Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Älvsjöskogen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Älvsjöskogen
Arrangörsorganisation: OK Älvsjö-Örby
Datum: måndag 17 augusti 2015

Öppen motion 1

2 090 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åsa WisénKlubblös28:1013:28
2Algot SjöstrandSnättringe SK37:36+9:2617:59
3Clara WerdinOK Älvsjö-Örby38:15+10:0518:18
4Frida WerdinOK Älvsjö-Örby38:19+10:0918:20
5Valdemar AggeforsOK Älvsjö-Örby38:47+10:3718:33
6Elias LindborgOK Älvsjö-Örby42:28+14:1820:19
7Kristoffer OuzounidisOK Älvsjö-Örby42:36+14:2620:22
8Elin AlmgrenSöders-Tyresö55:09+26:5926:23
9Rafael JanssonOK Älvsjö-Örby55:24+27:1426:30
10Felix KlevnäsOK Älvsjö-Örby55:54+27:4426:44
11Johan KrookOK Älvsjö-Örby1:08:55+40:4532:58
12Oliver JonssonAttunda OK1:14:19+46:0935:33
13Elliot JonssonAttunda OK1:14:21+46:1135:34
Svante ErnestamOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Lisa & Hanna LundellKlubblösej godkänd

Öppen motion 3

2 760 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Urban NyblomIF Rigor29:1110:34
2Hjalmar SandbergOK Älvsjö-Örby30:00+0:4910:52
3Jan RönnbergOK Södertörn33:06+3:5511:59
4Patrik BäckströmKlubblös34:51+5:4012:37
5Nick ButlerKlubblös35:15+6:0412:46
6Sofie WillanderOK Älvsjö-Örby46:48+17:3716:57
7Robert PuustaOK Älvsjö-Örby47:44+18:3317:17
8Nicola PieriniKlubblös49:48+20:3718:02
9Staffan WikströmCentrum OK51:27+22:1618:38
10Alannah HellstadiusOK Älvsjö-Örby53:00+23:4919:12
11Fredrik SandbergOK Älvsjö-Örby53:29+24:1819:22
12Olle SandbergOK Älvsjö-Örby53:31+24:2019:23
13Ellinor FredmanOK Älvsjö-Örby53:46+24:3519:28
14Malte BerggrenOK Älvsjö-Örby54:22+25:1119:41
15Jakob WirénOK Älvsjö-Örby54:59+25:4819:55
16Axel LarssonOK Älvsjö-Örby55:00+25:4919:55
17Vera OscarssonOK Älvsjö-Örby1:05:54+36:4323:52
17Lisa KarlssonOK Älvsjö-Örby1:05:54+36:4323:52
19Julia EdströmSundsvalls OK1:12:31+43:2026:16
20Amanda SikströmKlubblös1:12:33+43:2226:17
21Sigurd SwahnOK Älvsjö-Örby1:12:34+43:2326:17
22Christina SwahnOK Älvsjö-Örby1:12:37+43:2626:18
23Liam FredrikssonOK Älvsjö-Örby1:15:45+46:3427:26
Gustav AhlströmOK Älvsjö-Örbyej godkänd

Öppen motion 5

3 650 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby24:156:38
2Calle BohmanHellas Orientering29:55+5:408:11
3Lucas FredmanOK Älvsjö-Örby31:41+7:268:40
4Bo LauriSnättringe SK36:40+12:2510:02
5Peo KrookOK Älvsjö-Örby36:54+12:3910:06
6Fredrik JonssonAttunda OK39:29+15:1410:49
7Torbjörn ThorsénKlubblös41:13+16:5811:17
8Petter MyrenbergOK Älvsjö-Örby42:49+18:3411:43
9Hugo NilssonOK Älvsjö-Örby55:28+31:1315:11
10Mattias JonssonMalungs OK Skogsmårdarna56:38+32:2315:30
11Christina NordströmBodens BK57:32+33:1715:45
12Olof KlingvallKlubblös58:22+34:0715:59
13Kevin HuangOK Älvsjö-Örby1:03:07+38:5217:17
14Linus BerggrenOK Älvsjö-Örby1:05:02+40:4717:49
15Jan LarssonTullinge SK1:07:14+42:5918:25
16Camilla KarlssonOK Älvsjö-Örby1:11:28+47:1319:34
17Thomas KarlssonOK Älvsjö-Örby1:11:29+47:1419:35
18Håkan FalkOK Ravinen1:13:53+49:3820:14
19Helena NilssonOK Älvsjö-Örby1:21:32+57:1722:20
20Malin SandbergOK Älvsjö-Örby1:23:18+59:0322:49
20Anneli FredmanOK Älvsjö-Örby1:23:18+59:0322:49
22Jonas SjöstrandSnättringe SK1:32:55+1:08:4025:27
Manno EkhöjdKlubblösej godkänd
Kristina ViinikainenOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Fredric NyströmKlubblösej godkänd
Sören AnderssonCentrum OKej godkänd
Johan KarlssonOK Älvsjö-Örbyutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser