Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Bohuslunken, Five-O, #4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Bohuslunken, Five-O, #4
Arrangörsorganisation: Uddevalla OK
Datum: söndag 27 mars 2016

D21 Elit

4 880 m, 58 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tove AlexanderssonStora Tuna OK34:407:06
2Karoliina SundbergLynx35:10+0:307:12
3Anne M Hausken NordbergNydalens SK35:17+0:377:13
4Nadiya VolynskaOK Orion35:54+1:147:21
5Lisa RisbyOK Kåre36:31+1:517:28
6Emily KempAngelniemen Ankkuri37:33+2:537:41
7Anni-Maija FinckeHalden SK37:50+3:107:45
8Vendula HorčičkováSödertälje-Nykvarn OF37:53+3:137:45
9Miri Thrane ØdumIFK Göteborg37:54+3:147:45
10Sarina JenzerIFK Lidingö SOK38:03+3:237:47
11Anastasia DenisovaSävedalens AIK38:05+3:257:48
12Emma JohanssonFredrikstad SK38:15+3:357:50
13Johanna SanderiIFK Lidingö SOK38:55+4:157:58
14Aino MänkärläLynx39:12+4:328:01
15Jana KnapováSödertälje-Nykvarn OF39:27+4:478:05
16Julia GrossStora Tuna OK39:31+4:518:05
17Adela IndrakovaIFK Lidingö SOK39:52+5:128:10
18Marie OlaussenFredrikstad SK39:56+5:168:10
18Hanna RaitanenRajamäen Rykmentti39:56+5:168:10
20Amilia BjörklundSävedalens AIK40:14+5:348:14
21Heidi Østlid BagstevoldFredrikstad SK40:15+5:358:14
22Annika BjörkOK Linné40:19+5:398:15
23Johanna ÖbergRyda SK41:09+6:298:25
24Rahel FriederichLeksands OK41:22+6:428:28
25Ulrika UotilaKoovee42:07+7:278:37
26Olga PanchenkoIFK Mora OK42:30+7:508:42
27Elena RoosHalden SK42:32+7:528:42
28Anne-Mari LeskinenLynx42:33+7:538:43
29Susen LöschÄrla IF43:04+8:248:49
30Evgeniya RyapolovaIFK Mora OK43:18+8:388:52
31Tone LyeNydalens SK43:39+8:598:56
32Sanna SkoogKils OK43:43+9:038:57
33Maria BrodinFossum IF43:53+9:138:59
34Anna MoilanenKuopion Suunnistajat44:34+9:549:07
35Sabine HauswirthHalden SK44:35+9:559:08
36Lauriane BeauvisageOK Hällen44:45+10:059:10
37Julie StørmerNTNUI45:15+10:359:16
38Camilla EngstrandSävedalens AIK45:42+11:029:21
39Annika RihmaHiidenkiertäjät45:46+11:069:22
40Sofia SalomonssonLinköpings OK45:47+11:079:22
41Aina EdgrenTrollhättans SOK45:50+11:109:23
42Erika UotilaKoovee47:16+12:369:41
43Kaisa LylynperäTurun Suunnistajat47:30+12:509:44
44Jennie BerglundSävedalens AIK48:10+13:309:52
45Andrine BenjaminsenLillomarka OL49:10+14:3010:04
46Filippa JohanssonJönköpings OK51:15+16:3510:30
47Anna BrodinFalkenbergs OK52:42+18:0210:47
48Frida NeroGöteborg-Majorna OK54:40+20:0011:12
49Sofia SjögrenOK Kullingshof56:23+21:4311:33
50Indre ValaiteIFK Mora OK57:07+22:2711:42
51Marit Wenseth KureNydalens SK1:02:11+27:3112:44
52Emilia RantanenMS Parma1:09:59+35:1914:20
53Sara KarvonenLynx1:15:40+41:0015:30
Isia BassetIFK Göteborgej godkänd
Moa EnmarkGöteborg-Majorna OKej godkänd
Katri LindeqvistPaimion Rastiej godkänd
Cristina LuisNydalens SKej godkänd
Susanna TervoMS Parmaej godkänd
Ingrid GulbrandsenNTNUIej start
Anette JuveliKonnerud ILej start
Lydia MartinssonOK Tyrej start
Vendula HaldinHalden SKej start
Linn GrällsOK Kåreej start
Mari FastingHalden SKej start

H21 Elit1

5 260 m, 59 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Matthias KyburzOK Tisaren28:425:27
2Jonas LeanderssonSödertälje-Nykvarn OF29:21+0:395:34
3Eskil KinnebergIFK Göteborg29:36+0:545:37
4Albin RidefeltOK Linné30:36+1:545:49
5Andreas KyburzTullinge SK30:50+2:085:51
6Bjørn EkebergIL Tyrving30:54+2:125:52
7Torgeir NørbechIL Tyrving31:25+2:435:58
7Borger MelsomFossum IF31:25+2:435:58
9Jens WängdahlNyköpings OK31:39+2:576:01
10Oleksandr KratovKoovee32:17+3:356:08
11Mikko SirenAngelniemen Ankkuri32:29+3:476:10
12Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF32:34+3:526:11
13Andrey SalinSävedalens AIK32:40+3:586:12
14Emil AhlbäckFossum IF32:44+4:026:13
15Ivar LundanesSödertälje-Nykvarn OF32:48+4:066:14
16Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OF32:50+4:086:14
17Joni HirvikallioKoovee32:53+4:116:15
18Mattias KarlssonFredrikstad SK32:57+4:156:15
19Julian DentIFK Lidingö SOK32:58+4:166:16
20Sergej FedatsenkaSävedalens AIK33:00+4:186:16
21Aapo LeskinenLynx33:03+4:216:16
22Andreas RüedlingerHalden SK33:16+4:346:19
23Markus RäsänenKuopion Suunnistajat33:31+4:496:22
24Jere PajunenKalevan Rasti33:49+5:076:25
25Sindre ØsthagenFredrikstad SK33:50+5:086:25
26Eric BörjeskogSödertälje-Nykvarn OF33:51+5:096:26
27Roman RyapolovIFK Mora OK33:56+5:146:27
28Andreas HallHiidenkiertäjät33:58+5:166:27
29Hans Petter MathisenFredrikstad SK34:03+5:216:28
30Vili NiemiRajamäen Rykmentti34:11+5:296:29
31Nicolas SimoninIFK Lidingö SOK34:22+5:406:32
32Sami-Petteri JuopperiPellon Ponsi34:40+5:586:35
33Sindre SandvenFossum IF34:47+6:056:36
34Ludvig ErikssonSödertälje-Nykvarn OF34:49+6:076:37
35Linus RappIFK Mora OK34:50+6:086:37
36Jarkko HuovilaHalden SK34:56+6:146:38
37Bartosz PawlakSödertälje-Nykvarn OF35:03+6:216:39
37Vegard Brun SagaIL Tyrving35:03+6:216:39
39Santeri SilvennoinenKalevan Rasti35:10+6:286:41
40Tõnis LaugesaarHiidenkiertäjät35:22+6:406:43
41Tomi NärväHiidenkiertäjät35:27+6:456:44
42Jonas Sommerstad JuveliKonnerud IL35:28+6:466:44
43Remi DuboisIFK Göteborg35:33+6:516:45
44Simon HodlerIFK Mora OK35:38+6:566:46
45Artem PanchenkoIFK Mora OK36:11+7:296:52
46Juho WesterlundKoovee36:12+7:306:52
47Ondrej SemikRajamäen Rykmentti36:17+7:356:53
48Tomi MattilaAngelniemen Ankkuri37:39+8:577:09 Ladda ner rutt i gpx-format
49Antti-Pekka LeskinenLynx37:54+9:127:12
50Ross MorrisonRajamäen Rykmentti37:55+9:137:12
51Victor FlingmarkOK Kåre37:56+9:147:12
52Hector HainesIFK Lidingö SOK38:34+9:527:19
53Bryan Russel-KeelyIFK Lidingö SOK38:54+10:127:23
54Martin HosetNydalens SK40:30+11:487:41
55Sander VaherRajamäen Rykmentti42:34+13:528:05
56Michal HubáčekKoovee42:38+13:568:06
Olli-Markus TaivainenPellon Ponsiej godkänd
Perttu SorsaHiidenkiertäjätej godkänd
Johan WikströmSävedalens AIKej godkänd
Janne MänkärläLynxej start
Oskari LiukkonenHiidenkiertäjätej start

H21 Elit 2

5 400 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Aleksei AlekseyonokIK Hakarpspojkarna32:055:56
2Niclas JonassonIFK Göteborg33:35+1:306:13
3Elias Thorsdal MølnvikFossum IF34:21+2:166:21
4Sami VähänenRajamäen Rykmentti34:36+2:316:24
5Marius Thrane ØdumIFK Göteborg35:18+3:136:32
6Mats HaldinHalden SK35:23+3:186:33
7Magnus CarlstedtSävedalens AIK35:36+3:316:35
8Pekka HyvönenAngelniemen Ankkuri35:41+3:366:36
9Simo MartomaaKalevan Rasti35:59+3:546:39
10Matti KiveläHiidenkiertäjät36:01+3:566:40
11John PerssonIFK Göteborg36:36+4:316:46
12Ville KeskisaariIFK Lidingö SOK36:37+4:326:46
13Janne SalmiTurun Suunnistajat36:57+4:526:50
14Henrik LundgrenSävedalens AIK37:13+5:086:53
15Mikael AnderssonGöteborg-Majorna OK37:25+5:206:55
16Tore SandvikHalden SK37:31+5:266:56
17Mathias DrageKongsberg OL37:40+5:356:58
18Oscar VångellÄrla IF38:03+5:587:02
18Sigve VågsnesOppsal Orientering38:03+5:587:02
20Tuomas KariAngelniemen Ankkuri38:47+6:427:10
21Jyri UusitaloPellon Ponsi38:52+6:477:11
22Henrik HåkanssonGöteborg-Majorna OK39:02+6:577:13
23Olli HuhtinenTurun Suunnistajat39:17+7:127:16
24Håvard HagaNydalens SK39:26+7:217:18
25Eemeli SuominenHiidenkiertäjät39:57+7:527:23
26Miika ArvolaKoovee40:19+8:147:27
27Lauri SorsaHiidenkiertäjät40:27+8:227:29
28Torben WendlerFredrikstad SK40:45+8:407:32
29Kristian DahlströmIFK Mora OK40:54+8:497:34
30Mathias BenjaminsenLillomarka OL41:01+8:567:35
31Erik EngstrandIFK Göteborg41:15+9:107:38
32Espen JakobsenIL Tyrving42:12+10:077:48
33Marius WikstrømRingsaker OK42:25+10:207:51
34Per OlaussenFredrikstad SK42:32+10:277:52
35Oskari HeiskanenLynx43:53+11:488:07
36Arvid VågIFK Göteborg44:07+12:028:10
37Edvin KarlssonOK Denseln45:21+13:168:23
38Håvard BergetFredrikstad SK45:24+13:198:24
39Sondre Ruud BråtenNydalens SK47:16+15:118:45
40Pyry NiemiRajamäen Rykmentti47:41+15:368:49
41Stian Alexander GrannFossum IF48:15+16:108:56
42Jani TamminenTurun Suunnistajat49:48+17:439:13
43Joakim BerglundSävedalens AIK49:58+17:539:15
44Eivind HøydalNTNUI51:20+19:159:30
45Antti PaasikoskiRajamäen Rykmentti51:27+19:229:31
46Joona OjapaloLynx51:40+19:359:34
47Harald HenrikssonJärla Orientering52:04+19:599:38
48KyongSa RiNydalens SK57:43+25:3810:41
Håvard MyhreNTNUIej godkänd
Tapio PeräRajamäen Rykmenttiej start

D20 Elit

4 100 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annabella TolonenRajamäen Rykmentti34:358:26
2Anna KindlundhSödertälje-Nykvarn OF35:36+1:018:40
3Ragnhild HjermstadFossum IF36:25+1:508:52
4Isabel SalénIFK Mora OK36:34+1:598:55
5Ingvild Ramtvedt NæssetSarpsborg OL37:51+3:169:13
6Elvira BjörklundTrollhättans SOK38:16+3:419:20
7Tonje VassendFossum IF40:12+5:379:48
8Agnes WesterbergTrollhättans SOK43:48+9:1310:40
9Kajsa JohanssonJönköpings OK45:18+10:4311:02
10Arianna TauferNydalens SK46:25+11:5011:19
Selja KaartinenAngelniemen Ankkuriej start

H20 Elit

4 690 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Audun HeimdalKonnerud IL29:576:23
2Olai Stensland LillevoldFossum IF31:25+1:286:41
3HÃ¥vard Wedege IrgensFossum IF31:49+1:526:47
4Knut AasheimOppsal Orientering32:33+2:366:56
5Henrik EijsinkNydalens SK32:41+2:446:58
6Oskar LindqvistSävedalens AIK33:18+3:217:06
7Steinar KollerudLillomarka OL35:46+5:497:37
8Daniel DuhlboIFK Mora OK35:55+5:587:39
9Sampo HyppöläPellon Ponsi35:59+6:027:40
10Nils AlexanderssonStora Tuna OK36:10+6:137:42
11Johan GustafssonOK Tyr38:08+8:118:07
12Rasmus ArfwedsonFrölunda OL39:51+9:548:29
13Magnus WølnebergIL Tyrving42:34+12:379:04
14Adrian DahlströmIFK Mora OK43:01+13:049:10
15John GabrielssonSävedalens AIK46:11+16:149:50
16Marcus BeckiusOK Tyr49:05+19:0810:27
Sigurd MelsomFossum IFej godkänd
Oskar StørmerFossum IFej start

D18 Elit

3 510 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Synne StrandAsker SK28:448:11
2Ane DyrkornEiker OL30:32+1:488:41
3Alli HaavistoTurun Suunnistajat32:01+3:179:07
4Tuuli HeikkiläLynx32:40+3:569:18
5Thea DyrkornEiker OL35:10+6:2610:01
6Ilona HaapasaariTurun Suunnistajat35:39+6:5510:09
7Lovisa MartinssonOK Tyr36:18+7:3410:20
8Maria ErikssonEds SK36:24+7:4010:22
9Julia HimiläRajamäen Rykmentti37:43+8:5910:44
10Erika DuhlboIFK Mora OK37:45+9:0110:45
11Sara Lysemose PoulsenSilkeborg OK37:55+9:1110:48
12Maiken HågårdKonnerud IL38:08+9:2410:51
13Mia BekhusFredrikstad SK38:20+9:3610:55
14Jonna JuvaAngelniemen Ankkuri39:14+10:3011:10
15Nella RontuAngelniemen Ankkuri43:19+14:3512:20
16Idunn HaavengenKongsberg OL43:39+14:5512:26
17Julie BakkeFossum IF43:43+14:5912:27
18Jenna TulonenHiidenkiertäjät44:30+15:4612:40
19Emma RenbergSävedalens AIK46:19+17:3513:11
20Aurora MoholthKongsberg OL50:44+22:0014:27
Saga BacktemanLerums SOKej godkänd
Wilma JanssonVänersborgs SKej godkänd
Emilia VuoriAngelniemen Ankkuriej godkänd
Nora TorgersenHalden SKej start
Anne W. EikenKongsberg OLej start

H18 Elit

4 170 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Herman Ryen MartinsenFredrikstad SK26:466:25
2Viktor WassénVänersborgs SK28:31+1:456:50
3Jørgen BaklidKonnerud IL29:35+2:497:05
4Martin Borge HeirFossum IF30:00+3:147:11
5Einar MelsomFossum IF30:03+3:177:12
6Oskari NummelinTurun Suunnistajat30:11+3:257:14
7Simon SchusterIFK Lidingö SOK30:29+3:437:18
8Erling HjermstadFossum IF30:37+3:517:20
9Hampus NyströmIF Hagen30:59+4:137:25
10Saku ValkilaTurun Suunnistajat31:52+5:067:38
11Albin AlsiöIF Hagen32:16+5:307:44
12Vesa LahtinenHiidenkiertäjät33:07+6:217:56
13Elias EkvallTrollhättans SOK33:19+6:337:59
14Tim OlssonBrattås CK34:02+7:168:09
15Gjermund Tørnqvist HaldenNydalens SK34:10+7:248:11
16Olle SörqvistMarkbygdens OK34:14+7:288:12
17Lukas LilandNydalens SK34:22+7:368:14
18Elias JonssonNydalens SK34:40+7:548:18
19Ville KinnalaTurun Suunnistajat34:46+8:008:20
20Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK35:58+9:128:37
21Axel HalvarssonKarlskrona SOK36:58+10:128:51
22Oscar StombergIF Hagen38:20+11:349:11
23Jørgen WulfsbergNydalens SK38:34+11:489:14
24Styrk Hundseid KamsvågFossum IF46:12+19:2611:04
25Ludvig WaktelSvaide Roma SOK48:46+22:0011:41
26Alexander Skaug YtterbølHalden SK58:50+32:0414:06
27Olle HedmanIF Hagen1:07:46+41:0016:15
Jørgen VisterHalden SKej godkänd
Arttu LaaksonenAngelniemen Ankkuriej start
Carl HolmbergIF Hagenej start
Tord StrandKongsberg OLej start
Iiro SeppäTurun Suunnistajatej start
Tarjei HoloFossum IFej start

D21

3 790 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida WillénFalköpings AIK OK37:389:55
2Anna OjapaloLynx38:14+0:3610:05
3Maria JonssonNydalens SK38:18+0:4010:06
4Malin EijsinkÅs-NMBU Orientering41:46+4:0811:01
5Jenny GullqvistVästvärmlands OK41:55+4:1711:03
6Charlotte ThraneCopenhagenO43:12+5:3411:23
7Lisa NäsholmNydalens SK43:59+6:2111:36
8Gro DahlbomCentrum OK44:50+7:1211:49
9Åsa FranzénIL Tyrving44:52+7:1411:50
10Linda MartinssonIF Marin Väst45:57+8:1912:07
11Hanna KarlssonStenungsunds OK49:54+12:1613:09
12Linda WesterbergTrollhättans SOK53:01+15:2313:59
13Therese AlfredssonSävedalens AIK54:26+16:4814:21
14Linda JärvinenLynx1:01:33+23:5516:14
15Sara JonassonCentrum OK1:10:46+33:0818:40
Taru IkäheimonenLynxej start
Felicity BrownIFK Lidingö SOKej start

H21

4 610 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jarkko SaarinenHiidenkiertäjät34:257:27
2Ville LuomaHiidenkiertäjät37:06+2:418:02
3Tobias EliassonSundsvalls OK39:06+4:418:28
4Erik SkärbergVänersborgs SK39:58+5:338:40
5Geir Myhr ØienRingsaker OK41:15+6:508:56
6Mattihas KjellFrämmestads IK42:01+7:369:06
7Andreas AxelssonLinköpings OK45:37+11:129:53
8Torbjörn AlmegiusStenungsunds OK47:42+13:1710:20
9Marcus HanssonLinköpings OK48:43+14:1810:34
10Oscar GustafssonIdefjordens SK50:45+16:2011:00
11Carl BörnstedtKungälvs OK55:13+20:4811:58
12Patrik LilleengHerrestads AIF59:35+25:1012:55
13Tobias BeckiusOK Tyr1:04:50+30:2514:03
Olof CarlsonTolered-Utby Ol-klubbej start

D20

3 690 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karoliina KarhilahtiTurun Suunnistajat49:0913:19
Ingvild TorgersenNTNUIej start

H20

3 790 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton BernevingOK Gipen37:339:54
2Linus OlssonOK Gipen48:49+11:1612:52
3Arvid JernstigVänersborgs SK1:18:58+41:2520:50
Ville GrahnIK Uvenej start

D18

3 690 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linda GustafssonOK Tyr43:5911:55
2Elin HermanssonKungälvs OK1:01:00+17:0116:31

D16

3 320 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ragne WiklundNydalens SK28:528:41
2Erika Källvik LeufvénÅmåls OK28:58+0:068:43
3Jenny BaklidKonnerud IL29:54+1:029:00
4Åsne HoloFossum IF31:05+2:139:21
5Birka Øhlenschlæger NielsenSilkeborg OK31:09+2:179:22
6Johanna NilssonKungälvs OK31:10+2:189:23
7Frida JohanssonOK Djerf31:17+2:259:25
8Kjersti Tønnesen BergstølKongsberg OL31:20+2:289:26
9Ebba HjertbergHestra IF31:40+2:489:32
10Tuva NikolaussonSvaide Roma SOK33:08+4:169:58
11Moa AlsiöFalköpings AIK OK33:38+4:4610:07
12Elsa LindeblomHestra IF33:41+4:4910:08
13Helene EgerKongsberg OL33:59+5:0710:14
14Ella PalmIK Hakarpspojkarna34:27+5:3510:22
15Malin KristianssonTrollhättans SOK34:57+6:0510:31
16Marlin HaavengenKongsberg OL35:37+6:4510:43
17Tale StrandKongsberg OL35:54+7:0210:48
18Johanna Källvik LeufvénÅmåls OK36:33+7:4111:00
19Ellen BlennowFalköpings AIK OK36:51+7:5911:05
20Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK37:46+8:5411:22
21Ada WulfsbergNydalens SK38:22+9:3011:33
22Alma VilhelmssonFalköpings AIK OK38:53+10:0111:42
23Isabella AumoKungälvs OK39:32+10:4011:54
24Natalja NiggliO Jura39:36+10:4411:55
25Sofia JohanssonOK Skärmen39:50+10:5811:59
26Karoline BjørnerødOK Moss40:09+11:1712:05
27Kajsa RaskKungälvs OK40:57+12:0512:20
28Ida HelgessonHestra IF40:59+12:0712:20
29Tindra HjortFalköpings AIK OK41:17+12:2512:26
30Frida Bakken UlsethNydalens SK44:18+15:2613:20
31Ane Sofie KroghOppsal Orientering45:01+16:0913:33
32Tove ErikssonRyda SK46:21+17:2913:57
33Ellika GrothKungälvs OK1:00:59+32:0718:22
34Ingrid HasaasFossum IF1:01:40+32:4818:34
35Elin JohanssonFrämmestads IK1:08:39+39:4720:40
Anna Cecilie LinløkkenØstmarka OKej godkänd
Marie LilandNydalens SKej godkänd
Jorid Nandrup NielsenIndre Østfold OKej godkänd
Alva SonessonFalköpings AIK OKej start
Lisa BörnstedtKungälvs OKej start
Emelie BrudinIFK Mora OKej start
Maja WillénÖstersunds OKej start

H16

3 270 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Juuso ViskariHiidenkiertäjät21:016:25
2Mikkel Holm NielsenOK Pan Århus24:04+3:037:21
3Marcus CarlssonIF Hagen24:17+3:167:25
4Soeren Thrane OedumCopenhagenO24:40+3:397:32
5Alfred PetterssonFalköpings AIK OK25:01+4:007:39
6Isak JonssonNydalens SK25:09+4:087:41
7Bendik EliassenFredrikstad SK25:14+4:137:42
8Daniel BogrenIF Hagen25:15+4:147:43
9Hugo StrömUlricehamns OK26:12+5:118:00
10Anders BjörklundTrollhättans SOK26:35+5:348:07
11Lars Young VikNydalens SK26:37+5:368:08
12Halvor Tørnqvist HaldenNydalens SK26:56+5:558:14
13Touko SeppäTurun Suunnistajat28:27+7:268:42
14William LundstedtMullsjö SOK28:39+7:388:45
15Thorsten SvenssonFinspångs SOK30:12+9:119:14
16Peter GisholtFossum IF30:35+9:349:21
17Axel OlssonOK Skogsstjärnan30:49+9:489:25
18Duncan RobertsonSvaide Roma SOK31:24+10:239:36
19Sølve DrageKongsberg OL31:58+10:579:46
20Eirik BlågestadIndre Østfold OK32:46+11:4510:01
21Aslak HeimdalKonnerud IL33:22+12:2110:12
22Anton WöhrerStigsökarna34:21+13:2010:30
23Joar TryggöTrollhättans SOK35:10+14:0910:45
24Hugo HåkanssonIK Ymer35:55+14:5410:59
25Erik HogedalGöteborg-Majorna OK36:30+15:2911:09
26Oscar KarlssonTrollhättans SOK37:10+16:0911:21
27Onni SinerväTurun Suunnistajat37:40+16:3911:31
28Emil StørmerFossum IF40:49+19:4812:28
29Kalle KinnalaTurun Suunnistajat54:00+32:5916:30
Linus KristianssonTrollhättans SOKej godkänd
Tobias ErixonOK Kullingshofej start

D16 Kort

2 860 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna OlssonBrattås CK53:2518:40

D14

2 860 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristine KravdalGjø-Vard OL25:298:54
2Ida EskilssonIK Hakarpspojkarna25:43+0:148:59
3Nanna Lysemose PoulsenSilkeborg OK26:06+0:379:07
4Oda ScheeleNydalens SK26:59+1:309:26
5Alma HjertbergHestra IF27:39+2:109:40
6Suvi HeikkiläLynx28:44+3:1510:02
7Clara JohanssonOK Skärmen28:49+3:2010:04
8Marte Madslien BakkenNydalens SK28:53+3:2410:05
9Sabina AumoKungälvs OK29:02+3:3310:09
10Emma LingJönköpings OK29:24+3:5510:16
11Tilda PalmIK Hakarpspojkarna29:36+4:0710:20
12Pia Young VikNydalens SK34:37+9:0812:06
13Erica BogrenIF Hagen34:48+9:1912:10
14Sara WänströmFinspångs SOK34:49+9:2012:10
15Alina NiggliO Jura36:44+11:1512:50
16Ylva JohanssonOK Djerf36:51+11:2212:53
17Karin Ingeborg WedmanVästerbergslagens OL37:34+12:0513:08
18Nicolina MobergOK Tyr37:40+12:1113:10
19Moa SkoogIF Hagen39:22+13:5313:45
20Vera PetersonFalköpings AIK OK39:43+14:1413:53
21Ida SüdhoffBrattås CK40:03+14:3414:00
22Ebba LindOK Skärmen41:36+16:0714:32
23Frida JohanssonOK Skärmen41:56+16:2714:39
24Sofia RaskKungälvs OK42:07+16:3814:43
25Irma SvenssonOK Klyftamo44:10+18:4115:26
26Laura Holm NielsenHorsens OK44:39+19:1015:36
Moa ErikssonTrollhättans SOKej godkänd
Elsa SonessonFalköpings AIK OKej start
Tova JanssonVänersborgs SKej start
Matilda WöhrerStigsökarnaej start

H14

2 990 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel ElmbladBredaryds SOK23:357:53
2Kornelius Kriszat-LøvfaldNydalens SK24:21+0:468:08
3Karl PetersénOK Njudung24:41+1:068:15
4Wille LaitamäkiHiidenkiertäjät27:10+3:359:05
5Anton CarlssonIF Hagen27:46+4:119:17
6Isak OlssonStigsökarna28:08+4:339:24
7Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK29:32+5:579:52
8Hugo MandingerTrollhättans SOK29:44+6:099:56
9Matias KoponenLynx30:36+7:0110:14
10Vetle DrageKongsberg OL30:45+7:1010:17
11Arvid BacktemanLerums SOK31:44+8:0910:36
12Willy FjällborgStenungsunds OK31:49+8:1410:38
13Jacob MikkelsenHorsens OK32:27+8:5210:51
14Lukas LarssonOK Skogshjortarna32:52+9:1710:59
15Arvid AronssonOK Kroppefjäll33:13+9:3811:06
16Tobias SjöstedtOK Måsen33:15+9:4011:07
17Linus BoströmOK Alehof33:36+10:0111:14
18Jakob GunnarssonLerums SOK34:03+10:2811:23
19Erik LingJönköpings OK36:32+12:5712:13
20Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK37:50+14:1512:39
21Albin GezeliusIFK Mora OK38:59+15:2413:02
22Simon Karlsson HolmerIFK Mora OK39:44+16:0913:17
23Jakob TorgersenHalden SK41:44+18:0913:57
24Zebastian ArfwedsonFrölunda OL47:31+23:5615:53
25Edvin BorneFrölunda OL48:40+25:0516:16
26David AlménTrollhättans SOK48:58+25:2316:22
27Simon GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb49:06+25:3116:25
28Felix PernefalkUddevalla OK51:21+27:4617:10
29Leevi RöntynenTurun Suunnistajat51:28+27:5317:12
30William WasseniusUddevalla OK54:47+31:1218:19
31Arvid EkströmStenungsunds OK55:49+32:1418:40
32Thobias BrodinIFK Mora OK1:11:03+47:2823:45
Philip LarssonEds SKej godkänd
Marius BakkeFossum IFej godkänd
Simon VeltmanOK Skogshjortarnaej godkänd
Erik ÖstlingKungälvs OKej godkänd
Johan HedmanIF Hagenej godkänd
Fredrik ErikssonEds SKej godkänd
Arvid BjörkTrollhättans SOKej start
Sigurd Saxe SandvikHalden SKej start

H14 Kort

2 320 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel NalbinMullsjö SOK30:5213:18
Edvin KarlssonKungälvs OKej godkänd

D12

2 340 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna AlsiöFalköpings AIK OK27:0811:35
2Evelina GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb27:34+0:2611:46
3Salla IsoherranenLynx27:45+0:3711:51
4Amalie ErtmannAllerød OK28:43+1:3512:16
5Inga Skaarer WiklundNydalens SK31:39+4:3113:31
6Lovis BergstrandBrattås CK32:19+5:1113:48
7Marie KravdalGjø-Vard OL34:43+7:3514:50
8Molly GranängKungälvs OK37:35+10:2716:03
9Sandra LingJönköpings OK37:37+10:2916:04
10Marie ScheeleNydalens SK39:11+12:0316:44
11Emilia SandinOK Skärmen41:06+13:5817:33
12Marie Lien BackstrømHalden SK42:31+15:2318:10
13Emia HjortFalköpings AIK OK43:25+16:1718:33
14Filippa GlueOK Skärmen47:02+19:5420:05
15Julia MeijerIFK Mora OK51:56+24:4822:11
16Emelie ForslundKristinehamns OK56:35+29:2724:10
17Felicia SandinOK Skärmen1:04:50+37:4227:42
18Elsa DrottzOK Skärmen1:06:43+39:3528:30
Alva BjörkTrollhättans SOKej godkänd
Maren HenriksenHalden SKej godkänd
Alva ErssonIFK Mora OKej start
Lova ErikssonTrollhättans SOKej start

H12

2 320 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alfred BjørnerødOK Moss21:389:19
2Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK24:59+3:2110:46
3Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna28:02+6:2412:05
4Adrian SjödinIK Hakarpspojkarna28:42+7:0412:22
5Elis Forsberg RundströmIFK Enskede29:25+7:4712:40
6Herman Lien BackstrømHalden SK32:08+10:3013:51
7Lukas GrothKungälvs OK32:12+10:3413:52
8Tim MartnerFrölunda OL32:49+11:1114:08
9Jonas KroghOppsal Orientering34:51+13:1315:01
10Simon KarlssonKungälvs OK37:16+15:3816:03
11Otto LarssonOK Tranan40:49+19:1117:35
12Albert BrohedeOK Tyr47:55+26:1720:39
13Ludvig KarlssonTrollhättans SOK51:41+30:0322:16
14Niclas EkwikLynx52:57+31:1922:49
15Arvid JohanssonOK Djerf55:47+34:0924:02
16Erik SüdhoffBrattås CK1:11:06+49:2830:38
Olle PetersénOK Njudungej godkänd
Johan ÖstlingKungälvs OKej godkänd

D12 Kort

2 020 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malva ArvidssonBrattås CK41:0220:18
1Malva ArvidssonBrattås CK41:0220:18

H12 Kort

1 940 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Trond ForsstenKungälvs OK33:4817:25
2Jakob A. GjedeboOppsal Orientering55:42+21:5428:42
3Oscar NymanOK Gipen58:54+25:0630:21
4Eric KarlssonStigsökarna1:19:16+45:2840:51
Hjalmar OlssonUddevalla OKej start

D10

2 020 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva EliassonSundsvalls OK28:3014:06
2Minna PalmIK Hakarpspojkarna31:50+3:2015:45
3Emma ChristianssonUddevalla OK33:51+5:2116:45
4Molly BergstrandBrattås CK36:03+7:3317:50
5Eira Skaarer WiklundNydalens SK38:02+9:3218:49
6Saga KällstrandÅmåls OK44:02+15:3221:47
7Ella MikkelsenHorsens OK48:13+19:4323:52
8Viliina SundbergLynx57:59+29:2928:42

H10

1 940 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton JonssonOK Tyr19:4010:08
2Rasmus GranängKungälvs OK28:03+8:2314:27
3Albin SkottÅmåls OK31:37+11:5716:17
4Emil LingJönköpings OK31:45+12:0516:21
5Liam HogedalVänersborgs SK32:56+13:1616:58
6Danilo MobergOK Tyr33:48+14:0817:25
7Ivar KahraÅmåls OK39:52+20:1220:32
8Alfred DrottzOK Skärmen42:04+22:2421:41
9Eemeli LeskinenLynx58:52+39:1230:20
Erlend BakkeFossum IFej godkänd
Elias ForsstenKungälvs OKej godkänd
Anton RaskKungälvs OKej godkänd
Sverre Karenus SandvikHalden SKej start

D35

3 780 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin JonssonOK Tyr38:3010:11
2Anna MartnerFrölunda OL40:29+1:5910:42
3Hana TichovskaSK Praga41:08+2:3810:52
4Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstad42:13+3:4311:10
5Maria ForsstenKungälvs OK42:47+4:1711:19
6Lisa HöökOK Tyr43:05+4:3511:23
7Daria NiggliO Jura54:56+16:2614:31
8Jenny EkströmStenungsunds OK58:21+19:5115:26
9Inger-Lise EriksenEds SK1:15:58+37:2820:05
Sofia HjortFalköpings AIK OKej godkänd
Emelie SvalinVänersborgs SKej start

H35

4 610 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin HogedalOK Alehof36:147:51
2Matti JanlövIF Åland37:02+0:488:01
3Björn WrahmeIFK Mora OK38:41+2:278:23
4Per HolmIFK Mora OK42:55+6:419:18
5Thomas BörstellSävedalens AIK43:03+6:499:20
6Erik RåbergOK Tyr48:58+12:4410:37
7Martin TichovskySK Praga49:26+13:1210:43
8Ville KoponenLynx51:59+15:4511:16
9Ole Underthun JohansenIL Tyrving59:15+23:0112:51
10Michael ForslundKristinehamns OK1:11:55+35:4115:36

D40

3 690 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena Karlsson HolmerIFK Mora OK33:559:11
2Linda TakeOK Tyr35:54+1:599:43
3Hanna PalmIK Hakarpspojkarna37:03+3:0810:02
4Anna NordelöfMölndal Outdoor IF37:51+3:5610:15
5Jeannette AumoKungälvs OK38:12+4:1710:21
6Sara TimnerSundsvalls OK43:28+9:3311:46
7Kari StrandLierbygda O-lag47:59+14:0413:00
8Irene MikkelsenHorsens OK51:55+18:0014:04
9Kari StrandKongsberg OL55:26+21:3115:01
10Cecilia GrothKungälvs OK58:37+24:4215:53
11Ann-Sofi HermanssonKungälvs OK59:29+25:3416:07
Line NybakkenÅs-NMBU Orienteringej godkänd
Karin AlthoffKungälvs OKej godkänd
Erika RaskKungälvs OKej godkänd
Fredrika ErikssonRyda SKej godkänd

H40

3 860 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas MartnerFrölunda OL25:546:42
2Peter FredricsonIFK Mora OK28:47+2:537:27
3Kristoffer SidebyGöteborg-Majorna OK30:08+4:147:48
4Johan ForsstenKungälvs OK32:04+6:108:18
5Björn GrothKungälvs OK32:58+7:048:32
6Rune BlågestadIndre Østfold OK35:06+9:129:05
7Sami IsoherranenLynx36:08+10:149:21
8Daniel BrohedeOK Tyr37:09+11:159:37
9Marcus HanssonFrölunda OL40:22+14:2810:27
10Nicolaj NielsenHorsens OK41:10+15:1610:39
11Pär SvenssonI 15 IF41:42+15:4810:48
12Peter Sinding PoulsenSilkeborg OK42:42+16:4811:03
13Lars-Ola WesterlundLustens OK43:39+17:4511:18
14Max LarssonOK Tranan45:20+19:2611:44
15Torbjørn KravdalGjø-Vard OL46:07+20:1311:56
16Jonas LundbergGöteborg-Majorna OK48:49+22:5512:38
17Hans LarssonEds SK52:38+26:4413:38
18Espen BekhusFredrikstad SK56:26+30:3214:37
19Jakob WedmanVästerbergslagens OL56:36+30:4214:39
20Mads MikkelsenHorsens OK1:05:17+39:2316:54
21Jan HjortFalköpings AIK OK1:18:27+52:3320:19
Gary LarssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Jan GrahnIK Uvenej start

D45

2 840 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Berit Sofie WiklundNydalens SK25:118:52
2Runa Lien BackstrømHalden SK26:18+1:079:15
3Arnhild KroghOppsal Orientering28:55+3:4410:10
4Isa Anette Baklid HeggedalKonnerud IL30:20+5:0910:40
5Kirsti KringhaugRingerike OL30:44+5:3310:49
6Åsa JellvertGöteborg-Majorna OK30:51+5:4010:51
7Else Kari ScheeleNydalens SK30:58+5:4710:54
8Karin AnderssonIF Hagen32:27+7:1611:25
9Izabell BirklinOK Kåre32:34+7:2311:28
10Monica Tørnqvist HaldenNydalens SK32:59+7:4811:36
11Christina SüdhoffBrattås CK33:17+8:0611:43
12Maria BogrenIF Hagen35:11+10:0012:23
13Anna StombergIF Hagen36:52+11:4112:58
14Kristina LindOK Skärmen36:58+11:4713:00
15Katarina RundströmIFK Enskede37:55+12:4413:21
16Helena Havia-KinnalaAngelniemen Ankkuri38:47+13:3613:39
17Torill VisterIndre Østfold OK40:00+14:4914:05
18Katrine BakkeFossum IF40:11+15:0014:08
19Eva MartinssonOK Tyr42:43+17:3215:02
20Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK44:55+19:4415:48
21Katarina BorneFrölunda OL48:31+23:2017:05
22Annamari TiitolaLynx48:53+23:4217:12
23Eva NilssonKungälvs OK49:06+23:5517:17
24Ulrika WillénÖstersunds OK49:26+24:1517:24
25Annelie JohanssonOK Skärmen55:33+30:2219:33
Rikke Holm JensenHorsens OKej godkänd
Madeleine JohanssonOK Skogshjortarnaej start

H45

3 860 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif StørmerFossum IF27:006:59
2Kristian PalmIK Hakarpspojkarna28:34+1:347:24
3Pelle ForsbergIFK Enskede29:25+2:257:37
4Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarna29:41+2:417:41
5Jimmy BirklinMalungs OK Skogsmårdarna30:24+3:247:52
6Henric BrohedeOK Tyr31:19+4:198:06
7Harald BakkeFossum IF31:54+4:548:15
8Odd StrandKongsberg OL32:32+5:328:25
9Jari LaitamäkiHiidenkiertäjät33:42+6:428:43
10Svein NygårdLillomarka OL34:50+7:509:01
11Martin SvenssonMarkbygdens OK36:15+9:159:23
12Geir NilsenViul OK36:49+9:499:32
13Jurg NiggliO Jura37:47+10:479:47
14Jussi AumoKungälvs OK38:49+11:4910:03
15Anders ArfwedsonFrölunda OL39:20+12:2010:11
16Pål BackstrømHalden SK39:23+12:2310:12
17Anders LingJönköpings OK40:04+13:0410:22
18Gunnar Engen VikNydalens SK40:15+13:1510:25
19Olav HasaasFossum IF40:17+13:1710:26
20Michael ErtmannAllerød OK43:45+16:4511:20
21Thomas BorneFrölunda OL45:45+18:4511:51
22Jonas HöijerSävedalens AIK48:29+21:2912:33
23Örjan BeckiusOK Tyr49:54+22:5412:55
24Per Olav AndersenHalden SK51:56+24:5613:27
25Fredrik JönssonMotala AIF OL57:11+30:1114:48
26Roger LundinFK Herkules1:06:48+39:4817:18
27Lars ÖstlingKungälvs OK1:07:02+40:0217:21
Geir TorgersenHalden SKej godkänd
Johan WänströmFinspångs SOKej godkänd
Conny ErixonOK Kullingshofej start
Lars Erik GjeinSandefjord OKej start
Mats HermanssonKungälvs OKej start
Jonas BergenfurSkattkärrs SOKej start
Mats HedmanIF Hagenej start
Johan LindeblomIK Omegaej start

D50

3 040 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK31:3210:22
2Helena ErikssonEds SK32:15+0:4310:36
3Alix Young VikNydalens SK34:02+2:3011:11
4Elisabet EnmarkGävle OK34:09+2:3711:14
5Hilde StorløkkenKongsberg OL35:00+3:2811:30
6Anita Sørensen DrageKongsberg OL35:38+4:0611:43
7Vanja StaffOL Toten-Troll37:09+5:3712:13
8May Bente BrurbergÅs-NMBU Orientering37:27+5:5512:19
9Pia VångellLinköpings OK38:26+6:5412:38
10Anita DavalliusUddevalla IS39:39+8:0713:02
11Åsa AlsiöFalköpings AIK OK40:42+9:1013:23
12Mette KristensenSarpsborg OL40:52+9:2013:26
13Tove HeimdalKonnerud IL41:14+9:4213:33
14Karin BacktemanLerums SOK41:35+10:0313:40
15Gunnel JernstigVänersborgs SK44:54+13:2214:46
16Kari MadslienNydalens SK45:27+13:5514:57
17Anna JohanssonJönköpings OK51:11+19:3916:50
18Karin LaurellOK Flundrehof52:03+20:3117:07
19Lena PeterssonOK Alehof52:34+21:0217:17
20Marit Nandrup PettersenIndre Østfold OK57:35+26:0318:56
Christina HalvarssonOK Kroppefjällej start
Teija LaunisASS Raisu Lumousej start
Ewa HolmbergIF Hagenej start

H50

3 780 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulrik OlssonBrattås CK27:317:16
2Vidar BenjaminsenLillomarka OL30:31+3:008:04
3Kjetil KarlsenOK Moss31:08+3:378:14
4Björn ÖbergRyda SK31:10+3:398:14
5Rasmus ØdumCopenhagenO32:27+4:568:35
6Sigmund VisterIndre Østfold OK32:41+5:108:38
7Jon Iver BakkenNydalens SK32:54+5:238:42
8Torsten BacktemanLerums SOK34:27+6:569:06
9Vidar StrandLierbygda O-lag36:00+8:299:31
10Per KällvikÅmåls OK36:08+8:379:33
11Bengt MattssonTolered-Utby Ol-klubb36:35+9:049:40
12Jan Tore HenriksenNydalens SK37:12+9:419:50
13Børge PedersenNydalens SK37:27+9:569:54
14Kent SkärbergVänersborgs SK37:52+10:2110:01
14Kjell Ottar WiklundNydalens SK37:52+10:2110:01
16Tore BjørnerødOK Moss38:11+10:4010:06
17Øyvind DrageKongsberg OL38:25+10:5410:09
18Svend Arne YtterbølHalden SK38:43+11:1210:14
19Erik LösethFalköpings AIK OK38:53+11:2210:17
20Kennet HorvathHalmstad OK40:18+12:4710:39
21Hans NilssonKungälvs OK41:42+14:1111:01
22Jo WiklundNydalens SK42:28+14:5711:14
23Vegard HaldenNydalens SK43:00+15:2911:22
24Björn SvenssonOK Djerf44:01+16:3011:38
25Raimo ArvolaKoovee44:35+17:0411:47
26Roar PedersenOppsal Orientering46:19+18:4812:15
27Rune Siewartz NielsenIndre Østfold OK46:46+19:1512:22
28Terje LinløkkenØstmarka OK47:19+19:4812:31
29Erik WillénÖstersunds OK51:57+24:2613:44
30Vincent EijsinkÅs-NMBU Orientering54:50+27:1914:30
31Kasperi LaunisASS Raisu Lumous1:06:37+39:0617:37
32Graham KempGöteborg-Majorna OK1:21:14+53:4321:29
Stefan KarlssonFalköpings AIK OKej godkänd
Øystein KildahlØstmarka OKej start
Peter BrämersonTibro OKej start
Nils Harald StaffOL Toten-Trollej start
Tony GustavsenIstrums SKej start

D55

2 840 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anne Solheim HaugerudIndre Østfold OK28:069:53
2Britta SahlinVänersborgs SK28:29+0:2310:01
3Christina BirathStenungsunds OK32:43+4:3711:31
4Pia HermanssonTolered-Utby Ol-klubb33:39+5:3311:50
5Birgit HanssonHerrestads AIF34:21+6:1512:05
6Anna Weckner WestlundOK Tyr35:53+7:4712:38
7Anne Berit EidNydalens SK36:06+8:0012:42
8Mona OlssonBrattås CK36:54+8:4812:59
9Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubb54:51+26:4519:18
10Ann Warma LaasOK Skogshjortarna56:54+28:4820:02 Ladda ner rutt i gpx-format
11Gunilla HolmbergHerrestads AIF59:37+31:3120:59
Monica KnutssonSävedalens AIKej start

H55

3 430 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sixten WestlundOK Tyr27:378:03
2Jan GranstedtHalden SK29:20+1:438:33
3Sören JonssonNydalens SK30:19+2:428:50
4Jussi SilvennoinenKalevan Rasti30:33+2:568:54
5Mats LindqvistSävedalens AIK32:15+4:389:24
6Örjan WängdahlOK Gipen33:45+6:089:50
7Ulf BurmanGustavsbergs OK34:18+6:4110:00
8Anders EnmarkGävle OK34:37+7:0010:05
9Andres LaasOK Skogshjortarna34:44+7:0710:07
10Stefan SjöblomFrölunda OL36:06+8:2910:31
11Karl Aasmund ErøyOK Moss36:45+9:0810:42
12Sture OttesenIndre Østfold OK37:18+9:4110:52
13Anders BjörklundSävedalens AIK37:36+9:5910:57
14Ulf BjörkdahlHerrestads AIF38:37+11:0011:15
15Lars HjermstadFossum IF40:58+13:2111:56
16Jørn HaugerudIndre Østfold OK43:19+15:4212:37
17Ulf SundinGöteborg-Majorna OK47:40+20:0313:53
18Roy GjerdingOK Moss51:13+23:3614:55
19Christer MannfolkUlricehamns OK52:52+25:1515:24
20Michael AnderssonGöteborg-Majorna OK1:02:08+34:3118:06
21Martin CarlsonTolered-Utby Ol-klubb1:19:28+51:5123:10
Øivind MyhreKongsberg OLej godkänd
Tomas AnderssonTrollhättans SOKej godkänd
Carl-Göran StrutsEds SKej godkänd
Christer BergagårdTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Lars HolmbergIF Hagenej start

D60

2 400 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin AnderssonRyda SK30:0312:31
2Anneli LindqvistGustavsbergs OK31:13+1:1013:00
3Solveig HedenblomSjövalla FK31:46+1:4313:14
4Kerstin BurmanKvillebyns SK32:54+2:5113:42
5Mary OlssonVästvärmlands OK33:47+3:4414:04
6Britt GunnarssonKristinehamns OK35:12+5:0914:40
7Gunilla HogedalVänersborgs SK35:30+5:2714:47
8Lisa AnnersandOK Tyr38:35+8:3216:04
9Ingrid JessenFrämmestads IK40:53+10:5017:02
10Anne SørumRingsaker OK41:11+11:0817:09
11My EngströmLerums SOK43:28+13:2518:06
12Yvonne GalborgenEds SK45:49+15:4619:05
13Eva PetterssonVäxjö OK47:00+16:5719:35
Gabriella AxelssonIdefjordens SKej start

H60

3 430 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas LundgrenTrollhättans SOK33:079:39
2Robert JessenFrämmestads IK37:27+4:2010:55
3Geir Holm GundersenIF Sturla37:52+4:4511:02
4Johan BerglundSävedalens AIK39:01+5:5411:22
5Lars JanlövIF Åland39:30+6:2311:30
6Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK39:55+6:4811:38
7Stefan GunnarssonKristinehamns OK41:04+7:5711:58
8Bengt-Åke JanssonFrämmestads IK42:46+9:3912:28
9Tommy RoosFalköpings AIK OK45:27+12:2013:15
10Lars OlssonVästvärmlands OK46:22+13:1513:31
11Dan WidercrantzOK Skärmen47:54+14:4713:57
12Peter PrydzNeverfjord IL48:10+15:0314:02
13Bjørn Steinar SyversenSarpsborg OL49:17+16:1014:22
14Conny SahlinVänersborgs SK51:34+18:2715:02
15Terje GrannFossum IF58:10+25:0316:57
16Thord EkströmTrollhättans SOK58:41+25:3417:06
17Bengt HanssonSäterbygdens OK1:12:25+39:1821:06
Göran BerggrenLjungskile FKej godkänd
Anders Gunnar DahlgrenHagaby GoIF Örebroej godkänd

D65

2 400 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK30:4712:49
2Gunnel TurpeinenKvillebyns SK32:53+2:0613:42
3Eva-Britt MartnerTolered-Utby Ol-klubb44:58+14:1118:44
4Karin ElfmanIF Marin Väst1:16:07+45:2031:42
Kristina NilssonOK Skärmenej godkänd

H65

3 040 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars HogedalVänersborgs SK30:5410:09
2Conny JidetoftStångenäs AIS33:13+2:1910:55
3Bo KarlssonLjungskile FK34:47+3:5311:26
4Yngve NilssonOK Gipen35:20+4:2611:37
5Arvid GalborgenEds SK35:41+4:4711:44
6Björn EngströmLerums SOK36:31+5:3712:00
7Sören SvenssonSjövalla FK38:17+7:2312:35
8Kenth SundgrenSkåneslättens OL38:52+7:5812:47
9Willy GrønstadGimle IF40:41+9:4713:22
10Lars-Evan PetterssonKolbotn & Skimt OL43:47+12:5314:24
11Bertil KarlssonHjobygdens OK44:43+13:4914:42
12Roalh KlevelandKvillebyns SK45:51+14:5715:04
13Jan-Erik PålssonUddevalla IS48:16+17:2215:52
14Knut NilssonOK Skärmen55:10+24:1618:08
Lars-Olof RönnqvistOK Löftanej godkänd
Jimmy NordliTrøsken ILej start
Svein S JacobsenIL Tyrvingej start
Stefan MillegårdSävedalens AIKej start
Leif Magne EggestadBodø & Omegn IF Orienteringej start

D70

2 150 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingrid Lome-HagmanKolbotn & Skimt OL35:2416:27
2Ulla LindheIK Stern37:44+2:2017:33
3Kerstin ErnvidUlricehamns OK49:08+13:4422:51
4UC Lybert ErikssonVäsby OK49:09+13:4522:51
5Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna52:00+16:3624:11
6Margareta LarssonOK Njudung57:31+22:0726:45
7Hjørdis ØvreåsBotne Skiklubb Orientering59:25+24:0127:38
8Inger Lise BjordalOppsal Orientering1:11:53+36:2933:26
Ulla LingJönköpings OKej godkänd
Monica LarssonOK Trananej start

H70

2 640 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helge RevhaugRingerike OL32:0812:10
2Lennart HermanssonStångenäs AIS35:25+3:1713:24
3Per-Arne JohanssonVänersborgs SK35:37+3:2913:29
4Roar BjordalOppsal Orientering35:49+3:4113:34
5Bengt ErikssonVäsby OK36:24+4:1613:47
6Kjell BengtssonSävedalens AIK38:04+5:5614:25
7Bengt-Olof JohanssonStångenäs AIS41:24+9:1615:40
8Ingemar LindblomOK Orinto48:31+16:2318:22
9Christer WestbergIFK Göteborg54:45+22:3720:44
10Mårten SvenssonOK Gipen55:21+23:1320:57
11Jan MartnerTolered-Utby Ol-klubb1:00:28+28:2022:54
12Magnar ØvreåsBotne Skiklubb Orientering1:07:00+34:5225:22
Lars Martin GjeinStokke ILej start

H75

2 640 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars JohanssonOK Skogshjortarna33:3312:42
2Ivan ErnvidUlricehamns OK33:50+0:1712:48
3Erland LingJönköpings OK34:57+1:2413:14
4John VallinOK Hedströmmen39:40+6:0715:01
5Gunnar PerssonSvanesunds GIF45:03+11:3017:03
6Lars-Åke LarssonOK Tranan54:29+20:5620:38
7Harald WibyeOK Moss57:52+24:1921:55
Gunnar LarssonUddevalla ISej godkänd
Johan JanssonVäxjö OKej godkänd

D80

1 830 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Signe NymanUddevalla IS1:00:1332:54
2Ingrid BorglidenVänersborgs SK1:18:43+18:3043:00

H80

2 640 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Atte HeikkiläOK Gipen57:0221:36

Inskolning

1 450 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Alma DrottzOK Skärmenfullföljt
Nils EkströmStenungsunds OKfullföljt
Oscar FaganOK Skärmenfullföljt
Albin FeldthusenKlubblösfullföljt
Erik GräfningsGrycksbo IF OKfullföljt
Hannah HöökOK Tyrfullföljt
Felix LarssonOK Trananfullföljt
Frans OlssonOK Skärmenfullföljt
Eskil RossanderKlubblösfullföljt
Ingrid RossanderKlubblösfullföljt
Helene ScheeleNydalens SKfullföljt
Eivind VågsnesOppsal Orienteringfullföljt

U1

1 840 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Herman EliassonSundsvalls OK27:4715:05
2Maja KarlssonKungälvs OK30:38+2:5116:38
3Elin PerssonBrattås CK35:28+7:4119:16
4Rebecca ErikssonOK Skärmen37:57+10:1020:37
5Wilma JonssonOK Tyr38:00+10:1320:39
6Anton ArvidssonBrattås CK38:34+10:4720:57
7Svea BergstrandBrattås CK39:31+11:4421:28
8Ulrik OlssonTolereds Allmänna IK40:18+12:3121:54
9Jonathan AxelssonÅmåls OK41:49+14:0222:43
10Simon SkottÅmåls OK43:01+15:1423:22
11Jesper NilssonKungälvs OK44:01+16:1423:55
12Elina ChristianssonUddevalla OK44:10+16:2324:00
13Aksel Johan SandvikHalden SK44:48+17:0124:20
14Alice KällstrandÅmåls OK47:49+20:0225:59
15Cecilie ErtmannAllerød OK48:26+20:3926:19
16Theo LarssonOK Tranan1:01:00+33:1333:09
17Jonas MikkelsenHorsens OK1:01:09+33:2233:14
18Jacob BörstellSävedalens AIK1:31:27+1:03:4049:42
Arve ForsstenKungälvs OKej godkänd
Gabriel HogedalVänersborgs SKej start

U2

2 260 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa WallanderBrattås CK36:2216:05
2Matteo MobergOK Tyr41:00+4:3818:08
3Arvid ErikssonÅmåls OK43:38+7:1619:18
4Jon StrandKongsberg OL44:13+7:5119:33
5Harald MartnerFrölunda OL44:24+8:0219:38
6Erik PerssonBrattås CK44:51+8:2919:50
7Wilhelm OlssonStigsökarna45:05+8:4319:56
8Hilma KahraÅmåls OK46:02+9:4020:22
9Noah OlssonStigsökarna47:28+11:0621:00
10Maja JosefssonVästvärmlands OK47:41+11:1921:05
11Maja NordelöfMölndal Outdoor IF48:02+11:4021:15
12Axel GräfningsGrycksbo IF OK50:15+13:5322:14
13Oscar KarlssonStigsökarna55:02+18:4024:21
14Ingela GlueOK Skärmen56:52+20:3025:09
15Emma TheanderStenungsunds OK1:01:26+25:0427:10
16Frida TheanderStenungsunds OK1:01:28+25:0627:11
17Dante MeijerIFK Mora OK1:02:11+25:4927:30
18Alexander NilssonKungälvs OK1:09:59+33:3730:57
19Greta KarlssonLidköpings VSK1:21:13+44:5135:56
Nelly GrothKungälvs OKej godkänd
Elias JosefssonVästvärmlands OKej start

Öppen motion 1

2 260 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Janne ErikssonEds SK31:0113:43
2Sara DahlbergKlubblös41:47+10:4618:29
3Britta ErikssonÅmåls OK42:09+11:0818:39
4Sumali SkottÅmåls OK42:13+11:1218:40
5Laila PerssonBrattås CK49:55+18:5422:05
6Anna HammarbergAlvesta SOK51:20+20:1922:42
7Anna RossanderKlubblös54:37+23:3624:10
8Birgitta HåkanssonIK Ymer1:00:15+29:1426:39
9Maria EinarssonBrattås CK1:02:08+31:0727:29
10Jenny MeijerIFK Mora OK1:02:54+31:5327:49

Öppen motion 3

2 320 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alma BirklinOK Kåre32:5414:10
2Sverre  StrandLierbygda O-lag38:15+5:2116:29
3Camilla RydingTolered-Utby Ol-klubb40:51+7:5717:36
4Ayan LingJönköpings OK44:48+11:5419:18
5Moa GrällsOK Kåre44:58+12:0419:22
6Anna Karin SkärbergVänersborgs SK45:19+12:2519:31
7Susanne FrimanTolered-Utby Ol-klubb46:12+13:1819:54
8Moa FrimanTolered-Utby Ol-klubb46:13+13:1919:55
9Per RydingTorslanda IK46:57+14:0320:14
10Jesper PerssonBrattås CK51:11+18:1722:03
11Britt BirklinTolered-Utby Ol-klubb53:07+20:1322:53
12Britt BlomLjungskile FK54:15+21:2123:23
13Lea NiiniskorpiOK Skärmen56:08+23:1424:11
14Magnus StrömUlricehamns OK56:16+23:2224:15
15Ina Kristin BlågestadIndre Østfold OK1:01:11+28:1726:22
16Henrik KahraÅmåls OK1:06:10+33:1628:31
17Liv Edle GrönstadGimle IF1:17:00+44:0633:11
17Liv LindOK Skärmen1:17:00+44:0633:11
19Inger EismarkOK Orinto1:20:44+47:5034:47
20Lillemor GunnarssonOK Gipen1:23:16+50:2235:53
21Rikke ErtmannAllerød OK1:26:10+53:1637:08
Anne-Marie CarlssonSävedalens AIKej godkänd
Sören BörnstedtKungälvs OKej godkänd
Bibbi GustafssonOK Gipenej start
Stefan AhronIFK Mora OKej start

Öppen motion 5

3 270 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mons LövfaldNydalens SK33:3910:17
2Mila ZaharinovaOppsal Orientering39:04+5:2511:56
3Mikael TakeOK Tyr41:28+7:4912:40
4Michaela KällstrandÅmåls OK41:50+8:1112:47
5Micaela EkwikLynx42:06+8:2712:52
6Torvald HaldinIF Femman43:29+9:5013:17
6Tony GrantzLjungskile FK43:29+9:5013:17
8Stefan MellgrenUddevalla SK43:30+9:5113:18
9Rikke Lysemose PoulsenSilkeborg OK45:07+11:2813:47
10Thomas GlueOK Skärmen48:16+14:3714:45
11Amanda NordlöfDalaportens OL51:13+17:3415:39
12Jon Petter NielsenNydalens SK51:57+18:1815:53
13Lene SandvikHalden SK52:53+19:1416:10
14Pernelle PrahlOK Skärmen53:50+20:1116:27
15Tomas CarlssonÅmåls OK54:09+20:3016:33
16Silvana LilleengHerrestads AIF54:27+20:4816:39
17Hans BernhardssonOK Skärmen58:07+24:2817:46
18Jenny RönnqvistOK Löftan1:01:03+27:2418:40
19Frida RönnqvistOK Löftan1:01:08+27:2918:41
20Ulf RaskKungälvs OK1:02:11+28:3219:00
21Terese LarssonOK Tranan1:05:42+32:0320:05
22Linda WänströmFinspångs SOK1:07:27+33:4820:37
23Isak EinarssonBrattås CK1:08:56+35:1721:04
24Per EinarssonBrattås CK1:08:57+35:1821:05
25Mattias HolmströmÅmåls OK1:10:28+36:4921:32
26Isak PerssonBrattås CK1:12:45+39:0622:14
27Anna GundbergOK Denseln1:15:57+42:1823:13
28Barbara SkogtjärnSödertälje-Nykvarn OF1:16:53+43:1423:30
29Eva WöhrerStigsökarna1:24:48+51:0925:55
30Birgitta CarlsonTolered-Utby Ol-klubb1:40:48+1:07:0930:49
Thomas BergstrandBrattås CKej godkänd
Jörgen NymanOK Gipenej godkänd
Anders BäckmanTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Åsa PetterssonSäterbygdens OKej godkänd
Luba NilssonKungälvs OKej start

Öppen motion 7

2 640 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl JanssonFrämmestads IK26:3110:02
2Christer HermanssonTolered-Utby Ol-klubb29:27+2:5611:09
3Astrid BjörnerödOK Moss31:08+4:3711:47
4Sofia LundbergGöteborg-Majorna OK33:00+6:2912:30
5Susanne GranängKungälvs OK33:14+6:4312:35
6Johanes Schulte SüdhoffBrattås CK33:42+7:1112:45
7Robert SkoogIF Hagen34:49+8:1813:11
8Clyde PerssonLjungskile FK35:26+8:5513:25
9Annika LeufvénÅmåls OK36:24+9:5313:47
10Peter OlssonOK Skärmen37:37+11:0614:14
11Charlotte WikströmSävedalens AIK38:01+11:3014:24
12Linda GunnarssonLerums SOK38:18+11:4714:30
13Kjell EhrencronaIFK Göteborg39:26+12:5514:56
14Göte NatanaelssonLjungskile FK39:49+13:1815:04
15Andrea SvenssonOK Tisaren40:23+13:5215:17
16Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL41:13+14:4215:36
17Anna-Karin RybergOK Klyftamo43:23+16:5216:25
18Mats BlomLjungskile FK44:36+18:0516:53
19Jenny OlssonStigsökarna44:46+18:1516:57
20Anna JohanssonFrämmestads IK45:43+19:1217:19
21Sofia SamuelssonOK Gipen46:15+19:4417:31
22Anders JanssonGrycksbo IF OK46:39+20:0817:40
23Nils-Erik GunnarssonOK Gipen48:11+21:4018:15
24Kenneth OlssonOK Skärmen49:42+23:1118:49
25Alfred JanssonVänersborgs SK50:14+23:4319:01
26Lena KollerIF Marin Väst50:15+23:4419:02
27Ylva WängdahlOK Gipen50:17+23:4619:02
28Gunilla GräfningsGrycksbo IF OK50:59+24:2819:18
29Rolf HagmanKolbotn & Skimt OL51:45+25:1419:36
30Karin CederlöfKlubblös52:35+26:0419:55
31Bo CederlöfKlubblös52:38+26:0719:56
32Stefan G LarssonOK Njudung53:18+26:4720:11
33Mie ÖstlingKungälvs OK53:29+26:5820:15
34Christina BerggrenLjungskile FK58:06+31:3522:00
35Maria TryggöTrollhättans SOK58:08+31:3722:01
36Marit-Elin IdenOK Moss1:06:06+39:3525:02
37Nils Forsberg RundströmIFK Enskede1:27:28+1:00:5733:07
38Cecilia JanzonOK Måsen1:28:34+1:02:0333:32
Frida MannfolkUlricehamns OKej godkänd
Helena SonessonFalköpings AIK OKej start

Öppen motion 8

4 610 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Torbjørn SagbergIL Tyrving33:327:16
2Zsolt LenkeiIFK Mora OK33:37+0:057:17
3Mats NordbrödenHalden SK34:02+0:307:22
4Anders VisterNydalens SK34:47+1:157:32
5Jarl Magnus BergeSSOK36:02+2:307:48
6Magnus ArvidssonBrattås CK36:04+2:327:49
7Fredrik LöwegrenIFK Göteborg36:57+3:258:00
8Rune ScheeleNydalens SK38:22+4:508:19
9Björn KristianssonTrollhättans SOK39:05+5:338:28
10Sara HagströmFalköpings AIK OK41:09+7:378:55
11Kjell Arild KarlsenFredrikstad SK41:37+8:059:01
12Marit KahrsFredrikstad SK42:40+9:089:15
13Morgan KarlssonSundbybergs IK43:55+10:239:31
14Sixten HillerhagIFK Lidingö SOK44:26+10:549:38
15Simon OlivestamEksjö SOK48:50+15:1810:35
16Pål SkogtjärnSödertälje-Nykvarn OF48:55+15:2310:36
17Joel SanderiIFK Lidingö SOK51:47+18:1511:13
18Fredrik FlodmarkTullinge SK52:42+19:1011:25
19My WestlundOK Tyr53:20+19:4811:34
20Maria GustafssonSävedalens AIK54:18+20:4611:46
21Jakob LaurellOK Flundrehof58:52+25:2012:46
22Julia BoursinStenungsunds OK58:59+25:2712:47
23Staffan OlssonStigsökarna59:21+25:4912:52
24Ragnhild  Haugli BråtenHeming Orientering1:01:52+28:2013:25
25Andreas EklundGöteborg-Majorna OK1:03:47+30:1513:50
26Mark UbbinkSävedalens AIK1:05:13+31:4114:08
27Jonathan LundqvistAlvesta SOK1:09:59+36:2715:10
28Jonas MånssonK 3 IF1:10:54+37:2215:22
29Johan SjödinIK Hakarpspojkarna1:23:24+49:5218:05
30Rasmus WillénÖstersunds OK1:37:09+1:03:3721:04
Per CarlssonIF Hagenej godkänd
Leif MartinssonOK Tyrej godkänd
Melissa  TroutNydalens SKej godkänd
Elena GrandNydalens SKej godkänd
Claes-Håkan SvenssonOK Klyftamoej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser