Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vinternattcupen etapp 6

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vinternattcupen etapp 6
Arrangörsorganisation: Attunda OK
Datum: onsdag 4 mars 2015

Herrar Lång

8 140 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel WrådheAttunda OK59:277:18
2Johannes KnutasAttunda OK59:47+0:207:20
3Rasmus Palmqvist AslaksenJärfälla OK1:01:15+1:487:31
4Nils EdvardssonJärfälla OK1:01:21+1:547:32
5Ronny FalkSundbybergs IK1:01:25+1:587:32
6David MellinSundbybergs IK1:01:28+2:017:33
7Lars Håkan SandvikAttunda OK1:03:21+3:547:46
8Jonas CarlssonSundbybergs IK1:09:23+9:568:31
9Niklas HenrikssonAttunda OK1:10:42+11:158:41
10Christoffer NorrmanAttunda OK1:14:49+15:229:11
11Jonas DahlinAttunda OK1:15:01+15:349:12
12Henrik ViklundBromma-Vällingby SOK1:16:23+16:569:23
13Mats CarlssonSundbybergs IK1:31:35+32:0811:15
Love BerzellOK Ravinenej start
Niklas CarlssonSundbybergs IKej start
Fredrik SoneAttunda OKej start

Damer Lång

8 140 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Maja EngesLeksands OKej start

Herrar Mellan

6 140 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan-Olof BogrenSundbybergs IK52:598:37
2Andreas FredrikssonAttunda OK56:20+3:219:10
3Magnus LennartssonJärfälla OK56:46+3:479:14
4Ludwig BergfalkJärfälla OK57:43+4:449:24
5Göran JonssonSundbybergs IK59:13+6:149:38
6Ulf NilssonJärfälla OK1:03:53+10:5410:24
7Johan LangerakJärfälla OK1:05:47+12:4810:42
8Thomas BabtistBromma-Vällingby SOK1:05:57+12:5810:44
9Stefan SundeliusJärfälla OK1:07:43+14:4411:01
10Fredrik JonssonAttunda OK1:19:47+26:4812:59
11Harald BauerIFK Lidingö SOK1:20:07+27:0813:02
12Johan SköldJärfälla OK1:30:09+37:1014:40
13Jan LindhSundbybergs IK1:32:15+39:1615:01
Peter AlbinssonJärfälla OKej start

Damer Mellan

6 140 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna FalkSundbybergs IK50:338:13
2Terese HerlinAttunda OK56:37+6:049:13
3Åsa LindhSundbybergs IK1:26:58+36:2514:09

Herrar Kort

3 740 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik BovalliusJärfälla OK41:2111:03
2Ola BovalliusJärfälla OK41:53+0:3211:11
3Hans  Andersson StrinningAttunda OK42:39+1:1811:24
4Per KnutasAttunda OK42:41+1:2011:24
5Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben43:01+1:4011:30
6Jonny HanssonBromma-Vällingby SOK43:46+2:2511:42
7William GrunderJärfälla OK44:53+3:3212:00
8Theodor BrabieJärfälla OK44:55+3:3412:00
9John ÖstlundSundbybergs IK45:16+3:5512:06
10Ansgar SimonssonSundbybergs IK55:20+13:5914:47
Henrik NyströmAttunda OKej godkänd

Gul Bana

2 250 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Luise PrzibillaSundbybergs IK41:5518:37
2Lars LöthmanJärfälla OK56:27+14:3225:05
Jannick BrabieJärfälla OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser