Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för RSK/Hestra-träffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: RSK/Hestra-träffen
Arrangörsorganisationer: Hestra IF / Rydboholms SK
Datum: lördag 1 oktober 2016

D21

3 580 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida HördegårdhIFK Göteborg29:418:17
2Lovisa LemanGöteborgs SK30:00+0:198:22
3Linda HallbergBredareds IF30:37+0:568:33
4Laila B HöglundFK Herkules30:38+0:578:33
5Petra WernerssonGöteborg-Majorna OK31:25+1:448:46
6Kajsa JungbjerGöteborg-Majorna OK33:31+3:509:21
7Leena Kuusipohja JohanssonLahden Suunnistajat-3736:14+6:3310:07
8Sofie PetterssonUlricehamns OK41:29+11:4811:35
9Johanna Lindgren GrimåsGöteborg-Majorna OK44:43+15:0212:29
Martina JohanssonBredareds IFej godkänd

H21

4 740 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik ClassonOK Orinto29:516:17
2Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstad31:04+1:136:33
3Håkan PeterssonIFK Göteborg33:18+3:277:01
4Pontus KarlssonMarkbygdens OK33:21+3:307:02
5Ola SkeppSävedalens AIK34:32+4:417:17
6Daniel WernerssonGöteborg-Majorna OK34:39+4:487:18
7Edvin CarlssonMarkbygdens OK34:49+4:587:20
8Martin IvarssonGöteborg-Majorna OK35:14+5:237:25
9Olle SörqvistMarkbygdens OK37:24+7:337:53
10Jesper NilssonUlricehamns OK38:07+8:168:02
11Björn ArnessonUlricehamns OK38:54+9:038:12
12Emil BacklundGöteborg-Majorna OK40:01+10:108:26
13Sven GranforsOK Landehof42:44+12:539:00
14Ludwig JohanssonUlricehamns OK44:24+14:339:22
15Johan LarssonOK Skogshjortarna45:00+15:099:29
16Andreas ClaessonOK Kullingshof45:12+15:219:32
17Eric JanssonOK Tranan45:50+15:599:40
18Anton KarlssonOK Kullingshof46:47+16:569:52
19Anders BergmanIK Uven47:00+17:099:54
20Christoffer AndersenOK Alehof47:41+17:5010:03
21Gustav VeideVäsby OK49:46+19:5510:29
22Jonas LauriFK Herkules49:57+20:0610:32
23Erik LauriFK Herkules50:42+20:5110:41
Albin AnderssonMarkbygdens OKej start
Björn AnderssonBredaryds SOKej start
Staffan LjungqvistIK Gandvikej start
Magnus JohanssonIK Hakarpspojkarnaej start

D20

3 480 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabet AronssonFK Friskus-Varberg52:5615:12

H20

3 580 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid HammarFK Herkules35:439:58
2Filip SödervallIK Gandvik38:15+2:3210:41

H18

3 480 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel ForsmanFK Herkules29:018:20

D16

3 210 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alma HjertbergHestra IF32:4910:13
2Matilda HagstrandLerums SOK36:02+3:1311:13
3Emely WeihartHestra IF37:30+4:4111:40
4Lina ErdeliusIF Rigor43:29+10:4013:32
5Moa SjöbergGöteborg-Majorna OK45:24+12:3514:08

H16

3 440 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Samuel PihlströmOK Landehof25:597:33
2Gustav ÖstenssonOK Tranan33:00+7:019:35
3Clas NorgrenGällstadbygdens SOK49:00+23:0114:14
4Nils HammarFK Herkules51:29+25:3014:57
5Filip NymanSOK 6854:56+28:5715:58
6Marcus RagnarssonMarkbygdens OK1:02:59+37:0018:18

H16 Kort

3 130 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor Le ClaireFK Herkules57:5218:29
2Tobias FarbrotGöteborg-Majorna OK1:01:11+3:1919:32
3Daniel AnderssonFjärås AIK2:16:38+1:18:4643:39

D14

3 100 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK18:065:50
2Lisa ÅkessonMarkbygdens OK18:15+0:095:53
3Erika ÅkessonMarkbygdens OK19:05+0:596:09
4Rebecka PihlströmOK Landehof29:09+11:039:24
5Emilia ÖsterlundIK Ymer32:23+14:1710:26
6Lisa LjungIK Ymer33:03+14:5710:39
7Elna OlssonUlricehamns OK40:03+21:5712:55

H14

3 130 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Casper SkeppSävedalens AIK15:505:03
2Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK19:18+3:286:09
3Arvid SkeppSävedalens AIK20:56+5:066:41
4Alex JohanssonFK Friskus-Varberg21:28+5:386:51
5Anton BlomqvistMarkbygdens OK22:39+6:497:14
6Anton KastrupFK Herkules23:08+7:187:23
7Oscar Wall JungbjerGöteborgs SK25:59+10:098:18
8Adam SkoglundUlricehamns OK28:05+12:158:58
9Joel IngemarssonHestra IF30:03+14:139:36
10Gustav BohmanOK Orinto31:03+15:139:55
11Mattias LauriFK Herkules36:48+20:5811:45
12Curt NorgrenGällstadbygdens SOK44:10+28:2014:06
13Tom Axel EkenstråleFK Herkules44:43+28:5314:17
Alfred ErdeliusIF Rigorej start

D14 Kort

2 440 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elina FredmanOK Skogshjortarna58:1323:51

D12

2 440 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna NilssonHestra IF33:0313:32
2Lovisa DavidsonGöteborg-Majorna OK33:47+0:4413:50
3Audrey HanssonFrölunda OL35:39+2:3614:36
4Maja InghammarHestra IF36:03+3:0014:46
5Matilda AspIFK Göteborg37:59+4:5615:34
6Klara NilssonHestra IF40:53+7:5016:45
7Moa HolstenHestra IF42:35+9:3217:27
8Johanna PihlströmOK Landehof50:19+17:1620:37
9Anna ThörnebyKinnaströms SK51:18+18:1521:01
Ester StrömbomElfsborg SOKej start
Lisa ÖstenssonOK Trananej start

H12

2 440 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hannes PerssonFK Herkules24:3010:02
2Filip IngemarssonHestra IF27:09+2:3911:07
3Johan Wall JungbjerGöteborgs SK27:14+2:4411:09
4Isak SkoglundUlricehamns OK27:24+2:5411:13
5Tom WeihartHestra IF29:56+5:2612:16
6Noel BengtssonOK Skogshjortarna30:38+6:0812:33
7Elias PeterssonIK Ymer31:07+6:3712:45
8Alfred HallqvistUlricehamns OK31:09+6:3912:45
9Arvid PeterssonTolered-Utby Ol-klubb33:44+9:1413:49
10Lowe HammarFK Herkules34:52+10:2214:17
11Edvin LennartsonUlricehamns OK48:32+24:0219:53
Albin SundströmHestra IFej start
Einar SörqvistMarkbygdens OKej start
Otto LarssonOK Trananej start
Karl GranforsOK Landehofej start

H12 Kort

1 860 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oscar ÖsterlundIK Ymer20:5611:15

D10

1 860 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hannah LandergrenHestra IF16:048:38
2Signe HördegårdhIFK Göteborg16:39+0:358:57
3Lova JohanssonFK Friskus-Varberg16:45+0:419:00
4Vera HöglundSjövalla FK20:20+4:1610:55
5Nanna TorénHestra IF20:40+4:3611:06
6Elin BlomqvistMarkbygdens OK22:48+6:4412:15
7Elin JohanssonIFK Göteborg26:50+10:4614:25
8Mira FlansbjerKinnaströms SK34:28+18:2418:31
9Elin PeterssonIK Ymer1:00:24+44:2032:28

H10

1 860 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Noah HedenblomMarkbygdens OK14:127:38
2Linus AugustssonGöteborgs SK16:04+1:528:38
2Gustav AspIFK Göteborg16:04+1:528:38
4Calle WärnOK Skogshjortarna19:08+4:5610:17
5Elis GrahnGöteborgs SK19:43+5:3110:36
6Albin TörngrenTolered-Utby Ol-klubb20:45+6:3311:09
7Nils LennartsonUlricehamns OK21:15+7:0311:25
8Noah TörngrenTolered-Utby Ol-klubb22:21+8:0912:00
9Emil AugustssonGöteborgs SK25:16+11:0413:35
10Oskar HjertbergHestra IF25:53+11:4113:54
11Erik PeterssonTolered-Utby Ol-klubb33:19+19:0717:54
12Eskil SöderlundUlricehamns OK35:29+21:1719:04

D35

3 480 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria PeterssonTolered-Utby Ol-klubb1:22:5623:49

D40

3 460 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny JohanssonIK Ymer43:2812:33
2Cathrine DavidsonGöteborg-Majorna OK47:18+3:5013:40
3Martina LindbergIK Ymer47:38+4:1013:46
4Gunilla FredmanOK Skogshjortarna56:40+13:1216:22
5Ulrika LjungIK Ymer1:00:42+17:1417:32

H40

3 870 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias GrahnGöteborgs SK30:507:58
2Magnus BertilssonOK Skogshjortarna31:22+0:328:06
3Marcus HanssonFrölunda OL35:02+4:129:03
4Erik AamotOK Skogshjortarna36:24+5:349:24
5Emil ErdeliusIF Rigor37:35+6:459:42
6Max LarssonOK Tranan37:50+7:009:46
7Roland PeterssonTolered-Utby Ol-klubb39:22+8:3210:10
8Martin AamotOK Skogshjortarna58:51+28:0115:12
9Styrbjörn TörngrenTolered-Utby Ol-klubb1:08:35+37:4517:43

D45

3 150 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jeanette SigenstamMarkbygdens OK37:4611:59
2Berit GummusIFK Mora OK38:17+0:3112:09 Ladda ner rutt i gpx-format
3Kristina Wall JungbjerGöteborgs SK38:35+0:4912:14
4Malin JohanssonFK Friskus-Varberg44:37+6:5114:09
5Camilla WeihartOK Orinto1:10:40+32:5422:26
Agneta LarssonIK Uvenej start

H45

3 870 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus JohanssonOK Löftan30:207:50
2Claes HagstrandLerums SOK34:35+4:158:56
3Henrik NordholmSävedalens AIK35:33+5:139:11
4Peter AronssonFK Friskus-Varberg37:19+6:599:38
5Johan MarsMarkbygdens OK38:24+8:049:55
6Brett WeihartOK Orinto40:21+10:0110:25
7Urban SörqvistMarkbygdens OK43:52+13:3211:20
8Fredrik AskMarkbygdens OK46:04+15:4411:54
9Johan LindeblomIK Omega46:43+16:2312:04
10Fredrik DavidsonGöteborg-Majorna OK48:26+18:0612:30
11Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL50:21+20:0113:00
12Ronnie BohmanOK Orinto50:57+20:3713:09
13Fredrik ForsmanFK Herkules1:02:43+32:2316:12
Niklas LarssonIK Uvenej start

D50

3 150 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena CarlssonSävedalens AIK34:5811:06
2Suzy LarssonOK Skogshjortarna39:25+4:2712:30
3Lena OlssonKinnaströms SK41:02+6:0413:01
4Agnetha Le ClaireFK Herkules48:33+13:3515:24
5Karin BergdahlIK Uven58:26+23:2818:33
6Tuuli SaariFK Herkules1:04:38+29:4020:31
7Katarina AnderssonÄtrans IF1:04:39+29:4120:31

H50

3 580 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas AspIFK Göteborg25:537:13
2Bertil ÅkessonMarkbygdens OK28:21+2:287:55
3Niclas AnderssonMarkbygdens OK29:42+3:498:17
4Bengt JohanssonFK Friskus-Varberg30:23+4:308:29
5Bo HaglundBredareds IF33:46+7:539:25
6Christer BorgGöteborg-Majorna OK34:01+8:089:30
7Lars G JohanssonIFK Göteborg34:08+8:159:32
8Peter BrämersonTibro OK34:32+8:399:38
9Magnus WideFrölunda OL34:59+9:069:46
10Kjell EinarssonOK Skogshjortarna35:33+9:409:55
11Mikael JungbjerGöteborgs SK36:01+10:0810:03
12Erik RuotsalainenFrölunda OL37:20+11:2710:25
13Stig GustafssonIK Ymer42:01+16:0811:44
14Göran StuhlhoferOK Landehof42:08+16:1511:46
15Leif HagmanIK Uven48:43+22:5013:36
16Jonas SjöbergGöteborg-Majorna OK52:13+26:2014:35
17Phil MullinsSjövalla FK59:44+33:5116:41
18Hans VokseppOK Skogshjortarna1:01:04+35:1117:03
Henrik RosenkvistIF Rigorej godkänd
Lars BjörkingOK Skogshjortarnaej godkänd
Mikael BacklundDalaportens OLej godkänd
Thomas BäckströmIF Rigorej start

D55

2 990 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anne FarbrotGöteborg-Majorna OK32:5811:01
2Gunilla LarssonBredareds IF33:28+0:3011:11
3Christina SöderblomÄtrans IF34:22+1:2411:29
4Marianne HanssonBredareds IF37:45+4:4712:37
5Catarina ÅkerströmFK Herkules37:46+4:4812:37
6Marianne KlassonUlricehamns OK41:03+8:0513:43
7Lena RunessonOK Vivill44:15+11:1714:47 Ladda ner rutt i gpx-format

H55

3 480 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus JoelssonSOK 6831:349:04
2Christer CarlssonIK Uven43:09+11:3512:23
3Arne SääfGudhems IF45:49+14:1513:09
4Bengt KlassonUlricehamns OK46:10+14:3613:15
5Ulf SundinGöteborg-Majorna OK47:44+16:1013:42
Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Stefan SjöblomFrölunda OLej start
Tuomo SaaranenOK Skogshjortarnaej start

D60

2 530 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Monica MartinssonOK Tranan28:2911:15
2Anita EklöfIK Ymer34:18+5:4913:33
3My EngströmLerums SOK39:19+10:5015:32
4Marita LarssonMarkbygdens OK48:30+20:0119:10
5Gun-Britt MolinMarkbygdens OK51:30+23:0120:21

H60

3 480 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf PalmérUlricehamns OK27:167:50
2Thomas GeorgssonOK Nackhe28:51+1:358:17
3Kjell AnderssonMölndal Outdoor IF32:58+5:429:28
4Per ArnellMarkbygdens OK35:50+8:3410:17
5Magnus AnderssonUlricehamns OK36:45+9:2910:33
6Arne PerssonMarkbygdens OK41:01+13:4511:47
7Bernt AnderssonIF Rigor46:35+19:1913:23
Björn PetterssonUlricehamns OKej start

D65

2 490 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger JönssonIK Ymer35:4714:22
2Inger HolmstrandHerrljunga SK Skid o OL38:54+3:0715:37
3Lotta BörjessonSävedalens AIK41:33+5:4616:41
4Britt-Marie LarssonSOK 6843:20+7:3317:24
5Elisabeth RosénGöteborg-Majorna OK44:14+8:2717:45
6Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb47:28+11:4119:03

H65

3 150 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto29:369:23
2Henry DjurbäckMarkbygdens OK32:14+2:3810:13
3Håkan WinnbergIK Trenne Ullared32:17+2:4110:14
4Kjell-Åke NilssonUlricehamns OK34:34+4:5810:58
5Kjell MartinssonOK Tranan37:23+7:4711:52
6Per FredrikssonOK Skogshjortarna37:53+8:1712:01
7Sören SvenssonSjövalla FK39:06+9:3012:24
8Björn EngströmLerums SOK39:07+9:3112:25
9Lennart AnderssonGöteborgs SK39:21+9:4512:29
10Anders KumlinIK Ymer41:29+11:5313:10
11Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb41:41+12:0513:13
12Benny IvarssonFjärås AIK47:27+17:5115:03
13Lars-Olof RönnqvistOK Löftan1:09:00+39:2421:54
Lars LarssonOK Friseneej godkänd
Claes LindegårdhTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Ingvar BergmanOK Trananej start
Torbjörn WikströmOK Orintoej start

D70

2 490 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnel SvenssonIK Ymer32:0512:53
2Christina SchedwinIK Stern33:28+1:2313:26
3Britta LarssonOK Frisene36:17+4:1214:34
4Ulla-Britt FlansbjerKinnaströms SK36:31+4:2614:39
5Kerstin JohanssonMarkbygdens OK36:35+4:3014:41
6Barbro AnderssonOK Skogshjortarna40:21+8:1616:12
7Birgitta KarlssonOK Orinto41:30+9:2516:40
8Britt RangertIK Ymer41:38+9:3316:43
9Ingrid HermanssonIK Ymer45:18+13:1318:11
10Ulla SönsterödSOK 6850:57+18:5220:27

H70

2 990 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sören AnderssonIK Dran28:359:33
2Dag LorénOK Frisene32:00+3:2510:42
3Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna33:36+5:0111:14
4Lars-Göran MolinMarkbygdens OK34:10+5:3511:25
5Roland BomanUlricehamns OK36:33+7:5812:13
6Ronny AnderssonOK Skogshjortarna38:10+9:3512:45
7Jan LarssonSävedalens AIK40:37+12:0213:35
8Bengt MattssonOK Orinto40:39+12:0413:35 Ladda ner rutt i gpx-format
9Bengt-Åke SvenssonIK Ymer40:48+12:1313:38
10Kjell JohanssonDalsjöfors GoIF43:25+14:5014:31
11Ingmar OlssonHerrljunga SK Skid o OL44:39+16:0414:55
12Ted LiivrandOK Skogshjortarna44:53+16:1815:00
13Lars-Olof PetterssonOK Tranan45:05+16:3015:04
14Lars TuvessonUlricehamns OK46:05+17:3015:24
15Gösta LindqvistOK Löftan47:09+18:3415:46
16Ronny RagnarssonMarkbygdens OK53:02+24:2717:44
17Leif BjörkmanIK Ymer54:28+25:5318:12
18Bert LuvöFK Herkules56:15+27:4018:48
19Lars-Erik GaddeGöteborg-Majorna OK56:55+28:2019:02
20Sune MentorGöteborg-Majorna OK1:05:48+37:1322:00
21Jan FlansbjerKinnaströms SK1:12:26+43:5124:13
Kenneth RosénGöteborg-Majorna OKej godkänd

D75

2 070 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Barbro VallinKungälvs OK36:3617:40
2Gunni EkbergÄtrans IF43:03+6:2720:47
3Marianne HöglundFK Herkules49:38+13:0223:58
4Marianne GrahnSävedalens AIK54:47+18:1126:27

H75

2 990 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans KarlssonOK Orinto39:2113:09
2Bo LeuchoviusGöteborg-Majorna OK42:18+2:5714:08
3Göran OlofssonFjärås AIK46:13+6:5215:27
4Kurt RydinOK Tranan52:36+13:1517:35
Sten ArvidssonDalsjöfors GoIFej godkänd

H80

2 530 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl-Eric WannbergIK Omega52:4520:50
2Gösta CederinGöteborg-Majorna OK54:12+1:2721:25
3Erland OlssonDalsjöfors GoIF54:40+1:5521:36

H85

2 070 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ture GunnarssonGöteborg-Majorna OK37:5218:17
2Lars-Gunnar EnströmOK Tranan41:57+4:0520:15
3Bo ElvingsonHerrljunga SK Skid o OL49:45+11:5324:02
4Helmer EkbergÄtrans IF54:25+16:3326:17

Inskolning

1 770 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Veronica AnderssonFjärås AIKfullföljt
Nils HallbergBredareds IFfullföljt
Simon HallbergIK Ymerfullföljt
Emil InghammarHestra IFfullföljt
Lisa InghammarHestra IFfullföljt
Ina JohanssonIFK Göteborgfullföljt
Mike OlssonIK Omegafullföljt
Teo PalmérUlricehamns OKfullföljt
Elsa PalmkvistOK Trananfullföljt

U1

1 990 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton KarlssonUlricehamns OK15:537:58
2Nikki WeihartOK Orinto18:05+2:129:05
3Jarvis HanssonFrölunda OL20:02+4:0910:04
4Selma BirkestadOK Orinto21:08+5:1510:37
5Ingrid BirkestadOK Orinto21:39+5:4610:52
6Hilda GrahnGöteborgs SK23:27+7:3411:47
7Hugo HallbergIK Ymer23:29+7:3611:48
8Theo FredmanOK Skogshjortarna23:39+7:4611:53
9Märta GrahnGöteborgs SK23:50+7:5711:58
10Elsa IngemarssonHestra IF23:51+7:5811:59
11Samuel LundmarkIK Omega25:52+9:5912:59
12Alvar HedenblomMarkbygdens OK27:32+11:3913:50
13Theo LarssonOK Tranan28:10+12:1714:09
14Ellen LindbergIK Ymer28:26+12:3314:17
15Olle BlomqvistMarkbygdens OK28:27+12:3414:17
16Oscar WärnOK Skogshjortarna28:38+12:4514:23
17Melker FlansbjerKinnaströms SK29:00+13:0714:34
18Hedvig AugustssonGöteborgs SK29:18+13:2514:43
19Gustav KarlssonUlricehamns OK32:51+16:5816:30
20Lova BergdahlOK Orinto36:22+20:2918:16
21Stina PeterssonTolered-Utby Ol-klubb42:00+26:0721:06
22Rafael SiverboOK Räven44:10+28:1722:11
Axel LydmarkSjövalla FKej start

U2

2 250 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil SkeppSävedalens AIK19:168:33
2Isak IngemarssonHestra IF26:44+7:2811:52
3Alice WernklevIK Ymer27:25+8:0912:11
4Ida IngemarssonHestra IF28:56+9:4012:51
5Elvina BergdahlOK Orinto31:46+12:3014:07
6Elias LundmarkIK Omega33:49+14:3315:01
7Julia TjellströmFK Herkules41:29+22:1318:26
8Alex PerssonHestra IF45:27+26:1120:12
9Ida ThörnebyKinnaströms SK54:25+35:0924:11
10Mattias ReulOK Orinto56:37+37:2125:09
11Rut Olsson RaneklintKinnaströms SK59:35+40:1926:28
12Anthony AgustssonKinnaströms SK1:00:05+40:4926:42
13Nils LydmarkSjövalla FK1:06:47+47:3129:40

Öppen motion 1

2 250 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena EricssonHestra IF24:4611:00
2Jenny OlssonUlricehamns OK28:07+3:2112:29
3Maritha HallbergIK Ymer40:45+15:5918:06
4Isabella PerssonHestra IF41:55+17:0918:37
5Rolf LarssonBredareds IF50:50+26:0422:35

Öppen motion 3

3 070 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter WernklevKlubblös28:249:15
2Viktor TorstenssonÄtrans IF31:15+2:5110:10
3Simon BergdahlIK Ymer33:40+5:1610:57
4Maria PeterssonIK Ymer42:12+13:4813:44
5Johan LundmarkIK Omega42:45+14:2113:55
6Daniel LennartssonFK Friskus-Varberg44:38+16:1414:32
7Karin InghammarHestra IF46:04+17:4015:00
8Malin ÖsterlundIK Ymer47:25+19:0115:26
9Elisabeth JonassonOK Orinto47:29+19:0515:28
10Jesper AgustssonKinnaströms SK48:31+20:0715:48
11Nina KastrupFK Herkules50:20+21:5616:23
12Birgitta VerhagenOK Orinto52:28+24:0417:05
13Emmelie GeorgssonOK Nackhe53:14+24:5017:20
14Susanne OlssonHerrljunga SK Skid o OL54:06+25:4217:37
15Rune JungbjerGöteborgs SK58:43+30:1919:07
16Erik VerhagenOK Orinto59:14+30:5019:17
17Maria HermanssonIK Ymer1:00:01+31:3719:32
18Ulla RagnarssonMarkbygdens OK1:00:09+31:4519:35
19Birgitta AronssonBredareds IF1:09:07+40:4322:30
20Ester StrömbomElfsborg SOK1:22:14+53:5026:47
20Jalle StrömbomElfsborg SOK1:22:14+53:5026:47
22Carina SalomonssonKinnaströms SK1:35:42+1:07:1831:10
23Lorenna Gassiot LagosGöteborg-Majorna OK1:47:46+1:19:2235:06

Öppen motion 5

3 410 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Markus JohanssonBredareds IF32:419:35
2Tommy WedlinLerums SOK32:54+0:139:38
3Filip LemanGöteborgs SK34:36+1:5510:08
4Mats JohanssonIstrums SK36:17+3:3610:38
5Karl-Johan LennartsonUlricehamns OK36:20+3:3910:39
6Fanny BrodinIstrums SK37:24+4:4310:58
7Per LeanderssonAnderstorps OK40:23+7:4211:50
8Helena BlomqvistMarkbygdens OK41:14+8:3312:05
9Kristian SiverboOK Räven41:55+9:1412:17
10Morgan NilssonHestra IF43:19+10:3812:42
11Tommy BerglundKlubblös43:59+11:1812:53
12Jens HallgrenOK Skogshjortarna44:05+11:2412:55
13Jenny JohanssonIFK Göteborg45:37+12:5613:22
14Stig HjortvallHestra IF47:19+14:3813:52
15Joakim  ÖsterlundIK Ymer47:36+14:5513:57
16Amanda MellqvistElfsborg SOK49:44+17:0314:35
17Krister LjungIK Ymer51:16+18:3515:02
18Jenny AnderssonÄtrans IF51:24+18:4315:04
19Jonas EmtervallGöteborg-Majorna OK52:31+19:5015:24
20Mia HallbergIK Ymer55:51+23:1016:22
21Katarina KonradssonIK Omega55:54+23:1316:23
22Gudrun WadmanGöteborg-Majorna OK56:50+24:0916:40
23Emma SjonsKlubblös57:11+24:3016:46
24Jonas LarssonKlubblös1:00:01+27:2017:36
25Cajsa ChristenssonKlubblös1:00:38+27:5717:46
26Alexander BengtssonGöteborg-Majorna OK1:02:10+29:2918:13
27Mikael SedvallIK Ymer1:04:10+31:2918:49
28Cecilia KarlssonIK Ymer1:05:11+32:3019:06
29Camilla TjellströmFK Herkules1:07:41+35:0019:50
30Linda ThörnebyKinnaströms SK1:17:32+44:5122:44
31Christer ChristenssonKlubblös1:26:35+53:5425:23
32Stanley TaivulaKlubblös1:52:22+1:19:4132:57
Åsa WedlinLerums SOKej godkänd

Öppen motion 7

3 010 m, 61 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Camilla ÖhgrenSävedalens AIK27:199:04
2Gunnar MarkinhuhtaGöteborgs SK27:58+0:399:17
3Lina PalmérUlricehamns OK28:08+0:499:20
4Katrin SkeppSävedalens AIK28:27+1:089:27
5Mats EricssonOK Skogshjortarna29:24+2:059:46
6Emelie UnossonBredareds IF29:29+2:109:47
7Rolf EckermarkGöteborg-Majorna OK30:07+2:4810:00
8Maria LennartsonUlricehamns OK33:07+5:4811:00
9Andreas PihlströmOK Landehof33:35+6:1611:09
10Peter ÖstenssonOK Tranan33:47+6:2811:13
11Niclas KonradssonIK Omega33:50+6:3111:14
12Marita HaglundBredareds IF34:12+6:5311:21
13Patrik FondinHerrljunga SK Skid o OL34:35+7:1611:29
14Lars-Erik FredrikssonOK Skogshjortarna35:07+7:4811:40
15Annika AnderssonOK Orinto35:14+7:5511:42
16Jukka RankanenSjövalla FK35:35+8:1611:49
17Kent JogelandIK Ymer35:51+8:3211:54
18Helena BengtssonSävedalens AIK36:23+9:0412:05
19Kent OlaussonOK Orinto37:22+10:0312:24
20Ulf JogbrattOK Tranan37:48+10:2912:33
21Magnus LindbergIK Ymer37:49+10:3012:33
22Karin SamuelssonIK Ymer38:35+11:1612:49
23Pär InghammarHestra IF39:01+11:4212:57
24Sune wikströmKlubblös40:16+12:5713:22
25Bengt KlassonOK Orinto40:17+12:5813:22
26Ingemar BertilssonOK Landehof40:29+13:1013:26
27Johanna RönnqvistOK Löftan40:36+13:1713:29
27Kurt JohanssonSvenljunga OK40:36+13:1713:29
29Pär NorgrenGällstadbygdens SOK40:38+13:1913:29
30Johanna KarlssonUlricehamns OK41:01+13:4213:37
31Annika LidOK Tranan41:28+14:0913:46
32Anna-Karin SärénHestra IF42:19+15:0014:03
33Hilma MarkinhuhtaGöteborgs SK42:21+15:0214:04
34Fredrik OdelbergIK Ymer42:22+15:0314:04
35Henrik BirkestadOK Orinto43:12+15:5314:21
36Katarina Rydén MarkinhuhtaGöteborgs SK43:36+16:1714:29
37Helena AnderssonMarkbygdens OK43:58+16:3914:36
38Bo AdofssonIK Ymer44:27+17:0814:46
39Mattias BrännströmFK Herkules44:37+17:1814:49
40Lars-Inge AnderssonOK Räven45:53+18:3415:14
41Johan AbrahamssonGällstadbygdens SOK45:57+18:3815:15
42Jenny RönnqvistOK Löftan46:38+19:1915:29
43Anna KarlssonSOK 6847:15+19:5615:41
44Mikael KaxelElfsborg SOK49:10+21:5116:20
45Anna-Lena WullfGällstadbygdens SOK49:30+22:1116:26
46Ingemar ÖbergOK Kullingshof49:51+22:3216:33
47Christer SkoglundUlricehamns OK49:56+22:3716:35
48Tomas GöranssonIK Ymer51:19+24:0017:02 Ladda ner rutt i gpx-format
49Ingrid ÅhlundSvenljunga OK51:32+24:1317:07
50Göran EklöfIK Ymer54:48+27:2918:12
51Carl-Erik JohnsonKinnaströms SK54:57+27:3818:15
52Stellan HelgessonMarkbygdens OK55:39+28:2018:29
53Monica LarssonOK Tranan55:41+28:2218:29
54Kristina TellqvistIK Dran56:12+28:5318:40
55Lars SönsterödSOK 6856:28+29:0918:45
56Richard TorseinFrölunda OL56:35+29:1618:47
57Stig WallermanBorås GIF56:45+29:2618:51
58Lina RengstedtKlubblös59:03+31:4419:37
59Eva AdolfssonIK Ymer1:03:27+36:0821:04
60Karl-Axel JohanssonIK Uven1:06:18+38:5922:01
61Gunnel KarlssonSOK 681:09:56+42:3723:14

Öppen motion 8

4 560 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik MartinssonLinköpings OK31:496:58
2Johan IngemarssonHestra IF34:37+2:487:35
3Mathias WärnOK Skogshjortarna36:08+4:197:55
4Peder HallbergIK Ymer36:17+4:287:57
5Mikael NordhIK Ymer38:14+6:258:23
6Martin HjertbergHestra IF38:47+6:588:30
7Greger LorénOK Frisene40:34+8:458:53
8Erik IngemarssonHestra IF44:26+12:379:44
9Mattias BiörsIK Ymer45:04+13:159:52
10Niklas VernholtHestra IF45:22+13:339:56
11Malin PerssonMarkbygdens OK45:26+13:379:57
12Anders KallingsVisborgs OK45:48+13:5910:02
13Fredrik EinarssonKlubblös46:07+14:1810:06
14Linnéa BäckströmHestra IF46:16+14:2710:08
15Peter RosénIK Ymer46:25+14:3610:10
16Johan TykessonRävetofta OK46:34+14:4510:12
17Viktor VallinGöteborg-Majorna OK46:59+15:1010:18
18Olle PenttinenIFK Hedemora OK48:45+16:5610:41
19Per-Olof EliassonSOK 6849:05+17:1610:45
20Fredrik LorénOK Frisene49:28+17:3910:50
21August AbrahamssonGällstadbygdens SOK49:35+17:4610:52
22Martin JohanssonOK Orinto49:51+18:0210:55
23Stefan OlofssonOK Gisle49:58+18:0910:57
24David HallbergIK Ymer50:09+18:2010:59
25Christian JanssonOK Tranan52:02+20:1311:24
26Jonas BergdahlOK Orinto52:06+20:1711:25
27Markus EliassonSOK 6853:51+22:0211:48
28Martina BarnisinHestra IF54:02+22:1311:50
29Martin SykKlubblös54:09+22:2011:52
30Stig LarssonGöteborg-Majorna OK55:18+23:2912:07
31Sven-Olof HermanssonKlubblös55:36+23:4712:11
32Tobias AnderssonKlubblös56:23+24:3412:21
33Ing-Marie AronengBredareds IF57:30+25:4112:36
34Linda HedenblomSjövalla FK57:38+25:4912:38
35Johanna SjonsIFK Hedemora OK1:00:13+28:2413:12
36Tobias ÖsterlundIK Ymer1:00:20+28:3113:13
37Patrik NilssonVänersborgs SK1:01:06+29:1713:23
38Tuva KarlssonSävedalens AIK1:01:28+29:3913:28
39Thomas TjellströmFK Herkules1:02:49+31:0013:46
40Maria HöglundSjövalla FK1:03:09+31:2013:50
41Peter GabrielssonOK Orinto1:07:04+35:1514:42 Ladda ner rutt i gpx-format
42Jon JonssonGöteborgs SK1:07:08+35:1914:43
43Lennart WiderströmIK Ymer1:08:59+37:1015:07
44Lars ErikssonMarkbygdens OK1:12:28+40:3915:53
45Amanda MullinsSjövalla FK1:16:28+44:3916:46
46Tobias HöglundSjövalla FK1:18:03+46:1417:06
47Jan TruelsenHerlufsholm OK1:21:13+49:2417:48
48Susanne TruelsenHerlufsholm OK2:11:50+1:40:0128:54

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser