Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Stjärnorpssprinten

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Stjärnorpssprinten
Arrangörsorganisation: OK Denseln
Datum: torsdag 4 augusti 2016

D21

4 530 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva OlssonLinköpings OK32:397:12
2Johanna EngströmOK Hällen33:51+1:127:28
3Anna WehlinSkogspojkarnas OK35:09+2:307:45
4Susen LöschÄrla IF35:35+2:567:51
5Fredrika VångellLinköpings OK36:12+3:337:59
6Andrea SvenssonOK Tisaren37:14+4:358:13
7Carolin SvenssonHaninge SOK38:19+5:408:27
8Fanny AsketunOK Roxen38:41+6:028:32
9Annika IvarssonLinköpings OK40:58+8:199:02
10Ida DalhammerOK Roxen41:02+8:239:03
11Sara HelanderDomnarvets GOIF41:18+8:399:07
12Julia DavidssonÄrla IF44:18+11:399:46
13Susanna ForsellMotala AIF OL46:07+13:2810:10
14Elin JohanssonFinspångs SOK46:35+13:5610:16
15Linnéa HolmqvistHagaby GoIF Örebro48:04+15:2510:36
16Anna HåkanssonLinköpings OK48:05+15:2610:36
17Carin RosanderFinspångs SOK48:09+15:3010:37
18Jana TesařováMoravskoslezsky kraj (MSK)50:51+18:1211:13
19Elin GunnarssonLinköpings OK55:58+23:1912:21
20Louise KarlssonBoxholm-Mjölby OL56:44+24:0512:31
21Maria RostLinköpings OK1:00:50+28:1113:25
22Markéta SabelováMoravskoslezsky kraj (MSK)1:10:32+37:5315:34
23Anna TibbelinOK Renen1:30:43+58:0420:01
Charlotte ÖstlundOK Roxenej godkänd
Sofia SalomonssonLinköpings OKej start

H21

5 490 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Petter ErikssonÄrla IF33:546:10
2Robbin KantarpÄrla IF34:12+0:186:13
3Erik "Jesus" AnderssonIL Tyrving34:24+0:306:15
4Jonas EngströmOK Hällen34:38+0:446:18
5Albin LillieströmOK Roxen35:18+1:246:25
6Per CarlborgLinköpings OK36:03+2:096:33
7Mikael AnderssonLinköpings OK36:35+2:416:39
8Ville JohanssonOK Kolmården37:09+3:156:46
9Oskar SvenssonFinspångs SOK37:21+3:276:48
10Oskar LeinonenOK Kolmården37:24+3:306:48
11Henrik HåkanssonGöteborg-Majorna OK38:38+4:447:02
12Niklas OlssonLinköpings OK39:30+5:367:11
13Emil TellsénOK Roxen39:38+5:447:13
14Martin JanssonOK Rodhen40:11+6:177:19
15Vojtěch MatušMoravskoslezsky kraj (MSK)40:40+6:467:24
16Oscar VångellÄrla IF40:54+7:007:26
17Jaromír MielecIK Hakarpspojkarna41:12+7:187:30
18Maxime RauturierOK Hällen41:52+7:587:37
19Henrik ErikssonCentrum OK42:15+8:217:41
20Tom CampbellLustens OK42:21+8:277:42
21Johan PerssonHagaby GoIF Örebro44:05+10:118:01
22Joel FrancénLinköpings OK44:38+10:448:07
23Viktor AntonssonEksjö SOK44:51+10:578:10
24Håkan SamorTjällmo-Godegårds OK45:03+11:098:12
25Andreas AxelssonLinköpings OK45:19+11:258:15
26Sven EngströmLinköpings OK46:19+12:258:26
27Peter TudénIK Hakarpspojkarna48:18+14:248:47
28Oscar ArmanNyköpings OK50:16+16:229:09
29Johan ErikssonLinköpings OK52:47+18:539:36
30Martin HammarlundMotala AIF OL53:58+20:049:49
31Kristian SamuelssonBjörkfors GOIF1:11:45+37:5113:04
32Erik JohanssonOK Motala1:15:13+41:1913:42
Marcus BerggrenNyköpings OKej start
Rickard IngessonLunds OKej start
Albin DetterfeltLinköpings OKej start
Jakub GlonekMoravskoslezsky kraj (MSK)ej start
Erik BacktemanLinköpings OKej start
Kristian AlgersSkogspojkarnas OKej start
Gustaf GranathOK Linnéej start

H20

3 760 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alexander WiklundFinspångs SOK28:567:41
2Adam ThellsénOK Roxen29:28+0:327:50
3Joakim SkärlénHaninge SOK35:06+6:109:20
Per LindmanFinspångs SOKej godkänd

D18

3 370 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lova EvebornOK Roxen29:168:41
2Sarah MagnussonLinköpings OK31:17+2:019:16
3Klara LjunggrenLinköpings OK33:26+4:109:55
4Lucie SzarzecováMoravskoslezsky kraj (MSK)33:34+4:189:57
5Tilda MarmelidOK Roxen36:24+7:0810:48
6Josefin BovellanNAIS Orienteringsklubb37:58+8:4211:15
7Jana LiberdováMoravskoslezsky kraj (MSK)39:14+9:5811:38
8Hanna SundströmVästerås SOK41:55+12:3912:26
9Julia KnutssonBoxholm-Mjölby OL42:06+12:5012:29
10Victoria AsketunOK Roxen42:49+13:3312:42
Tereza PolákováMoravskoslezsky kraj (MSK)ej start
Emma PetterssonOK Roxenej start

H18

3 760 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon LarssonOK Hällen23:366:16
2Johan WehlinSkogspojkarnas OK25:11+1:356:41
3Hugo LillieströmOK Roxen25:18+1:426:43
4Pontus LindblomOK Roxen30:01+6:257:58
5Hugo DalhammerOK Roxen30:51+7:158:12
5Sebastian FilipekMoravskoslezsky kraj (MSK)30:51+7:158:12
7Kacper KucaOK Kolmården31:24+7:488:21
8Jan CiencialaMoravskoslezsky kraj (MSK)31:48+8:128:27
9Joel SjödinOK Kolmården32:09+8:338:33
10Joar LönngrenBoxholm-Mjölby OL32:27+8:518:37
11Oscar MolinBoxholm-Mjölby OL33:36+10:008:56
12Joel KarnehedOK Roxen33:47+10:118:59
13Jonas AnderssonOK Roxen36:41+13:059:45
14Jakob TomassonLinköpings OK37:07+13:319:52
15Eric JehrlanderGOIF Tjalve41:06+17:3010:55
16Rasmus JonssonTjällmo-Godegårds OK45:57+22:2112:13
17Oscar PrytzGOIF Tjalve49:11+25:3513:04
18Axel KullbergLinköpings OK51:59+28:2313:49
Sebastian HoleszMoravskoslezsky kraj (MSK)ej start

D16

3 230 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tove PetterssonOK Roxen25:137:48
2Tove EkströmLinköpings OK28:46+3:338:54
3Siana SennEspoon Suunta29:02+3:498:59
4Alva LindellIF Thor29:41+4:289:11
5Anna JohnssonSkogspojkarnas OK29:58+4:459:16
6Linnea HanssonOK Roxen31:23+6:109:42
7Lenka PolákováMoravskoslezsky kraj (MSK)35:39+10:2611:02
8Lovisa TunessonSkogspojkarnas OK35:46+10:3311:04
9Olivia FröbergOK Roxen35:47+10:3411:04
10Malva EvebornOK Roxen39:57+14:4412:22
11Lina KromnérSkogspojkarnas OK40:01+14:4812:23
12Frida SahlmanLinköpings OK40:29+15:1612:32
13Sofia MagnussonLinköpings OK40:58+15:4512:40
Matilda LarssonOK Hällenej start
Maja WillénÖstersunds OKej start

H16

3 520 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid WesterbergOK Kolmården23:486:45
2Emanuel HerberthsonLinköpings OK25:10+1:227:08
3Leo JohanssonOK Kolmården26:46+2:587:36
4Josef HelanderOK Roxen27:41+3:537:51
5Olof LjunggrenLinköpings OK28:11+4:238:00
6Gunnar EngströmLinköpings OK28:13+4:258:00
7Martin KovaříkMoravskoslezsky kraj (MSK)29:28+5:408:22
8Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb29:38+5:508:25
9Elias AxelssonFinspångs SOK29:40+5:528:25
10Thorsten SvenssonFinspångs SOK32:09+8:219:08
11Joel ErnstssonFinspångs SOK35:34+11:4610:06
12Tomáš VavříkMoravskoslezsky kraj (MSK)36:00+12:1210:13
13Martin SkärlénHaninge SOK42:22+18:3412:02
14Axel JohanssonFinspångs SOK44:25+20:3712:37
15Erik TuharskýMoravskoslezsky kraj (MSK)48:35+24:4713:48
Jonathan JylltorpLinköpings OKej start
Jakob ThellsénOK Roxenej start

D14

2 820 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin LjungemyrOK Kolmården25:409:06
2Alva SvenskTjällmo-Godegårds OK26:06+0:269:15
3Ebba LindellIF Thor26:12+0:329:17
4Alice MarmelidOK Roxen26:50+1:109:30
5Elvira KarnehedOK Roxen29:40+4:0010:31
6Jensine SvenssonFinspångs SOK29:43+4:0310:32
7Hanna KromnérSkogspojkarnas OK30:13+4:3310:42
8Teresa MrózekMoravskoslezsky kraj (MSK)30:42+5:0210:53
9Linn AldénOK Roxen30:45+5:0510:54
10Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb32:17+6:3711:26
11Elin KjellmanLinköpings OK33:55+8:1512:01
12Emma ErikssonTjällmo-Godegårds OK36:57+11:1713:06
13Hanna RothLinköpings OK39:31+13:5114:00
14Karolina RönnbäckOK Eken42:20+16:4015:00
15Hanna LundgrenLinköpings OK43:05+17:2515:16
16Kristin HerberthsonLinköpings OK43:30+17:5015:25
17Sigrid FröbergOK Roxen45:57+20:1716:17
18Ellen OlovssonGamleby OK52:19+26:3918:33

H14

2 980 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattis NilssonNAIS Orienteringsklubb24:158:08
2Malte EvebornOK Roxen25:51+1:368:40
3Alfons PetersonOK Denseln28:52+4:379:41
4Måns BjörnskiöldOK Roxen29:45+5:309:58
5Albin EronnLinköpings OK30:13+5:5810:08
6Marek HaltofMoravskoslezsky kraj (MSK)31:10+6:5510:27
7Adam ConwayGuildford Orienteers34:48+10:3311:40
8Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna36:08+11:5312:07
9Erik JohnssonOK Kolmården37:41+13:2612:38
10Valter FredrikssonGOIF Tjalve40:52+16:3713:42
11Emil SöderbergTjällmo-Godegårds OK43:21+19:0614:32
12Oliver HöögOK Motala46:14+21:5915:30
13Gustaf KullbergBjörkfors GOIF49:42+25:2716:40
14David StrömbäckOK Denseln55:11+30:5618:31

H14 Kort

2 390 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Ture SjöstedtTjällmo-Godegårds OKej godkänd

D12

2 320 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sigrid LjunggrenLinköpings OK19:148:17
2Alice ErikssonTjällmo-Godegårds OK20:45+1:318:56
3Alice JohanssonFinspångs SOK22:07+2:539:31
4Romana HaltofováMoravskoslezsky kraj (MSK)23:56+4:4210:18
5Sofie EttlingSkogspojkarnas OK24:01+4:4710:21
6Sofia TunessonSkogspojkarnas OK25:43+6:2911:05
7Moa Algers OmholtSkogspojkarnas OK28:02+8:4812:05
8Ida ErnstssonFinspångs SOK32:03+12:4913:48
9Klara HaraldssonMotala AIF OL36:22+17:0815:40
10Tyra LindellOK Roxen52:55+33:4122:48
Sofie HelanderOK Roxenej start

H12

2 390 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar IngvarssonOK Renen19:108:01
2Jan BíčánekMoravskoslezsky kraj (MSK)20:34+1:248:36
3Rasmus KarlssonOK Denseln21:16+2:068:53
4Daniel JonssonTjällmo-Godegårds OK21:33+2:239:01
5Elis PetersonOK Denseln21:38+2:289:03
6Johan ÅrbrinkLinköpings OK23:20+4:109:45
7Arvid Algers OmholtSkogspojkarnas OK23:30+4:209:49
8Ludvig KarlqvistTjällmo-Godegårds OK24:24+5:1410:12
9Ludvig EronnLinköpings OK26:27+7:1711:04
10Vilgot KempeOK Denseln26:29+7:1911:04
11William SvartlingOK Motala26:31+7:2111:05
12Tomáš KovaříkMoravskoslezsky kraj (MSK)27:38+8:2811:33
13Albin KjellbergBjörkfors GOIF30:04+10:5412:34
14Karl HjärtsjöTjällmo-Godegårds OK32:21+13:1113:32
15Allan WigrenOK Motala32:36+13:2613:38
16Pawel MrózekMoravskoslezsky kraj (MSK)33:27+14:1713:59
17Gustav HellgrenSkogspojkarnas OK36:33+17:2315:17
18Arvid SvenssonBjörkfors GOIF41:35+22:2517:23
Elmer WaldfeltFinspångs SOKej godkänd
Vidar EdlundGOIF Tjalveej godkänd
Lukas AxénOK Motalaej start
Elias ThellsénOK Roxenej start
Isak DalinLeksands OKej start

D12 Kort

2 420 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa KleistBoxholm-Mjölby OL45:4418:53

H12 Kort

2 360 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas HillströmVimmerby OK17:577:36
2Rasmus KarlssonAskersunds OK24:20+6:2310:18
3Oscar HanssonAskersunds OK26:45+8:4811:20
Arvid RothLinköpings OKej godkänd

D10

2 420 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida LindénVäxjö OK19:288:02
2Minna SennHälge OK21:16+1:488:47
3Tilde EvebornOK Roxen23:02+3:349:31
4Moa PihlströmOK Roxen26:54+7:2611:06
5Ebba SkullmanLinköpings OK28:23+8:5511:43
6Emma LindénVäxjö OK30:21+10:5312:32
7Johanna KleistBoxholm-Mjölby OL31:46+12:1813:07
8Tereza ŠtětínskáMoravskoslezsky kraj (MSK)34:04+14:3614:04
9Moa GöhlFinspångs SOK42:39+23:1117:37
10Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubb42:57+23:2917:44
11Ebba HjärtsjöTjällmo-Godegårds OK43:35+24:0718:00
12Jennifer NyströmOK Roxen44:29+25:0118:22
13Ylva VengelinNAIS Orienteringsklubb47:10+27:4219:29
Stina SöderqvistLinköpings OKej godkänd

H10

2 360 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo BraamOK Denseln15:346:35
2Arvid IngvarssonOK Renen15:36+0:026:36
3Wilmer KempeOK Denseln18:21+2:477:46
4Oscar SvenskTjällmo-Godegårds OK20:00+4:268:28
5Oskar KarlqvistTjällmo-Godegårds OK21:18+5:449:01
6Theo ÅrbrinkLinköpings OK21:50+6:169:15
7Oscar KjellmanLinköpings OK25:11+9:3710:40
8Arvid KarlssonTjällmo-Godegårds OK31:13+15:3913:13
9Theo DoverforsTjällmo-Godegårds OK32:49+17:1513:54
10Noah KorallMotala AIF OL39:44+24:1016:50
11Adrian SandellOK Roxen44:30+28:5618:51
12Jalmar OtterströmLinköpings OK48:43+33:0920:38
Filip HöögOK Motalaej godkänd
Melker WaldfeltFinspångs SOKej godkänd

D35

3 350 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva GöhlFinspångs SOK31:439:28
2Elin TudénIK Hakarpspojkarna47:19+15:3614:07
3Sofie WiklundTjällmo-Godegårds OK51:28+19:4515:21
4Linda NyströmOK Roxen56:37+24:5416:54

D40

3 350 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susanne AldénOK Roxen30:099:00
2Mia EronnLinköpings OK35:41+5:3210:39
3Johanna DalinLeksands OK36:28+6:1910:53
4Anna KorallMotala AIF OL38:40+8:3111:32
5Karin LindellIF Thor42:21+12:1212:38
6Lotta HaraldssonMotala AIF OL48:48+18:3914:34 Ladda ner rutt i gpx-format
7Angelica BrandqvistTibro OK1:01:53+31:4418:28
8Jennie KleistBoxholm-Mjölby OL1:03:36+33:2718:59 Ladda ner rutt i gpx-format
9Ann-Sofie OlovssonGamleby OK1:20:55+50:4624:09
Marie SvenskTjällmo-Godegårds OKej godkänd
Cecilia EnbergLinköpings OKej start

H40

4 050 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bertil EronnLinköpings OK27:556:53
2Sören Nilsson PåledalOK Roxen29:15+1:207:13
3Anders DalinLeksands OK29:36+1:417:18
4Stefan NyströmOK Roxen32:01+4:067:54
5Fredrik LindellIF Thor32:07+4:127:55
6Anders KnutssonLinköpings OK33:08+5:138:10
7Christian EnbergLinköpings OK33:18+5:238:13
8Per MagnussonLinköpings OK33:45+5:508:20
9Andreas KarlqvistTjällmo-Godegårds OK34:26+6:318:30
10Johan KällsandLinköpings OK34:57+7:028:37
11Tobias TrofastTjällmo-Godegårds OK35:17+7:228:42
12Tomas BomanLinköpings OK35:26+7:318:44
13Patrik KleistBoxholm-Mjölby OL35:44+7:498:49
14Kristian NylanderMotala AIF OL37:42+9:479:18
15Jonas JohnssonOK Kolmården37:51+9:569:20
16Henrik GöhlFinspångs SOK37:56+10:019:21
17Ulrik KarlssonMotala AIF OL38:40+10:459:32
18Kjell SvenssonStjärnorps SK41:12+13:1710:10
19Henrik SöderqvistLinköpings OK42:05+14:1010:23
20Robert SvenssonBjörkfors GOIF42:14+14:1910:25
21Martin JarelandLinköpings OK42:45+14:5010:33
22James MelanderTjällmo-Godegårds OK43:20+15:2510:41
23Richard OlovssonGamleby OK44:02+16:0710:52
24Thorbjörn GustafssonTjällmo-Godegårds OK44:43+16:4811:02
25Örjan SandellOK Roxen48:43+20:4812:01
26Jesper WaldfeltFinspångs SOK55:00+27:0513:34
27Anders JohanssonFinspångs SOK1:01:05+33:1015:04
28Johan TibbelinOK Renen1:52:33+1:24:3827:47
Markus KleinBjörkfors GOIFej start
Magnus NilssonLinköpings OKej start

D45

3 240 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL27:598:38
2Annika AsketunOK Roxen29:59+2:009:15
3Annika SundströmVästerås SOK30:56+2:579:32
4Maria WallströmNyköpings OK32:38+4:3910:04
5Agneta ErikssonOK Kolmården33:13+5:1410:15
6Lena LindmanFinspångs SOK33:31+5:3210:20
7Mária KovaříkováMoravskoslezsky kraj (MSK)33:59+6:0010:29
8Lena MolinBoxholm-Mjölby OL34:17+6:1810:34
9Sofia WesterbergOK Kolmården38:52+10:5311:59
10Marianne SennHälge OK41:20+13:2112:45
11Gith TellsénOK Roxen41:21+13:2212:45
12Pernilla HörwingOK Roxen41:46+13:4712:53
13Susanne PetterssonOK Roxen44:45+16:4613:48
14Jessica HallrosMotala AIF OL47:47+19:4814:44
15Ulrika WillénÖstersunds OK54:28+26:2916:48
16Helena HolmOK Roxen54:32+26:3316:49
17Maria LillieströmOK Roxen55:08+27:0917:00
18Åsa DetterfeltLinköpings OK58:55+30:5618:11
19Monika HjellströmGränna-Bygdens OK1:05:26+37:2720:11
20Karin OlofssonLinköpings OK1:09:37+41:3821:29
Kristina LjunggrenLinköpings OKej start
Annelie AlfredssonMotala AIF OLej start
Liselott RothLinköpings OKej start

H45

3 870 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan PetterssonOK Motala26:366:52
2Johan OtterströmLinköpings OK28:26+1:507:20
3Per JohanssonMotala AIF OL30:36+4:007:54
4Åke LjunggrenLinköpings OK31:35+4:598:09
5Henrik MarmelidOK Roxen31:53+5:178:14
6Mikael WesterbergOK Kolmården32:14+5:388:19
7Anders DoverforsTjällmo-Godegårds OK33:03+6:278:32
8Anders LillieströmOK Roxen33:20+6:448:36
9Erik HelanderOK Roxen33:21+6:458:37
10Christian ErikssonLinköpings OK33:23+6:478:37
11Jonas OlssonOK Roxen33:45+7:098:43
12Sven-Johan PrytzGOIF Tjalve34:30+7:548:54
13Henrik PetterssonOK Roxen38:27+11:519:56
14Robert HjelmVimmerby OK38:31+11:559:57
15John HylandStjärnorps SK38:49+12:1310:01
16Per ThellsénOK Roxen39:18+12:4210:09
17Lars DanielsonMatteus SI42:43+16:0711:02
18Fredrik JönssonMotala AIF OL45:43+19:0711:48
19Tomas GlanshedHaninge SOK49:09+22:3312:42
20Johan FridströmFinspångs SOK54:21+27:4514:02
21Tomas HammarVästerbergslagens OL56:53+30:1714:41
22Torbjörn AnderssonOK Motala59:51+33:1515:27
23Pavel ŠtětínskýMoravskoslezsky kraj (MSK)1:03:19+36:4316:21
Anders JohanssonNAIS Orienteringsklubbej godkänd
Patrik EvebornOK Roxenej godkänd
Erik ErnstssonFinspångs SOKej start
Magnus SahlmanLinköpings OKej start

D50

2 860 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anita WehlinSkogspojkarnas OK29:1810:14
2Annika ArdellOK Rodhen29:51+0:3310:26
3Annelie AleniusBoxholm-Mjölby OL32:28+3:1011:21
4Gitte EngströmLinköpings OK32:41+3:2311:25
5Kajsa HolmqvistHagaby GoIF Örebro34:45+5:2712:09
6Maria BergstrandMotala AIF OL35:15+5:5712:19
7Anna Sofie BarkLinköpings OK35:30+6:1212:24
8Karin LundströmStjärnorps SK35:54+6:3612:33
9Anna KullbergLinköpings OK39:48+10:3013:54
10Åsa PerssonLaxå OK42:07+12:4914:43
11Anneli WiklundFinspångs SOK45:45+16:2715:59
12Elke MyrhedeMotala AIF OL1:01:16+31:5821:25
Mia LindbergBoxholm-Mjölby OLej start
Anna FröbergOK Roxenej start

H50

3 300 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Michael WehlinSödertälje-Nykvarn OF22:256:47
2Magnus GrahnSödertälje-Nykvarn OF22:47+0:226:54
3Niklas RönnbäckOK Eken24:31+2:067:25
4Anders BergLinköpings OK24:42+2:177:29
5Anders DalhammerOK Roxen26:25+4:008:00
6Johan MalmOK Kolmården27:32+5:078:20
7Pedro LundqvistLinköpings OK27:53+5:288:26
8Ulf JohnssonSkogspojkarnas OK29:00+6:358:47
9Jan AsketunOK Roxen29:11+6:468:50
10Dag JehrlanderGOIF Tjalve32:28+10:039:50
11Jens LindströmTibro OK32:39+10:149:53
12Peter RutzHälge OK36:50+14:2511:09
13Håkan PerssonLaxå OK36:59+14:3411:12
14Phil ConwayGuildford Orienteers37:15+14:5011:17
15Jonas DetterfeltLinköpings OK37:20+14:5511:18
16Per SundströmVästerås SOK37:59+15:3411:30
17Conny BruhnBoxholm-Mjölby OL39:56+17:3112:06
18Patric MolinBoxholm-Mjölby OL40:36+18:1112:18
19Kenneth KarlssonAskersunds OK41:40+19:1512:37
20Erik WillénÖstersunds OK42:42+20:1712:56
21Gunnar SkärlénHaninge SOK1:28:57+1:06:3226:57
Micke WallströmNyköpings OKej godkänd
Anders BruhnMotala AIF OLej godkänd
Stefan ThellsénOK Roxenej godkänd
Petter LandellStjärnorps SKej godkänd
Anders SvenskTjällmo-Godegårds OKej godkänd
Anders JoelssonMatteus SIej godkänd

D55

2 860 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Barbro IsakssonOK Tisaren34:1111:57
2Marianne NymanTjällmo-Godegårds OK34:33+0:2212:04
3Carina Berger-SvenssonMotala AIF OL37:15+3:0413:01
4Margareta RuntegenBoxholm-Mjölby OL39:17+5:0613:44
5Kerstin SegerssonOK 64 Torpa39:54+5:4313:57
6Lena RosanderFinspångs SOK41:17+7:0614:26
7Ingrid JohanssonLinköpings OK43:53+9:4215:20
8Pia StålhandskeBjörkfors GOIF48:29+14:1816:57
9Karin ErnfridssonOK 64 Torpa53:09+18:5818:35
Yvonne JohanssonGamleby OKej godkänd

H55

3 110 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bengt SchwartzOK Kolmården27:278:49 Ladda ner rutt i gpx-format
2Göran ValfridssonBoxholm-Mjölby OL27:49+0:228:56
3Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF29:02+1:359:20
4Tommy ErikssonGOIF Tjalve30:11+2:449:42
5Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF31:20+3:5310:04
6Tommy PatrikssonMatteus SI31:29+4:0210:07
7Tommy TörndahlMatteus SI31:44+4:1710:12
8Jan SundbüeOK Hällen32:00+4:3310:17
8Lars ÖhrmanStockholms OK32:00+4:3310:17
10Ian ProsserAbominable O-Men32:47+5:2010:32
11Jonas KarlssonOK Tylöskog33:14+5:4710:41
12Börje AnderssonLinköpings OK35:01+7:3411:15
13Wilhelm TernborgNAIS Orienteringsklubb35:40+8:1311:28
14Håkan WåhlanderFrölunda OL35:47+8:2011:30
15Mats RosanderFinspångs SOK36:13+8:4611:38
16Roger KarlssonOK Kolmården41:47+14:2013:26
17Christer FranssonMotala AIF OL43:34+16:0714:00
18Jan-Erik KarlssonBoxholm-Mjölby OL45:42+18:1514:41
19Gunnar MyrhedeMotala AIF OL1:03:34+36:0720:26

D60

2 270 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena PerssonGamleby OK27:0611:56
2Erén Lång AlbinssonBredaryds SOK27:23+0:1712:03
3Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb28:22+1:1612:29
4Lena FröbergGOIF Tjalve33:35+6:2914:47
5Maria KärrströmTullinge SK34:39+7:3315:15
6Gerd HagströmGOIF Tjalve34:54+7:4815:22
7Eva-Britt HultquistFinspångs SOK37:27+10:2116:29
8Berit MartinssonFinspångs SOK46:31+19:2520:29
9Barbro ÖstlundOK Roxen1:02:09+35:0327:22

H60

3 040 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas AlbinssonBredaryds SOK25:588:32
2Rolf AxelssonTjällmo-Godegårds OK27:05+1:078:54
3Pär ForsströmStjärnorps SK29:41+3:439:45
4Göran BlombergGOIF Tjalve29:50+3:529:48
5Per-Åke TengvallBoxholm-Mjölby OL30:02+4:049:52
6Tomas OlaussonAskersunds OK30:12+4:149:56
7Leif EfraimssonMotala AIF OL32:35+6:3710:43
8Bengt KärrströmTullinge SK32:51+6:5310:48
9Pelle SkullmanLinköpings OK35:41+9:4311:44
10Ingemar PerssonGamleby OK36:09+10:1111:53
11Ove ErikssonNyköpings OK40:04+14:0613:10
12Conny NilssonNyköpings OK40:23+14:2513:17
13Sven-Olof SvenssonBjörkfors GOIF41:04+15:0613:30
14Bengt ÖstlundOK Roxen42:02+16:0413:49
15Jan JohanssonGamleby OK42:48+16:5014:04
16Jens TörnmarckAskersunds OK43:33+17:3514:19
17Hans OlstrandStjärnorps SK50:17+24:1916:32
Torgny JohanssonBjörkfors GOIFej start

D65

2 270 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla LindellOK Hällen34:1215:03
2Kerstin BlomOK Kolmården47:02+12:5020:43
3Catharina JohanssonOK Kolmården56:18+22:0624:48
4Stina KorallMotala AIF OL58:53+24:4125:56
Britt-Marie AldénOK Kolmårdenej godkänd

H65

3 040 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-Åke WallOK Tisaren26:048:34
2Anders ÅbergTjällmo-Godegårds OK26:06+0:028:35
3Per ErikssonLinköpings OK27:52+1:489:10
4Per-Martin GustavsonTjällmo-Godegårds OK30:49+4:4510:08
5Håkan GustafssonBoxholm-Mjölby OL32:00+5:5610:31
6Johnny GustafssonGamleby OK33:23+7:1910:58
7Gunnar EnbergMålilla OK33:30+7:2611:01
8Bo JernbergOK Roxen33:46+7:4211:06
9Runar AldénOK Kolmården34:33+8:2911:21
10Rolf KarlssonOK Hällen34:52+8:4811:28
11Christer JohanssonOK Motala35:11+9:0711:34
12Hans PerssonMatteus SI35:41+9:3711:44
13Rune RingsgårdOK Roxen37:23+11:1912:17
14Claes MartinssonFinspångs SOK37:59+11:5512:29
15Peter HagströmGOIF Tjalve38:30+12:2612:39
16Olle ArmanNyköpings OK39:43+13:3913:03
17Lars StrömTjällmo-Godegårds OK41:09+15:0513:32
18Torbjörn LageHelsingborgs SOK41:52+15:4813:46
19Jan-Larry HolmbergOK Motala44:01+17:5714:28
20Sten GranathTjällmo-Godegårds OK45:55+19:5115:06
21Hans GustavssonNyköpings OK47:31+21:2715:37
22Tord FranssonMotala AIF OL48:06+22:0215:49
23Sture AhlOK Motala55:58+29:5418:24
Ove JohanssonOK Kolmårdenej godkänd
Anders JohanssonSol Tranåsej godkänd
Per WirénOK Kolmårdenej godkänd
Håkan TengvallBoxholm-Mjölby OLej start

D70

2 210 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carina LindmanFinspångs SOK31:2014:10
2Britten PerssonFinspångs SOK35:01+3:4115:50
3Sonja HanssonGOIF Tjalve38:04+6:4417:13
4Kerstin BengtssonMotala AIF OL40:51+9:3118:29
5Chatarina AnderssonOK Motala49:04+17:4422:12
Gudrun ThigerLinköpings AIKej start

H70

2 720 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans-Ove ErikssonNyköpings OK21:377:56
2Åke EckerbomIFK Sävsjö25:07+3:309:14
3Ingemar MagnussonBoxholm-Mjölby OL25:28+3:519:21
4Roger DanielssonLinköpings OK27:32+5:5510:07
5Roland AlsénOK Roxen28:38+7:0110:31 Ladda ner rutt i gpx-format
6Gunnar CarlsonOK Roxen30:58+9:2111:23
7Sievert GustafssonTjällmo-Godegårds OK32:07+10:3011:48
8Sören JohanssonSala OK32:08+10:3111:48
9Tore KarlssonTjällmo-Godegårds OK32:09+10:3211:49
10Lennart PetterssonBjörkfors GOIF33:32+11:5512:19
11Jerry MartinssonOK Motala34:10+12:3312:33
12Jan JohanssonIFK Hedemora OK34:35+12:5812:42
13Jan BojlingSolna OK34:41+13:0412:45
14Lars PerssonFinspångs SOK35:24+13:4713:00
15Bo KarlssonNyköpings OK35:42+14:0513:07
16Nils SjödinGOIF Tjalve36:20+14:4313:21
17Ulf SkogtjärnOK Linné41:21+19:4415:12
18Göran LillieströmSOK Aneby43:27+21:5015:58
19Leif SamorTjällmo-Godegårds OK45:17+23:4016:38
20Jan PetterssonOK Roxen45:23+23:4616:41
21Stig JonssonBjörkfors GOIF45:43+24:0616:48
22Arne AnderssonOK Motala48:17+26:4017:45
23Jan BurellOK Enen52:21+30:4419:14
24Kennert RulanderBjörkfors GOIF52:33+30:5619:19
25Bertil WahlqvistIFK Norrköpings OK54:40+33:0320:05
26Ove CaesarTjällmo-Godegårds OK59:57+38:2022:02
Kjell HolmströmBjörkfors GOIFej start
Rolf-Inge KarlssonBoxholm-Mjölby OLej start
Håkan AlderudNyköpings OKej start

H75

2 320 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Curt ThorénNyköpings OK24:5510:44
2Gösta LindmanFinspångs SOK27:09+2:1411:42
3Lars HammarströmOK Kolmården30:24+5:2913:06
4Sune LindellOK Hällen30:33+5:3813:10
5Johnny WallingeOK Kolmården33:10+8:1514:17
6Kjell HagströmLinköpings OK34:24+9:2914:49
7Bengt KarlssonLinköpings AIK34:37+9:4214:55
8Alf MattssonOK Kolmården37:23+12:2816:06
9Sune AhlinKöping-Kolsva OK39:29+14:3417:01
10Gunnar BrystHjobygdens OK40:17+15:2217:21
11Bertil ArdellOK Roxen44:15+19:2019:04
12Bertil EngmanIFK Norrköpings OK44:19+19:2419:06
13Stig BengtssonMotala AIF OL44:57+20:0219:22
14Evert ElgefjordOK Kolmården46:13+21:1819:55
15Folke SimonssonOK Roxen47:53+22:5820:38
16Bo BrånnAskersunds OK49:22+24:2721:16
17Leif AnderssonOK Motala52:39+27:4422:41
Kurt ZanderVästerås SOKej godkänd
Ellert ThunholmOK Roxenej start
Bengt KarlssonIFK Norrköpings OKej start

H80

2 210 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders AdlerLinköpings AIK32:4614:49
2Ola KleistBoxholm-Mjölby OL33:02+0:1614:56
3Nils JanssonSkattkärrs SOK34:45+1:5915:43
4Holger PerssonOK Eken38:05+5:1917:13
5Rune FritzLinköpings OK46:12+13:2620:54
6Bo ElmgrenSundbybergs IK48:05+15:1921:45
Bernt PetterssonOK Kolmårdenej godkänd
Nils-Erik ÅbergTjällmo-Godegårds OKej start
Sven JonssonOK Roxenej start

Inskolning

1 480 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Hugo AldénOK Roxenfullföljt
Gerda ArlidStjärnorps SKfullföljt
Linn BorgOK Denselnfullföljt
Märta HaraldssonMotala AIF OLfullföljt
Ida KjellmanLinköpings OKfullföljt
Alvin KorallMotala AIF OLfullföljt
Elsa KorallMotala AIF OLfullföljt
Lovisa SjöwallOK Denselnfullföljt
Emil SvenssonLinköpings OKfullföljt
Isabella PuentesOK Linnéej start
Oliver PuentesOK Linnéej start

U1

2 350 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alexander LarssonFinspångs SOK25:3310:52
2Disa VengelinNAIS Orienteringsklubb27:10+1:3711:33
3Saga LindellOK Roxen30:07+4:3412:48
4Love OtterströmLinköpings OK31:31+5:5813:24
5Isak StrömbäckOK Denseln34:25+8:5214:38
6Hanna HanssonAskersunds OK36:50+11:1715:40
7Elsa SvenssonBjörkfors GOIF42:04+16:3117:54
8Agnes SöderbergTjällmo-Godegårds OK43:11+17:3818:22
Saga SehlerOK Kolmårdenej godkänd
Majken EdlundGOIF Tjalveej start
Ella JohanssonFinspångs SOKej start

U2

2 220 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lova BraamOK Denseln27:2812:22
2Elias SjöwallOK Denseln32:35+5:0714:40
3Frida SöderqvistLinköpings OK34:43+7:1515:38
4Ebbe ArlidStjärnorps SK35:45+8:1716:06
5Agnes EklundOK Denseln41:18+13:5018:36
6Emma EngströmFinspångs SOK49:05+21:3722:06
7Cornelia LarssonFinspångs SOK49:06+21:3822:07

Öppen motion 1

2 220 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eric GrahnSödertälje-Nykvarn OF27:4012:27
2Maria JarelandLinköpings OK40:09+12:2918:05
3Oskar NyströmOK Roxen45:02+17:2220:17
4Brigitte AlsénOK Roxen45:33+17:5320:31
5Alva Hagströmklubblös53:28+25:4824:05
6Ann-Kristin TunessonOK Kolmården55:59+28:1925:13
7Joel Gustavssonklubblös1:22:32+54:5237:10

Öppen motion 3

2 550 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin SehlerOK Kolmården25:019:48
2Caroline BarkLinköpings OK25:16+0:159:54
3Erik Abrahamssonklubblös25:49+0:4810:07
4Annelie Westerbergklubblös30:14+5:1311:51
5Sara HillbomFinspångs SOK33:21+8:2013:04
6Joakim HöglundMotala AIF OL33:40+8:3913:12
7Ingela ÅrbrinkLinköpings OK34:06+9:0513:22
8Petra NilssonNAIS Orienteringsklubb36:02+11:0114:07
9Annika LindellOK Roxen36:24+11:2314:16
10Lovisa JonssonTjällmo-Godegårds OK37:59+12:5814:53
11Torbjörn JohanssonTjällmo-Godegårds OK38:32+13:3115:06
12Maja HarryssonFinspångs SOK42:17+17:1616:34
13Sara JonssonTjällmo-Godegårds OK43:10+18:0916:55
14Gunilla KarlssonBoxholm-Mjölby OL44:09+19:0817:18
15Leif NilssonVästerås SOK46:10+21:0918:06
16Carolina MagnussonLinköpings OK48:01+23:0018:49
17Frida BergstrandMotala AIF OL48:05+23:0418:51
18Jessica FredsbergOK Roxen49:11+24:1019:17
19Anna-Lena KarlssonLinköpings OK49:28+24:2719:23
20Felix Gustavssonklubblös51:32+26:3120:12
21Liselott Anderssonklubblös52:44+27:4320:40
22Olga MrózkováMoravskoslezsky kraj (MSK)53:05+28:0420:49
23Birgitta HanssonOK Roxen55:12+30:1121:38
24Karin GustafssonOK Älme55:43+30:4221:50
25Saga Liv  Hagströmklubblös56:22+31:2122:06
26Christina SvenssonBjörkfors GOIF1:06:16+41:1525:59
Ingmarie LiljaOK Denselnej godkänd
Per FröbergGOIF Tjalveej godkänd
Kerstin ArlidStjärnorps SKej start

Öppen motion 5

3 020 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julia ErikssonOK Kolmården31:2310:23
2Matz HöögOK Motala33:33+2:1011:06
3Catrin PetterssonOK Denseln46:27+15:0415:22
4Helen AnderssonBoxholm-Mjölby OL46:35+15:1215:25
5Ulf WölkerUndersåkers IF49:40+18:1716:26
6Pernilla TunessonSkogspojkarnas OK50:39+19:1616:46
7Tony EloffTjällmo-Godegårds OK53:17+21:5417:38
8Annelie AugustssonTjällmo-Godegårds OK53:21+21:5817:39
9Louise DalhammerOK Roxen55:56+24:3318:31
10Niclas EklundOK Denseln57:33+26:1019:03
11Berit EklöfMatteus SI58:59+27:3619:31
12Ture MyrhedeMotala AIF OL1:06:49+35:2622:07
13Susanne DahlbergGOIF Tjalve1:07:17+35:5422:16
14Patrik JutterströmBoxholm-Mjölby OL1:10:03+38:4023:11
15Matilda KohtamäkiFinspångs SOK1:12:03+40:4023:51
16AnneMarie VindFinspångs SOK1:14:35+43:1224:41
17Arne Thurehultklubblös1:21:04+49:4126:50
Peter WigrenOK Motalaej godkänd

Öppen motion 6

4 230 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin TengevallBoxholm-Mjölby OL39:369:21
2Boo NordinSol Tranås49:00+9:2411:35
3Yuka KinnamiLinköpings OK53:20+13:4412:36
4Jonas SchedinLinköpings OK53:38+14:0212:40
5Malin AxFinspångs SOK56:40+17:0413:23
6Mikael SvenssonHelikopterflotiljen57:04+17:2813:29
7Jenny SelldinStjärnorps SK57:22+17:4613:33
8Joakim WalterssonOK Roxen59:34+19:5814:04
9Mattias FredsbergOK Roxen1:01:29+21:5314:32 Ladda ner rutt i gpx-format
10Johan DahmGOIF Tjalve1:06:07+26:3115:37
11Filip LandellStjärnorps SK1:06:42+27:0615:46
12Esko LeinonenOK Kolmården1:10:22+30:4616:38
13Markus Brageklubblös1:17:42+38:0618:22
14Alexandra EklundIK Gandvik1:22:00+42:2419:23
Kristian NilssonÖstgöta Helikopter SK & IFej godkänd
Monika EstenbergerFinspångs SOKej godkänd

Öppen motion 7

3 130 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik KarlssonTjällmo-Godegårds OK23:477:35
2Jonatan FrancénLinköpings OK25:03+1:168:00
3Lukas EvebornOK Roxen27:35+3:488:48
4Jonas RothLinköpings OK27:41+3:548:50
5Markus JohanssonLinköpings OK28:46+4:599:11
6Stefan SehlerOK Kolmården29:09+5:229:18
7Emma KantarpÄrla IF29:57+6:109:34
8Jonas LindellOK Motala30:30+6:439:44
9Sebastian SvenssonFinspångs SOK32:33+8:4610:23
10Magnus EngströmFinspångs SOK33:58+10:1110:51
11Per SvenssonFinspångs SOK34:30+10:4311:01
12Frida KarlssonLinköpings OK34:49+11:0211:07
13Josefina BerntssonLinköpings OK37:19+13:3211:55
14Stephan SvenssonLinköpings OK37:56+14:0912:07
15Emma RosénOK Njudung38:30+14:4312:18
16Karin SvenssonFinspångs SOK39:18+15:3112:33
17Björn OhlssonFinspångs SOK40:01+16:1412:47
18Per-Inge Johanssonklubblös40:09+16:2212:49
19Bo PetterssonÖstgöta Helikopter SK & IF41:12+17:2513:09
20Joakim FornanderOK Roxen41:37+17:5013:17
21Karl-Johan NorénBoxholm-Mjölby OL42:04+18:1713:26
22Per  GustavssonOK Roxen42:25+18:3813:33
23Pär HisvedAlfta-Ösa OK43:07+19:2013:46
24Erik HallgrenFinspångs SOK43:16+19:2913:49
25Anna KullbergBjörkfors GOIF43:29+19:4213:53
26Lars Sonnertklubblös43:55+20:0814:01
26Jörgen SköldLinköpings OK43:55+20:0814:01
28Marcus KohtamäkiFinspångs SOK44:23+20:3614:10
29Anders AxelssonFinspångs SOK44:59+21:1214:22
30Erik AnderssonIK Gandvik45:11+21:2414:26
31Terese OhlssonMotala AIF OL45:46+21:5914:37
32Erik HanssonOK Roxen47:24+23:3715:08
33Anders SvenssonFinspångs SOK47:26+23:3915:09
34Mona LindénVäxjö OK48:57+25:1015:38
35Ann-Sofie SvenssonLinköpings OK49:06+25:1915:41
36Tove PihlströmOK Roxen49:42+25:5515:52
37Lisa KorallMotala AIF OL50:27+26:4016:07
38Anna KarlqvistTjällmo-Godegårds OK52:31+28:4416:46
39Anders KjellLinköpings OK52:36+28:4916:48
40Petra KorallMotala AIF OL54:19+30:3217:21
41Anna ÅgrenCentrum OK55:39+31:5217:46
42Astrid LundmarkLinköpings OK59:22+35:3518:58
43Jan SvenssonGOIF Tjalve1:02:42+38:5520:01
44Carina FaxénLinköpings OK1:02:55+39:0820:06
45Helena LindgrenNAIS Orienteringsklubb1:05:35+41:4820:57
46Lennart SvernestamLinköpings OK1:06:12+42:2521:09
47Marie SvernestamLinköpings OK1:06:17+42:3021:10
48Jörgen SvenssonLinköpings OK1:08:30+44:4321:53
49Ulla KjellLinköpings OK1:13:40+49:5323:32
50Lena JohanssonSkogspojkarnas OK1:21:30+57:4326:02
Bengt KarlssonBoxholm-Mjölby OLej godkänd
Hans SöderbergGamleby OKej godkänd

Öppen motion 8

5 210 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias TidevallSkogsluffarnas OK34:406:39
2Jonas LundgrenLinköpings OK35:22+0:426:47
3Erik MartinssonLinköpings OK35:48+1:086:52
4Albin OlaussonOK Rodhen40:09+5:297:42
5Oskar HöglundMotala AIF OL40:10+5:307:42
6Peter EttlingSkogspojkarnas OK40:11+5:317:42
7Erik SköldLinköpings OK42:00+7:208:03
8Mattias ZachrissonOK Roxen42:22+7:428:07
9Joakim GustafssonFinspångs SOK45:22+10:428:42
10Fredrik JohanssonLinköpings OK49:44+15:049:32
11Roger EngmanHagaby GoIF Örebro49:48+15:089:33
12Johan LindmanFinspångs SOK50:16+15:369:38
13Patrik ArlidStjärnorps SK53:25+18:4510:15 Ladda ner rutt i gpx-format
14Åke SvenssonHammarby IF OF54:21+19:4110:25
15Olle HanssonOK Roxen57:48+23:0811:05
16Oskar LindströmLinköpings OK58:11+23:3111:10
17Philip HjellströmGränna-Bygdens OK58:25+23:4511:12
18Lena StrömTjällmo-Godegårds OK58:49+24:0911:17
19David Rosenklubblös1:01:00+26:2011:42
20Magnus JohanssonOK Kolmården1:01:50+27:1011:52
21Karin TidevallSkogsluffarnas OK1:02:30+27:5011:59
22Roushan RezvaniLinköpings OK1:03:44+29:0412:13
23Mateo VisandeColmenar1:04:01+29:2112:17
24Ove Svenssonklubblös1:07:41+33:0112:59
25Christian TennstedtLinköpings OK1:07:47+33:0713:00
26Jonny LindénVäxjö OK1:08:02+33:2213:03
27Andrea ViqueiraColmenar1:12:10+37:3013:51
28Thomas Helblingklubblös1:15:54+41:1414:34
29Per O MagnussonLinköpings OK1:21:04+46:2415:33
30Emil BruhnBoxholm-Mjölby OL1:22:28+47:4815:49
31Peter GustafssonOK Älme1:52:37+1:17:5721:36
32Moa Applebyklubblös1:58:30+1:23:5022:44
Anders HanssonGOIF Tjalveej godkänd
Mattias  NylénLinköpings OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser