Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för Andrarums IF klubbmästerskap natt.

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Andrarums IF klubbmästerskap natt.
Arrangörsorganisation: Andrarums IF
Datum: tisdag 17 februari 2015

D21

3 560 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1D45 Ingela ThoressonAndrarums IF33:189:21
2D21 Erika NilssonAndrarums IF46:54+13:3613:10
3D40 Suzanne QvistAndrarums IF53:25+20:0715:00
4D50 Gudrun NilssonAndrarums IF55:11+21:5315:30

H21

5 110 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1H21 Jonas GustafssonAndrarums IF36:167:05
2H45 Mattias JohanssonAndrarums IF36:44+0:287:11
3H40 Heide PerssonAndrarums IF39:19+3:037:41
4H40 Magnus Nilsson-EhrnbornAndrarums IF42:11+5:558:15
5H20 Morgan OlssonAndrarums IF42:30+6:148:19
6H55 Ingemar NilssonAndrarums IF45:57+9:418:59
7H55 Jan NilssonAndrarums IF50:15+13:599:50
8H40 Michael NilssonAndrarums IF55:56+19:4010:56
9H50 Jan GradinAndrarums IF1:01:28+25:1212:01
10H35 Fredrik NilssonAndrarums IF1:14:13+37:5714:31

D14

2 680 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Clara EhrnbornAndrarums IF41:2515:27
2D14 Elin NilssonAndrarums IF49:33+8:0818:29

H14

3 560 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1H14 Erik ThoressonAndrarums IF33:549:31
2H65 Kent NilssonAndrarums IF41:24+7:3011:37
3H70 Jan BergströmAndrarums IF47:04+13:1013:13
4H14 Oscar EhrnbornAndrarums IF50:11+16:1714:05
5H14 Fabian AnderssonAndrarums IF53:35+19:4115:03
6H60 Bengt NilssonAndrarums IF53:50+19:5615:07
7H60 Kjell VilhelmssonAndrarums IF59:30+25:3616:42
8H70 Bertil ElmvikAndrarums IF1:00:43+26:4917:03
9H70 Odd SörvikAndrarums IF1:01:39+27:4517:19
H70 Bengt QvistAndrarums IFej godkänd

H12

2 680 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1H12 Ludwig AnderssonAndrarums IF31:1911:41
2H12 Stellan GradinAndrarums IF32:26+1:0712:06

D10

1 840 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1D10 Angelina DjordjovicAndrarums IF1:01:2333:21

H10

1 840 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1H10 Cazper NilssonAndrarums IF37:1620:15
2H10 Hugo ThoressonAndrarums IF40:51+3:3522:12

D60

2 680 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1D60 Gabrielle BrunAndrarums IF33:1512:24
2D60 Barbro NilssonAndrarums IF39:56+6:4114:54

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser