Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skogskarlsmatch Gästrikland - Uppland

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skogskarlsmatch Gästrikland - Uppland
Arrangörsorganisation: Ockelbo OK
Datum: lördag 3 oktober 2015

H49-

5 340 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tommy LindbergOK Roslagen37:036:56
2Ulrik ImbergOK Linné44:16+7:138:17
3Lars LindgrenOK Ödmården45:20+8:178:29
Jonas EklundOK Rodhenej start

H50

4 790 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per EdenhamnLänna IF45:139:26
2Karl-Erik EngblomValbo AIF50:06+4:5310:27

H55

4 790 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars-Ove SkoghÖsterfärnebo IF57:1311:56
2Göran HedmanValbo AIF1:09:29+12:1614:30

H60

3 580 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans-Olof FröjdOslättforspojkarnas IK33:599:29
2Mats HemströmGävle OK34:01+0:029:30
3Bengt FröjdfeldtGävle OK34:14+0:159:33
4Curt JonassonSkutskärs OK35:46+1:479:59
5Rolf LundbergOK Ödmården39:39+5:4011:04
6Anders EkGävle OK39:42+5:4311:05
7Rolf KullaValbo AIF41:42+7:4311:38
8Sture LarssonLänna IF44:06+10:0712:19

H65

3 580 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ola KarlssonStorviks IF33:479:26
2Jan ÅsbergHäverödals SK34:03+0:169:30
3Gunnar EricssonGävle OK36:39+2:5210:14
4Per ElfströmÅrsunda IF36:56+3:0910:18
5Per-Erik WåhlbergOK Linné39:26+5:3911:00
6Lasse HolmStorviks IF42:24+8:3711:50
7Sven-Åke WindahlGävle OK56:52+23:0515:53
Anders EdlingOK Linnéej start
Torsten PetterssonLånghundra IFej start
Ove ÅbergStorviks IFej start

H70

3 040 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Leif NordlundLänna IF29:089:35
2Stig OvelandValbo AIF32:14+3:0610:36
3Sören ErikssonLänna IF36:13+7:0511:54
4Lars MalmbergGävle OK36:35+7:2712:02
5Thord RådbergOK Roslagen37:50+8:4212:26
6Conny HusénOK Roslagen38:26+9:1812:38
7Ingemar NygrenÅrsunda IF39:07+9:5912:52
8Göran NilssonValbo AIF40:01+10:5313:09
9Sven-Olov NorlinRimbo SOK41:29+12:2113:38
10Hans NybergGävle OK41:55+12:4713:47
11Leif PetterssonOK Ödmården42:05+12:5713:50
12Kurt BoströmOK Linné43:57+14:4914:27
13Roland ForsblomKungsgårdens SK44:46+15:3814:43
14Curt LindgrenOK Roslagen45:27+16:1914:57
15Sören OlssonOK Ödmården45:57+16:4915:06
16Sören AnderssonJärbo OK46:04+16:5615:09
17Bo WestlingHäverödals SK46:16+17:0815:13
18Gunnar JernbergGävle OK48:05+18:5715:49
19Sten JohanssonOK Borgen48:15+19:0715:52
20Leif MorénValbo AIF1:10:07+40:5923:03
Rune IvarssonOK Hammarenej start

H75

3 040 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per-Olof ErikssonOK Hammaren34:5411:28
2Stig JaremalmVallentuna-Össeby OL39:29+4:3512:59
3Martin EngqvistUpsala IF41:30+6:3613:39
4Bo SkoogValbo AIF41:57+7:0313:47
5Tord LindValbo AIF42:29+7:3513:58
6Olle OlofssonStorviks IF46:39+11:4515:20
7Sivert SöderbärgOK Roslagen59:15+24:2119:29
8Magnus MejyrGävle OK1:01:33+26:3920:14
9Adil KarlssonValbo AIF1:07:52+32:5822:19
10Jörgen AxelssonIF Thor1:12:43+37:4923:55
11Rune ThurénVallentuna-Össeby OL1:29:01+54:0729:16
Ingemar SjöbergOK Hammarenej godkänd
Anders AhnlénOK Hammarenej godkänd
Hans BohlinIFK Mora OKej start
Börje VestringGävle OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser