Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tibrotrippeln, dag 3, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tibrotrippeln, dag 3, lång
Arrangörsorganisationer: IF Hagen / Tibro OK / Tidaholm SOK Sisu
Datum: söndag 7 augusti 2016

D21 Elit

9 460 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia HolmgårdKils OK1:22:168:41
2Elna ForsbergIK Hakarpspojkarna1:23:42+1:268:50
3Karin ThernOK Skogshjortarna1:23:52+1:368:51
4Elvira BjörklundTrollhättans SOK1:26:48+4:329:10
5Anette CarlssonKFUM Örebro OK1:27:10+4:549:12
6Marie PetterssonOK Djerf1:30:29+8:139:33
7Cecilia BrattOK Orion1:30:36+8:209:34
8Frida WallströmSävedalens AIK1:34:23+12:079:58
9Sara JonssonOK Orion1:34:37+12:2110:00
10 Elsa   Ekelin KFUM Örebro OK1:47:08+24:5211:19
11Karin HåkanssonOK Gränsen1:53:37+31:2112:00
12Caroline LindelöwHärlövs IF1:58:08+35:5212:29
13Alicia FribergFalköpings AIK OK2:02:37+40:2112:57
14Louise BorgTrollhättans SOK2:16:33+54:1714:26

H21 Elit

14 060 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF1:35:406:48
2Johan TörnrothHestra IF1:37:37+1:576:56
3Oskar SvärdMalungs OK Skogsmårdarna1:41:44+6:047:14
4Oscar BjörckJärla Orientering1:42:01+6:217:15
5Jonas NordströmHalden SK1:43:01+7:217:19
6Arvid HenrikssonJärla Orientering1:44:02+8:227:23
7Pål SkogtjärnSödertälje-Nykvarn OF1:44:10+8:307:24
8Ludwig LjungqvistIK Hakarpspojkarna1:45:34+9:547:30
9Erik MartinssonLinköpings OK1:47:25+11:457:38
10Martin IvarssonOK Skogshjortarna1:47:55+12:157:40
11Anton LifRehns BK1:48:19+12:397:42
12Pontus KarlssonMarkbygdens OK1:48:56+13:167:44
13Erik FernlundSäterbygdens OK1:49:38+13:587:47
14Filip HadacOrientacni Beh Opava1:51:07+15:277:54
15Ken PeetersGöteborg-Majorna OK1:51:18+15:387:54
16Niklas BrattOK Orion1:51:19+15:397:55
17Joakim ByströmJärfälla OK1:53:38+17:588:04
18Conny ForsbergLånghundra IF1:54:44+19:048:09
19Fredrik SturessonOK Alehof1:56:29+20:498:17
20Jesper HåkanssonFK Göingarna2:03:04+27:248:45
21Simon LarssonSävedalens AIK2:03:33+27:538:47
22Daniel GustafssonFK Friskus-Varberg2:05:42+30:028:56
23Niklas ThörnOK Vilse 872:05:54+30:148:57
24Andreas NikolaussonVisborgs OK2:06:38+30:589:00
25Mattias NilssonOK Alehof2:10:09+34:299:15
26Mikael PihelOK Tisaren2:10:28+34:489:16
27Dag StridhUmeå OK2:11:59+36:199:23
28Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna2:32:45+57:0510:51
Kristian DahlströmIFK Mora OKej godkänd
Jakob WahlGöteborg-Majorna OKej godkänd
Harald HenrikssonJärla Orienteringej godkänd
Anders HedbergGöteborg-Majorna OKej godkänd
Johan WikströmSävedalens AIKej godkänd
Stefan JonssonMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Anton ThorstenssonIK Hakarpspojkarnaej start

D20 Elit

7 090 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Louise LundgrenVäxjö OK57:418:08
2Josefine KristianssonTrollhättans SOK1:10:06+12:259:53
3Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna1:21:01+23:2011:25
4Lina FredrikssonKorsnäs IF OK1:22:33+24:5211:38
5Sara JosarpFK Friskus-Varberg1:28:29+30:4812:28
Pim HedbergOK Pan-Kristianstadej start

H20 Elit

9 820 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna1:09:147:03
2Samuel PlumppuHestra IF1:21:42+12:288:19
3Andreas PeterssonBurseryds IF1:23:21+14:078:29
4Anton HanssonIK Hakarpspojkarna1:25:10+15:568:40
Rasmus ArfwedsonFrölunda OLej godkänd
Linus LandergrenHestra IFej godkänd

D18 Elit

6 140 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida ØbroOK Orion1:05:4910:43
2Elsa HolmgårdKils OK1:08:28+2:3911:09
3Ida KristianssonTrollhättans SOK1:15:02+9:1312:13
4Klara CechovaOrientacni Beh Opava1:16:37+10:4812:28
5Sofia KlassonHestra IF1:17:02+11:1312:32
6Alice AronengHestra IF1:17:38+11:4912:38
Maria ErikssonEds SKej start
Elvira SellgrenGöteborg-Majorna OKej start

H18 Elit

7 480 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna59:367:58
2Lukas LundgrenVäxjö OK1:00:49+1:138:07
3Oskar EdvardssonJärfälla OK1:02:15+2:398:19
4Albin AlsiöIF Hagen1:02:25+2:498:20
5Viktor WassénVänersborgs SK1:02:53+3:178:24
6Per KarlssonOK Tylöskog1:03:43+4:078:31
7Fritjof AxelssonFK Göingarna1:04:41+5:058:38
8Carl HolmbergIF Hagen1:05:58+6:228:49
9Hampus NyströmIF Hagen1:07:55+8:199:04
10Malthe PoulsenKarlskrona SOK1:10:19+10:439:24
11Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK1:10:45+11:099:27
12Fredrik JohanssonOK Nackhe1:11:48+12:129:35
13Olle JosarpFK Friskus-Varberg1:22:39+23:0311:02
14Vojtech TesarOrientacni Beh Opava1:26:24+26:4811:33
Olle HedmanIF Hagenej godkänd
Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Martin SkyggessonOK Nackheej godkänd
Tim OlssonBrattås CKej godkänd
Emil PetterssonKarlskrona SOKej start
Olle SörqvistMarkbygdens OKej start
Oscar JohanssonKarlskrona SOKej start
Victor HelgessonHestra IFej start

D21

7 270 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisa WesterbergOK Milan1:07:229:15
2Jana BenesovaOrientacni Beh Opava1:16:13+8:5110:29
3Alena SarmanovaOrientacni Beh Opava1:26:35+19:1311:54
4Mathilda JägrydSkåneslättens OL1:30:43+23:2112:28
5Elin TörnrothHjobygdens OK1:33:02+25:4012:47
6Stina NeroMullsjö SOK1:43:59+36:3714:18
Pavla MrazovaOrientacni Beh Opavaej godkänd
Linnea LandforsLustens OKej start

H21

9 380 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas AspIFK Göteborg1:11:587:40
2Magnus HomannOK Orinto1:23:37+11:398:54
3Mikael BergstedtMarkbygdens OK1:24:22+12:248:59
4Erik HanssonBredareds IF1:26:50+14:529:15
5Emil SvenssonHjärnarps OL1:28:09+16:119:23
6Magnus ForsbergOK Norrvirdarna1:29:34+17:369:32
7Oscar TörnrothHjobygdens OK1:30:53+18:559:41
8Peter WaldenströmJönköpings OK1:41:27+29:2910:48
9Karl GellermanIF Hagen1:44:14+32:1611:06

D21 Kort

5 480 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Josefine AhlbäckOK Milan1:05:3911:58
2Karin JohanssonLidköpings VSK1:10:31+4:5212:52
3Louise HaneUmeå OK1:59:11+53:3221:44

H21 Kort

7 720 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ole Kjell LangmyrenLillomarka OL57:577:30
2Christoffer AndersenOK Alehof1:09:48+11:519:02
3Roine SchölinLaholms IF OK1:18:46+20:4910:12
4Andreas ClaessonOK Kullingshof1:20:59+23:0210:29
5Tommy StenkvistRyda SK1:23:46+25:4910:51
6Pontus JohanssonOK Kullingshof1:30:13+32:1611:41
7Ola HoltbringOK Amne1:36:13+38:1612:27
8Simon WallmanOK Kullingshof1:36:51+38:5412:32
9Anders Hansen-HaugAskersunds OK1:57:41+59:4415:14
Filip SöderlundOK Milanej start

D18

5 280 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kajsa RaskKungälvs OK51:589:50
2Ems DesmulD-Team Belgium1:01:39+9:4111:40
3Jenny JakobssonGamleby OK1:13:35+21:3713:56
4Magalie GilletD-Team Belgium1:19:36+27:3815:04
5Lies DefermeD-Team Belgium1:23:50+31:5215:52
6Hanna SundströmVästerås SOK1:49:26+57:2820:43

H18

6 730 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wout KeuppensD-Team Belgium56:378:24
2Klaas MellebeekD-Team Belgium1:02:22+5:459:16
3Simon KrekelsD-Team Belgium1:06:06+9:299:49
4Jens Van LommelD-Team Belgium1:08:47+12:1010:13
5Miel DefermeD-Team Belgium1:18:59+22:2211:44
6Hampus NorrbyJärfälla OK1:34:24+37:4714:01
7Marcus NylénDegerfors OK1:38:40+42:0314:39
Arne KvarnefalkJärfälla OKej start
Albin KvarnefalkJärfälla OKej start
Albin HenryssonKarlskrona SOKej start

D16

4 430 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma LingIK Hakarpspojkarna38:228:39
2Elsa LindeblomHestra IF39:16+0:548:51
3Alma VilhelmssonFalköpings AIK OK39:58+1:369:01
4Lovisa JohanssonKarlskrona SOK42:04+3:429:29
5Alva SonessonFalköpings AIK OK42:32+4:109:36
6Alicia LundgrenVäxjö OK42:37+4:159:37
7Lovisa LagerHalmstad OK43:06+4:449:43
8Ebba HjertbergHestra IF43:42+5:209:51
9Sofia JohanssonOK Skärmen43:57+5:359:55
10Elin LindbladOK Djerf44:27+6:0510:02
11Maja KindlundOK Tranan44:33+6:1110:03
12Amanda JanssonOK Djerf45:36+7:1410:17
13Maja PorleVäxjö OK47:18+8:5610:40
14Isabella AumoKungälvs OK48:33+10:1110:57
15Elvira WildheimFK Friskus-Varberg48:50+10:2811:01
16Moa AlsiöFalköpings AIK OK49:22+11:0011:08
17Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK50:50+12:2811:28
18Moa Sjösten AnderssonIFK Mora OK51:17+12:5511:34
19Ida JohnssonOK Kåre52:32+14:1011:51
20Julia ElverlindOK Tranan54:44+16:2212:21
21Elin JohanssonFrämmestads IK55:00+16:3812:24
22Malin StrandbergGustavsbergs OK55:48+17:2612:35
23Nora AronengHestra IF56:03+17:4112:39
24Thea Sjösten AnderssonIFK Mora OK56:42+18:2012:47
25Ida ErikssonOK Landehof1:02:35+24:1314:07
26Tilda BellanderGustavsbergs OK1:04:32+26:1014:34
27Malin KristianssonTrollhättans SOK1:05:00+26:3814:40
28Siel De SmulOMEGA1:09:47+31:2515:45
29Tove ErikssonRyda SK1:11:00+32:3816:01
30Ida HelgessonHestra IF1:11:11+32:4916:04
31Malin NilssonOK Tranan1:13:44+35:2216:38
32Hanna CarlqvistFK Friskus-Varberg1:16:36+38:1417:17
Tindra HjortFalköpings AIK OKej godkänd
Alva SellgrenGöteborg-Majorna OKej godkänd
Ellen BlennowFalköpings AIK OKej godkänd
Johanna Källvik LeufvénÅmåls OKej start
Alma LiderudLidköpings VSKej start
Elin BlomkvistSkattkärrs SOKej start
Erika Källvik LeufvénÅmåls OKej start
Jonna LundbäckJärfälla OKej start

H16

5 430 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil AuseliusBredaryds SOK34:166:18
2Elias TidevallSkogsluffarnas OK35:17+1:016:29
3Gustav RuneforsVäxjö OK36:20+2:046:41
4Isac EricssonVäxjö OK38:25+4:097:04
5Axel OlssonOK Skogsstjärnan38:30+4:147:05
6Johan LangerakJärfälla OK38:47+4:317:08
7Marcus CarlssonIF Hagen39:41+5:257:18
8Martin LammFrölunda OL40:41+6:257:29
9Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb42:24+8:087:48
10Hugo SetthagenOK Tranan42:42+8:267:51
11Linus KristianssonTrollhättans SOK43:24+9:087:59
12Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö45:14+10:588:19
13Tim JohanssonFK Friskus-Varberg46:35+12:198:34
14Filip JohanssonTrollhättans SOK47:32+13:168:45
15Anders BjörklundTrollhättans SOK47:43+13:278:47
15Alfred PetterssonFalköpings AIK OK47:43+13:278:47
17Tomas ValikOrientacni Beh Opava47:46+13:308:47
18Oskar VahlbergOK Österåker48:57+14:419:00
19Petter BergstedtMarkbygdens OK50:25+16:099:17
20Eric NystrandOK Klyftamo51:16+17:009:26
21Joar TryggöTrollhättans SOK51:20+17:049:27
22Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna51:21+17:059:27
23Hugo HåkanssonIK Ymer51:28+17:129:28
24Klas JohanssonOK Tranan51:49+17:339:32
25Johan HolmbergIF Hagen54:33+20:1710:02
26Noel WaldenfjordJärfälla OK56:12+21:5610:20
27Edvin WiklundOK Enen57:10+22:5410:31
28Gustav ÖstenssonOK Tranan1:01:41+27:2511:21
29Lennart GheyselsD-Team Belgium1:02:14+27:5811:27
30Anton KarlssonMariestads FK1:04:40+30:2411:54
31Thibaut SmeetsD-Team Belgium1:05:12+30:5612:00
32Olle BergstedtMarkbygdens OK1:06:05+31:4912:10
33Melker ElofssonOK Njudung1:07:50+33:3412:29
34Fabian LundellHestra IF1:09:01+34:4512:42
35Oliver ValleriusGamleby OK1:13:41+39:2513:34
36Axel BerglundUlricehamns OK1:18:38+44:2214:28
37Richard TakeOK Tyr1:20:32+46:1614:49
William LundstedtMullsjö SOKej godkänd
Niklas SvenssonJärfälla OKej godkänd
Povel HedbergLunds OKej godkänd
Hugo StrömUlricehamns OKej godkänd
Eric BerlinTrollhättans SOKej start
Erik HogedalGöteborg-Majorna OKej start
Edvin SchillerOK Njudungej start
Samuel PihlströmOK Landehofej start
Albin TollOK Njudungej start
Anton SilierJärfälla OKej start
Noah BechtelFK Friskus-Varbergej start
Simon FriskGustavsbergs OKej start

D16 Kort

3 950 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia JanssonHjobygdens OK1:03:3016:04
2Hanna AhlströmLunds OK1:12:39+9:0918:23

H16 Kort

4 110 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik HanssonKarlskrona SOK1:05:3115:56

D14

3 950 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara AnderssonOK Orion31:287:57
2Nora HolmgårdKils OK32:27+0:598:12
3Sabina AumoKungälvs OK32:58+1:308:20
4Elsa SonessonFalköpings AIK OK36:59+5:319:21
5Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb37:03+5:359:22
6Thea FagerströmIFK Göteborg37:06+5:389:23
7Sara WänströmFinspångs SOK37:53+6:259:35
8Alma HjertbergHestra IF39:15+7:479:56
9Amanda KarmetunOK Njudung39:47+8:1910:04
10Moa SkoogIF Hagen40:14+8:4610:11
11Ebba LindOK Skärmen40:30+9:0210:15
12Hanna AlsiöIF Hagen41:49+10:2110:35
13Irma SvenssonOK Klyftamo41:57+10:2910:37
14Vera PetterssonFalköpings AIK OK41:59+10:3110:37
15Emilia JohnssonOK Kåre42:11+10:4310:40
16Frida JohanssonOK Skärmen42:18+10:5010:42
17Clara JohanssonOK Skärmen42:23+10:5510:43
18Disa RangertKungälvs OK43:37+12:0911:02
19Linn AldénOK Roxen46:25+14:5711:45
20Kato KeuppensOMEGA48:36+17:0812:18
21Klara JohanssonVästvärmlands OK49:55+18:2712:38
22Emma BellanderGustavsbergs OK50:22+18:5412:45
23Johanna PetterssonGustavsbergs OK51:39+20:1113:04
24Ella BrattOK Orion52:17+20:4913:14
25Ylva JohanssonOK Djerf52:50+21:2213:22
26Matilda NilssonHalmstad OK52:59+21:3113:24
27Sofia RaskKungälvs OK53:31+22:0313:32
28Emma IvarssonOK Kullingshof55:45+24:1714:06
29Vera WallinFalköpings AIK OK56:42+25:1414:21
30Emma EliassonFK Friskus-Varberg1:02:58+31:3015:56
31Johanna LaurinGustavsbergs OK1:07:55+36:2717:11
32Bara PachmannovaOrientacni Beh Opava1:08:42+37:1417:23
33Sofia EdvardssonJärfälla OK1:28:59+57:3122:31

H14

4 110 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik ÅkessonVäxjö OK28:016:49
2Maxim OmelchenkoKarlskrona SOK28:24+0:236:54
3Johan MårtenssonOK Skogsstjärnan28:47+0:467:00
4Anton CarlssonIF Hagen29:26+1:257:09
5Gustav OhlinOK Tranan29:34+1:337:11
6Karl LundinKatrineholms OK30:13+2:127:21
7Melker LundinKatrineholms OK30:21+2:207:23
8Arvid KronmarKarlskrona SOK30:45+2:447:28
9Valter PetterssonOK Tisaren30:48+2:477:29
10Johan LundbäckJärfälla OK31:03+3:027:33
11Rasmus PetterssonOK Djerf31:10+3:097:34
12Isak OlssonStigsökarna31:33+3:327:40
13Manne HammarbergJärfälla OK32:29+4:287:54
14Jiri KostkaOrientacni Beh Opava32:39+4:387:56
15Adam ValikOrientacni Beh Opava33:57+5:568:15
16Karl PetersénOK Njudung34:03+6:028:17
17Teodor Mo HjelsethNydalens SK34:25+6:248:22
18Hugo EricssonVäxjö OK34:30+6:298:23
19Alexander JanssonOK Djerf34:55+6:548:29
20Oscar HultgrenOK Njudung35:18+7:178:35
21Arvid AronssonOK Kroppefjäll35:20+7:198:35
22Albin NyqvistOK Landehof35:43+7:428:41
23Erik BovalliusJärfälla OK36:11+8:108:48
24Alex JohanssonFK Friskus-Varberg37:07+9:069:01
25Erik LingIK Hakarpspojkarna37:34+9:339:08
26Anders Håvard LarsenNydalens SK38:09+10:089:16
27Gaute BerganNydalens SK38:43+10:429:25
28Anton TörnqvistKarlskrona SOK39:37+11:369:38
29Isak LiljeholmGamleby OK39:50+11:499:41
30Albin GezeliusIFK Mora OK40:03+12:029:44
31Olle AnderssonTidaholm SOK Sisu40:32+12:319:51
32Adam ConwayGuildford Orienteers40:39+12:389:53
33Vit CechOrientacni Beh Opava40:44+12:439:54
34Isak FranssonOK Njudung41:56+13:5510:12
35Lukas GustafssonIK Ymer42:13+14:1210:16
36Albin EronnLinköpings OK43:10+15:0910:30
37Fabian ValleriusGamleby OK50:51+22:5012:22
38Lukas MalmströmGustavsbergs OK50:52+22:5112:22
39Erik AlbinssonHjärnarps OL51:03+23:0212:25
40Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK51:54+23:5312:37
41Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna52:41+24:4012:49
42Kasper Bakken UlsethNydalens SK53:26+25:2513:00
43Lucas EfraimssonUlricehamns OK58:28+30:2714:13
44Adam SkoglundUlricehamns OK1:00:02+32:0114:36
45Teodor LundborgHjobygdens OK1:03:43+35:4215:30
46Rasmus SöderbergGävle OK1:04:14+36:1315:37
47Tiger LandénGustavsbergs OK1:11:51+43:5017:28
48Hampus StockhedenOK Gränsen1:18:55+50:5419:12
49Robin CarlstedtHjärnarps OL1:40:12+1:12:1124:22
Terje StormoGustavsbergs OKej godkänd
Oskar DahlinIK Gandvikej godkänd
Isak WestringJärfälla OKej start
Anders Krogh MadsenCopenhagenOej start
David AlménTrollhättans SOKej start
Filip HåkanssonOK Orionej start
Hugo LarssonKarlskrona SOKej start

D14 Kort

3 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia ElverlindOK Tranan40:4913:10

H14 Kort

3 190 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Holger PatrikssonOK Klyftamo33:5610:38
Erik SundelinOK Orionej start

D12

3 100 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida BengtssonOK Alehof27:088:45
2Hanna ÖbergGamleby OK27:10+0:028:45
3Tove ValleriusGamleby OK30:24+3:169:48
4Tille De SmulOMEGA30:40+3:329:53
5Sandra LingIK Hakarpspojkarna31:48+4:4010:15
6Ebba ThernOK Skogshjortarna32:25+5:1710:27
7Tindra JonssonSkarpnäcks OL32:26+5:1810:27
8Inga Skaarer WiklundNydalens SK32:45+5:3710:33
9Matilda WallströmSävedalens AIK32:54+5:4610:36
10Elina ReinholdssonOK Alehof32:55+5:4710:37
11Aurora Wilkens JernbergNydalens SK32:58+5:5010:38
12Molly GranängKungälvs OK33:03+5:5510:39
13Alva ErssonIFK Mora OK33:26+6:1810:47
14Enni LindskogOK Älme34:39+7:3111:10
15Miia RollerJärfälla OK35:32+8:2411:27
16Emia HjortFalköpings AIK OK36:22+9:1411:43
17Maja Mo HjelsethNydalens SK36:52+9:4411:53
18Elin AxelssonMullsjö SOK37:39+10:3112:08
19Lisa SwartzOK Orion38:30+11:2212:25
19Emma KarlssonOK Landehof38:30+11:2212:25
21Lisa ErikssonOK Landehof39:39+12:3112:47
22Ellen TollOK Njudung39:48+12:4012:50
23Matilda AspIFK Göteborg40:03+12:5512:55
24Magdalena SalenbäckKristinehamns OK41:20+14:1213:20
25Sara OhlinOK Tranan42:25+15:1713:40
26Julia WesthMullsjö SOK45:45+18:3714:45
27Hanna StalebrantGamleby OK45:59+18:5114:50
28Lisa ÖstenssonOK Tranan46:05+18:5714:51
29Mari Fløtre AarsethNydalens SK46:25+19:1714:58
30Matilda LekbergSävedalens AIK46:45+19:3715:04
31Linnéa TöppnerOK Landehof47:05+19:5715:11
32Alma SvennerudKarlskrona SOK52:16+25:0816:51
33Marie SaugestadNydalens SK53:46+26:3817:20
34Elsa HagströmKristinehamns OK56:08+29:0018:06
35Thea LennartssonJärfälla OK57:20+30:1218:29
36Edith DomeijKarlskrona SOK1:04:35+37:2720:50
37Tiril Ebon EspedalNydalens SK1:07:19+40:1121:42
38Agnes IvarssonOK Skogshjortarna1:08:26+41:1822:04
39Jennifer StigssonTrollhättans SOK1:08:59+41:5122:15
40Emilia Jantzen-KumlinKFUM Örebro OK1:11:44+44:3623:08
41Ella NilssonHalmstad OK1:13:46+46:3823:47
Emelie ForslundKristinehamns OKej godkänd
Maja NordinUlricehamns OKej godkänd
Julia MeijerIFK Mora OKej start
Elin JonhedKFUM Örebro OKej start

H12

3 190 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus LammFrölunda OL24:357:42
2Johan FochsenWaxholms OK25:52+1:178:06
3Martin Størmer-AntonsenNydalens SK26:45+2:108:23
4Adrian SjödinIK Hakarpspojkarna27:51+3:168:43
5Elias WesterberghRasbo IK28:03+3:288:47
6Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK28:18+3:438:52
7Jan AntonowiczKarlskrona SOK28:23+3:488:53
8Ludvig KarlqvistTjällmo-Godegårds OK29:11+4:369:08
9Ludvig EronnLinköpings OK29:33+4:589:15
10Axel BrattOK Orion30:02+5:279:24
11Axel AaldeNydalens SK30:26+5:519:32
12Elias SchaferOLC Omström-Sense30:53+6:189:40
13Simon WesthMullsjö SOK31:05+6:309:44
14Alfred JohanssonOK Alehof31:33+6:589:53
15Elias NyqvistOK Landehof31:56+7:2110:00
16Noel HelmerssonOK Tisaren32:01+7:2610:02
16Gustav BertsOK Alehof32:01+7:2610:02
18Dante RangertKungälvs OK32:21+7:4610:08
19Erik SlättOK Alehof32:34+7:5910:12
20Nils SwartzOK Orion33:29+8:5410:29
21Jacob PåledalOK Roxen33:44+9:0910:34
22Joel RingströmOK Landehof33:56+9:2110:38
23Liam JohanssonIF Hagen34:34+9:5910:50
24Markus LjungqvistKexholms SK35:15+10:4011:03
25Arvid JohanssonOK Djerf35:32+10:5711:08
26Axel BrönnestamOK Gipen35:44+11:0911:12
27Olle PetersénOK Njudung36:44+12:0911:30
28Rasmus PåledalOK Roxen36:47+12:1211:31
29Lucas SöderbergGävle OK37:25+12:5011:43
30Elias OhlssonTjällmo-Godegårds OK37:48+13:1311:50
31Albert BrohedeOK Tyr38:42+14:0712:07
32Alexander GustavssonOK Njudung40:49+16:1412:47
33Axel HejdenbergGävle OK41:53+17:1813:07
34Lucas AlzénGustavsbergs OK46:34+21:5914:35
35Anton MörkforsJärfälla OK48:48+24:1315:17
36Malte LandforsLustens OK49:06+24:3115:23
37Jonas OlssonOK Amne52:01+27:2616:18
38Rasmus LindblomGustavsbergs OK56:32+31:5717:43
39Sindre Augustin SchärerNydalens SK59:38+35:0318:41
40Isak HolmgårdKils OK1:01:47+37:1219:22
41David MorénHjärnarps OL1:05:24+40:4920:30
42Melwin WildheimFK Friskus-Varberg1:18:54+54:1924:44
Noel BengtssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Oscar NystrandOK Klyftamoej godkänd
Simon LjungkvistOK Alehofej godkänd
Arvid AlbinssonHjärnarps OLej godkänd
Emanuel ZitkaUlricehamns OKej start
Johan BjörckOK Älmeej start
Stepan KhakimovKarlskrona SOKej start
Oliver HåkanssonOK Orionej start

H12 Kort

2 390 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Einar SörqvistMarkbygdens OK22:049:13
2Adam AnderssonKarlskrona SOK37:55+15:5115:51
David MilendahlKarlskrona SOKej start

D10

2 290 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna MorénHjärnarps OL16:337:13
2Stina ThernOK Skogshjortarna17:11+0:387:30
3Miranda WallströmSävedalens AIK17:20+0:477:34
4Wilma ReinholdssonOK Alehof17:42+1:097:43
5Clara LövgärdOK Alehof18:32+1:598:05
6Irma WesthMullsjö SOK20:33+4:008:58
7Linn EnbomVänersborgs SK20:57+4:249:08
8Lova JohanssonFK Friskus-Varberg21:32+4:599:24
9Emilia ElverlindOK Tranan22:28+5:559:48
10Pia EliassonIK Hakarpspojkarna22:42+6:099:54
11Ida AnderssonVänersborgs SK22:55+6:2210:00
12Sara BengtssonOK Alehof23:02+6:2910:03
13Frida LindénVäxjö OK23:12+6:3910:07
14Elsa GustafssonOK Tylöskog23:48+7:1510:23
15Maja NymanVänersborgs SK24:06+7:3310:31
16Agnes JohanssonIF Hagen26:36+10:0311:36
17Emma LindénVäxjö OK26:49+10:1611:42
18Andrea EnbomVänersborgs SK26:55+10:2211:45
19Moa GlanshedHaninge SOK28:16+11:4312:20
20Johanna TöppnerOK Landehof29:15+12:4212:46
21Molly HögIK Gandvik36:31+19:5815:56
22Sara CarlstedtHjärnarps OL38:12+21:3916:40
23Emy PetterssonIK Gandvik40:27+23:5417:39
24Moa BengtssonOK Skogshjortarna44:03+27:3019:14
25Lovisa EliassonFK Friskus-Varberg45:29+28:5619:51
26Alice CarlqvistFK Friskus-Varberg53:18+36:4523:16
Lova KronmarKarlskrona SOKej start

H10

2 390 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Liam HogedalVänersborgs SK16:597:06
2Hjalmar AxelssonFK Göingarna17:52+0:537:28
3Carl ÖbergGamleby OK18:53+1:547:54
4Robin HelmerssonOK Tisaren19:13+2:148:02
5Mats De SmulOMEGA19:30+2:318:09
6Viggo HolmbergOK Tylöskog20:20+3:218:30
7Wilhelm KarmetunOK Njudung20:40+3:418:38
8Emil LingIK Hakarpspojkarna21:20+4:218:55
9Oskar WesterbergTrollhättans SOK21:32+4:339:00
10Viggo WulffOK Gränsen21:35+4:369:01
11Alfons WesterberghRasbo IK23:02+6:039:38
12Hugo TofténSOK Träff23:35+6:369:52
13Felix JohanssonOK Alehof24:33+7:3410:16
14Jens FochsenWaxholms OK24:41+7:4210:19
15Viktor DanielssonVimmerby OK25:13+8:1410:33
15Nils JohanssonVästvärmlands OK25:13+8:1410:33
17Oskar KarlqvistTjällmo-Godegårds OK25:26+8:2710:38
18Kasper FagerKarlskrona SOK26:04+9:0510:54
19Albin IsakssonOK Tyr27:02+10:0311:18
20Malte LjungkvistOK Alehof27:15+10:1611:24
21Erik KindlundOK Tranan28:42+11:4312:00
22Hampus SahlénIF Hagen28:50+11:5112:03
23Tor NylundOK Linné30:26+13:2712:44
24Anton RaskKungälvs OK31:09+14:1013:02
25Axel SlättOK Alehof32:17+15:1813:30
26Rasmus GranängKungälvs OK32:18+15:1913:30
27Joel HolmgårdKils OK33:18+16:1913:55
28Olle NordinUlricehamns OK34:34+17:3514:27
29Albin EfraimssonUlricehamns OK35:10+18:1114:42
30Petter FochsenWaxholms OK36:29+19:3015:15
31Gabriel HogedalVänersborgs SK38:27+21:2816:05
32Hampus GlanshedHaninge SOK38:43+21:4416:11
33Adam NeroNässjö OK46:30+29:3119:27
34Theo DoverforsTjällmo-Godegårds OK47:36+30:3719:54
35Gustav AspIFK Göteborg1:06:35+49:3627:51
Samuel RingströmOK Landehofej godkänd
Viktor JonhedKFUM Örebro OKej start

D35

5 930 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annica EngIFK Göteborg53:218:59
2Emelie SvalinVänersborgs SK56:19+2:589:29
3Maria SahlénIF Hagen57:22+4:019:40
4Therése IvarssonOK Skogshjortarna58:17+4:569:49
5Anna-Karin MattssonSkattkärrs SOK59:30+6:0910:02
6Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstad1:00:43+7:2210:14
7Ulrika BornetunSkillingaryds FK1:05:04+11:4310:58
Sofia HjortFalköpings AIK OKej start

H35

7 720 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roger LarssonSkillingaryds FK1:18:0610:06
2Petter ValleriusGamleby OK1:21:56+3:5010:36
3Fredrik JohnssonKFUM Örebro OK1:22:57+4:5110:44
4Jonatan SöderbergGävle OK1:24:07+6:0110:53
5Robin KarlssonAlvesta SOK1:44:54+26:4813:35
Lars JonhedKFUM Örebro OKej start

D40

5 480 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna-Stina PåledalOK Roxen44:128:03
2Louise GötforsGöteborg-Majorna OK46:13+2:018:26
3Mia EronnLinköpings OK49:26+5:149:01
4Karin JohnssonOK Kåre52:34+8:229:35
5Jeannette AumoKungälvs OK52:54+8:429:39
6Susanne AldénOK Roxen54:44+10:329:59
7Hanna RangertKungälvs OK57:38+13:2610:31
8Martina StigssonTrollhättans SOK1:02:42+18:3011:26
9Ann HyvönenSkattkärrs SOK1:04:14+20:0211:43
10Jenny JohanssonIK Ymer1:06:13+22:0112:04
11Annika BechtelFK Friskus-Varberg1:08:02+23:5012:24
12Anna JanssonOK Djerf1:12:10+27:5813:10
13Catarina HardenFK Boken1:13:13+29:0113:21
14Sofia ÖstenssonOK Tranan1:20:00+35:4814:35
15Maria PetterssonHalmstad OK1:24:53+40:4115:29
16Ellen De BieOMEGA1:27:04+42:5215:53
17Stina BorängSnättringe SK1:31:56+47:4416:46
18Maria EdvardssonJärfälla OK1:33:26+49:1417:02
19Cecilia KarmetunOK Njudung1:34:07+49:5517:10
20Karolina AnderssonLänna IF1:38:40+54:2818:00
21Fredrika ErikssonRyda SK1:47:31+1:03:1919:37
Annica BerglundUlricehamns OKej godkänd
Linda LarssonKarlskrona SOKej start
Annika WesthMullsjö SOKej start
Jessica BjörckOK Älmeej start
Therese DahlströmOK Alehofej start
Jenny HåkanssonOK Orionej start

H40

7 460 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tommy AnderssonVänersborgs SK51:586:57
2Sören Nilsson PåledalOK Roxen55:47+3:497:28
3Bertil EronnLinköpings OK57:13+5:157:40
4Daniel BrohedeOK Tyr59:49+7:518:01
5Richard HejdenbergGävle OK1:00:15+8:178:04
6Robert EnbomVänersborgs SK1:00:48+8:508:09
7Magnus PerssonOK Tisaren1:02:02+10:048:18
8Anders LövgärdOK Alehof1:04:14+12:168:36
9Andreas KarlqvistTjällmo-Godegårds OK1:05:55+13:578:50
10Peter LekbergSävedalens AIK1:06:05+14:078:51
11Erik BengtssonFK Åsen1:07:01+15:038:59
12Knut AaldeNydalens SK1:07:17+15:199:01
13Erik AderstedtKungälvs OK1:08:05+16:079:07
14Joakim KarmetunOK Njudung1:08:29+16:319:10
15Jan HjortFalköpings AIK OK1:08:47+16:499:13
16Johan ÅhlundVänersborgs SK1:10:13+18:159:24
17Magnus LindblomGustavsbergs OK1:13:51+21:539:53
18Magnus LennartssonJärfälla OK1:14:23+22:259:58
19Mattias StockhedenOK Gränsen1:16:06+24:0810:12
20Johan WesterberghRasbo IK1:18:56+26:5810:34
21Martin JohanssonHalmstad OK1:20:24+28:2610:46
22Christer ÖbergGamleby OK1:22:53+30:5511:06
23Anders LundellGöteborg-Majorna OK1:23:15+31:1711:09
24Thorbjörn GustafssonTjällmo-Godegårds OK1:23:56+31:5811:15
25Magnus DahlinIK Gandvik1:25:00+33:0211:23
26Håkan SonessonFalköpings AIK OK1:27:18+35:2011:42
27Jon LindskogOK Älme1:27:36+35:3811:44
28Jonas LarssonKristinehamns OK1:32:17+40:1912:22
29Jonas HolstHjobygdens OK1:40:59+49:0113:32
Fredrik AlzénGustavsbergs OKej godkänd
Magnus BertilssonOK Skogshjortarnaej start
Niklas SahlénIF Hagenej start
Michael NilssonAndrarums IFej start

D45

4 470 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annika SundströmVästerås SOK40:189:00
2Lina BerggrenTullinge SK41:05+0:479:11
3Anna Nero NordmarkNässjö OK43:42+3:249:46
4Louise AxelssonFK Göingarna45:58+5:4010:17
5Pia JohanssonOK Landehof47:18+7:0010:34
6Åsa JellvertGöteborg-Majorna OK47:34+7:1610:38
7Åsa JosarpFK Friskus-Varberg47:43+7:2510:40
8Maria OssianssonIK Hakarpspojkarna47:45+7:2710:40
9Annika EricssonVäxjö OK48:51+8:3310:55
10Kristina PatrikssonOK Klyftamo50:21+10:0311:15
11Karin AnderssonIF Hagen50:24+10:0611:16
12Åse FuxborgSjövalla FK51:52+11:3411:36
13Ann RollerJärfälla OK52:00+11:4211:37
14Cecilia FochsenWaxholms OK52:42+12:2411:47
15Jeanette LarssonFK Friskus-Varberg53:02+12:4411:51
16Kristina NilssonOK Tranan53:31+13:1311:58
17Karin TorstenssonFalköpings AIK OK53:47+13:2912:01
18Karin TidevallSkogsluffarnas OK54:33+14:1512:12
19Sofia KarlssonOK Landehof55:35+15:1712:26
20Carina IvarssonOK Kullingshof57:04+16:4612:45
21Annelie JohanssonOK Skärmen59:13+18:5513:14
22Malin JohanssonFK Friskus-Varberg1:03:08+22:5014:07
23Ann-Sophie OhlinOK Tranan1:03:11+22:5314:08
24Kristina LandforsLustens OK1:07:33+27:1515:06
25Anna-Lena JacobssonDegerfors OK1:10:23+30:0515:44
26Monika HjellströmGränna-Bygdens OK1:10:48+30:3015:50
27Helena SonessonFalköpings AIK OK1:16:02+35:4417:00
28Lotta BorgLinköpings OK1:18:17+37:5917:30
29Katarina StockhedenOK Gränsen1:21:53+41:3518:19
Ing-Marie AronengBredareds IFej godkänd
Anna-Karin RybergOK Klyftamoej start
Anna ErikssonOK Landehofej start
Malin KvarnefalkJärfälla OKej start

H45

7 090 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingvar ÅkessonIK Hakarpspojkarna44:116:13
2Mats KindlundOK Tranan49:52+5:417:02
3Björn AnderssonBredaryds SOK50:18+6:077:05
4Per JanssonOK Djerf50:29+6:187:07
5Jan LagerHalmstad OK52:05+7:547:20
6Jan HildingHestra IF52:13+8:027:21
7Hans LundgrenIK Hakarpspojkarna54:17+10:067:39
8Nils EdvardssonJärfälla OK54:24+10:137:40
9Peter JacobssonIK Hakarpspojkarna55:38+11:277:50
10Kenneth JohanssonOK Tranan55:42+11:317:51
11Nichlas WallströmSävedalens AIK56:52+12:418:01
12Rickard EkmanOK Roslagen57:15+13:048:04
13Håkan BlomkvistSkattkärrs SOK57:37+13:268:07
14Christian ErikssonLinköpings OK57:48+13:378:09
15Mats GranstedtIK Hakarpspojkarna58:03+13:528:11
16Tommy JohanssonVästvärmlands OK58:11+14:008:12
17Erik ErssonIFK Mora OK58:26+14:158:14
18Henrik LindbladOK Djerf59:30+15:198:23
19Mats LundbäckJärfälla OK1:02:07+17:568:45
20Johan WänströmFinspångs SOK1:03:21+19:108:56
21Anders LingIK Hakarpspojkarna1:03:34+19:238:57
22Torgeir SnilsbergOK Moss1:04:57+20:469:09
23Thomas KarlssonOK Landehof1:05:00+20:499:10
23Anders DoverforsTjällmo-Godegårds OK1:05:00+20:499:10
25Stefan NordinUlricehamns OK1:06:12+22:019:20
26Mattias OssianssonIK Hakarpspojkarna1:07:13+23:029:28
27Magnus VahlbergLinköpings OK1:07:14+23:039:28
28Jonas BergenfurSkattkärrs SOK1:08:04+23:539:36
29Pelle LandforsLustens OK1:08:22+24:119:38
30Jonas PetterssonOK Tisaren1:08:40+24:299:41
31Urban SörqvistMarkbygdens OK1:09:38+25:279:49
32Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK1:11:02+26:5110:01
33Anders JägrydSkåneslättens OL1:11:57+27:4610:08
34Tobias Den BraverOK Gränsen1:12:15+28:0410:11
35Fredrik PlumppuHestra IF1:12:23+28:1210:12
36Mats HedmanIF Hagen1:13:50+29:3910:24
37Ulf ÄrligOK Gränsen1:14:01+29:5010:26
38Tomas CechOrientacni Beh Opava1:17:35+33:2410:56
39Daniel BjärsvikIK Hakarpspojkarna1:17:37+33:2610:56
40Henrik PetterssonFalköpings AIK OK1:19:28+35:1711:12
41David OlssonOK Skogsstjärnan1:19:41+35:3011:14
42Olivier De SmulOMEGA1:28:06+43:5512:25
43Tomas GlanshedHaninge SOK1:30:34+46:2312:46
44Anders GustafssonFK Friskus-Varberg1:30:43+46:3212:47
45Kjell JohanssonIF Hagen1:33:00+48:4913:07
46Svante BerglundUlricehamns OK1:37:15+53:0413:42
47Jan GrahnIK Uven1:43:36+59:2514:36
Håkan AxelssonFK Göingarnaej godkänd
Magnus EricssonVäxjö OKej godkänd
Björn KristianssonTrollhättans SOKej godkänd
Thomas JosarpFK Friskus-Varbergej godkänd
Dennis TollOK Njudungej godkänd
Magnus LarssonKarlskrona SOKej start
Jussi AumoKungälvs OKej start
Ola BovalliusJärfälla OKej start
Thomas JohanssonGamleby OKej start
Anders SundelinOK Orionej start
Urban VahlbergOK Österåkerej start
Martin BellanderGustavsbergs OKej start
Anders HåkanssonOK Orionej start

D50

3 850 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingrid JohanssonLaholms IF OK40:2810:30
2Anna-Birgitta GustafssonOK Tylöskog41:01+0:3310:39
3Maria SkogsbergMariestads FK41:04+0:3610:40
4Caroline HagströmFalköpings AIK OK42:28+2:0011:01
5Ann-Kristin JanssonHjobygdens OK43:22+2:5411:15
6Carina AnderssonFK Friskus-Varberg44:05+3:3711:27
7Lena SwartzOK Orion45:27+4:5911:48
8Sari HåkanssonOK Gränsen47:03+6:3512:13
9Marie AlfredssonOK Tyr47:18+6:5012:17
10Christina HalvarssonOK Kroppefjäll47:37+7:0912:22
11Lena CarlssonSävedalens AIK48:49+8:2112:40
12Åsa AlsiöIF Hagen50:03+9:3513:00
13Linda VerbrakenD-Team Belgium50:08+9:4013:01
14Lotta JungåkerKorsnäs IF OK50:13+9:4513:02
15Marita FilipssonMarkaryds FK50:34+10:0613:08
16Gunilla GustafssonOK Orion50:44+10:1613:10
17Helena SellgrenGöteborg-Majorna OK52:07+11:3913:32
18Maritha HenrikssonJönköpings OK55:26+14:5814:23
19Kristina LindOK Skärmen1:00:10+19:4215:37
20Anette ArksandVallentuna-Össeby OL1:00:36+20:0815:44
21Åsa PerssonLaxå OK1:06:59+26:3117:23
22Annika PeterssonBurseryds IF1:10:42+30:1418:21
23Monica LaageFalköpings AIK OK1:13:51+33:2319:10
24Karin JägrydSkåneslättens OL1:16:17+35:4919:48
Ingela AnderssonLunds OKej godkänd

H50

6 110 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulrik OlssonBrattås CK42:166:55
2Hans MelinGöteborg-Majorna OK45:08+2:527:23
3Sven LundgrenVäxjö OK48:04+5:487:52
4Joachim FribergFalköpings AIK OK48:37+6:217:57
5Conny StrandbergGustavsbergs OK50:20+8:048:14
6Mats LjungqvistKexholms SK51:05+8:498:21
7Miroslav HadacOrientacni Beh Opava52:21+10:058:34
8Stefan AronengHestra IF53:09+10:538:41
8Lars HelgessonHestra IF53:09+10:538:41
10Dirk GoossensD-Team Belgium53:11+10:558:42
11Bo HallbergFalköpings AIK OK53:25+11:098:44
12Bengt AnderssonIFK Mora OK53:39+11:238:46
13Lars HolmgårdKils OK53:43+11:278:47
14Magnus PorleVäxjö OK54:04+11:488:50
15Kent KlassonHestra IF54:11+11:558:52
16Lasse Karlsson-LodIstrums SK54:42+12:268:57
17Mats KristianssonTrollhättans SOK55:34+13:189:05
18Mats SvenssonHjärnarps OL55:35+13:199:05
19Mats GunnemyrSöders-Tyresö56:47+14:319:17
20Lars-Ivar AarsethNydalens SK58:00+15:449:29
21Jonas HagströmFalköpings AIK OK58:41+16:259:36
22Ola AllvinIK Hakarpspojkarna58:49+16:339:37
23Peter Lillen NilssonOK Tranan1:00:42+18:269:56
24Thord SalenbäckKristinehamns OK1:00:53+18:379:57
25Per SundströmVästerås SOK1:01:06+18:5010:00
26Kjell Ottar WiklundNydalens SK1:01:09+18:5310:00
27Anders LammFrölunda OL1:03:47+21:3110:26
28Ulf LinderfalkSkåneslättens OL1:04:25+22:0910:32
29Magnus OlssonHjärnarps OL1:04:28+22:1210:33
30Magnus WideFrölunda OL1:04:42+22:2610:35
31Klaes AxelssonMullsjö SOK1:05:51+23:3510:46
32Bengt NorrmanTrollhättans SOK1:06:20+24:0410:51
32Stefan KarlssonOK Ravinen1:06:20+24:0410:51
34Torbjörn OhlssonHaninge SOK1:07:22+25:0611:01
35Rikard BorgLinköpings OK1:08:47+26:3111:15
36Kent BerggrenTullinge SK1:09:19+27:0311:20
37Conny BruhnBoxholm-Mjölby OL1:10:14+27:5811:29
38Ingvar IvarssonOK Kullingshof1:11:44+29:2811:44
39Dennis ØbroTisvilde Hegn OK1:12:10+29:5411:48
40Mikael DavidssonVästerås SOK1:12:54+30:3811:55
41Kjetil EspedalNydalens SK1:14:17+32:0112:09
42Erik LösethFalköpings AIK OK1:15:03+32:4712:16
43Phil ConwayGuildford Orienteers1:16:01+33:4512:26
44Klas LindgrenVästerås SOK1:18:29+36:1312:50
45Håkan PerssonLaxå OK1:18:44+36:2812:53
46Stig GustafssonIK Ymer1:19:54+37:3813:04
47Pär JohanssonOK Alehof1:20:59+38:4313:15
48Mikael JohanssonOK Skärmen1:24:37+42:2113:50
49Bo WesterbergTrollhättans SOK1:29:09+46:5314:35
50Jan LindströmIK Wilske1:32:13+49:5715:05
51Björn CarlstedtHjärnarps OL1:48:48+1:06:3217:48
Stefan ErikssonIK Hakarpspojkarnaej start
Per KällvikÅmåls OKej start
Lars JacobssonDegerfors OKej start
Jonas MånssonK 3 IFej start
Conny GunnarssonOK Älgenej start

D55

3 840 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britta SahlinVänersborgs SK39:0910:11
2Eva CarlssonJönköpings OK39:50+0:4110:22
3Birgitta AnderssonFrämmestads IK42:12+3:0310:59
4Nina BejbomUddevalla OK42:55+3:4611:10
5Ingrid SchmiterlöwHjobygdens OK43:33+4:2411:20
6Lotta Lidman AlmqvistVästerviks OK45:17+6:0811:47
7Birgit HanssonHerrestads AIF46:42+7:3312:09
8Ann-Marie AnderssonTenhults SOK47:59+8:5012:29
9Monica KnutssonSävedalens AIK51:00+11:5113:16
10Carina Berger-SvenssonMotala AIF OL51:28+12:1913:24
11Mona OlssonBrattås CK52:49+13:4013:45
12Britt-Marie ForsgrenOK Tisaren53:16+14:0713:52
13Ann NyströmIF Hagen54:16+15:0714:07
14Annette Falck LarssonVänersborgs SK56:10+17:0114:37
15Christina OlssonSkåneslättens OL58:38+19:2915:16
16Marianne ThorssonIK Trenne Ullared1:01:26+22:1715:59
17Ann-Sofie HultsvedOK Tyr1:03:13+24:0416:27
18Monika NilssonOK Alehof1:05:39+26:3017:05
19Ingrid RoosMotala AIF OL1:08:53+29:4417:56
20Gunilla JohanssonOK Skogsstjärnan1:19:24+40:1520:40
Agneta JonzonSöderhamns OKej godkänd
Katarina SjöholmMullsjö SOKej godkänd
Kerstin OhlssonHaninge SOKej start

H55

5 610 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna36:546:34
2Peter LundbergJärfälla OK43:32+6:387:45
3Sören JonssonNydalens SK45:25+8:318:05
4Jan-Olof SvenssonHalmstad OK46:23+9:298:16
5Lars HolmbergIF Hagen46:46+9:528:20
6Ulf NyströmTrollhättans SOK50:06+13:128:55
7Tapani MattusIFK Lidingö SOK50:15+13:218:57
8Stefan SjöblomFrölunda OL50:50+13:569:03
9Lars GerhardssonAttunda OK50:52+13:589:04
10Jan IvarssonOK Skogshjortarna50:59+14:059:05
11Anders LundJärfälla OK51:46+14:529:13
12Anders AxelssonTrollhättans SOK53:16+16:229:29
13Lars AnderssonOK Tyr53:27+16:339:31
14Bengt SvenssonSundbybergs IK53:43+16:499:34
15Sven BörjesonGöteborg-Majorna OK54:16+17:229:40
16Jonas KarlssonOK Tylöskog54:46+17:529:45
17Torbjörn AronssonGöteborg-Majorna OK54:52+17:589:46
18Leif SandahlOK Tyr55:08+18:149:49
19Nils-Olof LarssonVänersborgs SK55:13+18:199:50
20Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna56:05+19:119:59
21Mats JönssonKorsnäs IF OK56:21+19:2710:02
22Björn JakobssonTäby OK56:25+19:3110:03
23Anders SpånérGöteborg-Majorna OK57:00+20:0610:09
24Thomas SvenssonMotala AIF OL57:37+20:4310:16
25Jonas CarlssonMarkbygdens OK57:41+20:4710:16
26Göran SvenssonFalkenbergs OK57:48+20:5410:18
27Roy JohanssonOK Skogsvargarna59:04+22:1010:31
28Thomas HelblingKlubblös59:40+22:4610:38
29Leonard SchaferOLC Omström-Sense1:02:14+25:2011:05
30Stefan JohanssonTrollhättans SOK1:02:47+25:5311:11
31Göran OlesundOK Landehof1:04:00+27:0611:24
32Kent NeroMullsjö SOK1:08:20+31:2612:10
33Rune LundgrenOK Trian1:08:57+32:0312:17
34Håkan LarssonLjungskile FK1:11:18+34:2412:42
35Göran LarsendahlVästerås SOK1:13:13+36:1913:03
36Christer FranssonMotala AIF OL1:16:25+39:3113:37
37Håkan HåkanssonOK Gränsen1:18:40+41:4614:01
38Michael AnderssonGöteborg-Majorna OK1:34:56+58:0216:55
Thomas SellgrenGöteborg-Majorna OKej godkänd
Bo GustafssonOK Tylöskogej godkänd
Ulf WallinGöteborg-Majorna OKej start
Tomas AnderssonTrollhättans SOKej start
Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubbej start
Anders KjellbergOK Flundrehofej start

D60

3 410 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elisabeth ÖströmOK Tyr37:0310:51
2Inger WesterbergIF Hagen37:15+0:1210:55
3Kerstin BurmanKvillebyns SK42:06+5:0312:20
4Pia SvenssonFalköpings AIK OK45:07+8:0413:13
5Monica LööfMariestads FK45:20+8:1713:17
6Monica MartinssonOK Tranan46:16+9:1313:34
7Erén Lång AlbinssonBredaryds SOK46:38+9:3513:40
8Monica AbrahamssonGudhems IF51:33+14:3015:07
9Britt GunnarssonKristinehamns OK52:54+15:5115:30
10Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb54:17+17:1415:55
11Gunilla HogedalVänersborgs SK54:34+17:3116:00
12Inger JohanssonOK Klyftamo57:49+20:4616:57
13Maria KärrströmTullinge SK1:01:13+24:1017:57
14Catherine DawsonGafanhori1:05:58+28:5519:20
15Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullared1:08:14+31:1120:00
16Marite ÅkerströmSOK Träff1:11:39+34:3621:00
17Marita LarssonMarkbygdens OK1:18:17+41:1422:57

H60

4 900 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas SjöholmMullsjö SOK43:458:55
2Per LindgrenIK Hakarpspojkarna45:10+1:259:13
3Kenneth WalterssonBredaryds SOK45:31+1:469:17
4Olov ÖströmOK Tyr46:01+2:169:23
5Göran CarnanderIK Hakarpspojkarna46:28+2:439:28
6Kjell BomanSöderhamns OK47:49+4:049:45
7Pierre KarlssonOK Alehof49:05+5:2010:01
8Lennart LarssonJönköpings OK50:47+7:0210:21
9Bengt KärrströmTullinge SK51:40+7:5510:32
10Kjell NeroNässjö OK51:42+7:5710:33
11Tomas OlaussonAskersunds OK52:43+8:5810:45
12Thomas AlbinssonBredaryds SOK52:50+9:0510:46
13Bill AnderssonI 15 IF53:27+9:4210:54
14Lennart GustafssonJönköpings OK53:36+9:5110:56
15Svante BjurgrenIK Hakarpspojkarna53:51+10:0610:59
16Owe TörnrothHjobygdens OK54:05+10:2011:02
17Stefan GunnarssonKristinehamns OK54:43+10:5811:09
18Ralf LindgrenNAIS Orienteringsklubb59:21+15:3612:06
19Lars GrehnMullsjö SOK59:52+16:0712:13
20Hans Göran PetterssonKFUM Örebro OK59:57+16:1212:14
21Gunnar BejbomUddevalla OK1:01:38+17:5312:34
22Bo AnderssonFalköpings AIK OK1:03:11+19:2612:53
23Tommy RoosFalköpings AIK OK1:03:27+19:4212:56
24Jan-Åke EmilssonGudhems IF1:04:01+20:1613:03
25Anders AlamaaIK Vikings OK1:05:12+21:2713:18
26Thomas AlmqvistVästerviks OK1:08:06+24:2113:53
27Sven GranathTjällmo-Godegårds OK1:08:53+25:0814:03
28Tord GustafssonOK Skogsstjärnan1:09:41+25:5614:13
29Arne AlfredssonUddevalla OK1:12:57+29:1214:53
30Mats SunessonOK Skogsstjärnan1:15:50+32:0515:28
31Sören KarlssonMullsjö SOK1:16:41+32:5615:38
32Bernhard GrenaboHjobygdens OK1:17:07+33:2215:44
33Christer ForsgrenOK Tisaren1:19:14+35:2916:10
34Bo-Gunnar JosefssonNässjö OK1:20:34+36:4916:26
35Jouni Hansen-HaugAskersunds OK1:20:59+37:1416:31
36Torbjörn OlssonGöteborg-Majorna OK1:27:58+44:1317:57
Jan-Ola KarlssonOK Njudungej start
Kurt SvenssonIK Hakarpspojkarnaej start

D65

3 480 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kajsa TofténHjobygdens OK49:5114:19
2Lisbeth DamsgaardHjärnarps OL50:15+0:2414:26
3Gullan AnderssonSträngnäs-Malmby OL55:37+5:4615:58
4Ingrid TengelandIK Gandvik1:16:14+26:2321:54
5Marianne SjöbergOK Gränsen1:36:22+46:3127:41
Ulla LindellOK Hällenej godkänd

H65

4 780 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf RadlerJärfälla OK46:159:40
2Håkan WinnbergIK Trenne Ullared46:36+0:219:44
3Per-Arne KällénUddevalla OK47:56+1:4110:01
4Kent KardellLjungskile FK48:40+2:2510:10
5Per IvarssonTrollhättans SOK50:46+4:3110:37
6Torbjörn WikströmOK Orinto52:43+6:2811:01
7Lars HogedalVänersborgs SK53:50+7:3511:15
8Roalh KlevelandKvillebyns SK54:32+8:1711:24
9Ove ThorssonIK Trenne Ullared54:34+8:1911:24
10Håkan OlssonHjobygdens OK54:48+8:3311:27
11Stefan MillegårdSävedalens AIK55:58+9:4311:42
12Kjell MartinssonOK Tranan56:09+9:5411:44
13Roy DawsonGafanhori58:27+12:1212:13
14Hans-Gösta BernhardMariestads FK58:52+12:3712:18
15Christer NordströmOK Älvsjö-Örby58:57+12:4212:19
16Roger BergvikVäxjö OK59:31+13:1612:27
16Bengt SörensenJönköpings OK59:31+13:1612:27
18Ronald Mc GrailHjärnarps OL1:02:16+16:0113:01
19Clas-Göran HerrgårdTäby OK1:02:40+16:2513:06
20Christer JohanssonOK Motala1:03:04+16:4913:11
21Tord FranssonMotala AIF OL1:10:33+24:1814:45
22Gert OlssonSkåneslättens OL1:12:41+26:2615:12
23Anders WidénOLG Säuliamt1:17:05+30:5016:07
24Åke SjöbergOK Gränsen1:27:13+40:5818:14
Carl-Henry AnderssonOK Orintoej start
Erland SvenssonKvillebyns SKej start

D70

3 180 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inga JohanssonNyköpings OK41:3113:03
2Ingrid Rex WallströmOK Landehof46:09+4:3814:30
3Ingrid HermanssonIK Ymer46:42+5:1114:41
4Lotta GranholmLinköpings OK48:08+6:3715:08
5Lena WaernTrollhättans SOK51:58+10:2716:20
6Viveca JernstedtKristinehamns OK56:18+14:4717:42
7Ulla LingJönköpings OK57:34+16:0318:06
8Vega SlottnerJönköpings OK59:41+18:1018:46
9Kerstin WalleniusOK Skogsstjärnan1:00:57+19:2619:10
10Gunilla Hvatz-LarssonHagaby GoIF Örebro1:01:42+20:1119:24
11Marina WästlundOK Amne1:25:11+43:4026:47
Eva HöijeOK Ravinenej godkänd
Monica LarssonOK Trananej start
Kerstin ErnvidUlricehamns OKej start

H70

4 280 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK42:059:49
2Roger DanielssonLinköpings OK42:54+0:4910:01
3Morgan LjungVaggeryds SOK42:56+0:5110:01
4Lars LjungbergTrollhättans SOK44:45+2:4010:27
5Lars FinbomOK Landehof46:32+4:2710:52
6Lennart HöijeOK Ravinen47:13+5:0811:01
7Hans SjögrenAlvesta SOK47:24+5:1911:04
8Alf LindbergKöping-Kolsva OK49:57+7:5211:40
9Christer OttossonOK P450:44+8:3911:51
10Göran BengtssonTockarps IK51:24+9:1912:00
11Karl-Gustav KlemetsKöping-Kolsva OK53:02+10:5712:23
12Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo53:50+11:4512:34
13Ingemar LindblomOK Orinto53:56+11:5112:36
14Ronny AnderssonOK Skogshjortarna54:41+12:3612:46
15Sven Erik SjöholmMullsjö SOK55:33+13:2812:58
16Sievert GustafssonTjällmo-Godegårds OK55:43+13:3813:01
17Anders BerglundOK Skogshjortarna57:27+15:2213:25
18Ulf WaldenfjordLinköpings OK57:29+15:2413:25
19Kent OlaussonOK Orinto57:39+15:3413:28
20Lars FranssonBottnaryds IF58:15+16:1013:36
21Bjørn W. LudvigsenIF Sturla59:49+17:4413:58
22Bengt-Rune WallströmIK Uven1:01:07+19:0214:16
23Gunnar HejdenbergMotala AIF OL1:02:41+20:3614:38
24Lars WahlströmIstrums SK1:07:33+25:2815:46
25Bengtåke AnderssonOK Amne1:08:45+26:4016:03
26Leif BergSigtuna OK1:11:46+29:4116:46
27Per-Olof JohanssonOK Klyftamo1:12:01+29:5616:49
28Ulf SkogtjärnOK Linné1:17:55+35:5018:12
29Stig LarssonHagaby GoIF Örebro1:19:08+37:0318:29
30Olle HermanssonIK Ymer1:22:31+40:2619:16
31Bengt ÅkerströmSOK Träff1:37:10+55:0522:42
Arne AnderssonOK Motalaej start

D75

3 200 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna59:0618:28
2Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OK1:12:29+13:2322:39
Monica LindgrenLinköpings OKej godkänd

H75

3 500 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erland LingJönköpings OK41:2111:48
2Lars JohanssonOK Skogshjortarna44:11+2:5012:37
3Sune LindellOK Hällen47:30+6:0913:34
4Rune AhlanderJönköpings OK50:12+8:5114:20
5Folke DahlénLidköpings VSK50:19+8:5814:22
6Kjell AnderssonSkattkärrs SOK52:30+11:0915:00
7Ivan ErnvidUlricehamns OK55:26+14:0515:50
8Ingemar HolmbergIF Hagen58:34+17:1316:44
9Rolf LarssonDegerfors OK1:01:32+20:1117:34
10Kurt RydinOK Tranan1:06:10+24:4918:54
11Göran HektorLinköpings OK1:08:34+27:1319:35
12Harry SundbergOK Klyftamo1:10:39+29:1820:11
13Lars-Åke LarssonOK Tranan1:12:01+30:4020:34
14Gunnar WaernTrollhättans SOK1:16:31+35:1021:51
15Bo BrånnAskersunds OK1:19:31+38:1022:43
16Stig BengtssonOK Amne1:25:01+43:4024:17
17Gunnar BrystHjobygdens OK1:34:24+53:0326:58
Ingemar SvenssonLunds OKej start

D80

2 990 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britta SahlIF Hagen1:16:4125:38
Ruth NyströmOK Amneej godkänd

H80

3 070 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils JanssonSkattkärrs SOK46:4615:14
2Per LarssonJönköpings OK53:00+6:1417:15
3Arvo HyvönenSkattkärrs SOK53:05+6:1917:17
4Stig SahlIF Hagen53:41+6:5517:29
5Alban KarlbomLerums SOK1:16:54+30:0825:02
6Valter AlamaaIK Vikings OK1:35:24+48:3831:04

Inskolning

1 500 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Ludvig AxenborgGöteborg-Majorna OKfullföljt
Wilmer AxenborgGöteborg-Majorna OKfullföljt
Leo BertsOK Alehoffullföljt
Harald CarlssonKFUM Örebro OKfullföljt
Herman EngIFK Göteborgfullföljt
Elias GranängKungälvs OKfullföljt
Elsa HolstHjobygdens OKfullföljt
William JantzénKFUM Örebro OKfullföljt
Isak Jodal-GöthforsGöteborg-Majorna OKfullföljt
Jonna Jodal-GöthforsGöteborg-Majorna OKfullföljt
Theodor LauriJärla Orienteringfullföljt
Emilia LennellSträngnäs-Malmby OLfullföljt
Linnéa PåledalOK Roxenfullföljt
Jonatan SahlénIF Hagenfullföljt
Arvid SaxLinköpings OKfullföljt
Frida SaxLinköpings OKfullföljt
Ebbe SjöbergTibro OKfullföljt
Assar SjölundGöteborg-Majorna OKfullföljt
Ture SjölundGöteborg-Majorna OKfullföljt
Signe SvedbergTibro OKfullföljt
Vera WesthMullsjö SOKfullföljt

U1

2 080 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robin HildingHestra IF18:489:02
2Emma WulffOK Gränsen23:16+4:2811:11
3Axel GustafssonOK Tylöskog24:22+5:3411:42
4Melker CarlssonKFUM Örebro OK24:52+6:0411:57
5Love KarlssonAlvesta SOK24:53+6:0511:57
6Gustav DanielssonVimmerby OK25:14+6:2612:07
7Hjalmar JohanssonOK Alehof26:56+8:0812:56
8Siri HejdenbergGävle OK27:40+8:5213:18
9Moa WallströmSävedalens AIK28:02+9:1413:28
10Axel LindbladOK Djerf28:52+10:0413:52
11Lilly BergenfurSkattkärrs SOK30:15+11:2714:32
12Tindra BlomkvistSkattkärrs SOK30:36+11:4814:42
13Edith BergenfurSkattkärrs SOK30:41+11:5314:45
14Louise SköldOK Klyftamo31:07+12:1914:57
14Linus SjöblomOK Klyftamo31:07+12:1914:57
16Sara SjöblomOK Klyftamo31:19+12:3115:03
17Lova JonssonSkarpnäcks OL31:39+12:5115:12
18Sofia NystrandOK Klyftamo31:52+13:0415:19
19Tuva Wilkens JernbergNydalens SK33:22+14:3416:02
20Elvira ÅhlundVänersborgs SK34:52+16:0416:45
21Ida TofténSOK Träff36:15+17:2717:25
22Saga SehlerOK Kolmården57:07+38:1927:27
23William BjörnbeckerSjövalla FK59:53+41:0528:47
Simon JonhedKFUM Örebro OKej start

U2

2 220 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alvin LundgrenVäxjö OK18:588:32
2Teodor JonssonSkarpnäcks OL22:14+3:1610:00
3Ebba LövgärdOK Alehof22:29+3:3110:07
4Frida StigssonTrollhättans SOK23:35+4:3710:37
5Oscar LennellSträngnäs-Malmby OL23:39+4:4110:39
6Vilgot ÅhlundVänersborgs SK25:11+6:1311:20
7Arvid HägerstrandKungälvs OK25:21+6:2311:25
8Johannes IsakssonOK Tyr26:15+7:1711:49
9Elin ÅkessonVäxjö OK26:17+7:1911:50
10Jakob RingströmOK Landehof26:47+7:4912:03
11Elin VahlbergLinköpings OK26:48+7:5012:04
12Sonja BertsOK Alehof26:53+7:5512:06
13Elin KarlssonOK Landehof27:17+8:1912:17
14Johannes AnderssonVänersborgs SK27:51+8:5312:32
15Noah OlssonStigsökarna28:19+9:2112:45
16Frida SkoglundUlricehamns OK28:22+9:2412:46
17Nellie ErlandssonStigsökarna40:43+21:4518:20
Ida IvarssonOK Skogshjortarnaej godkänd

Öppen motion 1

2 220 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bengt österblomK3 IF25:4611:36
2Magnus AhlgrenIK Gandvik32:14+6:2814:31
3Andrea FasthHestra IF50:23+24:3722:41
4Pirjo  koskinenTäby OK1:10:48+45:0231:53

Öppen motion 2

3 960 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Moa HolmvikTidaholm SOK Sisu1:26:1321:46
2Björn-olof PetréIstrums SK1:44:14+18:0126:19
3Victoria KolehmainenOK Klemmingen1:51:35+25:2228:10
4Cecilia HåkanssonLaholms IF OK2:03:41+37:2831:13

Öppen motion 3

3 040 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara WulffOK Gränsen27:349:04
2Erik GullbrandIF Hagen34:26+6:5211:19
3Malin SehlerOK Kolmården34:37+7:0311:23
4Marina ProninaFK Åsen35:56+8:2211:49
5Ulrika EliassonIK Hakarpspojkarna36:58+9:2412:09
6Maria PetterssonOK Njudung37:16+9:4212:15
7David WesthMullsjö SOK37:18+9:4412:16
8Ulf Carlsson Växjö AIS38:04+10:3012:31
9Karin StattinSOK Träff38:05+10:3112:31
10Sara AnderssonVänersborgs SK38:24+10:5012:37
11Cecilia ElofssonOK Njudung39:11+11:3712:53
12Oscar RagnarssonHjärnarps OL43:20+15:4614:15
13Johanna RagnarssonHjärnarps OL43:26+15:5214:17
14Maria-louise StridhHestra IF43:58+16:2414:27
15Amanda NylénDegerfors OK45:37+18:0315:00
16Maria EfraimssonUlricehamns OK46:17+18:4315:13
17Kristina NyströmTrollhättans SOK46:58+19:2415:26
18Thine Wilkens JernbergNydalens SK47:49+20:1515:43
19Anna BertsOK Alehof48:26+20:5215:55
20Ulrika LjungqvistKexholms SK48:45+21:1116:02
21Pia NilssonHalmstad OK48:46+21:1216:02
22Ulrika FranssonOK Njudung52:52+25:1817:23
23Elisabeth SavefjordKlubblös55:03+27:2918:06
24Ann-Sofie BjurströmHjobygdens OK56:50+29:1618:41
25Lotta JohanssonIK Gandvik59:40+32:0619:37
26Birgit LjungOK Gipen1:05:20+37:4621:29
27Frida SchillerOK Njudung1:05:58+38:2421:41
28Ali WaisVänersborgs SK1:07:34+40:0022:13
29Ayham  muhammad aliVänersborgs SK1:07:42+40:0822:16
30Aali El AhmadVänersborgs SK1:07:46+40:1222:17
31John-Erik ErikssonJönköpings OK1:09:17+41:4322:47
32Liv LindOK Skärmen1:09:46+42:1222:56
33Anna BergOK Grip1:12:24+44:5023:48
34Anna SalenbäckKristinehamns OK1:26:26+58:5228:25
35Inger  EismarkOK Orinto1:30:44+1:03:1029:50
Ayan LingIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Sofie SchillerOK Njudungej start

Öppen motion 4

4 950 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas LindqvistLidköpings VSK55:5211:17
2Christina StrandbergGustavsbergs OK57:20+1:2811:34
3Ulrika JantzénKFUM Örebro OK1:23:57+28:0516:57
4Per-Erik JantzénKFUM Örebro OK1:24:00+28:0816:58
Rebecka NylénDegerfors OKej godkänd

Öppen motion 5

3 620 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per AnderssonOK P439:2010:51
2Niklas WiklundOK Enen44:26+5:0612:16
3Martin TöppnerOK Landehof44:45+5:2512:21
4Alice ErikssonTjällmo-Godegårds OK44:55+5:3512:24
5Lena StrömTjällmo-Godegårds OK45:02+5:4212:26
6Lars InglanderIK Hakarpspojkarna46:48+7:2812:55
7Sören WilhelmssonFalköpings AIK OK48:38+9:1813:26
8Emma CarlstedtHjärnarps OL49:16+9:5613:36
9Tord StrandbySOK Träff50:28+11:0813:56
10Patrik AnderssonHjobygdens OK50:31+11:1113:57
11Susanne BorssénOK Kroppefjäll52:13+12:5314:25
12Jan  LarssonFrämmestads IK53:28+14:0814:46
13Jenny HarderIF Hagen53:45+14:2514:50
14Marie StrandbySOK Träff54:49+15:2915:08
15Adrian HardenFK Boken56:20+17:0015:33
16Sebastian ÅkärbjärIFK Mora OK56:44+17:2415:40
17Åsa LarssonOK Hällen57:19+17:5915:50
18Lotta MorénHjärnarps OL57:56+18:3616:00
19Erica StrandbergGustavsbergs OK59:33+20:1316:27
20Per-Erik KarlssonIF Hagen59:45+20:2516:30
21Jan BorssénOK Kroppefjäll1:01:32+22:1216:59
22Karina WahlIK Vista1:02:01+22:4117:07
23Erika KlarTidaholm SOK Sisu1:02:17+22:5717:12
24Rickard NilssonHalmstad OK1:02:31+23:1117:16
25Eva FredrikssonKorsnäs IF OK1:02:42+23:2217:19
26Patrik PogemaaOK Skogsstjärnan1:02:46+23:2617:20
27Catarina KarlssonSOK Träff1:04:22+25:0217:46
28Elisabeth ÅkärbjärIFK Mora OK1:04:41+25:2117:52
29Mikael KrantzOK P41:05:42+26:2218:08
30Pernilla LundbergIK Gandvik1:08:42+29:2218:58
31Keiko ConwayGuildford Orienteers1:08:43+29:2318:58
32Camilla TinglöfOK Gränsen1:10:14+30:5419:24
33Gustav NorbergOK Hällen1:11:01+31:4119:37
34Andreas DanielssonVimmerby OK1:11:42+32:2219:48
35Therese SvantessonOK Klyftamo1:16:14+36:5421:03
36Staffan WelanderOK P41:16:22+37:0221:05
37Åsa GrenaboHjobygdens OK1:16:58+37:3821:15
38Ann PogemaaOK Skogsstjärnan1:20:40+41:2022:17
39Lottis BrohedeOK Tyr1:41:28+1:02:0828:01
40Niklas KarlssonKlubblös1:49:07+1:09:4730:08
Stefan SaxLinköpings OKej godkänd
Bo AnderssonOK Klyftamoej godkänd
Emelie ThurbanJönköpings OKej godkänd

Öppen motion 6

5 840 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael TakeOK Tyr1:08:5311:47
2Joakim LewisK3 IF1:09:05+0:1211:49
3Mikael PetterssonIK Gandvik1:10:09+1:1612:00
4Peter SvenssonIK Gandvik1:10:15+1:2212:01
5Patrik NilssonVänersborgs SK1:11:04+2:1112:10
6Peter AnderssonOK Klyftamo1:13:54+5:0112:39
7Patrik NylénDegerfors OK1:15:53+7:0012:59
8Tobias AxenfjordMullsjö SOK1:17:02+8:0913:11
9Espen JernbergNydalens SK1:20:05+11:1213:42
10Niclas KjellmanLidköpings VSK1:20:19+11:2613:45
11Anki BlennowFalköpings AIK OK1:21:43+12:5013:59
12Kari EieKlubblös1:32:13+23:2015:47
13Lars EkmarkHjobygdens OK1:35:37+26:4416:22
14Kristina ÅhlundVänersborgs SK1:40:09+31:1617:08
15Henrik JacobsonTibro OK1:49:42+40:4918:47
Marina GustafssonOK Skogsstjärnanej godkänd

Öppen motion 7

3 220 m, 88 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel HalvarssonKarlskrona SOK26:108:07
2Stefan SehlerOK Kolmården29:25+3:159:08
3Anne HanssonMarkbygdens OK31:58+5:489:55
4Anna LövgärdOK Alehof32:05+5:559:57
5Bo HultgrenOK Njudung32:08+5:589:58
6Jenny NymanVänersborgs SK32:13+6:0310:00
7Dan LundstedtMullsjö SOK32:36+6:2610:07
8Magnus ElverlindOK Tranan32:44+6:3410:09
9Helena SandbergIK Hakarpspojkarna32:49+6:3910:11
10Gustav BjörklundIFK Mora OK33:36+7:2610:26
11Oskar DalströmOK Klyftamo34:20+8:1010:39
12Per-Inge JohanssonKlubblös34:22+8:1210:40
13Katarina EnbomVänersborgs SK36:37+10:2711:22
14Tony HolmbergOK Tylöskog37:27+11:1711:37
15Magnus EliassonFK Friskus-Varberg37:51+11:4111:45
16Fredrik CarlqvistFK Friskus-Varberg39:09+12:5912:09
17Håkan LööfMariestads FK39:52+13:4212:22
18Bo AnderssonSträngnäs-Malmby OL40:19+14:0912:31
19Ylva GefvertOK P440:23+14:1312:32
20Annika BengtssonOK Alehof40:24+14:1412:32
21Per GustafssonRyda SK41:05+14:5512:45
22Sven ErikssonOK Landehof41:08+14:5812:46
23Marina JohanssonOK Njudung41:31+15:2112:53
24Åsa SaxLinköpings OK42:04+15:5413:03
25Leif MörkforsJärfälla OK42:17+16:0713:07
26Helena AxelssonNydalens SK42:21+16:1113:09
27Ulrika RibbholmOK Njudung42:41+16:3113:15
28Erica BogrenIF Hagen43:03+16:5313:22
29Alf AnderssonOK P444:02+17:5213:40
30Maja WalleniusOK Skogsstjärnan44:04+17:5413:41
31Tommy HoltbringOK Amne44:12+18:0213:43
32Bengt AnderssonFrämmestads IK44:15+18:0513:44
33Anna-Märta JohanssonVästvärmlands OK44:43+18:3313:53
34Jenny OlssonStigsökarna44:55+18:4513:56
35Thomas ElofssonOK Njudung45:05+18:5514:00
36Carl-Christian SchmiterlöwHjobygdens OK45:09+18:5914:01
37Monica WalleniusOK Skogsstjärnan45:44+19:3414:12
38Anders JonssonOK Klyftamo46:50+20:4014:32
39Mats HanssonOK Alehof47:52+21:4214:51
40Kajsa NordinUlricehamns OK48:10+22:0014:57
41Ulrika GöhleIK Gandvik48:16+22:0614:59
41Gunilla GedinGöteborg-Majorna OK48:16+22:0614:59
43Bertil ErikssonOK Tyr48:21+22:1115:00
44Anna KarlqvistTjällmo-Godegårds OK48:27+22:1715:02
45Peter ÖstenssonOK Tranan49:13+23:0315:17
46Emma ErikssonTjällmo-Godegårds OK49:40+23:3015:25
47Pertti HeedOK Orinto50:43+24:3315:45
48Mona LindénVäxjö OK50:50+24:4015:47
49Malin Sjölund OlssonGöteborg-Majorna OK50:51+24:4115:47
50Marie LindFrämmestads IK51:21+25:1115:56
51Conny SahlinVänersborgs SK51:22+25:1215:57
52Ingemar GreisOK Måsen51:49+25:3916:05
53Torbjörn BlomqvistJönköpings OK51:57+25:4716:08
54Wolfgang FabianWAT.OL52:10+26:0016:12
55Mikael BomanLustens OK52:20+26:1016:15
56Daniel SjölundGöteborg-Majorna OK52:44+26:3416:22
57Lars BroströmDegerfors OK53:35+27:2516:38
58Liselotte LarssonLjungskile FK53:38+27:2816:39
59Roland KarlssonSOK Träff54:43+28:3316:59
60Karl-Johan OhlinOK Tranan56:12+30:0217:27
61Mårten SvenssonOK Gipen56:16+30:0617:28
62Stefan HornebrantTrollhättans SOK56:38+30:2817:35
63Lisa KorallMotala AIF OL56:54+30:4417:40
64Pål SchärerNydalens SK57:18+31:0817:47
64Sigvard ErikssonOK Gränsen57:18+31:0817:47
66Cecilia HagströmKristinehamns OK57:22+31:1217:48
67Hans AnderssonIK Gandvik57:23+31:1317:49
68Berit RuneforsVäxjö OK57:30+31:2017:51
69Marika ElverlindOK Tranan57:39+31:2917:54
70Carina WallgrenIstrums SK57:47+31:3717:56
71Ulf RaskKungälvs OK58:42+32:3218:13
72Johan GranathTjällmo-Godegårds OK59:21+33:1118:25
73Annika BjörklundIFK Mora OK59:43+33:3318:32
74Monica BrönnestamOK Gipen1:03:17+37:0719:39
75Daniel SjöbergOK Gränsen1:03:36+37:2619:45
76Barbro WahlströmIstrums SK1:03:37+37:2719:45
77Klas SkogOK Gipen1:03:51+37:4119:49
78Lars-Olov AnderssonSigtuna OK1:08:51+42:4121:22
78Stig VahlbergKristinehamns OK1:08:51+42:4121:22
80Frida KjellmanLidköpings VSK1:11:31+45:2122:12
81Inger SundinOK Landehof1:12:29+46:1922:30
82Hans LindqvistTrollhättans SOK1:12:35+46:2522:32
83Birgitta JohanssonOK Tranan1:13:59+47:4922:58
84Hans Kienholz 1:16:58+50:4823:54
85irmgard FabianWAT.OL1:20:15+54:0524:55
Nina OlssonFalköpings AIK OKej godkänd
Per PetterssonOK Djerfej godkänd
Karl BergstrandHjobygdens OKej godkänd
Stefan Karlsson AlsiöFalköpings AIK OKej start

Öppen motion 8

4 580 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Måns SandgrenOK Orion34:187:29
2Emil WikströmOK Tyr36:24+2:067:56
3Anders GranbergOK Klemmingen42:23+8:059:15
4Filip SödervallIK Gandvik42:37+8:199:18
5Sara HelanderDomnarvets GOIF43:18+9:009:27
6Magnus BlennowFalköpings AIK OK44:04+9:469:37
7Vilma BlennowFalköpings AIK OK44:35+10:179:44
8Martin AnderssonSjövalla FK44:58+10:409:49
9Anna BerlinKungälvs OK45:14+10:569:52
10Hans LibergOK Milan46:38+12:2010:10
11Jan-Erik AnderssonSträngnäs-Malmby OL47:02+12:4410:16
12Magnus ClaessonJönköpings OK47:37+13:1910:23
13Stefan WahlIK Vista47:57+13:3910:28
14Axel MatssonHjärnarps OL48:41+14:2310:37
15Magnus KronmarKarlskrona SOK50:12+15:5410:57
16Michael PerssonIF Hagen51:08+16:5011:09
17Emma KindbomIF Hagen51:15+16:5711:11
18Ludvig LarsendahlVästerås SOK52:06+17:4811:22
19Tuva Carlsson WallumSävedalens AIK52:14+17:5611:24
19Erik JohanssonOK Motala52:14+17:5611:24
21Rasmus PerssonSkåneslättens OL52:45+18:2711:31
22Susanne GranängKungälvs OK53:22+19:0411:39
23Per CarlssonIF Hagen53:33+19:1511:41
24Britt-Marie ErlandssonStigsökarna53:53+19:3511:45
25Anna SchmiterlöwHjobygdens OK54:28+20:1011:53
26Hans-olof CarlssonKlubblös54:54+20:3611:59
27Roger NorbergOK Hällen55:07+20:4912:02
28Mikael LundborgHjobygdens OK55:57+21:3912:12
29Claes-Göran PeterssonBurseryds IF57:01+22:4312:26
30Maria LundhRingsjö OK57:28+23:1012:32
31Fredrik SaugestadNydalens SK58:03+23:4512:40
32Robert WieslanderOK Skärmen58:25+24:0712:45
33Fredrik GöranssonAlmby IK59:47+25:2913:03
34Michael KarlssonOK P41:00:09+25:5113:07
35Daniel BogrenIF Hagen1:00:32+26:1413:13
36August AbrahamssonGällstadbygdens SOK1:01:00+26:4213:19
37Michael ForslundKristinehamns OK1:01:59+27:4113:32
38Jonny LindénVäxjö OK1:02:54+28:3613:44
39Oscar KarlssonTrollhättans SOK1:02:59+28:4113:45
40Maria HederIK Gandvik1:04:34+30:1614:05
41Annika DavidssonVästerås SOK1:07:49+33:3114:48
42Johan BertsOK Alehof1:08:06+33:4814:52
43Tommy KarlssonGudhems IF1:10:48+36:3015:27
44Emil BruhnBoxholm-Mjölby OL1:16:29+42:1116:41
45Jerzy AntonowiczKalmar OK1:20:10+45:5217:30
46Alf-Erik RagnarssonHjärnarps OL1:22:42+48:2418:03
47Lennart MorénHjärnarps OL1:24:36+50:1818:28
48Marie AlbinssonHjärnarps OL1:32:48+58:3020:15

Öppen motion 9

7 670 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jakob EngIFK Göteborg52:126:48
2Anders AxenborgGöteborg-Majorna OK52:13+0:016:48
3Jesper SjögrenHestra IF54:14+2:027:04
4Björn MårtenssonOK Skogsstjärnan58:12+6:007:35
5Filip KarlssonIF Hagen59:24+7:127:44
6Daniel HägerstrandKungälvs OK1:01:45+9:338:03
7Fredrik JohanssonOK Skogsstjärnan1:04:31+12:198:24
8Ulrik KarlssonMotala AIF OL1:08:01+15:498:52
9Marie-Louise AxenborgGöteborg-Majorna OK1:08:44+16:328:57
10Magnus SödervallIK Gandvik1:11:57+19:459:22
11Amanda BlennowFalköpings AIK OK1:12:48+20:369:29
12Daniel ÖrnIK Hakarpspojkarna1:18:44+26:3210:15
13Daniel HåkanssonOK Gränsen1:20:07+27:5510:26
14Philip HjellströmGränna-Bygdens OK1:20:56+28:4410:33
15Anton KarlssonOK Kullingshof1:26:22+34:1011:15
16Tommy HögIK Gandvik1:36:54+44:4212:38
17Per KlarTidaholm SOK Sisu1:40:48+48:3613:08
18Hugo KlarTidaholm SOK Sisu1:42:16+50:0413:20

Trail

6 430 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars-Magnus BjörckOK Älme57:498:59
2Jessica HolstHjobygdens OK59:16+1:279:13
3Jenny TofténSOK Träff1:05:50+8:0110:14
4Lena PerssonOK Milan1:43:59+46:1016:10

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser