Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Pol-Mostugan

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Pol-Mostugan
Arrangörsorganisationer: Hjobygdens OK / OK Skogsstjärnan
Datum: torsdag 9 april 2015

Långa

4 100 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roland SvenssonOK Skogsstjärnan27:536:48
2Bertil KarlssonHjobygdens OK34:238:23
3Vidar LövingTibro OK34:388:26
4Hans G BernhardMariestads FK34:488:29
5Tommy WesterbergIF Hagen34:598:31
6Håkan OlssonHjobygdens OK36:278:53
7Ove FlinkIK Albion36:418:56
8Christer OttossonOK P437:469:12
9Karl-Evert SvenssonIF Hagen39:199:35
10Torgny GrönlundLidköpings VSK39:279:37
11Monica LööfMariestads FK40:049:46
12Martin HäggblomOK Klyftamo41:1810:04
13Bengt AnderssonTidaholm SOK Sisu41:4010:09
14Stig HjerpIstrums SK42:4510:25
15Bernhard GrenaboHjobygdens OK43:1010:31
16Roland SundbergMariestads FK43:1710:33
17Göran JohanssonIK Gandvik43:4510:40
18Hans LarssonOK P444:1710:48
19Åke KarlssonSOK Träff46:0311:13
20Carl-Otto WijkmarkIF Hagen51:0812:28
21Torbjörn LarssonLidköpings VSK51:2612:32
22Bertil AnderssonTidaholm SOK Sisu51:2712:32
23Jonny AspT2 IF53:0712:57
24Conny LjungbergVolvo53:3813:04
25Anders NilssonIstrums SK55:3713:33
26Mats JohanssonLidköpings VSK58:5514:22
27Ove PerssonMariestads FK1:07:3616:29
Nils DalenIstrums SKej godkänd
Anders PeterssonTibro OKej godkänd
Lena ReisenIF Hagenej godkänd
Lennart HöjeOK Ravinenej godkänd

Mellan

3 600 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus MalmMariestads FK31:068:38
2Carl-Ch SchmiterlöwHjobygdens OK36:4310:11
3Yngve AlvénIK Wilske36:5610:15
4Kristina LarssonOK Klyftamo37:4210:28
5Lars Erik NilssonMariestads FK39:1710:54
6Folke DahlénLidköpings VSK39:3310:59
7Kurt JohanbssonFalköpings AIK OK39:3510:59
8Christer LundbergOK P440:0011:06
9Håkan LööfMariestads FK41:1011:26
10Kristina SundbergMariestads FK41:2611:30
11Christer SvenssonTibro OK41:4511:35
12Tommy HoltbringOK Amne41:5211:37
13Karl BergstrandHjobygdens OK41:5511:38
14Bert ThorssonRyda SK42:1511:44
15Sven-Olof SandstedtFalköpings AIK OK42:5211:54
16Harry SundbergOK Klyftamo42:5811:56
17Åke NordbergOK Klyftamo43:2512:03
18Regor NiklassonIK Albion43:5712:12
19Kay SvenssonOK P444:5412:28
20Thomas LiffnerFalköpings AIK OK45:0412:31
21Lars Gunnar SandgrenTibro OK47:3613:13
22Aina SvenssonTibro OK47:4213:15
23Conny LöfvingTibro OK48:4113:31
24K-E JohanssonIstrums SK48:4613:32
25Anita NordbergOK Klyftamo51:3014:18
26Roland SandströmIF Hagen51:3014:18
27Torbjörn HaginIK Gandvik51:5514:25
28Stig BengtssonOK Amne52:1914:31
29Alvar AnderssonTibro OK57:5616:05
30Kajsa TofténHjobygdens OK59:3716:33
31Kenneth MörkIK Wilske1:00:2716:47
32Gert JohanssonIK Gandvik1:02:2617:20
33Stig-Olof PetterssonIstrums SK1:05:4018:14
Pia de BataOK Amneej godkänd
Amid OK Amneej godkänd
Kjell ErikssonOK Amneej godkänd
Eva HöjeOK Ravinenej godkänd
Lars-Erik LarssonOK Amneej godkänd

Korta

2 900 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Börje SundbergIK Albion35:4712:20
2Bengt Åke AnderssonOK Amne39:2813:36
3Bo AdamssonFalköpings AIK OK39:4213:41
4P-O JohanssonOK Klyftamo40:0713:50
5Donald DahlbergIF Hagen41:3514:20
6Sture PetterssonFalköpings AIK OK42:3014:39
7Gunnar BrystHjobygdens OK43:2114:56
8Gunnar WassIF Hagen43:5215:07
9Sune HagströmIstrums SK43:5615:08
10Sven-Erik AnderssonFalköpings AIK OK44:0015:10
11Bernt OlssonOK Klyftamo44:4415:25
12Lars SennbergTibro OK44:5415:28
13Britt-Marie RydbergIstrums SK46:0915:54
14Åke GustavssonHjobygdens OK46:1115:55
15Margit RybergOK Klyftamo46:2015:58
16Bibbi AppelgrenMariestads FK46:3016:02
17Mary RydénIFK Skövde47:4516:27
18Monica NIklassonIK Albion47:5916:32
19Lars LångOK Klyftamo48:2716:42
20Göran HellgrenIK Gandvik49:1516:58
21Anders NilssonRyda SK49:2517:02
22Stig-Olof PetterssonLidköpings VSK49:2617:02
23Conny HallbergTibro OK49:3617:06
24Marina WästlundOK Amne49:3817:06
25Willy FribergLidköpings VSK49:4017:07
26Lennart GustavssonHjobygdens OK50:0717:16
27Linnea HallOK Amne50:2017:21
28Torsten BjörkerothOK P452:4118:10
29Åke JohanssonLidköpings VSK52:5618:15
30Göte WikenborgIFK Skövde54:0218:37
31Bengt ÅkerströmSOK Träff54:3218:48
32Per GustavssonOK Klyftamo55:4819:14
33Hans TofténHjobygdens OK55:5019:15
34Susanne HoltbringOK Amne1:08:1823:33

Kort Kort

2 000 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kjell PerssonMariestads FK27:0913:34
2Reits HallOK Amne29:5714:58
3Börje KarlssonRyda SK30:2915:14
4Nils HenrikssonIK Albion30:5615:28
5Erling GökstorpIK Albion31:5615:58
6Kurt CarlssonOK Klyftamo32:4616:23
7Roland GustafssonOK P433:0816:34
8Stig SahlIF Hagen33:3116:45
9Lars ErikssonOK Klyftamo34:4317:21
10Lars HedbergOK Klyftamo34:4317:21
11Yngve MalmlöfFalköpings AIK OK34:4417:22
12Arne SvanFrämmestads IK35:0617:33
13Bertil HolmqvistIK Gandvik35:0917:34
14Rune BrandshageIK Gandvik35:3317:46
15Stig GustafssonIF Hagen36:2118:10
16Arne CarlssonFalköpings AIK OK36:2918:14
17Gunnar CarlssonFalköpings AIK OK36:3018:15
18Ulla ÖhrströmOK Amne37:0718:33
19Kerstin HagströmIstrums SK38:3019:15
20Roland AxelssonOK P439:2319:41
21Bo ÖhrströmOK Amne40:0220:01
22Britta SahlIF Hagen40:3520:17
23Birgitta GustafssonOK Klyftamo41:4220:51
24Kurt StenbergIK Gandvik42:3021:15
25Harry BrandqvistTidaholm SOK Sisu43:4521:52
26Inge BergHjobygdens OK44:3022:15
27Ruth NyströmOK Amne45:0622:33
28Ing-Marie WijkmarkIF Hagen49:5024:55
29Gun ThorssonRyda SK49:5924:59
30Anne-Marie TillmanFalköpings AIK OK56:2928:14
Eva OlssonHjobygdens OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser