Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteran-OL tävling 6

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-OL tävling 6
Arrangörsorganisation: OK Milan
Datum: torsdag 7 maj 2015

Korta banan

2 420 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulla JonhedKFUM Örebro OK36:0214:53
2Hans JonhedKFUM Örebro OK36:06+0:0414:55
3Jörgen HolmströmOK Milan38:31+2:2915:54
4Karl EkströmOK Alferna38:53+2:5116:04
5Elvy WetterskoogHällefors OK40:56+4:5416:54
6Bengt KammerlandOK Milan41:09+5:0717:00
7Eleonor GrönvallKFUM Örebro OK42:21+6:1917:30
8Ethel NordLindebygdens OK47:15+11:1319:31
9Gunilla LarssonHagaby GOIF47:20+11:1819:33
10Ingvar ErikssonOK Tisaren47:55+11:5319:48
11Evy EkströmOK Alferna48:59+12:5720:14
12Bo EklundOK Tylöskog49:22+13:2020:23
13Johnny ErixonFellingsbro GOIF51:29+15:2721:16
14Göran EkstrandHagaby GOIF52:20+16:1821:37
15Jan ÖbergHagaby GOIF52:40+16:3821:45
16Lena LindgrenOK Järnbärarna54:33+18:3122:32
17Ove JanssonOK Tisaren56:26+20:2423:19
18Lennart SvenssonAlmby IK56:41+20:3923:25
19Bo CarlssonOK Tisaren59:31+23:2924:35
20Britt-Marie ÅbergOK Tisaren1:00:35+24:3325:02
21Margareta ÖbergHagaby GOIF1:01:15+25:1325:18
22Lars AlbertssonOK Tylöskog1:14:23+38:2130:44
23Per ThybeckLindebygdens OK1:15:58+39:5631:23
24Anders PerssonOK Alferna1:21:34+45:3233:42
25Claes SjöbergLindebygdens OK1:41:34+1:05:3241:58
26Lars EngdahlOK Alferna2:12:31+1:36:2954:45
Roger GustafssonOK Tisarenej godkänd
Elsa NilssonHällefors OKej godkänd
Ulf PihlbladHagaby GOIFutgått

Mellanbanan

3 660 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ove JohanssonOK Järnbärarna43:5211:59
2Robert LarssonHagaby GOIF43:57+0:0512:00
3Christer NälemarkOK Djerf44:11+0:1912:04
4Lennart LindgrenOK Järnbärarna44:34+0:4212:10
5Kjell BlomkvistHagaby GOIF45:04+1:1212:18
6Gerd LarssonHagaby GOIF47:24+3:3212:57
7Göran ForsbergHagaby GOIF48:21+4:2913:12
8Maud MossbergOK Järnbärarna48:37+4:4513:16
9Per SundbergGävle OK49:42+5:5013:34
10Arne NordströmHagaby GOIF49:54+6:0213:38
11Kjell LarssonOK Alferna50:43+6:5113:51
12Inger LjungströmOK Djerf52:54+9:0214:27
13Nils MogrenHällefors OK53:12+9:2014:32
14Mona ForsbergHagaby GOIF53:46+9:5414:41
15Östen EklöfOK Milan53:58+10:0614:44
16Lars ArleboKFUM Örebro OK54:04+10:1214:46
17Rolf PerssonOK Milan54:56+11:0415:00
18Rolf JanssonOK Tisaren55:22+11:3015:07
19Ingvar HalldinOK Tylöskog55:45+11:5315:13
20Anna-Lena LundellGävle OK56:32+12:4015:26
21Birgitta ArleboKFUM Örebro OK57:01+13:0915:34
22Ingemar WidénKFUM Örebro OK57:20+13:2815:39
23Asta SjöbergLindebygdens OK57:31+13:3915:42
24Inga HolmströmOK Milan57:36+13:4415:44
25Rolf HelmerssonLindebygdens OK58:51+14:5916:04
26Elisabeth ErikssonKFUM Örebro OK59:30+15:3816:15
27Torsten BergstenGarphyttans IF1:04:41+20:4917:40
28Johnny BrandtHällefors OK1:07:15+23:2318:22
29Lars HärdmarkOK Alferna1:10:05+26:1319:08
30Hjalmar NordquistOK Järnbärarna1:28:31+44:3924:11
Lars-Ove NyquistHagaby GOIFej godkänd
Tord LidströmHagaby GOIFej godkänd
Uno IngvarssonOK Tylöskogutgått
Lennart JaveliusHagaby GOIFutgått

Långa banan

4 590 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per EklöfOK Milan33:157:14
2Susanne ErikssonOK Milan41:49+8:349:06
3Hans Göran PetterssonKFUM Örebro OK45:37+12:229:56
4Hans LibergOK Milan45:58+12:4310:00
5Weine FredrikssonKFUM Örebro OK46:14+12:5910:04
6Kjell ErikssonOK Djerf47:46+14:3110:24
7Jonas PålssonK 3 IF48:02+14:4710:27
8Per HöglundOK Milan54:13+20:5811:48
9Håkan MossbergOK Järnbärarna55:30+22:1512:05
10Lennart LundhOK Tisaren1:00:25+27:1013:09
11Kurt ÅbergOK Tisaren1:20:59+47:4417:38
12Stig AnderssonAlmby IK1:32:07+58:5220:04
Lars KarlssonOK Tisarenej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser