Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tour de Mösseberg, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tour de Mösseberg
Arrangörsorganisation: Falköpings AIK OK
Datum: lördag 16 april 2016

MedelUpphill-MicroUpphill-Micro (totalt)

D21

3 550 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin SuderbysIF Hagen31:198:49
2Elin TörnrothHjobygdens OK32:25+1:069:07
3Karin HåkanssonOK Gränsen35:12+3:539:54
4Karin JohanssonLidköpings VSK42:23+11:0411:56
Johanna HoltetOK Tyrej godkänd

H21

4 300 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tommy AnderssonVänersborgs SK27:536:29
2Lars LundströmIF Hallby SOK27:54+0:016:29
3Marcus KvarndalUlricehamns OK28:14+0:216:33
4Filip KarlssonIF Hagen28:45+0:526:41
5Erik NeroMullsjö SOK28:51+0:586:42
6Johannes EklöfIF Hallby SOK28:58+1:056:44
7Max SuderbysIF Hagen29:30+1:376:51
8Anders LindbergOK Tyr30:42+2:497:08
9Johan LarssonOK Skogshjortarna31:25+3:327:18
10Sten GustafssonEds SK31:50+3:577:24
11Calle StenbergOK Skogshjortarna33:12+5:197:43
12Johan HögMariestads FK33:23+5:307:45
13Erik HanssonBredareds IF33:30+5:377:47
14Adam LöfströmJönköpings OK34:05+6:127:55
15Karl GellermanGöteborgs SK35:30+7:378:15
16Tommy StenkvistRyda SK36:51+8:588:34
17Johan LöfströmJönköpings OK39:01+11:089:04
18Johan KaminskyIF Hagen39:40+11:479:13 Ladda ner rutt i gpx-format
19Andreas LeijgårdGudhems IF40:10+12:179:20
Markus NordmarkNässjö OKej godkänd
Erik BlomdahlIK Hakarpspojkarnaej start
Albin SunessonMariestads FKej start

D20

3 620 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elvira LarssonRyda SK31:288:41
2Filippa AnderssonLidköpings VSK34:11+2:439:26
3Emma KindbomIF Hagen36:12+4:4410:00
4Sara HägnanderLidköpings VSK36:33+5:0510:05

H20

3 550 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ola HoltbringOK Amne39:2511:06

D18

3 560 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin JanssonHjobygdens OK32:459:11
2Tuva Carlsson WallumSävedalens AIK34:25+1:409:40
3Natalie LarssonRyda SK34:32+1:479:42
4Lina LundbergIstrums SK38:25+5:4010:47
5Lovisa ÅrebäckGöteborg-Majorna OK46:31+13:4613:03

H18

3 620 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle HedmanIF Hagen23:056:22
2Eskil TryggöTrollhättans SOK23:52+0:476:35
3Oscar StombergIF Hagen27:40+4:357:38
4Isak KällsmyrOK Kullingshof45:36+22:3112:35

D16

3 620 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba HjertbergHestra IF26:577:26
2Elsa LindeblomHestra IF27:56+0:597:42
3Malin KristianssonTrollhättans SOK31:51+4:548:47
4Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIK32:17+5:208:55
5Nora AronengHestra IF32:46+5:499:03
6Ida RoosIF Hagen35:13+8:169:43
7Ida HelgessonHestra IF37:26+10:2910:20
8Julia MarkendahlOK Klyftamo37:35+10:3810:22
9Elin JohanssonFrämmestads IK38:31+11:3410:38
10Elsa KamforsOK Kullingshof45:43+18:4612:37
11Kajsa Den BraverOK Gränsen51:38+24:4114:15
12Sofia JanssonHjobygdens OK53:32+26:3514:47

H16

3 710 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel BogrenIF Hagen22:336:04
2Axel OlssonOK Skogsstjärnan24:28+1:556:35
3Hugo StrömUlricehamns OK26:09+3:367:02
4Eric BerlinTrollhättans SOK27:47+5:147:29
5Linus KristianssonTrollhättans SOK28:47+6:147:45
6Hugo HåkanssonIK Ymer29:01+6:287:49
7Petter BergstedtMarkbygdens OK29:02+6:297:49
8Hugo SetthagenOK Tranan29:58+7:258:04
9Anders BjörklundTrollhättans SOK30:07+7:348:07
10Filip JohanssonTrollhättans SOK30:11+7:388:08
11Daniel BrandströmOK Skogsstjärnan30:55+8:228:20
12Anton KarlssonMariestads FK33:24+10:519:00
13Joar TryggöTrollhättans SOK33:51+11:189:07
14Johan HolmbergIF Hagen34:20+11:479:15
15Axel BerglundUlricehamns OK34:22+11:499:15
16Oscar KarlssonTrollhättans SOK34:46+12:139:22
17Olle BergstedtMarkbygdens OK34:58+12:259:25
18Gustav ÖstenssonOK Tranan38:21+15:4810:20
19Jonas PlanckIK Gandvik39:57+17:2410:46
20Per HedmanIF Hagen41:07+18:3411:04
21Clas NorgrenGällstadbygdens SOK43:48+21:1511:48
22Marcus CarlssonIF Hagen46:58+24:2512:39
23August AbrahamssonGällstadbygdens SOK49:11+26:3813:15
William LundstedtMullsjö SOKej godkänd
William BodinGällstadbygdens SOKej godkänd
Klas JohanssonOK Trananej start
Eric NystrandOK Klyftamoej start

H16 Kort

3 070 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Markus SandinUlricehamns OK39:0012:42
2Emil SelmossonLidköpings VSK47:26+8:2615:27

D14

3 270 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa ÅkessonMarkbygdens OK24:187:25
2Alma HjertbergHestra IF24:38+0:207:31
3Moa SkoogIF Hagen25:51+1:337:54
4Irma SvenssonOK Klyftamo29:22+5:048:58
5Moa ErikssonTrollhättans SOK29:47+5:299:06
6Alva SvärdhagenLidköpings VSK29:51+5:339:07
7Rebecka RundbladFrämmestads IK32:05+7:479:48
8Emely WeihartHestra IF32:50+8:3210:02
9Erica MolinBoxholm-Mjölby OL33:39+9:2110:17
10Erika ÅkessonMarkbygdens OK35:28+11:1010:50
11Ida JohanssonFrämmestads IK36:03+11:4511:01
12Alice SvalinVänersborgs SK36:55+12:3711:17
13Ronja AnderssonTrollhättans SOK36:57+12:3911:17
14Ella SelmossonLidköpings VSK38:54+14:3611:53
15Simone StennabbIK Gandvik52:33+28:1516:04
16Dea SundmarkIK Gandvik53:38+29:2016:24
17Tove den BraverOK Gränsen54:57+30:3916:48
Thea KarlssonRyda SKej start

H14

3 070 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid BjörkTrollhättans SOK18:376:03
2Anton CarlssonIF Hagen19:52+1:156:28
3Johan MårtenssonOK Skogsstjärnan20:28+1:516:40
4Hugo MandingerTrollhättans SOK20:32+1:556:41
5Lukas LarssonOK Skogshjortarna20:49+2:126:46
6Gustav OhlinOK Tranan21:34+2:577:01
7Erik IngemarssonHestra IF22:42+4:057:23
8Olle MelénTrollhättans SOK24:37+6:008:01
9Axel NalbinMullsjö SOK24:40+6:038:02
10Oskar DahlinIK Gandvik24:45+6:088:03
11Olle AnderssonTidaholm SOK Sisu24:48+6:118:04
12Simon VeltmanOK Skogshjortarna24:58+6:218:07
13Edvin HenryssonTibro OK25:13+6:368:12
14Lukas GustafssonIK Ymer26:14+7:378:32
15Anton BlomqvistMarkbygdens OK26:29+7:528:37
16Ludvig CarlbomUlricehamns OK30:02+11:259:46
17Arvid ÖhrvallOK Skogshjortarna30:03+11:269:47
18David AlménTrollhättans SOK30:52+12:1510:03
19Gustav HarryssonOK Skogshjortarna31:57+13:2010:24
20Olle AnderssonOK Skogsstjärnan32:00+13:2310:25
21Hjalmar KällIK Gandvik32:04+13:2710:26
22Gustav LidmanTibro OK33:00+14:2310:44
23Albin WidmanIK Ymer33:59+15:2211:04
24Linus AhlénIF Hagen36:37+18:0011:55
25Simon BrovallGällstadbygdens SOK37:16+18:3912:08
26Philip VibergRyda SK42:45+24:0813:55
27Curt NorgrenGällstadbygdens SOK43:25+24:4814:08
28Anton LundOK Skogshjortarna53:22+34:4517:22
29Albin GenbergUlricehamns OK1:02:33+43:5620:22
Holger PatrikssonOK Klyftamoutgått
Jacob ÖstermanVänersborgs SKej start
Lucas LjungdahlOK Skogshjortarnaej start

D14 Kort

2 290 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa SteneborgOK Orinto25:1010:59
2Elina FredmanOK Skogshjortarna31:00+5:5013:32

H14 Kort

2 290 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo BremerMariestads FK21:519:32
2Christoffer WallMariestads FK29:22+7:3112:49
3Linus BenjaminssonLidköpings VSK38:29+16:3816:48
Olle ÅrebäckGöteborg-Majorna OKej start
Otto WibergFalköpings AIK OKej start

D12

2 290 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna AlsiöFalköpings AIK OK18:308:04
2Lisa AnderssonRyda SK22:05+3:359:38
3Alva BjörkTrollhättans SOK22:56+4:2610:00
4Elin AxelssonMullsjö SOK25:01+6:3110:55
5Ella PetterssonSävedalens AIK26:22+7:5211:30
6Sara OhlinOK Tranan26:57+8:2711:46
7Wilma PetterssonOK Kullingshof27:00+8:3011:47
8Maja NordinUlricehamns OK27:21+8:5111:56
9Nora KällIK Gandvik27:56+9:2612:11
10Anna BackmanLidköpings VSK28:01+9:3112:14
11Agnes KamforsOK Kullingshof29:08+10:3812:43
12Elin SvärdhagenLidköpings VSK29:15+10:4512:46
13Ebba KarlströmFalköpings AIK OK29:19+10:4912:48
14Julia WesthMullsjö SOK31:15+12:4513:38
15Wilma LindqvistIK Gandvik31:25+12:5513:43
16Stina NalbinMullsjö SOK33:08+14:3814:28
17Elsa SödervallIK Gandvik33:15+14:4514:31
18Agnes IvarssonOK Skogshjortarna34:44+16:1415:10
19Anna GenbergUlricehamns OK35:22+16:5215:26
20Ebba BackmanLidköpings VSK36:00+17:3015:43
21Ellen ArneborgUlricehamns OK45:09+26:3919:42
22Kajsa IvarssonIK Gandvik1:11:07+52:3731:03
Tuva SundmarkIK Gandvikej start

H12

2 290 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Adrian SjödinIK Hakarpspojkarna20:318:57
2Liam JohanssonIF Hagen23:25+2:5410:13
3Tom WeihartHestra IF23:48+3:1710:23
4Simon WesthMullsjö SOK24:11+3:4010:33
5Joel HolmbergUlricehamns OK26:40+6:0911:38
6Alfred HallqvistUlricehamns OK27:15+6:4411:53
7oscar hallqvistVänersborgs SK27:20+6:4911:56
8Axel AnderssonOK Skogsstjärnan28:02+7:3112:14
9Isac BrovallGällstadbygdens SOK31:15+10:4413:38
10Ludvig KarlssonTrollhättans SOK32:47+12:1614:18
11Noel BengtssonOK Skogshjortarna34:39+14:0815:07
12Oscar NystrandOK Klyftamo35:11+14:4015:21
13Kasper VemdalMullsjö SOK36:29+15:5815:55
14Carl StadigIK Gandvik38:30+17:5916:48
15Emanuel ZitkaUlricehamns OK40:29+19:5817:40
Filip IngemarssonHestra IFutgått
Pelle AlbersMullsjö SOKej start
Jonas OlssonOK Amneej start
Walter BodinGällstadbygdens SOKej start

D12 Kort

2 240 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Märta TrybomLidköpings VSK30:5213:46

H12 Kort

2 180 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Petter RybergMariestads FK27:0712:26
2Oliwer GöranssonLidköpings VSK36:13+9:0616:36

D10

2 180 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Irma WesthMullsjö SOK21:009:37
2Agnes JohanssonIF Hagen23:00+2:0010:33
3Linn EnbomVänersborgs SK23:56+2:5610:58
4Hanna WidegrenIK Gandvik24:43+3:4311:20
5Andrea EnbomVänersborgs SK25:09+4:0911:32
6Hilda AhlgrenIK Gandvik27:46+6:4612:44
7Maja NymanVänersborgs SK27:52+6:5212:46
8Alice WahlbergFalköpings AIK OK29:04+8:0413:19
9Ida AnderssonVänersborgs SK33:08+12:0815:11
9Timea Karlsson StåhlFalköpings AIK OK33:08+12:0815:11
11Moa VemdalMullsjö SOK39:27+18:2718:05
12Ella PetterssonOK Kullingshof40:24+19:2418:31
13Molly HögIK Gandvik43:35+22:3519:59
Aida RekicIK Gandvikej godkänd

H10

2 240 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Liam HogedalVänersborgs SK18:498:24
2Adam SamuelssonFalköpings AIK OK21:10+2:219:26
3Julius WiklundFalköpings AIK OK21:21+2:329:31
4William HärströmFalköpings AIK OK23:49+5:0010:37
5Edvin LennartsonUlricehamns OK24:59+6:1011:09
6Erik ArneborgUlricehamns OK25:58+7:0911:35
7Albin LundkvistFalköpings AIK OK28:47+9:5812:50
8Olle NordinUlricehamns OK30:12+11:2313:28
9Emil JosefssonIK Gandvik31:02+12:1313:51
10Joel IsakssonVänersborgs SK33:26+14:3714:55
11Linus FredrikssonSOK Träff33:45+14:5615:04
12Wilmer RybergMariestads FK42:02+23:1318:45
13Theo FredmanOK Skogshjortarna1:01:49+43:0027:35
Axel VibergRyda SKej godkänd
Adam NeroNässjö OKej start
Leo NilssonMariestads FKej start

D35

3 620 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa GassnerUlricehamns OK42:0011:36

H35

4 300 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas FallgrenGudhems IF39:549:16
2Magnus GassnerUlricehamns OK40:21+0:279:23

D40

3 560 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK31:378:52
2Agnes PetterssonSävedalens AIK33:10+1:339:18
3Jenny JohanssonIK Ymer36:06+4:2910:08
4Helena HjertbergIK Ymer36:45+5:0810:19
5Ulrika RundbladFrämmestads IK38:30+6:5310:48
6Sofia ÖstenssonOK Tranan40:32+8:5511:23
7Gunilla FredmanOK Skogshjortarna41:39+10:0211:41
8Katarina EnbomVänersborgs SK42:01+10:2411:48
9Christine LundOK Skogshjortarna42:48+11:1112:01
Angelica BrandqvistTibro OKej godkänd
Sofia GustafssonTrollhättans SOKej godkänd
Annika JohanssonOK Trananej start
Åsa NordbergGöteborg-Majorna OKej start

H40

3 930 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel OlssonDalsjöfors GoIF27:016:52
2Magnus BertilssonOK Skogshjortarna29:56+2:557:36
3Gary LarssonOK Skogshjortarna30:43+3:427:48
4Magnus DahlinIK Gandvik31:29+4:288:00
5Robert EnbomVänersborgs SK31:36+4:358:02
6Patrik SvalinVänersborgs SK36:01+9:009:09 Ladda ner rutt i gpx-format
7Patrick EricsonMullsjö SOK37:02+10:019:25
8Niklas SahlénIF Hagen39:25+12:2410:01
9Greger AhlénIF Hagen39:43+12:4210:06
10Claes SetthagenOK Tranan40:21+13:2010:16
11Andreas NiemiEmmaboda Verda OK41:17+14:1610:30
Tobias KarlssonRyda SKej start

D45

3 260 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria BogrenIF Hagen29:379:05
2Susanne Wiklund BjörkTrollhättans SOK29:39+0:029:05
3Bodil MolinBoxholm-Mjölby OL30:29+0:529:21
4Therése AnderssonRyda SK31:05+1:289:32
5Karin AnderssonIF Hagen34:23+4:4610:32
6Kristina NilssonOK Tranan35:22+5:4510:50
7Nina GumaeliusTibro OK37:29+7:5211:29
8Helena SödervallIK Gandvik39:42+10:0512:10
9Carina NilssonIK Gandvik40:22+10:4512:22
10Kristina PatrikssonOK Klyftamo40:23+10:4612:23
11Anna-Karin RybergOK Klyftamo42:25+12:4813:00
12Carina IvarssonOK Kullingshof44:51+15:1413:45
13Ann-Sophie OhlinOK Tranan46:01+16:2414:06
14Madeleine JohanssonOK Skogshjortarna52:09+22:3215:59
15Johanna JohnssonLidköpings VSK55:01+25:2416:52
16Kajsa NordinUlricehamns OK55:42+26:0517:05
17Carina WallgrenIstrums SK1:04:10+34:3319:40
18Carola VeltmanOK Skogshjortarna1:18:38+49:0124:07
Lucy LouTibro OKej godkänd
Anna StombergIF Hagenej godkänd
Lena HögrellJönköpings OKej start

H45

3 930 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Björn MårtenssonOK Skogsstjärnan25:366:30
2Peter JacobssonIK Hakarpspojkarna26:48+1:126:49
3Mikael BergstedtMarkbygdens OK27:54+2:187:05
4Tomas AnderssonOK Skogsstjärnan28:50+3:147:20
5Stefan NordinUlricehamns OK29:36+4:007:31
6Thomas LjungqvistTibro OK31:48+6:128:05
7Sven Arne KarlssonTrollhättans SOK31:52+6:168:06
8David OlssonOK Skogsstjärnan35:23+9:479:00
9Mattias AnderssonFrämmestads IK35:57+10:219:08
10Mats HolmbergOK Gränsen38:41+13:059:50
11Stefan KarlssonTidaholm SOK Sisu38:54+13:189:53
12Mats KarlssonIF Hagen39:31+13:5510:03
13Brett WeihartOK Orinto40:10+14:3410:13
14Jonas HöijerSävedalens AIK44:15+18:3911:15
15Peter RavnellGudhems IF48:11+22:3512:15
16Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL51:28+25:5213:05
17Ola SteneborgOK Orinto52:12+26:3613:16
18Roger LundinFK Herkules59:57+34:2115:15

D50

3 260 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marita KarlssonOK Skogsstjärnan30:009:12
2Lena CarlssonSävedalens AIK30:34+0:349:22
3Maria SkogsbergMariestads FK31:47+1:479:44
4Ann-Kristin JanssonHjobygdens OK34:19+4:1910:31
5Sari HåkanssonOK Gränsen37:02+7:0211:21
6Petra JohanssonTrollhättans SOK37:53+7:5311:37
7Ewa HolmbergIF Hagen48:58+18:5815:01
8Lena MarkendahlOK Klyftamo50:36+20:3615:31
9Margareta MandingerTrollhättans SOK59:11+29:1118:09
Anette BernhedSävedalens AIKej start

H50

3 550 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bertil ÅkessonMarkbygdens OK25:587:18
2Bengt NorrmanTrollhättans SOK28:25+2:278:00
3Mikael PalgrimVänersborgs SK28:37+2:398:03
4Anders MolinBoxholm-Mjölby OL29:58+4:008:26
5Jens LindströmTibro OK30:06+4:088:28
6Lars BjörkingOK Skogshjortarna30:42+4:448:38
7Klaes AxelssonMullsjö SOK32:05+6:079:02
8Jan-Otto AnderssonLidköpings VSK33:25+7:279:24
9Ingvar IvarssonOK Kullingshof34:24+8:269:41
10Henrik KarlssonOK Skogsstjärnan36:19+10:2110:13
11Martin MandingerTrollhättans SOK36:29+10:3110:16
12Johan SjödinIK Hakarpspojkarna37:36+11:3810:35
13Pontus LöfströmJönköpings OK44:27+18:2912:31
14Jan LindströmIK Wilske46:19+20:2113:02
15Göran BladOK Kullingshof50:49+24:5114:18

D55

3 230 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jane JohanssonIstrums SK27:388:33
2Elisabeth FredrikssonGudhems IF32:54+5:1610:11
3Birgitta AnderssonFrämmestads IK33:20+5:4210:19
4Ann Warma LaasOK Skogshjortarna37:05+9:2711:28
5Ingrid SchmiterlöwHjobygdens OK39:10+11:3212:07
6Märit GustafssonEds SK40:27+12:4912:31
7Gun LundbergIstrums SK43:15+15:3713:23
8Anna-Lena SvenssonLidköpings VSK1:10:08+42:3021:42
Anita BodinGällstadbygdens SOKej start
Lotta LandénIstrums SKej start

H55

3 620 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andres LaasOK Skogshjortarna28:598:00
2Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna30:01+1:028:17
3Stefan StombergIF Hagen30:22+1:238:23
4Jan IvarssonOK Skogshjortarna33:30+4:319:15
5Stefan JohanssonTrollhättans SOK34:57+5:589:39
6Tomas AnderssonTrollhättans SOK36:13+7:1410:00
7Bengt LundbergIstrums SK37:47+8:4810:26
8Jonas LundgrenTibro OK39:40+10:4110:57
9Kent NeroMullsjö SOK46:04+17:0512:43
10Håkan HåkanssonOK Gränsen46:41+17:4212:53

D60

2 460 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger WesterbergIF Hagen24:279:56
2Kerstin BurmanKvillebyns SK25:41+1:1410:26
3Anita EklöfIK Ymer27:07+2:4011:01
4Ingrid JessenFrämmestads IK32:25+7:5813:10
5Inger JohanssonOK Klyftamo32:56+8:2913:23
6Britt-Marie AnderssonOK Amne33:12+8:4513:29
7Gunilla HogedalVänersborgs SK33:20+8:5313:33
8Monica IvarssonOK Skogshjortarna33:23+8:5613:34
8Kerstin KarlssonTidaholm SOK Sisu33:23+8:5613:34
10Evamarie LundahlIF Hagen35:13+10:4614:18
11Siv LarssonVäxjö AIS40:49+16:2216:35 Ladda ner rutt i gpx-format
12Kerstin LjungbergOK Gipen46:19+21:5218:49

H60

3 560 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kurt SvenssonIK Hakarpspojkarna26:057:19
2Thomas LundgrenTrollhättans SOK27:07+1:027:37
3Per LindgrenIK Hakarpspojkarna30:20+4:158:31
4Arne JohanssonOK Ravinen31:29+5:248:50
5Kjell NeroNässjö OK32:08+6:039:01
6Jan-Ola KarlssonOK Njudung32:43+6:389:11
7Bengt-Åke JanssonFrämmestads IK32:46+6:419:12
8Roland SvenssonOK Skogsstjärnan32:47+6:429:12
9Robert JessenFrämmestads IK33:05+7:009:17 Ladda ner rutt i gpx-format
10Svante BjurgrenIK Hakarpspojkarna33:35+7:309:26
11Jan-Åke EmilssonGudhems IF33:56+7:519:31
12Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK34:38+8:339:43
13Owe TörnrothHjobygdens OK34:46+8:419:45
14Börje SundbergOK Gipen37:28+11:2310:31
15Lennart GustafssonJönköpings OK39:30+13:2511:05
16Lennart JakobssonTibro OK40:05+14:0011:15
17Sven-Erik BodinGällstadbygdens SOK40:07+14:0211:16
18Ingvar AnderssonOK Amne42:55+16:5012:03
19Bernhard GrenaboHjobygdens OK45:57+19:5212:54
20Bengt AnderssonFrämmestads IK49:08+23:0313:48
21Sören KarlssonMullsjö SOK49:29+23:2413:53
22Tommy HoltbringOK Amne55:23+29:1815:33
23Kent IvarssonOK Skogshjortarna57:34+31:2916:10
Lennart LarssonJönköpings OKej godkänd
Lars GrehnMullsjö SOKej start

D65

2 460 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna28:4711:42
2Britt-Marie LarssonSOK 6835:07+6:2014:16
3Marianne RosénIK Ymer35:09+6:2214:17
4Kajsa TofténHjobygdens OK35:32+6:4514:26
5Ann-Britt LingforsIF Hallby SOK37:09+8:2215:06
6Kristina JohanssonVänersborgs SK48:38+19:5119:46
Inger HolmstrandHerrljunga SK Skid o OLej godkänd

H65

3 260 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars HogedalVänersborgs SK30:339:22
2Karl Evert SvenssonIF Hagen31:29+0:569:39
3Bertil KarlssonHjobygdens OK31:39+1:069:42
4Yngve AlfvénIK Wilske32:01+1:289:49
5Vidar LöfvingTibro OK33:25+2:5210:15
6Per FredrikssonOK Skogshjortarna34:22+3:4910:32
7Roalh KlevelandKvillebyns SK36:53+6:2011:18
8Hans-Gösta BernhardMariestads FK38:36+8:0311:50
9Hans LingforsIF Hallby SOK41:00+10:2712:34
10Anders KumlinIK Ymer41:24+10:5112:41
11Sven-Olof LarssonVäxjö AIS43:43+13:1013:24
12Sune GustafssonTibro OK51:45+21:1215:52
Göran JohanssonIK Gandvikej godkänd
Lennart BarkestamIK Hakarpspojkarnaej godkänd

D70

2 620 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingrid HermanssonIK Ymer31:5712:11
2Lotta GranholmLinköpings OK38:18+6:2114:37
3Gunnel PalgrimVänersborgs SK39:22+7:2515:01
4Ulla SönsterödSOK 6840:10+8:1315:19
5Lillemor LorénOK Frisene40:36+8:3915:29
6May-Sofie OlssonForserums SOK42:11+10:1416:06
7Bibbi AppelgrenMariestads FK42:39+10:4216:16
8Monika NiklassonIK Albion46:55+14:5817:54

H70

3 230 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kalle JohanssonOK Skogshjortarna27:578:39
2Kenneth IvehagFrämmestads IK30:55+2:589:34
3Dag LorénOK Frisene31:13+3:169:39
4Roland BomanUlricehamns OK32:04+4:079:55
5Per-Arne JohanssonVänersborgs SK33:05+5:0810:14
6Lars-Erik NilssonMariestads FK33:31+5:3410:22
7Gunnar AnderssonIK Vista33:53+5:5610:29
8Ronny AnderssonOK Skogshjortarna34:32+6:3510:41
9Lars LorénOK Frisene35:59+8:0211:08
10Styrbjörn JanssonIF Hagen37:03+9:0611:28
11Lars WahlströmIstrums SK44:44+16:4713:50
12Kent CarlgrenOK Skogshjortarna46:06+18:0914:16
13Kenneth MörkIK Wilske47:19+19:2214:38
14Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK51:26+23:2915:55
15Per-Olof JohanssonOK Klyftamo52:24+24:2716:13
16Göran SvanBorås GIF56:00+28:0317:20
17Alf OlssonForserums SOK56:08+28:1117:22

D75

2 020 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgit KarlssonMariestads FK30:3915:10
2Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna31:03+0:2415:22
3Ann-Marie BirgerssonForserums SOK32:50+2:1116:15
4Margareta HolmbergIF Hagen36:00+5:2117:49
5Anne-Catrine PerssonMariestads FK39:24+8:4519:30
6Brita SärdquistIK Ymer44:26+13:4721:59
6Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK44:26+13:4721:59

H75

3 230 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars JohanssonOK Skogshjortarna33:2910:21
2Folke DahlénLidköpings VSK38:57+5:2812:03
3Lars-Erik LarssonOK Amne39:26+5:5712:12
4Rune AhlanderJönköpings OK41:46+8:1712:55
5Bengt AnderssonTidaholm SOK Sisu43:54+10:2513:35
6Harry SundbergOK Klyftamo46:53+13:2414:30
7Gunnar BrystHjobygdens OK47:46+14:1714:47
8Karl-Inge KarlssonIstrums SK48:45+15:1615:05
9Göran HektorLinköpings OK52:12+18:4316:09
10Mats BirgerssonForserums SOK55:49+22:2017:16
11Ingemar HolmbergIF Hagen56:19+22:5017:26
12Regor NiklassonIK Albion1:00:18+26:4918:40

D80

2 020 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa HedströmGöteborg-Majorna OK42:2320:58
2Ruth NyströmOK Amne53:50+11:2726:39
3Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg58:55+16:3229:10

H80

2 620 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kjell PerssonMariestads FK37:0814:10
2Erland OlssonDalsjöfors GoIF47:54+10:4618:16

H85

2 020 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Torsten BjörkerothOK P433:2916:34
2Gunnar KällmanHerrljunga SK Skid o OL38:49+5:2019:12
3Bo ElvingsonHerrljunga SK Skid o OL59:21+25:5229:22

Inskolning

1 680 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Elias AdolfssonOK Skogsstjärnanfullföljt
Signe AdolfssonOK Skogsstjärnanfullföljt
Widar BodinGällstadbygdens SOKfullföljt
Ellen CarlssonUlricehamns OKfullföljt
Isabell Cornell BengtssonKlubblösfullföljt
Elsa FallgrenGudhems IFfullföljt
Ellen GunnarssonFalköpings AIK OKfullföljt
Nils HögIK Gandvikfullföljt
Natan KarlsonLidköpings VSKfullföljt
Agnes KarlssonGudhems IFfullföljt
Sofia NystrandOK Klyftamofullföljt
Arvid PerssonOK Skogshjortarnafullföljt
Hugo PlagwitzGudhems IFfullföljt
Wellington RomFrämmestads IKfullföljt
Jonatan SahlénIF Hagenfullföljt
Hugo SamuelssonFalköpings AIK OKfullföljt
Sara SjöblomGötenefullföljt
Tyra TordssonGudhems IFfullföljt
Wictor WidegrenIK Gandvikfullföljt
Johannes HolmbergUlricehamns OKej godkänd
Agaton RomFrämmestads IKej godkänd
Alfred AnderssonFalköpings AIK OKej start

U1

1 850 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Herman PetterssonSävedalens AIK14:127:40
2Elof RothHjobygdens OK17:37+3:259:31
3Hannes HolmbergOK Gränsen18:02+3:509:44
4Egon KarlsonLidköpings VSK20:53+6:4111:17
5Emil AnderssonRyda SK20:55+6:4311:18
6Sebastian JonssonLidköpings VSK21:31+7:1911:37
7Elsa BremerMariestads FK23:17+9:0512:35
8Linus AdolfssonOK Skogsstjärnan24:48+10:3613:24
9Meja PetterssonOK Kullingshof24:58+10:4613:29
10Nikki WeihartOK Orinto25:23+11:1113:43
11Emil SandbergFalköpings AIK OK26:47+12:3514:28
12Hanja BörjesonLidköpings VSK27:14+13:0214:43
13Axel PerssonOK Skogshjortarna27:23+13:1114:48
14Siri SvalinVänersborgs SK27:37+13:2514:55
15Wilma WaldefeldtIK Gandvik30:14+16:0216:20
16Elsa IngemarssonHestra IF30:28+16:1616:28
17Ebba GöranssonLidköpings VSK31:08+16:5616:49
18Tea BremerMariestads FK32:35+18:2317:36
19Andreas LarssonFalköpings AIK OK32:41+18:2917:40

U2

2 240 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jacob HolmbergUlricehamns OK24:3810:59
2Emil AnderssonFalköpings AIK OK25:34+0:5611:24
3Algot CarlssonUlricehamns OK25:41+1:0311:27
4Felicia RexlingLidköpings VSK29:48+5:1013:18
5Oliver HammarFalköpings AIK OK30:36+5:5813:39
6Nils LennartsonUlricehamns OK30:57+6:1913:49
7Hilda WaldefeldtIK Gandvik31:04+6:2613:52
8Hugo GustavssonTibro OK32:14+7:3614:23
9Hampus SahlénIF Hagen32:47+8:0914:38
10Lova TidquistFalköpings AIK OK32:54+8:1614:41
11Johannes AnderssonVänersborgs SK33:13+8:3514:49
12Johannes KarlssonGudhems IF33:49+9:1115:05
13Olivia GustafssonTrollhättans SOK35:08+10:3015:41
14Jonathan LindqvistIK Gandvik41:00+16:2218:18
15Tim DrakforsFalköpings AIK OK41:40+17:0218:36
16Sofia JonssonLidköpings VSK42:40+18:0219:02
17Oskar AnderssonFalköpings AIK OK43:30+18:5219:25
18Ida NordströmIK Gandvik44:40+20:0219:56
19Elsa KällIK Gandvik44:42+20:0419:57
20Elton Sundberg JosefssonIK Gandvik46:02+21:2420:33
21Emy PetterssonIK Gandvik53:35+28:5723:55
Felix PolzerIK Gandvikej start
Anna WibergFalköpings AIK OKej start

Öppen motion 1

2 180 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Josefine PerssonOK Gränsen32:1114:45
2Maja FredrikssonSOK Träff46:07+13:5621:09

Öppen motion 3

3 050 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa PetterssonOK Kullingshof30:009:50
2Torben GustavssonSOK Träff38:41+8:4112:40
3Karin MårtenssonOK Skogsstjärnan38:45+8:4512:42
4Karin StattinSOK Träff39:52+9:5213:04
5Stefan CarlssonIK Gandvik40:09+10:0913:09
6Ante GustavssonSOK Träff40:27+10:2713:15
7Thomas HenryssonTibro OK41:40+11:4013:39
8Sara AnderssonVänersborgs SK42:00+12:0013:46
9Roos LenaSOK Träff43:32+13:3214:16
10Roland KarlssonSOK Träff43:35+13:3514:17
11Renita JohanssonIF Hagen44:09+14:0914:28
12Erling AnderssonVänersborgs SK46:30+16:3015:14
13Helene FredrikssonSOK Träff48:16+18:1615:49
14Ann-Christin LarssonOK Frisene48:31+18:3115:54
15Ingemar ÖbergOK Kullingshof49:07+19:0716:06
16Lova ErikssonTrollhättans SOK51:55+21:5517:01
17Mattias ErikssonTrollhättans SOK51:58+21:5817:02
18Maria Wallin JohanssonOK Skogshjortarna52:46+22:4617:18
19Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK57:37+27:3718:53
20Pia RagnmarkOK Skogshjortarna58:54+28:5419:18
21Olivia KällsmyrOK Kullingshof59:14+29:1419:25
22Anna KällsmyrOK Kullingshof59:24+29:2419:28
23Jenny HallströmIF Hagen1:00:35+30:3519:51
24Kjell KaminskyIF Hagen1:00:38+30:3819:52
25Emma EliassonOK Kullingshof1:13:04+43:0423:57
26Anna LjungdahlOK Skogshjortarna1:19:12+49:1225:58
27Inga-Britt LjungdahlOK Skogshjortarna1:19:17+49:1725:59
28Marion AnderssonIK Vista1:20:27+50:2726:22
Magnus StrömUlricehamns OKej godkänd
Elin RoslundFalköpings AIK OKej godkänd
Birgitta Odby JanssonFrämmestads IKej godkänd
Simon FredrikssonGudhems IFej godkänd

Öppen motion 5

3 210 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kaj RosönK 3 IF22:417:03
2Erik StillemarkIF Hallby SOK25:32+2:517:57
3Mats LindgrenIF Hallby SOK28:26+5:458:51
4Torbjörn PetterssonOK Kullingshof30:26+7:459:28
5Hampus AnderssonLidköpings VSK31:45+9:049:53
6Andreas LindqvistLidköpings VSK34:26+11:4510:43
7Elin KällIK Gandvik35:58+13:1711:12
8Tommy HögIK Gandvik36:09+13:2811:15
9Tore WidegrenIK Gandvik36:48+14:0711:27
10Peter SvenssonIK Gandvik37:06+14:2511:33 Ladda ner rutt i gpx-format
11Johanna LindgrenIF Hallby SOK37:07+14:2611:33
12Rasmus LindgrenIF Hallby SOK37:08+14:2711:34
13Johan KällIK Gandvik39:29+16:4812:18
14Henrik JacobssonIF Hagen39:50+17:0912:24
15Åsa CarlströmIK Hakarpspojkarna40:19+17:3812:33
16Anders LarssonRyda SK40:37+17:5612:39
17Annika SvärdhagenLidköpings VSK41:03+18:2212:47
18Ulrika LjungIK Ymer41:14+18:3312:50
19Annica BerglundUlricehamns OK41:56+19:1513:03
20Birgitta LarssonRyda SK42:32+19:5113:15
21Henrik KällsmyrOK Kullingshof43:17+20:3613:29
22Niklas KamforsOK Kullingshof43:25+20:4413:31
23Katarina BrovallGällstadbygdens SOK45:48+23:0714:16
24Emelie StenbergIF Hallby SOK46:27+23:4614:28
25Staffan WelanderOK P446:48+24:0714:34
26Ulrica GöhleIK Gandvik49:35+26:5415:26
27Bo AnderssonOK Klyftamo51:06+28:2515:55
28Sune HagströmIstrums SK54:38+31:5717:01
29Kerstin HagströmIstrums SK54:40+31:5917:01
30Birgitta JohanssonIK Gandvik57:28+34:4717:54
31Annica HöckergårdIF Hagen1:02:00+39:1919:18
32Anders PlanckIK Gandvik1:03:04+40:2319:38
33Lena Carlsson TellIF Hagen1:06:44+44:0320:47
34Anette CarlssonKlubblös1:16:21+53:4023:47
35Göran EklöfIK Ymer1:17:57+55:1624:17
Ann-Chatrin HolmbergUlricehamns OKej godkänd
Malin ÅrebäckGöteborg-Majorna OKutgått
Kristina StenbergIF Hallby SOKutgått
Johanna KarlssonRyda SKej start

Öppen motion 7

3 370 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin FallgrenGudhems IF30:589:11
2Oskar KarlsonLidköpings VSK32:17+1:199:34
3Robert SkoogIF Hagen33:43+2:4510:00
4Per-Fredrik AnderssonTrollhättans SOK33:50+2:5210:02
5Magnus LindbergIK Ymer34:18+3:2010:10
6Helena BlomqvistMarkbygdens OK34:23+3:2510:12
7Daniel JohanssonRyda SK34:42+3:4410:17
8Bernt KlassonIK Hakarpspojkarna34:59+4:0110:22
9Patrik GryttbornGällstadbygdens SOK36:18+5:2010:46
10Lars ArneborgUlricehamns OK37:16+6:1811:03
11Anders LundOK Skogshjortarna37:17+6:1911:03
12Per GustafssonRyda SK38:47+7:4911:30
13Lars LarssonOK Frisene39:43+8:4511:47
14Lena ArnoldssonTidaholm SOK Sisu40:10+9:1211:55
15Stefan ErlandssonGarda OK41:32+10:3412:19
16Johanna HallqvistUlricehamns OK41:57+10:5912:26
17Jenny LarssonIstrums SK42:35+11:3712:38
18Sigrid VemdalMullsjö SOK44:36+13:3813:14
19Elsa ArnessonUlricehamns OK44:52+13:5413:18
20Camilla WeihartOK Orinto45:19+14:2113:26
21Helena JohanssonOK Gisle46:41+15:4313:51
22Ylva GefvertOK P446:50+15:5213:53
23Bert ThorssonRyda SK46:54+15:5613:55
24Karin NalbinMullsjö SOK47:14+16:1614:00
25Anders GenbergUlricehamns OK47:32+16:3414:06
26Rolf JonassonJönköpings OK48:04+17:0614:15
27Göte JohanssonOK Tranan48:38+17:4014:25
28Pär NorgrenGällstadbygdens SOK50:29+19:3114:58
29Jan RosénIK Ymer50:35+19:3715:00
30Tomas GöranssonIK Ymer51:18+20:2015:13
31Anders SwedinLidköpings VSK53:37+22:3915:54
32Susanne ArneborgUlricehamns OK1:02:03+31:0518:24
33Birgitta JohanssonOK Tranan1:12:18+41:2021:27
34Åsa GrenaboHjobygdens OK1:16:10+45:1222:36

Öppen motion 8

3 940 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik AdolfssonOK Skogsstjärnan33:588:37
2Per HolmbergUlricehamns OK34:18+0:208:42
3erik OlssonKlubblös36:34+2:369:16
4Anders YngveIK Hakarpspojkarna37:19+3:219:28
5Morgan BodinGällstadbygdens SOK37:39+3:419:33
6Mikael JohanssonOK Gisle38:40+4:429:48
7Anna LarssonIF Hagen38:55+4:579:52
8Åke LarssonIstrums SK39:15+5:179:57
9Andreas RomFrämmestads IK41:06+7:0810:25
10Hans-Olof CarlssonKlubblös46:15+12:1711:44
11Dag TryggöTrollhättans SOK46:23+12:2511:46
12Dennis RoosSOK Träff46:30+12:3211:48
13Per CarlssonIF Hagen47:05+13:0711:57
14Mats KarlssonLidköpings VSK53:00+19:0213:27
15Lars MelanderLidköpings VSK53:11+19:1313:29
16Kjell JohanssonIF Hagen55:56+21:5814:11
17Stefan SvenssonIF Hagen56:20+22:2214:17
18Tommy KarlssonGudhems IF1:09:41+35:4317:41

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser