Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kylklampen Final 2015

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kylklampen Final 2015
Arrangörsorganisation: Kristinehamns OK
Datum: onsdag 25 mars 2015

Herrar

6 760 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henric BrohedeOK Tyr47:217:00
2Ludvig ErikssonSödertälje-Nykvarn OF48:47+1:267:12
3Johan WikströmOK Tyr48:49+1:287:13
4Per FredbergKristinehamns OK58:23+11:028:38
David ÅkerlindLustens OKej start

Damer

4 280 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linn NilssonOK Tyr36:098:26
2Sofie GustavssonOK Tyr37:29+1:208:45
3Sanna SkoogSödertälje-Nykvarn OF53:29+17:2012:29
Elsa HolmgårdKils OKej start

Herrar Mellan

4 750 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sixten WestlundOK Tyr38:308:06
2Johan GustafssonOK Tyr39:14+0:448:15
3Stefan WennbergSkattkärrs SOK39:46+1:168:22
4Jan DalheimerIK Vikings OK42:06+3:368:51
5Marcus BeckiusOK Tyr44:04+5:349:16
6Mathias AxelsonOK Tyr44:33+6:039:22
7Christer SkoogKils OK50:11+11:4110:33
8Jonas BergenfurSkattkärrs SOK50:45+12:1510:41
9Jonathan UllerKils OK53:44+15:1411:18
10Olov ÖströmOK Tyr54:21+15:5111:26
11Johan LövgrenDegerfors OK55:41+17:1111:43
12Jonas UllerKils OK56:33+18:0311:54
Lars HolmgårdKils OKej godkänd

Korta

3 050 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nora HolmgårdKils OK26:168:36
2Erik ErikssonOK Älgen26:25+0:098:39
3Stefan GunnarssonKristinehamns OK26:42+0:268:45
4Samuel AxelssonOK Tyr28:39+2:239:23
5Mats KensbyOK Tyr28:51+2:359:27
6Åke GustavssonOK Älgen29:05+2:499:32
7Lukas KatvalaOK Älgen29:36+3:209:42
8Anna Weckner WestlundOK Tyr29:37+3:219:42
9Ingrid KensbyOK Tyr29:55+3:399:48
10Bengt CarlssonSkattkärrs SOK29:57+3:419:49
11Ann HyvönenSkattkärrs SOK31:55+5:3910:27
12Christer NälemarkOK Djerf32:20+6:0410:36
13Bengt SvedjebySkattkärrs SOK34:24+8:0811:16
14Sven-Erik BrodinKristinehamns OK35:14+8:5811:33
15Hans PerssonOK Älgen35:26+9:1011:37
16Tim DalheimerIK Vikings OK36:00+9:4411:48
17Elisabeth ÖströmOK Tyr37:34+11:1812:19
18Heléne SvenssonKristinehamns OK39:38+13:2212:59
19Karin BlomgrenOK Tyr48:50+22:3416:00
20Karin MoodhOK Tyr49:02+22:4616:04
21Risto HakolaKristinehamns OK54:10+27:5417:45
22Christer HällmanOK Tyr1:19:13+52:5725:58
Tobias HällmanOK Tyrej godkänd
Nicolina MobergOK Tyrej start
Niklas KarlssonLustens OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser