Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteran-OL tävling 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-OL tävling 5
Arrangörsorganisation: OK Alferna
Datum: torsdag 23 april 2015

Korta banan

2 500 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars JellvertFellingsbro GOIF41:2716:34
2Gunilla BergmanKFUM Örebro OK43:29+2:0217:23
3Eleonor GrönvallKFUM Örebro OK44:24+2:5717:45
4Bo EklundOK Tylöskog44:47+3:2017:54
5Lars AlbertssonOK Tylöskog50:53+9:2620:21
6Bengt HolgerssonOK Tisaren52:49+11:2221:07
7Birgitta BjörkKFUM Örebro OK56:26+14:5922:34
8Elsa NilssonHällefors OK57:57+16:3023:10
9Britt-Marie ÅbergOK Tisaren58:00+16:3323:12
10Bo CarlssonOK Tisaren58:52+17:2523:32
11Ove JanssonOK Tisaren1:06:58+25:3126:47
12Jan ÖbergHagaby GOIF1:10:49+29:2228:19
13Lars-Ove NyquistHagaby GOIF1:15:14+33:4730:05
14Per ThybeckLindebygdens OK1:15:51+34:2430:20
15Maj-Britt LovangHagaby GOIF1:19:48+38:2131:55
16Roger GustafssonOK Tisaren1:23:27+42:0033:22
17Ulf PihlbladHagaby GOIF1:24:22+42:5533:44
18Berit BergmanOK Alferna1:24:51+43:2433:56
19Claes SjöbergLindebygdens OK1:32:31+51:0437:00
20Johnny ErixonFellingsbro GOIF1:42:49+1:01:2241:07
Bengt-Åke HolgerssonOK Tisarenej godkänd
Margareta ÖbergHagaby GOIFej godkänd
Samuel ErikssonOK Letstigenej godkänd
Matts KällérusKFUM Örebro OKej godkänd
Lena LindgrenOK Järnbärarnaej godkänd
Tage PerssonFellingsbro GOIFutgått
Olov LagerströmOK Tisarenutgått

Mellanbanan

3 500 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ove JohanssonOK Järnbärarna38:0510:52
2Lennart LindgrenOK Järnbärarna41:07+3:0211:44
3Tord LidströmHagaby GOIF44:37+6:3212:44
4Uno IngvarssonOK Tylöskog45:17+7:1212:56
5Nils MogrenHällefors OK45:52+7:4713:06
6Mona ForsbergHagaby GOIF46:16+8:1113:13
7Asta SjöbergLindebygdens OK47:00+8:5513:25
8Ingemar WidénKFUM Örebro OK47:48+9:4313:39
9Lars ArleboKFUM Örebro OK47:51+9:4613:40
10Johnny BrandtHällefors OK47:55+9:5013:41
11Britt-Marie EklöfOK Milan49:20+11:1514:05
12Tommy HaglundKFUM Örebro OK49:29+11:2414:08
13Rolf HelmerssonLindebygdens OK49:53+11:4814:15
14Östen EklöfOK Milan50:34+12:2914:26
15Jörgen HolmströmOK Milan50:50+12:4514:31
16Mats VogelOK Djerf50:53+12:4814:32
17Inga HolmströmOK Milan52:19+14:1414:56
18Arne NordströmHagaby GOIF52:45+14:4015:04
19Kjell BlomkvistHagaby GOIF54:28+16:2315:33
20Per SundbergGävle OK54:29+16:2415:34
21Sten SundinOK Tisaren54:37+16:3215:36
22Stig LarssonHagaby GOIF54:44+16:3915:38
23Gunilla LarssonHagaby GOIF54:53+16:4815:40
24Kurt JonssonOK Letstigen55:09+17:0415:45
25Anna-Lena LundellGävle OK56:24+18:1916:06
26Ingvar ErikssonOK Tisaren57:30+19:2516:25
27Birgitta ArleboKFUM Örebro OK58:11+20:0616:37
28Anders HolmbergLindebygdens OK58:57+20:5216:50
29Inger LjungströmOK Djerf1:00:11+22:0617:11
30Elisabeth ErikssonKFUM Örebro OK1:00:19+22:1417:14
31Rolf JanssonKlubblös1:08:53+30:4819:40
32Bo LjungdahlOK Letstigen1:08:55+30:5019:41
33Maud Sundén MossbergOK Järnbärarna1:09:42+31:3719:54
34Hjalmar NordquestOK Järnbärarna1:13:56+35:5121:07
35Torsten BergstenGarphyttans IF1:19:35+41:3022:44
Lennart JaveliusHagaby GOIFutgått
Rolf PerssonOK Milanutgått

Långa banan

4 500 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas PålssonK 3 IF34:547:45
2Joacim DahlbergAlmby IK39:50+4:568:51
3Weine FredrikssonKFUM Örebro OK48:23+13:2910:45
4Håkan MossbergOK Milan50:30+15:3611:13
5Kurt ÅbergOK Tisaren51:31+16:3711:26
6Thord ErikssonHagaby GOIF51:41+16:4711:29
7Lennart LundhOK Tisaren52:00+17:0611:33
8Göran ForsbergHagaby GOIF52:51+17:5711:44
9Stefan ÖbergOK Milan56:43+21:4912:36
10Christer NälemarkOK Djerf56:56+22:0212:39
11Per HöglundOK Milan58:09+23:1512:55
12Per ÖstergrenFMTM1:01:52+26:5813:44
Stig AnderssonAlmby IKej godkänd
Lennart SvenssonAlmby IKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser