Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteran-OL tävling 7

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-OL tävling 7
Arrangörsorganisation: Lindebygdens OK
Datum: torsdag 21 maj 2015

Korta banan

2 340 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans JonhedKFUM Örebro OK28:0111:58
2Tage PerssonFellingsbro GOIF28:07+0:0612:00
3Alf ErikssonOK Alferna29:52+1:5112:45
4Bo EklundOK Tylöskog30:42+2:4113:07
5Karl EkströmOK Alferna31:31+3:3013:28
6Lennart SvenssonKlubblös33:19+5:1814:14
7Ellinor GrönvallKFUM Örebro OK34:46+6:4514:51
8Lars HärdmarkOK Alferna35:02+7:0114:58
9Birgitta BjörkKFUM Örebro OK35:37+7:3615:13
10Sigurd HallorOK Milan38:43+10:4216:32
11Gunilla LarssonHagaby GOIF38:47+10:4616:34
12Bengt HolgerssonOK Tisaren39:02+11:0116:40
13Evy EkströmOK Alferna39:23+11:2216:49
14Samuel ErikssonOK Letstigen39:45+11:4416:59
15Olov LagerströmOK Tisaren40:11+12:1017:10
16Ingvar ErikssonOK Tisaren40:19+12:1817:13
17Elvy WetterskoogHällefors OK42:47+14:4618:17
18Ove JanssonOK Tisaren43:06+15:0518:25
19Britt-Marie ÅbergOK Tisaren43:40+15:3918:39
20Maj-Britt LovangHagaby GOIF43:52+15:5118:44
21Marianne DahlbergOK Alferna45:32+17:3119:27
22Inger CarlssonGarphyttans IF47:59+19:5820:30
23Jan-Ove GabrielssonAlmby IK48:26+20:2520:41
24Lars-Ove NyquistHagaby GOIF50:24+22:2321:32
25Anders PerssonOK Alferna52:52+24:5122:35
26Ulf PihlbladHagaby GOIF56:04+28:0323:57
27Bertil LarssonHällefors OK58:26+30:2524:58
28Elsa NilssonHällefors OK1:00:52+32:5126:00
29Lars AlbertssonOK Tylöskog1:09:08+41:0729:32
Stig LarssonOK Tisarenutgått

Mellanbanan

3 470 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran ForsbergHagaby GOIF32:399:24
2Robert LarssonHagaby GOIF36:04+3:2510:23
3Ove JohanssonOK Järnbärarna37:18+4:3910:44
4Mona ForsbergHagaby GOIF39:34+6:5511:24
5Lennart LindgrenOK Järnbärarna41:08+8:2911:51
6Stig LarssonHagaby GOIF42:28+9:4912:14
7Gerd LarssonHagaby GOIF42:33+9:5412:15
8Östen EklöfOK Milan43:34+10:5512:33
9Rolf PerssonOK Milan44:36+11:5712:51
10Ingemar WidénKFUM Örebro OK44:39+12:0012:52
11Britt-Marie EklöfOK Milan45:26+12:4713:05
12Johnny BrandtHällefors OK45:27+12:4813:05
13Nils MogrenHällefors OK45:48+13:0913:11
14Anna-Lena LundellGävle OK45:59+13:2013:15
15Lars ArleboKFUM Örebro OK46:09+13:3013:17
16Bengt KammerlandOK Milan46:11+13:3213:18
17Ingvar HalldinOK Tylöskog46:41+14:0213:27
18Lars Ivan CarlssonLindebygdens OK46:55+14:1613:31
19Sten SundinOK Tisaren46:56+14:1713:31
20Inga HolmströmOK Milan47:46+15:0713:45
21Rolf JanssonOK Tisaren49:33+16:5414:16
22Bo Anders Charles LjungdahlOK Letstigen49:34+16:5514:17
23Inger LjungströmOK Djerf51:54+19:1514:57
24Elisabeth ErikssonKFUM Örebro OK52:20+19:4115:04
25Birgitta ArleboKFUM Örebro OK55:21+22:4215:57
26Nils LovangHagaby GOIF58:17+25:3816:47
27Torsten BergstenGarphyttans IF1:00:42+28:0317:29
28Bruno BerglundKlubblös1:05:34+32:5518:53
29Sune JohanssonKlubblös1:10:06+37:2720:12
30Lena LindgrenOK Järnbärarna1:14:58+42:1921:36
Jan-Olof SandellOK Milanej godkänd

Långa banan

4 530 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans LibergOK Milan36:488:07
2Susanne ErikssonOK Milan37:15+0:278:13
3Kjell ErikssonOK Djerf41:05+4:179:04
4Sofia CarlssonLindebygdens OK44:07+7:199:44
5Kurt ÅbergOK Tisaren45:34+8:4610:03
6Håkan MossbergOK Järnbärarna45:40+8:5210:04
7Mats HastadFellingsbro GOIF45:41+8:5310:05
8Lars TörnblomHällefors OK46:20+9:3210:13
9Lennart LundhOK Tisaren46:28+9:4010:15
10Christer NälemarkOK Djerf47:18+10:3010:26
11Weine FredrikssonKFUM Örebro OK50:12+13:2411:04
12Stig AnderssonAlmby IK54:03+17:1511:55
13Per-Erik GustafssonLindebygdens OK54:19+17:3111:59
14Hjalmar NordqvistOK Järnbärarna1:08:27+31:3915:06

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser