Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomsserien deltävling 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserien deltävling 3
Arrangörsorganisation: Linköpings OK
Datum: torsdag 20 augusti 2015

D14

3 240 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olivia AsketunOK Roxen25:437:56
2Alice MarmelidOK Roxen26:01+0:188:01
3Ebba KleinBjörkfors GOIF28:22+2:398:45
4Filippa BjörkhammerBjörkfors GOIF30:21+4:389:22
5Emmy LindgrenLinköpings OK32:56+7:1310:09
6Siri BerglundLinköpings OK33:36+7:5310:22
7Amanda IvehammarLinköpings OK38:24+12:4111:51
8Hanna LundgrenLinköpings OK38:46+13:0311:57
9Emma AnderssonLinköpings OK43:49+18:0613:31
10Jonna AlfredssonOK Roxen47:48+22:0514:45
11Sofia EjlertssonBjörkfors GOIF50:34+24:5115:36
Hanna RothLinköpings OKej godkänd
Elvira KarnehedOK Roxenej start
Moa HjortOK Roxenej start
Serina SalovaaraOK Roxenej start
Amelie JohanssonLinköpings OKej start

H14

3 240 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emanuel HerberthsonLinköpings OK20:556:27
2Malte EvebornOK Roxen26:14+5:198:05
3Albin EronnLinköpings OK27:12+6:178:23
4David JosefssonOK Roxen30:37+9:429:26
5Melker WibeckLinköpings OK31:51+10:569:49
6Gustav LevanderLinköpings OK32:22+11:279:59
7Albin AlfredssonOK Roxen38:20+17:2511:49
8Eskil RabeliusLinköpings OK42:20+21:2513:03
9Robin FredsbergOK Roxen48:48+27:5315:03

D12

2 760 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristin HerberthsonLinköpings OK18:306:42
2Elin KjellmanLinköpings OK20:46+2:167:31
3Linn AldénOK Roxen24:45+6:158:58
4Ida HjortOK Roxen27:38+9:0810:00
5Ellen LindahlOK Roxen31:26+12:5611:23
6Tove DalbarkLinköpings OK39:25+20:5514:16
Lova ElnegårdLinköpings OKej godkänd
Greta BerglundLinköpings OKej start
Malin BorgLinköpings OKej start

H12

2 760 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Måns BjörnskiöldOK Roxen19:056:54
2Johan ÅrbrinkLinköpings OK19:30+0:257:03
3Samuel KleinBjörkfors GOIF21:58+2:537:57
4Aron ReitheLinköpings OK23:50+4:458:38
5Linus FridlundLinköpings OK24:27+5:228:51
6Mattias JosefssonOK Roxen24:48+5:438:59
7Axel GjessingLinköpings OK25:03+5:589:04
8Rasmus PåledalOK Roxen26:07+7:029:27
9Wille LarssonLinköpings OK27:31+8:269:58
10Alexander LindströmLinköpings OK27:54+8:4910:06
11Albin KjellbergBjörkfors GOIF27:57+8:5210:07
12Edvin WalterssonOK Roxen28:10+9:0510:12
13Gustaf NordströmOK Roxen28:59+9:5410:30
14Otto AsklundLinköpings OK29:47+10:4210:47
Martin MuellerLinköpings OKej godkänd
Viktor MagnussonLinköpings OKej start

D10

2 140 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofie HelanderOK Roxen14:236:43
2Sigrid LjunggrenLinköpings OK15:24+1:017:11
3Ellen LindforsBjörkfors GOIF17:52+3:298:20
4Tilde EvebornOK Roxen19:16+4:539:00
5Julia ÅttingLinköpings OK19:39+5:169:10
6Alice LevanderLinköpings OK19:52+5:299:17
7Ebba NordenhemLinköpings OK20:59+6:369:48
8Mindra LangerOK Roxen23:06+8:4310:47
9Malva ÖsterbergOK Eken23:56+9:3311:11
10Ida EkholmBjörkfors GOIF25:39+11:1611:59
11Tyra LindellOK Roxen26:34+12:1112:24
12Frida SamuelssonBjörkfors GOIF29:35+15:1213:49
13Fanny WalterssonOK Roxen29:38+15:1513:50
14Moa PihlströmOK Roxen30:29+16:0614:14

H10

2 140 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ludvig EronnLinköpings OK13:136:10
2Adam PlawskiOK Roxen13:40+0:276:23
3Jacob PåledalOK Roxen13:51+0:386:28
4Theodor ThomassenLinköpings OK14:13+1:006:38
5Hugo BjörkhammerBjörkfors GOIF14:41+1:286:51
6Otto NilssonLinköpings OK15:35+2:227:16
7Mille LangerOK Roxen15:37+2:247:17
8Rasmus VibergOK Roxen16:12+2:597:34
9Johan AnderssonLinköpings OK17:46+4:338:18
10Ian JohanssonLinköpings OK18:00+4:478:24
11Gabriel BlomvallLinköpings OK18:16+5:038:32
12Theo ÅrbrinkLinköpings OK18:56+5:438:50
13Marcus PetterssonOK Roxen20:26+7:139:32
14Adrian SandellOK Roxen20:31+7:189:35
15Oskar NyströmOK Roxen20:32+7:199:35
16Arvid RothLinköpings OK20:52+7:399:45
17Samuel ReitheLinköpings OK21:22+8:099:59
18Alvar ErjebyLinköpings OK21:29+8:1610:02
19Arvid SvenssonBjörkfors GOIF22:02+8:4910:17
20Vilgot ElnegårdLinköpings OK22:18+9:0510:25
21Oscar KjellmanLinköpings OK23:34+10:2111:00
22Hugo DanielssonLinköpings OK24:14+11:0111:19
23Olle MalmströmLinköpings OK24:24+11:1111:24
24Markus MuellerLinköpings OK25:19+12:0611:49
25Jalmar OtterströmLinköpings OK25:34+12:2111:56
26Hannes HägglundLinköpings OK28:23+15:1013:15
27Jonathan LindforsOK Roxen29:11+15:5813:38
28Edvin ÅttingLinköpings OK29:28+16:1513:46
29Martin AlkeniusLinköpings OK30:34+17:2114:17
Ludvig ComstedtLinköpings OKej godkänd
Otto ÅkerblomLinköpings OKej godkänd

Inskolning

2 290 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Hugo AldénOK Roxenfullföljt
Axel AnderssonLinköpings OKfullföljt
Stina KleinBjörkfors GOIFfullföljt
Tora KolmodinOK Roxenfullföljt
Sandrine LindbladLinköpings OKfullföljt
Saga LindellOK Roxenfullföljt
Mira LäthénOK Roxenfullföljt
Linnéa PåledalOK Roxenfullföljt
Emil SvenssonLinköpings OKfullföljt
Lovisa ThoreeLinköpings OKfullföljt
Lovis ÖsterbergOK Ekenfullföljt
Gerda ArlidStjärnorps SKej start

U1

2 160 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hannah ÅkerblomLinköpings OK19:138:53
2Nora KleinBjörkfors GOIF20:04+0:519:17
3Julia PlawskiOK Roxen21:32+2:199:58
4Joel FrodinOK Roxen22:11+2:5810:16
5Alva LindforsBjörkfors GOIF23:42+4:2910:58
6Johanna JosefssonOK Roxen24:44+5:3111:27
7Ida NordenhemLinköpings OK24:49+5:3611:29
8Oscar LiliecreutzOK Roxen26:44+7:3112:22
9Stina ZettbyValla Ponnyklubb27:00+7:4712:29
10Linus SöderbergLinköpings OK27:04+7:5112:31
11Emil MolinOK Roxen29:00+9:4713:25
12Jennifer NyströmOK Roxen32:11+12:5814:53
13Love OtterströmLinköpings OK32:38+13:2515:06
14Linus FredsbergOK Roxen35:08+15:5516:15
15Elna MolinOK Roxen36:54+17:4117:05
16Anna EnbergLinköpings OK37:27+18:1417:20
17Stina BerggrenLinköpings OK37:29+18:1617:21
18Tova KihlbergLinköpings OK40:47+21:3418:52
19Ebbe ArlidStjärnorps SK41:34+22:2119:14
Eskil BranzellLinköpings OKej start

U2

2 760 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Livia StrömStjärnorps SK32:2311:43
2Alba AnderssonLinköpings OK33:23+1:0012:05
3Vilhelm ThomassenLinköpings OK36:26+4:0313:12
4Amilia StrömStjärnorps SK38:07+5:4413:48
5Oliver ThoréeLinköpings OK40:41+8:1814:44
6Sanna DalbarkLinköpings OK43:07+10:4415:37
7Elsa NyanderOK Roxen44:24+12:0116:05
8Ida KjellmanLinköpings OK59:38+27:1521:36

Öppen motion 3

3 020 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joakim LindströmLinköpings OK23:557:55
2Anna LindforsOK Roxen47:29+23:3415:43
3Anna WirenLinköping SK54:23+30:2818:00

Öppen motion 5

4 200 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lukas EvebornOK Roxen28:226:45
2Leif LindgrenLinköpings OK35:11+6:498:22
3Urban PeterssonLinköpings OK36:26+8:048:40
4Johan LilliecreutzOK Roxen38:01+9:399:03
5Mattias FredsbergOK Roxen39:50+11:289:29
5Christian EnbergLinköpings OK39:50+11:289:29
7William NordströmOK Roxen40:43+12:219:41
8Hans PetterssonLinköping SK44:52+16:3010:40
9Mattias BerglundLinköpings OK45:49+17:2710:54
10Erik HanssonOK Roxen47:54+19:3211:24
11Joakim WalterssonOK Roxen49:07+20:4511:41
12Henrik ElnegårdLinköpings OK56:44+28:2213:30
13Joakim KjellbergBjörkfors GOIF1:02:33+34:1114:53
Carla MuhlsteinKlubblösej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser