Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Älvsjöskogen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Älvsjöskogen
Arrangörsorganisation: OK Älvsjö-Örby
Datum: måndag 24 augusti 2015

Öppen motion 1

1 950 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elias LindborgOK Älvsjö-Örby22:1011:22
1Tova RadheOK Älvsjö-Örby22:1011:22
3Elsa KlöösOK Älvsjö-Örby22:11+0:0111:22
4Valdemar AggeforsOK Älvsjö-Örby24:41+2:3112:39
5Rafael JanssonOK Älvsjö-Örby26:39+4:2913:40
6Jenny NordlundOK Älvsjö-Örby27:30+5:2014:06
7Amanda SikströmKlubblös27:49+5:3914:15
8Helena BerggrenKlubblös27:52+5:4214:17
9Liam FredrikssonOK Älvsjö-Örby29:03+6:5314:53
10Andrew ButlerKlubblös30:31+8:2115:38
11Clara WerdinOK Älvsjö-Örby31:59+9:4916:24
12Stina SundénKlubblös32:36+10:2616:43
13Cajsa SundénKlubblös32:41+10:3116:45
14Ida NordlundOK Älvsjö-Örby35:36+13:2618:15
15Axel SjöholmOK Älvsjö-Örby38:10+16:0019:34
16Felix KlevnäsOK Älvsjö-Örby53:03+30:5327:12
17Svante ErnestamOK Älvsjö-Örby57:36+35:2629:32
18Rama KarabachiOK Älvsjö-Örby1:11:40+49:3036:45
Ivar SjöholmOK Älvsjö-Örbyej godkänd

Öppen motion 3

2 550 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan ErnestamOK Älvsjö-Örby34:4913:39
2Hjalmar SandbergOK Älvsjö-Örby37:52+3:0314:50
3Liam HellstadiusOK Älvsjö-Örby40:06+5:1715:43
4Mats HolmgrenIFK Enskede50:17+15:2819:43
5Axel LarssonOK Älvsjö-Örby51:12+16:2320:04
6Jakob WirenOK Älvsjö-Örby51:14+16:2520:05
7Lena GeliusSnättringe SK51:52+17:0320:20
8Sofie WillanderKlubblös52:45+17:5620:41
9Elias NybergKlubblös55:44+20:5521:51
10Robert PuustaOK Älvsjö-Örby56:26+21:3722:07
11Nicola PieriniKlubblös57:26+22:3722:31
12Kristina ViinikainenOK Älvsjö-Örby1:04:37+29:4825:20
13Frida WerdinOK Älvsjö-Örby1:04:48+29:5925:24
14Malte BerggrenOK Älvsjö-Örby1:08:28+33:3926:50
15Camilla GyllenflyktKlubblös1:13:47+38:5828:56
16Veronika HooglundKlubblös1:13:48+38:5928:56
17Niklas KierkegaardKlubblös1:13:55+39:0628:59
18Gustav AhlströmOK Älvsjö-Örby1:16:12+41:2329:52
19Ellinor FredmanOK Älvsjö-Örby1:20:56+46:0731:44
20Vera OscarssonOK Älvsjö-Örby1:20:59+46:1031:45
21Maria HanssonKlubblös1:21:19+46:3031:53
22Eva RenbladKlubblös1:21:58+47:0932:08
23Alannah HellstadiusOK Älvsjö-Örby1:22:10+47:2132:13
24Elsa Byström JonssonOK Älvsjö-Örby1:23:41+48:5232:49
25Anna-Clara CarlsonKlubblös1:27:11+52:2234:11
Staffan WikströmSöders-Tyresöej godkänd
Petra Wallberg OuzounidisKlubblösutgått
Olivia OuzounidisOK Älvsjö-Örbyutgått

Öppen motion 5

3 880 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lucas FredmanOK Älvsjö-Örby36:049:17
2Mikael ChristensenIFK Enskede37:58+1:549:47
3Bo LauriSnättringe SK38:48+2:4410:00
4Petter MyrenbergOK Älvsjö-Örby39:59+3:5510:18
5Hugo NilssonOK Älvsjö-Örby44:10+8:0611:22
6Mattias JonssonMalungs OK Skogsmårdarna49:17+13:1312:42
7Johan KarlssonOK Älvsjö-Örby51:50+15:4613:21
8Olof KlingvallKlubblös54:32+18:2814:03
9Christina NordströmBodens BK59:22+23:1815:18
10Johan GrafKlubblös1:01:32+25:2815:51
11Linus BerggrenOK Älvsjö-Örby1:07:48+31:4417:28
12Kevin HuangOK Älvsjö-Örby1:11:13+35:0918:21
13Elias KollbergOK Älvsjö-Örby1:14:22+38:1819:10
Lars G BerggrenOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Julia EdströmSundsvalls OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser