
7Jenny TofténSOK Träff54:12+18:298:33
8Karin MårtenssonOK Skogsstjärnan1:09:30+33:4710:58
9Mattias SundstedtRasbo IK1:30:40+54:5714:19
10Cecilia HåkanssonLaholms IF OK1:53:55+1:18:1217:59

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser