Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sprint-KM Täby OK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sprint-KM Täby OK
Arrangörsorganisation: Täby OK
Datum: lördag 21 mars 2015

H21

3 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robert JohanssonTäby OK16:305:30
2Johan LindqvistTäby OK18:13+1:436:04
3Gustav LindeborgTäby OK19:01+2:316:20

D18

3 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna HänströmTäby OK18:246:08
2Emma HagrotTäby OK20:17+1:536:45

D16

2 500 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnea JohanssonTäby OK16:386:39
2Anna HerbertTäby OK18:53+2:157:33
3Josefine AnderssonTäby OK20:29+3:518:11
4Ellen AnderssonTäby OK22:35+5:579:02
5Rebecka HaraldssonTäby OK24:54+8:169:57

H16

3 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan HerbertTäby OK20:246:48

D14

2 500 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva PleinerTäby OK20:148:05
2Nickolina HedenlundTäby OK20:18+0:048:07
3Malin HanssonTäby OK23:13+2:599:17
4Petronella HedenlundTäby OK29:10+8:5611:40
5Iris SchollinTäby OK30:46+10:3212:18

H14

2 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik HanssonTäby OK18:037:13
2Anton HänströmTäby OK19:18+1:157:43
3Axel MålargårdTäby OK21:51+3:488:44

D12

1 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Embla BergströmTäby OK16:3911:06
2Fredrika NordquistTäby OK16:54+0:1511:16
3Ida HänströmTäby OK17:07+0:2811:24

H12

1 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton PleinerTäby OK15:3810:25
2Filip LindqvistTäby OK19:15+3:3712:50
3Arvid HedenlundTäby OK54:31+38:5336:20

D10

1 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara AnderssonTäby OK24:0216:01
2Lovisa NordquistTäby OK26:00+1:5817:20

D40

2 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åsa PleinerTäby OK19:537:57
2Viktoria HedenlundTäby OK23:54+4:019:33
3Therese SchollinTäby OK27:45+7:5211:06

H40

3 000 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bo SegermanIF Thor19:066:22
2Nicklas BergströmTäby OK20:27+1:216:49
3Mats AjlingTäby OK21:31+2:257:10
4Mikael NordquistTäby OK24:58+5:528:19
5Anders HänströmTäby OK26:45+7:398:55
6Harald HedenlundTäby OK27:44+8:389:14

D50

2 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Iréne PerssonTäby OKutgått

H50

3 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carl PerssonTäby OK22:067:22
2Mats HerbertTäby OK24:40+2:348:13

H60

2 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran HanssonTäby OK18:437:29
2Ulf CarnbyTäby OK24:25+5:429:46

D70

1 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pia VikströmTäby OK24:0416:02

H70

1 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran AnderssonTäby OK22:2114:54

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser