Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för POL-Grästorp

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: POL-Grästorp
Arrangörsorganisationer: Främmestads IK / Hjobygdens OK
Datum: torsdag 16 april 2015

Långa

3 600 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan-Åke SörleklevTrollhättans SOK27:587:46
2Per IvarssonTrollhättans SOK30:178:24
3Gunnar BejbomUddevalla OK31:358:46
4Lars FinbomOK Landehof31:558:51
5Vidar LövingTibro OK32:188:58
6Karl-Evert SvenssonIF Hagen32:289:01
7Olof KarlssonUddevalla OK32:429:05
8Bertil KarlssonHjobygdens OK32:599:09
9Lars HogedalVänersborgs SK32:599:09
10Lars JohanssonOK Skogshjortarna33:029:10
11Håkan OlssonHjobygdens OK33:299:18
12PeröArne KällenTrollhättans SOK34:259:33
13Sven-Erik JohanssonOK Skogsstjärnan34:359:36
14Martin HäggblomOK Klyftamo35:069:45
15Ove FlinkIK Albion36:5310:14
16Lennart HöjeOK Ravinen38:0310:34
17Lars Erik NilssonMariestads FK38:1410:37
18Christer OttossonOK P438:5110:47
19Göran RubendahlOK Skogshjortarna40:2411:13
20Bo AnderssonFalköpings AIK OK40:3211:15
21Kristina LarssonOK Klyftamo40:3911:17
22Torgny GrönlundLidköpings VSK41:5411:38
23Bernhard GrenaboHjobygdens OK42:3811:50
24Folke DahlénLidköpings VSK43:0511:58
25Lars WahlströmIstrums SK44:3012:21
26Anne-Marie HolmströmLidköpings VSK44:5212:27
27Conny LjungbergVolvo45:1712:34
28Nils DalenIstrums SK45:1912:35
29Stig HjerpIstrums SK46:1112:49
30Carl-Otto WijkmarkIF Hagen46:1812:51
31Göran JohanssonIK Gandvik47:0413:04
32Sune GustavssonTibro OK47:5413:18
33Yngve AlvénIK Wilske48:1713:24
34Jonny AspT2 IF48:3813:30
35Bengt AnderssonTidaholm SOK Sisu49:0513:38
36Bertil AnderssonTidaholm SOK Sisu51:2214:16
37Anders NilssonIstrums SK1:00:4816:53

Mellan

2 900 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Styrbjörn JanssonIF Hagen27:369:31
2Hans G BernhardMariestads FK29:1610:05
3Birgitta KarlssonRyda SK29:4910:16
4Håkan LööfMariestads FK30:3710:33
5Roland NilssonFalköpings AIK OK31:1310:45
6Christer SvenssonTibro OK32:1311:06
7Christer LundbergOK P432:3511:14
8Tommy HoltbringOK Amne33:3411:34
9Roland SandströmIF Hagen33:3911:36
10Harry SundbergOK Klyftamo34:0211:44
11Kjell-Åke IsakssonOK Skogshjortarna34:3511:55
12Åke NordbergOK Klyftamo34:4311:58
13Regor NiklassonIK Albion34:5412:02
14Knut HöökOK Klyftamo35:0612:06
15Ingalill WahlbergVänersborgs SK35:4012:17
16Bert ThorssonRyda SK35:5112:21
17Gert JohanssonIK Gandvik35:5112:21
18Carl-Ch SchmiterlöwHjobygdens OK35:5612:23
19Kenneth MörkIK Wilske36:4112:38
20Ann-Marie TiveljungIK Gandvik37:0012:45
21Reits HallOK Amne37:3612:57
22Kajsa TofténHjobygdens OK37:3912:58
23Aina SvenssonTibro OK37:5413:04
24Karl BergstrandHjobygdens OK38:1313:10
25Eva IsakssonOK Skogshjortarna38:5813:26
26Thomas LiffnerFalköpings AIK OK39:4613:42
27Bertil WiklundIK Wilske39:5113:44
28Karl-Inge KarlssonIstrums SK40:1013:51
29Sture BertilssonOK Klyftamo41:0014:08
30Torbjörn HaginIK Gandvik41:0814:11
31K-E JohanssonIstrums SK41:5014:25
32Hans SvenssonLidköpings VSK42:0114:29
33Stig-Olof PetterssonIstrums SK42:5614:48
34Ingrid TengelandIK Gandvik44:3715:23
35Eva HöjeOK Ravinen46:0315:52
36Britt-Marie RydbergIstrums SK47:0316:13
37Stig-Olof PetterssonLidköpings VSK48:1816:39
38Anita PehrsonIstrums SK50:0317:15
39Ingemar ÖbergOK Kullingshof52:2818:05
40Ulla HöökOK Klyftamo57:0019:39
41Conny LöfvingTibro OKej godkänd
Anita NordbergOK Klyftamoej godkänd

Korta

2 600 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Börje SundbergIK Albion30:5711:54
2Bibbi AppelgrenMariestads FK33:0012:41
3Bernt OlssonOK Klyftamo33:4012:56
4Sune HagströmIstrums SK34:1713:11
5Kjell CedermanMariestads FK34:3513:18
6Bo AdamssonFalköpings AIK OK35:1113:31
7Sven-Erik AnderssonFalköpings AIK OK35:3413:40
8Anders NilssonRyda SK35:3613:41
9Torsten BjörkerothOK P435:4013:43
10Åke GustavssonHjobygdens OK36:0413:52
11Gunnar WassIF Hagen36:3914:05
12Monica NIklassonIK Albion36:5214:10
13Margit RybergOK Klyftamo37:0414:15
14Gunnar OlaussonLidköpings VSK37:5114:33
15Åke JohanssonLidköpings VSK37:5914:36
16Kerstin HagströmIstrums SK38:4714:55
17Ulf NyströmLidköpings VSK39:4215:16
18Åke HermanssonRyda SK40:4815:41
19Sven ErikssonOK Skogsstjärnan40:5115:42
20Heikki LaageenLidköpings VSK41:0415:47
21Lars LångOK Klyftamo41:4116:01
22Barbro WahlströmIstrums SK41:5216:06
23P-O JohanssonOK Klyftamo43:1516:38
24A-L AnderssonLidköpings VSK43:3816:46
25Britta SahlIF Hagen44:1016:59
26Per GustavssonOK Klyftamo45:3517:31
27Willy FribergLidköpings VSK45:5517:39
28Rolf GustafssonLidköpings VSK47:3118:16
29Lennart GustavssonHjobygdens OK51:5319:57
30Susanne HoltbringOK Amne53:0220:23
31Linnea HallOK Amne55:3121:21

Kort Kort

1 900 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils HenrikssonIK Albion25:0813:13
2Birgit CarlssonMariestads FK25:1413:16
3Stig GustafssonIF Hagen28:3315:01
4Bertil HolmqvistIK Gandvik28:3415:02
5Gun ThorssonRyda SK29:1915:25
6Rune BrandshageIK Gandvik29:2315:27
7Börje KarlssonRyda SK29:2315:27
8Stig SahlIF Hagen29:5715:45
9Harry BrandqvistTidaholm SOK Sisu33:4717:46
10Yngve MalmlöfFalköpings AIK OK33:5917:53
11Olle EimerssonLidköpings VSK34:1618:02
12Inge BergHjobygdens OK35:4418:48
13Lars HedbergOK Klyftamo35:5818:55
14Kurt CarlssonOK Klyftamo36:3819:16
15Bo-Göran GustavssonOK Klyftamo36:4719:21
16Kurt StenbergIK Gandvik37:2819:43
17Gunnar CarlssonFalköpings AIK OK37:3419:46
18Tord LöövLidköpings VSK41:0521:37
19Ing-Marie WijkmarkIF Hagen44:0623:12
20Eva OlssonHjobygdens OK46:1624:21
21Birgitta GustafssonOK Klyftamo46:2024:23
22Arne CarlssonFalköpings AIK OK46:3724:32
23Sam AnderssonLidköpings VSKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser