Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Påskriset

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Påskriset
Arrangörsorganisation: IF Hansa-Hoburg
Datum: fredag 3 april 2015

Öppen motion 1

2 090 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joel AllmungsLeksands OK23:2411:11
2Emric AnderssonIF Hansa Hoburg23:46+0:2211:22
3Maja LindholmOK Ravinen27:06+3:4212:57
4Klara BäckstädeVisborgs OK27:32+4:0813:10
5Pontus AllmungsLeksands OK35:05+11:4116:47
6Rasmus HermanssonIF Hansa-Hoburg41:07+17:4319:40
7Ronja HermanssonIF Hansa-Hoburg42:05+18:4120:08
Cissie Personneklubblösej godkänd

Öppen motion 3

3 070 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar KoertgeTäby OK27:328:58
2Folke SvangrenGotlands Bro OK32:02+4:3010:26
3Anna BäckstädeVisborgs OK33:32+6:0010:55
4Fabian KahlbomVisborgs OK33:37+6:0510:57
4Niclas KahlbomVisborgs OK33:37+6:0510:57
6Berndt BergGarda IK35:42+8:1011:37
7Elon AlbrektssonOK Ravinen36:41+9:0911:56
8Thea Gillerforsklubblös36:48+9:1611:59
9Herman FunkquistIF Hansa-Hoburg37:37+10:0512:15
10Edwin KahlbomVisborgs OK37:59+10:2712:22
11Marie KahlbomVisborgs OK41:33+14:0113:32
12Filip LauströmGarda OK45:22+17:5014:46
13Ulf MelinGarda OK48:04+20:3215:39
14Sauli JacobssonGotlands Bro OK48:49+21:1715:54
15Sonny FlisbergGarda OK49:37+22:0516:09
16Britt-Marie HoffmanGarda OK49:45+22:1316:12
17Roland JohanssonVisborgs OK56:04+28:3218:15
18Siv JohanssonVisborgs OK1:01:16+33:4419:57
19Berit AlstenSvaide Roma SOK1:03:19+35:4720:37
Birgitta BergGarda OKej godkänd
Cherule WhiteGarda IKej godkänd
Marion GodmanGotlands Bro OKej godkänd
Erik NilssonGotlands Bro OKej godkänd
Ella KoertgeTäby OKej godkänd
Morgan KoertgeTäby OKej godkänd
Jenny KoertgeTäby OKej godkänd

Öppen motion 6

4 850 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter JakobssonLinköpings OK52:0510:44
2Nicola GodmanGotlands Bro OK1:03:23+11:1813:04
3Stig ThörnvikCentrum OK1:14:19+22:1415:19
Edvin NilssonGotlands Bro OKej godkänd

Öppen motion 7

3 950 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Katarina FunkquistIF Hansa-Hoburg43:0810:55
2Lina AllmungsIF Hansa-Hoburg43:09+0:0110:55
3Vidar FunkvistIF Hansa-Hoburg47:14+4:0611:57
4Jerker EnekvistIF Hansa-Hoburg47:38+4:3012:03
5Mattias WitheGarda IK47:41+4:3312:04
6Frida AnsinSvaide Roma SOK49:27+6:1912:31
7Svenerik JohanssonVisby IF Gute SOK51:48+8:4013:06
8Eric JohanssonIF Hansa-Hoburg51:54+8:4613:08
8Ulf AhlqvistIF Hansa-Hoburg51:54+8:4613:08
10Stefan FunkquistIF Hansa-Hoburg52:44+9:3613:21
11Robert GustafssonVisborgs OK53:42+10:3413:35
12Elisabeth KimellGotlands Bro OK55:17+12:0913:59
13Marie ThörnvikCentrum OK57:48+14:4014:37
14Karin BengtssonVisborgs OK57:53+14:4514:39
15Ing-Marie BergmanVisborgs OK59:30+16:2215:03
16Johnny LindholmOK Ravinen1:00:33+17:2515:19
17Katarina JakobssonGarda OK1:02:13+19:0515:45
17Jessica JakobssonGarda OK1:02:13+19:0515:45
19Rolf MalmrosVisborgs OK1:03:05+19:5715:58
20Lena NyströmVisborgs OK1:04:46+21:3816:23
21Björn FranssonVisborgs OK1:05:31+22:2316:35
22Anki HallströmSvaide Roma SOK1:05:35+22:2716:36
23Ingrid EnekvistVisborgs OK1:06:11+23:0316:45
24Gunnel FranssonVisborgs OK1:19:14+36:0620:03
25Lena JacobssonVisborgs OK1:25:02+41:5421:31
26Marie-Louise KarlkvistSvaide Roma SOK1:36:48+53:4024:30
27Edith BergvallVisby IF Gute SOK1:50:20+1:07:1227:55
Paula JakobssonGarda OKej godkänd
Sofia SchollerVisborgs OKej godkänd
Maj-Britt GardeliusIF Hansa-Hoburgej start

Öppen motion 8

5 460 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats SigalitGotlands Bro OK38:377:04
2Ewa AlbrektssonOK Ravinen47:03+8:268:37
3Peter AxelssonOK Ravinen47:04+8:278:37
4Olle SvangrenGotlands Bro OK47:38+9:018:43
5Marita AxelssonOK Ravinen48:05+9:288:48
6Leif SvangrenGotlands Bro OK49:05+10:288:59
7Nina BjersanderSvaide Roma SOK55:43+17:0610:12
8Armin SchollerVisborgs OK56:49+18:1210:24
9Johan JakobssonOK Orion57:04+18:2710:27
10Åke KappelVisborgs OK57:19+18:4210:29
11Stefan ErlandssonGarda OK58:42+20:0510:45
12Tommy UllbergSvaide Roma SOK59:24+20:4710:52
13Ylva SvangrenGotlands Bro OK1:02:38+24:0111:28
14Carin KihlströmTäby OK1:06:41+28:0412:12
15Joakim AhrlingVisborgs OK1:09:05+30:2812:39
16Monika JonssonSvaide Roma SOK1:13:00+34:2313:22
17Ann-Britt LevinGarda IK1:24:25+45:4815:27

Öppen motion 9

6 910 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan MattssonGotlands Bro OK42:216:07
2Andreas LiljegrenGotlands Bro OK42:35+0:146:09
3Brent GodmanGotlands Bro OK45:05+2:446:31
4Ulf NilssonGotlands Bro OK46:32+4:116:44
5Peter AlbrektssonOK Ravinen49:47+7:267:12
6Jens LeibigerPost SV Dresden50:00+7:397:14
7Olof PerssonSvaide Roma SOK51:03+8:427:23
8Madelene AllmungsLeksands OK53:00+10:397:40
9Göran KimellGotlands Bro OK55:12+12:517:59
10Greger WeaterlundSvaide Roma SOK55:59+13:388:06
11Pontus GustafssonSvaide Roma SOK56:45+14:248:12
12Sune LevinGarda IK57:32+15:118:19
13Gunnar HallströmVisborgs OK1:02:33+20:129:03
14Anders EklundSvaide Roma SOK1:03:29+21:089:11
15Tone AlbrektssonOK Ravinen1:05:23+23:029:27

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser