Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Mars- Cupen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Mars- Cupen
Arrangörsorganisation: Gävle OK
Datum: onsdag 11 mars 2015

Marscupen 7km

7 000 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF45:506:32
2Simon ImarkTullinge SK45:59+0:096:34
3Jonas GustafssonOK Kåre47:06+1:166:43
4Oskar SandbergSäterbygdens OK48:00+2:106:51
5Harald LarssonHagaby GOIF52:13+6:237:27
6Victor ImarkTullinge SK52:38+6:487:31
7Joakim IngelssonOK Hammaren56:01+10:118:00
8Filip IvarssonOK Hammaren56:55+11:058:07
9Jan MobergGävle OK1:01:35+15:458:47
10Lars LindgrenOK Ödmården1:01:41+15:518:48
11Dan NorinGävle OK1:07:25+21:359:37
12Patrik OttossonGävle OK1:07:39+21:499:39
13Mårten OlssonGävle OK1:13:27+27:3710:29
14Mikael PerssonGävle OK1:27:23+41:3312:29
Amadeus HanssonGotlands Bro OKej godkänd
Erik OlssonGävle OKej godkänd

Marscupen4.5km

5 000 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars KarlssonValbo AIF43:058:37
2Erica EdmanLeksands OK44:36+1:318:55
3Lars SpånbergGävle OK48:19+5:149:39
4Emma HållströmGävle OK50:04+6:5910:00
5Torbjörn BlomValbo AIF55:28+12:2311:05
6Karin MöllerbergValbo AIF55:49+12:4411:09
7Jenny JohanssonValbo AIF56:56+13:5111:23
8Anders L OlssonGävle OK58:13+15:0811:38
9Christer SegerquistGävle OK59:45+16:4011:57
10Lennarth KarlssonValbo AIF1:09:02+25:5713:48
11Maria HållströmGävle OK1:09:05+26:0013:49
Stefan StridValbo AIFej godkänd

Marscupen3km

3 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja IngelssonOK Hammaren37:1712:25
2Felix SilverGävle OK42:18+5:0114:06
3Elvira SilverGävle OK54:28+17:1118:09
4Ulrika SilverGävle OK54:59+17:4218:19

Marscupen3km lätt

3 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lucas SöderbergGävle OK56:2718:49
2Jonatan SöderbergGävle OK56:29+0:0218:49
3Rune HedblomValbo AIF56:42+0:1518:54

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser