Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tour de Mösseberg, upphill-Micro

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tour de Mösseberg
Arrangörsorganisation: Falköpings AIK OK
Datum: lördag 16 april 2016

MedelUpphill-MicroUpphill-Micro (totalt)

D21

3 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin TörnrothHjobygdens OK22:597:39
2Karin HåkanssonOK Gränsen25:56+2:578:38
3Karin JohanssonLidköpings VSK32:19+9:2010:46
Johanna HoltetOK Tyrutgått

H21

3 000 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip KarlssonIF Hagen17:075:42
2Lars LundströmIF Hallby SOK17:14+0:075:44
3Tommy AnderssonVänersborgs SK18:10+1:036:03
4Johannes EklöfIF Hallby SOK19:22+2:156:27
5Erik NeroMullsjö SOK19:30+2:236:30
6Erik HanssonBredareds IF20:24+3:176:48
7Johan LarssonOK Skogshjortarna20:39+3:326:53
8Johan KaminskyIF Hagen21:10+4:037:03
9Tommy StenkvistRyda SK22:10+5:037:23
10Calle StenbergOK Skogshjortarna22:40+5:337:33
11Sten GustafssonEds SK22:41+5:347:33
12Anders LindbergOK Tyr23:13+6:067:44
13Andreas LeijgårdGudhems IF26:16+9:098:45
14Johan HögMariestads FK27:43+10:369:14
Adam LöfströmJönköpings OKej godkänd
Erik BlomdahlIK Hakarpspojkarnaej start

D20

3 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elvira LarssonRyda SK23:537:57
2Sara HägnanderLidköpings VSK24:03+0:108:01
3Emma KindbomIF Hagen24:19+0:268:06
4Filippa AnderssonLidköpings VSK26:15+2:228:45

H20

3 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ola HoltbringOK Amne24:378:12

D18

2 600 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Natalie LarssonRyda SK20:397:56
2Malin JanssonHjobygdens OK23:23+2:448:59
3Lina LundbergIstrums SK25:32+4:539:49
4Lovisa ÅrebäckGöteborg-Majorna OK25:38+4:599:51

H18

2 600 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eskil TryggöTrollhättans SOK16:056:11
2Olle HedmanIF Hagen17:02+0:576:33
3Isak KällsmyrOK Kullingshof25:10+9:059:40
Oscar StombergIF Hagenej godkänd

D16

2 600 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin KristianssonTrollhättans SOK20:508:00
2Elsa LindeblomHestra IF21:09+0:198:08
3Ebba HjertbergHestra IF21:52+1:028:24
4Ida HelgessonHestra IF23:00+2:108:50
5Nora AronengHestra IF25:07+4:179:39
6Elsa KamforsOK Kullingshof26:20+5:3010:07
7Julia MarkendahlOK Klyftamo26:58+6:0810:22
8Elin JohanssonFrämmestads IK29:01+8:1111:09
9Sofia JanssonHjobygdens OK32:56+12:0612:40
Kajsa Den BraverOK Gränsenej godkänd
Ida RoosIF Hagenej start

H16

2 600 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus KristianssonTrollhättans SOK17:566:53
2Anders BjörklundTrollhättans SOK18:05+0:096:57
3William LundstedtMullsjö SOK18:26+0:307:05
4Filip JohanssonTrollhättans SOK19:25+1:297:28
5Joar TryggöTrollhättans SOK19:55+1:597:39
6Hugo HåkanssonIK Ymer20:03+2:077:42
7Eric BerlinTrollhättans SOK20:34+2:387:54
8Olle BergstedtMarkbygdens OK21:07+3:118:07
9Petter BergstedtMarkbygdens OK21:08+3:128:07
10Axel BerglundUlricehamns OK22:10+4:148:31
11Oscar KarlssonTrollhättans SOK22:42+4:468:43
12Daniel BrandströmOK Skogsstjärnan23:01+5:058:51
13Gustav ÖstenssonOK Tranan24:55+6:599:35
14Jonas PlanckIK Gandvik24:56+7:009:35
15Clas NorgrenGällstadbygdens SOK26:12+8:1610:04
16Per HedmanIF Hagen27:37+9:4110:37
17William BodinGällstadbygdens SOK48:48+30:5218:46
Anton KarlssonMariestads FKej godkänd
Hugo SetthagenOK Trananej godkänd
August AbrahamssonGällstadbygdens SOKej start
Marcus CarlssonIF Hagenej start
Klas JohanssonOK Trananej start
Eric NystrandOK Klyftamoej start

H16 Kort

2 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil SelmossonLidköpings VSK25:3510:14

D14

2 500 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alma HjertbergHestra IF19:467:54
2Moa SkoogIF Hagen20:35+0:498:14
3Moa ErikssonTrollhättans SOK23:03+3:179:13
4Irma SvenssonOK Klyftamo23:33+3:479:25
5Alva SvärdhagenLidköpings VSK23:38+3:529:27
6Ida JohanssonFrämmestads IK23:39+3:539:27
7Ronja AnderssonTrollhättans SOK24:54+5:089:57
8Tove den BraverOK Gränsen25:30+5:4410:12
9Ella SelmossonLidköpings VSK26:04+6:1810:25
10Alice SvalinVänersborgs SK27:14+7:2810:53
11Erica MolinBoxholm-Mjölby OL28:00+8:1411:12
12Dea SundmarkIK Gandvik28:50+9:0411:32
13Rebecka RundbladFrämmestads IK31:04+11:1812:25
14Simone StennabbIK Gandvik34:49+15:0313:55
Elin JohanssonGudhems IFej start
Thea KarlssonRyda SKej start

H14

2 500 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid BjörkTrollhättans SOK17:216:56
2Gustav OhlinOK Tranan17:35+0:147:02
3Johan MårtenssonOK Skogsstjärnan17:48+0:277:07
4Edvin HenryssonTibro OK18:18+0:577:19
5Erik IngemarssonHestra IF18:37+1:167:26
6Olle AnderssonTidaholm SOK Sisu18:39+1:187:27
7Lukas LarssonOK Skogshjortarna19:06+1:457:38
8Hugo MandingerTrollhättans SOK19:17+1:567:42
9Gustav LidmanTibro OK19:18+1:577:43
10Axel NalbinMullsjö SOK20:01+2:408:00
11Lukas GustafssonIK Ymer20:48+3:278:19
12Simon BrovallGällstadbygdens SOK20:52+3:318:20
13Anton CarlssonIF Hagen21:39+4:188:39
14Simon VeltmanOK Skogshjortarna21:45+4:248:42
15Albin WidmanIK Ymer21:57+4:368:46
16Hjalmar KällIK Gandvik22:38+5:179:03
17Anton BlomqvistMarkbygdens OK23:00+5:399:12
18Ludvig CarlbomUlricehamns OK23:03+5:429:13
19Olle MelénTrollhättans SOK23:05+5:449:14
20Arvid ÖhrvallOK Skogshjortarna24:46+7:259:54
21Gustav HarryssonOK Skogshjortarna25:43+8:2210:17
22Linus AhlénIF Hagen26:38+9:1710:39
23Olle AnderssonOK Skogsstjärnan26:43+9:2210:41
24David AlménTrollhättans SOK26:52+9:3110:44
25Philip VibergRyda SK29:55+12:3411:58
26Anton LundOK Skogshjortarna33:16+15:5513:18
27Curt NorgrenGällstadbygdens SOK33:52+16:3113:32
28Albin GenbergUlricehamns OK37:22+20:0114:56
Oskar DahlinIK Gandvikej start
Lucas LjungdahlOK Skogshjortarnaej start
Holger PatrikssonOK Klyftamoej start
Jacob ÖstermanVänersborgs SKej start

D14 Kort

1 780 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa SteneborgOK Orinto22:4812:48

H14 Kort

1 780 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo BremerMariestads FK20:1111:20
2Christoffer WallMariestads FK22:54+2:4312:51
3Linus BenjaminssonLidköpings VSK31:34+11:2317:44
Otto WibergFalköpings AIK OKej start
Olle ÅrebäckGöteborg-Majorna OKej start

D12

1 780 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna AlsiöFalköpings AIK OK18:3810:28
2Lisa AnderssonRyda SK21:01+2:2311:48
3Wilma LindqvistIK Gandvik21:14+2:3611:55
4Sara OhlinOK Tranan21:29+2:5112:04
5Elin AxelssonMullsjö SOK22:07+3:2912:25
5Ella PetterssonSävedalens AIK22:07+3:2912:25
7Elsa SödervallIK Gandvik22:15+3:3712:30
8Wilma PetterssonOK Kullingshof23:17+4:3913:04
9Elin SvärdhagenLidköpings VSK23:56+5:1813:26
10Ebba KarlströmFalköpings AIK OK24:41+6:0313:52
11Agnes KamforsOK Kullingshof24:55+6:1713:59
12Nora KällIK Gandvik25:22+6:4414:15
13Alva BjörkTrollhättans SOK25:27+6:4914:17
14Stina NalbinMullsjö SOK26:59+8:2115:09
15Anna BackmanLidköpings VSK27:14+8:3615:17
16Ellen ArneborgUlricehamns OK27:28+8:5015:25
17Anna GenbergUlricehamns OK28:41+10:0316:06
18Agnes IvarssonOK Skogshjortarna29:27+10:4916:32
19Maja NordinUlricehamns OK29:32+10:5416:35
20Ebba BackmanLidköpings VSK33:07+14:2918:36
Julia WesthMullsjö SOKej godkänd
Kajsa IvarssonIK Gandvikej start

H12

1 780 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isac BrovallGällstadbygdens SOK17:049:35
2Adrian SjödinIK Hakarpspojkarna17:05+0:019:35
3Oscar NystrandOK Klyftamo18:30+1:2610:23
4Alfred HallqvistUlricehamns OK21:52+4:4812:17
5Simon WesthMullsjö SOK22:39+5:3512:43
6Joel HolmbergUlricehamns OK22:43+5:3912:45
7Carl StadigIK Gandvik25:20+8:1614:13
8Emanuel ZitkaUlricehamns OK25:51+8:4714:31
9Liam JohanssonIF Hagen27:32+10:2815:28
10Axel AnderssonOK Skogsstjärnan30:21+13:1717:03
11Ludvig KarlssonTrollhättans SOK33:22+16:1818:44
12oscar hallqvistVänersborgs SK38:20+21:1621:32
Kasper VemdalMullsjö SOKej godkänd
Pelle AlbersMullsjö SOKej start
Walter BodinGällstadbygdens SOKej start
Jonas OlssonOK Amneej start

D12 Kort

1 530 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Märta TrybomLidköpings VSK27:2117:52

H12 Kort

1 530 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oliwer GöranssonLidköpings VSK20:0113:04
2Petter RybergMariestads FK25:24+5:2316:36

D10

1 530 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Irma WesthMullsjö SOK14:149:18
2Andrea EnbomVänersborgs SK17:35+3:2111:29
3Hilda AhlgrenIK Gandvik17:55+3:4111:42
4Linn EnbomVänersborgs SK18:56+4:4212:22
5Maja NymanVänersborgs SK19:32+5:1812:46
6Ida AnderssonVänersborgs SK20:54+6:4013:39
7Ella PetterssonOK Kullingshof23:24+9:1015:17
8Alice WahlbergFalköpings AIK OK26:16+12:0217:10
9Timea Karlsson StåhlFalköpings AIK OK27:14+13:0017:47
10Agnes JohanssonIF Hagen27:37+13:2318:03
11Aida RekicIK Gandvik41:01+26:4726:48
12Molly HögIK Gandvik42:20+28:0627:40
Moa VemdalMullsjö SOKej start
Hanna WidegrenIK Gandvikej start

H10

1 530 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Liam HogedalVänersborgs SK12:017:51
2William HärströmFalköpings AIK OK13:55+1:549:05
3Julius WiklundFalköpings AIK OK15:00+2:599:48
4Adam SamuelssonFalköpings AIK OK17:36+5:3511:30
5Edvin LennartsonUlricehamns OK17:39+5:3811:32
6Erik ArneborgUlricehamns OK20:08+8:0713:09
7Olle NordinUlricehamns OK20:50+8:4913:36
8Albin LundkvistFalköpings AIK OK21:08+9:0713:48
9Joel IsakssonVänersborgs SK23:10+11:0915:08
10Axel VibergRyda SK24:57+12:5616:18
11Emil JosefssonIK Gandvik25:31+13:3016:40
12Wilmer RybergMariestads FK26:12+14:1117:07
Linus FredrikssonSOK Träffej godkänd
Leo NilssonMariestads FKej start

D35

3 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria SahlénIF Hagen21:117:03
2Lisa GassnerUlricehamns OK30:44+9:3310:14

H35

3 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus GassnerUlricehamns OK25:588:39

D40

2 600 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agnes PetterssonSävedalens AIK21:428:20
2Annika WesthMullsjö SOK22:37+0:558:41
3Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK23:43+2:019:07 Ladda ner rutt i gpx-format
4Jenny JohanssonIK Ymer25:38+3:569:51
5Ulrika RundbladFrämmestads IK25:55+4:139:58
6Sofia ÖstenssonOK Tranan26:56+5:1410:21
7Sofia GustafssonTrollhättans SOK27:46+6:0410:40
8Katarina EnbomVänersborgs SK28:32+6:5010:58
9Christine LundOK Skogshjortarna30:38+8:5611:46

H40

2 600 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robert EnbomVänersborgs SK20:097:45
2Niklas SahlénIF Hagen23:04+2:558:52
3Patrick EricsonMullsjö SOK23:40+3:319:06
4Patrik SvalinVänersborgs SK23:54+3:459:11 Ladda ner rutt i gpx-format
5Greger AhlénIF Hagen24:58+4:499:36
Gary LarssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Magnus DahlinIK Gandvikej start
Tobias KarlssonRyda SKej start

D45

2 600 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susanne Wiklund BjörkTrollhättans SOK22:338:40
2Therése AnderssonRyda SK24:18+1:459:20
3Kristina PatrikssonOK Klyftamo25:51+3:189:56
4Karin AnderssonIF Hagen26:01+3:2810:00
5Helena SödervallIK Gandvik27:31+4:5810:35
6Nina GumaeliusTibro OK27:51+5:1810:42
7Carina NilssonIK Gandvik28:49+6:1611:05
8Bodil MolinBoxholm-Mjölby OL29:40+7:0711:24
9Anna-Karin RybergOK Klyftamo31:07+8:3411:58
10Johanna JohnssonLidköpings VSK32:21+9:4812:26
11Madeleine JohanssonOK Skogshjortarna33:26+10:5312:51
12Kajsa NordinUlricehamns OK33:49+11:1613:00
13Carina WallgrenIstrums SK34:22+11:4913:13
Lucy LouTibro OKej start

H45

2 600 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter JacobssonIK Hakarpspojkarna18:417:11
2Mattias AnderssonFrämmestads IK21:41+3:008:20
3Mats KarlssonIF Hagen23:51+5:109:10
4Mats HolmbergOK Gränsen25:11+6:309:41
5Thomas LjungqvistTibro OK25:18+6:379:43
6Jonas HöijerSävedalens AIK25:25+6:449:46
7Stefan KarlssonTidaholm SOK Sisu26:23+7:4210:08
8Roger LundinFK Herkules27:24+8:4310:32
9Ola SteneborgOK Orinto28:13+9:3210:51
10Peter RavnellGudhems IF28:15+9:3410:51
Stefan NordinUlricehamns OKej godkänd

D50

2 540 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria SkogsbergMariestads FK21:588:38
2Ann-Kristin JanssonHjobygdens OK24:58+3:009:49
3Lena MarkendahlOK Klyftamo37:09+15:1114:37
Anette BernhedSävedalens AIKej start
Petra JohanssonTrollhättans SOKej start

H50

2 540 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bengt NorrmanTrollhättans SOK18:077:07
2Mikael PalgrimVänersborgs SK18:36+0:297:19
3Martin MandingerTrollhättans SOK20:57+2:508:14
4Klaes AxelssonMullsjö SOK21:31+3:248:28
5Jan-Otto AnderssonLidköpings VSK22:32+4:258:52
6Anders MolinBoxholm-Mjölby OL22:55+4:489:01
7Göran BladOK Kullingshof24:03+5:569:28
8Johan SjödinIK Hakarpspojkarna27:16+9:0910:44

D55

2 540 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jane JohanssonIstrums SK23:099:06
2Birgitta AnderssonFrämmestads IK23:37+0:289:17
3Ingrid SchmiterlöwHjobygdens OK25:14+2:059:56
4Märit GustafssonEds SK26:51+3:4210:34
5Ann Warma LaasOK Skogshjortarna27:07+3:5810:40
6Gun LundbergIstrums SK33:34+10:2513:12
7Anna-Lena SvenssonLidköpings VSK42:18+19:0916:39
Elisabeth FredrikssonGudhems IFej godkänd
Anita BodinGällstadbygdens SOKej start

H55

2 540 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna20:137:57
2Stefan JohanssonTrollhättans SOK20:39+0:268:07
3Jonas LundgrenTibro OK22:49+2:368:58
4Tomas AnderssonTrollhättans SOK23:25+3:129:13
5Kent NeroMullsjö SOK28:01+7:4811:01
6Bengt LundbergIstrums SK30:31+10:1812:00
Andres LaasOK Skogshjortarnaej godkänd

D60

2 540 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger WesterbergIF Hagen22:378:54
2Anita EklöfIK Ymer25:29+2:5210:01
3Kerstin BurmanKvillebyns SK26:29+3:5210:25
4Britt-Marie AnderssonOK Amne30:47+8:1012:07
5Inger JohanssonOK Klyftamo31:36+8:5912:26
6Kerstin KarlssonTidaholm SOK Sisu32:26+9:4912:46
7Kerstin LjungbergOK Gipen34:03+11:2613:24
8Monica IvarssonOK Skogshjortarna40:37+18:0015:59
9Siv LarssonVäxjö AIS40:56+18:1916:06
Gunilla HogedalVänersborgs SKej godkänd
Ingrid JessenFrämmestads IKej godkänd

H60

2 540 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kurt SvenssonIK Hakarpspojkarna18:577:27
2Thomas LundgrenTrollhättans SOK19:09+0:127:32
3Jan-Ola KarlssonOK Njudung22:17+3:208:46
4Börje SundbergOK Gipen22:30+3:338:51
5Owe TörnrothHjobygdens OK22:56+3:599:01
6Bengt-Åke JanssonFrämmestads IK23:03+4:069:04
7Robert JessenFrämmestads IK23:06+4:099:05 Ladda ner rutt i gpx-format
8Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK23:53+4:569:24
9Sören KarlssonMullsjö SOK24:03+5:069:28
10Per LindgrenIK Hakarpspojkarna24:51+5:549:47
11Lennart GustafssonJönköpings OK26:47+7:5010:32
12Bernhard GrenaboHjobygdens OK26:48+7:5110:33
13Lennart JakobssonTibro OK27:10+8:1310:41
14Sven-Erik BodinGällstadbygdens SOK27:30+8:3310:49
15Ingvar AnderssonOK Amne31:44+12:4712:29
16Kent IvarssonOK Skogshjortarna35:06+16:0913:49
Lennart LarssonJönköpings OKej godkänd
Jan-Åke EmilssonGudhems IFej godkänd
Lars GrehnMullsjö SOKej start
Arne JohanssonOK Ravinenej start

D65

1 850 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna21:3211:38
2Britt-Marie LarssonSOK 6824:02+2:3012:59
3Kajsa TofténHjobygdens OK27:09+5:3714:40
4Kristina JohanssonVänersborgs SK36:15+14:4319:35

H65

1 850 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bertil KarlssonHjobygdens OK19:1510:24
1Lars HogedalVänersborgs SK19:1510:24
3Karl Evert SvenssonIF Hagen22:12+2:5712:00
4Roalh KlevelandKvillebyns SK23:00+3:4512:25
5Hans-Gösta BernhardMariestads FK23:38+4:2312:46
6Sven-Olof LarssonVäxjö AIS24:34+5:1913:16
7Anders KumlinIK Ymer30:02+10:4716:14
Lennart BarkestamIK Hakarpspojkarnautgått

D70

1 850 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingrid HermanssonIK Ymer26:0714:07
2Bibbi AppelgrenMariestads FK31:56+5:4917:15
3May-Sofie OlssonForserums SOK34:40+8:3318:44
4Ulla SönsterödSOK 6843:41+17:3423:36
Lotta GranholmLinköpings OKej godkänd
Berith IvehagFrämmestads IKej start

H70

1 850 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per-Arne JohanssonVänersborgs SK20:0610:51
2Ronny AnderssonOK Skogshjortarna21:14+1:0811:28
3Kent CarlgrenOK Skogshjortarna22:06+2:0011:56
4Lars-Erik NilssonMariestads FK23:39+3:3312:47
5Gunnar AnderssonIK Vista24:29+4:2313:14
6Styrbjörn JanssonIF Hagen25:01+4:5513:31
7Göran SvanBorås GIF28:35+8:2915:27
8Alf OlssonForserums SOK33:50+13:4418:17
Kenneth IvehagFrämmestads IKej godkänd
Olle HermanssonIK Ymerej start
Kalle JohanssonOK Skogshjortarnaej start
Per-Olof JohanssonOK Klyftamoej start

D75

1 850 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Marie BirgerssonForserums SOK32:1917:28
2Birgit KarlssonMariestads FK35:19+3:0019:05
3Anne-Catrine PerssonMariestads FK38:20+6:0120:43
4Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK38:37+6:1820:52
5Brita SärdquistIK Ymer44:24+12:0524:00
Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarnaej godkänd

H75

1 850 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars JohanssonOK Skogshjortarna18:3310:01
2Rune AhlanderJönköpings OK24:22+5:4913:10
3Gunnar BrystHjobygdens OK30:41+12:0816:35
4Göran HektorLinköpings OK32:03+13:3017:19
5Mats BirgerssonForserums SOK37:43+19:1020:23
Harry SundbergOK Klyftamoej start

D80

1 470 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa HedströmGöteborg-Majorna OK24:5816:59
2Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg33:45+8:4722:57
Ruth NyströmOK Amneej start

H80

1 470 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kjell PerssonMariestads FK23:3115:59

H85

1 470 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Torsten BjörkerothOK P434:2423:24

Inskolning

1 530 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Widar BodinGällstadbygdens SOKfullföljt
Ellen CarlssonUlricehamns OKfullföljt
Oskar GustafssonTrollhättans SOKfullföljt
Johannes HolmbergUlricehamns OKfullföljt
Nils HögIK Gandvikfullföljt
Sofia NystrandOK Klyftamofullföljt
Agaton RomFrämmestads IKfullföljt
Jonatan SahlénIF Hagenfullföljt
Sara SjöblomGötenefullföljt
Wellington RomFrämmestads IKej godkänd
Hugo SamuelssonFalköpings AIK OKej start

U1

1 530 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elof RothHjobygdens OK17:2511:23
2Hannes HolmbergOK Gränsen19:33+2:0812:46
3Emil AnderssonRyda SK20:17+2:5213:15
4Sebastian JonssonLidköpings VSK21:12+3:4713:51
5Meja PetterssonOK Kullingshof24:58+7:3316:19
6Ebba GöranssonLidköpings VSK25:32+8:0716:41
7Hanja BörjesonLidköpings VSK26:19+8:5417:12
8Axel PerssonOK Skogshjortarna29:21+11:5619:10
9Elsa IngemarssonHestra IF29:25+12:0019:13
10Siri SvalinVänersborgs SK33:40+16:1522:00
11Oskar ZitkaUlricehamns OK34:29+17:0422:32
Melvin LundOK Skogshjortarnaej start
Wilma WaldefeldtIK Gandvikej start

U2

1 780 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hilda WaldefeldtIK Gandvik30:0716:55
2Lova TidquistFalköpings AIK OK32:09+2:0218:03
3Felicia RexlingLidköpings VSK32:51+2:4418:27
4Tim DrakforsFalköpings AIK OK34:12+4:0519:12
5Hampus SahlénIF Hagen35:47+5:4020:06
6Jacob HolmbergUlricehamns OK36:47+6:4020:39
7Algot CarlssonUlricehamns OK36:49+6:4220:41
8Sofia JonssonLidköpings VSK36:54+6:4720:43
9Johannes AnderssonVänersborgs SK37:08+7:0120:51
10Olivia GustafssonTrollhättans SOK38:15+8:0821:29
11Emy PetterssonIK Gandvik42:28+12:2123:51
12Nils LennartsonUlricehamns OK47:43+17:3626:48
Emil AnderssonFalköpings AIK OKej start
Oskar AnderssonFalköpings AIK OKej start
Oliver HammarFalköpings AIK OKej start
Ida NordströmIK Gandvikej start
Felix PolzerIK Gandvikej start
Anna WibergFalköpings AIK OKej start

Öppen motion 1

1 530 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonatham LindqvistIK Gandvik25:2216:34

Öppen motion 3

1 780 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas FredrikssonSOK Träff16:519:27
2Stefan CarlssonIK Gandvik21:40+4:4912:10
3Åsa PetterssonOK Kullingshof22:44+5:5312:46
4Thomas HenryssonTibro OK27:31+10:4015:27
5Renita JohanssonIF Hagen27:38+10:4715:31
6Simon FredrikssonGudhems IF28:59+12:0816:16
7Maria Wallin JohanssonOK Skogshjortarna29:58+13:0716:50
8Olivia KällsmyrOK Kullingshof30:24+13:3317:04
9Anna KällsmyrOK Kullingshof30:35+13:4417:10
10Emma EliassonOK Kullingshof37:17+20:2620:56
Josefine PerssonOK Gränsenej godkänd
Sara AnderssonVänersborgs SKej start
Jenny HallströmIF Hagenej start

Öppen motion 5

2 500 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus SödervallIK Gandvik15:566:22
2Adam LöfströmJönköpings OK17:00+1:046:48
3Torbjörn PetterssonOK Kullingshof18:32+2:367:24
4Hampus AnderssonLidköpings VSK19:21+3:257:44
5Malin ÅrebäckGöteborg-Majorna OK19:47+3:517:54
6Erik StillemarkIF Hallby SOK20:09+4:138:03
7Tommy HögIK Gandvik21:35+5:398:38
8Ulrika LjungIK Ymer22:59+7:039:11
9Andreas LindqvistLidköpings VSK23:00+7:049:12
10Elin KällIK Gandvik23:17+7:219:18
11Henrik KällsmyrOK Kullingshof23:40+7:449:28
12Johan KällIK Gandvik24:06+8:109:38
13Niklas KamforsOK Kullingshof24:07+8:119:38
14Annika SvärdhagenLidköpings VSK25:33+9:3710:13
15Åsa CarlströmIK Hakarpspojkarna25:46+9:5010:18
16Katarina BrovallGällstadbygdens SOK30:41+14:4512:16
17Anette CarlssonKlubblös41:40+25:4416:40
18Gun ThorssonRyda SK43:18+27:2217:19
19Annica HöckergårdIF Hagen1:02:00+46:0424:48
Göran EklöfIK Ymerej godkänd
Johanna KarlssonRyda SKej start

Öppen motion 7

2 600 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robert SkoogIF Hagen21:488:23
2Daniel JohanssonRyda SK23:41+1:539:06
3Per-Fredrik AnderssonTrollhättans SOK24:53+3:059:34
4Anders GenbergUlricehamns OK27:39+5:5110:38
5Lena ArnoldssonTidaholm SOK Sisu29:31+7:4311:21
6Patrik GryttbornGällstadbygdens SOK29:46+7:5811:26
7Anders LundOK Skogshjortarna31:41+9:5312:11
8Johanna HallqvistUlricehamns OK32:18+10:3012:25
9Bert ThorssonRyda SK33:27+11:3912:51
10Susanne ArneborgUlricehamns OK41:22+19:3415:54
11Åsa GrenaboHjobygdens OK54:17+32:2920:52
Lars ArneborgUlricehamns OKej godkänd
Karin NalbinMullsjö SOKutgått

Öppen motion 8

3 000 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas RomFrämmestads IK21:297:09
2Morgan BodinGällstadbygdens SOK24:23+2:548:07
3Kjell JohanssonIF Hagen29:37+8:089:52
4Lars MelanderLidköpings VSK31:45+10:1610:35
5Lars BjörfjällBredareds IF33:03+11:3411:01

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser