Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för ParkO Cup 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: ParkO Cup 5
Arrangörsorganisation: Östersunds OK
Datum: söndag 26 april 2015

D21

3 610 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna ÅgranOK Storsjön19:295:23
2Petter MahrsÖstersunds OK19:44+0:155:27
3Marie OlssonOK Storsjön20:06+0:375:34
4Anna-Lotta IrevallTjällmo Godegård Ok20:08+0:395:34
5Monika LundÖstersunds OK20:49+1:205:45
6Lina El Kott HelanderÖstersunds OK21:14+1:455:52
7Sanna El Kott HelanderÖstersunds OK21:15+1:465:53
8Hanna LindblomÖstersunds OK23:23+3:546:28
9Emma HanssonKlubblös23:38+4:096:32
10Anna SchneiderKlubblös26:08+6:397:14
11Ingela RönnestrandFrösö IF26:25+6:567:19
12Charlotta MahrsFK Göingarna29:21+9:528:07
12Helena KnutssonKlubblös29:21+9:528:07

H21

4 270 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1David SundströmSöderhamns OK18:254:18
2Hampus LindblomÅsarna IK18:28+0:034:19
3Daniel BerggrenÖstersunds OK18:56+0:314:26
4Markus HanssonÖstersunds OK19:26+1:014:33
5Patrik BrorssonFrösö IF19:49+1:244:38
6Erik HedmanÖstersunds OK19:58+1:334:40
7Martin SundströmSöderhamns OK19:59+1:344:40
8Olle SvedskogFrösö IF20:19+1:544:45
8David EngströmÖstersunds OK20:19+1:544:45
10Johan HalvarssonÖstersunds OK20:51+2:264:52
11Daniel SjölundÖstersunds OK21:39+3:145:04
12Anders CarnlandFrösö IF21:42+3:175:04
13John LagerskogOkänd21:47+3:225:06
14Gustaf EnmarkSweco IF22:06+3:415:10
15Martin OlssonOK Storsjön22:43+4:185:19
16Fredrik BäckmanBrunflo IF23:44+5:195:33
17Kristian GustafssonFrösö IF23:49+5:245:34
18Lars-Åke LarssonÖstersunds OK23:54+5:295:35
19Björn OlofssonOK Storsjön23:59+5:345:37
20Mårten EnebergOK Storsjön24:16+5:515:40
21Erik WillénÖstersunds OK24:26+6:015:43
22Fredrik MartinssonFrösö IF24:46+6:215:48
23Thomas DahlbergFrösö IF28:57+10:326:46
24Robert DahlinBrunflo IF31:36+13:117:24
Mattias IversenRödöns SKej godkänd

D20

3 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tua DahlgrenÖstersunds OK16:585:28
2Monika ÅgrenÖstersunds OK23:57+6:597:43

D16

2 760 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida DahlgrenÖstersunds OK19:327:04

H16

2 760 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thor NybergFrösö IF18:316:42

D14

2 240 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Siri NybergFrösö IF18:148:08
2Ester OlofssonOK Storsjön24:52+6:3811:06
3Ella HjelmÖstersunds OK27:17+9:0312:10
4Siri BergströmÅs IF38:40+20:2617:15

H14

2 240 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel HedströmÖstersunds OK16:567:33
2Tor RönnestrandFrösö IF20:21+3:259:05
3Björn RönnestrandFrösö IF21:02+4:069:23

D12

1 410 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Flisa RawaldÖstersunds OK10:327:28
2Gry DahlgrenÖstersunds OK12:23+1:518:46
3Frida BerggrenÖstersunds OK14:16+3:4410:07

H12

1 410 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hannes Sjölund MyhrÖstersunds OK9:136:32
2Axel ArnessonÖstersunds OK10:19+1:067:19
3Aron SwartzFrösö IF11:01+1:487:48
4Malte OlofssonOK Storsjön13:28+4:159:33
5Vidar BäckmanFrösö IF14:47+5:3410:29
6Sam JarehornFrösö IF15:29+6:1610:58
7Herman HjelmÖstersunds OK19:25+10:1213:46
8Joel ErikssonKlubblös55:54+46:4139:38

D10

920 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Astrid HedströmÖstersunds OK7:047:40
2Elsa ArnessonÖstersunds OK7:14+0:107:51
3Anja HolmgrenÖstersunds OK14:13+7:0915:27
4Natalie IversenRödöns SK19:48+12:4421:31

H10

920 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joar BäckmanFrösö IF8:279:11
2Felix Sjölund MyhrÖstersunds OK10:34+2:0711:29
3Elias HalvarssonÖstersunds OK11:49+3:2212:50
4Karl HolmgrenÖstersunds OK14:11+5:4415:25
5Samuel BobergFrösö IF19:28+11:0121:09
Måns RawaldÖstersunds OKej godkänd
Björn RönnestrandFrösö IFej godkänd

D40

3 100 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria BobergFrösö IF16:355:20
2Linda ErikssonqÖstersunds OK17:26+0:515:37
3Inger DahlgrenÖstersunds OK18:53+2:186:05
4Jenny SwartzFrösö IF19:34+2:596:18
5Ingela EngholmLitsbygdens SK19:42+3:076:21
6Britta BrännströmÖstersunds OK20:19+3:446:33
7Anna MyhrÖstersunds OK21:13+4:386:50
8Ulrika WillénÖstersunds OK22:25+5:507:13
9Anna Hedström-RingvallÖstersunds OK23:22+6:477:32
10Veronika BäckmanBrunflo IF24:51+8:168:00
11Sara LarssonÖstersunds OK25:02+8:278:04
12Åshild HaaheimÖstersunds OK25:33+8:588:14

H40

3 610 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ola RawaldÖstersunds OK16:534:40
2Erik OlofssonÖstersunds OK21:20+4:275:54
3Erik HellbergÖstersunds OK22:07+5:146:07
4Anders DahlgrenÖstersunds OK23:52+6:596:36
5Urban LindgrenOK Storsjön25:09+8:166:58
6Anders NybergFrösö IF25:31+8:387:04
7Anders BergströmÅs IF27:21+10:287:34

D50

2 760 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna NieminenOK Nipan20:517:33
2Maria AndersdotterBrunflo IF22:37+1:468:11
3Monica Skoog BoströmBrunflo IF22:47+1:568:15
4Kristina HammarfalkÖstersunds OK29:41+8:5010:45
5Elisabeth ÅgrenÖstersunds OK31:52+11:0111:32

H50

3 100 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans ÅgrenÖstersunds OK17:265:37
2Jörgen ÅgranOK Storsjön18:01+0:355:48
3Peder SjölundFMIF19:04+1:386:09
4Torulf BäckmanFrösö IF19:35+2:096:19
5Lennart IvarssonOK Storsjön19:48+2:226:23
6Per-Erik RönnestrandFrösö IF20:42+3:166:40
7Lars-Åke KarlssonFältjägarnas IF21:33+4:076:57
8Håkan GruenSemså Fritid28:27+11:019:10
Andreas RichterÖstersunds OKej godkänd

D60

2 760 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingeborg DanielssonÖstersunds OK21:457:52
2Karin WalltinÖstersunds OK23:13+1:288:24

H60

2 760 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ove HemmingssonBrunflo IF17:196:16
2Ola LindgrenÖstersunds OK17:28+0:096:19
3Tom BrantheimÖstersunds OK18:20+1:016:38
4Kurt HalvarssonÖstersunds OK18:23+1:046:39
5Berndt ÅkerlundFältjägarnas IF19:10+1:516:56
6Lars StrinnholmÖstersunds OK20:00+2:417:14
7Gunnar HedbergÖstersunds OK21:45+4:267:52
8Rolf NyströmÖstersunds OK35:19+18:0012:47
Anders ForsstedtSöders Tyresöej godkänd

H70

2 240 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ove JönssonBrunflo IF17:227:45
2Björn WikstrandÖstersunds OK21:04+3:429:24

H80

1 190 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gösta NilssonÖstersunds OK20:2117:06

Inskolning

920 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Arvid BerggrenÖstersunds OKfullföljt
Jonatan BobergFrösö IFfullföljt
Meja CedervallÅs IFfullföljt
Mira CedervallÅs IFfullföljt
Miki GranströmKlubblösfullföljt
Emelie HalvarssonÖstersunds OKfullföljt
Thea HalvarssonÖstersunds OKfullföljt
Greta HedmanÖstersunds OKfullföljt
Erik HedströmÖstersunds OKfullföljt
Arvid KlendzikFrösö IFfullföljt
Saga KlendzikFrösö IFfullföljt
Nils KonradssonFrösö IFfullföljt
Tore LagerkvistFrösö IFfullföljt
Loa NordströmFrösö IFfullföljt
Edit OlofssonOK Storsjönfullföljt
Sigrid OlssonOK Storsjönfullföljt
Nils RönnestrandFrösö IFfullföljt
Bo SvedskogFrösö IFfullföljt
Ingrid SvedskogFrösö IFfullföljt
Adam TengbladÖstersunds OKfullföljt
Erik TengbladÖstersunds OKfullföljt
Otto Tiden-EnebjörkKlubblösfullföljt

KNATTE

760 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingrid SvedskogFrösö IF10:0013:09
2Alice KindmalmKlubblös14:05+4:0518:31
3Matilda LindblomÖstersunds OK14:13+4:1318:42
4Julia BylanderKlubblös14:31+4:3119:06
5Agnes KonradssonFrösö IF14:44+4:4419:23
6Ellen KindmalmKlubblös15:16+5:1620:05
7Signe StridKlubblös17:12+7:1222:37
8Ricky DahlinBrunflo IF19:26+9:2625:34
9Noel IversenRödöns SK23:27+13:2730:51
10Grete OlssonOK Storsjön23:28+13:2830:52
11David JarehornFrösö IF31:42+21:4241:42
12Erik HermanssonKlubblös38:10+28:1050:13
13Sigrid JonassonKlubblös43:43+33:4357:31
14Vilgot HellströmKlubblös44:01+34:0157:55
15Miranda EkholmOkänd44:36+34:3658:41

Öppen motion 3

1 190 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jens EngholmLitsbygdens SK17:4414:54
2Tord Erik NilssonKlubblös19:59+2:1516:47
3Tor EngholmLitsbygdens SK22:12+4:2818:39
4Alva FilénKlubblös34:39+16:5529:07
5Elis FilénKlubblös34:43+16:5929:10
6Otto Tidén EnebjörkKlubblös37:21+19:3731:23
7Gun o Gerd ErikssonTrångsviken43:06+25:2236:13

Öppen motion 5

2 760 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna NieminenKlubblös19:337:05
2Linnea SahlinOK Vildhussen23:13+3:408:24
3Sabine DahlbergFrösö IF25:36+6:039:16
4Helena HäggKlubblös27:01+7:289:47
5Rickard EliassonÖstersunds OK27:22+7:499:54
6Eva IvarssonRödöns SK27:53+8:2010:06
7Tina HagårdRävetofta OK39:35+20:0214:20

Öppen motion 7

4 270 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan CarnlandFrösö IF25:285:57
2Kjell-Erik SahlinOK Vildhussen25:30+0:025:58
3Charlotta NilssonFrösö IF26:26+0:586:11
4Eva BohmOK Vildhussen32:07+6:397:31
5Erik LindbergÖstersunds OK50:42+25:1411:52

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser