Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skaraborg by Night Ryda SK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skaraborg by Night Ryda SK
Arrangörsorganisation: Ryda SK
Datum: tisdag 3 mars 2015

Dam Kort Lätt

1 760 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Thea KarlssonRyda SKej start

Herr Kort Lätt

1 760 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Philip VibergRyda SK17:149:47
2Axel VibergRyda SK28:13+10:5916:01
Folke DahlénLidköpings VSKej start

Dam Kort

3 330 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida KjellmanLidköpings VSK33:049:55
2Marie AnebreidTidaholm SOK Sisu35:55+2:5110:47
3Lena ArnoldssonTidaholm SOK Sisu38:00+4:5611:24
4Ann-Marie HolmströmLidköpings VSK40:53+7:4912:16
5Elise JohanssonFalköpings AIK OK42:17+9:1312:41
6Rocío BalaguéFalköpings AIK OK54:02+20:5816:13
Anna-Lena SvenssonLidköpings VSKej godkänd
Irma SvenssonOK Klyftamoej start

Herr Kort

3 330 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stig JohanssonFalköpings AIK OK27:558:23
2Anders SträngFalköpings AIK OK27:59+0:048:24
3Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo33:06+5:119:56
4Anders SvedinLidköpings VSK55:25+27:3016:38
Erik WillénÖstersunds OKej godkänd
Åke NordbergOK Klyftamoej start
Stig-Olof PetterssonLidköpings VSKej start

Dam Medel

5 630 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellen BlennowFalköpings AIK OK48:278:36
2Ida WillénÖstersunds OK50:23+1:568:56
3Alma VilhelmssonFalköpings AIK OK50:58+2:319:03
4Alva SonessonFalköpings AIK OK52:48+4:219:22
5Kristina PatrikssonOK Klyftamo59:52+11:2510:38
6Tove ErikssonRyda SK1:01:12+12:4510:52
7Karin TorstenssonFalköpings AIK OK1:03:35+15:0811:17
Tindra HjortFalköpings AIK OKej godkänd

Herr Medel

5 630 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar StombergIF Hagen48:078:32
2Magnus KarlssonRyda SK50:20+2:138:56
3Håkan SonessonFalköpings AIK OK52:50+4:439:23
4Thomas HjertFalköpings AIK OK52:55+4:489:23
5Tobias KarlssonRyda SK53:08+5:019:26
6Andreas BranellRyda SK57:31+9:2410:12
7Sten OlssonOK Klyftamo1:00:05+11:5810:40
8Nils PatrikssonOK Klyftamo1:02:44+14:3711:08
9Lars LjungbergTrollhättans SOK1:07:59+19:5212:04
10Calle FogelstrandRyda SK1:09:11+21:0412:17
11Lars MelanderLidköpings VSK1:10:05+21:5812:26
12Mats KarlssonIF Hagen1:18:03+29:5613:51
Niclas KjellmanLidköpings VSKej godkänd
Claes-Håkan SvenssonOK Klyftamoej godkänd

Herr Lång

7 870 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hampus NyströmIF Hagen1:05:308:19
2Lars HolmbergIF Hagen1:07:26+1:568:34
3Jan HjortFalköpings AIK OK1:08:05+2:358:39
4Bo HallbergFalköpings AIK OK1:10:00+4:308:53
5Carl HolmbergIF Hagen1:11:45+6:159:07
6Åke WijkmarkIF Hagen1:18:07+12:379:55
7Marcus CarlssonIF Hagen1:22:26+16:5610:28
Patrik WallinFalköpings AIK OKej godkänd
Jonas NiklassonFalköpings AIK OKej start
Anton PetterssonTibro OKej start
Anton UddOK Tyrej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser