Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteran-OL tävling 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-OL tävling 2
Arrangörsorganisation: Almby IK
Datum: torsdag 26 mars 2015

Almby IK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Lars-Åke GöranssonKorta banan (17)40:53+6:1315:15
4Björn AlpbergLånga banan (12)40:59+1:288:52
37Lennart SvenssonMellanbanan (39)1:41:39+1:03:0127:37

Askersunds OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Bo BrånnKorta banan (17)54:22+19:4220:17

Degerfors OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Bo HävertMellanbanan (39)45:15+6:3712:17
22Åke IvanssonMellanbanan (39)54:15+15:3714:44
32Lars BroströmMellanbanan (39)58:11+19:3315:48
Tore MartinssonLånga banan (12)utgått

Hagaby GOIF

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Hans EgefalkLånga banan (12)39:48+0:178:36
5Göran ForsbergLånga banan (12)46:48+7:1710:07
6Kjell BlonkvistMellanbanan (39)45:24+6:4612:20
8Thord ErikssonLånga banan (12)49:54+10:2310:48
9Göran EkstrandMellanbanan (39)48:29+9:5113:10
29Gunilla LarssonMellanbanan (39)58:03+19:2515:46
31Stig LarssonMellanbanan (39)58:05+19:2715:47

Hällefors OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Elsa NilssonKorta banan (17)50:41+16:0118:54
24Nils MogrenMellanbanan (39)56:00+17:2215:13

KFUM Örebro OK

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Weine FredrikssonLånga banan (12)40:58+1:278:52
4Birgitta BjörkKorta banan (17)40:58+6:1815:17
5Matts KällérusKorta banan (17)41:39+6:5915:32
6Elenor GrönvallKorta banan (17)43:49+9:0916:20
7Hans Göran PetterssonLånga banan (12)49:43+10:1210:45
9Nils-Olov ÅsmanLånga banan (12)57:11+17:4012:22
14Lars HellstrandhMellanbanan (39)50:25+11:4713:42
15Anders BergmanMellanbanan (39)50:38+12:0013:45
19Birgitta ArleboMellanbanan (39)51:55+13:1714:06
26Ingemar WidénMellanbanan (39)56:40+18:0215:23
34Elisabeth ErikssonMellanbanan (39)58:49+20:1115:58
35Lars ArleboMellanbanan (39)59:47+21:0916:14
Gunilla BergmanMellanbanan (39)ej godkänd

Laxå OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
16Gert NordstenMellanbanan (39)50:44+12:0613:47

Lindebygdens OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Asta SjöbergMellanbanan (39)48:29+9:5113:10
12LarsIvan CarlssonMellanbanan (39)49:44+11:0613:30
16Claes SjöbergKorta banan (17)1:35:52+1:01:1235:46

OK Alferna

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Lennart BodinKorta banan (17)34:4012:56
9Marianne DahlbergKorta banan (17)50:10+15:3018:43
14Evy EkströmKorta banan (17)58:17+23:3721:44
15Karl EkströmKorta banan (17)59:24+24:4422:09
21Kjell LarssonMellanbanan (39)53:46+15:0814:36

OK Djerf

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Christer NälemarkMellanbanan (39)38:3810:29
2Inger LjungströmKorta banan (17)37:39+2:5914:02
27Mats VogelMellanbanan (39)56:52+18:1415:27

OK Järnbärarna

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Ove JohanssonMellanbanan (39)43:40+5:0211:51
7Maud MossbergMellanbanan (39)47:39+9:0112:56
11Hjalmar NordquistMellanbanan (39)48:44+10:0613:14

OK Letstigen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Samuel ErikssonKorta banan (17)49:09+14:2918:20

OK Milan

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Rolf PerssonMellanbanan (39)48:24+9:4613:09
10Stefan ÖbergLånga banan (12)59:37+20:0612:54
13Britt-Marie EklöfMellanbanan (39)49:51+11:1313:32
18Bengt KammerlandMellanbanan (39)51:53+13:1514:05
20Östen EklöfMellanbanan (39)53:04+14:2614:25
28Jörgen HolmströmMellanbanan (39)57:34+18:5615:38
29Inga HolmströmMellanbanan (39)58:03+19:2515:46
Leif HjulströmMellanbanan (39)ej godkänd

OK Tisaren

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Lars-Åke WallLånga banan (12)39:318:33
6Lennart LundhLånga banan (12)48:15+8:4410:26
7Bengt Åke HolgerssonKorta banan (17)47:08+12:2817:35
11Lars KarlssonLånga banan (12)1:08:28+28:5714:49
11Lennart JonssonKorta banan (17)50:22+15:4218:47
25Rolf JanssonMellanbanan (39)56:16+17:3815:17
36Ingvar ErikssonMellanbanan (39)1:05:32+26:5417:48
Roger GustafssonKorta banan (17)ej godkänd

OK Tylöskog

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Uno IngvarssonMellanbanan (39)43:41+5:0311:52
4Stig IsraelssonMellanbanan (39)44:13+5:3512:00
10Lars AlbertssonKorta banan (17)50:21+15:4118:47
17Ingvar HalldinMellanbanan (39)50:51+12:1313:49
23Bo EklundMellanbanan (39)54:41+16:0314:51
32Roger PerssonMellanbanan (39)58:11+19:3315:48

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser